איך ממציאים דפוס סרוגה?

וכיצד להגדיל ולהקטין במסרגה אחת וכפולה
כדאי לדעת גם כיצד לסרוג יחיד, לסרוג כפול, להחליק תפר, וכיצד להגדיל ולהקטין במסרגה אחת וכפולה.

אז אתה סרוג כבר זמן מה, והיית רוצה להוריד את עצמך מהדף המודפס ולהמציא את העיצובים שלך בעצמך. אתה רוצה ליצור ולא רק לקרוא.

זה מספיק קל להכין עיצובים משלך. הסרוגה שאתה ממציא יכולה להיות בצורה חופשית, או מאוד מתמטית, או איפשהו בין לבין, תלוי בסגנון שלך ובמטרה שלך.

צעדים

 1. 1
  שלוט ביסודות הסרוגה. אתה לא צריך לדעת כל תפר סרוגה, אבל אתה צריך לדעת איך לקשור קשר להחליק וליצור שרשרת התחלה. כדאי לדעת גם כיצד לסרוג יחיד, לסרוג כפול, להחליק תפר, וכיצד להגדיל ולהקטין במסרגה אחת וכפולה. נכון שיש המון תפרים ושילובים אחרים, אבל יש הרבה מה שתוכלו לעשות בדיוק עם היסודות האלה. אם אתה לומד תפרים אחרים שאתה אוהב, תוכל לשלב אותם באותה צורה כמו התפרים הסטנדרטיים.
  • שימו לב מה עושה כל תפר, והכינו חתיכת תרגול או שתיים אם אתם צריכים.
  • שרשראות מתחילות פיסת בד או כיוון חדש בבד קיים. שרשראות יכולות לשמש גם כאלמנט משלהן.
  • תפרי החלקה מקדמים את הוו מבלי להפוך את הבד לגבוה מאוד, ולכן הם משמשים לדברים כמו גימור סיבובים. אתה יכול גם לעשות שורה שלמה מהם סביב קצה אם אתה רוצה מראה סיים.
  • תפרי סרוגה בטרבל גבוהים מכפולים וגדולים מסינגלים, אך בד עשוי סרוגה בודדת הדוק יותר. סרוגה בודדת גובהה בערך כמו שהיא רחבה. סרוגה כפולה גבוהה מספיק כדי להגיע לשורה של סרוגה יחידה לשורה הקודמת, או להשאיר רווח גדול יותר.
 2. 2
  עקוב אחר מגוון דפוסים כתובים, אך אל תקרא אותם רק מהעמוד ועשה אותם; במקום זאת, שימו לב בזמן שאתם עושים אותם כיצד התפרים משתלבים זה בזה ואיך המכניקה עובדת. כל אלה הם אלמנטים שתוכלו לעשות בהם שימוש חוזר בעיצובים שלכם.
  • שים לב כיצד לייצר אפקטים שתוכל לעשות בהם שימוש חוזר, במיוחד הצורות הבסיסיות. לדוגמא, כדי לגרום לפיסת בד מלבנית עם דפנות ישרות, תצטרך לבצע שרשרת מפנה בסוף כל שורה, ושורות של סרוגה בודדת דורשות שרשור אחת ואילו שורות של הסרוגה הכפולה דורשות שרשור שלוש. תרצה גם ללמוד לסרוג בסיבוב, גם עם ובלי שילוב סיבובים. אתה חושב שתוכל להכין קופסה עם בסיס מרובע אך עם צדדים שהגדילו? האם אתה יכול להכין סל גלילי?
  • שימו לב לכללים ולדפוסים בחתיכות שאתם סרוגים. לדוגמא, אמיגורומי היא סרגה בסבב, בדרך כלל עם סיבובי הצטרפותו. במקרים רבים זה הכי קל לעקוב אחר מספר התפרים שיש לך ואיפה להוסיף אותם אם כל שורה מכילה מכפלה של שש תפרים.
  • אתה יכול לעשות שימוש חוזר או לשנות אלמנטים כגון מוטיבים ותפרים. אם סרגתם ריבוע סבתא, כנראה שתכירו כיצד להכין ולשלב קונכיות, שהן פשוט אשכולות של תפרים גבוהים המשמשים יחד כאלמנט יחיד.
  • סדרה של מוטיבים מרובעים יכולה להיות מחוברת יחד כדי לייצר שרוול או מפה, תלוי איפה שמים אותם.
  איך אביא תבנית סרוגה ייחודית
  איך אביא תבנית סרוגה ייחודית?
 3. 3
  למדו לספור תפרים ושורות, גם כשאתם עושים אותם וגם אחרי שסרגתם. זה יעזור לך להבין מה אתה עושה תוך כדי, ולאפשר לך לרשום הערות ולהעתיק את העיצובים שלך בהמשך.
  • זכרו שתוכלו לשים תפר סרוגה כמעט בכל מקום בו תוכלו לשים מסרגה. ניתן לסרוג לשורת חורים על מכפלת (או פיסת נייר), לצד פיסת סריגה או פיסת סרוגה אחרת. למעשה, הוספת גבול דקורטיבי למשהו, אפילו שרוול חולצה או כרטיס ברכה, היא נוהג טוב באלתור.
  • אתה יכול גם ללכת לכיוון חדש כמעט בכל נקודה בפרויקט על ידי הוספת שרשרת ושימוש בה כפי שהיית עושה שרשרת מתחילה. אתה יכול גם להשתמש בשרשראות כאלמנט בפני עצמו.
 4. 4
  לנסות. הסרוגה לא לוקח הרבה זמן לעשות את זה, ורוב הסיכויים שיש לך קצת חוט שנותר מסביב שתוכל לעשות בו טעויות בביטחון.
  • חפשו בסלי מציאה של חנויות יצירה חוטים לא רצויים במחירים מטורפים. זה עושה חוט מעולה לניסויים.
  • נסה גם מכירת מוסכים וחנויות יד שניה. לעתים קרובות אתה יכול לאסוף את השאריות מהפרויקט של מישהו אחר תמורת אגורות.
 5. 5
  נסה לשרבט או לסרוג בצורה חופשית. התפוררות היא תהליך היצירה והשילוב של חלקים קטנים יותר, בעלי צורה חופשית, לחתיכה גדולה יותר. ניתן להשתמש בו לאלמנט דקורטיבי קטן, כפי שמוצג, או לשלב אותו לחתיכת בד גדולה יותר כמו שמיכת טלאים. מלבד היותה דרך טובה להשתמש בסיכויים ובקצות חוטים, לטרוף הוא פרקטיקה טובה לאלתר ולחדש בעזרת מסרגה ולעשות צורות שונות.
 6. 6
  נסה לשנות דפוס קיים, לשנות את גודלו להתאמה אישית או להתאים אותו לחוט וו אחר. מחממי יד סרוגים אלה נועדו להיות סרוגים לפי המידה שלך, לא משנה באיזה חוט וו אתה משתמש.
 7. 7
  למד כיצד עובד מד. תפרים תופסים רוחב מסוים, תלוי בחוט שלך, בוו ובטכניקה שלך. בדוגמא זו, שבעה תפרים רוחב שני ס"מ (5 ס"מ). ישנן דרכים שונות בהן ניתן להשתמש במד.
  • אתה יכול לנחש ולבדוק כמה תפרים לעשות. בצע מספר תפרים, נסה או למדוד את היצירה והתאם לפי הצורך כדי להשיג את הגודל שאתה צריך.
  • אתה יכול לכוונן את מספר התפרים בתבנית קיימת המציינת מד כך שהתוצאה שלך תצא בגודל המיועד.
  • אתה יכול לחשב את מספר התפרים שתצטרך כדי להשיג מדידה או גודל נתון. זה פרופורציה פשוטה. הכפל תפרים לאינץ 'בסנטימטרים כדי לקבל את מספר התפרים שתצטרך. (זה עובד באותה מידה עם סנטימטרים, כל עוד אתה עקבי באיזו יחידה להשתמש.)
  • אם תרצה, תוכל לעשות את אותו הדבר בכדי להבין את מספר השורות שתצטרך לגובה הרצוי של היצירה. כל שעליך לעשות הוא למדוד את הגובה של מספר שורות בקטע המדגם שלך ולחשב אותו באותו אופן.
  זכרו שתוכלו לשים תפר סרוגה כמעט בכל מקום בו תוכלו לשים מסרגה
  זכרו שתוכלו לשים תפר סרוגה כמעט בכל מקום בו תוכלו לשים מסרגה.
 8. 8
  החליטו מה תרצו להכין. חתיכה סרוגה יכולה להיות תועלתנית, דקורטיבית או שניהם. אתה יכול להכין שטוח אפריקני בשורות מרובעות, פסל בעל צורה חופשית או כל מה שביניהם. אולי סוג מסוים או שילוב של חוט יעניקו השראה למשהו. אולי צורך מסוים (כמו לחמם מישהו) יעורר השראה למשהו.
  • אל תפחד לשרטט את מה שיש לך בראש או להכין קטע מדגם קטן לבדיקת מושג. אתה יכול לגלות שאתה יכול ליצור יצירה, או שאתה יכול לגלות מה אתה רוצה לעשות קצת אחרת.
 9. 9
  התחל פשוט וקטן. איפר את הצעיף שלך, מחמם בקבוק או מחמם זרוע. ואז נסה לעצב אפוד או צעיף לפני שתנסה סוודר שלם.
 10. 10
  כתוב דברים תוך כדי. אם אתה רוצה להיות מסוגל לשתף את התבנית שאתה יוצר עם חברים, לפרסם אותה באינטרנט, או פשוט לקבל גרב או כפפה שנייה שתתאים לראשון, תצטרך לרשום הערות. הם יכולים להיות פשוטים או מפורטים ככל שתעדיף, בתנאי שתוכל להבין אותם כשתסיים, ואם צריך, לתרגם בין הקצרנות שלך למשהו אחר שסרוג אחר יכול לקרוא.
 11. 11
  למד כיצד דפוסי תפירה משתלבים זה בזה. הסרוגה מאפשרת לך להכין בד בצורה מסוימת (שאינה צריכה להיות שטוחה). אם יש לך תחושה איך הפנלים בבגדים תפורים צריכים להיראות ייתן לך מושג באיזו צורה להכין חתיכות של משהו כמו סוודר.
  • אתה יכול לעשות דברים עם סרוגה שלא תוכל לעשות בקלות על ידי חיתוך בד שטוח. לדוגמה, אם אתה סרוג בסיבוב, אתה יכול להגדיל כל שורה כדי לייצר דיסק. אם תגדיל פחות מהנדרש כדי לייצר חתיכה שטוחה, התוצאה תהיה בד שמאכל או כוסות. אם תגדיל יותר ממה שצריך כדי לייצר דיסק, הבד יתכרזל ויפרע, ויקבל צורה כמו שבב תפוחי אדמה. אם לא תגדיל בכלל, תקבל צינור גלילי.
 12. 12
  הכינו תרשים או תרשים של מה שאתם רוצים לסרוג. אם אתה יכול לדמיין את הדברים האלה בראש שלך, בסדר. אחרת, שרטט מה אתה רוצה להכין. אתה יכול פשוט לשרטט את הצורה הבסיסית. אתה יכול להוסיף מדידות ומידע מד אם יש לך את זה. אתה יכול אפילו לחשב את מספר התפרים, אם תבחר.
  • אחת הדרכים לתכנן סרוגה היא ללמוד ולהשתמש בסימון הסרוגה. התפרים עדיין יצטרכו להתאים זה לזה כפי שתכננת, אך תוכל לקבל מושג כלשהו, במיוחד אם דפוס התפרים מורכב. אתה יכול גם להשתמש בסימון הסרוגה כדי להקליט את היצירות שלך.
תפרי סרוגה בטרבל גבוהים מכפולים וגדולים מסינגלים
תפרי סרוגה בטרבל גבוהים מכפולים וגדולים מסינגלים, אך בד עשוי סרוגה בודדת הדוק יותר.

טיפים

 • סמני תפרים מועילים להבין כמה תפרים ביצעת, במיוחד על חלקים גדולים יותר או חלקים עגולים. הם יכולים גם לעזור לך לסמן לאן התכונות על היצירה ילכו.
 • תוכנות מחשב קיימות כדי לעזור להבין כמה תפרים נדרשים לדברים מסוימים. אם יש לך משהו מיוחד שאתה רוצה לסרוג ולא מצליח למצוא או ליצור תבנית, תוכל לנסות אחת מהתוכניות האלה.
 • נסה להמציא סרוג פילה משלך, שהוא פשוט תבנית של תפרים וחורים שעושים עיצוב ברשת שטוחה. אם אתה אמנותי, אתה יכול להתחיל עם דפוס בסיסי ולשרטט את העיצוב שלך.

דברים שתזדקק להם

 • מסרגות
 • חוט סרוג
 • דפוסים להשראה ראשונית, או תמונות של דברים סרוגים (תסתכל על פליקר וכו ')
 • קישוטים וכו '(אופציונלי)
 • מחט וחוט אם מצטרפים למשהו ללא תפרים סרוגים

שאלות ותשובות

 • הכנתי מחוך של שמלת תינוקות וחיפשתי דפוס תחרה בהיר של שרך הכסף (ניו זילנד) להכנת החצאית, בדומה לתבנית תפר האננס. מישהו יודע אם זה קיים? זה יצטרך להיות בחינם.
  תבנית הסרוגה הכסופה היחידה של שרך הכסף שמצאתי אינה תבנית חינמית, אך תוכלו למצוא אותה באתר WEBS.
 • איך אביא תבנית סרוגה ייחודית?
  התחל על ידי הסתכלות על תבנית שאתה מכיר ולעצב אותה מעט. הפוך את שרשרת הבסיס לארוכה או קצרה יותר, שנה תפרים או נסה תפר מהודר. המשך לבצע שינויים עד שתמצא סגנון או דפוס שאתה אוהב. ואז כתוב את זה כדי שלא תשכח את זה. ככל שתתאמנו לעשות זאת, בקרוב תוכלו ליצור דפוס מאפס וליצור דברים מדהימים משלכם!
 • אני רוצה להכין כיסוי סרוגה לכלוב ציפורים! אני מתקשה להכניס את העליות ועדיין אוכל להתאים לכלוב. האם יש תוכנית בה תוכלו להכניס מידות ולקבל תבנית?
  אני מניח שאתה מדבר על כלוב ציפורים קלאסי, עגול וכיפי. אם זה המקרה הזה, אני לא מכיר שום דפוס כזה. עם זאת, אם אתה יודע לעשות כובע בסיסי אז אתה יודע לעשות מעגל כתר בסיסי. ברגע שיצרת אחת רחבה מספיק כדי להתאים, פשוט תסרגי את הצדדים עד שהיא ארוכה מספיק.
 • האם מוטיבים של 12 נקודות ישתלבו יחד ללא מוטיבים ממלאים?
  זה תלוי לחלוטין במה שאתה רוצה לעשות עם המוטיבים של 12 הנקודות. אם אתה רוצה לחבר שניים מהם כדי ליצור כדור, לא תזדקק למילוי. עם זאת, אם אתה רוצה ליצור משהו גדול יותר, כמו אפגניסטן, סביר להניח שתצטרך למלא אזורים מסוימים במוטיבים משולשים או יהלומים בגודל דומה. זה נכון במיוחד אם אתה רוצה קצוות ישרים.
 • האם יש תוכנה המסייעת ביצירת סימון הסרוגה? אני לא יכול לעשות את זה ביד.
  אני מניח שאתה רוצה להכין תרשים תפרים לדפוס הסרוגה שלך. ישנם כמה אתרים שם שיכולים לעשות זאת בחינם עבור תבנית סרוגה פילה, כגון פידל סטיץ '. זה יכול לשמש לתפר צלב, לסרוג אינטרסיה או לסריגת אי הוגן. עם זאת, יש מספר מוגבל של אפליקציות ותוכניות שיכולות ליצור תרשימי סרוגה אמיתיים. CrochetCharts היא תוכנית חינמית מתוכנת Stitchworks עבור Windows ו- Linux.
 • כיצד אוכל ליצור תבנית עם מילים באמצעות תפר הפופקורן? הכנתי גרף, אבל כשאני מתחיל לסרוג את השמיכה, המילים לאחור.
  כאשר הצד הימני של הפרויקט פונה אליך, עליך ליצור את הפופקורן שלך על פי התרשים מימין לשמאל, ולא משמאל לימין. דוגמה: אם המילה היא כלה, התחל את הפופקורן מפינה השמאלית התחתונה של הגרף, עבד שמאלה. אם אתה עושה פופקורנים הפוכים, עבוד מהצד הלא נכון של הבד, ואז עבוד משמאל לימין, אך התחל תמיד בתחתית.
 • כיצד אוכל להגדיל את גודל התבנית שלי?
  זה תלוי מה אתה מכין ואיך מתוכנן התבנית. עבור סוודר המיוצר בחלקים (קדמי, אחורי, שרוולים) שבו אתה סרוג בשורות מלמעלה למטה, היית מאריך את שרשרת הבסיס לכל אחת מהחתיכות עד שתוסיף את כמות האינץ '/ ג שאתה צריך. ייתכן שיהיה עליך גם להפוך את החלקים האלה לארוכים יותר. אני אישית מעדיף למצוא דפוסים המיוצרים לגודל שלי ופשוט להכין כאלה.
 • אני חדש בעיצוב דפוסי הסרוגה. האם יש תוכנית שאוכל להשתמש בה כדי לכתוב את הוראות העיצוב החדשות שלי?
  אתה יכול להשתמש בתוכנות Word, Pages או בתוכנות אחרות לעיבוד תמלילים, או להשתמש ביוצר תבניות הסרוגה הטובות יותר כדי לכתוב את הוראות העיצוב שלך. אם ברצונך לכלול תמונות, רוב התוכניות הללו יכולות להתמודד גם עם זה, פשוט עקוב אחר הוראות העזרה הנלוות לתוכנית שבחרת.
 • אני רוצה לסרוג אפגנית לאחות אבל לא יודעת לעצב לה דוגמה. האם זה מישהו שיכול לעזור לי?
  מדוע לעצב דפוס כשיש מיליונים מהם זמינים בחינם או לרכישה מקוונת? אני חושב שמאמר זה נועד לעזור למי שמנסה לעבור משימוש בדפוסים מודפסים ליצירת משלהם.
 • יש לי אפגניזם שהיה של חמותי שאני רוצה לנסות לשכפל. אני לא מכיר חלק מהתפרים. יש הצעות כיצד למצוא את הדפוס?
  בצע חיפוש לפי תמונה של שמיכות סרוגה או תפרים סרוגים.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך להכין אב טיפוס?
 2. כיצד להתמודד עם תסמונת פוסט-חופש?
 3. כיצד להתחיל חילוץ בעלי חיים ללא כוונת רווח?
 4. איך להחליף?
 5. איך להמציא את עצמך מחדש?
 6. איך להעריך מישהו בעבודה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail