כיצד לתבוע את הממשלה בגין פעולה שרירותית?

פעולה ממשלתית שרירותית יכולה ללבוש צורות רבות ובהתאם לצורה שהיא לובשת
פעולה ממשלתית שרירותית יכולה ללבוש צורות רבות ובהתאם לצורה שהיא לובשת, יתכן שיש לך מספר גורמים לתביעה.

האם פקיד ממשלתי התייחס אליך בצורה שונה מאזרחים אחרים? האם נשלל ממך רישיון או שירות ממשלתי ללא סיבה אמינה? אם כן, היית אולי קורבן לפעולה ממשלתית שרירותית, ותוכל להגיש תביעה בגין הפרה של זכויות ההגנה השוות שלך. התחל בזיהוי הפעולה הממשלתית ואסוף ראיות לכך שאנשים אחרים כמוך זכו ליחס שונה. תביעות בגין פעולות ממשלתיות שרירותיות הן מסובכות, לכן כדאי לשכור עורך דין שיעזור לך.

חלק 1 מתוך 6: בניית התיק שלך

 1. 1
  מלא את תקופת ההתיישנות החלה. אם אתה מעוניין לתבוע את הממשלה בגין פעולה שרירותית, עליך לוודא שתגיש את התביעה שלך במסגרת זמן מסוימת. אם אתה לא מצליח להגיש את התביעה שלך בזמן, ייתכן שנאסר עליך להביא אותה בכלל. כדי לקבוע כמה זמן אתה צריך להגיש את התביעה שלך, עליך לבדוק את תקופת ההתיישנות של המדינה שלך או של הממשלה הפדרלית.
  • מכיוון שאתה תובע את הממשלה, ייתכן שתצטרך להגיש תביעה במהירות, לפעמים אפילו תוך 60 יום מרגע הנזק. הקפד לבדוק את ההתיישנות במהירות ברגע שנודע לך על הפעולה השרירותית.
 2. 2
  זהה את הפעולה הממשלתית. אתה יכול לתבוע בגין כל פעולה ממשלתית שהיתה שרירותית. בדרך כלל, אנשים מביאים תביעות אלה לאתגר את פעולות המדינה או השלטון המקומי בתחומים הבאים:
  • שימוש בקרקע. הממשלה לא תאפשר לך להשתמש בקרקעות שלך למטרה מסוימת אם כי הם נתנו לשכנים להשתמש בקרקע למטרה זו.
  • יעוד. הממשל אזורי באופן סלקטיבי ושרירותי, למשל על ידי ביטול היתר בנייה בזדון.
  • רישוי. הממשלה מייחדת אותך ושוללת ממך רישיון למרות שאתה זכאי.
  • אספקת שירותים ממשלתיים. ללא סיבה טובה, הממשלה מסרבת לספק לך שירותים ממשלתיים למרות שאתה זכאי להם.
  • אחר. תביעות בגין פעולה שרירותית אינן מוגבלות למצבים הנ"ל. שוחח עם עורך דין אם אתה יכול לערער על הפעולה הממשלתית.
 3. 3
  זהה את הנאשמים שאתה יכול לתבוע. לאחר שזיהיתם את הפעולה הממשלתית שאתם רוצים לאתגר, עליכם להבין את מי לתבוע. ככלל, הממשלה הפדרלית חסינה מפני תביעה. עם זאת, תוכל לתבוע את הדברים הבאים:
  • פקיד ממשלתי, כמו מנהל עירייה או פקיד אזורי, בתפקידו "האישי". אתה יכול לתבוע את מי שקיבל את ההחלטה שלדעתך היא שרירותית. אם אתה תובע אותם בתפקידם האישי (כיחידים), אתה יכול לתבוע פיצוי כסף או בגין "צו", שהוא צו בית משפט לפקיד להפסיק לעשות משהו.
  • פקיד ממשלתי ב"תפקידו הרשמי ". אתה יכול לתבוע אותם רק בגין צו מניעה או פסק דין הצהרתי. פסק דין הצהרתי הוא פסק דין של בית משפט הקובע אם הופרו זכויותיך או לא. אינך יכול לקבל כסף מפקיד ממשלתי אם אתה תובע אותם בתפקידו הרשמי.
  • העירייה או השלטון המקומי שלך. אתה יכול לתבוע את הממשלות האלה בגין פיצוי כספי וגם צווי מניעה.
  • ממשלת המדינה שלך. במצבים מוגבלים, אתה יכול לתבוע את ממשלת המדינה שלך. עם זאת, אתה יכול לתבוע רק בגין צו מניעה או פסק דין הצהרתי, ולא בגין פיצוי כספי.
 4. 4
  זהה עילות תביעה. פעולה ממשלתית שרירותית יכולה ללבוש צורות רבות ובהתאם לצורה שהיא לובשת, יתכן שיש לך מספר גורמים לתביעה. עילת תביעה היא התביעה המשפטית הספציפית שאתה מביא נגד הממשלה. זה החוק שאתה מצביע עליו בתביעה שלך. על פי החוק הפדראלי, עילות התביעה בגין התנהלות ממשלתית שרירותית יובאו במסגרת 42 USC סעיף 1983 או במסגרת חוק הנוהל המינהלי (APA).
  • לפי סעיף 1983, אתה יכול להגיש תביעה נגד שחקן ממלכתי כאשר קיים לכאורה שלילת זכויות חוקתיות ו / או סטטוטוריות. זה עשוי לכלול תרחישים שבהם ממשלה מפלה אותך על פי הגזע, המין או התעסוקה שלך. על פי חוק זה, כדי שפעולה תהיה שרירותית, עליה "לזעזע את המצפון". לכן, אתה לא יכול רק לתבוע בגין רשלנות או אפילו מעשים בכוונה. בתי משפט שונים הגדירו התנהלות מזעזעת בדרכים שונות.
  • במסגרת APA, בית משפט יכול לבטל פעולות סוכנות שהן שרירותיות. אם תשתמש בחוק זה, תוכל לתבוע רק בגין פעולות שמבצעים סוכנויות מינהליות ועובדיהן.
 5. 5
  אספו ראיות לכך שמתייחסים אליכם אחרת. אתה צריך הוכחה שפקיד הממשלה קיבל החלטה שרירותית. חפש לראות כיצד טופלו אנשים אחרים הממוקמים באופן דומה. אם אתה רואה שמתייחסים אליך אחרת, יש לך כמה ראיות לכך שהממשלה פועלת באופן שרירותי.
  • לדוגמה, העיר שלך עשויה לדרוש שתעניק לה הקלה של 30 מטר לפני שהיא תחבר את הבית שלך לקו המים. עם זאת, אם השכנים שלך היו צריכים לתת לעיר רק הקלה של 15 מטר, אז יש לך הוכחה ליחס דיפרנציאלי.
  • שוחח עם אנשים ובדוק אם מטפלים בך אחרת. קבל שמות של אנשים שיכולים להעיד כי התייחסו אליהם בכיוון אחד. יתכן שתזדקק להם שיעידו במשפט.
 6. 6
  אסוף הוכחה לפציעותיך. אתה יכול לקבל פיצוי על סוגים רבים ושונים של פגיעות, תלוי בפעולה הממשלתית. נסה לשמר את הדברים הבאים:
  • קבלות. יכול להיות שנמנעת ממך שירות ממשלתי, כגון חיבור מים. אם כן, כנראה שקנית ליטרים מים לשימוש. אתה יכול לתבוע ולקבל החזר בגין הוצאות אלה.
  • נפש מצוקה רגשית. אתה עלול לסבול מלחץ רגשי ניכר בגלל הפעולה השרירותית, שאולי גבתה מחיר מבריאותך. אם כן, שמור את כל רישומי הרפואה והמטפל, כמו גם חשבונות. ניתן לפצות אותך על מצוקה רגשית ונפשית.
  • הפסד כלכלי. ייתכן שהעסק שלך הפסיד כסף מכיוון שנדחה רישיון או היתר באופן שרירותי. נסה לנהל רשומות פיננסיות מפורטות כדי ששופט יוכל לאמוד כמה כסף היית מרוויח אלמלא הממשלה הייתה מתייחסת אליך באופן שרירותי.
 7. 7
  נפגש עם עורך דין. זהו תחום מאוד מסובך של החוק, והיית מרוויח מאוד אם תמצא עורך דין טוב. לכל הפחות, עליך לתאם פגישת ייעוץ ולקבל ייעוץ משפטי לפני תחילת התביעה שלך.
  • כדי למצוא עורך דין, פנה למדינה שלך או לשכת עורכי הדין המקומית. צריכה להיות להם תוכנית הפניות.
 8. 8
  תחשוב על העסקת עורך הדין. בדוק אם אתה יכול להרשות לעצמך להעסיק את עורך הדין. בהתייעצות שלך, שאל כמה יעלה עורך הדין כדי להביא את התביעה בשמך. תגיש את התביעה שלך בבית המשפט הפדרלי, שאינו מוגדר לאנשים לייצג את עצמם. יתרה מכך, ככל הנראה לממשלה יהיה עורך דין שייצג אותם, כך שאתה תהיה בעמדת נחיתות אם אתה מייצג את עצמך.
  • אתה יכול לקבל שכר טרחת עו"ד ועלויות (כגון אגרות הגשה) אם תזכה בתביעה, כך שעורך דין עשוי להיות מוכן יותר לייצג אותך אם יש לך משפט חזק.
  • עורך דין עשוי לייצג אותך גם ב"מקריות. " המשמעות היא שעורך הדין לא יגבה ממך שכר טרחה. במקום זאת, הוא או היא ייקחו אחוזים מכל סכום שייפסק על ידי בית המשפט או יובטח בהסדר. בדרך כלל, עורכי דין לוקחים כ-33-40% מכל סכום שנפסק. עדיין תהיה אחראי לתשלום הוצאות התביעה, כגון אגרות הגשה ולכתבי בית משפט.
אתה יכול לתבוע בגין כל פעולה ממשלתית שהיתה שרירותית
אתה יכול לתבוע בגין כל פעולה ממשלתית שהיתה שרירותית.

חלק 2 מתוך 6: ניווט בתהליך הניהולי

 1. 1
  בדוק אם קיימים חוקים המחייבים ערעור מנהלי. אם אתה מבקש לתבוע סוכנות מינהלית פדרלית במסגרת ה- APA בגין פעולה שרירותית (למשל, תביעת משרד החוץ האמריקני בגין דחיית בקשת הוויזה שלך), ייתכן שתצטרך קודם למצות את הסעדים המינהליים שלך. בתי משפט פדרליים יסרבו לדון בעניינך אלא אם כן ניסית להסדיר את הנושא ישירות מול הסוכנות. עם זאת, דרישת מיצוי הסעד אינה מוחלטת.
  • לדוגמא, המקרה שלך עשוי להיות פטור מדרישה זו אם אין חוק המחייב ערעור מנהלי. לכן, אם אתה סבור שסוכנות קיבלה החלטה באופן שרירותי בניגוד לחוק, בדוק עם התקנות הפדרליות ו / או המדיניות אם עליך להגיש תלונה על סוכנות. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא לבקר באתר הסוכנות. האתר בדרך כלל יגיד לך כיצד להמשיך אם יש לך תלונה.
 2. 2
  הגש תלונה לסוכנות הרלוונטית. אם אתה נדרש להגיש תלונה מנהלית, עליך בדרך כלל לעשות זאת זמן קצר לאחר התרחשות הפעולה. במקרים מסוימים ייתכן שיהיה לך 60 יום בלבד להגיש תלונה. להגשת תלונה, היכנס לאתר הסוכנות ומצא את טופס התלונה או מחולל התלונות המקוון. משם מלאו את הטפסים הנדרשים ושלחו אותם לאיש הקשר הנכון בסוכנות. התלונה תבקש בדרך כלל את פרטי יצירת הקשר שלך ותיאור הפעולה שהובילה לתלונה.
 3. 3
  השלם כל תהליך מנהלי זמין. לאחר הגשת התלונה ותחקר אותה, היא תותר או תידחה. אם תלונתך מותרת להתקדם, תוכל לקחת חלק בדיונים מנהליים ו / או בחקירות נוספות. קח חלק בכל שמיעה וחקירה אפשרית וודא שלא תפספס אף צעד. אם נשללת סעד לאחר השתתפות בשימוע, שאל כיצד תוכל לערער על ההחלטה.
  • אם תביעתך נדחית, תקבל הודעה על כך בכתב. הודעה זו צריכה לכלול גם מידע על ערעור על ההחלטה. הקפד לקרוא את המידע ולערער כנדרש.
 4. 4
  קבל פעולה סוכנות סופית. לאחר שמיצית את הסעדים הניהוליים שלך, הסוכנות הרלוונטית תודיע לך שיש לך פעולה סופית של הסוכנות. אמנם זה לא יצוין במונחים כה ברורים, אך נאמר לך שאין שום דבר אחר שהסוכנות יכולה לעשות. הסוכנות תגיד לך כי אין יותר ערעורים וכי תלונתך נדחתה. ברגע שאתה שומע שאין שום דבר אחר שהסוכנות יכולה לעשות, אתה אמור להיות מסוגל להגיש תביעה בבית המשפט הפדרלי.
עליכם להבין את מי לתבוע
לאחר שזיהיתם את הפעולה הממשלתית שאתם רוצים לאתגר, עליכם להבין את מי לתבוע.

חלק 3 מתוך 6: הגשת תביעה

 1. 1
  נסח תלונה. אתה מתחיל בתביעה בהגשת תלונה לבית המשפט. במסמך זה אתה מפרט את הנסיבות שהביאו למחלוקת. אתה גם אומר לבית המשפט איזה חוק מסמיך אותך לתבוע. לבסוף, אתה מבקש דרישה לסעד, כגון נזקי כסף או צו.
  • התביעה לתביעה ממשלתית שרירותית היא "סוג של אחת" תביעה להגנה שוויונית שהוגשה במסגרת 42 USC סעיף 1983 לחוק זכויות האזרח משנת 1871. זה החוק שאתה צריך לצטט בתלונתך.
  • עורך הדין שלך יכול לערוך עבורך את התלונה. אם אין לך עורך דין, עליך לבקש מפקיד בית המשפט טופס תלונה. יש אחד שאתה יכול להוריד מאתר בתי המשפט של אירופה, אם כי לבית המשפט המחוזי הפדרלי המקומי שלך יכול להיות טופס משלו.
 2. 2
  מלא טפסים אחרים. אתה צריך גם למלא " גיליון שער אזרחי " ו"זימון בתביעה אזרחית ". אתה יכול לקבל את שניהם מפקיד בית המשפט. תוכל גם להוריד טפסים ריקים מאתר בתי המשפט בארה"ב.
 3. 3
  הגש את הטפסים לבית המשפט הפדרלי. עורך הדין שלך צריך לטפל בתיקים, שניתן לבצע אלקטרונית. אם אתה מנסה לייצג את עצמך ללא עורך דין, אתה יכול כנראה להגיש עותקים קשיחים אצל פקיד בית המשפט, אם כי כדאי לבדוק מבעוד מועד. רוב בתי המשפט הפדרליים מעדיפים שכולם יתייצבו באופן אלקטרוני. אתה יכול לדבר עם הפקיד כיצד לעשות זאת אם אתה מייצג את עצמך.
  • זכור לשמור עותקים של כל מסמך שתגיש.
  • יהיה עליך לשלם אגרת הגשה בסך 300 אירו כדי להגיש תביעה אזרחית בבית המשפט המחוזי הפדרלי. אם אינך יכול להרשות לעצמך שכר טרחה זה, דבר עם פקיד בית המשפט כיצד לקבל פטור מאגרה. ככל הנראה תצטרך למלא טופס ולמסור לבית המשפט מידע אודות הכספים שלך.
 4. 4
  הודיעו לנאשמים על התביעה. עליכם למסור עותק של התלונה והזימון על כל נאשם שציינתם בתלונה. אם תבעתם את ממשלת העיר וגם את פקיד ממשל, כל אחד מהם צריך לקבל עותק של התלונה והזימון. למרות שיש לך 90 יום מיום שהגשת את תלונתך להגיש הודעה, אין באמת שום סיבה לחכות.
  • אתה לא יכול לשרת לשים לב לעצמך. במקום זאת, אתה יכול לגרום למישהו בן 18 ומעלה שלא יהיה צד בתביעה להגיש שירות.
  • עורך הדין שלך יכול לארגן שירות. אם אתה צריך לארגן שירות, אתה כנראה צריך לשכור שרת תהליכים פרטי. חפש בספר הטלפונים שלך או חפש באינטרנט. שרתי התהליך יעבירו עותק ביד על כל נאשם. בדרך כלל הם גובים 34-75 אירו לשירות.
 5. 5
  הגיש את תצהיר השירות שלך. בית המשפט צריך לדעת שהענקת הודעה בהצלחה לכל נאשם. מי שיעשה שירות יצטרך למלא את תצהיר טופס השירות, אותו ניתן לצרף לזימון.
  • את התצהיר המלא יש להגיש לבית המשפט. שמור עותק לתיעוד שלך.
 6. 6
  המתן לתשובה. לאחר שהנאשם יקבל עותק של התביעה שלך, יהיה להם זמן מוגבל להגיב (בדרך כלל סביב 30 יום). התגובה הנפוצה ביותר תהיה תשובה. במסגרת תשובת הנאשם, הוא או היא יגיבו באופן רשמי לפסקת התביעה שלך אחר פסקה ויטען על כל ההגנות שיש להם.
  • אם הנאשם אינו סבור שפעולתך תקפה, הם עשויים להגיש בקשה לסילוק או דמי הרס. עם זאת, גם אם אחד מהמסמכים הללו מוגש ובית המשפט יעמוד לצד הנאשם, לרוב תהיה לכם הזדמנות להגיש תלונה מתוקנת על מנת לתקן את טעויותיכם.
אתה עלול לסבול מלחץ רגשי ניכר בגלל הפעולה השרירותית
אתה עלול לסבול מלחץ רגשי ניכר בגלל הפעולה השרירותית, שאולי גבתה מחיר מבריאותך.

חלק 4 מתוך 6: השתתפות בתהליכים לפני משפט

 1. 1
  גילוי התנהלות. לאחר הגשת תשובת הנאשם, תתחיל בתקופת גילוי שבה כל צד יאסוף מסמכים מהצד השני. במהלך הגילוי תלמד על עדי הנאשם, על הגנותיהם, על ראיותיהם ועל עוצמתם הכוללת. על מנת לקבל גישה למסמכי ועדו של הנאשם, תשתמש בכלים הבאים:
  • תצהירים, שהם ראיונות אישיים עם צדדים ועדים. ראיונות אלה נערכים בשבועה וניתן להשתמש בתשובות שניתנו בבית המשפט.
  • חקירות, שהן שאלות בכתב המוצגות לצדדים ועדים. התשובות נכתבות בשבועה וניתן להשתמש בהן בבית המשפט.
  • בקשות מסמך, שהן בקשות בכתב לנאשם המבקשות דברים מוחשיים שלא היו עומדים לרשותך אחרת. זה עשוי לכלול מיילים פרטיים, הודעות טקסט או תזכירים פנימיים.
  • בקשות קבלה, שהן בקשות בכתב המבקשות מהנאשם להודות או להכחיש עובדות מסוימות. בקשות אלה עוזרות לצמצם את הנושאים שיש להכריע במשפט.
 2. 2
  הגן מפני בקשה לפסק דין מקוצר. ברגע שהגילוי יסתיים, הנאשם ככל הנראה יגיש בקשה לפסק דין מקוצר. כדי להצליח, יהיה על הנאשם לשכנע את השופט כי אין סוגיות אמיתיות של עובדות מהותיות וכי הוא זכאי לפסק דין כחוק. במילים אחרות, כדי להצליח, השופט יצטרך לקבוע כי גם אם כל ההנחות העובדתיות היו מונחות לטובתך, אתה עדיין תאבד את התביעה.
  • כדי להתגונן מפני הצעה זו, יהיה עליכם להגיש תצהירים וראיות לבית המשפט הנוטים להוכיח כי ישנן סוגיות עובדתיות שיש לפתור במהלך המשפט. אם תצליח, ההתדיינות תימשך.
 3. 3
  השתתף בכל דיונים אחרונים לפני משפט. ממש לפני המשפט תוכלו להשתתף בכנס קדם משפט אחרון על מנת לקבוע את לוח הזמנים לניסיון וליצור מפת דרכים. השופט ידבר איתך ועם הנאשם על אילו נושאים יש לפתור ובאיזה סדר יש להציגם. בתום ועידה זו, השופט יוציא צו קדם משפט הקובע את לוח הזמנים למשפט.
  • ודא שאתה מעלה כל נושא שאתה רוצה שיידונו במשפט. אם תשכח להעלות משהו והוא נותר מחוץ לצו המקדים למשפט, יתכן שלא תוכל לדון בו במשפט.

חלק 5 מתוך 6: יישוב הסכסוך

 1. 1
  שוחח עם עורך הדין שלך על היתרונות שבפשרה. יישוב התביעה יאפשר לך להימנע ממשפט, שעלול להיות בלתי צפוי ויקר. יתכן שתפסיד במשפט, ובמקרה זה לא תקבל כסף. על ידי הסדר אתה מבטיח לעצמך פיצוי מסוים.
  • עם זאת, אולי לא תרצה להתיישב אם אתה מקווה להקים חוק חוקתי חדש. תחום התביעות בגין פעולות ממשלתיות שרירותיות אינו מפותח היטב. לאחר שיחה עם עורך הדין שלך, ייתכן שתחליט שאתה רוצה לפנות לבית המשפט כדי שתוכל להבהיר את תחום המשפט הזה לאנשים בעתיד.
 2. 2
  היכונו למשא ומתן. ההכנה הטובה ביותר היא לשקול את עוצמת המקרה שלך. עברו על כל הראיות שלכם ושוחחו עם עורך הדין על סיכוייכם למשפט. ככל שהמקרה שלך חזק יותר, כך אתה יכול להיות אגרסיבי יותר במשא ומתן.
  • לדוגמא, יתכן שתבעו סכום של 37300 € אם יש לכם מקרה חזק, אולי לא תרצו להסתפק בפחות מ 29900 €
  • עם זאת, אם המקרה שלך חלש יותר, ייתכן שיהיה מוכן להסתפק ב 18700 €
 3. 3
  משא ומתן ביעילות. אתה צריך לתת לעורך הדין שלך לטפל ברוב המשא ומתן. עם זאת, אתה תמיד צריך לספק את הקלט שלך. זכור כי עורך הדין שלך אינו יכול לקבל או לדחות הצעת פשרה ללא רשותך.
  • נסו לא להיכנע מהר מדי. הצד השני מצפה ממך לבצע מציאה קשה, אז דחף לרזולוציה הטובה ביותר האפשרית.
  • זכור כי אתה יכול ללכת משם בכל עת. המשא ומתן הוא מרצון. אתה צריך להיות בעל תחושה של המינימום המוחלט שאתה מוכן להסתפק בו. אם הצד השני לא יכול לעמוד בסכום זה, אתה יכול לנתק את המשא ומתן.
הקפד לבדוק את ההתיישנות במהירות ברגע שנודע לך על הפעולה השרירותית
הקפד לבדוק את ההתיישנות במהירות ברגע שנודע לך על הפעולה השרירותית.

חלק 6 מתוך 6: פנייה לבית המשפט

 1. 1
  בחר חבר מושבעים. אם דיוני ההסדר נכשלים, תצטרך ללכת למשפט. כתובע, תוכלו לבחור אם ברצונכם לשמוע את משפטכם על ידי השופט או על ידי חבר מושבעים. החלטה זו צריכה להתקבל בתלונתך. אם בחרת לערוך משפט מושבעים, תשתתף בתהליך שנקרא "voire dire" על מנת לבחור חבר מושבעים. במהלך הפתיחה בקול שואל תשאלו מושבעים פוטנציאליים שאלות שיעזרו לכם לקבוע אם יש להם הטיות כלפי הלקוח או התיק שלכם. אם אתה חושב שקיימת הטיה, אתה יכול לבקש מבית המשפט להתנצל מאותו חבר המושבעים. לאחר שנבחר חבר מושבעים, הם יסופנו והמשפט יתחיל.
 2. 2
  הציעו הצהרת פתיחה. המשפט יתחיל עם הצהרת פתיחה. הצהרת הפתיחה שלך אמורה לספק מפת דרכים של המקרה, העובדות ומדוע תזכה. זה צריך להיות קצר ותמציתי. אל תציג הוכחות בשלב זה ואל תבלבל את חבר המושבעים. כל שעליך לעשות הוא להציג את המקרה, את הלקוח שלך ואת אסטרטגיית הזכייה שלך.
  • לנאשם תהיה הזדמנות להצהיר אחריכם הצהרת פתיחה. במקרים מסוימים, בתי משפט יאפשרו לנאשמים לקיים את הצהרותיהם עד לאחר שהצגת את עניינך.
 3. 3
  הציגו את המקרה שלכם. כתובע תגיש תחילה את עניינך בפני בית המשפט ו / או המושבעים. כשאתה מגיש תיק, תציע ראיות בצורה של עדות ומוצגים פיזיים. תערוכות פיזיות יוצגו באמצעות עדים. רק ראיות שתואמות את הכללים יתאפשרו. לכן, חשוב מאוד שתכירו ותבינו את כללי הראיות של בית המשפט לפני שאתם הולכים למשפט.
  • כאשר אתה מציג עדות לעד, תשאל את העד שאלות לגבי העובדות סביב המקרה. לאחר שתסיים לשאול שאלות, לנאשם תהיה הזדמנות לחקור את עדיך הנגדית.
 4. 4
  חקירה נגדית של עדים. לאחר שתגיש את טענתך ותנוח, תהיה לנאשם ההזדמנות לעשות זאת. הנאשם יציע ראיות באמצעות עדים משלהם. לאחר שנחקר כל עד על ידי הנאשם, תהיה לך הזדמנות לחקור אותם. במהלך חקירה נגדית תנסה להכפיש את העד על ידי כך שהוא יראה לא אמיתי או מוטה. אם מצאת חוסר עקביות עם דברי העד, העלה את חוסר העקביות.
 5. 5
  טען טיעון סיום. כאשר ההגנה תנוח, תהיה לך הזדמנות להצהיר הצהרת סיום אחרונה לבית המשפט. טיעון הסיום שלך צריך לסכם את החלקים החשובים במשפט ולנקות את כל החששות שאתה חושב שיש לבית המשפט. עליכם להדגיש את הראיות החשובות שהוצגו וכדאי לציין בבירור מדוע עליכם לנצח. זכרו, זו ההזדמנות האחרונה שלכם לדבר על המקרה בבית משפט פתוח. הקפידו לנצל את זמנכם בצורה חכמה והוו את כולם באולם בית המשפט.
  • לאחר ויכוח הסיום שלך, תהיה להגנה הזדמנות לעשות גם כן.
 6. 6
  המתן לפסק הדין. לאחר סיום המשפט ייקח זמן מה לבדיקת העובדות (כלומר השופט או חבר המושבעים). בוחן העובדות יבחן את כל מה שהוצג ויקבע מי צריך לזכות בתיק. לאחר קבלת החלטה היא תוצג בבית המשפט בצורה של פסק דין. אם תזכה, יוענק לך פיצויים. גובה הנזק שייפסק לך ייקבע על ידי השופט או המושבעים.
  • אם תפסיד, ייתכן שתוכל לערער על ההפסד בפני בית משפט גבוה יותר. תוכל לערער רק אם אתה מאמין, בתום לב, כי בית המשפט עשה טעות משפטית כלשהי ששינתה את תוצאת המקרה. אם אתה חושב שאולי תוכל לערער, עליך לדבר עם עורך דין לערעור בהקדם האפשרי. יהיה עליך להגיש את ערעורך במהירות לאחר מתן פסק הדין.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail