כיצד להבחין בין תוכנית פירמידה לשיווק רב-מפלסי?

אתה יכול גם לחפש תוכניות פירמידה באתר FTC ולמצוא מאמרים מועילים כגון "הסימנים המסגירים של תוכנית פירמידה"
אתה יכול גם לחפש תוכניות פירמידה באתר FTC ולמצוא מאמרים מועילים כגון "הסימנים המסגירים של תוכנית פירמידה" או "איתור תוכנית פירמידה לא חוקית 101.".

עבור אנשים בעלי מוטיבציה עצמית עם יכולת מכירות, יש הזדמנויות להרוויח קצת כסף מזומן נוסף. עבודה בחברת שיווק רב-מפלגתית (MLM), המכונה גם מכירות ישירות ושיווק ברשת, יכולה אפילו להפוך למקור ההכנסה העיקרי של האדם. עם זאת, קל ליפול בקסם של תוכניות פירמידה מטעות. הבטחות גדולות, סכומי מזומנים עצומים ועבודה מינימלית הם היבטים מפתים מאוד בתוכניות הפירמידה. הכרת ההבדל בין תוכניות שיווק מרובות רמות ותוכניות פירמידה לא חוקיות יכולה לעזור לך לקבל את ההחלטה הבטוחה כשאתה שוקל את העבודה בצד.

חלק 1 מתוך 2: חקר החברה

 1. 1
  גלה מתי החברה הוקמה. כל 25 ה- MLM הטובים ביותר קיימים כבר 10 שנים, ורובם מעל 20. יש בהחלט MLM של חברות סטארט-אפ לגיטימיות, אך מתייחסים בזהירות לחברה שקיימת פחות מ -10 שנים. מכיוון שתוכניות פירמידה אינן חוקיות, המנהלים הבכירים בדרך כלל סוגרים את שעריהם ברגע שהם מניבים רווח הגון.
 2. 2
  בצע חיפוש באינטרנט של החברה. באמצעות האינטרנט קל למצוא מספר רב של מקורות חסרי פניות עם דעות אודות חברות. הוסף מילות מפתח כמו 'תרמית' או 'מוניטין' או 'סקירה' כדי להגיע ישירות לדעותיהם של אנשים. אף על פי שתוכניות פירמידה עשויות לשכור משווקי אינטרנט לייצר ביקורות כוזבות - נוהג לא חוקי אחר - עליכם למצוא ביקורות חיוביות כמו גם שליליות.
  • הלשכה לשיפור עסקי (BBB) היא מקום טוב להתחיל. מדובר בעמותה שמטפלת בתלונות שהוגשו נגד עסקים ופותרת שאלות של התנהגות בלתי חוקית או לא מוסרית.
  • משאב נהדר נוסף הוא אתר נציבות הסחר הפדרלית, אשר כולל מידע על חברות שנרדפו אחריהם או נקנסו בגין שיטות עסקיות לא חוקיות.
 3. 3
  התבונן במבנה החברה. בשל מאגרם הגדול של תלמידים בעלי הנעה עצמית, MLM עשוי להיראות דומה לתכניות שעל פני השטח. עם זאת, ה- MLM משתמשים במערכת זו כתחליף לתקציב פרסום גדול יותר. עבודה זו נעשית במקום על ידי אנשי מכירות בשטח המספרים לאחרים על המוצר שלהם. אם החברה שמה דגש על עבודתם של המנהלים בגיוס חברים חדשים ב"מתווה "שלהם על פי תפקידם של אנשי המכירות, זו ככל הנראה תוכנית פירמידה.
  • 'Downline' הוא מונח המשמש MLM ותוכניות פירמידה בכדי להתייחס לאלה שעובדים תחתיך. זה יכול להיות מבלבל, מכיוון שמל"טים גם נותנים לאנשי מכירות אפשרות לקידום תפקיד פיקוח.
  זה כנראה תוכנית פירמידה
  אם אתה פשוט מקבל את ההזדמנות להחתים אנשים אחרים שיעבדו בשבילך, זה כנראה תוכנית פירמידה.
 4. 4
  תסתכל על הפיצוי. MLMs מרוויחים את כספם ממכירות ולא מתרומות של חברים חדשים. הם רוצים לגייס ולהשאיר אנשי מכירות טובים יותר, ולכן הם מפצים אותם היטב. תוכניות הפירמידה יתמזגו בפרטי הפיצויים של הדרג התחתון כדי לומר לך כמה כסף אתה יכול להרוויח לאחר קידום. דחף אותם לתת לך לא רק שולי רווח קונקרטיים לאנשי מכירות, אלא ממוצע רווחים שנתי בפועל לעובדים בכניסה - ולא למנהלים.
  • אסטרטגיית ה- MLM היא להקים אוכלוסייה גדולה של אנשי מכירות שתפיץ את הפרויקט והגדיל את כוח המכירות שלהם באופן אקספוננציאלי. היזמים מקבלים עמלה על מכירת המוצר, כמו גם הכנסות בגין מכירות שמגייסים שלהם.
 5. 5
  גלה את מדיניות ההחזר שלהם. עבור תוכניות הפירמידה שיש להן מוצרים אמיתיים, או טוענים שיש להן, אתה צריך לחפור קצת כדי לברר אם המוצר הוא הונאה. אחת הדרכים לעשות זאת היא לברר אם אתה יכול לצפות לקבל החזר מלא על מוצרים שאינם בשימוש. תכניות פירמידה מסתמכות לעתים קרובות על אנשים שקונים חבילות של מוצרים חסרי תועלת שלהם רק כדי לגלות שהם לא ניתנים למכר. ואז כאשר האנשים פונים לחברה, הם מצביעים על מדיניות 'אין החזרות' בחוזה.
 6. 6
  גלה כיצד מקדמים אותך. אנשים עולים בתוכניות פירמידה על סמך מספר המתגייסים שהם חותמים עליהם. MLM מקדמים אנשים על סמך מספרי המכירות שלהם או קריטריונים לביצועים דומים. אם אתה יכול לקדם את עצמך ללא מינוי רשמי, זו כנראה תוכנית פירמידה.

חלק 2 מתוך 2: חקר המודל העסקי

 1. 1
  התבונן במודל העסקי. MLM צריכים להיות פשוטים למדי. אנשי המכירות מגויסים למכור כמויות גדולות של סחורה לאנשים מחוץ לחברה. תוכניות הפירמידה נשענות על הבטחות ומילות מפתח מלהיבות כדי לכסות על העובדה שאין להן מודל עסקי לגיטימי. המודל האמיתי שלהם לא יפתה כמעט כמה אנשים לקנות.
  • מודלים עסקיים של MLM אמורים להיות קלים להבנה. למשל, יתכן שיש להם קו מוצלח של מוצרים היגייניים. מכיוון שמוצרים כמו שמפו אינם יקרים לייצור בכמויות המוניות, לעתים קרובות יש סימון משמעותי עבור הצרכן. השתמש בשיטה זו כדי לעיין בעצמך כיצד העסק מרוויח כסף.
  • מודלים עסקיים לתוכניות פירמידה מבלבלים. לעתים קרובות הם כוללים הבטחות פנטסטיות לגבי מהפכה בתעשייה שלהם או הכנסת 'מוצר פלא'. חשוב מכך, הם מדגישים את תהליך הגיוס והקידום על פני המוצר בפועל. אל תפתו אותך לתפקיד עד שתבין כיצד החברה מרוויחה את כספה.
  האם משהו הוא תוכנית פירמידה אם אצטרך לקנות מוצר כדי להיות חבר במערכת שיווק ברשת ולגייס אדם אחר להרוויח
  האם משהו הוא תוכנית פירמידה אם אצטרך לקנות מוצר כדי להיות חבר במערכת שיווק ברשת ולגייס אדם אחר להרוויח?
 2. 2
  עשה מחקר אילו מוצרים הם מוכרים. זהו המסירה הגדולה ביותר עם תוכניות פירמידה. לעתים קרובות הם אפילו לא מזכירים איזה מוצר אתה מוכר, אלא רק מדברים על גיוס עבודה והרווחת כסף מחוץ למורד. המוצרים שהם כן מוכרים הם לעתים קרובות מגוחכים ולא ניתנים למכר, ונבחרים לשם הפיתוי של עשיר למכור אותם במקום להשתמש בהם בפועל. ל- MLM יש מוצרים יומיומיים שימושיים שנמכרו מדלת לדלת ובאינטרנט כבר עשרות שנים.
  • כמה דוגמאות למוצרי תכנית פירמידה מזויפת הם 'תרופות פלא', מוצרי בריאות לא מוכרים במחירים גבוהים לכאורה, או אפשרויות השקעה בעלות נמוכה ותשואה גבוהה.
 3. 3
  גלה כיצד עובדים מרוויחים את כספם. לעתים קרובות, תוכניות פירמידה מציעות מוצרים עם שולי רווח נמוכים. הכסף האמיתי צריך להיעשות בגיוס חברים חדשים. מכיוון שפרטים אלה עשויים שלא להיות ברורים למישהו מחוץ לחברה, יהיה עליך להשתמש בקריטריונים אחרים אלה כדי לקבל החלטה. ייתכן שהמוצר אינו בגדר מת.
  • נניח, למשל, הייתה תוכנית פירמידה שמכרה תקליטורי DVD זולים. זה נראה כמו מוצר לגיטימי. אבל כמה אתה יכול לקוות להרוויח כל יחידה? זה יכול להיות קשה לדעת. אם יש פרס גבוה לגיוס חברים בנוסף, חפש סימנים אחרים של תוכנית פירמידה.
 4. 4
  תסתכל על תזרים המזומנים. האם החברה קיימת? עסקים יציבים תלויים במעגל של ייצור, שיווק ומכירות. כסף יוצא ונכנס. אם נראה שכסף רק מגיע מאנשים מבפנים ולא מחוץ לעסק, זה לא בר קיימא.
 5. 5
  גלה מה תרומתך מביאה לך. אם תקבל תיק של מוצרי קוסמטיקה פופולריים, זו עשויה להיות השקעה בטוחה. אם אתה פשוט מקבל את ההזדמנות להחתים אנשים אחרים שיעבדו בשבילך, זה כנראה תוכנית פירמידה. זו חייבת להיות הזדמנות עסקית בת קיימא לכולם החל מהמתווה ועד למנהלים.
כמה דוגמאות למוצרי תכנית פירמידה מזויפת הם 'תרופות פלא'
כמה דוגמאות למוצרי תכנית פירמידה מזויפת הם 'תרופות פלא', מוצרי בריאות לא מוכרים במחירים גבוהים לכאורה, או אפשרויות השקעה בעלות נמוכה ותשואה גבוהה.

טיפים

 • אם אתה מגלה חברת שיווק רב-שכבתית שאולי תרצה להירשם אליה, עשה תמיד ניתוח עלות / תועלת. שקלו את כל העלויות האפשריות הקשורות להרשמה כנגד כל היתרונות הפוטנציאליים. אם היתרונות עולים על העלויות, כדאי להירשם ולנסות להרוויח קצת כסף מהחברה. הדבר נכון להיפך. בסופו של דבר ההחלטה תלויה בך.
 • זכרו גם שאם זה נראה טוב מכדי להיות אמיתי, סביר להניח שזה כן.
 • גרום לחבר להביט בחברה חשודה בשיווק רשת לפני שהוא מצטרף אליה. מערכת עיניים נוספת היא תמיד יתרון, במיוחד אם יש להם רקע בעסקים. אם הם לא מעוניינים בהזדמנות בעצמם, יש להם סיכוי טוב יותר להעריך אותה ללא משוא פנים.
 • כשאנשים לומדים לזהות את סימני האזהרה של תוכניות פירמידה, המנהלים משתפרים בהסוואת כוונותיהם. הם גם אדונים למניפולציה ויגידו הכל כדי לגרום לך לחתום. אם אינך בטוח אם הזדמנות עבודה היא עם MLM או תוכנית פירמידה לאחר הערכתם על סמך קריטריונים אלה, הימנע מכך. עדיף להיות בטוח מאשר להצטער.

שאלות ותשובות

 • מהם היתרונות והחסרונות של מוצר אחד בשיווק רב-מפלסי?
  במצב שיווקי רב-מפלסי, בדרך כלל יש מספר מוצרים למכור מכיוון שתהיה לך סיכוי טוב יותר לבצע מכירה אם יש לך יותר אפשרויות להציע. אתה יכול גם לפנות לבסיס הלקוחות שלך עם הצעות מוצרים חדשות במקום להתחיל מאפס ולנסות למכור משהו חדש. עם מוצר אחד בלבד, החסרונות כוללים עניין מוגבל או שחיקה של לקוחות, התיישנות מוצרים, צורך מתמיד למצוא לקוחות חדשים. היתרונות הם שאתה יכול בקלות להיות 'מומחה' למוצר זה, מה שאמור לעזור למכירות שלך. אם המוצר יהיה "חדש או משופר" בכל דרך שהיא, יהיה קל יותר לחברה להשיג זאת מכיוון שזה המוצר היחיד שלהם. כמו כן, כל תקציב הפרסום של החברה יושקע על מוצר אחד בלבד,אז זה צריך להיות ידוע לצרכנים.
 • האם משהו הוא תוכנית פירמידה אם אצטרך לקנות מוצר כדי להיות חבר במערכת שיווק ברשת ולגייס אדם אחר להרוויח?
  אם הרווחים שלך קשורים לגיוס אדם אחר, אז כן. מערכת שיווק אמיתית תפצה על בסיס שכר בסיס ו / או הכנסות ממכירות, ולא גיוס חברים.
 • כיצד אוכל לברר האם חברה ספציפית היא תוכנית פירמידה?
  חיפוש באינטרנט לא יסולא בפז. חפש בשם החברה בדפדפן האינטרנט שבחרת וסביר להניח שתמצא את מה שאתה מחפש. ניתן גם לבדוק באתר הלשכה המקומית של Better Business, באתר המשרד המתאים ליועץ המשפטי לממשלה, או באתר נציבות הסחר הפדרלית (FTC) ולחפש אחר מקרים או פסיקות הקשורות לחברה זו. אתה יכול גם לחפש תוכניות פירמידה באתר FTC ולמצוא מאמרים מועילים כגון "הסימנים המסגירים של תוכנית פירמידה" או "איתור תוכנית פירמידה לא חוקית 101."

תגובות (5)

 • natalie98
  רק רוצה להרוויח כסף נוסף על ידי שיווק כנה.
 • prudence68
  אני חדש בכל השיווק המקוון הזה. אני משתדל מאוד להתרחק מההבטחות הגדולות, כי בסופו של צפייה באותו סרטון בן 20 דקות, בשורה התחתונה אתה מרוויח כסף על ידי מכירתו לאחרים. למען האמת לא ידעתי שיש שני סוגים של שיווק ברב-רמות. תודה.
 • olivermarshall
  תמיד הייתי בחושך בנושא MLM ותוכניות פירמידה, אבל זה פתח את עיניי.
 • trosenbaum
  לא ידעתי ש- FTC הוא מקור לגלות תוכנית פירמידה.
 • robchapman
  כאן בפיליפינים יש הרבה תוכניות פירמידה מכיוון שלא כולם מעוניינים לעשות מחקר על חברה מסוימת. אנשים כאן סומכים על זרים מהר מדי.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לחגוג את חג המולד בתקציב?
 2. איך מוכרים טלוויזיה?
 3. איך למכור את לדרו?
 4. איך מוכרים סכינים?
 5. איך מוכרים מכונת כביסה ומייבש?
 6. איך מוכרים באינטרנט?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail