כיצד לסמן שם?

כדי לסמן שם מסחרי, בדוק אם ה"סימן "שלך מתאים להגדרת אירופה לפטנטים וסימני מסחר (USPTO) של חזקה, כלומר הסימן חייב להיות בעל משמעות שרירותית ומשנית המשקפת את השירותים או המוצר שלך. ברגע שיש לך ציון חזק, השתמש במערכת החיפוש האלקטרונית של USPTO (TESS) כדי לראות אם היא כבר בשימוש. אם הסימן המסחרי זמין, תוכל למלא יישום לאבטחתו. שלב זה כרוך גם בתשלום הגשה, שנע סביב 220 € לאחר אישורו, אתה אחראי על אכיפת הסימן המסחרי שלך. אם אתה רוצה ללמוד עוד, כמו מתי כדאי לשכור עורך דין לסימנים מסחריים, המשך לקרוא!

והוא מתחיל להיות בשימוש נרחב "באופן כללי"
אם אתה לא אוכף את הסימן המסחרי שלך, והוא מתחיל להיות בשימוש נרחב "באופן כללי", אתה עלול לאבד את ההגנה שלך על סימני המסחר.

סימן מסחרי הוא סמל, מילה או ביטוי המייצגים מוצר או שירות. אם מישהו אחר מנסה להשתמש בו, יש לך את הזכות לנקוט בצעדים משפטיים כדי להגן עליו. על מנת להשיג סימן מסחרי, עליך להעלות סימן ייחודי שאינו נמצא בשימוש, ואז להגיש בקשה ולשלם את אגרת התיוק. אם בקשתך תאושר, תהיה חופשי להשתמש בסימן המסחרי שלך במסחר.

חלק 1 מתוך 2: ביצוע חיפוש סימני מסחר

 1. 1
  קבע אם הסימן שלך חזק. השלב הראשון בתהליך הסימן המסחרי הוא לוודא ששמך - או ה"סימן "- מתאים להגדרה של משרד הפטנטים והסימנים המסחריים (USPTO) של אירופה. על הסימן להיות בעל משמעות משנית לא אינטואיטיבית המייצגת את השירותים או המוצר שלך, ולא של אף אחד אחר. ה- USPTO מחלק סימנים לארבע קטגוריות שונות ברמות חוזק שונות, ולאלה שנכנסות לקטגוריות "החלשות" יש מעט מאוד סיכוי לקבל סימן מסחרי. להלן הקטגוריות, מהחזקות לחלשות ביותר:
  • מפואר ושרירותי. סימנים מפוארים או שרירותיים הם הסוג החזק ביותר, מכיוון שיש סיכוי קלוש שמישהו אחר יחשוב עליהם באופן עצמאי ויתחיל להשתמש בהם. מילים מורכבות ומילים שבדרך כלל אינן משויכות למוצר או שירות מסוים נכללות בקטגוריה זו. לדוגמא, מתן שם של חברת נעליים "ברנוקס" יהיה דמיוני, ושמות מוצר בירה "פנס" יהיה שרירותי.
  • מרמז. סימן מרמז הוא סימן המרמז על שירות או מוצר מסוים, אך אינו מתאר באופן גלוי. סימנים בקטגוריה זו אינם חזקים ממש כמו אלו הנחשבים דמיוניים או שרירותיים, אך עדיין תוכל לקבל סימן מסחרי מסמן אם הוא עומד בדרישות אחרות. שימוש ב"רך ובהיר "כסיסמת חברת גופיות יהיה מרמז.
  • תיאורי. קטגוריית סימנים זו נחשבת חלשה; יש סיכוי טוב שאנשים אחרים יוכלו להשתמש באופן עצמאי באותו סימן, מה שיקשה על הגנת הסימן המסחרי. קריאה לשירות ניקיון "מנקים לשטוף ולשפשף" תהיה תיאורית.
  • גנרי. לא ניתן לסמן מילה שנכנסת לקטגוריה זו. סימנים כלליים נמצאים בשימוש נרחב ונפוץ, ואי אפשר יהיה לאכוף הגנה על סימני מסחר. שמות חברת פנסים "לנטרן" היא דוגמה.
 2. 2
  צור מונחי חיפוש. ברגע שהגעת לציון חזק, הגיע הזמן לוודא שהוא כבר לא בשימוש. אם חברה אחרת כבר סימנה את שם החברה שלך, לא תוכל לסמן את השם בעצמך. התחל בלחשוב על כמה מונחי חיפוש. מכיוון שמטרתך בביצוע חיפוש זה היא לקבוע אם חברה אחרת משתמשת בשם שברצונך לסמן או משהו דומה מאוד, תרצה לבחור מונחי חיפוש התואמים בדיוק לשם החברה שלך וכאלה הדומים מאוד לשם החברה שלך..
  כמה זמן לוקח לקבל סימן מסחרי
  כמה זמן לוקח לקבל סימן מסחרי?
 3. 3
  בצע חיפוש בסיסי של סימנים מסחריים באופן מקוון. התחל את החיפוש על ידי הקלדת מונחי החיפוש שלך במנוע חיפוש מקוון כגון Google.com. שים לב לתוצאות של כל אחד ממונחי החיפוש שלך, תוך שימת לב מיוחדת לתוצאות הדומות מאוד או זהות לשם החברה שלך.
  • שים לב לסוג המוצר או השירות שאותם סימנים דומים מייצגים. יש לציין כל סימן הדומה מאוד לשם החברה שלך המייצג גם מוצר או שירות דומה לחברה שלך. לדוגמא, אם החברה שלך עוסקת בייצור ומכירה של ספריי לשיער, חפש בתוצאות החיפוש את הסימן המשמש בקשר למוצרי טיפוח לשיער.
 4. 4
  בצע חיפוש של מערכת חיפוש אלקטרונית בסיסית ("טס"). חיפוש TESS משתמש ברישום של USPTO של סימני מסחר רשומים (ויישומים) כדי לחפש את שם החברה שלך. כדי לבצע את החיפוש, היכנס לאתר USPTO, נווט לדף החיפוש TESS והקלד את מונחי החיפוש שלך. שים לב לתוצאות החיפוש כפי שעשית בשלב הקודם.
 5. 5
  שקול להזמין עורך דין לסימנים מסחריים. לאחר ביצוע החיפוש שלך, יהיה לך מושג טוב אם חברה אחרת כבר סימנה את שם החברה שלך או משהו קרוב מאוד לה. ייתכן שתראה גם בקשות של אחרים שכבר נדחו מסיבות שונות. אם אתה מגלה שלחברה אחרת יש סימן דומה או זהה לשלך, אך אתה עדיין רוצה להמשיך להשתמש בשם החברה שלך, עליך להתייעץ עם עורך דין סימני מסחר על מנת לקבוע אם אתה רשאי לעשות זאת באופן חוקי.
  • אם אינך מוצא אף חברה אחרת המשתמשת בשם שלך כסימן משלהם, ייתכן שתרצה עדיין להזמין עורך דין לסימנים מסחריים כדי להבטיח שהחיפוש שלך היה מדויק. עורך דין יעזור לך גם להשלים את תהליך ההגשה המסובך.
כיצד אוכל ליצור סימן מסחרי ב- Windows 7
כיצד אוכל ליצור סימן מסחרי ב- Windows 7?

חלק 2 מתוך 2: הגשת בקשה לסימן מסחר

 1. 1
  השג יישום סימן מסחרי. ניתן להגיש בקשות לסימנים מסחריים בדואר או באופן אלקטרוני. לקבלת גרסת PDF של יישום הסימן המסחרי, בקר באתר USPTO. באפשרותך למלא את הבקשה באופן אלקטרוני או להדפיס ולשלוח בדואר את הטופס המלא ל- USPTO.
 2. 2
  מלא את בקשת הסימן המסחרי. באתר USPTO יש הוראות מפורטות שיש למלא בעת מילוי טופס הבקשה הראשוני. הטופס דורש את שם המבקש, שהוא במקרה זה החברה, כתובתך, עיבוד של הסימן המסחרי (פיסת נייר ועליה הסימן המסחרי, או בקובץ דיגיטלי בפורמט מאושר), והסוג של המוצר או השירות שישמש את הסימן. יש לצרף או להגיש "דגימה" של הסימן המסחרי "בשימוש" על טובין או שירותים לפני ההנפקה הסופית של הרישום. מלא את כל הטופס וצרף את כל המסמכים המבוקשים.
  • הזהר! ציון עצמך כבעלים במקום החברה עשוי לבטל את בקשתך אם החברה היא ישות משפטית נפרדת, כגון LLC או תאגיד.
 3. 3
  שלם את אגרת התיוק. בהתאם לשיטת ההגשה, דמי ההגשה יהיו 210 € או 240 €
  אתה יכול לשקול להזמין עורך דין לסימנים מסחריים שיעזור לך להגיב ל- USPTO
  אתה יכול לשקול להזמין עורך דין לסימנים מסחריים שיעזור לך להגיב ל- USPTO. 6 אכוף את הסימן המסחרי שלך.
 4. 4
  הגש את הבקשה. הגש את הבקשה באופן מקוון באמצעות אתר USPTO או בדואר. הקפידו לצרף את כל התיעוד הנדרש ליישום וודאו כי הבקשה מלאה.
  • תהליך הבדיקה יישום לוקח כמה חודשים כדי להשלים, ואת USPTO ישלח לך הודעה על כל פעולה שהיא לקחה על היישום שלך.
  • עליך לעקוב אחר מסד הנתונים של TESS מדי פעם כדי לעקוב אחר ההתקדמות ביישום שלך.
  • תקבל הודעה כאשר "מותרת" לבקשתך ואז "תפורסם להתנגדות".
 5. 5
  הגב מיד לכל התכתבות USPTO. USPTO יבדוק את בקשתך ויצור איתך קשר אם טעית במילוי הבקשה או אם בקשתך לא אושרה. עליך להגיב לכל התכתבות מטעם USPTO במהירות האפשרית. אל תמהר לוותר אם הבקשה נדחית בתחילה. בוחני USPTO טועים לעיתים או עשויים לבקש ממך הבהרה. אתה יכול לשקול להזמין עורך דין לסימנים מסחריים שיעזור לך להגיב ל- USPTO.
 6. 6
  אכוף את הסימן המסחרי שלך. ה- USPTO אינו אוכף סימני מסחר, מלבד מניעת אחרים לרשום מותג הדומה באופן מבלבל לאלה שכבר רשומים. אם הסימן המסחרי שלך אושר, אתה תהיה אחראי לאכיפתו על ידי נקיטת צעדים משפטיים אם מישהו אחר יתחיל להשתמש בו. אם אתה לא אוכף את הסימן המסחרי שלך, והוא מתחיל להיות בשימוש נרחב "באופן כללי", אתה עלול לאבד את ההגנה שלך על סימני המסחר.
  • יהיה עליך להגיש תיקים נוספים ל- USPTO כדי לשמור על הרשמתך, החל מחמש שנים לאחר ההנפקה, ואז חידושם לאחר 10 שנים.
  • כדאי גם שמישהו יסרוק את TESS ואת האינטרנט, מעת לעת, כדי לאתר הפרות אפשריות המוגשות או משמשות לפני שהם מגיעים רחוק מדי.
  • הקפד להשתמש בסימן "מעגל-R" ® בסימן המסחרי שלך, אך רק כאשר נעשה בו שימוש בשילוב עם הסחורה או השירותים הכלולים ברישום שלך. אתה רשאי להשתמש ב- TM או ™ בעת שימוש במותג שלך בדברים אחרים שאינם רשומים באופן פדרלי.
  • הימנע משימוש ב- ® או ™ בשם החברה כאשר נעשה שימוש בזיהוי החברה ולא בסחורות או בשירותים המסוימים תחת המותג שלך.

שאלות ותשובות

 • האם ניתן לסמן שם לשימוש עתידי?
  על פי חוקי ארה"ב, ניתן לרשום ב- USPTO רק סימן מסחרי שהוא "בשימוש במסחר".
 • כיצד אוכל ליצור סימן מסחרי ב- Windows 7?
  Alt-0174 (מספרים שהוזנו בלוח המספרים) הוא קוד alt לסמל זה.
 • האם אוכל לעשות רישום של הלוגו שלי ולבצע בו שינויים בהמשך, או שעליו להיות מדויק כעת?
  יהיה עליך להגיש ציור ומדגם של אופן השימוש בו על סחורותיך, ולא ניתן לתקן את החלק הזה בבקשה. כל שינוי מהותי ידרוש הגשת בקשה אחרת, ואולי תאבד את תאריך העדיפות שלך לאחרים שהגישו רישומים של מותגים דומים בתחומים קשורים.
 • האם אני יכול לסמן שם המשמש לפרויקט 4-H?
  לפי מה שאני מבין, לא, אתה לא יכול לסמן שם לפרויקט 4-H, מכיוון ש- 4-H מחזיקה בזכויות על הפרויקט לאחר שהוזן.
 • האם אוכל לסמן שם מסחרי? האם זה צריך להיות לוגו?
  שם ייחודי יכול לשמש מותג, אם הוא אינו כשיר אחרת. לאחר שהשתמשת בו כמותג, על פי החוק האמריקני, זהו סימן מסחרי וניתן גם לרשום אותו במדינה בארה"ב אחת או יותר או במשרד הפטנטים והסימנים המסחרי של ארה"ב.
 • האם אוכל להשתמש בשם המסומן בסימן מסחרי אם כתוב "נפטר" תחת השם הרשום?
  על פי חוקי ארה"ב, הרישום הוא אופציונלי לחלוטין, ולכן תפוגת יישום סימן מסחרי או רישום עשויה להוות אינדיקטור אחד בלבד אם הבעלים של אותו מותג עדיין משתמש בו וזכותו החוקית לאכוף אותו.
 • האם אוכל להשיג סימן מסחרי ולהגיש אותו מאוחר יותר?
  כן, הגשת הרישום הממלכתי או הפדרלי באירופה היא אופציונלית לחלוטין.
 • האם אוכל לסמן שם המכיל שילוב של מילים ואימוג'י?
  כן, סימני שילוב שכיחים למדי, בין אם הם רשומים ובין אם לאו. עם זאת, ייתכן שיהיה עליך לשקול אם אמוג'י מסוים הוא יצירה המוגנת בזכויות יוצרים של מחבר יצירתי בבעלות מישהו אחר.
 • האם אכיפה של ריבוי היחיד משתמעת? האם עלי לסמן את שניהם?
  הפרה של סימני מסחר כוללת שימוש במותג דומה כדי ליצור סיכוי לבלבול עם המותג הקיים שלך על מוצרים או שירותים. הרבים ככל הנראה יהיו "דומים באופן מבלבל", תלוי בגורמים אחרים, כגון מובחנות וחפיפה של תחומי השימוש בהתאמה.
 • אם רציתי להקים חברת חולצות משלי עם סיסמאות משלי, האם אני מסמן את הסיסמאות או את החברה שלי?
  אינך יכול "לסמן חברה". אתה רשאי לרשום את שם העסק שלו, אבל זה לא סימן מסחרי.
שאלות ללא מענה
 • כמה זמן לוקח לקבל סימן מסחרי?
 • כיצד אוכל לדעת אם אתר חוקי?
 • מדוע אני רואה מחירים כה רבים עבור סימנים מסחריים?
 • האם אתה יכול לסמן את שםך האישי ו / או הבמה שלך?
 • האם עלי למכור סחורה כדי שהסימן המסחרי יהיה רשמי שלי?

תגובות (2)

 • penelopelueilwi
  אני פותח עסק משלי ולא הייתי מודע למידע שנמסר. אני אסיר תודה שנודע לי על הדרישות שלי לעסק החדש שלי.
 • aryannafisher
  מידע זה עזר מאוד למשפחתי ואני. אנו מקימים עסק קטן וצריכים את כל העצות שנוכל לקבל. המידע שנמסר אמר לנו את כל מה שאנחנו צריכים לדעת! תודה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לסמן לוגו?
 2. כיצד לסמן ביטוי?
 3. איך להשיג סימן מסחרי?
 4. כיצד לרשום סימן מסחר ללא עורך דין?
 5. כיצד להגיש סימן מסחרי?
 6. כיצד ניתן לראות אם שם הוא סימן מסחרי?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail