כיצד למצוא עורך דין לפשיטת רגל?

שאל כל עורך דין כמה זמן הוא עוסק בדיני פשיטת רגל
שאל כל עורך דין כמה זמן הוא עוסק בדיני פשיטת רגל, ואיזה אחוז מהתיקים שלו הם תיקים בפשיטת רגל.

אמנם אתה עלול למצוא שפע של מקורות הטוענים שאינך זקוק לעורך דין ויכול להגיש בקשה לפשיטת רגל לבד, אך בעל עורך דין יכול לחסוך לך הרבה זמן וטרחה. דיני פשיטת הרגל מורכבים, והליך ההגשה קפדני ובלתי סלחני. אם אתה טועה, אתה עלול לאבד את היכולת לטפל מחדש, ולסכן את רווחתך הכלכלית. לאחר ההחלטה להגיש בקשה לפשיטת רגל, הצעד הבא שלך צריך להיות למצוא עורך דין לפשיטת רגל שלא רק שיש לו את הניסיון והמומחיות כדי להבטיח שהתיק שלך יתנהל בצורה חלקה, אלא שאיתו נוח לך לעבוד.

חלק 1 מתוך 3: עריכת החיפוש הראשוני שלך

 1. 1
  שוחח עם חברים או בני משפחה. אנשים שאתה מכיר וסומכים עליהם יכולים להיות המשאבים הטובים ביותר שלך בזיהוי עורכי דין שיענו על הצורך שלך.
  • במיוחד אם אתה מכיר מישהו אחר שהגיש בקשה לפשיטת רגל, שאל אותם באיזה עורך דין הם השתמשו ואם הוא מישהו שהוא ימליץ עליו.
  • אתה יכול גם לשאול עורכי דין שאולי אתה יודע מי הם מציעים. עורכי דין למדו בבית הספר למשפטים ומשתתפים בישיבות של לשכת עורכי דין ובמפגשים אחרים, כך שהם מכירים עורכי דין העובדים מחוץ לתחום העיסוק שלהם - במיוחד אם התחומים קשורים לעיתים קרובות, כגון גירושין ופשיטת רגל.
  • אתה יכול גם להשתמש באנשים שאתה מכיר במעגלים משפטיים כדי לעזור לך למועמדים לווטרינר בזמן שאתה מרכיב את רשימת הלקוחות הפוטנציאליים שלך. הם יכולים לומר לך אם עליך להימנע ממישהו או אם למישהו יש מוניטין לא רצוי.
  • אם אתה מודאג מהיכולת שלך לשלם שכר טרחה של עורך דין, בדוק אם אתה זכאי לשירותים בחינם או בעלויות מוזלות באמצעות חברות סיוע משפטי מקומיות או ארגוני זכויות צרכנים ללא מטרות רווח. אם אתה גר בסמוך לבית ספר למשפטים, יתכן ויהיה בו מרפאה שתסייע לך.
 2. 2
  ברר עם איגוד עורכי הדין המקומי שלך. לרשויות עורכי דין בדרך כלל יש ספריות עורכי דין הניתנות לחיפוש באתרי האינטרנט שלהן שיכולות לעזור לכם למצוא עורכי דין מורשים לעסוק באזורכם.
  • לעתים קרובות אתה יכול להגביל את החיפוש שלך לעורכי דין העוסקים בסוגים מסוימים של חוק, כך שתוכל להאיץ את זמן החיפוש שלך על ידי חיפוש רק אחר עורכי דין לפשיטת רגל.
  • על לשכת עורכי הדין לקבל מידע אודות רישיון עורך הדין, כך שתוכלו לברר אם רישיון עורך דין זה במצב תקין או שהוא נושא למשמעת מקצועית.
  • ספריות משפטיות אחרות ושירותי הפניה לעורכי דין יכולים לעזור לכם למצוא עורכי דין לפשיטת רגל. בדרך כלל, שירותים אלה בודקים גם את רישיונות עורכי הדין ורשומות המשמעת שלהם לפני שהם מאפשרים לכלול אותם, כך שלא תצטרך לבצע חיפוש נוסף כדי לאמת את המידע הזה.
 3. 3
  הערך את אתרי עורכי הדין. דרך אתר עו"ד תוכלו ללמוד עוד על ההתמחויות שלו, התרגול והניסיון שלו.
  • לעורכי הדין בדרך כלל יש דף ביולוגי שמפרט את הרקע החינוכי, התחביבים, תחומי העניין שלהם, ומספק מידע על חייהם ומשפחותיהם.
  • כשאתה מסתכל על ביוס, אל תפחד להפיל מישהו מהרשימה שלך פשוט כי הוא לא נראה כמו מישהו שאתה מסתדר איתו.
  • יחד עם זאת, אתה צריך להרגיש בסדר להעדיף מישהו מסיבה לכאורה לא רלוונטית. לדוגמא, אם יש לך אלוף גולדן רטריבר, זה סביר לחלוטין שאתה נמשך לעורך דין שיש לו את אותם הכלבים. המשותף הזה יכול לעזור לך ליצור קשר ולהרגיש בנוח עם עורך הדין שלך, וזה בעיצומו של פשיטת רגל.
  • במיוחד אם יש לכם תיק פשיטת רגל מורכב למדי עם נכסים משמעותיים עליהם אתם רוצים להגן, עליכם לשקול למצוא מישהו שהוא מומחה מוסמך של מועצת המנהלים בדיני פשיטת רגל. עורכי דין אלה חייבים לעבור מבחנים נוספים ולעמוד בכישורים מחמירים כדי לזכות בהסמכה זו, והם מומחים מובילים בתחום.
  • באופן כללי, לא צריך להיות משנה אם לעורך הדין יש אתר נוצץ ומעוצב המשתמש בכל הטרנדים והטריקים האחרונים. מה שצריך להיות חשוב הוא שהמידע קל לקריאה, נטול שגיאות הקלדה ושגיאות דקדוקיות, והאתר עצמו קל לניווט.
  ספריות משפטיות אחרות ושירותי הפניה לעורכי דין יכולים לעזור לכם למצוא עורכי דין לפשיטת רגל
  ספריות משפטיות אחרות ושירותי הפניה לעורכי דין יכולים לעזור לכם למצוא עורכי דין לפשיטת רגל.
 4. 4
  חפש ביקורות של לקוחות. לפעמים אתה יכול ללמוד עוד על איך זה באמת לעבוד עם עורך דין באמצעות המלצות של לקוחות קודמים.
  • כשאתה קורא ביקורות, השווה אותם לדברים החשובים לך. לדוגמא, אם חשוב לך שעורך הדין שלך יגיב אליך ויחזיר לך את כל השיחות או הודעות הדוא"ל שלך תוך 24 שעות, אתה לא הולך להיות מרוצה מעו"ד שחזר על עצמו תלונות על כך שהוא לעולם לא מחזיר שיחות טלפון.
  • מצד שני, אתה יכול בקלות לדחות תלונות על משהו שחשוב לך מעט. לדוגמא, אם יש לך מכונית, זה לא היה משנה לך שמשרד עו"ד לא נמצא בקו האוטובוסים.
 5. 5
  צמצם את רשימת המועמדים שלך. השתמש במידע שצברת מהחיפוש הראשוני שלך, פנה קומץ עורכי דין שתרצה לפגוש באופן אישי.
  • אתה עשוי לחשוב על שלב זה של החיפוש כאילו אתה מחפש בית או דירה להשכרה. אתה רוצה להתחיל עם רשימה ארוכה יותר, ולדרג אותם תוך כדי. בסופו של דבר כמה מהם יעלו לראש הרשימה שלכם, ואלו המקומות אליהם תלכו תסתכלו בהתחלה.

חלק 2 מתוך 3: ראיון עם לקוחות פוטנציאליים חזקים

 1. 1
  קבעו התייעצות ראשונית. עליך לתכנן לערוך התייעצויות ראשוניות עם לפחות שלושה עורכי דין פוטנציאליים לפני שתבצע את הבחירה הסופית שלך.
  • מרבית עורכי הדין לפשיטת רגל מספקים ייעוץ ראשוני בחינם, אך אינם נרתעים מעורך דין שגובה שכר טרחה נמוך אך ורק על בסיס זה.
  • אם עורך דין אליו אתה מתקשר לא יכול לקבוע פגישה למספר שבועות, כדאי לך לשקול לדלג עליו. עורך דין שעסוק כל כך לא יכול להספיק להקדיש למקרה שלך - במיוחד אם אתה רוצה שדברים יעשו מהר ככל האפשר.
  • אם לעורכי הדין יש טופסי מידע או רשימות של מסמכים או מידע שהם רוצים לקבלת הייעוץ הראשוני שלך, הגש אותם בהקדם האפשרי כדי שעורך הדין יספיק להתכונן להתייעצות.
 2. 2
  שאל כל עורך דין המון שאלות. הכן מראש רשימת שאלות כדי שלא תשכח לשאול על דברים שחשובים לך.
  • בפרט, גלה את הדרכים הטובות ביותר לתקשר עם עורך הדין, ומה התפנית האופיינית שלהם למענה לשיחות טלפון או מיילים.
  • שאל כל עורך דין כמה זמן הוא עוסק בדיני פשיטת רגל, ואיזה אחוז מהתיקים שלו הם תיקים בפשיטת רגל. גלה כמה מאותם מקרים דומים לשלך.
  • לדוגמא, אם בדרך כלל עו"ד מטפל בפשיטות רגל פשוטות יחסית לאנשים ללא הרבה נכסי מקרקעין או נכסים, ייתכן שהוא או היא לא יהיו הבחירה הטובה ביותר אם המצב שלך מורכב יותר ויש לך נכסים משמעותיים שאתה רוצה להגן עליהם.
  עליכם לשקול למצוא מישהו שהוא מומחה מוסמך של מועצת המנהלים בדיני פשיטת רגל
  במיוחד אם יש לכם תיק פשיטת רגל מורכב למדי עם נכסים משמעותיים עליהם אתם רוצים להגן, עליכם לשקול למצוא מישהו שהוא מומחה מוסמך של מועצת המנהלים בדיני פשיטת רגל.
 3. 3
  שמור על התנהגות כל עורך דין. אופן פעולתו של עורך הדין במהלך ההתייעצות יכול לספר לכם הרבה על מה שאתם יכולים לצפות בזמן העבודה איתו.
  • אישיותו של עורך הדין צריכה להיות חשובה בהחלטתך. אם אתה מרגיש לא נוח או מאוים על ידי מישהו, הוא לא יהיה יעיל עבורך.
  • הערך כמה תשומת הלב נותן לך עורך הדין. אם הוא או היא נראים מוסחים, מפסיקים את ההתייעצות מספר פעמים או מאפשרים הפרעות כמו שיחות טלפון או שאלות של עוזרים, זה ככל הנראה אינדיקציה עד כמה הוא או היא יהיו קשובים לעניינך.
  • עליכם גם להיזהר אם עורך הדין מצחצח את אחת משאלותיכם או שנראה מזלזל בנוגע למחשבותיכם או חששותיכם. באופן אידיאלי, עורך הדין שתבחר צריך להיות אחד שמגלה אמפתיה למצבך ורוצה לעזור לך להתחיל מחדש.
 4. 4
  שקול את המיקום ואווירת המשרד. מכיוון שסביר להניח שתצטרך לחזור למשרד מספר פעמים אם תזמין את עורך הדין, חשוב שתרגיש בנוח עם הסביבה שלך.
  • המיקום עשוי למלא תפקיד עצום בהחלטה שלך, תלוי בנגישות ובנוחות של המשרד עבורך. לדוגמא, אם אתה מסתמך על תחבורה ציבורית, אתה מעוניין בעורך דין שמשרדו נמצא ליד תחנת רכבת או אוטובוס.
  • גורמים אחרים, כמו כמות החניה הזמינה או התנועה בסמוך למשרד עורך הדין, עשויים גם הם למלא תפקיד בהחלטה שלך.
  • מלבד המיקום החיצוני של המשרד, חשוב כיצד אתה מרגיש בפנים. אתה צריך להרגיש בנוח ובטוח במשרד עורך הדין.

חלק 3 מתוך 3: קבלת ההחלטה הסופית שלך

 1. 1
  צור רשימה של יתרונות וחסרונות עבור כל מועמד. לאחר שראיינת כל עורך דין, עליך להשוות אותם באופן אובייקטיבי לקבלת החלטה מושכלת.
  • למרות שהקריטריונים שלך עשויים להיות אובייקטיביים, הדרך בה אתה שוקל קריטריונים אלה תלויה במה שחשוב לך באופן סובייקטיבי. לדוגמא, העובדה שאתה מוצא עורך דין אחד שוחק וגס באופן אישי עשויה להיות שאתה בוחר שלא להעסיק אותו, למרות שהוא מושלם בכל דרך אחרת.
 2. 2
  קחו בחשבון עלויות יחסית. לא היית מגיש בקשה לפשיטת רגל אם היו לך כספים בלתי מוגבלים, אך אתה לא צריך לתת לעלות של עורך דין למנוע ממך לבחור את המתאים ביותר עבורך.
  • יש לזכור כי עורכי דין העוסקים בדיני פשיטת רגל מבינים שללקוחותיהם יש תקציבים צמודים. עורכי דין רבים לפשיטת רגל מוכנים לפתח תוכניות תשלום ועשויים לדרוש מעט מאוד מראש.
  • אם אתה אוהב עורך דין אחד אך חושש שהשכר טרחה גבוה מדי, אל תפחד להתקשר אליו או לה ולהסביר את המצב. מרבית עורכי הדין מוכנים לנהל משא ומתן.
  • הימנע מבחירת עורך דין המבוסס אך ורק על העובדה שהוא או היא גובים את העמלות הנמוכות ביותר. הייצוג עלול בסופו של דבר לעלות לכם יותר מאשר אם הייתם הולכים עם מישהו יקר יותר מההתחלה. אם שכר טרחת עורך דין נמוך משמעותית משכר כל אחד אחר, נסה להבין מדוע ואז קבע אם ברצונך לקחת סיכון זה.
  • יש עורכי דין שמוכנים לייעץ לך ולעזור לך בניירת, מבלי לייצג אותך בבית המשפט, תמורת תשלום מופחת. אם זה משהו שמעניין אותך, גלה אם עורכי הדין שראיינת פתוחים בפני אפשרות זו.
  הצעד הבא שלך צריך להיות למצוא עורך דין לפשיטת רגל שלא רק שיש לו את הניסיון והמומחיות כדי להבטיח שהתיק
  לאחר ההחלטה להגיש בקשה לפשיטת רגל, הצעד הבא שלך צריך להיות למצוא עורך דין לפשיטת רגל שלא רק שיש לו את הניסיון והמומחיות כדי להבטיח שהתיק שלך יתנהל בצורה חלקה, אלא שאיתו נוח לך לעבוד.
 3. 3
  התקשר לעורכי הדין שראיינת. בהקדם האפשרי, עליך להודיע לכל עורך דין על החלטתך.
  • עורכי דין שהחלטת לא להעסיק יעריכו את האדיבות המקצועית אם תתקשר אליהם ותודיע להם שבחרת מישהו אחר.
 4. 4
  קבל את פרטי הייצוג בכתב. לאחר שבחרת את עורך הדין שלך, עליך להיפגש איתו או אותה בכדי לברר את פרטי ההסכם שלך.
  • על הסכם השימור בכתב להסביר באופן מלא את השירותים שעורך הדין ישלים עבורך, כיצד יחושבו חיובים ומתי תשלומים.

שאלות ותשובות

 • החתמתי שומר עם עורך הדין הראשון שדיברתי איתו בלי לחשוב. לקחתי שאלון לקוחות הביתה, אבל שיניתי את דעתי לגבי עורך הדין הזה. מה אני יכול לעשות?
  הסכם שומר הוא חוזה מחייב אלא אם כן עורך הדין מוכן לשחרר את החותם מתנאיו. יהיה עליכם להתייעץ עם עורך הדין המדובר, שאולי לא אכפת לו לייצג לקוח שאינו מרוצה מההתחלה.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail