כיצד לסמן לוגו?

כדי לסמן לוגו מסחרי, התחל בחיפוש בבסיס הנתונים של משרד הפטנטים האירופי וסימני המסחר אחר כל הסימנים המסחריים הקיימים הדומים ללוגו שלך. אם יש לוגו שנראה דומה לזה שאתה רוצה לסמן, תצטרך ליצור אחד אחר. אם אין סמלי לוגו דומים, הגש בקשה מקוונת דרך מערכת היישומים האלקטרונית של סימן המסחר. לחלופין, תוכל להגיש בקשה לנייר לממונה על סימני המסחר. לקבלת עצות כיצד לבצע מעקב אחר היישום שלך, גלול מטה!

כדי לסמן לוגו מסחרי
כדי לסמן לוגו מסחרי, התחל בחיפוש בבסיס הנתונים של משרד הפטנטים האירופי וסימני המסחר אחר כל הסימנים המסחריים הקיימים הדומים ללוגו שלך.

הלוגו שלך הוא חלק מהמותג שלך כדי לזהות את העסק שלך כמקור הסחורה והשירותים שלך. חשוב להגן על המותג הזה, ובהרחבה, על הלוגו שמייצג אותו. אחת הדרכים לעשות זאת היא לרשום את הלוגו שלך במשרד הפטנטים והסימנים המסחרי באירופה (USPTO) כסימן מסחרי, אם כי הרישום בארה"ב הוא אופציונלי לחלוטין. כיצד לרשום לוגו כסימן מסחרי פדרלי מוסבר בשלבים הבאים.

צעדים

 1. 1
  קבע שהלוגו שלך ייחודי בתחום שלך. לא תתאפשר לך לרשום סימן מסחרי עבור לוגו הדומה לזה שכבר רשום ב- USPTO בשום תחום קשור. אתה גם לא צריך להשתמש בלוגו הדומה לזה שכבר נמצא בשימוש על מוצרים או שירותים בתחומך. אתה צריך "חיפוש אישור" כדי למזער את הסיכונים החוקיים של שימוש או ניסיון לרשום משהו הדומה לסימני מסחר אחרים.
  • מומלץ להזמין עורך דין לסימני מסחר שיעזור לך להשלים את חיפוש האישור. אימוץ לוגו שנחשב דומה מדי ללוגו אחר יסכן אתכם בהפרת זכויות יוצרים או בסימן מסחרי והוא יידחה לרישום. ייתכן שתאלץ להתחיל מחדש עם לוגו אחר אם תגלה מאוחר מדי ששלך יביא לסכסוך.
  • התחל בחיפוש בבסיס הנתונים המקוון של USPTO אחר סימנים מסחריים קיימים שעשויים להיות דומים ללוגו שלך. אף על פי שהרישום הוא אופציונלי, מותגים יקרי ערך רבים רשומים כעת או בעבר ותוצאות החיפוש הראשוניות עשויות לעזור לך להבין עד כמה המותג שלך נמצא בהשוואה לרישומים או יישומים קיימים או שפג תוקפם.
  • המאגר המקוון של USPTO הוא מערכת החיפוש האלקטרוני של סימנים מסחריים (TESS). החיפושים הם בחינם, אך יהיה עליך להתייעץ במדריך לחיפוש קוד העיצוב לגבי הקודים עבור כל אלמנטים עיצוביים רלוונטיים לשם השוואה עם עיצובים קיימים.
  • ספריית החיפוש הציבורית של USPTO היא גם בחינם. הוא ממוקם באלכסנדריה, וירג'יניה ופתוח בימי חול בין השעות 8: 00-17: 30. ה- USPTO גם מקיים ספריות פטנט וסימני מסחר מסחריות עם מאגרי CD-ROM, אך מאגרי מידע אלה אינם כוללים תמונות סימני עיצוב.
  • עליכם לחפש במאגרי רישום רלוונטיים גם למדינות בהן אתם מפעילים או מפיצים את הסחורה או השירותים שלכם. כתבי-עת וקטלוגים מסחריים בתחום שלך עשויים להוכיח ערך גם לקביעת השאלה האם מותגים דומים כבר נמצאים בשימוש, בין אם רשומים ובין אם לאו.
 2. 2
  הערך סימנים מסחריים קיימים שתמצא עבור סכסוכים אפשריים. אם אתה מוצא סמלי לוגו קיימים שנראים דומים לעיצוב שלך, תצוגת TESS תספק את המספר הסידורי של היישום, מספר הרישום, המצב הנוכחי וקישורים למסד הנתונים של מצב הסימן המסחרי ואחזור המסמכים (TSDR).
  • השתמש בקישורי TSDR כדי לראות אם רישומים אלה עדיין בתוקף או מדוע הם נדחו או בוטלו. אם אף אחת מהרישומים שלהם אינה בתוקף כרגע, ולא מצאת מותגים דומים בשימוש או רשומה במקום אחר, תוכל להמשיך ולהגיש בקשה לרישום הלוגו שלך.
  • מסד הנתונים של TSDR מתעדכן מדי יום בשעה 5 בבוקר, אז בדוק אחרי השעה 5 בבוקר אם קיימים עדכונים עדכניים ביותר. יתר על כן, מסד הנתונים של TSDR מכיל מידע חשוב שאינו נמצא באתר החיפוש, בעיתון שלו או בתקליטור המידע שלו.
  כיצד לרשום לוגו כסימן מסחרי פדרלי מוסבר בשלבים הבאים
  כיצד לרשום לוגו כסימן מסחרי פדרלי מוסבר בשלבים הבאים.
 3. 3
  הכן יישום סימן מסחרי. יהיה עליך להכין תיאור כתוב של הלוגו שלך ואת הסחורות והשירותים עליהם הוא יחול. (המדריך לזיהוי מוצרים ושירותים מקובל של USPTO מספק הנחיות כיצד לכתוב תיאור של הסחורה או השירותים שלך.) יהיה עליך גם ליצור ציור של הלוגו שלך באמצעות הגודל והפורמט שצוינו של USPTO.
  • בקשה עשויה להכיל תביעות לרישום הלוגו בסיווג אחד או יותר של סחורות או שירותים, או שתוכלו להגיש בקשות נפרדות לכל מחלקה. תשלום עבור כל כיתה נדרש. פרטים על מערכת הסיווג ניתן למצוא באתר הסימנים המסחריים USPTO.
  • יהיה עליך גם להגיש "דגימה" המראה כיצד הלוגו שלך נמצא בשימוש בפועל על הסחורות או השירותים המתוארים במסחר בארה"ב. דוגמאות כוללות צילום של הלוגו על מוצר, או צילום מסך של הלוגו המשמש לפרסום השירותים שלך.
  • אם עדיין לא השתמשת בלוגו שלך על סחורות במסחר, אתה עדיין יכול להגיש יישום "ITU", אם אתה מאשר שיש לך "כוונה להשתמש" בלוגו כמתואר. זה נותן לך אפשרות לשלוש שנים או יותר להוציא את המוצרים או השירותים שלך לשוק עם הלוגו, לפני שהבקשה שלך תידחה בגין אי שימוש. עמלות נוספות יחולו על השלמת יישום ITU.
  • לבקשות לרישום ארה"ב של מותגים שכבר רשומים במדינות אחרות יש חוקים שונים במקצת, שעליהם יהיה עליך לדון עם עורך הדין שלך לסימנים מסחריים.
 4. 4
  הגש את היישום עם USPTO. לאחר שניקיתם את הלוגו שלכם לשימוש, תוכלו פשוט להתחיל להשתמש בלוגו שלכם, או להירשם במדינה אחת או יותר על מנת להשיג זכויות מוגבלות. עם זאת, הדרך להשיג זכויות נרחבות יותר בפריסה ארצית היא להגיש למשרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני. ישנן מספר דרכים בהן ניתן להגיש:
  • השתמש במערכת היישום האלקטרוני של סימנים מסחריים (TEAS) לניסוח והגשת בקשתך באופן מקוון. TEAS מספק את האפשרות לבדוק את שלמות בקשתך לפני הגשתך, ואז מספק סיכום דואר אלקטרוני של היישום שלך ומספר סידורי שאיתו ניתן לעקוב אחריו (באמצעות TESS או TSDR).
  • שלח אותו בדואר לממונה על סימני המסחר, ת.ד 1451, אלכסנדריה, וירג'יניה 22313-1451. שבועיים-שלושה לאחר שתשלח אותו, תקבל קבלת הגשה ומספר סידורי.
  • העבירו אותו ביד או באמצעות שליח למרכז הסיוע לסימנים מסחריים, מדיסון איסט, חדר בקומת המגרש C 55, ברחוב דולאני 600 באלכסנדריה. תינתן לך קבלת חותמת זמן עם מספר סידורי של היישום.
 5. 5
  עקוב אחר הבקשה שלך. בדוק את מצב היישום שלך במסד הנתונים של TSDR. בדרך כלל, תשמע מה- USPTO בעוד 3 עד 4 חודשים, אך לפעמים זה עלול לקחת יותר זמן.
  • ל- USPTO עורך דין בוחן יבדוק את בקשתך, תוך כשלושה חודשים, וישלים חיפושים משלהם במאגרי מידע שונים עבור עימותים פוטנציאליים. הבדיקה מביאה ל"פעולה משרדית "או לאישור לפרסום.
  • אם יש ליקויים בבקשתך, תקבל "פעולה משרדית" מהבוחן ותקבל זמן מוגבל (עד שישה חודשים) לטפל בסוגיות. לא ניתן לתקן כמה בעיות ותצטרך לנטוש את היישום ולהתחיל מחדש. לעורך הדין שלך לסימני מסחר יש ניסיון בהימנעות מבעיות כאלה והוא יכול לייעץ לך בהתאם.
  • חלק מהבקשות הופכות לנושא של תיקונים, טיעונים וערעורים ארוכים, ותצטרך להחליט בעצמך אם ההרשמה שווה את העלות והעיכוב הנוספים.
  • לאחר שבקשתך תעבור את הבחינה הראשונית לזכאות, לאחר מספר חודשים היא תפורסם בכתב העת הרשמי של סימני המסחר. אם לא הוגשה התנגדות תוך 30 יום מרגע הפרסום, בקשתך תירשם או אחרת "תותר", עד להשלמת הגשת ה- ITU, במידת הצורך.
  • עבור יישום ITU שהותר, יש זמן מוגבל להגיש הוכחה לשימוש בפועל במסחר. עתירות להארכה מעבר לחצי השנה הראשונה תחייבו בתשלום נוסף.
  • לאחר הוצאת הרישום שלך, תוכל להחיל את מכשיר ה- Circle-R ® על הלוגו שלך, ומסמל רישום פדרלי.
  • בהמשך, יהיה עליך להגיש מסמכים נוספים ולשלם עמלות נוספות כדי לשמור על תקינותו לאחר חמש שנים. חידושים יחויבו גם הם בכל עשר שנים, בהנחה שתמשיך להאמין שהרישום הוא בעל ערך.
  לא תתאפשר לך לרשום סימן מסחרי עבור לוגו הדומה לזה שכבר רשום ב- USPTO בשום תחום קשור
  לא תתאפשר לך לרשום סימן מסחרי עבור לוגו הדומה לזה שכבר רשום ב- USPTO בשום תחום קשור.
 6. 6
  הקים שירות "שעון סימן מסחרי" כדי להגן על זכויותיך החיוניות. שעון סימני מסחר הוא שירות של עורך דין או ארגון, כדי לפקח על השימושים הציבוריים בלוגו שלך ולהגן מפני שמישהו אחר מפר את הסימן המסחרי שלך. אנשים או ארגונים אלה יעזרו לך לבחור אם להגיש מפסקים ולהפסיק מכתבים או אפילו להניע תביעות בגין הפרת סימנים מסחריים אם משתמשים בסימן המסחרי שלך שלא כדין.
  • עליך ליישם הנחיות פנימיות ותהליכי ניטור משלך כדי לוודא שעובדיך משתמשים בלוגו כראוי.

טיפים

 • אם הלוגו שלך כולל את שם החברה שלך, עליך לרשום אותו גם כסימן מסחרי. אתה יכול להגיש בקשה נפרדת לשם ולוגו, או להגיש בקשה לסימן מסחרי מורכב (עיצוב ומילים).
 • אם אתה מתכנן לעשות עסקים רק במדינה אחת, ייתכן שתרצה לרשום את הלוגו שלך כסימן מסחרי רק באותה מדינה על ידי הרשמה למשרד מזכירת המדינה. עם זאת, זה יעניק לך הגנה על סימנים מסחריים רק במצב זה.
  אימוץ לוגו שנחשב דומה מדי ללוגו אחר יסכן אתכם בהפרת זכויות יוצרים או בסימן מסחרי והוא יידחה לרישום
  אימוץ לוגו שנחשב דומה מדי ללוגו אחר יסכן אתכם בהפרת זכויות יוצרים או בסימן מסחרי והוא יידחה לרישום.
 • מוצרים ושירותים עבור "אותו דבר" עשויים לדרוש רישום הן בסוג הסחורה והן בסוג השירותים. למשל, פרסום קטלוג נייר (בכיתה 16) שונה משירות אספקת מכירות של אותן סחורות באמצעות קטלוג מקוון (בכיתה 35).

אזהרות

 • לאחר שה- USPTO מאשר את הלוגו שלך כסימן מסחרי, עליך להשתמש בו או לאבד את הרישום שלך. עליך גם להגיש מסמכים רגילים ל- USPTO כדי לשמור על מעמד הלוגו שלך כסימן מסחרי רשום.
 • אל תשלח מכתב הפסקה או ביטול אלא אם כן המחקר שלך מראה כי זכויותיך עדיפות על זכויות האדם שאתה מאתגר. הם עשויים לתבוע אותך מיד, אם אתה טועה.

שאלות ותשובות

 • כמה עולה רישום סימן מסחר?
  בתנאי שאתה מוכר את הסחורה שלך בעת הגשת הסימן המסחרי, העלות הכוללת שלך לרישום סימן מסחר תהיה העמלה המשפטית השטוחה של 710 € ודמי הגשה ממשלתיים בסך 210 € לכל כיתה.
 • כמה עולה להשיג סימן מסחרי?
  בתנאי שאתה מוכר את הסחורה שלך בעת הגשת הסימן המסחרי, העלות הכוללת שלך לרישום סימן מסחר תהיה העמלה המשפטית השטוחה של 710 € ודמי הגשה ממשלתיים בסך 210 € לכל כיתה.

תגובות (2)

 • gjames
  המדריך הוא תמיד תוצאת החיפוש המובילה ביותר כשיש לי שאלות כיצד עדיין לא התאכזבתי. תודה.
 • rnitzsche
  העלות וקו הזמן להשלמת תהליך הסימן המסחרי היו מידע רב ערך. שירותי החיפוש הממשלתיים כדי להבטיח את הבעלות הפרטית שלך על לוגו המותג שלך הם הדרך הבטוחה להמשיך ולפתח את המותג שלך מבלי להפר את המותג של מישהו אחר.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail