איך לדעת מתי להחליף עורכי דין?

אך עורכי דין רבים לא ייצגו מישהו שהחליף עורכי דין לעתים קרובות מאוד
אמנם יש לך תמיד את הזכות להחליף עורכי דין, אך עורכי דין רבים לא ייצגו מישהו שהחליף עורכי דין לעתים קרובות מאוד.

לאחר שתעסיק עורך דין יתכן כי יתפתחו בעיות ויחסיך יתפרקו. לדוגמה, עורך הדין עלול שלא לחקור במרץ את כל ההיבטים בעניינך או לא לעמוד במועדי הגשה מכריעים. כמו כן, אתה עלול לגלות כי עורך הדין שלך חסר ידע מספיק בתחום משפטי נתון, לעיתים קרובות אינו מצליח לספק עדכוני מצב בזמן, או אפילו עושה בחירות לא מוסריות שעשויות לאיים על הצלחת התביעה שלך. למרות שלא תמיד מועיל להחליף עורכי דין באמצע תיק, עליכם להיות ערניים לסימנים נפוצים לפיהם יש להחליף את עורך הדין.

חלק 1 מתוך 3: לדעת מתי להחליף עורכי דין

 1. 1
  למד את הכללים האתיים. עורכי דין חייבים לציית לכללים מסוימים כאשר הם מייצגים לקוחות. כללים אלה נקראים כללי ההתנהגות המקצועית. אם אתה מזהה שעורך הדין שלך הפר כלל אתי, ייתכן שהגיע הזמן להיפטר ממנו. כדי למצוא את כללי ההתנהגות המקצועית של מדינתך, לחץ על הקישור המופיע תחת מדינתך בדף לשכת עורכי הדין האירופית ("ABA"). כללי ההתנהגות המקצועית כוללים:
  • יכולת. עורך דין חייב להיות מוסמך בתחום (ים) החוק הנדרש לייצוג כל לקוח. אם לעורך דין אין את הידע או הכישורים הנדרשים לייצוגך, הוא לא צריך לנקוט בעניינך או לשמור על יועץ שותף מוסמך.
  • חריצות. עורכי דין נדרשים לייצג כל לקוח בחריצות סבירה. חריצות סבירה פירושה שעל עורך הדין לייצג אותך למרות אי הנוחות האישית. למעשה, עורך הדין נדרש לנהל את מטען התיקים שלו כדי שיוכל לטפל בעניין שלך בצורה מיומנת.
  • סודיות. יש לשמור על סודיות במידע חסוי שאתה נותן לעורך הדין שלך. אולם לא כל המידע חסוי, ויש חריגים לכלל הכללי של סודיות. עם זאת, אם עורך הדין שלך משתף מידע אודות עניינך לצד שלישי (כגון בן זוג או חבר), אז אתה צריך להיבהל.
  • הימנעות מניגוד עניינים. עורך דין אינו רשאי לייצג צדדים בעלי אינטרסים מנוגדים ללא הסכמה בכתב מכל הצדדים. הסכמה בכתב זו חייבת להצביע על מודעות לסכסוך ולכלול ויתור מפורש על זכות הצד לעורך דין ללא סכסוך.
  • שמירה על רכוש. כל רכוש המועבר לעורך דין חייב להישמר במקום בטוח, בנפרד משלו. זה כולל כספים, אותם יש לשמור בחשבונות קרן נאמנות נפרדים.
 2. 2
  תסתכל על החשבון שלך. יתכן שאתה לא מרוצה מעלויות ההתדיינות המשפטית. בדוק את החשבונות החודשיים שלך. אם אין לך עותקים, בקש מעו"ד למסור לך אותם.
  • אתה לא אמור לראות חיובים בגין תמיכה משרדית או כל עלייה שטרם הוכרז בחיוב לפי שעה.
  • יש לפרט את החשבון שלך. עליו לציין איזו משימה בוצעה וכמה זמן ארכה. אין לקבץ משימות מרובות תחת כותרות מעורפלות כמו "עבודה על מקרה". אם החיוב שלך אינו מפורט, בקש לעשות זאת.
  • עיין גם במכתב ההתקשרות שלך, עליו היית צריך לחתום בתחילת הייצוג. על מכתב ההתקשרות היה לפרט בפירוט איזה סוג עבודה יחויב בתעריף השעה.
 3. 3
  העריך עד כמה אתה מאושר בתקשורת. על עורך הדין שלך להגיב להודעות דוא"ל ושיחות טלפון במהירות, תוך יום עסקים. אם עורך הדין שלך לוקח זמן רב יותר או לעולם לא מגיב - יתכן שיש לך עילה לפטר את עורך הדין.
  • הערך גם את איכות התקשורת. האם אתה מרגיש בנוח לדבר עם עורך הדין שלך? האם אתה סומך על שיקול דעתה, או שאתה מוצא אותה מתחמקת? על עורך הדין שלך לעורר אמון, אך עליו גם להכיר כאשר אינה יודעת דבר מה.
  • תחשוב כמה אתה מבין את המקרה שלך. אפילו עורך הדין העמוס ביותר היה צריך להקדיש זמן להסביר לך את המקרה בכל פעם שאתה מבקש זאת. עליכם להבין היכן אתם נמצאים בהתדיינות המשפטית: בשלב התחינה, בשלב הגילוי, הכנה למשפט וכו '.
 4. 4
  קבע אם המקרה שלך מתקדם כמו שצריך. התדיינות איטית מתסכלת. עם זאת, עורך הדין שלך אינו שולט לחלוטין באיזו מהירות המקרה שלך מתקדם. עליה לעקוב אחר לוחות הזמנים של בית המשפט ושל היועץ המתנגד. עם זאת, ישנם סימני אזהרה מובהקים לכך שהעדר תנועה קדימה במקרה שלך נגרם על ידי עורך הדין שלך:
  • המשך ללא הסבר. אם נקבעים דיונים ו / או תצהירים לתאריכים מאוחרים יותר ללא כל הסבר מעורך הדין שלך, כדאי לך לשקול למצוא עורך דין שמעוניין יותר להגן על עניינך.
  • תאריכי פירעון שהוחמצו. אם תקבל הודעה מבית המשפט או מכתב מהצד השני המודיע לך כי עורך הדין שלך החמיץ תאריך יעד, עלולה להיות בעיה. בעוד שעורכי דין אכן טועים, החמצת תאריך פירעון עשויה להשפיע לרעה על תוצאות עניינך.
  • מגיעים באיחור או לא מוכנים לדיונים. עורך הדין שלך מגיע לדיונים או בתצהירים בזמן ומוכן? אם לעתים קרובות הוא מאחר, או נראה שהוא מתקשר אליו, ייתכן שהגיע הזמן למצוא מחליף.
  בעוד שעורכי דין אכן טועים
  בעוד שעורכי דין אכן טועים, החמצת תאריך פירעון עשויה להשפיע לרעה על תוצאות עניינך.
 5. 5
  העריך את איכות העבודה שעורך הדין שלך מייצר. קרא את המסמכים שעורך הדין שלך מגיש בתיק. האם הם מלאים בשגיאות הקלדה ושפה מעורפלת? אם כן, השופט לא יהיה משועשע וכנראה שאתה לא מקבל ייצוג איכותי ביותר.

חלק 2 מתוך 3: פגישה עם עורך הדין שלך

 1. 1
  לתאם פגישה. אם יש לך חששות מאיכות הייצוג, עליך להיפגש עם עורך הדין. גם אם עורך הדין שלך טוען שהוא עסוק מדי, עליך להתעקש על פגישה של לפחות 15 דקות. כל עורך דין עסוק מכדי לפגוש אותך באופן אישי יהיה עסוק מכדי להתייחס לתלונות שלך ברצינות אם תשים אותן בדוא"ל. בהתאם לכך, עליכם להתעקש על פגישה במשרד.
  • אם יש לך סנגור ציבורי, עליך להתקשר למשרד הסנגוריה הציבורית.
  • אל תחכה לקביעת הפגישה. חכם יותר להעלות חששות, במיוחד בנוגע לחיוב, במוקדם ולא במאוחר.
 2. 2
  הביאו מסמכים. אם יש לך חששות בנוגע לחיוב, עליך להביא עותקים של השטרות שבמחלוקת. הביא גם עותקים של כל כתבי הטענה או תקשורת (מיילים, מכתבים) שאתה מעוניין לדון בהם. מומלץ שיהיה מסמך שימושי לשניכם.
  • השתמש בסימון סימון כדי לסמן כל פריט בשטר שמעסיק אותך. הדגיש גם את החלק במכתב ההתקשרות שלדעתך הפר הפרקליט.
 3. 3
  העלו חששות. דבר בכנות עם עורך הדין שלך לגבי החששות שלך. נסו לא להאשים מישהו ברשלנות, אך היו כנים לגבי תסכוליכם מהייצוג. עיין בהערות שלך במידת הצורך והקפד לטפל בכל תלונותיך.
  • הקשב באופן אובייקטיבי להסברים של עורך הדין שלך. לפעמים מתרחשות טעויות תמימות. אולי איש צוות פקידותי הזין קוד חיוב שגוי, או אולי עורך הדין סבל מפחד בריאותי לאחרונה ולא הספיק להיענות לשיחותיך.
  • אם אתה עדיין לא מוכן להחליף עורכי דין, אז שאל את עורך הדין הנוכחי שלך בפגישה כיצד הוא מתכנן לתקן את הבעיה. האם הוא יצמצם את החשבון שלך? האם הוא יבטיח להשיב לשיחות טלפון תוך יום עסקים אחד?
 4. 4
  כתוב מכתב. לאחר הפגישה עם עורך הדין שלך, עליך לכתוב מכתב המסכם את השיחה. במיוחד לכלול את מה שהעורך הדין הבטיח לעשות, אם בכלל, כדי לתקן את הבעיה.
  • שמור לעצמך עותק של המכתב. אם אי פעם תצטרך להגיש תלונת אתיקה או להגיש תביעה בגין רשלנות, מכתב זה עשוי להיות מועיל. המכתב עשוי להיות שימושי גם כאשר אתה מסיים את הייצוג.

חלק 3 מתוך 3: מעבר לעורך דין חדש

 1. 1
  שאל את בית המשפט אם אתה יכול לשנות. אם מתוכנן דיון, הפקדה או משפט במהלך הימים הקרובים, בתי משפט רבים לא יאפשרו לך להחליף עורכי דין, מכיוון שייקח זמן של עורך דין חדש לעלות על המהירות והוא לא רוצה לעכב תיק יותר מ נחוץ.
  • התקשר או בקר במשרד הפקידה כדי לברר מה הכללים הנוגעים להחלפת עורכי דין ואז מתכנן לעבור בזמן שבית המשפט עשוי להתיר זאת.
  אם אתה עדיין לא מוכן להחליף עורכי דין
  אם אתה עדיין לא מוכן להחליף עורכי דין, אז שאל את עורך הדין הנוכחי שלך בפגישה כיצד הוא מתכנן לתקן את הבעיה.
 2. 2
  מצא עורך דין חדש. ודא שיש לך עורך דין חדש לפני שאתה מפטר מישהו. זה לא רעיון טוב להיות בלי ייצוג מוכשר אפילו יום אחד באמצע תביעה. מצא עורך דין חדש לפני שתפטור את העורך הנוכחי שלך.
  • מצא עורך דין באותו אופן שבו מצאת את העורך הנוכחי שלך. אם אספתם הפניות מחברים ועמיתים לעבודה, שלפו את רשימת השמות. אם חיפשת ברשימת הפניות לסרגל, מצא אותה שוב ועיין באתרי עורכי דין.
  • כדי להתכונן להתייעצות שלך, סכם את המקרה שלך בפסקה. בכמה משפטים ציין על מה המקרה (למשל, החלקה ונפילה בחנות התרופות) והיכן אתה נמצא בתהליך ההתדיינות.
  • הביאו עותקים של מסמכים משפטיים להתייעצות. מכיוון שתיקי ליטיגציה הופכים מורכבים במהרה, אתה יכול להפנות למסמכים כדי לענות על שאלות היכן התיק עומד. (למשל, האם הנאשם הגיש בקשה לפסק דין מקוצר).
  • היו מוכנים לדבר בפתיחות על מה שלא אהבתם בעורך הדין הנוכחי.
 3. 3
  סיים את הייצוג עם עורך הדין הראשוני שלך. הודיעו בכתב לעורך הדין כי אתם מסיימים את הייצוג. המכתב עשוי להיות קצר. פשוט ציין את הבעיות שיש לך בייצוג והצהיר בבירור שאתה רוצה להפסיק את הקשר.
  • אם נפגשת עם עורך הדין בעבר כדי לדון בחששותיך, צרף העתק ממכתב המעקב ששלחת. זה יזכיר לעורך הדין שכבר נפגשת כדי לדון בסוגיות.
 4. 4
  הגש בקשה להחלפת עורך דין. ברגע שיש לך עורך דין חדש, עליך להודיע לבית המשפט על עובדה זו. ההליך שונה לפי מדינה. אך ברוב המקרים, גם עורך הדין הישן שלך וגם עורך הדין החדש שלך חייבים לחתום.
  • בדוק עם פקיד בית המשפט האם לבית המשפט יש בקשה לטופס שתוכל למלא. צריך להיות כזה: החלפת עורכי דין היא הליך מקובל, ולבתי משפט יש לרוב טפסים של "מילוי ריק" לבקשות נפוצות. הנה דוגמה.
  • אתה יכול לכלול את ההצעה במכתב שלך על סיום היחסים עם עורך הדין הקודם שלך. הקפד לבקש שהוא יחתום על ההצעה ויחזיר לך אותה. לחלופין, אתה יכול לתת לעורך הדין החדש שלך להתמודד עם היועץ לשעבר.
  • לעומת זאת, ייתכן שעורכי דין מסוימים יצטרכו להגיש עתירה לסגת. באופן כללי, עורך הדין צריך לעשות זאת רק אם הוא מסיים את הקשר. עם זאת, ניתן להשתמש בו גם במצב זה.
 5. 5
  הגש המשך, במידת הצורך. עורך הדין שלך עשוי להזדקק לזמן כדי להתעדכן במהירות. היא יכולה להגיש בקשה להמשך במקביל להגשת הבקשה להחלפת היועץ. בטרם ייתן אותו, ישקול השופט את הסיבות להחלפה ואת השפעת האיחור בתיק.
  • על עורך הדין החדש שלך לשלוח הודעה לכל הצדדים האחרים בהתדיינות ולהודיע להם שיש לך יועץ חדש.
 6. 6
  בקש את התיק שלך מעורך הדין לשעבר שלך. התיק שלך יכלול העתקי כתבי טענות, מוצגים, מסמכים מקוריים (כגון צוואה) וכל מוצר עבודה שיצר עורך הדין שלך, כולל עבודות דיגיטליות. אתה צריך לבקש הכל.
  • חוקי המדינה עשויים להיות שונים באשר לאופן שבו הם מגדירים את "הקובץ" ולמה אתה זכאי. בקליפורניה, "הקובץ" כולל "נייר הלקוח והרכוש" כולל "כל הפריטים הנחוצים באופן סביר לייצוג הלקוח."
  • בהתאם למצבך, ייתכן שתצטרך לשלם עבור עלות העתקת הקובץ. בניו יורק, אתה כן. אולם בטקסס, עורך דין אינו יכול לגבות דמי העתקה.
  למרות שלא תמיד מועיל להחליף עורכי דין באמצע תיק
  למרות שלא תמיד מועיל להחליף עורכי דין באמצע תיק, עליכם להיות ערניים לסימנים נפוצים לפיהם יש להחליף את עורך הדין.
 7. 7
  בקש החזר של עמלות שלא בוצעו. אם נתת לעורך הדין שלך שומר גדול, ייתכן שאתה זכאי להחזר כל שכר טרחה שלא הוענק. הוסף את הסכומים ששילמת ואז נכה סכום זה מהמחזיק שלך. יש להחזיר לך את העודף שנותר.
  • לעומת זאת, יתכן שתצטרך לשלם את היתרה בחשבונך. עורך הדין לשעבר שלך אינו יכול לסרב למסור את תיקך בגין אי תשלום חשבונך. עם זאת, הוא בהחלט יכול לתבוע אותך על היתרה שלא שולמה. לפיכך, עליך לעבוד עם עורך הדין להסדרת חשבונותיך.

טיפים

 • היו הגיוניים כשאתם מעריכים את יכולתו של עורך הדין שלכם. אלא אם כן אתה מאומן כחוק, היה מודע למגבלות שלך בהבנת החוק ואל תקפוץ למסקנות. החוק מורכב וכללים משפטיים לרוב לא ברורים. בקש ייעוץ ממישהו שמכיר את החוק לפני שהוא קופץ למסקנות לגבי כישוריו של עורך הדין שלך.

אזהרות

 • אמנם יש לך תמיד את הזכות להחליף עורכי דין, אך עורכי דין רבים לא ייצגו מישהו שהחליף עורכי דין לעתים קרובות מאוד. מרבית אנשי המקצוע רואים בחילופי ייעוץ תכופים סימן של לקוח קשה או כזה שציפיותיו אינן מציאותיות.

שאלות ותשובות

 • מה הייתי חייב לעורך דין העובד בוועדה?
  זה תלוי במה שעורך הדין הפרט גובה עבור שירותיהם. יהיה עליך לדבר איתם ישירות.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail