כיצד להחיות סימן מסחרי מת?

החייאת יישום סימן מסחרי נטוש אינו אותו תהליך כמו החייבת רישום סימן מסחרי נטוש
החייאת יישום סימן מסחרי נטוש אינו אותו תהליך כמו החייבת רישום סימן מסחרי נטוש.

סימן מסחרי הוא סמל, מילה, ביטוי או עיצוב שנרשמו כדי למנוע את השימוש בו על ידי גופים אחרים. באירופה, סימני המסחר מוסדרים על ידי משרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני ("USPTO"). בעוד שסימני המסחר תקפים כל עוד הם נמצאים בשימוש, לפעמים בעליהם חולפים בשימוש זה, וסימני המסחר הופכים לנטושים, או "מתים", ומאפשרים לכל אחד להשתמש בהם. בין אם ביטלתם את השימוש בסימן המסחרי שלכם ובין אם אתם מבקשים להחיות סימן מסחרי שמישהו אחר נטש, מאמר זה יכול לספק מידע חשוב על אופן הפעולה המסובך הזה.

שיטה 1 מתוך 3: להחיות את הסימן המסחרי הנטוש שלך

 1. 1
  הבן מדוע אבדו זכויות הסימן המסחרי שלך. ישנן שלוש דרכים עיקריות שבעל סימן מסחרי יכול לאבד את הזכויות על אותו סימן מסחרי: (1) נטישה; (2) רישוי / הקצאה פסולים; או (3) הסימן הפך לגנרי. אולם הנפוץ ביותר מבין אלה הוא נטישה - בעל הסימן המסחרי הפסיק להשתמש בסימן ללא כוונה להשתמש בו שוב.
  • אי שימוש בסימן מסחר במשך שלוש שנים רצופות לפחות מהווה "לכאורה" - מונח משפטי שמשמעותו "מקובל כנכון עד שיוכח אחרת" - עדות לנטישה. זה נובע מהמדיניות העומדת בבסיס דיני הסימנים המסחריים, בכך שהחוק יגן רק על סימני מסחר המשמשים בפועל במהלך העסקים.
  • אם הסימן המסחרי שלך קיבל רישיון לא תקין או שהפך לגנרי, סביר להניח שיש לך מזל כי הסימן המסחרי שלך חדל להגדיר את המוצר שלך בשוק הציבורי (אך עיין בסעיף האחרון של מאמר זה למידע נוסף); עם זאת, אם הנושא הוא נטישה, יש לך סיכוי הרבה יותר טוב להחיות את הסימן המסחרי שעבר.
 2. 2
  קבע את המצב הנוכחי של הסימן המסחרי. USPTO מנהל מסד נתונים של מצב כל הסימנים המסחריים הרשומים באירופה. אתה יכול לחפש במידע זה באמצעות מערכת החיפוש האלקטרוני של סימנים מסחריים המסופקת על ידי USPTO כדי לקבוע אם הסימן המסחרי שלך נמצא בשימוש על ידי מישהו אחר, או שהוא פשוט סומן כנטוש.
  • אם עברו לפחות שלוש שנים רצופות מאז שהשתמשת בסימן המסחרי ובאותה תקופה מישהו אחר החל להשתמש בסימן או רשם את הסימן ב- USPTO, סביר להניח שלא תוכל להחיות את הסימן המסחרי שלך ועליך במקום זאת לרכוש את הזכויות ממשתמש חדש זה. עם זאת, אם תוכלו להוכיח שהתכוונתם להשתמש שוב בסימן המסחרי, יתכן שתוכלו להחזיר את זכויותיכם לסימן.
  • עדיף להתייעץ עם עורך דין המתמחה בדיני קניין רוחני אם עובדות מצבך הספציפי מתחילות להתגבר במורכבותן. סביר להניח שתצטרך להעלות טיעון משפטי מסובך כדי להגן על זכויותיך, וזה דורש ניסיון מיוחד.
  • אם אף אחד לא משתמש בסימן המסחרי הנטוש שלך, המשך בשלבים הבאים.
 3. 3
  התחל להשתמש שוב בסימן המסחרי. הדרך הטובה ביותר להגן על זכויותיך בסימן מסחרי מסוים היא פשוט להשתמש בו. אין צורך ברישום פדרלי - שופט ישקול האם נעשה שימוש בסימן מסחרי בפועל כאשר הוא מחליט האם יש לתת לבעליו זכויות חוקיות הנוגעות לסימן מסחרי זה.
 4. 4
  רשום את הסימן המסחרי. כדי להבטיח את הבעלות על הסימן המסחרי ולמנוע מחלוקות בעתיד, זהו רעיון טוב כדי לרשום את הסימן המסחרי שלך עם USPTO בנוסף מתחיל להשתמש בו שוב. למרות שהרישום ב- USPTO מסייע בהקמת סימן מסחרי לשימוש בלעדי של עסק או אדם, אין צורך לרשום את סימן המסחר שלך. עם זאת, פעולה זו תחזק את המקרה שלך בהרבה אם מישהו ינסה לערער על זכויות הסימן המסחרי שלך בעתיד.
ברגע שאתה מוכן להתחיל להשתמש בסימן המסחרי באופן מסחרי אמיתי
ברגע שאתה מוכן להתחיל להשתמש בסימן המסחרי באופן מסחרי אמיתי, הגיע הזמן לרשום את הסימן המסחרי שלך.

שיטה 2 מתוך 3: החייאת סימן המסחר הנטוש של אחר

 1. 1
  ערכו חיפוש של סימנים מסחריים. אם אתה מבקש להחיות סימן מסחרי שמישהו אחר נרשם בתחילה, אך מאז נפל משימוש, הצעד הראשון שלך צריך להיות קביעת המצב הנוכחי של סימן מסחרי זה. ה- USPTO מנהל מסד נתונים של סטטוס כל הסימנים המסחריים הרשומים באירופה. באפשרותך לחפש במידע זה באמצעות מערכת החיפוש האלקטרוני של סימני מסחר המסופקת על ידי USPTO כדי לקבוע אם הסימן המסחרי שברצונך להחיות עדיין בשימוש או לא.
  • אם אתה מתכנן להשתמש בסימן המסחרי באופן בינלאומי, תרצה גם לערוך חיפוש עולמי אחר הסימן המסחרי כדי לקבוע את מעמדו במדינות שאינן אירופה.
  • אם הסימן המסחרי עדיין פעיל, לא תוכל להשתמש בו אלא אם כן תרכוש את הזכויות מהבעלים הנוכחי. השלבים הבאים מניחים שהסימן המסחרי נפל מכלל שימוש.
 2. 2
  הגש יישום לשימוש בכוונה עם USPTO. הגשת בקשה זו ל- USPTO לפני שתתחיל להשתמש בסימן במהלך העסק מאפשרת לך לקבוע תאריך רשמי בו רשמת את הסימן המסחרי. זה מאפשר לך לרכוש זכויות מסוימות בסימן המסחרי הזה לפני שתתחיל להשתמש בו במוצרים או בשירותים שלך. לצורכי מחלוקות המתעוררות בסימן המסחרי, תאריכים אלה הם קריטיים; ככל שתצליח להוכיח עד כמה אתה משתמש בסימן, כן ייטב.
  • יישום כזה מחייב אותך לקבוע כי יש לך כוונה אמיתית להשתמש בסימן המסחרי במהלך העסק בעתיד הנראה לעין, והוכחת כוונה זו היא המפתח להבטחת יישום כוונתך לשימוש תשרוד בכל האתגרים שעלולים להתעורר.
  • ככזה, עליכם להיות מוכנים להציג ראיות המראות כי יש לכם כוונה אמיתית להשתמש בסימן בעתיד, שיכולות לכלול פעילויות הקשורות להפעלת העסק שלכם למוצר המסומן המסחרי (למשל, מחקר שוק, מחקר & פיתוח, פעילויות ייצור וכו ').
 3. 3
  רשום את הסימן המסחרי. ברגע שאתה מוכן להתחיל להשתמש בסימן המסחרי באופן מסחרי אמיתי, הגיע הזמן לרשום את הסימן המסחרי שלך. אמנם אינך נדרש לרשום את הסימן המסחרי שלך ב- USPTO על מנת להשתמש בו, הרישום מסייע בהבטחת הבעלות שלך על הסימן בכל מחלוקת עתידית שתתעורר.
  • כחלק מתהליך זה, USPTO יפרסם את בקשתך למתן הזדמנות לאחרים להתנגד לזכויותיך בסימן המסחרי המסוים הזה. זה כאשר הבעלים הקודם עשוי להעלות אתגר משפטי לזכויות שלך בסימן המסחרי אם הוא מתכנן לעשות זאת. דיני הקניין הרוחני מסובכים למדי ולעיתים חסרים סטנדרטים ברורים, ולכן כל אתגר שכזה הנוגע לשאלה האם הבעבר הראשוני ננטש את הסימן או לא יהיה תהליך קשה.
  • היו מוכנים לשכור עורך דין שיגנה את ההגנה המשפטית שלכם בפני כל אתגר כזה אם אין לכם מישהו עם מומחיות רלוונטית שיכול למלא תפקיד זה.
 4. 4
  הבן כי לבעלים הראשונים עשויות להיות זכויות משפטיות שהוא יכול לממש נגדך. אפילו רישום פדרלי נעדר ב- USPTO, החוק המקובל - החלק של החוק הנובע מתקדים מנהג ושיפוטי ולא מחוק - מכיר בכך שזכויות מסוימות נובעות משימוש בסימן מסחרי, ללא קשר לרישום פדרלי. זה מאפשר לאדם ששימש את הסימן המסחרי באופן מסחרי לעיתים להציב אתגר מוצלח לרישום או יישום של סימן מסחרי.
 5. 5
  התחל להשתמש בסימן המסחרי. אם עשית את זה עד כה ועדיין שומרת על בעלות על הסימן המסחרי, אתה אמור להתחיל להשתמש בו במוצרים / בשירותים שלך. רק אל תעשה את אותה טעות כמו הבעלים הקודם וודא שאתה ממשיך להשתמש בסימן ומגיב לכל בקשה ממשיכה מה- USPTO!
זה מאפשר לאדם ששימש את הסימן המסחרי באופן מסחרי לעיתים להציב אתגר מוצלח לרישום או יישום של סימן מסחרי
זה מאפשר לאדם ששימש את הסימן המסחרי באופן מסחרי לעיתים להציב אתגר מוצלח לרישום או יישום של סימן מסחרי.

שיטה 3 מתוך 3: החייאת סימן מסחרי שהפך לגנרי או שקיבל רישיון לא תקין

 1. 1
  הבן מדוע אבדו זכויותיך. שלא כמו נטישה, אשר ניתן לרפא בפשטות על ידי הגשת בקשה מחדש לסימן מסחרי או התחלת להשתמש בו שוב, אם זכויות הסימן המסחרי שלך אבדו בגלל רישוי / הקצאה לא תקינים או בגלל שהסימן הפך לגנרי, סביר להניח שתצטרך ללכת אל בית משפט ובקש שופט להחליט אם סימן המסחר שלך עדיין מוגן. הכוח המניע את חוקי הסימנים המסחריים הוא הגנה על המילה, הסמל, הביטוי וכו 'המזהים את הבעלים או המפיק של מוצר או שירות מסוים בעיני הציבור. לכן, אם הסימן המסחרי שלך כבר לא משמש כשיטה לציבור לשייך את הסחורה או השירותים שלך באופן ייחודי אליך, סביר להניח שתצטרך לחפש סימן מסחרי חדש.
  • אם אתה נותן רישיון או מקצה את הסימן המסחרי שלך לצד שלישי מבלי לשלוט כיצד אותו צד שלישי ישתמש בסימן המסחרי שלך (כלומר, לא לפקח על סוג או איכות הסחורה / השירותים המוצעים תחת הסימן המסחרי שהוקצה / מורשה), ניתן לאבד את זכויות לסימן המסחרי שלך.
  • אם הסימן המסחרי שלך הופך לגנרי - למשל, הציבור משתמש במונח הסימני המסחרי שלך בכדי להתייחס לכל סוגי המוצרים הדומים במקום למוצרים ייחודיים שלך - אתה יכול גם לאבד את הזכויות לסימן המסחרי שלך. כמה דוגמאות לכך הן המונחים "מדרגות נעות" ו"צלופן ". בעבר היה זה סימן מסחרי, אך לאחר שהצרכנים החלו להשתמש במונחים אלה באופן כללי בכדי להתייחס למוצרים דומים, סימני המסחר הללו כבר לא הוגנו לשימוש בלעדי של היצרנים המקוריים שלהם.
 2. 2
  אוסף ראיות לכך שהציבור עדיין משייך את הסימן המסחרי שלך למוצרים או לשירותים שלך. השאלה המרכזית במקרים מסוג זה היא האם הציבור משייך או לא סימן מסחרי מסוים למקור או למקור הסחורה או השירותים המסחריים. אם אתה עומד בפני אתגר משפטי בזכויות הסימן המסחרי שלך, יהיה עליך להציג ראיות אלה כדי להוכיח שעליך להמשיך להחזיק בזכויות בלעדיות לסימן שלך.
  • הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לערוך סקר צרכנים. עם זאת, מכיוון שהסקר צריך להיות מתוכנן במיוחד כדי להוכיח שהסימן המסחרי שלך עדיין תקף כאמצעי לזיהוי המוצר או השירות שלך במוחם של הצרכנים, ועליו לבדוק את סוג הצרכן הנכון, עדיף להתייעץ עם עורך דין כיצד לתכנן ולערוך את הסקר כך שיהיה שימושי בהליכים משפטיים.
 3. 3
  התייעץ עם עורך דין. אם זכויות הסימן המסחרי שלך מאותגרות או נאבדות עקב רישוי לא תקין או בגלל השימוש הכללי בסימן המסחרי שלך, תצטרך שופט שיפסוק כי אתה עדיין שומר על הזכויות הבלעדיות על הסימן. לכן, אם זה המצב שלך, תצטרך להתייעץ עם עורך דין המתמחה בליטיגציה בנושא סימנים מסחריים ולהציג את עניינך בבית המשפט. החוק מסדיר סימנים מסחריים לא כמו מוגדר היטב כמו בתחומים אחרים של המשפט, והשופט יצטרך לבחון את העובדות ספציפיות מאוד הנוגעות לתיק שלך כדי להפוך פסיקה. בעל עורך דין מיומן שיעזור לך בתהליך זה הוא ללא ספק הדרך הטובה ביותר להגן על זכויות סימני המסחר שלך.

טיפים

 • אמנם אינפורמטיבי, אך מאמר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי מוסמך ואין לראות בו. דיני הקניין הרוחני שבמסגרתו דיני הסימנים המסחריים נופלים - הם תחום מורכב להפליא בחוק ועדיף להתייעץ עם עורך דין לקבלת כל הייעוץ המשפטי הנוגע לסימני מסחר. ההליכים להחייאת סימנים מסחריים שונים ממקרה למקרה ועורך דין יוכל להעריך את המקרה המסוים שלך ולהמליץ על דרך פעולה ספציפית יותר מזו המוצגת כאן.
 • מסד הנתונים של USPTO מתייחס רק ליישומים ולרישומים של סימני מסחר פדרליים. יהיה עליך לחפש במאגרי רישום מדינתיים, כמו גם בספרות פרסום וסחר בתחומך, אם ברצונך לקבוע אם אחרים כבר משתמשים במותג דומה, ובכך להגביל את השימושים הפוטנציאליים שלך או את התחייה שלך.
ישנן שלוש דרכים עיקריות שבעל סימן מסחרי יכול לאבד את הזכויות על אותו סימן מסחרי
ישנן שלוש דרכים עיקריות שבעל סימן מסחרי יכול לאבד את הזכויות על אותו סימן מסחרי: (1) נטישה; (2) רישוי / הקצאה פסולים; או (3) הסימן הפך לגנרי.

אזהרות

 • לאחר שהקמת מחדש את בעלותך על סימן מסחרי עם USPTO, הוא תקף לנצח כל עוד אתה (1) ממשיך להשתמש בסימן המסחרי במסחר (2) ודא שתגיש בזמן את מסמכי התחזוקה הדרושים הנדרשים על ידי USPTO. עיין באתר USPTO לקבלת הנחיות לשמירה על הסימן המסחרי שלך.
 • דאג למשטרה באופן קבוע על הסימן המסחרי שלך. ערוך חיפושים מקוונים באופן קבוע כדי להבטיח שאיש אינו משתמש בצורה לא נכונה בסימן המסחרי שלך, כך שהציבור כבר לא יחשוב עליך כמקור הסחורה או השירותים המסומנים בסימן מסחרי.
 • החייאת יישום סימן מסחרי נטוש אינו אותו תהליך כמו החייבת רישום סימן מסחרי נטוש. אם אתה מנסה להחיות יישום סימן מסחרי נטוש ולא חלפו יותר מחודשיים מאז שקיבלת תיעוד מה- USPTO בהנחה שנטישה, אתה יכול להתייעץ עם אתר ה- USPTO לקבלת מידע מפורט כיצד להמשיך בתרחיש זה.

שאלות ותשובות

 • האם יש תשלום שנתי עבור שמירה על סימן מסחרי לאחר אישורו / הוצאתו?
  כל החידושים מחויבים בתשלום. לוח הזמנים לתחזוקה לרישום תלוי בכללים שבהם הוא רשום. ב- USPTO, עליך להגיש "הצהרה על המשך שימוש" בתוך השנה השישית לאחר ההרשמה כדי למנוע את ביטולה. לאחר מכן אתה מגיש חידוש בשנה 9 לעשר שנים נוספות. ברמת מדינה, ייתכן שהרישום שלך יצטרך התייחסות לצורך חידוש בגיל 5 או 10 שנים. למדינות אחרות יש חוקים משלהם, אך בדרך כלל נדרשות חידוש תקופתי בגיל 10 ומטה. באירופה, תכנון קהילתי רשום (RCD) תקף למשך 5 שנים. ביפן אתה יכול לשלם עבור חידוש בשני תשלומים (5 ו -10 נקודות).

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail