כיצד להימנע מהפרת זכויות יוצרים?

חוק זכויות היוצרים מגן על כל יצירה מקורית, כמו ספר, ציור, תצלום, רישום, סרט או שיר, מפני שכפול של מישהו אחר. כדי להימנע מהפרת זכויות יוצרים, ודא שאתה לא משתמש בעבודה היצירתית של מישהו אחר או מרוויח ממנו. הימנע משימוש בכל מהאינטרנט, מכיוון שרוב התוכן המקוון מוגן בזכויות יוצרים אוטומטית על ידי המארח שלו. צילום מסך, סריקה או צילום של יצירות המוגנות בזכויות יוצרים אינם עוקפים את זכויות היוצרים שלה ואתה עלול להיות אחראי אם תיתפס. אפילו מעריצי בדיוני וציורים של דמויות מיצירות המוגנות בזכויות יוצרים המתפרסמים ברשת הם הפרות טכניות של זכויות יוצרים, גם אם יוצרים רבים מעלימים עין מהן. אם יש ספק, בקש תמיד אישור! לקבלת טיפים נוספים ממחברנו המשפטי, כולל כיצד ללמוד על ההבדל בין זכויות יוצרים, סימנים מסחריים וצורות אחרות של קניין רוחני, המשך לקרוא!

כדי להימנע מהפרת זכויות יוצרים
כדי להימנע מהפרת זכויות יוצרים, ודא שאתה לא משתמש בעבודה היצירתית של מישהו אחר או מרוויח ממנו.

האם אי פעם העלית תמונה או סרטון לאתר, רק כדי שהוא יימחק בגלל בעיות זכויות יוצרים? בעוד שתחומים מסוימים בדיני זכויות היוצרים יכולים להיות מורכבים מספיק בכדי לגרום לעורכי דין בזכויות יוצרים לילות ללא שינה, היסודות הם פשוטים מאוד. חמושים בכמה עקרונות פשוטים, אתה יכול להציל את עצמך מלהתנגש בחוקי זכויות היוצרים.

חלק 1 מתוך 2: הבנת החוק

 1. 1
  דע על מה מגנים על זכויות היוצרים. חוק זכויות יוצרים מגן על כל יצירה מקורית, ומעניק למחזיק בזכויות היוצרים שליטה בלעדית מתי, כיצד ועל ידי מי ניתן להעתיק, להפיץ או להציג את יצירתם. זה כולל יצירות ספרותיות, ציורים, תצלומים, רישומים, סרטים, מוסיקה (ומילותיה), כוריאוגרפיה, פסלים ועבודות יצירה רבות אחרות.
 2. 2
  דע מה לא מוגן. חוק זכויות יוצרים בדרך כלל אינו מגן על הרעיונות הבסיסיים של יצירה יצירתית, והוא אינו מגן על עובדות. לדוגמא, זכויות יוצרים לא מונעות ממך להביע במילים שלך רעיונות ועובדות שנמצאו בספר או ביומן שקראת.
  • אם אתה מבטא רעיונות ועובדות במילים שלך, עליך לתת תמיד קרדיט מתאים למקורות בהם מצאת אותם. נהוג לעשות זאת, ואי עשייה בכך עלולה להוות הפרה של חוק זכויות היוצרים. מה שיצרת עשוי להוות יצירה נגזרת על פי חוק זכויות היוצרים, אלא אם כן קיבלת רישיון או אישור מבעל זכויות היוצרים ליצור את היצירה.
  • זה עשוי להוות פלגיאט גם על פי החוק המקובל במדינה. ניסוח מחדש של עבודתם של אנשים אחרים עשוי להוות פלגיאט על פי החוק המקובל במדינה, ועלול לחרוג מחוקי העברת נכסים.
 3. 3
  אל תבלבל בין זכויות יוצרים, סימני מסחר וצורות אחרות של "קניין רוחני ". המונח "קניין רוחני" עצמו הוביל לכך שדברים שונים מאוד אלה התבלבלו זה בזה.
  • כפי שאומר ריצ'רד סטולמן, "שאינם עורכי דין השומעים מונח אחד המופעל על חוקים שונים אלה נוטים להניח שהם מבוססים על עיקרון משותף, ומתפקדים באופן דומה. שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהמקרה. חוקים אלה מקורם בנפרד, התפתחו בצורה שונה, מכסים פעילויות שונות, יש להם חוקים שונים ומעלות סוגיות שונות בנושא מדיניות ציבורית. "
  • סימני מסחר, למשל, אוסרים על שימוש במילים, סימנים, סמלים וכדומה בהקשרים מסוימים כדי להגן על הצרכנים מפני מצג שווא. זכויות יוצרים לא היו מונעות ממך, למשל, לכתוב תוכנת עורך טקסט חדשה כלשהי ולקרוא לה "עורך הטקסטים של מיקרוסופט", אך חוק סימני המסחר כן.
 4. 4
  למד על חוקי נחלת הכלל בתחום השיפוט שלך. "נחלת הכלל" היא קצרה עבור "ללא זכויות יוצרים", ולא "להפצה ציבורית". יצירה יכולה להיות מחוץ לזכויות יוצרים עקב גיל, על פי אופי המחבר או מסיבות אחרות. באירופה, כל היצירות שחיבר עובד ממשלתי פדרלי (ולא ממשלת מדינה!) במסגרת תפקידיהן הרשמיים הן נחלת הכלל, וכך גם כל היצירות שפורסמו לפני 1923. יצירות שנוצרו לראשונה באיחוד האירופי בדרך כלל יהיו מוגנות בזכויות יוצרים עד 70 שנים לאחר מות המחבר.
האם אוכל להעתיק עיצוב של מישהו אחר במדיום אחר ולהימנע מהפרת זכויות יוצרים
האם אוכל להעתיק עיצוב של מישהו אחר במדיום אחר ולהימנע מהפרת זכויות יוצרים?

חלק 2 מתוך 2: הימנעות מהפרה

 1. 1
  אל תקחו שום דבר מהאינטרנט, או מכל מקום אחר, מכיוון שכמעט תמיד מוגנים בזכויות יוצרים, כברירת מחדל. "מצאתי את זה באינטרנט" אינו הגנה מפני הפרת זכויות יוצרים; יצירות באינטרנט מוגנות בזכויות יוצרים כמו כל סוג אחר של יצירות. וגם "זה לא אמר שזה מוגן בזכויות יוצרים".
  • כמעט בכל תחומי השיפוט, כולל אירופה, וכל שאר החותמים על אמנת ברן, אין צורך שתהיה ליצירה הודעה על זכויות יוצרים מפורשת כדי שהיא תהיה מוגנת בזכויות יוצרים. כמו כן, אין צורך שזכויות היוצרים על יצירה יירשמו; זה פשוט מקל על הפיצוי בבית המשפט. ללא הקדשה מפורשת לרשות הציבור, הנח שהוא עדיין תחת זכויות יוצרים.
  • יש יישום של יישום אירופה של אמנת ברן באירופה: יצירות שפורסמו לראשונה לפני 1978 ללא הודעה על זכויות יוצרים עשויות להיות נחלת הכלל באירופה. יצירות שפורסמו בהודעת זכויות יוצרים אינן מכוסות עוד בזכויות יוצרים לאחר 75 שנה. הם הופכים לחומר נחלת הכלל. עבודות שפרסמו ממשלת ארה"ב הן נחלת הכלל ולא משנה מתי פורסמו.
 2. 2
  תהיה יצירתי. אם אי פעם אתה תוהה האם פעולה מסוימת תפגע בזכויות היוצרים של מישהו אחר, השאלה שיש לשאול היא: האם זו יצירה יצירתית על חשבוני, או שאני פשוט שואב מיצירתיות של מישהו אחר? ארוחות צהריים, כפי שכל כלכלן יגיד לכם, אינן בחינם. כמה דוגמאות:
  • סריקה של משהו בעצמך אינה כשלעצמה מעניקה לך זכויות יוצרים חדשות על שום דבר. אינך יכול לסרוק תצלום, למשל, ממגזין ואז לשים אותו באינטרנט; זכויות היוצרים עדיין שייכות למחבר היצירה. הצד השני של זה הוא שסריקת יצירה שנמצאת ברשות הציבור לא תיתן לך, בתחומי שיפוט רבים, את זכויות היוצרים על הסריקה שהתקבלה.
  • צילום מסך של סרטון או תוכנית מחשב אינו מייצר זכויות יוצרים חדשות. זכויות היוצרים בצילום המסך שהתקבל עדיין יהיו מוחזקות על ידי בעל זכויות היוצרים של סרטון הווידאו או המחשב המקורי.
  • כמה דברים שאינם יצירתיים אינם מוגנים בזכויות יוצרים, למשל, לוגו של טקסט רגיל בגופן כללי. גם צורות גיאומטריות פשוטות אינן. אבל אל תסמוך על זה אלא אם כן אתה בטוח.
 3. 3
  אל תסמוך על "שימוש הוגן". המכונה "עיסוק הוגן" בתחומי שיפוט רבים, שימוש הוגן הוא פשוט ערובה לכך שחוקי זכויות יוצרים אינם פוגעים בחופש הביטוי ואינם מאפשרים פרשנות ביקורתית. שימוש הוגן הוא גוף מורכב ביותר של פסיקה; לעיתים קרובות קשה מאוד לאנשים שאינם עורכי דין לדעת מראש האם שימוש מסוים ייחשב לשימוש הוגן בבית המשפט או לא. אם יש לך ספק, בקש קודם אישור. זה לא המחאה ריקה המעניקה לך זכות לעשות דבר בכלל ומכנה אותו "שימוש הוגן".
  • שימושים מסוימים בטקסט תחת "שימוש הוגן" הם הוראה, ביקורת, הערות, דיווח ומחקר. זה מאפשר, למשל, הצעת מחיר מוגבלת של חומר המוגן בזכויות יוצרים. בכמה תחומי שיפוט זה יאפשר ליצור עותק לשימוש אישי (כגון גיבוי).
 4. 4
  היזהר מכתיבת סיפורת המבוססת על יצירות אחרות. לעיל נאמר כי "לא ניתן להגן על זכויות יוצרים על רעיונות". עם זאת, דמויות בדיוניות, קווי סיפור והגדרות יכולים להיות מוגנים בזכויות יוצרים (ככל שהן מקוריות).
  • משמעות הדבר היא כי מעריצים-בדיוניים, ציורים של דמויות מיצירות המוגנות בזכויות יוצרים וכן הלאה הם כל הפרות טכניות של זכויות יוצרים. לפעמים בעלי זכויות יוצרים מעלימים עין מסוג זה, אך אלא אם כן הוסמך במפורש, אל תסמוך שכך יהיה.
  • לעומת זאת, תווי המניות אינם יכולים להיות מוגנים בזכויות יוצרים או בסימנים מסחריים.
זכויות היוצרים בצילום המסך שהתקבל עדיין יהיו מוחזקות על ידי בעל זכויות היוצרים של סרטון הווידאו או המחשב
זכויות היוצרים בצילום המסך שהתקבל עדיין יהיו מוחזקות על ידי בעל זכויות היוצרים של סרטון הווידאו או המחשב המקורי.

טיפים

 • Wikimedia Commons מקיים סיכום נרחב של חקיקה ברשות הציבור מכל רחבי העולם.
 • פעל לפי רוח החוק ולא על האות. לא רק צורה טובה זו, היא פועלת לטובתך. רוב הסיכויים הם שכל "פרצה" שתמצא אינה דבר שלא נעשה עד מוות בבתי המשפט. אם לא, הסיכויים טובים בהרבה שבית משפט יפסוק נגדך.
 • עבודות מסוימות מאפשרות עבודות נגזרות; דוגמה אחת היא Halo 3, המאפשר ליצור סרטונים שנוצרו על ידי המשתמש ולשתף אותם באופן מקוון.
 • דוגמאות ל"שימוש הוגן "הן קטעים של יצירה המוגנת בזכויות יוצרים, כגון:
  • צילום מסך יחיד של תוכנית מחשב או משחק שבדרך כלל ישמש מפרסם. אתה יכול להשתמש במסך היכרות במשחק, אך לא כזה שמראה כיצד להשלים צעדים או רמות.
  • סיכום משפט או שניים של מאמר. מספיק רק כדי לתת מושג עובד על התוכן. פסקאות מלאות ואובייקטים משובצים אינם כלולים.
  • עותק של משפט או פיסקה קצרה ממאמר עם כל המילים והביטויים המיותרים.
  • ניתן להעתיק פיסקה, או אפילו עמוד, מתוך ספר משמעותי אם היא חיונית לצורך התיאור שנכתב. בדרך כלל, קטע קטן נחשב "שימוש הוגן" מכיוון שהוא פשוט ציטוט ולא עותק מהותי של התוכן.
בעוד שתחומים מסוימים בדיני זכויות היוצרים יכולים להיות מורכבים מספיק בכדי לגרום לעורכי דין בזכויות יוצרים
בעוד שתחומים מסוימים בדיני זכויות היוצרים יכולים להיות מורכבים מספיק בכדי לגרום לעורכי דין בזכויות יוצרים לילות ללא שינה, היסודות הם פשוטים מאוד.

אזהרות

 • אל תפר בשום פנים ואופן את זכויות היוצרים השייכות לדיסני, וולמארט, ויוונדי יוניברסל, טיים וורנר או LionsGate. ארגונים אלה מאוד אגרסיביים וחסרי רחמים בכל הנוגע לאכיפת זכויות היוצרים שלהם. כמפורט לעיל, יצירות עוברות לרשות הציבור 70 שנה לאחר מותו של היוצר, למעט פריטים מסוימים שנוצרו בין השנים 1923 עד 1977. תקופת ההמתנה ל -70 שנה תחל רק בשנת 2019 על ידי מעשה מיוחד של הקונגרס. זה נוסף לחוק זכויות היוצרים האמריקני ולאמנת ברן. כל היצירות המפורטות לעיל כלולות בעדכון זה של חוק זכויות היוצרים.
 • אל תניח שמשהו הוא ללא זכויות יוצרים רק בגלל שהוא באינטרנט. שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. נניח זכויות יוצרים עד שתוכל להוכיח אחרת.
  • אחת השגיאות הנפוצות ביותר שמביאות אנשים לצרות היא שימוש באתרי תמונות בחינם. רק בגלל שהתצלום נמצא באחד האתרים הללו אין פירושו של מי שפרסם אותו שם היה הזכות לעשות זאת. גם אם כתוב "שמורות על זכויות מסוימות", כלומר אתה נדרש לפרסום ייחוס בלבד, אם במקור התמונה מוגנת בזכויות יוצרים, זכויות היוצרים נשארות. כשרואים את "שמורות זכויות מסוימות" עליכם לבדוק היטב מה פירוש הדבר. בדרך כלל, זהו רישיון Creative Commons או רישיון דומה לזכויות יוצרים אחרות, אך עליך לעמוד בתנאי היישום המסוים הזה. לא כל הפריטים תחת Creative Commons מטופלים אותו דבר. כמעט בכל המקרים, יצירות מורשות Creative Commons דורשות ייחוס של היוצר המקורי. ייתכן שיש להם מגבלות נוספות, כגון איסור שימוש מסחרי ביצירה, או דרישה להפצת עותקים ברישיון דומה.

שאלות ותשובות

 • ראיתי ציור על צלחת שארצה להעתיק במסרגה. האם אוכל להעתיק עיצוב של מישהו אחר במדיום אחר ולהימנע מהפרת זכויות יוצרים?
  זו יצירה טרנספורמטיבית, אז כן. זה מחלק תחת חוק שימוש הוגן ודיני פרודיה הן באירופה, בבריטניה וברוב המדינות האחרות דוברות אירופה / אנגלית. בקש ייעוץ נוסף מיועץ הקניין הרוחני שלך.
 • האם אוכל לצייר (בשינויים קטנים) ציור במאמר אקדמי?
  אתה יכול לצייר או לצייר מחדש כל דבר שאתה אוהב. זה בדרך כלל לא בעיה אלא אם כן אתה מתכוון למכור את הציור (באופן ציבורי שהחברה / האמן יכול היה לגלות עליו, כמו לפרסם אותו למכירה באינטרנט או למכור אותו לפרסום או לחברה). לאף אחד לא אכפת אם לחקות את האמנות שלהם להנאתך, לצורך תרגול ציור או לשימוש אישי. אם אתה משתף את הציור שלך באופן מקוון, זה יכול להיות טוב לתת קרדיט ליצירה / האמן המקורי שהיווה השראה לציור שלך.
 • האם זו הפרת זכויות יוצרים לצייר תמונות של שחקנים, ולא דמויות?
  אם אתה מעתיק את תמונת השחקן מצילום, זה יכול להיות הפרה של זכויות היוצרים של הצלם.
 • אם אני מוריד תמונה מהאינטרנט ועורך אותה, האם זה הופך אותה לשלי?
  יש לשנות את התמונה בצורה מהותית או "להפוך אותה" מספיק בכדי לספק בית משפט שהתמונה הסופית יכולה להיחשב כיצירה חדשה. כמה שינויים או מתונים לא יגנו עליך. עד שאתה משנה את המקור סכום ניכר, אתה מפר.
 • אם אני מקליד מאמר מעיתון מחדש, האם זה פוטר ממני את החובה על מה שאני מקליד מחדש על פי חוקי זכויות היוצרים?
  הקלדה מחדש של מאמר היא עדיין סוג של העתקה, ולכן היא עדיין נחשבת להפרה.
 • האם אוכל למסגר תמונות מתוך ספר?
  אם אתה ממסגר אותם לבית שלך, אז כן, לא אמורה להיות לך בעיה עם זה (למרות שזה לא יכול להיות חוקי ב 100%). לא יכולת למסגר תמונות ולמכור אותן - זה ייחשב להפרת זכויות יוצרים.
 • אני רוצה לשחזר חלק ממכונה שהועברה להדרגה. מהם חוקי זכויות היוצרים?
  זכויות היוצרים מיועדות לחומר כתוב או מוקלט. למכונות יש פטנטים. אם אתה רוצה להכין אותו לשימושך, אתה יכול לעשות זאת; אתה פשוט לא יכול למכור את זה.
 • האם רפרודוקציה של שירה אנונימית כאפיגרמה לספר חלה על הפרת זכויות יוצרים?
  אם אינך מוצא את המחבר המקורי, נסה להימנע משימוש בשיר. אם אתה בהחלט חייב, ציין כי לא ניתן למצוא את המחבר המקורי, שהוא נכתב על ידי משורר אנונימי וכו '.
 • כמה משיר אוכל לצטט בספר העוסק בהוראת ספרות?
  אתה יכול לצטט סכום סביר משיר זה, כל עוד אתה נותן קרדיט למשורר המקורי ומציב מרכאות סביב המילים שאתה מעתיק.
 • האם אוכל להשתמש בפונט דיסני על סחורה כמו חולצות, או שהגופן מוגן בזכויות יוצרים?
  זה תחת זכויות יוצרים. אל תעשו את זה.

תגובות (12)

 • allenamber
  אני עושה ציור כתחביב, אבל אני חושב למכור את העבודה שלי. אני מודאג לגבי זכויות יוצרים והפרות וכו '. מאמר זה נתן לי כמה טיפים לגבי מה שעומד בפני.
 • katie67
  היה לי רעיון מעורפל לגבי זכויות יוצרים, אבל אני באמת מבין את ההשלכות של הפרה וכאמן מבין ש"השראת "השראה הוא כנראה לא רעיון טוב למרות שאחרים משתמשים בו. אני לא אעשה!!!
 • kyler50
  אני צריך לעשות פרויקט בית ספר בנושא ניצול זכויות יוצרים וזה ממש ממש עזר למציאת המידע הדרוש לי!:)
 • lfahey
  נכתב בתכנית ובשפה פשוטה. נדרש זמן רב להרכיב מידע זה.
 • kimberlyjohnsto
  אני פותח עסק מקוון וזה עזר לי מאוד. זה היה מאוד אינפורמטיבי לגבי כמה חוקים אלה מסובכים באמת.
 • danyka70
  באמת רציתי לדעת על זה בגלל עבודה חשובה שעשיתי וזה עזר לי מאוד!
 • ian45
  אני מברשת זכויות דיגיטליות, ולקריאה מהירה זה מלא אגרוף. מהיר ולעניין. אהבתי את זה.
 • lucy59
  זה היה מאמר מועיל מאוד. אהבתי כל מילה. זו הייתה קריאה חזקה מאוד הן בתמונות והן בתוכן הטקסט.
 • carterisaac
  לימוד חוק IP למען ילדים במועדון הבנים והבנות של KB, זה באמת יעזור לקבוצת הגיל שלי.
 • ferryrosalinda
  אני מוצא את זה מאוד מועיל. זה די קריא ומוסבר היטב.
 • callumrogers
  אני חושב שעדכון נהדר או מלווה למאמר זה יהיה קטע המסביר את החוק לפארודיה בכל הנוגע לחומר המוגן בזכויות יוצרים. זה היה מאוד אינפורמטיבי כאילו.
 • francescaross
  מצאתי שזה מאוד אינפורמטיבי.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail