כיצד למנוע מסיבות אופי בלתי חוקיות לילדים?

פופולרי מאוד בימינו לעסקים להציע הופעות אופי מפורסמות כדי לשמח ילדים קטנים במסיבות יום הולדת
פופולרי מאוד בימינו לעסקים להציע הופעות אופי מפורסמות כדי לשמח ילדים קטנים במסיבות יום הולדת.

פופולרי מאוד בימינו לעסקים להציע הופעות אופי מפורסמות כדי לשמח ילדים קטנים במסיבות יום הולדת. עם זאת, רבות מהופעות אלה אינן מורשות ומפרות את חוק הקניין הרוחני ("IP") מכיוון שעסקים אלה משתמשים בתווים המוגנים בזכויות יוצרים או בסימן מסחרי על ידי מישהו אחר. אם אתה מגלה שדמות שבבעלותך מנוצלת לרעה באופן זה, ישנם צעדים שתוכל לנקוט כדי לתקן הפרה של זכויות ה- IP שלך.

שיטה 1 מתוך 2: מניעת הפרת קניין רוחני

 1. 1
  אסוף ראיות להפרת IP. אם אתה מאמין שנגנבת או נעשה שימוש לרעה בקניין הרוחני שלך, הצעד הראשון שלך צריך להיות לתעד ראיות להפרה. יהיה עליך להיות מסוגל להוכיח כי נעשה שימוש לא חוקי ב- IP שלך אם במקרה שלך היה פונה לבית המשפט. חשוב לתעד ראיות אלה במהירות האפשרית, מכיוון שברגע שהחלו הליכים משפטיים, האינטרס של המפר להסיר או להשמיד כל ראיה למעשה עוול במהירות האפשרית.
  • לדוגמא, אם מישהו מתחזק אתר המציע שירותי מראה אופי הכולל שימוש ללא רישיון באחת מהדמויות שלך, צלם צילומי מסך של האתר - במיוחד את החלק באתר המפרסם את החומר המוגן בזכויות יוצרים או בסימן מסחרי.
  • אם הפעילות המפרה מופיעה בדפוס (למשל בעלון או בעיתון / מגזין), צלם תמונה כדי לשמור על עדויות אלה.
  • לחלופין, אם אתה פשוט רואה מישהו לבוש כדמות שבבעלותך זכויות ה- IP, או מפעיל חנות ללא רישיון מסוג כלשהו, צלם תמונה או סרטון של האדם או המפעל המשתמשים ב- IP שלך באופן מפר.
  • הקפידו לרשום את התאריך בו אספתם את הראיות, ובמידת האפשר, חפשו ראיות בדבר משך הפעילות המפרה.
 2. 2
  שלח מכתב להפסקת התפטרות. לאחר שתעדת ראיות להפרת IP, הצעד הבא שלך יהיה לשלוח מכתב הפסקת-ויתור לצד הפוגע. מכתב זה יביא לשלושה דברים: (1) עדות לרצונך ולנכונותך להגן על זכויות ה- IP שלך; (2) להודיע לצד הפוגע על פעילותם הבלתי חוקית; (3) לתת לצד הפוגע את האפשרות לתקן את התנהגותו ללא הוצאה של צעדים משפטיים נוספים. על המכתב להכיל את הדברים הבאים:
  • זכויות ה- IP שבבעלותך מופרות כעת.
  • זכויות היוצרים או הסימנים המסחריים הספציפיים הכרוכים בהפרה.
  • בקשה שהצד הפוגע יפסיק את פעילותו המפרה עד למועד ספציפי.
  • ההשלכות המשפטיות בגין אי עמידה במכתב הפסקת-ההפסקה (התייחסות ומסירת עותקים של חוקים רלוונטיים ספציפיים היא אידיאלית).
  • הקפד לרשום הן את התאריך בו אתה שולח את המכתב והן את התאריך בו קיבל הצד הפוגע את המכתב, שכן הדבר יהיה חשוב אם יהיה צורך בהתדיינות משפטית בעתיד.
  אל תנקוט בצעדים משפטיים אם הדמות היא נחלת הכלל
  אל תנקוט בצעדים משפטיים אם הדמות היא נחלת הכלל.
 3. 3
  דווח על הפעילות המפרה. כמה סוכנויות פדרליות מספקות את האמצעים לאנשים פרטיים לדווח על הפרת IP ישירות לממשלה, ואז היא חוקרת את הטענה. The National קניין הרוחני מרכז התיאום לזכויות צריך להיות הצעד הראשון שלך, ואת המרכז מספק אינטרנט קל לשימוש, המאפשר לך להגיש תביעה להפרת זכויות יוצרים.
  • אם גניבת ה- IP מתבצעת באמצעות האינטרנט או אמצעי סייבר אחרים, תוכל לדווח על כך למרכז תלונות הפשע באינטרנט של ה- FBI.
  • אם אתה סבור שההפרה של ה- IP כרוכה בייצוא או ייבוא בלתי חוקיים של חומר מורשה, תוכל להגיש דוח למכס מכס וגבולות ארה"ב באמצעות מערכת ההגשות האלקטרוניות שלה.
 4. 4
  לנקוט בצעדים משפטיים. אם הצד הפוגע אינו מגיב למכתב הפסקת-ההסרה שלך או עונה, אלא ממשיך בפעילותו המפרה - הפנייה האחרונה שלך היא להביא לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים או סימנים מסחריים. מצא עורך דין המתמחה בדיני קניין רוחני, תן לו את הפרטים הרלוונטיים בעניינך, והוא יוכל לייעץ לך כיצד לנהוג בצורה הטובה ביותר, ואילו צעדים משפטיים יספקו את התוצאה האופטימלית עבורך בהתבסס על הנסיבות הספציפיות שלך.

שיטה 2 מתוך 2: לדעת מתי לפתוח בהליך משפטי

 1. 1
  להבין מדוע תווים מורשים מוגנים. תווים המסומנים בסימן מסחרי או בזכויות יוצרים (כמו איירון מן או מיקי מאוס) שייכים אך ורק לבעלי הסימן המסחרי או זכויות היוצרים (כמו מארוול או דיסני). אם אתה בעל דמות כזו, ההגנות הללו חשובות מסיבות רבות. בעיקר, עליך להגן על ה- IP שלך כך (1) שתוכל לוודא שאתה מקבל תשלום בכל פעם שנעשה שימוש בדמות זו (2) ותוכל לשלוט בתדמית המותג שלך. אם אדם לבוש כמו מיקי מאוס מופיע במסיבת ילדים שיכור, משתמש בשפה גסה ובסיגריות מעשנות שרשרת, כל הנוכחים באותה מסיבה עשויים לחשוב פחות על מיקי מאוס.
  • בתי משפט עוסקים במיוחד בשימוש לא מורשה מול ילדים, מכיוון שהם נוטים יותר להיות מושפעים לרעה משימוש לרעה במותג פופולרי.
  • אם חברות לא משטרות בקפדנות את המותגים שלהן, הן עלולות לאבד זכויות עליהן. לכן, אתה מעודד לעשות כל מה שאתה צריך כדי להגן על ה- IP שלך.
  חשוב האם ילד עלול לבלבל בין דמותו המחופשת של מישהו לזה שאתה מחזיק בזכויות IP
  חשוב האם ילד עלול לבלבל בין דמותו המחופשת של מישהו לזה שאתה מחזיק בזכויות IP.
 2. 2
  נקוט בצעדים משפטיים אם נעשה שימוש ב- IP שלך ללא שינוי משמעותי. אם למישהו שבבעלות עסק של הופעות אופי ליום הולדת אין רישיון להשתמש ב- IP שלך, הוא עדיין מעוניין להשתמש בדמויות פופולריות כדי לבדר ילדים. כדי לפגוע בבעיות משפטיות, הם עשויים לנסות לשנות את מראה הדמות בניסיון להפוך את זה לשלהם. לכן, לפני שתחליט לפתוח בהליך משפטי נגד מפר פוטנציאלי, עליך לקבוע אם השינויים שבוצעו מספיקים כדי להבחין באופן חוקי בין הדמות החדשה לבין כתובת ה- IP שלך.
  • שימוש מסוג זה מכונה "יצירה נגזרת", וכדי להגן על שימוש מסוים, החוק מחייב שהתלבושת או הדמות החדשים יהיו "וריאציה שאינה ניתנת להבחנה טריוויאלית" מ- IP המוגן שלך. בעוד שדיני הקניין הרוחני מורכבים ולעיתים חסרים סטנדרטים ברורים לפיהם ניתן לשפוט התנהגות מסוג זה, דרך טובה להתחיל היא לשאול את עצמך אם מישהו שרואה את הדמות החדשה עשוי לבלבל אותה לדבר האמיתי (כלומר, ה- IP המוגן שלך.).
  • באופן כללי, האדם המשתמש ב- IP שלך חייב להוסיף " ביטוי אמנותי עצמאי " ל- IP שלך כך שהדמות החדשה תתמוך בזכויות היוצרים של עצמה או "תעבור מחדש, תשנה או תתאים" את ה- IP שלך כדי שתיחשב כיצירה נגזרת..
  • סביר להניח שרוב הדמויות ללא רישיון שמעוררות את ה- IP שלך אינן עומדות בתקן זה, מכיוון שהוא קשה לעמוד בו. אם אתה רואה יותר מהדמות שלך מאשר של מישהו אחר כשאתה מסתכל על הצעה מסוימת להופעת יום הולדת, אתה בטח תזכה בתביעת הפרה. חשוב האם ילד עלול לבלבל בין דמותו המחופשת של מישהו לזה שאתה מחזיק בזכויות IP.
 3. 3
  אל תנקוט בצעדים משפטיים אם הדמות היא נחלת הכלל. "נחלת הכלל" מתייחסת לדמויות או לעבודות שאיש אינו יכול להגיש תביעת בעלות עליהן. הסיבה לכך היא שתווים אלה היו קיימים לפני חוק זכויות היוצרים, הם זקנים מכדי להיות מוגנים יותר, או משום שבעליהם המקוריים פשוט לא חידשו את זכויות היוצרים שלהם. השימוש בדמויות אלה - למרות שנוצרו על ידי מישהו אחר - הוא בחינם לכל אחד והוא חוקי לחלוטין.
  • חיפוש פשוט באינטרנט יכול לחשוף במהירות אילו תווים נמצאים ברשות הציבור.
  • אם מסיבה כלשהי אחת הדמויות שלך הפכה לחלק מהציבור הרחב, לא תוכל לתבוע בגין הפרת IP.
 4. 4
  נקוט בצעדים משפטיים אם מישהו משתמש בתחפושת שנרכשה לכל דבר שאינו לשימוש אישי. אם מישהו נכנס לחנות של ליל כל הקדושים, למשל, ורוכש באופן חוקי תחפושת מורשית רשמית של איירון מן, הוא או היא לא יוכלו להשתמש בזה בעסק שלו פשוט בגלל שהוא או היא קנו אותה. ברוב המקרים, רכישת תחפושת מאפשרת למישהו להשתמש בה לשימוש אישי ולא למטרות רווח מסחרי.
הצעד הבא שלך יהיה לשלוח מכתב הפסקת-ויתור לצד הפוגע
לאחר שתעדת ראיות להפרת IP, הצעד הבא שלך יהיה לשלוח מכתב הפסקת-ויתור לצד הפוגע.

טיפים

 • העסקת עורך דין המתמחה בדיני קניין רוחני ודיבור איתו בנושאים אלה היא הדרך הטובה ביותר להבטיח את ה- IP שלך מוגן.

אזהרות

 • השימוש הבלתי מורשה בדמויות בדיוניות שמוגנים בזכויות יוצרים או מוגנים בזכויות יוצרים על ידי בעליהם לצורך רווח מסחרי (למשל, שימוש בשמותיהם או בדמותם בחומרי פרסום או שהשחקנים מגלמים אותם בתחפושת) מפר את חוק הקניין הרוחני.
 • אפילו שחקני רחוב הרוכשים תחפושת של דמות מסומנת ומופיעים בפומבי כשהם לובשים את התחפושת בכדי לבדר עובר אורח לתרומות אופציונליות (טיפים) כפופים לתביעה משפטית.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail