איך לפזר אימוץ?

ייתכן שתוכל לפזר את האימוץ
אם אימצת ילד והאימוץ פשוט לא מסתדר, ייתכן שתוכל לפזר את האימוץ.

אם אימצת ילד והאימוץ פשוט לא מסתדר, ייתכן שתוכל לפזר את האימוץ. פירוק פירוק הוא סיום זכויות ההורים החוקיים שלך לאחר סיום האימוץ.. לאחר מכן הילד מוחזר לאומנה או מאומץ על ידי משפחה אחרת. פירוקים הם נדירים וקשים להשגה; יש המעריכים שרק 1-5% מהאימוץ מתמוססים. מקורות אחרים מצביעים על כך שמספר המשפחות המבקשות פירוק נמצא בעלייה. משפחות מאמצות מתמודדות עם אתגרים ייחודיים וקשים, אך במקרים מסוימים, שיבוש מתמשך בבית וגישה לא מספקת לשירותי תמיכה מובילים חלק מהמשפחות לחפש פירוק.

חלק 1 מתוך 3: החלטה להתמוסס

 1. 1
  זהה את הפחדים והדאגות שלך. הורים מאמצים המבקשים להתמוסס בדרך כלל מדווחים כי הם חוששים לשלומם, לשלומם של ילדיהם, או להישרדותם של נישואיהם. שאל את עצמך מדוע האימוץ שלך לא מסתדר. האם המשפחה או הנישואין שלך נמצאים בסכנה קרובה? האם אתה מרגיש תסכול שעשוי להיפתר עם הזמן, או עם עזרה חיצונית כלשהי? זה יכול להיות קשה לנתח ולהבין את הרגשות שלנו, אך עליכם לנסות להבהיר בעצמכם מדוע עליכם לפזר את האימוץ כדי שתוכלו לבטא רגשות אלה לאחרים, כולל בית המשפט.
 2. 2
  חפשו טיפול חיצוני. הפרעות בהתקשרות, כולל הפרעת התקשרות תגובתית, הפרעה דו קוטבית, הפרעה מרדנית מתנגדת, ואחרים הם תופעה שכיחה למדי בקרב ילדים מאומצים. כאשר מתמודדים עם האתגרים הרבים שמציבה הפרעת התקשרות, ישנם הורים שמפרשים לא נכון את התנהגות הילד כהפרעת אישיות סוציופתית, פסיכופתית, גבולית או הפרעת אישיות נרקיסיסטית.. אם עדיין לא עשית זאת, חפש טיפול לילד ולעצמך באמצעותו. לכל מדינה יש שירותי אימוץ שאושרה על ידי הממשלה, החל מקבוצות תמיכה ועד עובדים סוציאליים בהתערבות במשבר. תוכל למצוא סקירה מלאה של שירותי אימוץ לפי מדינה, עם קישורים לסוכנויות השונות, בכתובת https://childwelfare.gov/topics/adoption/adopt-assistance/?CWIGFuntionsaction=adoptionByState:main.getAnswersByQuestion&questionID=7.
 3. 3
  הערך את רמת עבודת הצוות בהורות שלך. במשפחות המבקשות פירוק, מקובל שאחד ההורים מבטא שהוא הגיע ל"נקודת שבירה ". במצבים אלה, לעיתים קרובות המקרה הוא שההורה השני מעורב רק באופן מינימלי בהורותו של הילד המאומץ. סוג כזה של דינמיקה יכול להניע טריז בין בני זוג, ובין הילד המאומץ להורים. אם המצב שלך יכול להועיל משני בני הזוג להתחייב מחדש למאמץ שיתופי לגדל את הילד, שוחח עם בן / בת הזוג שלך כיצד תוכל לשנות את חיי הבית שלך כדי לגרום לשני ההורים להיות מעורבים יותר. יתכן שתרצה להתייעץ עם מטפל זוגי ומשפחתי לקבלת תובנות מקצועיות.
כיצד אוכל לפרק את האימוץ שלי
כיצד אוכל לפרק את האימוץ שלי?

חלק 2 מתוך 3: בית מחדש של הילד

 1. 1
  צרו קשר עם סוכנות. כאשר משפחה מאמצת מוצאת משפחה חדשה שתאמץ את הילד, זה נקרא אימוץ משפחה למשפחה. צור קשר עם סוכנות האימוץ שלך ושאל אם הם מטפלים באימוץ משפחתי למשפחה, או שהם יכולים להמליץ על סוכנות אחרת שעושה זאת. סוכנויות אלה מכונות גם סוכנויות "מחליפות" או "שיווק מחדש". אנשי מקצוע אלה יכולים לעזור לכם לאתר משפחה אחרת שתוכל לספק את רמת הטיפול שהילד זקוק לה.
  • המשפחה המאמצת תעבור מחקר ביתי ותידרש להוכיח כי הם מסוגלים נפשית, פיזית וכלכלית לטפל בילד. המשפחה החדשה עשויה להידרש לקבל הכשרה ולעבור בדיקת רקע פלילי.
  • יתכן שתוכל לאתר משפחה שתאמץ את ילדך לבד באמצעות משאבים קהילתיים, מפה לאוזן ועד לוחות מודעות מקוונים. אם אתה פוגש משפחה המעוניינת לבקר מחדש את הילד, פנה לסוכנות אימוץ או לעורך דין לענייני משפחה כדי להמשיך בתהליך האימוץ מחדש. עם זאת, אל תחזירו ילד לבית מבלי לעבור את תהליך האימוץ החוקי. להציב ילד עם זרים שלא נבדקו במחקר ביתי זה מסוכן ועלול להיות פשע במדינתך.
  • אם אינך יכול לאתר או לעבוד עם סוכנות לביתה מחדש, ייתכן שתצטרך לנסות למצוא משפחה מאמצת לבד, או להגיש עתירה לביטול זכויות ההורים שלך ולהחזיר את הילד לאומנה.
 2. 2
  השתתף בהערכה של צרכי הילד. סוכנות השיווק מחדש תצטרך לערוך הערכה של צרכי הילד לפני שהילד ישוב לבית למשפחה אחרת. לפי קלטך, הסוכנות אמורה להיות מסוגלת לאסוף מידע ברור יותר על הילד ממה שהיה זמין כאשר השלמת האימוץ שלך. ההערכה תכלול:
  • ראיונות עם משפחתך;
  • ראיונות של אנשי מקצוע שטיפלו בילד;
  • סוקר בדיקות פסיכולוגיות, בריאות ותיעוד חינוכי; ו
  • ביקורות על המידע שקיבלת בזמן שהילד הושם לראשונה אצל משפחתך.
 3. 3
  וותר על זכויות ההורים שלך. בנוסף להצבת הילד במשפחה חדשה, תצטרך להשתתף בהליך המשפטי של ויתור על זכויות ההורים שלך. סוכנות האימוץ או עורך דין יסייעו לכם. יתכן שתידרש להופיע בבית המשפט, או פשוט לחתום על ניירת שמסירה את זכויותיך.
 4. 4
  הודע על סיום זכויותיך ההורים. לאחר סיום חוקי זכויותיך, הודע לכל סוכנות הזקוקה למידע זה. זה כולל את חברת ביטוח הבריאות שלך, בית הספר של הילד, מעון יום, כל סוכנות ממנה אתה מקבל סובסידיות וסוכנות האימוץ הקודמת.
  אם אינך רוצה לפזר את האימוץ במלואו
  אם אינך רוצה לפזר את האימוץ במלואו, תוכל לנסות לדבר עם האם על השתלטות על התשלומים.
 5. 5
  דברו עם הילד כשהזמן מתאים. הביתה מחדש תהיה תקופה מבלבלת וכואבת עבור הילד. יהיה עליכם להסביר את המצב בצורה מנחמת ורגישה לרגשות הילד. כשאתה מדבר עם הילד, אל תדון ברגשות שלך או בכל נושא התנהגותי או רגשי שהילד הציג. במקום זאת, יידע את הילד שהשיכון מחדש איננו באשמתו וכי הוא או היא יאומצו על ידי משפחה חדשה שתוכל לענות טוב יותר על צרכיו. תן לילד לדעת שתתגעגע אליו, ושאתה רוצה שהוא או היא יהיו מרוצים מהמשפחה החדשה.
  • תוכל למצוא מדגם מקיף כדי להתחיל את הדיון כאן.
  • אם אתה מתקשה לדבר עם הילד לבד, בקש מאיש מקצוע מהימן שיסביר את המצב ואת תחושותיך. עם זאת, עליכם להיות נוכחים לדיון כדי שתוכלו לאשר בפני הילד כי מה שאיש המקצוע אומר נכון.
  • אל תדון באפשרות לשוב ולהתקיים עם הילד לפני שהשיכון מחדש בטוח. זה לא הוגן לגרום לילד חרדה מפני מעבר לגור עם משפחה אחרת אם המעבר אולי לא יקרה. כמו כן, אל תטעה את הילד לגבי מציאות השיכון המחודש על ידי כך שהוא אומר לילד שזה סידור זמני או סתם ביקור אצל משפחה אחרת.
 6. 6
  צעד אחורה. מכיוון שהמשפחה הוויתור רוצה את הטוב ביותר לילד, הם יכולים לפעמים להיות מעורבים יתר במשפחה החדשה, עד כדי שיבוש או חבלה בתהליך הביתה מחדש. ברגע שתהליך הביקור החוזר על המסלול, חזור אחורה מהמצב ותן לסוכנות הביתה לשוב לעשות את עבודתה בהכנת המשפחה החדשה לאימוץ.
  • הורים הממיסים אימוץ בדרך כלל מדווחים על הרגשת אשמה וכאב קיצוניים על הצורך לוותר על ילדם המאומץ. קח זמן להתאבל כמשפחה, וחפש תמיכה ועזרה חיצונית להתמודדות עם המעבר.

חלק 3 מתוך 3: הגשת עתירה לפירוק יחסי הורה וילד

 1. 1
  צפה את ההשלכות. תלוי במדינתך, ייתכן שתוכל לעתור לבית משפט לפירוק משפטי של יחסי הורה וילד ולהחזיר את הילד לאומנה ממלכתית. בתי משפט נרתעים מאוד מלעשות זאת, ורק יתייחסו לבקשות אלו כאשר הדבר יהיה לטובת הילד. בנוסף, הורים שמוותרים על זכויות ההורים עשויים להידרש למזונות ילדים עד שמישהו יאמץ את הילד או עד שהילד ימלא לגיל 18, וההורים עשויים גם להתמודד עם אישומים פליליים בגין נטישת ילדים, האוסרים על ההורים ללמד או לטפל בילדים בבית. יכולת מקצועית.
 2. 2
  שקול להעסיק עורך דין לאימוץ. אימוץ הוא תחום מסובך מאוד בדיני המשפחה. עורך דין מנוסה יכול לעזור לך להגיש את עתירתך ולהרכיב ראיות המראות כי פירוק הוא לטובת הילד. עורך דין יכול גם לייעץ לך על אילו זכויות אתה מוותר, על אילו השלכות אתה מתמודד, ועל הסבירות שלך לפזר את האימוץ בהצלחה.
  פנה לסוכנות אימוץ או לעורך דין לענייני משפחה כדי להמשיך בתהליך האימוץ מחדש
  אם אתה פוגש משפחה המעוניינת לבקר מחדש את הילד, פנה לסוכנות אימוץ או לעורך דין לענייני משפחה כדי להמשיך בתהליך האימוץ מחדש.
 3. 3
  מלא את הטפסים המתאימים. ייתכן שבמדינתך יש טפסים מודפסים מראש המשמשים לעתירה לבית המשפט לפירוק האימוץ. בדוק באתר בית המשפט שלך או פנה לפקיד בית המשפט ושאל אילו טפסים תצטרך להגיש. תשתמש בטפסים כדי להסביר מדוע טובת הילד לפזר את האימוץ. הסבירו לבית המשפט מדוע אינכם יכולים לספק טיפול הולם לילד, או מדוע היחסים בתוך המשפחה גרועים כל כך, שהכי טוב יהיה לילד לפזר את האימוץ.
 4. 4
  הגש את הטפסים שלך. קח את הניירת שלך לפקיד בית המשפט. הפקיד יעזור לך להגיש את הטפסים שלך וייתן לך עותקים מוטבעים לרישומיך. ייתכן שתחויב בדמי הגשה. אם אינך יכול להרשות לעצמו את האגרה, בקש מהפקיד את המידע כיצד להגיש בקשה לפטור מאגרה.
 5. 5
  השתתף בדיון. סביר להניח שתצטרך להשתתף בדיון בבית המשפט, שם השופט יברר לגבי התנאים בביתך ומדוע לדעתך יש לפזר את האימוץ. הביאו כל ראיות ועדים שיכולים לעזור לשופט להבין את התנאים בביתכם. שקול להציג דוחות ועדויות של עובדים סוציאליים ואנשי מקצוע שטיפלו בילד. אם רלוונטי, הביא תמונות או מסמכים אחרים הקשורים לאירועי אלימות בבית. כשאתה מציג את המקרה שלך, השתמש בראיות שלך כדי להסביר לבית המשפט שילדך המאומץ זקוק לרמת טיפול שמשפחתך לא יכולה לספק, וכי צרכי הילד ייענו טוב יותר עם משפחה אחרת או באומנה ממלכתית.

אזהרות

 • מאמר זה נועד כמידע משפטי ואינו מספק ייעוץ משפטי. אם אתה זקוק לייעוץ משפטי, פנה לעורך דין מורשה.

שאלות ותשובות

 • האם עלי לפזר את האימוץ של ילדה של אשתי הטרייה אם אשתי עזבה אותי והילד גר יותר מ -1000 מייל משם? כרגע אני משלם מזונות ילדים.
  אם הייתי אתה הייתי נותנת לאם לטפל בילד במקום בך. אם אינך רוצה לפזר את האימוץ במלואו, תוכל לנסות לדבר עם האם על השתלטות על התשלומים. למרבה הצער אם אימצת את ילדה באופן רשמי, אין זה סביר שבתי המשפט יאפשרו לך להפסיק לבצע את התשלומים, כך שתצטרך לפזר את האימוץ או לשכנע את האם לקחת על עצמה את התשלומים.
 • אילו טפסים עלי להציג בפני בית המשפט כדי לבטל אימוץ?
  אתה צריך להזמין עורך דין. שירותי הרווחה יצטרכו קודם כל להגיש את הניירת שלהם.
שאלות ללא מענה
 • אני מרגיש שילדי המאומצים יהיו טובים יותר אם הם היו מאומצים על ידי משפחה אחרת. האם ניתן לפזר את האימוץ?
 • כיצד אוכל לפרק את האימוץ שלי?

תגובות (2)

 • scampbell
  זה מידע שימושי ואני שמח שקראתי אותו. תודה רבה לך.
 • keeblerbrendon
  אני צופה פירוק האימוץ כבר כמה שנים. יש לי את ילדי כבר 11 שנים והתנהגויותיהם היו מוזרות ומטרידות יותר ויותר. מאמר זה יידע אותי כיצד להתחיל את התהליך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail