כיצד להגיש עתירה?

כדי להגיש עתירה, התחל בפנייה למדינה או לממשלה הפדרלית כדי ללמוד על דרישות הגשה כלשהן, אשר עשויות לכלול את פורמט העתירה ומספר החתימות המינימלי הנדרש. לאחר מכן, צור את העתירה שלך עם תיאור תמציתי של הנושא שאתה מודאג מדרישות שאתה רוצה שהממשלה תבחן. לאחר מכן, אסוף חתימות לעתירה שלך על ידי קמפיין מקוון ובאזור המקומי שלך. כאשר אתה מוכן להגיש, אתר את הכתובת הנכונה שאליה תשלח את עתירתך באתר הסוכנות הממשלתית המקומית, הממלכתית או הפדרלית. לקבלת טיפים כיצד לטעון טיעון חזק לטובת עניינך וכיצד לכתוב יוזמת הצבעה, המשך לקרוא!

כדי להגיש עתירה
כדי להגיש עתירה, התחל בפנייה למדינה או לממשלה הפדרלית כדי ללמוד על דרישות הגשה כלשהן, אשר עשויות לכלול את פורמט העתירה ומספר החתימות המינימלי הנדרש.

הזכות לעתור לממשלת ארה"ב נקבעה בתיקון הראשון וזכות זו מאפשרת לאירופאים לעמוד רשמית יחד ולדרוש שינוי בנושא מסוים. העצומה אמנם עשויה להיות דרך פחות משומשת לפנייה למנהיגים פוליטיים, אך היא מהווה דרך חשובה לאנשים יומיומיים להשמיע את קולם ולבקש מנבחרי הציבור לנקוט בפעולה. אם אתה מרגיש נלהב בנושא, העצומה היא דרך בעלות נמוכה עבורך לנקוט עמדה לשינוי בקהילה שלך. בנוסף, ניתן להשתמש בעתירות כדי לאפשר לבוחרים להציב חוקים או תיקונים חוקתיים המוצעים בקלפי במהלך בחירות. ניתן לכנות סוגים אלה של עצומות גם "יוזמות" או "משאלי עם".

חלק 1 מתוך 6: יצירת עצומה

 1. 1
  זהה בעיה שאתה רוצה שהממשלה תטפל בה. בין אם מדובר בהסדרת אקדחים לאומית ובין אם הצבת תמרור עצור בצומת עמוס, עליכם לזהות נושא שאתם חשים לגביו ועליו אתם רוצים שהממשלה תנקוט פעולה.
 2. 2
  בדוק את הדרישות הממשלתיות לעתירות. רשויות ממשלתיות או מקומיות עשויות לקבוע דרישות ספציפיות לעתירה. עליך לפנות לסוכנות הממשלתית המקומית שלך ולברר לגבי כל דרישות ולבקש עתירה לדוגמא. דרישות אלה יכולות לכלול:
  • סוג המידע שיש לכלול בעתירה.
  • מתכונת העתירה.
  • מספר החתימות הנדרש.
  • בין אם אתה נדרש לקבל אישור לעתירה שלך לפני שתתחיל להפיץ אותה ולאסוף חתימות.
  • שמות וכתובות של נציגים ייעודיים.
  • אם אתה עותר לגורם ממשלתי, עליך גם לבדוק האם כבר הוגשה עתירה בנושא ולשאול את הסוכנות מה הכללים לגבי עתירות כפולות. לעתירות ממשלתיות יש כללים ספציפיים, ואתה צריך להיות בטוח שהעתירה החדשה שלך לא הוכרזה כפסולה מכיוון שהיא כפולה.
 3. 3
  צור עצומה משלך. העתירה שלך צריכה לכלול מידע ספציפי המפרט את הסיבה שלך ואת הצעדים שאתה מעוניין בממשלה. בעת ניסוח העתירה שלך, ודא שלעתירות יש כותרת שתופסת את מהות מסע הפרסום שלך וכוללת את שמך ופרטי הקשר שלך.
 4. 4
  ציין את הדרישות שלך. עתירתך צריכה לכלול סעיף המצהיר באופן ספציפי ותמציתי את הנושא שאתה מעוניין בו ואת התגובה שאתה דורש מהסוכנות הממשלתית. אם אתה מבקש להקים פארק חדש באזור שלך, אל תגיד פשוט "היינו רוצים פארק חדש." במקום זאת נאמר, "אנו דורשים ממועצת הגנים והנופש להקצות כסף למימון פארק חדש ברובע לינקולן בעיירתנו."
  • אם העתירה שלך קשורה לחוק או לכלל, ציין את השפה המדויקת שברצונך לשנות, להוסיף או להסיר עם ההצעה שלך.
 5. 5
  טען טיעון נתמך היטב. על מנת שתהיה עתירה מוצלחת, עליה להכיל טיעון חזק הנתמך בראיות. הטיעון שלך אמור להראות כיצד ההצעה שלך תועיל לציבור הרחב. לדוגמא, אתה יכול לטעון: "אנו זקוקים לפארק חדש לרובע לינקולן מכיוון שאין ברובע שלנו פארקים. אנו זקוקים לאזור בו ילדינו יוכלו לשחק בבטחה בחוץ וללמוד על הטבע וליהנות ממנו. מחקרים הראו שילדים לבלות לפחות 60 דקות ביום במשחק בחוץ נמצאים בסיכון מופחת להשמנת ילדים ולבעיות בריאותיות אחרות. על ידי מתן מרחב בטוח וחינוכי לילדים לשחק בחוץ. מועצת הגנים והנופש תתרום לבריאותם ולרווחתם של ילדי הקהילה. "
  • כלול מסמכים ונתונים התומכים בטיעון שלך. צור עצומה הכוללת עובדות, תרשימים, גרפים, עדויות מדעיות או תמונות המדגימות מדוע ההצעה שלך בריאה, הכרחית ותועלת לקהילה.
  • ציין חוקים או כללים התומכים בהצעתך.
 6. 6
  צור טופס חתימה. זהו הדף (או העמודים) שעליו אנשים מוסיפים את חתימותיהם. שים את כותרת העצומה בראש העמוד (למשל, עצומה לניו פארק ברובע לינקולן). בעוד שלכל מדינה או ממשלה מקומית עשויים להיות כללים ספציפיים לגבי איזה מידע להכיל בדף החתימה וכיצד יש לעצב את הדף, בדרך כלל נדרש חלק מהמידע הבא או כולם:
  • שמו המודפס של החותם.
  • חתימת החותם.
  • כתובת מגוריו של החותם.
  • מחוז חותם.
  • מספר רישום המצביעים של החותם.
  • תאריך העתירה שנחתם.
חשוב במיוחד ליצור נוכחות מקוונת לעתירתך אם עתירתך נוגעת לנושא לאומי
חשוב במיוחד ליצור נוכחות מקוונת לעתירתך אם עתירתך נוגעת לנושא לאומי.

חלק 2 מתוך 6: איסוף תמיכה לעתירתך

 1. 1
  דבר עם אנשים באופן אישי. לסוגיה שיש חשיבות לקהילה המקומית, אתה עשוי לייצר את התמיכה הגבוהה ביותר על ידי דיבור אישי עם חברי הקהילה. כשאתה אוסף חתימות לעתירתך, שקול את הדברים הבאים:
  • עבור למקומות ציבוריים שבהם תוכל לדבר עם הכי הרבה אנשים שלדעתך יושפעו מהעתירה הזו. אם העתירה שלך נועדה לגן ציבורי, השתתף באירועי ספורט נוער מקומיים ודבר עם ההורים.
  • השתתף בישיבות העירייה, בפורומים ציבוריים או בהתכנסויות ציבוריות אחרות בהן אנשים דנים בנושאים קהילתיים. קבוצה זו של אזרחים מודאגים עשויה להיות אוהדת ביותר לעתירתך ולתמוך בעניין שלך.
  • כשאתה ניגש לחברי הקהילה בעתירה שלך, היה תמיד מנומס ומתחשב. אף אחד לא רוצה שיופצץ על ידי עותר זועם כשהוא פשוט מנסה להגיע לעבודה.
  • שים לב שגם אם מישהו תומך בעניינך, יתכן שהוא או היא לא יוכלו לעשות זאת באותו הרגע בדיוק בגלל זמן או אילוצים כלכליים. פשוט תודה להם על זמנם. אותם אנשים עשויים לזכור את התנהגותך המנומסת וליצור איתך קשר כשיש להם את המשאבים או את הזמן לעשות זאת.
 2. 2
  הפץ את העולם באמצעות דואר אלקטרוני. שלח את העתירה שלך בדוא"ל לכל החברים, המשפחה והמכרים שלך. לאחר שתשלח בדוא"ל את העתירה המקורית שלך, שלח שניים או שלושה מיילים מעקב המבקשים תמיכה חדשה ועדכן את תומכיך בהתקדמותך.
 3. 3
  צור נוכחות מקוונת לעתירתך. בין אם אתה משתמש בפורום מקוון, מדיה חברתית או בלוג, יצירת נוכחות מקוונת יכולה להגדיל באופן דרמטי את מספר האנשים שתוכל לחנך וליידע את עצומתך. שקול את הדברים הבאים בעת יצירת נוכחות מקוונת לעתירתך:
  • צרו אזור לדיון כך שאנשים יוכלו לשאול שאלות ותוכלו להגיב.
  • אם אתם נדרשים להגיש חתימות לקריאה קשה, בחרו כמה זמנים ומיקומים נוחים (כגון חנות מכולת מקומית) שבהם אנשים יכולים לעצור ולחתום על העצומה.
  • השתמש במגוון פלטפורמות מדיה חברתית כדי להפיץ את המסר שלך.
  • חשוב במיוחד ליצור נוכחות מקוונת לעתירתך אם עתירתך נוגעת לנושא לאומי. שקול להשתמש בארגוני עתירות מקוונים כגון change.org שמעבירים את העתירה שלך למשתמשים הרשומים שלה. הבית הלבן יש גם אתר אינטרנט עתירה, שבו שניכם יכולים ליצור ועצום סימן הממוקם https://petitions.whitehouse.gov.
 4. 4
  השתמש בתקשורת כדי לשים לב לנושא שלך. צרו קשר עם עיתונים מקומיים ותקשורת חדשות בטלוויזיה וחנכו אותם על נושאכם וחשיבותו לקהילה. מדיה חדשותית מקומית מדגישה לעיתים קרובות סיפורים בעלי עניין וחשיבות מקומית. סוג זה של כיסוי יכול לעזור לך להגיע לקהל רחב יותר.
פנה לסוכנות המתאימה לפני שתגיש את בקשתך לקביעת הכללים כדי להיות בטוח שאתה מספק את המידע הנדרש
פנה לסוכנות המתאימה לפני שתגיש את בקשתך לקביעת הכללים כדי להיות בטוח שאתה מספק את המידע הנדרש.

חלק 3 מתוך 6: הגשת העתירה שלך

 1. 1
  שלח את העתירה שלך לסוכנות המקומית, הממלכתית או הפדרלית המתאימה. לכל רמות השלטון חוקים שונים המסדירים כיצד ניתן להגיש עתירה. כדי לזהות את הדרישות להגשת עתירה בקהילה שלך, שקול את הדברים הבאים:
  • בקר באתר של מדינתך. ערוך חיפוש באינטרנט עם שם המדינה שלך ואחריו "דרישות העתירה". החיפוש בדרך כלל מכוון אתכם לקישורים המתאימים.
  • לקבלת סוכנות ממשלתית, עיין באתר הסוכנות לקבלת הוראות לאן לשלוח או להגיש עתירה. בדרך כלל, יהיה באתר חלון חיפוש בו תוכלו לחפש "עצומה".
  • אתר את המקום המתאים להגשת עתירה. בחלק מהסוכנויות יש משרד מרכזי שמקבל את כל העתירות, בעוד שסוכנויות אחרות מבקשות שתשלח עתירות לקצינים ספציפיים. למשל, אם היית מגיש עתירה לבקשת חוק בהצבעה במדינת מרילנד, תצטרך לשלוח את עתירתך למזכיר המדינה במרילנד. בדרך כלל תוכלו לאתר מידע זה באתר הסוכנות או על ידי התקשרות ישירות לסוכנות.
  • התקשר למשרד הממשל המקומי או הממלכתי ובקש לשוחח עם פקיד על הצעדים שתוכל לנקוט להגשת העתירה שלך.
 2. 2
  חפש אישור סוכנות וקבלת עתירתך. כל מדינה וסוכנות פדרלית מטפלות בעצומות באופן שונה. הסוכנות שאליה הגשת את עתירתך עשויה לפרסם הודעות לציבור באתרי האינטרנט שלהם, לפרסם קבלת הודעה במרשם הפדרלי או ליצור איתך קשר באופן אישי. יתכן שתוכל לאתר מידע זה במסגרת דרישות העתירה או על ידי פנייה ישירות לסוכנות.
 3. 3
  המתן תוך כדי עיבוד העתירה שלך. אין כלל כללי המציין מתי דרגות ממשל שונות חייבות לענות לעתירה. עליך לשאול את הסוכנות שאתה עותר מתי אתה אמור לצפות לשמוע החלטה.
  • יש סוכנויות שקבעו ציר זמן מסוים, 30 יום כזה.
  • סוכנויות מסוימות עשויות לפתוח את העצומה בפני מידע ציבורי, המאריך את ציר הזמן לקבלת ההחלטות.
  • סוכנויות מסוימות עשויות לשקול את עתירתך באופן פרטי ופנימי.
  • החלטות על עתירות לקביעת פסיקה פדרליות מתפרסמות במרשם הפדרלי.
כאשר אתה מוכן להגיש
כאשר אתה מוכן להגיש, אתר את הכתובת הנכונה שאליה תשלח את עתירתך באתר הסוכנות הממשלתית המקומית, הממלכתית או הפדרלית.

חלק 4 מתוך 6: כתיבת אמצעי יוזמה מוצעים

 1. 1
  להבין יוזמות הצבעה. בכמה מדינות, למשל קליפורניה ואורגון, ניתן להשתמש ביוזמות הצבעה להצעת חוקים ותיקונים חוקתיים ללא תמיכת הממשלה. תהליך זה מאפשר לאזרחי מדינה להשפיע ישירות על החוקים שנוצרים.
 2. 2
  להיעזר בעורך דין. השלב הראשון בתהליך היוזמה הוא כתיבת החוק המוצע. לפני שתשבו ותכתבו את החוק בעצמכם, כדאי לכם לשקול להעסיק איש מקצוע. לעורכי דין יש הבנה כיצד חוקים מעוצבים ומנוסחים לעיתים קרובות, והם מהווים משאבים גדולים בתחילת תהליך כתיבת היוזמה.
  • אם אתם מבקשים סיוע מעורך דין, בדקו אם למדינתכם ישנם עורכי דין המתמחים בעריכת יוזמות.
  • אם אינך מוצא עורך דין המתמחה בנושא זה, נסה למצוא עורך דין המתמחה בנושא שהיוזמה עוסקת בו. לדוגמא, אם אתם מתכוונים לנסח יוזמה בנושא מערכת המשפט הפלילי וחוקי העונש, עליכם להיעזר בעורך דין פלילי.
 3. 3
  השג סיוע מהממשלה. במדינות מסוימות, למשל בקליפורניה, אתה יכול לבקש ממשרד היועץ המחוקק עזרה. על מנת לעשות זאת, עליך לקבל את חתימתם של 25 נבחרים ומעלה ולהגיש מצגת ליועץ המחוקק. היועץ המחוקק יקבע אם עליהם לסייע, ואם יחליט, הוא ינסח את החוק המוצע.
 4. 4
  כתוב את החוק המוצע בעצמך. אם תרצה, תוכל תמיד לנסח את ההצעה בעצמך. כדי לעשות זאת בהצלחה, יהיה עליך לנסח הצעה משכנעת וניתנת לפעולה. לדוגמה, עליך ליצור כותרת מרתקת ואמיתית. זה צריך להיות משהו שמסביר על מה יוזמה אבל זה לא אמור להטעות את הקוראים. בנוסף, שפת היוזמה צריכה להיות נכונה מבחינה דקדוקית, ניתנת לפעולה והחלטית.
  • מידה בהצבעה גרועה מנוסחת יכולה להוביל תמיכה מינימאלית, ובסופו של דבר לכשל על יום בחירות. אם יש לך את המשאבים, כדאי לשקול להשתמש בעורך דין או ביועץ המחוקק.
 5. 5
  בקש סקירה. לאחר שהכנתם את שפת היוזמה, תוכלו לעיתים קרובות לבקש לבדוק אותה על ידי מישהו בממשלה. בקליפורניה תוכלו לבקש ממזכיר המדינה לבחון את ההצעה ביחס לבהירות הצורה והשפה. מזכיר המדינה ישיג גם הצהרה על ההשפעה הפיסקלית, שתפרט את ההשפעה התקציבית של כל חוק המוצע.

חלק 5 מתוך 6: בקשת פעולה ממשלתית

 1. 1
  הגש את היוזמה המוצעת ליועץ המשפטי לממשלה. לאחר שנכתב החוק המוצע, יהיה עליך להגיש אותו לממשלת המדינה שלך. בעת הגשת היוזמה תבקש גם מהממשלה ליצור כותרת עבודה וסיכום היוזמה.
  • בקליפורניה תגיש את בקשתך ליועץ המשפטי לממשלה. היועץ המשפטי לממשלה יהיה אחראי על יצירת כותרת ליוזמה ועל מתן סיכום רשמי.
 2. 2
  שלם את האגרה הנדרשת. במקביל להגשת ההצעה שלך, תידרש לשלם אגרה מסוימת. בקליפורניה העמלה היא 150 אירו והיא ממוקמת בקרן נאמנות. אם ההצעה תופיע בהצבעה תוך שנתיים מהגשתה, יוחזר האגרה. אם ההצעה שלך לא מצליחה לבצע את ההצבעה, האגרה תישמר.
 3. 3
  חתום על ההסמכה הנדרשת. כאשר תגיש את היוזמה המוצעת, יהיה עליך לחתום על הסמכה המציינת שאתה אזרח המדינה בה אתה מגיש את היוזמה. בנוסף, בדרך כלל תצטרך להגיש את פרטי ההתקשרות שלך כדי שאנשים יוכלו לאחוז בך.
 4. 4
  בצע הצהרה מוכנה. ברוב המדינות תצטרך גם לחתום על הצהרה שמבטיח לא להשתמש בחתימות שאתה מקבל למטרות לא נכונות.
 5. 5
  אפשר סקירה ציבורית. לאחר שחתמת והגשת הכל, הממשלה תפיץ את היוזמה לעיון הציבור. בקליפורניה, תגובה ציבורית צריכה להימשך לפחות 30 יום. במהלך תקופת ההערות הציבורית יכול כל אחד מהציבור להגיש הערות בכתב על היוזמה המוצעת.
עיין באתר הסוכנות לקבלת הוראות לאן לשלוח או להגיש עתירה
לקבלת סוכנות ממשלתית, עיין באתר הסוכנות לקבלת הוראות לאן לשלוח או להגיש עתירה.

חלק 6 מתוך 6: איסוף תמיכה

 1. 1
  הפץ את העתירה שלך. השלב האחרון בתהליך היוזמה הוא תהליך החתימה. כל המדינות יספקו לך פרק זמן מקסימלי שההצעה שלך יכולה להפיץ. בקליפורניה מותר לך לכל היותר 180 יום להפיץ את עצומתך ולקבל חתימות.
 2. 2
  השג את מספר החתימות הנדרש. לכל מדינה יהיו חוקים בכמה חתימות יש צורך לקבל יוזמה בהצבעה. ודא שאתה מכיר את הדרישות הללו והגדר יעדים העולים על דרישות החתימה המינימליות. בקליפורניה, אם אתה מציע חוק, תזדקק למינימום 365880 חתימות. אם אתה מציע תיקון חוקתי, תצטרך 585407 חתימות.
  • שים לב שרק חתימות של אזרחים הרשומים להצביע יחשבו. לכן, סביר להניח שחלק מהחתימות שתקבלו לא יחשבו. זו הסיבה שחשוב לקבל יותר חתימות מאשר המינימום בלבד.
 3. 3
  הגדר את החתימות שלך. לאחר שאספתם את מספר החתימות הנדרש, תגישו את העתירה לגורם הממשלתי הנדרש. בשלב זה הליך העתירה הושלם.

טיפים

 • לכל סוכנות פדרלית יש הנחיות משלה לעתירה. פנה לסוכנות המתאימה לפני שתגיש את בקשתך לקביעת הכללים כדי להיות בטוח שאתה מספק את המידע הנדרש.
 • אתה יכול ליצור דף חתימה לעתירה באמצעות תוכנית גיליון אלקטרוני ואז להדפיס אותה.
 • וודאו שיש לכם מספיק רווחים לכמות החתימות שתצטרכו לאסוף.

תגובות (3)

 • terrell32
  מדריך טוב וקל צעד אחר צעד. תודה.
 • nleffler
  היה פשוט, וקיבלתי את המידע הדרוש לי בלי שיהוקים.
 • wrohan
  נהדר עבור מטומטמים ומחפשי ניסיון.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail