איך לחסוך כסף במצרכים?

כדי לחסוך כסף במצרכים, הכינו רשימה לפני שאתם יוצאים לקניות כדי לרכוש רק דברים שאתם באמת צריכים. כדאי לנסות לעשות קניות גם בימי רביעי או חמישי, כאשר פריטי אוכל רבים מסומנים בגלל שהם הגיעו למועדי המכירה שלהם. בנוסף, עיין במעבר הפינוי בסופרמרקט כדי למצוא את העסקאות הטובות ביותר. לחלופין, קנו פריטים עיקריים, כמו סוכר, קמח ושמן בישול, במכולת מוזלת. לקבלת טיפים כיצד לחסוך כסף באמצעות קופונים, המשך לקרוא!

כדי לחסוך כסף במצרכים
כדי לחסוך כסף במצרכים, הכינו רשימה לפני שאתם יוצאים לקניות כדי לרכוש רק דברים שאתם באמת צריכים.

קניות במכולת יכולות להיות חוויה מדהימה, וחסכון בכסף בחנות הוא מסובך. לא רק שאתה חייב להיות קונה נבון, אלא זה עוזר להתמצא במטבח. כדי לחסוך כסף במצרכים תוך כדי אהבת האוכל שאתם אוכלים, שימו לב למחירי המכירה, הצטיידו בפריטים במידת האפשר, ותכננו ארוחות בהתאם למכירות המזון.

חלק 1 מתוך 4: תכנון קניות וארוחות וקניות בחנויות-על וקניונים

 1. 1
  קח מלאי זהיר של המזווה והמקרר שלך לפני הקניות. הדרך הגדולה ביותר שבה אנשים מגיעים לבזבז יתר בחנות המכולת היא תכנון לא מספק. לפני שאתה הולך לסופר, עשה חשבון על מה שכבר יש לך.
  • על פי מחקר של המועצה הלאומית להגנת משאבים, האירופאים בדרך כלל משליכים 25% מהמצרכים שהם קונים. אתה יכול למנוע בזבזנות זו על ידי ביצוע חשבון נפש של המזווה והמקרר שלך לפני שאתה עושה טיול למכולת.
  • מצא פריטים שעומדים לפוג ותזיז אותם לכיוון החלק הקדמי של המקרר או המזווה. רשום הערה בלוח השנה שלך או במטבח שלך כדי להשתמש בפריטים אלה לארוחות בימים הקרובים. עשו זאת לפחות פעם בשבוע כדי למנוע בזבזנות ולחסוך כסף במזון.
 2. 2
  הכינו רשימה וקנו בזהירות. אתה צריך תמיד להכין רשימה לפני שאתה הולך לקניות. קניות דחפים יכולות להצטבר עם הזמן, וכתוצאה מכך אתה מוציא הרבה יותר ממה שהתכוונת. אתה צריך גם להקפיד להיות זהיר כשאתה עושה קניות. הימנע מקניות רעב או לחוץ ובדוק רכישות כשמסע הקניות מסתיים.
  • בנוסף להכנת רשימה, נסו לתזמן גם את הקניות שלכם. כוון לחנות רק פעם בשבוע, מכיוון שזה מעודד אותך להשתמש במזון שיש לך במקום לצאת ולקנות יותר מיותר.
  • בדוק את הקבלה שלך כשאתה עושה קניות ומעגל את הפריטים שאתה מוציא עליהם הכי הרבה כסף. שקול מה אתה יכול להחליף לפריטים יקרים מסוימים ובאילו פריטים אתה יכול להסתדר.
 3. 3
  קנו בימים הנכונים. יום השבוע בו אתה יוצא לקניות יכול למעשה להשפיע. שאפו לקנות באמצע השבוע, רצוי ביום רביעי.
  • אוכל נוטה להגיע לתאריך "למכור" באמצע השבוע, כך שסביר להניח שתמצאו פריטים המסומנים בימי רביעי או חמישי.
  • חנויות מוסיפות גם מבצעים שבועיים וימי רביעי, אך עשויות גם לכבד את מבצעי השבוע הקודם. המשמעות היא יום רביעי הם יום נהדר לנסות להכפיל קופונים או מכירות.
 4. 4
  תכנן ארוחות סביב פריטי מכירה. כשאתם מתכננים את הארוחות השבועיות שלכם, עשו זאת סביב אילו פריטים מוצעים.
  • זה יכול להיות רעיון טוב להכין רשימה סביב מחירי המכירה ואז תוכנית הארוחות. כך, לא תתפתו לכלול פריטים מיותרים שאינם מסומנים כדי להשלים מתכון. תצטרך לעבוד עם מה שיש לך.
  • אתה יכול גם לעשות קניות ואז לתכנן ארוחות. אתרים רבים מאפשרים לך להקליד רשימת מרכיבים שיש לך ואז להציע לך מגוון מתכונים שתוכל להשתמש בהם.
 5. 5
  קנה בכמויות גדולות. פריטים מסוימים זולים יותר אם אתה קונה אותם בכמויות גדולות. אם יש משהו שלא ילך רע מדי, בדוק אם החנות מציעה מבצעים אם אתה קונה בכמויות גדולות. ודא שאתה באמת מקבל עסקה, עם זאת. מחירים רבים בתפזורת יוצאים למעשה בערך כמה תוציאו על פריט בודד. בצע חישוב מהיר בראשך או בטלפון שלך כדי לוודא שקניית פריטים מרובים אכן זולה יותר.
  • יש חנויות שיציעו הנחה קטנה אם אתה קונה מארז שלם של מוצר.
עשו זאת לפחות פעם בשבוע כדי למנוע בזבזנות ולחסוך כסף במזון
עשו זאת לפחות פעם בשבוע כדי למנוע בזבזנות ולחסוך כסף במזון.

חלק 2 מתוך 4: ניצול מכירות

 1. 1
  דע את המחירים הממוצעים של פריטים שאתה קונה בתדירות גבוהה. על מנת לאמוד מה זה ומה לא טוב, דע את מחירי הפריטים שאתה קונה בתדירות הגבוהה ביותר.
  • ככל שאתה מודע למחיר הממוצע של פריטים, כך גדל הסיכוי שתוכל לזהות עסקה טובה. אם הבננות שאתה קונה בדרך כלל הן 0,70 € לפאונד, הנחה שמציעה פאונד ב 0,70 € אינה חוסכת לך כל כך הרבה כסף.
  • כדאי גם לערוך קניות בסיסיות בסביבה. ערכו רשימה של 10 הפריטים שאתם קונים לרוב וסעו למגוון חנויות מכולת מקומיות כדי לראות אילו חנויות מציעות את העסקה הטובה ביותר. הקפד לקחת בחשבון גם פריטים בכמויות גדולות, מכיוון שאתה עשוי לחסוך כסף בקניית פריטים מסוימים בכמויות גדולות מחנויות מסוימות.
 2. 2
  מחיר תואם מודעות מקומיות. חנויות מכולת רבות יאפשרו לכם לבצע התאמת מחירים. זה כאשר אתה מביא מחירים או קופונים מחנויות יריבות ומבקש שהמכולת שלך תואם את המחירים שלהם. בדרך זו תוכלו להשיג מגוון מבצעים מחנויות שונות במיקום אחד.
  • ערוך רשימה של המבצעים הטובים ביותר הזמינים, בעזרת מודעות מקומיות כדי למצוא מחירי מכירה טובים על פריטים שאתה קונה בדרך כלל. לאחר מכן, קח את הרשימה לחנות מכולת המציעה עסקאות התאמת מחירים.
  • ודא שהחנות שאליה אתה הולך תציע התאמת מחירים תחילה. לא בכל החנויות, וחלקן עשויות להציע אותו רק בימים מסוימים או בסוגים מסוימים של פריטים.
  • תגיד לקופאית שתתאים מחיר. כאשר הם מצלצלים כל פריט, ספר להם את המחיר שראית ואיזה קמעונאי הציע אותו. הקופאית תחזיר את המחירים לאחור ובסופו של דבר תחסוך בגדול.
 3. 3
  בקש בדיקת גשם אם חסר פריט מכירה. אנשים רבים לא מבינים אם פריט מכירה אזל מהמלאי, הם יכולים לבקש מהחנות "בדיקת גשם". גש לדלפק שירות הלקוחות, בקש בדיקת גשם, ושאל את הפקיד מתי הם יצאו מחדש את הפריט. בדיקת גשם מאפשרת לך לרכוש את הפריט כשהוא מלא מחדש במחיר המכירה, גם אם פג תוקף העסקה.
 4. 4
  השתמש בקופונים בתבונה. שימוש בקופונים יכול להיות דרך נהדרת לחסוך אם אתה משתמש בהם בחוכמה.
  • למד את מדיניות הקופונים של כל חנות בה אתה קונה. אם יש לך שני קופונים או יותר עבור פריט בודד, יש חנויות המאפשרות הכפלה או שילוש של קופונים. אתה צריך גם לראות אם החנות שלך לוקחת קופונים של מתחרים. רבים עושים זאת, וזו יכולה להיות דרך נהדרת להשיג את מחיר המכירה המועיל ביותר עבורך מבלי לבצע מספר נסיעות.
  • הגדר חשבון דואר אלקטרוני רק לקופונים. חנויות מבקשות לעיתים קרובות את הדואר האלקטרוני שלך כאשר אתה מבצע צ'ק-אאוט או נרשם לתכנית נאמנות, אך קופונים רבים עוברים בסופו של דבר למסנן דואר זבל או לתיקיה שאינך מרבה לבדוק. הגדר חשבון דואר אלקטרוני במיוחד לקופונים והשתמש בדואר האלקטרוני בעת ההרשמה והירשם לתוכניות נאמנות.
  • אמנם קופונים יכולים להיות דרך נהדרת לחסוך, אך היזהר. לעתים קרובות קופונים לא חוסכים לך כל כך הרבה כסף. תגיד, למשל, אתה בסדר עם מותגים גנריים של חמאת בוטנים אבל קופון מציע הנחה על ג'יף. עם הקופון, ג'יף עשוי להיות 2,60 € והמותג שאתה קונה בדרך כלל הוא 2,60 € אתה לא באמת חוסך הרבה כסף ואתה רוכש פריט שאתה לא באמת רוצה. היצמד לשימוש בתלושים על משהו שבדרך כלל היית רוכש במחיר מלא.
  • מומלץ גם לשמור קופונים ממש טובים למועד פריט למכירה בחנות. כל עוד אתה צופה בתאריך התפוגה, אין צורך להשתמש בתלוש מיד. אם יש לך קופון טוב באמת, שמור אותו עד שתראה הנחה בחנות על פריט זה. זה יכול להכפיל את החיסכון שלך.
 5. 5
  קנו פריטים שאינם מתכלים למשך 10 שבועות בכל פעם. קופונים ומכירות פועלים במחזורים, בדרך כלל נמשכים כ -10 שבועות. אם פריט עם חיי מדף ארוכים, כמו דגני בוקר שאוהבים, ימכר במלאי בכמות מספקת של קופסאות שיחזיקו לכם 10 שבועות. עד שתזדקק ליותר, יש סיכוי טוב שהפריט ימכר שוב.
מכיוון שאתה עשוי לחסוך כסף בקניית פריטים מסוימים בכמויות גדולות מחנויות מסוימות
הקפד לקחת בחשבון גם פריטים בכמויות גדולות, מכיוון שאתה עשוי לחסוך כסף בקניית פריטים מסוימים בכמויות גדולות מחנויות מסוימות.

חלק 3 מתוך 4: שינוי הרגלי קניות

 1. 1
  נסה את שווקי האיכרים. אם אתה מעוניין לחסוך כסף במזון, בדוק את שוק האיכרים המקומי שלך. לעתים קרובות, מחירי שווקי האיכרים זולים יותר עבור פריטים מסוימים.
  • גלוש תחילה בכמה משווקי איכרים כדי להבין את טווח המחירים. התוצרת לפעמים יקרה יותר אם מגדלים אותה באופן מקומי או אורגני, אך פריטים כמו חלב וגבינה עשויים להיות זולים יותר מהשוק.
  • כמה חקלאים מקומיים שמוכנים לנהל משא ומתן על מחירים מוזלים עם הצרכנים אם אתה מסכים לקנות באופן עקבי כל שבוע. אתה יכול לשאול ברחבי השוק לבדוק אילו חקלאים מעוניינים לעבוד עם הצרכנים ואז לפתוח בשיחה.
  • אפשרות נוספת היא הצטרפות לקואופרציה למזון. זהו ארגון אוטונומי בו החברים מחליטים אילו מאכלים למכור, היכן להשיג את האוכל וכן הלאה. לעתים קרובות תוכלו למצוא מוצרים עונתיים וטבעיים המוצעים לחברים במחירים נוחים.
 2. 2
  הפוך לחבר במכולת. מרבית חנויות המכולת מציעות תוכנית נאמנות כלשהי שמעניקה לך גישה להנחות מסוימות. הירשם לתוכניות נאמנות בחנויות בהן אתה עוסק לעתים קרובות במכולת.
  • תוכניות נאמנות מסוימות מאפשרות לך גישה גם לקופונים שהונפקו בחנות וגם לקופונים של היצרן. זה אומר שאתה יכול בקלות להכפיל את החיסכון.
  • בחלק מהחנויות יש הנחות בחנות רק לחברי נאמנות. אתה רוצה להירשם לתוכנית כדי לקבל עסקאות אלה.
  • שאל את הקופאיות על תוכניות נאמנות וכיצד להירשם. שאל אם הם מציעים הטבות כמו תגמולי החזר כספי והאם תוכל לשלב חסכונות חברים עם רכישות אחרות.
 3. 3
  עיין במעבר הפינוי של חנות מכולת מקומית. הכירו את מעבר פינוי המרכולים המקומיים.
  • ברוב המרכולים יש מעבר מעבר בחלק האחורי של החנות בו נמכרים פריטי הנחה. בעוד שמעבר הסיקול לא תמיד מציע פריטים שאתה צריך, כדאי להעיף מבט בכל פעם שאתה עושה קניות למקרה שמשהו שאתה קונה בדרך כלל עומד על אישור.
 4. 4
  שקול חנויות מכולת מוזלות. ברוב העיירות יש מגוון חנויות מכולת מוזלות המציעות מחירים נמוכים יותר. מצא מגוון חנויות מוזלות באזורך ושקול לבצע שם רכישות מסוימות.
  • ניתן לרכוש פריטי סיכות כמו קמח, סוכר ושמני בישול בחנויות מוזלות. מומלץ לעשות טיול בחנויות כאלה עבור מצרכים, מכיוון שבסופו של דבר תוכלו לחסוך הרבה ככה.
  • דאג להשוות מחירים, אפילו בחנויות מוזלות. תלוי במכירות שמתרחשות או במחירים רגילים, זה אולי יותר הגיוני לקנות פריטים מסוימים בחנויות מכולת רגילות.
  • ישנן חנויות מוזלות המציעות התאמות מחירים, לכן היזהרו מחנויות המציעות זאת בכדי להגדיל את החיסכון.
  • שקול להצטרף לקואופרציה למזון. יתכן שתצטרך לשלם תשלום קטן כדי להצטרף, אך תקבל מאכלים טריים ומקומיים במחיר הוגן.
כדי לחסוך כסף במצרכים תוך כדי אהבת האוכל שאתם אוכלים
כדי לחסוך כסף במצרכים תוך כדי אהבת האוכל שאתם אוכלים, שימו לב למחירי המכירה, הצטיידו בפריטים במידת האפשר, ותכננו ארוחות בהתאם למכירות המזון.

חלק 4 מתוך 4: הכנת אוכל אחרון

 1. 1
  שיהיה שבוע מזווה. נסו לקיים שבוע מזווה פעם בשבוע בחודש, בו אינכם מבצעים קניות במכולת אלא פשוט סומכים על מה שיש במזווה שלכם.
  • השתמש בשאריות, אוכל קפוא וכל דבר אחר שתמצא. כנראה שיש לך יותר אוכל ממה שהבנת בישיבה.
  • אתה יכול לחפש בגוגל מתכונים שמשתמשים רק במרכיבים שיש לך באותו שבוע. כאמור, אתרים רבים מציעים לך רשימות הצעות אם אתה מקליד את המרכיבים שיש לך.
 2. 2
  הקפיאו מאכלים מסוימים. ניתן להקפיא מזונות מסוימים כדי להגדיל את חיי המדף שלהם.
  • אם פריט לחם שאתה קונה בדרך כלל, כמו לחם מחמצת או בייגל, יוצא למכירה אתה יכול להקפיא כיכרות או אריזות כדי להגדיל את חיי המדף שלהם. לחם יכול להימשך כשלושה חודשים כשהוא קפוא.
  • ניתן להקפיא את רוב הבשרים הגולמיים כדי להגדיל את חיי המדף שלהם. כמה זמן הם נותרים תלוי בסוג הבשר, אך עופות, בקר ובשר חזיר יכולים להחזיק מעמד במשך חודשים קפואים.
  • אם אתם גדולים על פירות ים, קנו פירות ים קפואים מראש בחנות ולא נתחים טריים. לא רק שזה עולה פחות, אתה יכול להצטייד בפריטים במכירה ולהשאיר אותם קפואים כמה שבועות או חודשים לפני השימוש.
 3. 3
  בחרו באוכלים מפנקים בחוכמה. זה בסדר לקנות מאכלים יקרים אחת לזמן מה. עם זאת, בחר את הפריטים שאתה מתפזר עליהם בחוכמה.
  • מזונות מסוימים עשויים לעלות מעט יותר, אך זאת מכיוון שהם בריאים יותר. חיטה מלאה, למשל, בריאה בהרבה מחיטה מעובדת. המשמעות היא שבסופו של דבר תשתמשו בפחות מפריטים אלה מכיוון שתרגישו מלאים מהר יותר ולתקופות ארוכות יותר.
  • כמה מאכלים אורגניים עשויים למלא אותך יותר. אתה יכול להתנסות עם אורגני על פריטים מסוימים, בדרך כלל מזון מבוסס חיטה או דגנים, ולראות אם אתה מבחין בעצמך שאוכל פחות. אם כן, כדאי לך לנסות להחליף מזונות מסוימים למגוון האורגני מכיוון שבסופו של דבר אתה מבזבז פחות לאורך זמן.

טיפים

 • קנו מותגים כלליים או חנויות במידת האפשר, במיוחד עבור פריטים כמו רוטב פסטה, דגני בוקר, שעועית ואורז.
 • צפה לטעויות כשאתה מבצע בחנות המכולת. מכיוון שמחירי הפריטים משתנים לעתים קרובות כל כך, יש סיכוי טוב שתוכלו להיות מוגזמים יתר על המידה. יש לפקוח עין על כל פריט כאשר הקופאית בודקת אותו וודא שמפרסמים אותו מחויבים.

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל להכין פיצה משלי?
  ישנם מאות מתכוני פיצה ברשת ובספרים. החלק הקשה ביותר הוא להכין את הקרום, וגם זה לא קשה מאוד. מאמר זה יכול להעביר אותך להכנת פיצה גבינה בסיסית בבית: כיצד להכין פיצה גבינה.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail