כיצד להגיש בקשה לקבלת גרין קארד דרך המעסיק שלך?

אישור עבודה מאושר לא יסייע לאזרח הזר להשיג גרין קארד
אם המעסיק אינו יכול לעמוד בדרישות היכולת הכלכלית, אישור עבודה מאושר לא יסייע לאזרח הזר להשיג גרין קארד.

באירופה, מעסיק יכול לתת חסות לאזרח זר, כמוך, לקבלת גרין קארד. על המעסיק להיות מוכן לתת חסות ולהעסיק אותך ברגע שתקבל את הגרין קארד שלך. לשם כך על המעסיק שלך להוכיח כי אין אזרח אמריקאי שהוא 1) מוסמך, 2) מוכן ו -3) שמסוגל למלא את התפקיד. אז על המעסיק שלך להראות את היכולת הכלכלית לשלם את משכורתך (הקבועה בחוק). התהליך הוא לעתים רחוקות אך לעתים קרובות תלוי בנסיבות אינדיבידואליות, אך עם מעט ידע תוכלו להגיע בדרך לקבלת הכרטיס הירוק שלכם.

חלק 1 מתוך 3: קבלת הסמכת עבודה של מעסיק

כדי להתחיל בתהליך גרין קארד, משרד העבודה מבקש להבטיח לאזרחי ארה"ב גישה מקסימאלית לשוק העבודה לפני מהגרים המבקשים אשרות לעבודה. לאחר שהמעסיק הראה למשרד העבודה כי אין אזרחים אמריקאים מוסמכים, מוכנים ומסוגלים לתפקיד, ניתן להתחיל את החלק הבא בתהליך.

 1. 1
  הבן את הדרישות הכלליות להסמכת עבודה. יש להגיש הסמכת עבודה למשרד העבודה (DOL) על ידי מעסיק ועליה לעמוד בתקנות הנמצאות בתהליך PERM. מטרת הסמכת העבודה היא להוכיח כי המעסיק בדק את שוק העבודה בכדי להבטיח כי אין עובד אמריקאי מוסמך, מוכן ומסוגל שיכול למלא את פתיחת העבודה. אם יש אזרח אמריקאי כזה, אז המעסיק לא יכול לתת חסות לעובד למשרה מסוימת זו.
  • כדי לבחון את שוק העבודה, על המעסיק להתגייס לתפקיד באמצעות הפעלת פרסומות שונות ובקרה אם ישנם מועמדים מוסמכים לתפקיד. לאחר שהדבר נעשה לפרקי הזמן שנקבעו על ידי DOL, רשאי המעסיק להגיש את הבקשה.
  • כל דמי הפרסום והמשפט המשפטי עבור צעד זה חייבים להיות משולמים על ידי המעסיק, ולא על ידי העובד.
 2. 2
  בקש מהמעסיק שלך לנסח תיאור תפקיד ודרישות התפקיד לתפקיד. זהו אחד החלקים החשובים ביותר בתהליך מכיוון שאלו ישמשו לבדיקת שוק העבודה. בדרישות יש לציין איזו דרגה של השכלה נדרשת (תואר ראשון, תואר שני, אף אחד וכו ') וכמה שנות ניסיון נדרשות.
 3. 3
  ודא שאתה עומד בדרישות המפורטות בתיאור התפקיד. כדי לבחון בצורה נאותה את שוק העבודה ולהבטיח שאישורך יאושר, על המועמד להיות מוסמך לדרישות התפקיד שהציב המעסיק.
 4. 4
  הגש בקשת שכר רווחת ל- DOL. השכר הרווח הוא שכר המינימום שעל המעסיק לשלם לעובד ברגע שהוא מקבל את הכרטיס הירוק. השכר הרווח נקבע על פי דרישות התפקיד הספציפיות, חובות התפקיד, וכן מיקום התפקיד. כדי לקבוע את השכר הרווח, המעסיק יכול להגיש טופס 9141 באופן מקוון או לבקר בספריית השכר המקוונת.
 5. 5
  צור חשבון עבור המעסיק בחברת DOL. כדי להגיש את אישור העבודה באופן מקוון, על המעסיק ליצור חשבון בכתובת plc.doleta.gov. ליצירת חשבון, על המעסיק לבחור שם משתמש וסיסמה, למלא את פרטי החברה ולמנות איש קשר. אם עורך הדין שלך להגירה יגיש את הבקשה, על המעסיק ליצור חשבון משנה עבור עורך הדין עם המידע שלו.
  • יצירת חשבון יכולה להיעשות תוך המתנה לקביעת השכר הרווחת ולפני כל פרסומת. הקפד להגדיר זמן נוסף מכיוון ש- DOL תצטרך לוודא ששם המעסיק והמידע תואמים למספר הזיהוי המעסיק הפדרלי.
 6. 6
  הפעל את פרסומות החובה. קיימות שלוש צורות גיוס חובה שעל מעסיק להפעיל בכל מקרה:
  • הודעת פרסום פנימית - על המעסיק לפרסם הודעה על פתיחת המשרה במקום בולט במקום העבודה. זה צריך להכיל את תיאור התפקיד, הדרישות והמידע בנוגע לאופן הגשת הבקשה לתפקיד. יש לפרסם זאת לפחות לעשרה ימי עסקים כאשר המעסיק פתוח לעסקים.
  • שתי פרסומות בעיתון של יום ראשון - על המעסיק לפרסם פרסומת בשתי מהדורות יום ראשון של עיתון המופץ באזור הגיאוגרפי של התעסוקה. על הפרסומות בדרך כלל להודיע למועמדים על הזדמנות העבודה, על הדרישות הבסיסיות וכיצד להגיש מועמדות. זה לא צריך לכלול תיאור מלא של התפקיד ולא את השכר. אם הוא אכן כולל את השכר, שכר זה חייב לעמוד או להיות גדול מהשכר הרווח.
  • פרסומת עם סוכנות כוח האדם הממלכתית - זו צריכה להכיל את תיאור התפקיד, דרישות התפקיד ומידע בנוגע לאופן הגשת מועמדות לתפקיד. ייתכן שיהיה צורך לכלול גם מידע אחר הנדרש על ידי סוכנות כוח האדם הממלכתית הספציפית. יש לפרסם זאת למשך 30 ימים קלנדריים.
 7. 7
  הפעל פרסומות נוספות (במידת הצורך). אם התפקיד הוא משרה מקצועית - המוגדרת על ידי נספח DOL, שנמצא באתר זה - או מצריך לפחות תואר ראשון, על המעסיק להפעיל שלוש פרסומות נוספות מתוך עשר שיטות אפשריות. רשימה של עשר שיטות הפרסום הנוספות מפורטות בתקנות בסעיף 20 CFR 656,17 (e) (1) (i) (4) (ii) וניתן למצוא אותה כאן.
 8. 8
  השלם את כל הגיוסים תוך 180 יום וצפה בתקופת השקט של 30 הימים. התקנות קובעות כי הגיוס חייב להסתיים תוך 180 יום. בנוסף, לא ניתן להגיש את בקשת הסמכת העבודה פחות משלושים יום לאחר הפרסום האחרון. המשמעות היא שעליך להגיש את בקשת הסמכת העבודה תוך 180 יום מהפרסומת הראשונה, ולמעלה מ -30 יום לאחר הפרסום האחרון.
 9. 9
  ודא שאף עובד אמריקאי מוסמך, מוכן ובעל יכולת לא הגיש מועמדות לתפקיד. על כל קורות החיים שהתקבלו, על המעסיק (ולא עורך הדין להגירה) לשקול האם המבקש עומד בדרישות כפי שפורסמו בשיטות הגיוס לעיל. אם לא נראה כי מועמד מוכשר על ידי הניסיון והשכלה המוצגים בקורות החיים, אין צורך בפעולה. אם המועמד נראה כשיר, על המעסיק לנסות ליצור קשר עם המועמד כדי לקבוע אם יש סיבה אובייקטיבית לכך שהמבקש אינו כשיר לתפקיד. יש לתעד את כל הסיבות לפסילה כזו. בסיום, מלא טופס ETA 9089 והגש את הבקשה דרך חשבון המעסיק ב- DOL.
 10. 10
  בקש מהמעסיק שלך לענות על הסקר שנשלח על ידי DOL. זמן קצר לאחר הגשת ETA 9089, DOL תשלח למעביד דוא"ל סקר של ארבע שאלות כדי לוודא שהמעסיק עדיין מתכוון לתת חסות לעובד לקבלת הסמכת עבודה. אם DOL לא יקבל את התגובה תוך שבוע, היא לא תקבל את הבקשה להסמכת עבודה.
כמה יעלה (לגמרי) לקבל גרין קארד דרך מעסיק
כמה יעלה (לגמרי) לקבל גרין קארד דרך מעסיק?

חלק 2 מתוך 3: ניווט בטופס i-140

טופס I-140 נקרא הטופס " עתירת מהגרים לעובד זר". זה הטופס שעל המעסיק למלא כדי שעובד זר יהפוך לתושב קבע באירופה. זה עולה כ 450 €

 1. 1
  הבן את הדרישות הכלליות לטופס i-140. לאחר אישור אישורי העבודה, על המעסיק להגיש טופס I-140 לשירות האזרחות וההגירה האמריקני (USCIS). יישום זה יוכיח להגירה כי אישור העבודה אושר על ידי DOL, כי לעובד יש הצעה מוגדרת להעסקה אצל המעסיק המממן, וכי למעסיק יש את היכולת הכלכלית לשלם את המשכורת המוצעת.
 2. 2
  חתום על ה- ETA 9089 המוסמך. על המעסיק לחתום על ה- ETA 9089 המקורי המאושר על ידי ה- DOL ולכלול אותו בחבילת היישום I-140.
 3. 3
  הוכח את יכולתו הכלכלית של המעסיק לשלם את המשכורת המוצעת. המעסיק רשאי לקבוע את יכולתו לשלם את המשכורת המוצעת באחת מהאפשרויות הבאות:
  • דוח שנתי
  • החזר מס פדרלי
  • דוחות כספיים מבוקרים
  • הערה: מעסיקים עם למעלה ממאה עובדים עשויים לבחור להגיש דוח כספי להוכחת יכולת התשלום, אך עליהם לספק אחד משלושת המסמכים המפורטים לעיל, במידת האפשר. ניתן לעמוד בקריטריונים ליכולת תשלום באמצעות אחת מהאפשרויות הבאות:
   • רווח נקי - אם הרווח הנקי גדול מהשכר המוצע
   • נכסים שוטפים נטו - אם הנכסים השוטפים נטו של המעביד גדולים מהשכר המוצע
   • העסקת אזרח הזר - אם המעביד כבר משלם לאזרח הזר את המשכורת המוצעת
 4. 4
  בקש מהמעסיק להציע הצעת מכתב עבודה. יש להדפיס את המכתב על נייר המכתבים הרשמי של המעסיק ולחתום על ידי מישהו המוסמך לקבל החלטות שכירה עבור החברה. על המכתב לציין כי המעסיק מתכוון להעסיק את האזרח הזר ברגע שהוא או היא יקבלו גרין קארד, ועליו לכלול את משרה העבודה, המשכורת ותפקידי התפקיד שנוסחו קודם לכן.
 5. 5
  טופס קובץ i-140 עם USCIS. ייתכן שתוכל להגיש טופס I-140 באופן מקוון. כלול המחאה בדמי הגשה בסך 430 אירו, כמו גם כל המסמכים התומכים.
על המעסיק להיות מוכן לתת חסות ולהעסיק אותך ברגע שתקבל את הגרין קארד שלך
על המעסיק להיות מוכן לתת חסות ולהעסיק אותך ברגע שתקבל את הגרין קארד שלך.

חלק 3 מתוך 3: השגת התאמת מעמד

לאחר אישור טופס I-140, אזרח הזר רשאי לבקש כרטיס ירוק באמצעות התאמת מעמד (אם קיים בארה"ב) או באמצעות שגרירות ארה"ב או קונסוליה בחו"ל (אם אינה קיימת בארה"ב). אזרח הזר יכול לבקש גרין קארד רק אם כרגע קיים גרין קארד. ניתן לקבוע זאת בעלון הויזה הנוכחי של משרד החוץ (DOS).

 1. 1
  קבע אם יש כרטיס ירוק זמין על ידי בדיקת עלון הוויזה של DOS. האם יש כרטיס ירוק נקבע על ידי 1) תאריך הגשת האישור לעבודה (המכונה "תאריך עדיפות"); 2) "קטגוריית ההעדפות" של הכיבוש; ו 3) מדינת הלאום של הזר הזר. אם תאריך העדיפות קיים בקטגוריית ההעדפות של האזרח הזר ומדינת הלאום שלו (מסומן בסימן "c"), או תאריך העדיפות הוא לאחר התאריך המופיע בעלון הוויזה, אזרחי החוץ רשאי לבקש כרטיס גרין.
  • עבודה הדורשת תואר שני או תואר ראשון בתוספת חמש שנות ניסיון, תציב את האזרח הזר בקטגוריית העדפות EB-2.
  • כל שאר המשרות עם דרישות נמוכות יותר ימקמו את האזרח הזר בקטגוריית העדפות EB-3.
  • עלון ה- DOS לוויזה נמצא כאן ומתעדכן מדי חודש.
 2. 2
  אם אזרח הזר נוכח באירופה במצב הגירה תקף, הגש בקשה ל"התאמת מעמד "באמצעות USCIS באמצעות טופס i-485. בנוסף, הגש מסמכים אלה או העבר דרישה זו להמשך הזכאות:
  • הגש בקשה לאישור עבודה וקדם מסמך על תנאי. החזקת טופס I-485 מאפשרת לאזרח הזר להגיש טופס I-765 וטופס I-131 בהתאמה.
  • קבל בדיקה רפואית על ידי מנתח אזרחי שאושר על ידי USCIS. רשימת מנתחים אזרחיים תמצאו כאן.
  • כלול המחאה בדמי הגשת ממשלה בסך 800 אירו
  • כלול עותק של הדרכון, הויזה, כרטיס I-94 וכל הודעת אישור USCIS. כלול גם עותק של תעודת הלידה שלך.
  • אתה רשאי להגיש בקשה לגרין קארד עבור בן / בת הזוג וילדים מתחת לגיל 21. לשם כך, הגש טופס כל אחד עבור בן / בת הזוג שלך וילדים מתחת לגיל 21 עם המסמכים התומכים שלהם. כלול עותק של תעודת הנישואין שלך.
 3. 3
  אם האזרח הזר אינו נוכח באירופה, השתתף בפגישה בשגרירות ארה"ב או בקונסוליה בחו"ל וקבל אשרת עלייה. יורשה לך להיכנס לארה"ב עם הויזה ההיא ואז תשלח אליך את הכרטיס הירוק שלך כעבור כמה שבועות.
  • שלח מסמכים מקוריים למרכז הלאומי לויזה. רשימת המסמכים הנדרשים תישלח למועמד עם הוראות.
  • טופס קבצים DS-260 באינטרנט. ניתן לגשת לטופס זה ולהוראותיו כאן.
אזרח הזר יכול לבקש גרין קארד רק אם כרגע קיים גרין קארד
אזרח הזר יכול לבקש גרין קארד רק אם כרגע קיים גרין קארד.

טיפים

 • מידע על תקנות ה- PERM ניתן למצוא באתר ה- DOL. ישנו קטע גדול של שאלות נפוצות המופיע גם בכתובת http://foreignlaborcert.doleta.gov/faqsanswers.cfm
 • שמור תיעוד של כל שלבי הגיוס וקורות החיים שהתקבלו ב"תיק ביקורת ". DOL יכולה לבקר כל תיק PERM עד 5 שנים לאחר אישורו ולדחות את התיק אם המעסיק אינו יכול לתעד כי ביצע את כל שלבי הגיוס כהלכה. קיום רשומות לקויות יקשה מאוד על מענה לביקורת.
 • הבן את הדרישות לשלושת השלבים לפני שתתחיל בתהליך זה. אם המעסיק אינו יכול לעמוד בדרישות היכולת הכלכלית, אישור עבודה מאושר לא יסייע לאזרח הזר להשיג גרין קארד.
 • אם תאריך העדיפות שלך הוא עדכני, תוכל להגיש את טופס I-140 וטופס I-485 במקביל.

אזהרות

 • זהו סוג מורכב מאוד של תיקים ויש נושאים פרוצדורליים רבים שיש לספק. טעויות עלולות לגרום לעיכובים משמעותיים ועלולות לדרוש מהמעסיק להתחיל את התהליך מחדש. מאמר זה אינו יכול לטפל בכל נושא שעשוי להשפיע על מקרה PERM. כדאי לשקול להעסיק עו"ד הגירה מנוסה שיסייע בהכנת תיקים מסוג זה בכדי להבטיח כי כל הדרישות מתקיימות.
 • בקשה להסמכת עבודה או I-140 תלויה ועומדת או מאושרת לא תיתן למבקש מעמד של הגירה. אם אתה נוכח באירופה, עליך לשמור על סטטוס תקף עד שתגיש את טופס I-485.

שאלות ותשובות

 • כמה יעלה (לגמרי) לקבל גרין קארד דרך מעסיק?
  קשה לומר במדויק שכן זה תלוי בגורמים רבים, אבל הייתי מפנה לפחות 1870 € לכיסוי כל ההוצאות האפשריות.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail