איך לחסוך כסף בקניות פעם בחודש?

כדי לחסוך כסף על ידי קניות פעם בחודש, התחל להכין רשימת קניות שתעזור לך לקנות רק את מה שאתה צריך. לפני הכנת הרשימה, ערוך את המלאי של מה שכבר יש לך ותכנן את הארוחות שלך קדימה במשך כל החודש כדי שלא תקנה יתר על המידה כלום. במידת האפשר, תכנן להשתמש באותם מרכיבים בארוחות שלך, כמו להוסיף פסטה לאפיות, סלטים ומרקים, כדי לעזור למתוח את אספקת המזון שלך. שאפו לכלול בתכנית הארוחות שלכם הרבה פריטים שאינם מתכלים, כמו שעועית משומר, מכיוון שאלו הדברים הקלים ביותר להצטייד בכמויות גדולות מדי חודש ולאחסן היטב. כדי לקבל אספקה זולה של אוכל טרי, נסה לגדל את הירקות והירקות שלך. ושמור קופונים ובדוק את מחירי המכירה לפני מסע הקניות החודשי שלך. לקבלת טיפים נוספים ממחברנו ליועץ הפיננסי, כולל כיצד לחלק את המצרכים לפני האחסון, המשך לקרוא!

כדי לחסוך כסף על ידי קניות פעם בחודש
כדי לחסוך כסף על ידי קניות פעם בחודש, התחל להכין רשימת קניות שתעזור לך לקנות רק את מה שאתה צריך.

באיזו תדירות הולכים לסופר? כשאתה הולך, אתה תמיד עומד ברשימה שלך או שאתה קונה מה שנראה טוב? מחקרים מראים שכמעט מחצית מהקונים הולכים לחנות שלוש עד ארבע פעמים בשבוע ורוכשים כ -54% יותר ממה שתכננו במקור. על מנת לחסוך יותר כסף וזמן, יש קונים נבונים שבוחרים ללכת לחנות רק פעם בחודש. עבור חלק זה אולי נראה קיצוני, אבל כל מה שצריך זה תכנון קפדני, קניות יעילות וקצת שטח אחסון. מדוע לערוך ארבע נסיעות או יותר בחודש כשאפשר לבצע נסיעה אחת בלבד? אם אתה מתכנן לבצע נסיעה אחת בלבד בחודש, החיסכון שלך יזעזע אותך בסוף השנה.

חלק 1 מתוך 3: הכנה לקניות

 1. 1
  עשה מלאי של מה שיש לך. על מנת להבין מה אתה צריך לקבל מהחנות, עליך להכין רשימה של מה שכבר יש לך. הידיעה על מה שכבר יש לך תסייע בהנחיית תכנון הארוחות שלך לחודש. לדוגמא, אם יש לכם הרבה פסטה במזווה, עליכם להשתמש במרכיב זה במספר מתכונים לחודש. הקפד לערוך חשבון על כל מה שיש לך במזווה, במקרר ובמקפיא, כולל כל שידות מקפיא נפרדות אם יש לך.
 2. 2
  עדכן רשימה זו ללא הרף. אלא אם כן אתה מסוגל לעשות מלאי, להתכונן לקניות ולמעשה לעשות קניות ביום אחד (לא סביר!), תצטרך לעדכן את רשימת המלאי שלך תוך כדי שימוש בפריטים. זה יבטיח שרשימת הקניות שלך תהיה הגרסה העדכנית ביותר וגם תסייע במעקב אחר פריטים נפוצים ופריטים שנוטים לעשות בהם שימוש.
  • שמור את הרשימה במקום כלשהו גלוי, כמו מודבק על המקרר.
  • נסה לצבוע חזית ארון בצבע לוח כאלטרנטיבה מודרנית לרשימת נייר.
 3. 3
  שמור את כל הקבלות שלך. לקראת מסע הקניות הראשון שלך בחודש, או אפילו כשאתה ממשיך לחדד את כישורי החיסכון שלך, שמירת קבלות היא כלי נהדר למדידת ההתקדמות שלך. באופן אידיאלי אתה צריך לקבל את כל קבלות הקניות שלך מחודש טיפוסי.
  • עברו על כולם והדגישו את הדברים החיוניים (הדברים שבסופו של דבר השתמשתם בהם או אכלתם לגמרי).
  • הדגיש פריטים שלא עברת באותו חודש כדי שתוכל לעקוב אחר פריטים שאתה נוטה לקנות בצורה אימפולסיבית ואז לא להשתמש בהם.
  • בדוק בחלק האחורי של הקבלות קופונים מיוחדים או מבצעים שבהם אתה יכול להשתמש.
 4. 4
  תכנן את הארוחות שלך לחודש. שים לב שצעד זה יכול לקחת מעט זמן למתחילים, אך ברגע שתתכנן את חודש הארוחות הראשון שלך תוכל להשתמש בו כמתווה כללי לחודשים הבאים. כמה טיפים לתכנון ארוחות:
  • התבונן בלוח השנה שלך ותכנן את ההתחייבויות והפעילויות שלך. לדוגמא, אם אתה יודע שאתה יוצא לארוחת ערב ליום הולדת של חבר החודש, זו ארוחת ערב אחת פחות שתצטרך לתכנן.
  • תכננו ערבי נושא. לדוגמה, תוכלו לאכול ארוחה לפי נושא איטלקי (תחשוב פיצה) בכל יום שישי או יום שלישי בטאקו. אם אתה חוסם ארוחות לפי נושא קל יותר לבצע את תכנון התפריט. ברגע שתרגישו בנוח בתכנון ארוחות תוכלו להוסיף עוד מגוון לתפריטים.
  • כשאתה מסתכל בספרי בישול או מוצא מתכונים באינטרנט, היה מציאותי לגבי משך הזמן שאתה מוכן להכין כל ארוחה. תחשוב על בישול מנה מסובכת יחד עם מנה קלה יותר. למשל הכינו כיכר בשר, ואז זרקו מעט תפוחי אדמה אפויים לאפייה יחד עם כיכר הבשר. מגישים בצד סלט ירוק. לא רק שזה יקל על הבישול, אלא גם יחסוך אנרגיה כשאתה משתמש בתנור לאפיית כיכר הבשר; ותפוחי אדמה בו זמנית.
  • נסה להשתמש במרכיבים משומרים או בתפזורת, מכיוון שפריטים אלה לעיתים חסכוניים ולא מתכלים.
  • קחו בחשבון מתכלים כמו פירות וירקות טריים.
  • נסו לבחור מתכונים שיכולים לשמש למספר מנות שונות, כמו הכנת מנת צ'ילי גדולה שיכולה לשמש גם כבשר טאקו, רוטב פסטה וכו '.
 5. 5
  צברו קופונים ומודעות חנויות מקומיות. עיין במודעות של חנויות מכולת לחנויות בהן אתה מבקר, בין אם אתה מחפש באינטרנט או הולך לחנות אחר ספר חסכון. ראה אילו פריטים עומדים להיות למכירה בזמן שאתה הולך לחנות, ועדכן את תכניות הארוחות במידת הצורך. אתה יכול לארגן קופונים שאינך משתמש בהם במשך חודש נתון בחוברת בכדי להשתמש בחודש נוסף; רק הקפד לבדוק תאריכי תפוגה לפני שתכנן להשתמש בהם.
 6. 6
  הכינו רשימת קניות. בדוק מה צריך להחליף מרשימת המלאי שלך ומה צריך לרכוש כדי להכין את תוכניות הארוחות שלך. רשמו הכל ברשימה, ארגנו את הרשימה בצורה הגיונית ביותר בעיניכם. לדוגמא, יש אנשים שאוהבים לארגן את הרשימה שלהם בחנויות השונות אליהן הם הולכים בעוד שאחרים מקבצים אותם לפי סוג פריט (למשל, חלבי, משומר וכו ')
 7. 7
  התאם מכירות והנחות לרשימת הקניות שלך. בימים שלפני מסע הקניות החודשי שלך, התחל להתאים את מכירות החנות, ההנחות והקופונים לכל פריט ישים ברשימה שלך. זה יעזור לך לקבל מושג כמה אתה הולך להוציא וגם יעזור לתהליך העסקה להיות חלק יותר. אם אתה מוצא הרבה בחנות מתחרה, התקשר למכולת שלך כדי לראות אם המחיר שלה תואם מודעות מקומיות; חלק מהחנויות מאפשרות זאת, ואחרות מציעות זאת רק בימים מסוימים או בפריטים מסוימים.
אם אתה רציני לערוך פעם בחודש קניות
אם אתה רציני לערוך פעם בחודש קניות, אז מקפיא גדול הוא השקעה טובה.

חלק 2 מתוך 3: לצאת לקניות

 1. 1
  תכנן את מסע הקניות שלך ליום המתאים. קניות בימים מסוימים בשבוע יכולים למעשה להגביר את החיסכון שלך. אמצע השבוע הוא בדרך כלל הטוב ביותר עבור מבצעים נוספים וגם עבור מסע קניות פחות צפוף. טיפים נוספים:
  • עבור מרבית חנויות המכולת, תוספות המנהלים נעשות בימי רביעי והמחירים מופחתים גם עבור פריטים שמתקרבים לתאריך "למכור לפי".
  • יום רביעי הוא גם היום בו מרבית חנויות המכולת מפרסמות מודעות חדשות, כך שתוכלו לקבל מבצעי בונוס אם החנות מכבדת גם את העסקה בשבוע שעבר.
 2. 2
  צאו לקניות לבד. רוב הקונים הנבונים ממליצים לערוך קניות לבד בכדי שתוכלו באמת להתמקד בקניות ביעילות ללא כל הסחות דעת. אם אתה מעדיף להביא חבר או בן / בת זוגך, רק וודא שהוא מודע ליעדי הקניות והחיסכון שלך. בקש ממנו להתמודד עם פריטים בגבול החנות בזמן שאתה סורק את המרכז; רק אל תתנו לו להניף אתכם מהרשימה שלכם! לעמוד ברשימה ולקנות ביעילות זה גם הרבה יותר קל אם אתה משאיר את ילדיך בבית.
 3. 3
  קנה פריטים נפוצים בתפזורת. פריטים מסוימים זולים יותר אם אתה קונה אותם בכמויות גדולות, מה שיכול לעזור לחסוך כסף ולמלא את המזווה שלך יותר מחודש אחד בלבד. הימנע מקניית דבר מתכלה בכמויות גדולות או כל דבר שאתה באמת לא משתמש בו לעתים קרובות, מכיוון שזה פשוט יבזבז כסף. בדוק אם החנות מציעה מבצעים אם אתה קונה בכמויות גדולות, רק הקפד לעשות חישוב מהיר בראשך או בטלפון שלך כדי לוודא שאתה באמת מקבל עסקה משמעותית.
 4. 4
  פגע במספר חנויות. לחנויות שונות יש נקודות חוזק שונות, וכדאי להשתמש בזה לטובתכם. אם אתה קונה כמה פעמים בשבוע, עלות הדלק יכולה להסתכם בנסיעה בכל רחבי העיר, אך זה לא חל כשאתה עושה קניות רק פעם בחודש. נסה להשתמש בחנות הנחות גדולה עבור פריטים בתפזורת ובחנות מכולת לכל השאר. אתה יכול גם ללכת לשוק איכרים בעונות שיא עבור תוצרת זולה.
  • מתכננים ללכת לשתיים או שלוש חנויות.
  • הימנע מללכת ליותר מארבע חנויות.
  • תכנן להשקיע כשעתיים עד ארבע שעות בקניות.
 5. 5
  שלם עבור כל הובלה במזומן. זו לא דרישה, אך מומלץ מאוד לשלם עבור כל נסיעה במזומן. תשלום במזומן יעזור לך להישאר באחריות לכסף שאתה מוציא. זה גם יעזור לך לבדוק אם אתה עומד בתקציב המשוער שלך או לא.
יש קונים נבונים שבוחרים ללכת לחנות רק פעם בחודש
על מנת לחסוך יותר כסף וזמן, יש קונים נבונים שבוחרים ללכת לחנות רק פעם בחודש.

חלק 3 מתוך 3: ארגון ההובלה שלך

 1. 1
  שים אוכל במהירות. קניות במשך חודש יכולות להוביל לכמות רצינית של מצרכים לפריקה. כדי לשמור על סחורות טריות ושמורות היטב, יש להניח מיד את כל מוצרי המקפיא, ואז להתמודד עם המזון בקירור, ואז לכל מוצרי המזווה. אם יש לך ילדים, זה זמן נהדר לגרום להם להיות מעורבים!
 2. 2
  ארגן את ההובלה שלך. בזמן שאתה שם מזון, נסה לארגן אותם למוצרים שיש לצרוך מוקדם יותר בחודש. לדוגמא, פריטי תוצרת מסוימים כמו בננות ותרד מתכלים יותר ויש לאכול אותם מוקדם יותר בחודש בעוד פריטים כמו תפוחים, תפוזים וסלרי יכולים לחכות. נסו להחזיק פריטים מתכלים אלה בקדמת המקרר / מקפיא כתזכורת לשימוש בהם במהירות.
  • קונים נבונים מנוסים מתכננים את ארוחותיהם כך שישתמשו בפריטים מתכלים בארוחות בתחילת החודש, וכך נשמרים מוצרים יציבים יותר לארוחות בהמשך החודש.
 3. 3
  נתח אוכל בזמן שאתה מניח אותו. בנוסף לתעדוף מזונות מתכלים בזמן שאתה מניח אותם, כדאי מאוד גם למנות פריטים. זה יכול לעזור לחסוך הרבה זמן כשאתה מתחיל להכין ארוחות מכיוון שהכל כבר מחולק מראש. זה מועיל במיוחד עבור מוצרים קפואים מכיוון שלא ניתן להפשיר פריטי מזון מסוימים, לחלק אותם לארוחה נתונה ואז להקפיא אותם מבלי להיות בטוחים לאכילה או לאבד איכות. לדוגמה:
  • חלקו דברים כמו טורטיות לשקיות מקפיא נפרדות הכוללות את מספר הטורטיות שהייתם משתמשים בה לארוחה אחת. כך תוכלו להפשיר שקית אחת לשימוש בארוחה ולהשאיר את האחרים קפואים עד שתזדקקו להם.
  • אם קניתם או הכנתם בצק פיצה, הפרדו את הבצק לכדורים קטנים יותר והקפיאו אותם בנפרד, כך שתוכלו להפשיר מספיק בכדי להכין פיצה אחת ולהשאיר את השאר קפואים.
 4. 4
  למד להקפיא פריטים כמו שצריך. כשקונים רק פעם בחודש, חשוב ללמוד אילו פריטים תוכלו לקנות בכמויות גדולות ואז להקפיא ולהשתמש בהמשך. אתה יכול להקפיא את רוב המוצרים כל עוד אתה עושה זאת כמו שצריך. כמה הנחיות כוללות:
  • הקפידו לארוז כראוי מזון, כך שאף אוויר לא יכול לחלחל לעטוף ולגעת באוכל. זה יעזור לשמור על האיכות ולמנוע שריפת מקפיא.
  • שטפו וייבשו את כל הפירות והירקות לפני הקפאתם.
  • זכור כי הנוזל מתרחב כאשר הוא קפוא, לכן הקפד להשאיר מקום במיכלים כדי שלא יתפוצצו.
  • שימו לב לכמה זמן פריט נמצא במקפיא. פריטים מסוימים כמו תרנגולות שלמות יכולים להחזיק כמעט שנה במקפיא, ואילו פריטים כמו בשר ארוחת צהריים יחזיקו מעמד רק חודש עד חודשיים.
 5. 5
  המשך לעדכן את המלאי שלך ולארגן מחדש את המוצרים. לאורך כל החודש, עדכן את רשימת המלאי שלך תוך כדי שימוש בפריטים כדי שתוכל לעקוב אחר מה שהשתמשת ומה שנשאר לך. מצא פריטים שעומדים לפוג ותזיז אותם לכיוון החלק הקדמי של המקרר או המזווה. אם משהו משתבש הרבה יותר מוקדם ממה שציפיתם, רשמו הערה כדי שתוכלו להימנע מפריט זה בהובלתכם הבאה או לתכנן להשתמש בו בארוחה מוקדמת יותר.
 6. 6
  להעריך ולהסתגל. כשתתחיל לעשות קניות רק פעם בחודש, יהיה מעט ניסוי וטעייה. יתקיימו כמה נסיעות נוספות לחנות בכדי להשיג פריטים ששכחת, רק נסה לא לתת ל"טיולי החירום "הללו להיות הרגל. הקפד במיוחד להיצמד לרשימת הקניות שלך במהלך נסיעות נוספות אלה, והוסף הערה לרכישת פריטים נוספים ברשימת הקניות בחודש הבא.
והוסף הערה לרכישת פריטים נוספים ברשימת הקניות בחודש הבא
הקפד במיוחד להיצמד לרשימת הקניות שלך במהלך נסיעות נוספות אלה, והוסף הערה לרכישת פריטים נוספים ברשימת הקניות בחודש הבא.

טיפים

 • אם אתה רציני לערוך פעם בחודש קניות, אז מקפיא גדול הוא השקעה טובה. שקול לקנות חזה מקפיא חסכוני באנרגיה, בעל יכולות גדולות ועלויות תפעול נמוכות.
 • נסו להתאים את טכניקת החיסכון הזו לבישול של פעם בחודש ליעילות וחיסכון מרביים.
 • צפה לטעויות כשאתה מבצע בחנות המכולת. המחירים משתנים בתדירות גבוהה כל כך בחנויות, עד שיש סיכוי טוב שבטעות תוכלו לחייב יתר על המידה. עקוב אחר כל פריט כשהקופאית מצלצל אותו וודא שאתה מחויב כמפורסם.

שאלות ותשובות

 • איך לחסוך כסף מדי שבוע?
  כל העניין של מאמר זה הוא שאתה לא צריך לעשות קניות מדי שבוע. קניות חודשיות היא דרך טובה יותר לחסוך כסף.

תגובות (1)

 • schamplin
  המאמר מועיל כי אני מחפש הורה קשיש מרותק למיטה, בת צמחונית בגיל העשרה, ואת עצמי. הכסף הולך להיות צמוד יותר בגלל הגדלת הוצאות הטיפול ולכן אני צריך להפחית את הנסיעות במהלך החודש.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לחסוך כסף בטקס החתונה ובקבלת הפנים שלך?
 2. איך מוכרים מכונת כביסה ומייבש?
 3. איך מוכרים סכינים?
 4. איך למכור את לדרו?
 5. איך מוכרים טלוויזיה?
 6. איך מוכרים חלב אם?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail