כיצד להגן על מספר הביטוח הלאומי שלך?

כדי להגן על מספר הביטוח הלאומי שלך, אחסן את הכרטיס המקורי בכספת והתחייב את המספר לזיכרון. תן רק את ה- SSN שלך לארגונים הזקוקים לכך, כמו המעסיק שלך ומס הכנסה. כדי לראות אם זהותך בטוחה, בדוק אם אין דיוקים בדוח הרווחים של ביטוח לאומי. הקפד לפקח על חשבונות פיננסיים ודוח אשראי שלך על פעילות לא מאושרת, ופקח אחרי חשבונות הונאה שנפתחו עם ה- SSN שלך. לקבלת ייעוץ בנושא דיווח על גניבת זהות, המשך לקרוא!

כדי להגן על מספר הביטוח הלאומי שלך
כדי להגן על מספר הביטוח הלאומי שלך, אחסן את הכרטיס המקורי בכספת והתחייב את המספר לזיכרון.

מספר ביטוח לאומי, או SSN, הוא מספר זיהוי שהונפק לכל אזרחי ארה"ב וכן לתושבים קבועים ועובדים. למרות שנוצר בתחילה כדרך לעקוב אחר תשלומים והטבות של הביטוח הלאומי, הוא משמש כעת בכל דבר, החל מדוחות מס וכלה ברשומות רפואיות. ככזה, הגנה על מספר הביטוח הלאומי שלך מפני שימוש לרעה וגניבות חיונית לשימור הזהות והמוניטין הכספי שלך.

שיטה 1 מתוך 3: שמירה על פרטי ה- SSN שלך

 1. 1
  נעל את כרטיס הביטוח הלאומי שלך בכספת. התייחס לכרטיס הביטוח הלאומי שלך בכבוד ובזהירות רבים כמו תעודת הלידה שלך, רישומי המס ומסמכים חסויים אחרים. אלא אם כן תידרש להציג אותו, שמור את הכרטיס המקורי נעול בכספת בבית. אם גורם מקצועי מבקש את הכרטיס, בדוק אם אתה יכול להביא צילום במקום זאת כדי למנוע אובדן המקור.
  • כדי להגן מפני שריפות, שיטפונות ואסונות אחרים, שמור את הכרטיס שלך במיכל אטום למזג האוויר.
 2. 2
  שינן את ה- SSN שלך כדי שלא תצטרך להפנות לכרטיס שלך. ברוב המקרים, גופים המבקשים את ה- SSN שלך לא יזדקקו לכרטיס בפועל, אלא רק למספר. הדרך הבטוחה ביותר להעביר את המספר היא על ידי הקצאתו לזיכרון, כך איש אינו יכול לגנוב את הניירת המקורית מהארנק, הארנק או התיק.
  • כדי לעזור לך לשנן את ה- SSN שלך, נסה לקרוא אותו בקול רם או לרשום אותו מספר פעמים. בדוק את עצמך מדי יום עד שתוכל להיזכר בזה ללא עזרה חזותית.
 3. 3
  גרוס מסמכים משומשים המציגים את ה- SSN שלך. כשנפטרים ממסמכים חסויים, דאגו להריץ אותם דרך מגרסה צולבת או קונפטי. זה חשוב במיוחד עבור מסמכים המפרטים את מספר הביטוח הלאומי שלך, כמו דוחות כספיים. ליתר ביטחון, נסה לצרוב את המסמכים שלך באח או בבור.
  ייתכן שהגיע הזמן לבקש מספר חדש
  אם ניסיתם את כל השאר ועדיין אתם מתמודדים עם גניבת זהות, ייתכן שהגיע הזמן לבקש מספר חדש.
 4. 4
  שאל מדוע ארגון זקוק ל- SSN שלך לפני שהוא נותן לו אותו. ארגונים ציבוריים ופרטיים מסוימים דורשים שמספר הביטוח הלאומי שלך יפעל כראוי. לרוב, לעומת זאת, אין שום שימוש בזה. לפני שתמסור את המספר שלך לארגון, שאל מה הם מתכוונים להשתמש בו. אם יש לך ספק, תן את ה- SSN שלך רק לגופים כמו המעסיק שלך, מס הכנסה והבנקים.
  • אם למוסד יש מקום בטפסים שלהם עבור ה- SSN שלך, בדוק אם הוא נדרש או לא חובה. מקומות רבים, כמו משרדי רופאים, אוספים את המידע אך אינם זקוקים לו בפועל.
 5. 5
  חפשו אחר הודעות דואר אלקטרוני ומתקשרים הונאתיים. בשלב מסוים, כולם מתמקדים באמצעות דואר אלקטרוני או שיחות טלפון המבקשות מידע פרטי. אלא אם ביקשת מפורשות מהאדם המדובר בדואר אלקטרוני או בשיחת טלפון, אל תמסור לו את ה- SSN שלך או מידע מזהה אחר. לעולם אל תלחץ על קישורים או הורד קבצים מצורפים מדוא"ל דיוג, מכיוון שלעתים קרובות הם מכילים תוכנה זדונית שתפגע במחשב שלך או תגנוב את המידע שלך.
  • חפש סימנים לכך שדואר אלקטרוני הוא תרמית, כמו כתובת דואר אלקטרוני חשודה או דקדוק רע.
  • חפש סימנים לכך ששיחת טלפון היא תרמית, כמו הצעות תגמול חשודות או חוסר רצון לתאר את הסיבה להתקשרות.

שיטה 2 מתוך 3: בדיקת גניבת זהות

 1. 1
  עיין בדוח הרווחים שלך מביטוח לאומי. אם אתה חושב שמישהו משתמש ב- SSN שלך, בדוק את הצהרת הרווחים שלך מביטוח לאומי. זמין בכתובת https://secure.ssa.gov/RIL/, דוח זה מפרט את כל המסים שהוסרו מההכנסה שלך על ידי המינהל לביטוח לאומי. אם משהו נראה לא מדויק, זה יכול להיות סימן שמישהו משתמש בזהות שלך כדי למצוא עבודה.
  • במקרים מסוימים, בעיות דיווח על ביטוח לאומי נובעות משגיאות ניירת פשוטות, ולא מכוונות זדוניות.
 2. 2
  היזהר מפעילות פיננסית לא מאושרת. אם תקבל הודעה על כך שנפתח חשבון בנק חדש, כרטיס אשראי או חשבון פיננסי אחר באמצעות ה- SSN שלך, פנה מיד לחברה המדוברת. אם הנכסים הקיימים שלך נפגעו, בקש מהחברה להקפיא את חשבונך עד שתבין מה קרה.
  • אם הבנק שלך מציע זאת, הירשם לקבלת התראות דוא"ל או הודעות טקסט עבור כל עסקה, והודיע לך מיד אם המידע שלך נפגע.
  הוא מספר זיהוי שהונפק לכל אזרחי ארה"ב וכן לתושבים קבועים ועובדים
  מספר ביטוח לאומי, או SSN, הוא מספר זיהוי שהונפק לכל אזרחי ארה"ב וכן לתושבים קבועים ועובדים.
 3. 3
  בדוק את דוח האשראי שלך באופן קבוע. דוחות אשראי עוקבים אחר החובות שלך, כולל אלה מחשבונות כרטיסי אשראי והלוואות. אם הציון שלך משתנה פתאום, או אם חוב לא מאושר מופיע בדוח, זה עשוי להיות סימן לזהותך נגנבה. דוחות בחינם זמינים משלוש לשכות האשראי הגדולות - Experian, TransUnion ו- Equifax - וניטור דוחות בחינם זמין מחברות כמו Credit Karma.
 4. 4
  שמור כל עדות לגניבת זהות אם ה- SSN שלך נגנב. אסוף כל חשבונות, הצהרות, קבלות, הודעות אימות ומסמכים אחרים שאינם מורשים שעשויים לספק הוכחת גניבת זהות. אלה נחוצים להשלמת דוח גניבת זהות של FTC.

שיטה 3 מתוך 3: החזרת זהות גנובה

 1. 1
  הקפיאו את האשראי והציבו התרעת הונאה בדוחות האשראי שלכם. כדי למנוע נזק נוסף, פנה ל- Experian, TransUnion ו- Equifax והסבר את המצב. בקש מהם להקפיא את אשראיך ולהניח בחשבונך התראת הונאה בת 90 יום בחינם. כדי לוודא שהכל עבר, חפשו מכתב אישור מכל שלוש לשכות האשראי.
 2. 2
  דווח על גניבת זהות ל- FTC ולאכיפת החוק המקומית. בהקדם האפשרי, הגש דו"ח רשמי ל- FTC על ידי מעבר לכתובת https://identitytheft.gov/Assistant#1 או בטלפון 1-877-438-4338. לאחר השלמת דוח גניבת הזהות שלך ב- FTC, הגש דוח למחלקת המשטרה המקומית שלך, וודא שכלול עותקים של דוח ה- FTC שלך, תעודת הזהות, חשבון שירות וראיות מתועדות לגניבת זהות.
  הגנה על מספר הביטוח הלאומי שלך מפני שימוש לרעה וגניבות חיונית לשימור הזהות והמוניטין הכספי שלך
  ככזה, הגנה על מספר הביטוח הלאומי שלך מפני שימוש לרעה וגניבות חיונית לשימור הזהות והמוניטין הכספי שלך.
 3. 3
  סגור חשבונות הונאה ובקש להסיר חיובים מזויפים. פנה לכל עסק שאתה מכיר הונא ובקש מהם לסגור את חשבונותיך. אם החשבונות המקוריים שלך נפרצו או נעשה בהם שימוש לרעה, שנה את שמות המשתמש, הסיסמאות ומספרי ה- PIN שלך. אם מישהו מהמידע הבנקאי האישי שלך נפגע, בקש מהמוסד הפיננסי שלך להסיר חיובים שלא אושרו ולהחזיר את הכסף.
  • רשמו את שמו של מי שעזר לכם ובקשו מכתב או דואר אלקטרוני המאשר כי החשבון נסגר והוסרו חיובים מזויפים.
 4. 4
  בקש מכל שלוש לשכות האשראי להסיר מידע שגוי על דוחות אשראי. כאשר יש לך רשמי FTC גניבת זהות דווחה, קשר Experian, TransUnion, ו Equifax שוב. תן להם עותק של הדוח יחד עם הוכחת זהותך, ואז בקש מהם להסיר פרטי אשראי הנגרמים כתוצאה מגניבת זהות. וודא שאתה ספציפי לגבי המידע שהם צריכים להסיר.
  • כל לשכת אשראי תחסום את פרטי הדוחות המזויפים, כלומר היא לא תופיע בדוחות האשראי הרשמיים ואינך מחויב לשלם את החובות.
 5. 5
  בקש SSN חדש במידת הצורך. אם ניסיתם את כל השאר ועדיין אתם מתמודדים עם גניבת זהות, ייתכן שהגיע הזמן לבקש מספר חדש. פנה למנהל הביטוח הלאומי בטלפון 1-800-269-0271 עם הוכחת גילך, זהותך ומעמד האזרחות שלך, ואז בקש להגיש בקשה למספר חדש. עוזר ידריך אותך בתהליך הבקשה.
  • שים לב, מכיוון שרשומות ישנות ישמרו על המספר המקורי שלך, ייתכן ש- SSN חדש לא יספק התחלה חדשה לחלוטין.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail