כיצד לרשום סימן מסחרי בינלאומי?

כדי לרשום סימן מסחרי פדרלי
למשל, באירופה, כדי לרשום סימן מסחרי פדרלי, על נרשם להגיש בקשה למשרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני (USPTO).

סימן מסחרי הוא מילה, סיסמה, ביטוי, סמל, עיצוב או כל צירוף כזה המהווה שם מותג ומשמש להבדיל בין מוצרים או שירותים מסוימים על פני אחרים. רישום סימן מסחר, למרות שאינו נדרש, יודיע לציבור על בעלותו של הנרשם בסימן ויעניק לנרשם את הזכות הבלעדית להשתמש בסימן בקשר למוצריו ושירותיו המכוסים בתחום השיפוט בו הוא רשום. אין רישום אחד שיניב הגנה והכרה בינלאומיים מוחלטים, אך השלבים הבאים מתארים כיצד לנווט את ההגנה הבינלאומית של הסימן המסחרי שלך.

חלק 1 מתוך 3: רישום הסימן מבית

 1. 1
  צור את הסימן. הסימן שאתה יוצר צריך להיות כשיר לרישום. המשמעות היא שהיא תואמת את החוקים ולא צפויה להתבלבל עם סימנים אחרים. במילים אחרות, הסימן לא צריך להיות דומה לסימנים אחרים באופן שהוא נראה, נשמע או מובן ולא צריך לייצג מוצרים או שירותים זהים או דומים.
  • עליכם לשאוף ליצור סימן חזק, כלומר סימן מובחן מספיק בכדי למנוע מגורם אחר להשתמש בו.
  • אם הסימן המסחרי כולל טקסט, הוא אמור להיות קל לקריאה, איות והגייה. זה צריך להיות קל לזכור בכל השפות הרלוונטיות.
  • הימנע מסימנים שיש להם קונוטציות שליליות או לא רצויות בכל שפה ושואף ליצור סימן המותאם לפרסומות בכל התרבויות שהוא יקדם בתוכו.
  • הימנע מסימנים העשויים להיחשב גנריים או תיאוריים, שהם בעיקר שם המשפחה של מישהו, או התייחס לאדם חי ללא אישורו בכתב. אתה גם לא יכול לרשום סימנים מסחריים עם נושא אסור, כגון שמות מסחריים בלבד או דגלים רשמיים של ישות פוליטית כלשהי או סימנים כלשהם המוגבלים על פי חוק (למשל סמוקי בר).
 2. 2
  היכונו לרישום הסימן מבית. ברוב המדינות יש לבצע נוהל ספציפי על מנת לרשום סימן מקומי. למשל, באירופה, כדי לרשום סימן מסחרי פדרלי, על נרשם להגיש בקשה למשרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני (USPTO). כדי ליצור בסיס לרישום סימן ב- USPTO על רשום:
  • זהה את פורמט הסימן שלך וקבע אם הסימן שלך יהיה: (1) בתבנית תווים רגילה, כלומר, שהסימן המסחרי מורכב רק ממילים, אותיות, מספרים או כל צירוף כזה ללא סגנון, גופן, גודל, צבע נלווים. או עיצוב; (2) פורמט מסוגנן / עיצובי, או סימן צליל (3).
  • זהה את הסחורות והשירותים הרלוונטיים שהסימן יחול עליהם. מדריך תעודת זהות של משרד הפטנטים והסימנים המסחרי (USPTO) מכיל רשימה של זיהוי מוצרים ושירותים מתאימים.
  • חפש במסד הנתונים אל מערכת החיפוש האלקטרוני של אתר USPTO (TESS) כדי לערוך חיפוש בחינם כדי לקבוע כי סביר להניח שהסימן שלך לא יתבלבל עם סימן רשום שכבר קיים או יישום בהמתנה. הקפידו להבין כיצד פועלת מערכת TESS, מה היא כוללת וכיצד לפרש תוצאות חיפוש לפני השימוש בה.
  • החליטו אם עליכם להגיש בקשת בסיס "שימוש במסחר" או בסיס "כוונה לשימוש". אם כבר השתמשת בסימן במסחר בין מדינות (כלומר, במסחר בין מדינות או בין ארה"ב למדינה זרה), תוכל להגיש בקשה תחת בסיס "שימוש במסחר". אם עדיין לא עשית זאת, אך יש לך כוונה ממשית להשתמש בסימן בעתיד הקרוב, עליך להגיש בקשה תחת בסיס "כוונת שימוש". אז יהיו לך יותר משלוש שנים להתחיל להשתמש בפועל, על מנת להשיג את הרישום שלך, בהנחה שהבקשה שלך מותרת.
  • שים לב כי כל מי שמתכונן להגיש רישום של הסימן המסחרי במדינות אחרות, צריך גם לערוך את החיפושים הנחוצים עבור מותגים דומים בכל אחת מהמדינות הללו, כפי שיכול להיות חל על מוצרים או שירותים בסיווגים קשורים. אם מותג דומה כבר נעשה שימוש או רשום במדינות אחרות, ייתכן שהרישום המקומי שלך לא יהיה ניתן לאכיפה שם, גם אם הוענק על ידי ה- USPTO.
 3. 3
  הגש את היישום מבית. היכנס לאתר USPTO, מלא ומגיש את הבקשה באמצעות מערכת היישומים האלקטרוניים של סימנים מסחריים (TEAS). ניתן לקבל יישומי נייר בטלפון למרכז הסיוע לסימנים מסחריים (1-800-786-9199).
  • הבקשה חייבת להכיל את כל המידע הדרוש, כולל קבצים מצורפים, לבדיקה, כולל ציור של הסימן (לפי העניין) ו"דוגמה "של המותג הנמצא בשימוש על הסחורה או השירותים (אם חל על" שימוש במסחר ".), וכל הרשאה, הפניה או כתב ויתור אחר שיידרש.
  • עורך הדין הבוחן יבדוק את התיק ויקבע אם הבקשה והסימן תואמים את הכללים והחוקים, יבחן את הסימן ויקבע אם הוא מתנגש עם סימנים רשומים אחרים או בקשות ממתינות. עורך הדין ייתן החלטה לאשר את הבקשה או לדחותה. הדחייה תהיה בצורה של פעולה משרדית, המסבירה את הסיבות לדחייה.
  • יש לענות על פעולת המשרד, כדי להסביר כיצד יתוקן החסר, תוך שישה חודשים או שהבקשה תיחשב כנטושה. ניתן לשנות את הבקשה רק בדרכים ספציפיות ומוגבלות, במידת הצורך, וכמה דחיות גורמות לכך שהמבקש יצטרך להתחיל מחדש. לדוגמא, יישום על שם אדם (ישות) שאינו הבעלים של זכויות הסימן המסחרי עלול לגרום לביטול היישום.
  • לאחר שהבקשה תיחשב כמקובלת, הסימן "פורסם להתנגדות", ומתחיל בתקופה של 30 יום שבה אחרים עשויים להגיש סיבה לכך שלא צריך לרשום את הסימן המסחרי. אם אין התנגדות, או אם היא נפתרת לטובת המבקש, רישום סימן המסחר מותר.
 4. 4
  שקול להזמין עורך דין לסימנים מסחריים. עורך דין יכול לעזור לכם ליצור סימן חזק, למלא את הבקשה ולהגיש אותה בצורה נכונה. עזרת עו"ד תהיה לא יסולא בפז להתמודדות עם טכניקות "פעולה משרדית", או התדיינות בנושא "התנגדות", וכשמדובר בהגנה על סימן המסחר שלך לאחר רישומו. מצא עו"ד המתמחה בסימנים מסחריים וקניין רוחני, במקום כלליסט.
ניתן להשיג הגנה בינלאומית על סימן מסחר באמצעות רישום הסימן במדינות בודדות
ניתן להשיג הגנה בינלאומית על סימן מסחר באמצעות רישום הסימן במדינות בודדות.

חלק 2 מתוך 3: החלטה באילו מדינות אחרות להירשם

 1. 1
  קבע איזה סוג של הגנה בינלאומית מוצדק. שקול היכן ברצונך להגן על הסימן בנוסף לארץ המגורים שלך.
  • כדי להחליט באילו מדינות ייתכן שתרצה הגנה והכרה בסימן שלך, שקול באילו מדינות המוצרים או השירותים שלך זמינים כרגע.
  • בנוסף, שקול באילו מדינות הסחורות והשירותים שלך עשויים להיות זמינים בעתיד, מכיוון ששימוש בפועל אינו תנאי מוקדם להגשה.
 2. 2
  ערכו חיפוש בינלאומי. כשם שמשרד USPTO דורש חיפוש מקומי אחר סימנים זהים או דומים שכבר קיימים, זה נכון לקבוע אם קיימים סימנים דומים או זהים ברמה בינלאומית, או בתחומי השיפוט הזרים שבהם קבעת כי הגנה והכרה נחוצים.
  • בחלק מהמדינות, אך לא בכולן, מאגרי מידע משלהן ניתן לחיפוש.
  • לקבלת אפשרויות אחרות לביצוע חיפוש סימני מסחר על בסיס בינלאומי, פנה אל משרד המתמחה במחקר כזה או באמצעות רישום הסימנים המסחריים הארצי.
 3. 3
  קבע לאילו חוזים או בריתות בינלאומיות שייכת מדינתך. בדוק אם למדינה שלך יש הסכמי סימנים מסחריים עם מדינות אחרות. קיימים הסכמים בינלאומיים מסוימים, שיאפשרו הכרה ברישום סימן מסחרי אחד במספר מדינות אחרות. אמנם יש צורך בצעדים נוספים, אך הרישום המקומי עשוי לשמש בסיס ליישום עם אוסף המדינות החברות בהסכם. לדוגמה:
  • סימן מסחרי אמריקאי אינו מגן באופן אוטומטי על הסימן במדינה אחרת, אך בקשה תלויה ועומדת בפני משרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני (USPTO) או רישום ב- USPTO יכולים להוות בסיס ליישום סימני מסחר בינלאומיים שניתן להכיר במספר אחרים. מדינות אם ננקטים צעדים מסוימים נוספים.
  • ארה"ב היא צד לפרוטוקול מדריד, המאפשר לנרשם להגיש "בקשה בינלאומית" אחת, ואם בקשה זו תצליח, הסימן יוכר ויוגן במדינות שהן גם צד לפרוטוקול מדריד.
 4. 4
  שקול הסכמים אחרים. אם המדינה בה נרשמת בתחילה אינה בהסכם עם המדינות בהן אתה מבקש הגנה, חפש הסכמים אחרים המכסים את המדינות בהן ברצונך להירשם. אלה עשויים לכלול:
  • סימן הסחר הקהילתי (CTM), המציע הגנה במדינות האיחוד האירופי (האיחוד האירופי);
  • אמנת פריז, המכסה 175 מדינות;
  • ארגון הקניין הרוחני האזורי באפריקה (ARIPO), שנוצר על ידי מדינות אפריקה דוברות אנגלית;
  • ארגון Africaine de la Propriété Intellectuelle (OAPI), שהוקם על ידי מדינות דוברות צרפתית באפריקה; ו
  • ברית האנדים, המספקת הגנה בבוליביה, קולומביה, אקוודור ופרו.
שיאפשרו הכרה ברישום סימן מסחרי אחד במספר מדינות אחרות
קיימים הסכמים בינלאומיים מסוימים, שיאפשרו הכרה ברישום סימן מסחרי אחד במספר מדינות אחרות.

חלק 3 מתוך 3: הגשה למשרדים או לארגונים הנכונים

 1. 1
  מצא את המשרד או הארגון הנכון. אם המדינה הרצויה בה אתה מבקש הגנה בינלאומית היא צד להסכם, אמנה או אמנה, פנה לארגון ההוא כדי להגיש את הניירת הנכונה על מנת להשיג רישום סימן שלך. אם המדינה אינה צד להסכם או לברית, מצא את משרד הסימנים המסחריים האישי של המדינות.
  • למשל, אם המדינה בה אתה מבקש הגנה היא צד לפרוטוקול מדריד, הגש בקשה בינלאומית ללשכה הבינלאומית של ארגון הקניין הרוחני העולמי (WIPO).
  • ניתן להשיג הגנה בינלאומית על סימן מסחר באמצעות רישום הסימן במדינות בודדות. בקר באתר WIPO עבור מדריך של משרדי הסימנים המסחריים במדינה.
 2. 2
  שלם את העמלות הנדרשות. אם מגישים על פי פרוטוקול מדריד, בקר באתר WIPO לקבלת מחשבון אגרות כדי לקבוע את הסכום הנכון לשלם עבור בקשה בינלאומית במסגרת פרוטוקול מדריד. בקר באתרי הארגון האחר או בספריית משרדי הסימנים המסחריים במדינה מסוימת כדי לחשב את העמלות הנדרשות אם אתה מגיש לארגון אחר או למדינה ספציפית מחוץ לארה"ב בה מבקשים הגנה.
 3. 3
  שמור על חותמך. חלק משמירה על הסימן שלך מחייב שימוש בעצמך בסימן ושיטור השימוש בסימן על ידי גורמים אחרים.
  • כדי להבטיח שזכויותיך לא יפוגו עקב אי שימוש, ודא שאתה משתמש בסימן במקומות שהוא רשום. בעוד שהכללים בדבר פקיעת הרישום עקב אי שימוש משתנים, בחלק מהשיפוטים די בחמש שנים של אי שימוש בכדי לבטל את הבעלות על הסימן.
  • אם צד עושה שימוש לא תקין בסימן שלך, או מפר, חשוב לנקוט בפעולה מהירה כדי להגן על הסימן שלך. התגובה המתאימה להפרה נעה בין הוצאת מכתבים להפסקת הפסקה לבין הגשת תביעת הפרה.
אך השלבים הבאים מתארים כיצד לנווט את ההגנה הבינלאומית של הסימן המסחרי שלך
אין רישום אחד שיניב הגנה והכרה בינלאומיים מוחלטים, אך השלבים הבאים מתארים כיצד לנווט את ההגנה הבינלאומית של הסימן המסחרי שלך.

טיפים

 • מומלץ מאוד להיעזר בעורך דין מנוסה, אשר יכול לעזור לך ליצור סימן זכאי לרישום, לחפש במאגרי המידע, להכין את בקשותיך, לשקול את ההגנה הבינלאומית הנכונה ולעבוד עם הסימן המסחרי של המדינות הרלוונטיות. משרד או ארגון סימני מסחר. זה יכול לחסוך לך זמן יקר, ואולי להימנע מעלויות מיותרות, ובמקביל להבטיח לך הגנה בינלאומית במקומות הנכונים.
 • באירופה, רישום פדרלי הוא אופציונלי וניתן לרשום מותג במדינה אחת או יותר, וזה גם אופציונלי. חיפוש אישור מקיף, לפני כל שימוש או הגשה בתוך אירופה, צריך לכלול כל שימוש או רישום של מותגים דומים בכל מקום באירופה, כוללים מדינות, כדי טוב יותר קונפליקטים להימנע מאוחר.
 • רישום של מותג במדינה בארה"ב אינו זכאי להארכה בינלאומית, כגון הניתן במסגרת פרוטוקול מדריד, ואינו מאפשר לבעלים להשתמש בסמל הרישום מעגל-R: ®.

אזהרות

 • למשתמשים במותגים קיימים אך לא רשומים באירופה יכולות להיות זכויות חוקיות המונעות שימוש או רישום מאוחר יותר על ידיך או אחרים כאשר הם נאכפים בבתי משפט ממלכתיים או פדרליים. עדויות לשימוש שוטף כזה עשויות להוות בסיס ל"התנגדות "של בקשת USPTO המאוחרת שלך למותג" דומה למבלבל ".
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail