איך להתגרש בכלא?

איך אוכל להתגרש בכלא אם אני לא יודע איפה בן הזוג שלי
איך אוכל להתגרש בכלא אם אני לא יודע איפה בן הזוג שלי?

אם ברצונך להתגרש בעודך כלוא, ייתכן שאתה לא בטוח כיצד לעשות זאת ללא גישה למשאבים הכספיים הנדרשים לתשלום לעורך דין או לחופש לקבל מידע בעצמך. ספריית דיני הכלא היא לעתים קרובות מקום טוב להתחיל בו כדי לקבוע את הדרישות לקבלת גירושין, ופנייה למשרד פקידת בית המשפט המקומית שלך אמורה לספק לך הנחיות רבות עוד יותר לגבי התהליך באזור מגוריך, ולאפשר לך את המידע הדרוש לקבלת גירושין ללא סיוע של עורך דין. עם זאת, זכור כי גירושין הם לעתים קרובות הליך משפטי מסובך ביותר. במידת האפשר, עדיף להתייעץ עם עורך דין על מנת להתגרש.

חלק 1 מתוך 3: הכנה לגירושין

 1. 1
  החליטו אם גירושין הם האופציה הנכונה למצבכם. לפני שתמשיך הלאה עם הגירושין שלך, שקול את סוגי הגירושין השונים כדי לקבוע איזה מהם יתאים ביותר למצבך. ישנם ארבעה סוגים של גירושין והם נקראים פירוק, פירוק מסכם, ביטול והפרדה משפטית.
 2. 2
  שקול פירוק. פירוק מסיים נישואין או שותפות ביתית. במסגרת הפירוק יוסדרו כל שאר ההיבטים בנישואין: משמורת ותמיכה כספית לילדים, מזונות וחלוקת רכוש.
 3. 3
  שקול פירוק סיכום. פירוק סיכום הוא סוג פשוט של גירושין שקיים בחלק מהמדינות. מכיוון שהוא מהיר יותר ומסובך פחות, עדיף פירוק מסכם על פירוק רגיל. כדי לזכות בגירושין מסוג זה עליכם לעמוד בקריטריונים ספציפיים. לדוגמה, בקליפורניה אתה עשוי להיות זכאי לפירוק סיכום אם אתה עומד בכל הדרישות הבאות:
  • נשואים פחות מחמש שנים
  • אין ילדים ביחד
  • אין בבעלותך אדמות או בניינים
  • אל תשכיר קרקעות או מבנים פרט לביתך
  • אין לי חוב של יותר מ- 4480 €
  • יש פחות מ- 29900 € רכוש
  • אין נכס נפרד בשווי של יותר מ 29900 €
  • מסכימים שאף אחד מבני הזוג לא יקבל תמיכה
  • לחתום על הסכם הקובע כי כל הרכוש והחובות יחולקו באופן שווה.
  אם אני בכלא או בכלא ואינני יודע היכן נמצא בן זוגי לשעבר
  אם אני בכלא או בכלא ואינני יודע היכן נמצא בן זוגי לשעבר, כיצד אוכל להתגרש?
 4. 4
  שקול ביטול. ביטול אינו זהה לגירושין. ביטול הוא צו בית משפט המפרט כי הנישואין המקוריים מעולם לא היו קיימים משום שאחד השותפים הציג את עצמו בצורה שגויה או משום שהם לא היו חוקיים. למדינות יש קריטריונים ספציפיים המציינים מה יכול להיות עילה לביטול. חלק מהקריטריונים כוללים גילוי עריות, מרמה והונאה, נישואי קטינים ונישואין של אנשים חסרי יכולת. בדוק את חוקי מדינתך כדי לקבוע אם הנישואין שלך זכאים לביטול.
 5. 5
  שקול הפרדה משפטית. כשאתה מגיש בקשה להפרדה משפטית זה מסיים את הנישואין שלך, אבל זה לא צו סופי כמו פירוק. אתה ובן זוגך עדיין תצטרך להשלים פירוק כדי לסיים את סיום הנישואין. הפרדה משפטית מועילה מכיוון שכל נכס שנרכש על ידי אחד הצדדים לאחר ההפרדה ייחשב כרכוש נפרד.
 6. 6
  קבע היכן להגיש את הניירת שלך. בעוד שמדינות משתנות באילו בתי משפט מטפלים בגירושין, ברוב המדינות נדרשת הגשת בקשת גירושין במחוז בו גר בן זוגך כיום או במחוז בו גרת לפני שנכנסת לכלא.

חלק 2 מתוך 3: השלמת הניירת הנדרשת

 1. 1
  אסוף את המסמכים הנדרשים. בקר בספריית הכלא על מנת לקבל מידע על טפסי הגירושין שתזדקק להם והמשאבים העומדים לרשות האסירים. הטפסים שתזדקק להם יהיו תלויים במצב בו אתה גר ובסוג הגירושין שאתה מתכוון לבצע.
  • בספריית הכלא שלך צריכים להיות הטפסים שאתה צריך. בקש מהספרן עזרה במציאת הטפסים.
  • הטפסים הנדרשים משתנים לפי מחוז, אך הטפסים הנפוצים כוללים:
   • לעתור. בעתירה נאמר כי אתה מגיש בקשה לגירושין מבן / בת הזוג שלך. טופס זה עשוי לכלול את הסיבות לגירושין, ומקובל בעתירה לפרט את הנכסים שאתה ובן זוגך חולקים.
   • הזמנה. הזימון הוא דף נייר שבן הזוג שלך יקבל יחד עם עותק של עתירת הגירושין. הזימון מספר לבן / בת הזוג כמה זמן הם צריכים להגיב למסמכי הגירושין.
   • דף מידע של בית המשפט. גיליון המידע של בית המשפט יפרט איזה בית משפט מטפל בגירושין שלך ואיזה שופט הוטל על התיק.
 2. 2
  שאל על משאבים זמינים שיעזרו לך להתגרש. שאל את הספרן על סוגי העזרה שהכלא מציע לאסירים המבקשים להתגרש. אתה יכול גם לבקש עזרה מ"עורך דין לכלא ", אסיר המסייע לאסירים בסוגיות משפטיות.
  • שאל על מרפאות בתי ספר למשפטים. בחלק מבתי הספר למשפטים יש תוכניות קליניות שעובדות עם אסירים בנושאים משפטיים.
  אתה יכול להגיש בקשה לגירושין מתוך אמונה שבן / בת הזוג שלך לא יתמודד עם זה
  אתה יכול להגיש בקשה לגירושין מתוך אמונה שבן / בת הזוג שלך לא יתמודד עם זה, אך בן / בת הזוג שלך עשוי לבחור להתמודד עם הגירושין.
 3. 3
  מלא את הניירת. מלא את טפסי הגירושין עבור המחוז בו גר בן / בת הזוג. אתה אמור להיות מסוגל למצוא את הטפסים באתר בית המשפט הממלכתי שלך. יהיה עליך לדעת את השם המלא של בן / בת הזוג שלך, את הכתובת הנוכחית של בן / בת הזוג שלך ושמות וגילאים של כל הילדים שיש לך יחד.
  • הטפסים הם בדרך כלל מסוגים "מלא את הריק", כך שיהיה קל למלא אותם אם יש לך את כל המידע הנדרש.
  • אתה יכול גם לבקש מחבר אמין או מבן משפחה שאינו כלוא למלא את הטפסים ולהגיש אותם עבורך. בדוק את הטפסים לפני שהם מוגשים כדי לוודא שהם ממולאים בדיוק איך שאתה רוצה שהם יהיו.
  • אתה יכול גם למלא תצהיר לקבלת פטור מאגרה אם אינך יכול להרשות לעצמו את דמי ההגשה, שהם כ -220 €
 4. 4
  שלם את אגרת ההגשה או הגש בקשה לפטור מאגרה. אם אינך יכול להרשות לעצמך לשלם את אגרת ההגשה, תוכל לבקש פטור מאגרה מבית המשפט. יש טופס למילוי אותו ניתן לקבל מפקיד בית המשפט אם עדיין לא קיבלת. גובה דמי ההגשה משתנה ממדינה למדינה.

חלק 3 מתוך 3: הגשת בקשה לגירושין

 1. 1
  הגש את הניירת. לאחר שתסיים ובדקת את כל הניירת שלך, אתה תהיה מוכן להגשה. כדי להגיש את הטפסים, כדאי לנסות להיעזר בשירות המשפטי של הכלא. תביא איתך את כל הניירת הנדרשת ותגיד שאתה רוצה להגיש ניירות גירושין.
  • השירות המשפטי בכלא שלך צריך להגיש עבורך את הניירות. עליהם גם למסור לך את המסמכים שתזדקק להם יחד עם הוכחה שהם הגישו את הטפסים.
  • אם בכלא שלך אין שירותים משפטיים לתכנת כי גירושין ידיות, לשאול חבר מהימן או בן משפחה כדי להגיש את המסמכים בשבילך עם פקיד של בית המשפט שבו תוכלו להיות מתגרשים.
 2. 2
  הגישו לבן / בת הזוג עותק של ניירות הגירושין. על בן / בת הזוג שלך לקבל הודעה על הליך הגירושין על מנת שבית המשפט ימשיך בתיק. אתה יכול להגיש את ניירות הגירושין על בן / בת הזוג שלך בדואר מוסמך או באופן אישי.
  • כדי להגיש את הניירות בדואר, תצטרך לשלם כדי שהניירות יישלחו בדואר מוסמך. אם הוא נשלח בדואר מאושר, בן / בת הזוג שלך יצטרך לחתום על הניירות.
  • כדי להגיש את הניירות באופן אישי, הזמין שרת תהליכים או שמישהו שאתה סומך עליו ימסור באופן אישי עותק של הזימון והתלונה לבן / בת הזוג. האדם שמגיש את הניירות לבן / בת הזוג שלך חייב להיות בן 18 ומעלה. אינך יכול לשרת את בן / בת הזוג שלך עם ניירות הגירושין.
 3. 3
  הגש תצהיר של שירות. לאחר שבן / בת הזוג שלך הוגש עם ניירות הגירושין, תצטרך להגיש תצהיר שירות. על המסמך הזה יהיה חתום על ידי מי שמסר את תעודות הגירושין לבן / בת הזוג שלך.
  • אם שלחת את הניירות בדואר מאושר, יהיה עליך לחתום על התצהיר.
  בקר בספריית הכלא על מנת לקבל מידע על טפסי הגירושין שתזדקק להם והמשאבים העומדים לרשות האסירים
  בקר בספריית הכלא על מנת לקבל מידע על טפסי הגירושין שתזדקק להם והמשאבים העומדים לרשות האסירים.
 4. 4
  חכו לתגובת בן / בת הזוג. לאחר הגשת המסמכים לגירושין, בן / בת הזוג שלך יכול להגיב בכמה דרכים.
  • בן / בת הזוג שלך יכול להחליט "להסכים" לגירושין, כלומר הגירושין הם "ללא עוררין". זה מקל על שאר הליך הגירושין בהרבה מהאפשרויות האחרות. בגירושין ללא עוררין, הצדדים אינם צריכים להתייצב בבית המשפט בשל הליכי הגירושין, אם כי ייתכן שהם עדיין יצטרכו להופיע בבית המשפט כדי לקבוע חלוקת רכוש או נושא משמורת ילדים או מזונות ילדים.
   • זכור כי אינך יכול לבקש משמורת על ילדים שיש לך עם בן / בת הזוג שלך בזמן שאתה כלוא. אתה יכול לבקש שבית המשפט יעניק לך זכויות ביקור.
  • בן / בת הזוג שלך עשויים "לתבוע נגד" גירושין, כלומר הוא או היא לא מסכימים עם מה שטענת בתלונתך. במקרה כזה, אתה ובן זוגך תצטרכו להופיע בבית המשפט כדי לקבוע כיצד להמשיך עם הגירושין.
   • זכור כי אלא אם כן אתה משוחרר בקרוב, אינך יכול להשתתף בהליכי גירושין בבית המשפט. לכן, טובתכם לנסות להגיע להסכמה עם בן / בת הזוג שלכם מחוץ לבית המשפט.
  • בן הזוג שלך יכול לבחור להתעלם מניירות הגירושין ולא לעשות כלום. במקרה כזה, ישנם בתי משפט שייכנסו לפסק דין של גירושין לאחר שחלף מספר מסוים של ימים, מאחר שהבן הזוג קיבל את מסמכי הגירושין. בתי משפט אחרים לא יקבעו פסק דין ברירת מחדל. החוקים הנוגעים לנושא זה משתנים ממדינה למדינה.
 5. 5
  להשיג פסק דין של גירושין. לאחר שתסיים לנהל משא ומתן עם בן / בת הזוג שלך, יוענק לך פסק דין של גירושין משופט. מסמך זה מסמל כי הנישואין שלך פורקו כחוק.

אזהרות

 • אתה יכול להגיש בקשה לגירושין מתוך אמונה שבן / בת הזוג שלך לא יתמודד עם זה, אך בן / בת הזוג שלך עשוי לבחור להתמודד עם הגירושין. מקרי גירושין במחלוקת הם הרבה יותר מורכבים מאשר גירושין ללא עוררין. היעזר באיש מקצוע משפטי כדי לקבוע את דרך הפעולה הנכונה.

שאלות ותשובות

 • אם אדם כלוא, האם בן משפחה יכול להגיש בקשה לגירושין עבורו?
  כן, אם אתה מביא ניירת חתומה מהאדם הכלוא.
 • התגרשתי לפני 20 שנה מהאהבה הראשונה שלי כי הוא נידון לשבע שנים. הוא הגיש את הניירת בסופו כדי שניתן יהיה לבצע את התהליך במהירות ובזול. עכשיו אני רוצה להתחתן עם בן זוגי, אבל לא זוכר את הכלא או את השנה שקיבלתי את ניירות הגירושין שלי. מה אני יכול לעשות?
  התקשר לבית המשפט שבמחוז הכלא. הם צריכים שיהיה להם תיק.
 • כיצד אוכל לקבל ביטול מהכלא?
  יהיה עליכם לדבר עם פקידי הכלא ולראות מה התהליך שלהם לביטול.
שאלות ללא מענה
 • כיצד בן זוגו של אדם כלוא מתגרש?
 • אם אני בכלא או בכלא ואינני יודע היכן נמצא בן זוגי לשעבר, כיצד אוכל להתגרש?
 • אם ילד מכיר את בני רק כאביו מאז לידתו ויש לו את שם המשפחה שלו האם הוא יכול להילחם על המשמורת?
 • איך אדם יתגרש ממישהו שנכלא?
 • איך אוכל להתגרש בכלא אם אני לא יודע איפה בן הזוג שלי?

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך להתגרש מבעלך הפוגעני?
 2. איך לפזר אימוץ?
 3. כיצד להתחיל בתהליך האימוץ?
 4. כיצד להקים אימוץ מזוהה?
 5. כיצד להימנע מהונאות?
 6. איך להקפיא את האשראי שלך?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail