כיצד להימנע מנטישה של סימן מסחרי?

או אם אינך מקיים את חוק הסימנים המסחריים בכל הנוגע לשימוש שלך בסימן המסחרי
אם אינך משתמש בסימן המסחרי שלך, או אם אינך מקיים את חוק הסימנים המסחריים בכל הנוגע לשימוש שלך בסימן המסחרי, אתה מסתכן בהפקרת הסימן המסחרי.

חוק סימני המסחר מגן על סימני מסחר הנמצאים בשימוש פעיל. אם אינך משתמש בסימן המסחרי שלך, או אם אינך מקיים את חוק הסימנים המסחריים בכל הנוגע לשימוש שלך בסימן המסחרי, אתה מסתכן בהפקרת הסימן המסחרי. המשמעות היא שהזכויות הבלעדיות שנהניתם בעבר מהסימן המסחרי כבר לא יהיו קיימות.

חלק 1 מתוך 3: שמירה על שימוש קבוע בסימן המסחרי שלך

 1. 1
  המשך להשתמש בעקביות בסימן המסחרי שלך. ברגע שאתה מקים סימן מסחרי ומתחיל להשתמש בו, הדרך הטובה ביותר, הזולה והברורה ביותר להציל אותו מנטישה היא רק להשתמש בו באופן קבוע. אם תמשיך להשתמש בו בעקביות, ההודעה תהיה ברורה שאתה מתכוון להישאר מוגן.
 2. 2
  הגבל תקופות של שימוש. אינך נדרש להשתמש בסימן המסחרי או לפרסם את המוצר שלך באופן מוחלט כל הזמן. אתה רשאי לאפשר תקופות של שימוש בלתי מוגבל, כל עוד אלה מוגבלות. באירופה אתה נחשב לנטוש את השימוש שלך בסימן המסחרי לאחר תקופת שימוש של שלוש שנים.
  • תקופת שימוש של שלוש שנים מביאה למה שמכונה "חזקת נטישה המופרכת". המשמעות היא שהחוק יניח שנטשת את הסימן המסחרי, אך יתכן שתהיה לך הזדמנות באמצעות צעדים משפטיים לערער על הנחה זו.
  • מדינות רבות אחרות חלות על אותה תקופת שלוש שנים, כולל אוסטרליה, יפן, דרום קוריאה, קנדה, סין, רוסיה ומדינות רבות באירופה הלטינית.
  • חלק ממדינות אירופה, כמו אירלנד ונורבגיה, מאריכות תקופה מותרת זו של חוסר שימוש לחמש שנים.
 3. 3
  אסוף ראיות כדי להראות את כוונתך להשתמש בסימן המסחרי. אם בכוונתך לשמור על השימוש בסימן המסחרי שלך במשך תקופת שימוש, עליך לשמור עדויות על כל דבר שתעשה המדגים כוונה זו. כמה סיבות אפשריות לשימוש זמני, והראיות הרלוונטיות יכולות להיות אחת מהאפשרויות הבאות:
  • אתה נמצא בבקשה להגשת תקנות מסוימות הקשורות לסימן המסחרי שלך, והשימוש שלך בהמתנה עד לתוצאה. לשם כך, אתה רשאי לייצר כל יישום או תקשורת אחרת הנוגעת לתהליך הרגולציה.
  • אתה מפתח תוכנית הפצה עבור המוצר שלך, ואינך מעוניין להשתמש או לשווק את הסימן המסחרי עד להשלמת תוכנית ההפצה. עדות לכך עשויה לכלול תקשורת עם מפיצים, תזכירים פנימיים או הערות מישיבות.
  • אתה מתכוון לפתח קמפיין פרסום גדול באמצעות הסימן המסחרי, ואתה בתהליך פיתוח. כדי להוכיח זאת, תוכל להציג פרסומות לדוגמא, עיצובים או דגמי ביניים אחרים.
  אתה מתכוון לפתח קמפיין פרסום גדול באמצעות הסימן המסחרי
  אתה מתכוון לפתח קמפיין פרסום גדול באמצעות הסימן המסחרי, ואתה בתהליך פיתוח.
 4. 4
  הגש הצהרת שימוש תקופתית. משרד הפטנטים והסימנים המסחרי בארה"ב מחייב את כל רושמי הסימנים המסחריים להגיש הצהרת שימוש, המכונה גם הצהרת סעיף 8, בתום חמש שנים לאחר רישום הסימן המסחרי. הגשה זו אמורה להיערך לפני שש שנים לרישום סימן המסחר.
  • להגשת הצהרת הצהרת שימוש, היכנס לאתר משרד הפטנטים והסימנים המסחרי בארה"ב כדי להתחבר לטופס בכתובת http://teas.uspto.gov/postreg/sect08/. מאותו אתר תוכלו למלא את הטופס, כולל מספר הרישום לסימן המסחרי שלכם, ולהעלות דגימה של הסימן המסחרי שלכם.
  • יש הצעת דמי הגשה בסך 75 אירו עבור הצהרת השימוש.
  • עליך גם להגיש הצהרה על המשך השימוש בעת הגשת חידוש לרישום ל- USPTO ל -10 שנים. חוקי המדינה משתנים לגבי משך וחידוש הרישומים למדינה.

חלק 2 מתוך 3: מניעת הסימן המסחרי שלך להיות כללי

 1. 1
  בחר סימן מסחרי המונע בלבול עם מוצר כללי. כשאתה בוחר סימן מסחרי, נסה לא לבחור שם או תווית שיכולים להתבלבל עם המוצר עצמו. למרבה האירוניה, יותר מדי הצלחה עם שם המזוהה יותר מדי עם המוצר עלולה לגרום לשם להיות שם נרדף למוצר הגנרי. אספירין וצלופן, למשל, הם שמות שהיו בעבר סימנים מסחריים אך מאז נכנסו לשימוש כללי.
  • הסוג המסחרי החזק ביותר הוא מילה או ביטוי דמיוני, מורכב, שאין לו קשר אובייקטיבי למוצר עצמו. כמה דוגמאות טובות הן Exxon (נפט), Bic (עטים), או Crayola (עפרונות).
  • אתה יכול לבחור במילה רגילה ושכיחה, שאין לה שום קשר רגיל לסוג המוצר המתואר. שקול את אפל (מחשבים), אקורד (רכב) או ענק (אופניים).
  • בחר מילה מרמזת שאינה מתארת את המוצר באופן ישיר אך כן מציעה אותו. דוגמאות לכך הן קופרטון (מסך שמש) או טימקס (שעונים).
 2. 2
  עשה שימוש ייחודי בסימן המסחרי שלך בטקסט. כשאתה מתייחס לסימן המסחרי שלך בטקסט כתוב, יש להבליט אותו במובהק מהמוצר עצמו. זה ימשוך את תשומת ליבו של הקורא לעובדה שאתה מתכוון שהסימן המסחרי יהיה נפרד מהפריט.
  • לדוגמא, אתה יכול להתייחס ל"רקמות פנים של המותג KLEENEX "או ל"תחבושות מותג BAND-AID", במקום לומר: "תן לי בבקשה קלינקס" או "אני זקוק לעזרת פלסטר."
  • איגוד המתווכים הארצי, למשל, רשם סימן מסחרי במילה "מתווך". לאורך כל הטקסט באתרי האינטרנט שלהם, המילה מופיעה תמיד כ- "REALTOR" על מנת להבליט אותה כסימן מסחרי.
  • הימנע מהפיתוי להשתמש בסימן המסחרי שלך כשם עצם או פועל; זה שם תואר. מבחינה טכנית, למשל, אתה לא "עושה גוגל" למשהו; אתה מפעיל "חיפוש מותג של גוגל".
 3. 3
  השתמש בסמל או הודעה של סימן מסחרי. בשימוש מודפס תוכלו להציג את השימוש המיועד שלכם בסימן המסחרי ככזה, ולא כמונח כללי, על ידי שימוש בסמלים טיפוגרפיים מיוחדים.
  • כדי להראות שסימן מסחרי נרשם במשרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני, השתמש בסמל המוגבה של R בתוך מעגל: ®.
  • שימוש קבוע בקיצור TM המוגדל עבור סימן מסחרי או SM עבור סימן שירות יציין כי בכוונתך להשתמש במילה ככזו, בין אם היא רשומה ובין אם לאו.
  • אם המותג שלך הוא גם שם החברה, הימנע משימוש ב- TM או ® בשם המסחרי שלך כאשר אתה מתייחס לחברה ולא למוצרים או לשירותים שלה שזוהו תחת אותו מותג.
  ייתכן שתרצה לאפשר למישהו להשתמש בסימן המסחרי שלך
  במקרים מסוימים, ייתכן שתרצה לאפשר למישהו להשתמש בסימן המסחרי שלך, אך אתה עדיין רוצה להגן על מעמדו כסימן המסחרי שלך.
 4. 4
  תביא לציבור להבין שהסימן המסחרי שלך אינו כללי. אתה יכול גם לפתח קמפיינים פרסומיים או שיווקיים המדגישים את ההבדל בין הסימן המסחרי שלך לבין השימוש הגנרי במילה.
  • Band-Aid שילב טקסטים מתוקנים בג'ינגלים של המוצר שלהם כדי להדגיש כי תחבושת המותג BAND-AID היא פריט ספציפי, ולא רק תחבושת דביקה כללית.
  • זירוקס עמדה על סף הפיכתה למונח כללי למכונת צילום, עד שהחברה יצאה בקמפיין פרסומי שאמר ישירות לציבור כי מכונת הצילום שלהם מכונה מכונת צילום של זירוקס, אך שהמילה זירוקס אינה חלה על כל מכונות הצילום או על כל הצילומים.

חלק 3 מתוך 3: הגנה על סימן המסחר שלך מפני הפרה

 1. 1
  עקוב אחר השוק לשימוש לא מורשה. כמחזיק ומשתמש בסימן מסחרי, חובתך למשטרה על השוק ולצפות בשימוש לא מורשה בסימן שלך או בסימנים דומים. סימני מסחר נפרדים אמורים להיות מובחנים מספיק כך שהם לא יגרמו לבלבול בקרב הצרכנים. אם אתה רואה מוצר או חברה אחרים המשתמשים בסמל, שם או עיצוב שלדעתך קרובים לשלך, בתחום קשור, עליך לנקוט בפעולה. להניח לזה שלא טופל יכול להיחשב כהרשאה.
  • לדוגמא, תאגיד דיסני חרוץ למניעת שימוש לא מורשה בדמויותיו, בתמונותיהם או במוצריו הרבים.
  • באופן דומה, ועדת האולימפיאדה בארה"ב (או המקבילה הלאומית שלך במקום אחר) עשויה ליצור איתך קשר בכל שימוש בלתי מורשה במילה "אולימפיאדה" ביחס לתחרויות ספורט או תחרויות אחרות.
 2. 2
  הירשם לשירות שעון סימנים מסחריים. ישנן חברות רבות אשר יסייעו במעקב קבוע אחר יישומים ורישומי סימנים מסחריים, כדי למצוא יישומים קרובים מדי לשלך. תשלם תשלום עבור השירות, ובתמורה שירות השעונים יבצע את הפעולות הבאות:
  • חפש בקשות בנושא סימנים מסחריים שהוגשו לאחרונה ואושרו לאחרונה
  • חיפוש רישומי שמות דומיינים
  • לעקוב אחר שינויים בבעלות על רישומים
  • צפו לשימוש לא מורשה באינטרנט או באתרי מכירות פומביות באינטרנט
  • עקוב אחר סימני מסחר חדשים שהגישו המתחרים.
 3. 3
  הודיעו לחברות אחרות על הפרה או כמעט הפרה. אם אתה או שירות השעונים שלך מזהים חברה אחרת המשתמשת בסימן המסחרי שלך או במשהו שדומה מדי, בתחום הקשור למוצרים או לשירותי המותג שלך, עליך לנקוט בפעולה. הצעד הראשון יהיה מכתב דרישה פשוט, המודיע להם על השימוש בהם אסור ומבקש מהם להפסיק.
  • מכתב דרישה פשוט עשוי לומר משהו כמו: "אדוני או גברת, יקרה לתשומת ליבנו שהשימוש שלך בשם ___ לתיאור המוצר ___ שלך קרוב באופן בלתי מתקבל על הדעת לסימן המסחרי הרשום שלנו ___. אנו דורשים שתפסיק את השימוש של השם הזה מיד או שאולי נאלץ לנקוט בצעדים משפטיים. "
  • במקרים מסוימים עליך להיות מוכן להגן על זכויותיך כאשר אתה שולח מכתב כזה מכיוון שהמקבל עשוי לתבוע אותך באופן מיידי בסמכותו של בית המשפט הפדרלי על הצהרה שהוא אינו מפר את המותג שלך. ייתכן שתרצה להשיג ייעוץ משפטי לפני שליחת המכתב הראשון שלך.
  כולל מספר הרישום לסימן המסחרי שלכם
  מאותו אתר תוכלו למלא את הטופס, כולל מספר הרישום לסימן המסחרי שלכם, ולהעלות דגימה של הסימן המסחרי שלכם.
 4. 4
  לפתוח בהליכים מנהליים או משפטיים. אם מכתב דרישה אינו מפסיק את השימוש הבלתי מורשה, יתכן שתצטרך לנקוט בצעדים משפטיים. אתה יכול להשתמש במשאבים באתר משרד הפטנטים והסימנים המסחרי בארה"ב, בכתובת www.USPTO.gov, או לפנות לעורך דין סימני מסחר.
  • אתה רשאי להביא את המותג שלך באופן רשמי לידי בוחני USPTO לאחר שתגלה שמישהו אחר הגיש בקשה שלדעתך עלולה לפגוע בזכויותיך.
  • אם הבקשה המשיכה, ניתן להגיש התנגדות מנהלית לרישום בהמתנה תוך 30 יום מרגע פרסומה בכתב העת הרשמי של USPTO. תוכל גם להגיש עתירה לביטול רישום שכבר ניתן, אם תוכל להוכיח בסיס נאות.
  • אתה רשאי לתבוע בבתי משפט ממלכתיים או פדרליים, בהתאם לנסיבות, כגון אם יש לך רישום פדרלי וסוג ההפרה שאתה יכול להוכיח. אפילו מותג שאינו רשום עשוי לתמוך בפעולה פדרלית נגד "פטירה", במסגרת חוק לנהאם.
  • יתכנו פעולות משפטיות אפשריות אחרות על פי חוקים פדרליים או מדיניים של פרסום כוזב, מרמה ותחרות בלתי הוגנת, גם אם אינך יכול להוכיח "הפרת סימן מסחרי".
 5. 5
  התקשרו בהסכמי רישוי. במקרים מסוימים, ייתכן שתרצה לאפשר למישהו להשתמש בסימן המסחרי שלך, אך אתה עדיין רוצה להגן על מעמדו כסימן המסחרי שלך. במקרה כזה, אתה עשוי לאפשר רישיון לצד השני. רישיון הוא הסכם חוקי, לפיו הצד השני ישלם לך אגרה, בתמורה לאישור להשתמש בסימן המסחרי שלך.
  • קבוצות ספורט מקצועיות נוהגות לעסוק ברישוי. צוות יגן על השימוש בשמו או בלוגו, ובכל זאת ימקסם את הנראות, בכך שיאפשר ליצרני בגדים, למשל, להדפיס חולצות וכובעים עם סמלי הצוות או שילובי צבעים מובהקים.
  • אם תבחר להעניק רישיון, הקפד לשמור על הזכות לבדוק את איכות המוצרים והשירותים הניתנים ולהשהות את הרישיון אם הם לא עומדים בקריטריונים הספציפיים שלך. ואז עקוב אחר זכויותיך. אחרת, אתה עלול לאבד את הסימן המסחרי שלך על ידי שחררת את הרצון הטוב בהסתמך על האיכות המיוצגת על ידי המותג שלך. לפעמים מכנים זאת "רישיון עירום".
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail