איך למצוא עורך דין למשפחה?

קבלת עזרה מעורך דין לדיני משפחה עשויה להיות האופציה הטובה ביותר
לעתים קרובות אתה עשוי לחשוב שאתה יכול לטפל בענייני משפחה לבד, אך למעשה, קבלת עזרה מעורך דין לדיני משפחה עשויה להיות האופציה הטובה ביותר.

עורכי דין לדיני משפחה מטפלים בתיקים הקשורים לנישואין, גירושין, מזונות ילדים, אימוץ ועוד נושאים הקשורים למשפחה. עורכי דין לדיני משפחה עוסקים במשפט אזרחי, שהוא נפרד לחלוטין ומערכת המשפט הפלילי. אם אתה זקוק להסכם טרום נישואין, גירושין, או שאתה שוקל לאמץ ילד, כדאי לשקול להעסיק עורך דין איכותי לדיני משפחה. אמנם יש הרבה עורכי דין לבחירה, אך לא כל עורכי הדין טובים כמו אחרים.

חלק 1 מתוך 3: התחלת החיפוש אחר עורך דין לדיני משפחה

 1. 1
  החליטו אם אתם זקוקים לעורך דין לדיני משפחה. לפעמים להבין את הצורך שלך בעורך דין מנוסה יכול להיות הדבר הקשה ביותר. לעתים קרובות אתה עשוי לחשוב שאתה יכול לטפל בענייני משפחה לבד, אך למעשה, קבלת עזרה מעורך דין לדיני משפחה עשויה להיות האופציה הטובה ביותר. ניווט במערכת המשפט יכול לעתים קרובות לבלבל ומפותל. אם אתה שוקל אחד מהדברים הבאים, עליך לחשוב על שכירת עורך דין:
 2. 2
  קבע היכן תצטרך להעסיק את עורך הדין. מקצוע עריכת הדין מוסדר על בסיס מדינה אחר מדינה. לכן, עורכי דין מורשים לעסוק רק במדינות ספציפיות ולרוב אינם מסוגלים לעסוק בכל מקום שהם רוצים. על מנת להעסיק עורך דין שיוכל לעזור לך, תצטרך לחפש עורך דין שיוכל לעסוק בעריכת דין בתחום השיפוט שלך.
  • לדוגמה, אם אתה גר בקליפורניה ורוצה להתגרש שם, תצטרך לשכור עורך דין שיוכל לעסוק באופן חוקי במדינה זו.
 3. 3
  דע מה לחפש אצל עורך דין. כאשר אתה מחפש לשכור עורך דין, נסה למצוא אחד שמכיר את השופטים המקומיים, צוות בית המשפט, המכס, הכללים ועורכי הדין האחרים. מציאת עו"ד מנוסה שמכיר את הדברים הללו תגדיל מאוד את הסיכויים לקיים מפגש חיובי ומוצלח עם עו"ד אותו אתם שוכרים. כאשר אתה עובר את תהליך הגיוס, חשוב על דברים אלה כאשר אתה מכין את רשימת המועמדים האפשריים שלך.
 4. 4
  תעשה את המחקר שלך. בימים אלה ישנן דרכים רבות למצוא עורך דין איכותי לדיני משפחה. אם אתה רוצה להשתמש באינטרנט, ודא שאתה עובר דרך מקורות מקוונים מכובדים ואמינים והימנע מהונאות. מקום נהדר להתחיל בו הוא לשכת עורכי הדין האירופית (ABA). הם אמנם לא יכולים לעזור לך ישירות, אך יש להם משאבים גדולים כדי להתחיל בעבודה. ה- ABA מנהל מאגר לאומי של עורכי דין מקומיים שלעתים קרובות יש להם ספריות עורכי דין.
  • לאחר שמצאת את עמותת עורכי הדין המקומית שלך, היכנס לאתר האינטרנט שלהם והשתמש בשירותיהם. לדוגמה, באוהיו, אתה יכול לחפש עורכי דין לא רק לפי שמם אלא גם על פי התמחותם. זה נהדר כי אתה יכול לחפש עורכי דין שעושים דיני משפחה באופן ספציפי.
  • אתה יכול גם להשתמש באתרים בעלי עניין ציבורי כמו lawhelp.org. אתר כזה מתמקד בסיוע ליחידים בעלי הכנסה נמוכה למצוא עורכי דין איכותיים.
  • נסה ספריות מקוונות אך היה מודע למגבלותיהן. אתרים אלה לרוב מיועדים למטרות רווח ורק עורכי הדין המשלמים על מנת להיות חלק מהשירות. ספריות פופולריות כוללות את אלה שנמצאו ב- Lawyers.com, LawInfo.com ו- FindLaw.com. השתמש ביותר מספרייה אחת כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר.
  התחלת החיפוש אחר עורך דין לדיני משפחה
  חלק 1 מתוך 3: התחלת החיפוש אחר עורך דין לדיני משפחה.
 5. 5
  דבר עם חברים ומשפחה. מלבד השימוש באינטרנט, שיחה עם חברים ובני משפחה יכולה להיות דרך נהדרת למצוא עורך דין איכותי. שאל אותם אם הם השתמשו בשירותיו של עורך דין לדיני משפחה ואם כן, איך הם אהבו את החוויה שלהם. זכור כי דעותיהם עשויות להיות מוטות על סמך תוצאות עניינם. אפילו עורכי דין גדולים לא זוכים בכל תיק.
  • השאלות החשובות ביותר לשאול את משפחתך וחבריך כרוכות בשאלות תהליכיות. לדוגמא, שאל אותם כיצד היו שכר טרחת עורך הדין, שאל אותם לגבי הדייקנות והמקצועיות של עורך הדין, ושאל אותם על הידע שלהם בחוק.
 6. 6
  תסתכל על ביקורות של עורך דין. במידת האפשר, הקדש זמן לבדיקת עורכי דין. ביקורות הן דרך נהדרת לקבל מושג על חוויית אנשים אחרים עם עורך דין מסוים. הרבה אתרים מציעים ביקורות אלה, כולל Avvo, Findlaw ו- Lawyers.com.
  • אתה יכול גם לבדוק נוכחות של עורך דין ברשתות החברתיות, שעשויות לכלול טוויטר, פייסבוק ולינקדין. אתרים אלה יכללו לרוב מידע אישי אודות עורך דין כולל הרקע החינוכי והיסטוריית העבודה שלהם.
  • חפש באופן מקוון כללי את שמו של עורך הדין ובדוק את סיפורי החדשות או ההודעות לעיתונות הזמינים. עורכי דין בעלי פרופיל גבוה לעיתים קרובות יהיו בחדשות בתיקים שלהם ותוכלו ללמוד הרבה על עורך דין לפי מה שאומרים גורמי חדשות עליהם והתיקים שהם מקבלים.
 7. 7
  בדוק את היסטוריית המשמעת של עורך דין. לפני שתקבל החלטה כלשהי, עליך לבדוק את היסטוריית המשמעת של עורך דין, שאותה ניתן למצוא באופן מקוון. עו"ד יכול להיות ממושמע על ידי לשכת עורכי הדין הממלכתית שלו על כך שהוא מפר כללים אתיים או נקלע לצרות משפטיות. אתה לא צריך להעסיק עורך דין שיש לו היסטוריה של להסתבך כי זה סימן לאדם שאינו אמין. כדי לבדוק את ההיסטוריה של עורך דין, היכנס לאתר בית המשפט העליון של מדינתך או לאתר בר המדינה.
  • לדוגמה, באוהיו תוכל לגשת להיסטוריית המשמעת על ידי חיפוש במדריך עורכי הדין המקוון של המדינה, הנמצא באתר בית המשפט העליון באוהיו.
  • בקליפורניה תעבור לאתר בר מדינת קליפורניה כדי לחפש עורך דין והיסטוריה של משמעת שלהם.
 8. 8
  צמצמו את הבחירות שלכם. ברגע שיש לך רשימת מועמדים, תרצה לצמצם את הרשימה עד לשלוש עד חמש הבחירות המובילות שלך. הגורמים שתשתמש בהם לצמצום הרשימה שלך יהיו תלויים במצבך ובמה שנראה לך חשוב. לדוגמא, אנשים מסוימים עשויים להתמקד בעלות העסקת עורך הדין בעוד שאחרים עשויים להתמקד בהשכלתו ובניסיונו של עורך הדין.

חלק 2 מתוך 3: קבלת החלטה

 1. 1
  התקשר לבחירות המובילות שלך. לאחר שצמצמתם את רשימת המועמדים לכדי חמש, עליכם להתקשר אליהם ולשאול כמה שאלות כלליות. שיחת טלפון זו לא אמורה להיות שיחה מעמיקה לגבי המקרה שלך. במקום זאת, עליך להתקשר כדי לחוש את המשרד ואת האופן בו עורך הדין מטפל בעסקיהם. במהלך שיחת הטלפון, עליך לשאול כמה מהשאלות הבאות:
  • בין אם יש תשלום בגין התייעצות ראשונית;
  • כיצד יכול להיראות הסדר שכר טרחה נפוץ; ו
  • אם הם מחפשים לקוחות נוספים.
 2. 2
  קבע התייעצויות ראשוניות. אם אתה מרוצה משיחת הטלפון שלך, קבע ייעוץ ראשוני. התייעצות ראשונית היא הזדמנות לפגוש את עורך הדין באופן אישי ולשאול אותם כל מה שתרצה בקשר לעניינך. אמנם זו לא תהיה שיחה מעמיקה לגבי נקודות החוזק והחולשה של הבעיה המשפטית שלך, אך היא תתן לך מושג כיצד יטפל עורך הדין בתיקך. בעוד שעורכי דין רבים מציעים התייעצויות ראשוניות בחינם, חלקם לא. קבעו את ההתייעצויות הראשוניות בחינם לפני שתזמנו פגישה שעליה תצטרכו לשלם. ייתכן שתמצא עורך דין שאתה אוהב לפני שתצטרך לשלם עבור פגישה.
  בימים אלה ישנן דרכים רבות למצוא עורך דין איכותי לדיני משפחה
  בימים אלה ישנן דרכים רבות למצוא עורך דין איכותי לדיני משפחה.
 3. 3
  אסוף מסמכים לקראת הפגישות שלך. כשתעבור להתייעצות הראשונית שלך, תרצה להביא כמה שיותר מסמכים הנוגעים לסוגיה המשפטית שלך. גם אם עורך הדין אינו מבקש מכם להביא דבר, עליכם לעשות זאת בכל מקרה. ודא שאתה לא מביא מקוריים במקרה שהם ילכו לאיבוד בדרך למשרד עורך הדין. הכינו עותקים והביאו אותם. בשנת בענייני דיני משפחה, עורך דין עשויה רוצה לראות חלק או את כל המסמכים הבאים:
  • החזרי מס ותלושי שכר (במיוחד עבור גירושין, מזונות ילדים ונישואין לפני הלידה);
  • מסמכים המציגים את הנכסים שברשותך, שיכולים לכלול מניות, אגרות חוב וחשבונות השקעה (במיוחד לגירושין);
  • כל מסמכי בית משפט שקיבלת במסגרת תיק מתמשך; ו
  • כל המסמכים הקשורים לדיני משפחה בעבר שחשוב כגון ופסקי גירושים ואת רשומות אימוץ.
 4. 4
  דע לגבי המקרה שלך. במהלך ההתייעצות הראשונית, ככל הנראה עורך הדין ישאל אותך שאלות מעמיקות וממוקדות לגבי עובדות המקרה שלך והאנשים המעורבים. אם אתה מסוגל לענות על שאלות אלה, עורך הדין יוכל לתת לך יותר תיאור מדויק של המקרה שלך והנושאים המשפטיים סביבו.
 5. 5
  הכינו רשימת שאלות שיש לשאול. בעוד שעורך הדין בהחלט ישאל אותך שאלות, תהיה לך גם האפשרות לשאול שאלות עליהם. בואו מוכנים עם רשימת שאלות, לא רק לגבי המקרה שלכם אלא גם לגבי עורך הדין. כמה אזורים להתייחס כוללים:
  • שכר טרחת עורך הדין;
  • הרקע האישי שלהם;
  • הכישורים החינוכיים שלהם;
  • היסטוריית העבודה שלהם;
  • תחומי ההתמחות שלהם;
  • מחשבותיהם על עוצמת המקרה שלך; ו
  • רעיונות כיצד הם יטפלו במקרה שלך.
 6. 6
  השתתף בייעוץ הראשוני שלך. הקפד להגיע בזמן ואתה לבוש כראוי. בזמן שאתה מחפש לשכור את עורך הדין, עורך הדין תמיד יכול לסרב לקבל תיק אם הם לא מרגישים בנוח בעצמם. שימו לב לפרטי המשרד וראו כיצד כולם מתקשרים. אם בסופו של דבר תשכור את אותו עורך דין, אתה תהיה במשרד שלהם לא מעט אינטראקציה עם העובדים.
  • שאל את שאלותיך וענה על שאלות עורך הדין. לאחר הייעוץ הראשוני, תודה להם על זמנם והודיעו להם את לוח הזמנים לקבלת החלטה.
 7. 7
  בחר בחירה סופית. לאחר שסיימתם את כל ההתייעצויות הראשוניות שלכם, הגיע הזמן שתקבעו סופית לגבי מי להעסיק. הסתכל אחורה על כל ההערות שכתבת בעת חקירת עורכי הדין, והביט לאחור על כל המידע שאספת בעת השתתפותך בהתייעצות הראשונית. השתמש במידע זה כדי לקבל את החלטתך. על עורך הדין שתעסיק להיות אמין, דייקן, אדיב ובקיא. מעל לכל, אתה צריך להרגיש בנוח לעבוד עם עורך הדין שתבחר.
  • דאג לבחור בעורך דין המטפל בסוג התיק שלך באופן קבוע. לדוגמא, אם אתם עוברים גירושין, הזמינו עורך דין לגירושין ולא עורך דין שמטפל בדרך כלל באימוץ.

חלק 3 מתוך 3: הימנעות מעורכי דין גרועים

 1. 1
  היזהר מעורכי דין המבקשים אותך. על עורכי דין נאסר לבקש עסקים באופן ישיר ממך באופן אישי. אתה בטח כבר הבעת עניין או נתת להם אישור ליצור איתך קשר על מנת שהם יבקשו ממך עסקים. אם עורך דין מוצא אותך, בניגוד להיפך, אתה צריך לשקול להתרחק מהם.
  כדאי לשקול להעסיק עורך דין איכותי לדיני משפחה
  אם אתה זקוק להסכם טרום נישואין, גירושין, או שאתה שוקל לאמץ ילד, כדאי לשקול להעסיק עורך דין איכותי לדיני משפחה.
 2. 2
  אל תזמין עורך דין שלחץ עליך. אם עו"ד לוחץ עליכם לקבל החלטת שכירה, ככל הנראה יש להם מניעים נסתרים לרצות שתעסיקו אותם. שלא לדבר על איסור על עורך דין ללחוץ עליך לכל הסדר שכר טרחה או יחסי לקוח. אם אתה מרגיש שלחץ לך, מצא עורך דין אחר.
 3. 3
  הימנע מעורכי דין שלא ידונו בתעודותיהם. עורך דין צריך להיות שמח לדבר על הרקע החינוכי שלהם ועל תעודות המקצועיות שלהם. אם הם לא מוכנים או מהססים לעשות זאת, כדאי לחפש במקום אחר. גם כאשר עורך דין אכן נותן לך את תעודותיהם, הקפד לבצע מעקב ולבדוק מה הם אומרים. דרך נהדרת לעשות זאת היא לחפש את עורך הדין במאגר עורכי הדין של המדינה שלך. אלה נמצאים לרוב באופן מקוון באתר הבר של מדינתך או באתר בית המשפט העליון של מדינתך.
 4. 4
  חפשו אחר עורכי דין לא מוסריים. אין לשכור עורכי דין שמשקרים לך, שאינם דייקנים, או שפועלים באופן לא מוסרי כללי. עורכי דין נדרשים לציית לכללי התנהגות מקצועיים ולעורכי דין שלא ניתן לסמוך עליהם.
  • לדוגמא, אם עורך דין מבקש ממך לשכב על דוכן העדים או אומר לך לשרוף מסמך, עליך לשקול מיד מחדש את בחירתך להעסיק את אותו עורך דין.

טיפים

 • כשאתה מזמין עורך דין, הם עובדים בשבילך (לא להפך). לכן, אם אינך מרוצה לחלוטין מייצוגך, זכויותיך לפטר עורך דין זה. לפני שאתה מפטר עורך דין, שב ודון בסוגיות שלך. לעתים קרובות, פיטורין של עורך דין עלול לגרום לעיכובים במקרה שלך בזמן שאתה מחפש אחר חדש.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail