איך להילחם בכרטיס תנועה?

מאבק בכרטיס תנועה יכול להיות אתגר, אך אם יש לך הוכחות קשות לכך שהקצין טעה, אתה יכול לזכות בתביעה. ראיות תקפות כוללות עדים שיעידו כי אתה צדק ותמונות המוכיחות את חפותך. לדוגמא, אם לא עצרתם במעבר חציה מכיוון שהצבע דהה ולא ראיתם אותו, יתכן שתוכלו לנקות את הכרטיס באמצעות תמונה שתוכיח זאת. יהיה עליך לעקוב אחר ההוראות בכרטיס שלך כדי לערער עליו. במדינות רבות אתה יכול לערוך משפט בדואר שבו אתה כותב את הטיעון שלך במכתב. אם הקצין לא ישלח את חשבונו, אתה תזכה כברירת מחדל. אחרת יתכן שתצטרך ללכת לשימוע. למרות שאין לך זכות לעורך דין שמונה, עדיין תוכל לשכור עורך דין לתעבורה שיעזור לך. לקבלת טיפים נוספים ממחברנו המשפטי, כולל כיצד לקרוא את קטעי הקוד שצוטטתם בגין הפרתם, קראו הלאה.

האם אוכל להילחם בכרטיס
אם קצין הכרטוס שם את הכתובת והלידה הלא נכונים על הכרטיס שלי, האם אוכל להילחם בכרטיס?

לחימה בכרטיס תנועה עשויה להרגיש כמו קרב בעלייה. ברוב השיפוט, הפרות תעבורה קלות כמו מהירות מופרזות הן עבירות, ולא עבירות - כלומר אין לך אותן זכויות כמו לנאשמים בבתי המשפט הפליליים, כמו הזכות למושבעים או הזכות לעורך דין חופשי. יחד עם זאת, הפרות מרגשות רבות הן עבירות אחריות קפדניות. זה אומר שהכוונה שלך לא רלוונטית. אך אם ברצונך להימנע מהאפשרות להוסיף נקודות לרישיון שלך שעלולות לגרום להגדלת הביטוח שלך, ייתכן שתרצה לעשות כל שביכולתך כדי לשמור על הפרה זו.

חלק 1 מתוך 4: סקירת הכרטיס שלך

 1. 1
  בדוק את הדיוק בכרטיס שלך. מיד לאחר שהקצין נותן לך את הציטוט בכתב, וודא שכל המידע נכון, כולל כל מה שמזהה אותך או מתאר את מכוניתך.
  • מידע חסר או שגוי בכרטיס שלך עשוי להיות עילה לפיטורים. עם זאת, זה חייב להיות משמעותי. לדוגמא, אם הקצין אומר שיש לך ב.מ.וו כחול כהה כשלמעשה יש לך ב.מ.וו שחור, זה כנראה לא הבדל מספיק גדול כדי להצדיק את פיטורי הכרטיס המהיר שלך. אם הקצין כותב את הכרטיס להונדה סיוויק אדומה כשלמעשה יש לך BMW כחול כהה, זה סיפור אחר.
 2. 2
  שים לב לסעיפי הקוד המדויקים שצוטטת בגין הפרה. הקצין יבדוק או יכתוב את החלקים המדויקים של העיר או קוד התנועה הממלכתי שלטענתו לא פעלת.
  • אם אינך מבין מה עשית לא בסדר, שאל את הקצין במקום לפני שהיא עוזבת. אתה רוצה לוודא שאתה מבין בדיוק מדוע נשלפת ולמה נותנים לך כרטיס.
 3. 3
  גלה את הנוהל המדויק להתמודדות עם הכרטיס שלך. בדרך כלל הציטוט עצמו יכלול פרטי קשר עבור תשלום הקנס או ערעור על הכרטיס.
אם הם שמו מידע שגוי בכרטיס תנועה
אם הם שמו מידע שגוי בכרטיס תנועה, האם זה יכול להיות עילה לפיטורים?

חלק 2 מתוך 4: איסוף ראיות

 1. 1
  הקלט את כל הפרטים הרלוונטיים מזירת האירוע. בהקדם האפשרי, רשמו את השעה ביום בו נעצרתם, היכן נעצרתם, איך היה מזג האוויר, כמה תנועה בכביש, כמה זמן נעצרתם וכל מידע רלוונטי אחר.
  • מכיוון שחוקים רבים נשענים על שיקול דעת סובייקטיבי, כל הפרטים הללו יכולים לסייע בתמיכה בהבנתך את המצב. לדוגמא, ב -20 מדינות - כולל קליפורניה, טקסס ויוטה - מגבלות המהירות אינן מוחלטות ותוכלו לקבוע פסק דין בשאלה האם בטוח לחרוג ממגבלת המהירות. למרות שעדיין תוכל להשיג כרטיס, תוכל להשתמש בנסיבות מרגע האירוע כדי לטעון שאתה מפעיל את רכבך בבטחה.
 2. 2
  קח הצהרות מעדים. אם היה איתך מישהו ברכב, או אם היו אנשים בקרבת מקום שראו שאתה נשלף, ברר אם הם מוכנים להצהיר ברשומות על מה שהם ראו.
  • אם יש לך עדי ראייה שמוכנים להעיד בשמך, ודא שיש לך שמות ופרטי קשר לפני שאתה עוזב את המקום.
  • נוסעים או עוברי אורח שיעידו על גרסת האירועים שלך יכולים לעזור לך לשכנע את השופט שאתה צודק ותצפיות השוטר לא היו מדויקות.
 3. 3
  צלם את האזור מנקודת מבטך ומנקודת מבטו של הקצין. אם הקצין התבונן בך ממקום אחר לפני שמשך אותך, לך לשם ותצלם את מה שהיה רואה.
  • זה חשוב במיוחד אם המקרה שלך תלוי בחסימה או במצב מסוכן אחר. לדוגמא, אם היית צריך לסטות כדי להימנע מבור ענק ונשלף וקיבלת ציטוט לשינוי נתיב לא חוקי, תמונות של הבור יתמכו בטענתך כי פעולותיך היו מוצדקות.
  • כמעט תמיד ניתן לטעון שהקצין לא היה במצב טוב לראות מה קרה, במיוחד אם יש חסימות או אם הייתה תנועה כבדה.
 4. 4
  גלה באילו מכשירים או ציוד השתמש הקצין. אם עמדת הקצין כי הפרת את החוק מבוססת על מידע המסופק על ידי ציוד, יהיה עליך לוודא שהציוד פועל כראוי.
  • לפני שתעבור למשפט, בקש עותקים של רשומות התחזוקה ולוחות הזמנים של כל ציוד זה. אם המכונות לא היו מכוילות או מתוחזקות על פי תקני התעשייה, ייתכן שתוכל לבטל את הכרטיס שלך בטענה שהחלטת הקצין התבססה על מידע לא אמין.
  • לדוגמה, יש לכייל מחדש את רוב רובי הרדאר פעם בחודש או פעם בחודש אחר. אם האקדח לא היה מכויל, או אם הקצין לא בדק את הכיול בעת שהנפיק את הכרטיס, יתכן שתוכל לפטר את הכרטיס שלך.
 5. 5
  קבל מידע מזהה מהקצין. וודא שיש לך את שם הקצין, את מספר התג שלו ואת מספר מכונית הסיור שלו.
  • אם הקצין שהוציא את הציטוט שלך הגיש דוח או רשם הערות כלשהן לגבי עצירת התנועה, אתה זכאי להעתקים גם מהם.
האם אוכל להילחם בכרטיס כאשר השלט המוצב מציין כי המהירות המותרת היא 35
האם אוכל להילחם בכרטיס כאשר השלט המוצב מציין כי המהירות המותרת היא 35, אך אני מצוטט על כך שהייתי בן 37 מתוך 25?

חלק 3 מתוך 4: הערכת ההגנה שלך

 1. 1
  שקלו את היתרונות והחסרונות של לחימה בכרטיס או פשוט תשלום הקנס. לאור הזמן והמאמץ שיידרש להילחם בכרטיס תנועה, אם ההפרה היא מינורית והקנס קטן, אולי עדיף לך פשוט לשלם את הקנס ולהמשיך בחייך.
 2. 2
  קבע אם אתה יכול לטעון כי מעשיך נבעו מעובדה שגויה. אף על פי שבורות החוק לעולם אינה תירוץ, טעות לגיטימית ומובנת של עובדה מרכזית עשויה להוריד אותך מהכל.
  • לדוגמה, אם לא עצרת במעבר חציה בגלל שהצבע היה דהוי כל כך שהוא בקושי נראה, השופט עלול לחתוך לך רפיון. עם זאת, הטענה שלא עצרת בגלל שלא ידעת שאתה אמור לעצור במעבר חציה לא תעזור לך.
 3. 3
  החליט אם פעולותיך היו מוצדקות מבחינה משפטית או שהן נחוצות כדי למנוע נזק. למרות שהפרת טכנית את פקודת התעבורה, בנסיבות מסוימות עליך לבצע תמרון לא חוקי כדי להימנע ממשהו הרבה יותר מסוכן.
  • לדוגמה, אם היית סוטה להימנע מפגיעה בבעלי חיים שחוצים את הכביש, ייתכן שתוכל לקבל כרטיס לשינוי נתיב לא חוקי שנדחה.
  • עם זאת, זכור שעליך להיות מסוגל להוכיח שגרסת האירועים שלך התרחשה. אם לא היה מישהו אחר ברכב שלך שראה את החיה וזה יסתכם במילה שלך כנגד המילה של השוטר, כנראה שעדיף לך פשוט לשלם את הקנס.
  • חוסר תשומת הלב שלך או הצורך האישי שלך אינם אותו דבר כמו הימנעות מפגיעה. הנזק שאתה נמנע חייב להיות משהו שלא גרמת. לדוגמא, אם היית מריב עם אחותך בטלפון הסלולרי שלך והדליק נורה אדומה, טיעון זה לא היה מתרץ למעשיך במקרה ששוטר משך אותך וכתב לך כרטיס.
 4. 4
  נתח את קטעי הקוד שצוטטתם בגין הפרתם. מצא עותק של הקוד ושבר את החלק לחלקים. אם אחד האלמנטים חסר במקרה שלך, אינך יכול להיות אחראי.
  • התבונן בחלקי הקוד בהם השיפוט האישי נכנס לתמונה. חוקי תעבורה רבים אינם מוחלטים וסומכים על הנהג לבצע הערכה כנה מה ההתנהלות הטובה ביותר לאור מזג האוויר ותנאי הכביש. לדוגמא, הגבלות מהירות אינן מוחלטות ביותר מתריסר מדינות - המשמעות היא שגם אם תקבל כרטיס לחריגה מהמגבלה המהירה במדינות אלה, תוכל עדיין לטעון כי המהירות בה נסעת הייתה בטוחה. בהתחשב במכלול הנסיבות.
  • כמעט כל הפרה שמכילה את המילה "לא בטיחותי" מרמז על פסק דין סובייקטיבי מצד השוטר. בכל פעם שצוטטת לך תנועה לא בטוחה, הדלת פתוחה בפניך לטעון שמבחינת עמדתך, פעולותיך היו למעשה בטוחות.
  • אם תמרורים או איתותים מהכביש מוצגים בציטוט שלך, בדוק אותם במדריך המכשירים לבקרת תנועה אחידה, שפורסם על ידי מינהל הכבישים הפדרלי. ה- MUTCD הוא אוסף של תקנים לאומיים לכל מכשירי בקרת התעבורה. אם אתה יכול להוכיח כי השלט או האות הרלוונטיים אינם עומדים בתקנים החלים, ייתכן שהכרטיס שלך יופסל מטעמים אלה.
יתכן שתוכל לשכור עורך דין לתעבורה שיוכל לעזור לך להילחם בכרטיס
למרות שאין לך זכות לעורך דין שמונה, יתכן שתוכל לשכור עורך דין לתעבורה שיוכל לעזור לך להילחם בכרטיס.

חלק 4 מתוך 4: הולך למשפט

 1. 1
  גלה אם אתה יכול לקבל עורך דין שייצג אותך. למרות שאין לך זכות לעורך דין שמונה, יתכן שתוכל לשכור עורך דין לתעבורה שיוכל לעזור לך להילחם בכרטיס.
 2. 2
  שקול בית ספר לתעבורה. בתחומי שיפוט רבים תוכל ללמוד בבית ספר לתעבורה ולבטל הפרה קלה. בדרך כלל אפשרות זו זמינה רק לעבריינים ראשונים או להפרות קלות יחסית.
  • אם זה הכרטיס הראשון שלך בתחום השיפוט, ייתכן שתוכל להיעזר בטענה מיוחדת "ללא תחרות" בה אתה משלם אגרה מופחתת וההפרה לא מוסיפה נקודות לרישיון שלך או נכנסת לביטוח שלך.
 3. 3
  גלה אם יש לך אפשרות להגיש משפט על ידי הצהרה. במדינות רבות ניתן לערוך משפט בדואר. אתה כותב מכתב שמסביר מדוע אין לשאת באחריות להפרה, ואז הקצין כותב עם הצד שלו בסיפור. אם הקצין לא מצליח לכתוב, אתה מנצח כברירת מחדל. עם זאת, אם אתה מפסיד בדואר, אתה עדיין יכול לבקש שימוע אישי.
 4. 4
  בקש שימוע אישי, במידת הצורך. יכול להיות שקבע לך אוטומטית תאריך שימוע, או שהעיר שלך עשויה לדרוש ממך לבקש תאריך שימוע. אם אתה אחראי לבקשת שימוע, עשה זאת בהקדם האפשרי לאחר שתקבל את הכרטיס שלך, כך שתוכל לבחור יותר בתאריכים ובשעות.
  • ברוב תחומי השיפוט, השוטר שהוציא את הציטוט שלך נדרש להופיע בדיון שלך. אם הוא לא מופיע, הכרטיס שלך עלול להידחות אוטומטית.
  • אם בכרטיס שלך כבר יש תאריך, שקול לשנות אותו. בדרך כלל לקצין שהנפיק את הכרטיס שלך כבר יש תאריך זה בלוח הזמנים שלו ומתכנן להשתתף בכמה דיונים באותו יום. אם תאריך השימוע השתנה, קיימת אפשרות גדולה יותר שהקצין לא יופיע.
  • בקשת המשך עשויה גם להגדיל את הסיכויים שהקצין אינו זמין להופיע.
 5. 5
  מופיע בשמיעתך. התלבשו בלבוש נקי ומקצועי והגיעו מוקדם לשמיעתכם. הביאו עותקים של כל המסמכים יחד עם כל הראיות או העדים שתרצו להציג.
  • התייחס בכבוד לכל עובדי בית המשפט. אם ישנם מקרים אחרים שנשמעים לפניך, התיישב וחכה לתורך. כשאתה נקרא להתייצב, פנה לשופט כ"כבודך "ואל תדבר אלא אם תישאל לך שאלה.
  • השאירו את הטלפון הנייד שלכם או כל מכשיר אלקטרוני אחר בבית או ברכב - אל תנסו להביא אותם אתכם לאולם בית המשפט.
  • ארגן את המסמכים והראיות שלך לפני שתגיע לשם כדי לא לדשדש בניירות אם השופט מבקש משהו.
 6. 6
  הציגו את ההגנה שלכם. כאשר השופט קורא לך, הסביר בקצרה מדוע אינך אחראי להפרת התעבורה. שמור על טענתך תמציתית ודבק בעובדות.
  • אם הבאתם עדים שיעידו בשמך, דאג לשאלותיך בקצרה וודא שהן עומדות בקנה אחד עם מה שאתה מנסה להוכיח במקום לסטות.
 7. 7
  הקשיב בזמן שהקצין מציג את הצד שלה בסיפור. אתה יכול לרשום הערות אם יש משהו שאתה רוצה לשאול אותה עליו. אבל אל תפריע לה או תתווכח איתה.
  • אל תעליב את השוטר ואל תאשים אותה בשקר. אם זה מסתכם בוויכוח בינך לבין השוטר ללא כל ראיות עובדתיות, השופט כנראה יאמין לשוטר.
 8. 8
  שאל את הקצין שאלות. לאחר שהקצין סיים את עדותה, השופט ייתן לך הזדמנות לשאול אותה שאלות.
  • אתה רוצה לבסס ספק במוחו של הקצין, כמו גם במוחו של השופט. ייתכן שהקצין נכנס לאולם בית המשפט ההוא משוכנע לחלוטין שהיא נכונה בכך שנתנה לך כרטיס, אך אם אתה יכול לשים ספק במוחה היא עשויה להיות פחות בטוחה בעצמה. אם הקצין לא בטוח לגמרי, גם השופט לא יהיה בטוח ועשוי לפטר את הכרטיס שלך.
  • Create uncertainty in the officer's mind by challenging her subjective conclusions. Police officers often don't know the exact wording or interpretation of a law. The officer who pulled you over may not have realized that she has to make a judgment call every time she writes a ticket for violating a law that requires safe or responsible vehicle operation. Ask the officer how she came to the conclusion that your driving was unsafe or irresponsible, and then provide her with evidence she didn't have at the time.
  • לדוגמא, נניח שהיא נתנה לך כרטיס להחלפת מסלול לא בטוחה. היא ראתה אותך רק מתנודדת בצורה בלתי יציבה לנתיב השמאלי ואז חזרה ימינה; עם זאת, היא לא ראתה את הצבי חוצה את הכביש שסטת כדי להימנע ממנו. מידע זה עשוי לשנות את שיקול דעתה, מכיוון שיהיה לך בטוח יותר לסטות מאשר להכות את הצבי.
  • אתה יכול גם להגיש נגדו את עדותו של הקצין על ידי תיגר על תצפיותיה. זו הסיבה שדיברת עם עדים וצילמת את הסצינה.
  • לדוגמא, נניח שאתה מבקש מהקצין לתאר את תנאי מזג האוויר כשהיא משכה אותך, והיא אומרת שהיה בהיר ושטוף שמש. אם יש לך תמונה שמראה שהתנאים היו אפורים ומעוננים, השתמש בה כדי להטיל ספק בתצפיות שלה. כשתאוחר יותר היא אומרת שהיא בטוחה שהמכונית שלך הייתה זו שנסעה במהירות מופרזת, אתה מקבל את ההזדמנות לשאול אותה עד כמה היא בטוחה - בטוחה כמו שהיא הייתה בהירה ושטופת שמש?
 9. 9
  קבל את פסק הדין של השופט. לאחר ששני הצדדים הציגו את כל הראיות, השופט יחליט אם אתה אחראי להפרה או לא.
  • אם השופט פוסק נגדך ואתה מחליט שאתה רוצה לערער, בקש מפקיד בית המשפט מידע על הליך הערעור.

אזהרות

 • לעולם אל תשלם כרטיס תנועה אם אתה מתכנן להילחם בו. כמעט בכל תחום שיפוט, תשלום כרטיס תעבורה מהווה הודאה באשמה.

שאלות ותשובות

 • אם קיבלתי כרטיס במורד גבעה, האם יש לי את הזכות לטעון שכוח הכבידה מילא תפקיד בכך שעברתי את המהירות המותרת?
  אתה יכול לטעון את זה, אבל מאוד לא סביר שהשופט יראה בזה רלוונטי. עליכם לשמור על רכבכם בשליטה כל העת.
 • אם הקצין לא מקבל את כרטיס הרישום שלי, האם זו עילה לפיטורים?
  לא, שוטרים אינם נדרשים לבדוק את הרישום שלך. הם עשויים פשוט להוציא זימון מבלי לבדוק את כל המידע שלך, למשל אם יש לך רישיון נהיגה תקף.
 • הקצין שכתב את הכרטיס והקצין שהשתמש במכ"ם היו שני אנשים שונים. הקצין עם המכ"ם עזב בלי להראות לי אותו. האם אוכל להילחם בכרטיס?
  קצין לא צריך להראות לך את המכשיר (בפלורידה); עם זאת, במשפט על שני השוטרים להופיע בבית המשפט (במיוחד הקצין שהשתמש במכשיר הקלטת המהירות) כדי להעיד על נסיבות העצירה. אם הקצין שהשתמש במכשיר לא מופיע במשפט, זה יכול להיות סיבה לדחיית התיק מכיוון שהקצין האחר אינו יכול להעיד על מה שאמר קצין הרדאר / לייזר בנוגע לשימוש במכשיר (זה אומר שמועה).
 • האם לשוטר עירוני יש את הזכות לתת כרטיס בכביש פדרלי?
  כן, לשוטרים סמכות שיפוט באזורים גאוגרפיים גדולים. אם הכביש המהיר נופל בתחום זה, יש להם זכות לאכוף עליו חוקים מקומיים.
 • קיבלתי כרטיס לנסיעה במהירות מופרזת בקצה נתיב חולף בכביש המהיר. האם אתה יכול לחרוג מהמגבלה הרגילה להעביר מכוניות אחרות בקליפורניה?
  לא, אתה חייב להיות במסגרת המהירות המותרת שפורסמה כל הזמן שאתה עובר.
 • האם אדם אחר יכול לדבר בשבילי בתכנון כרטיסי תנועה?
  כן, אם אותו אדם אחר הוא עורך דין. זכור כי בית המשפט לתעבורה הוא בית משפט אמיתי, ורק עורכי דין מורשים רשאים לייצג נאשמים.
 • אם הקצין לא מצליח לחתום ולהדפיס את שמה על הכרטיס, האם ניתן לפטרו?
  כן. זה מנוגד לחוק, והקצין עלול להיקנס בגין ביצוע משהו כל כך מבולגן.
 • האם אוכל להילחם בכרטיס כאשר השלט המוצב מציין כי המהירות המותרת היא 35, אך אני מצוטט על כך שהייתי בן 37 מתוך 25?
  עליכם להתקשר לסוכנות הממשלתית שמתחזקת את קטע הדרך הזה. בקש מהם לבדוק את המהירות המותרת בכתובת הרשומה בכרטיס ולשלוח לך מכתב או דוא"ל עם ממצאיהם. קח את זה לבית המשפט. עליהם לדחות את התיק. אם השופט דוחה את המכתב, אז דרוש מהם לזמן את הפקיד לבוא לבית המשפט כדי להעיד בשמך. אל תזמן את השוטר עד שראית את הוויכוח הזה, מכיוון שאתה רוצה שבית המשפט יראה את כתיבתם כעובדה.
 • קיבלתי ציטוט מהיר אבל ברחוב לא היה שלט להגבלת מהירות, אז אני יכול להילחם בזה?
  בהחלט! אם לרחוב אין שלטי הגבלה מהירה, אז איך ניתן לאכוף אותו? נהגים לא ידעו את הגבול. עם זאת, כמעט בכל אזורי מדינה וממשל מקומי מוגדרים מהירות מהירות כשאין שלטים המעידים על הגבלת המהירות, לכן שימו לב לאפשרות זו. אם לא קיימים שלטים, עליכם להניח שמגבלת המהירות היא מה שהחוק קובע לאזור מסוים.
 • שוטר הביא אדם לעבר ואני עברתי על פניו במהירות המותרת הרגילה. הוא משך אותי כעבור מספר דקות והנפיק לי כרטיס ענק שלא איטי בזמן שעבר עליו. האם זה כרטיס שאני יכול להילחם בו?
  כמובן! אתה יכול להילחם בזה בעצמך או לשכור ייצוג משפטי. שירותים משפטיים מקוונים יכולים לעזור.
שאלות ללא מענה
 • האם זה חוקי שקצין ייתן לי כרטיס אם החלפתי נתיב והקצין הצהיר שהוא מנסה למשוך מישהו אחר בגלל מהירות?
 • אם קצין הכרטוס שם את הכתובת והלידה הלא נכונים על הכרטיס שלי, האם אוכל להילחם בכרטיס?
 • אם הם שמו מידע שגוי בכרטיס תנועה, האם זה יכול להיות עילה לפיטורים?

תגובות (1)

 • trowe
  טוב מאוד ומפורט. נתן לי תקווה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail