כיצד לבקש פיטורים מרצון?

עליך לבקש פיטורין מרצון "עם דעות קדומות" רק בנסיבות הבאות
עליך לבקש פיטורין מרצון "עם דעות קדומות" רק בנסיבות הבאות: פיתחת את הסכסוך.

ייתכן שתרצה לדחות תביעה מרצון ממגוון סיבות. לדוגמא, יתכן ויישב את הסכסוך, או אולי תרצה לתבוע בבית משפט אחר. במצבים אלה, אתה יכול לבקש פיטורים מרצון על ידי הגשת מסמך משפטי לבית המשפט. בהתאם לנסיבותיך, ייתכן שתצטרך להשתתף בשימוע בו תסביר מדוע ברצונך לדחות את התיק. פיטורים מרצון אינם זמינים בכל המצבים, לכן עליכם לקרוא את כללי ההליך האזרחי של בית המשפט לבדיקה.

חלק 1 מתוך 3: בדיקה האם אפשרי פיטורים מרצון

 1. 1
  קרא את כללי ההליך האזרחי שלך. לכל בית משפט יש כללי הליך אזרחי המסבירים מתי ניתן לדחות תביעה מרצון. עליכם למצוא את הכלל הרלוונטי שלכם ולקרוא אותו. זה יסביר את המצבים שבהם אתה יכול לבקש פיטורים.
  • אם אתה בבית משפט פדרלי, קרא את התקנה הפדרלית 41. היא זמינה באופן מקוון.
  • אם אתה בבית משפט במדינה, מצא את כללי ההליך האזרחי של מדינתך שאמורים להיות מקוונים. אם אינך יכול למצוא את כללי המדינה שלך באופן מקוון, פנה לספריית משפטים העשויה להיות בבית המשפט שלך או בבית ספר למשפטים סמוך.
 2. 2
  בדוק האם הנתבע ענה לתביעה. על פי הכלל הפדרלי (וכללי מדינה רבים), אתה יכול לבקש פיטורים מרצון רק אם הנאשם לא ענה לתביעתך או הגיש בקשה לפסק דין מקוצר. עברו על ניירותיכם ובדקו האם הנתבע ענה לתביעה בדרך כלשהי.
  • נאשם יכול לענות על התביעה על ידי הגשת "תשובה" או "בקשה לסילוק".
 3. 3
  בוא להסכם עם הנאשם. אם הנאשם ענה לתביעתך, עדיין תוכל לקבל פיטורין מרצון כל עוד הנאשם מסכים לדחות את התביעה. זה נקרא "תניה".
  • עליך לפנות לנאשם ולהסביר מדוע ברצונך לדחות את התיק.
  • הייה זהיר עם מה שאתה אומר. אתה לא צריך לומר, "אני רוצה לדחות את התיק כי הראיות שלי חלשות." עם זאת, אם אתה מסדיר את התביעה, למשל, אז אתה יכול להסכים לדחות את התביעה במסגרת ההסדר.
 4. 4
  בדוק אם הנאשם הגיש תביעה שכנגד. אתה עדיין יכול לקבל פיטורים גם אם הנאשם ענה לתלונתך וגם אם הנאשם מסרב להסכים לדחות את התביעה. במצב זה עליכם להגיש בקשה ולקבל את אישור בית המשפט. עם זאת, הנאשם יכול היה להגיש תביעה שכנגד כשהוא ענה לתלונתך.
  • בדוק את התשובה שהגיש הנאשם. בדוק אם ישנה תביעה שכנגד.
  • אם כן, השופט ידחה את התביעה רק אם התביעה שכנגד יכולה לעמוד בפני עצמה. המשמעות היא שהתביעה שכנגד אינה תלויה עובדתית מהתביעה אותה תרצה לדחות.
  אתה יכול לבקש פיטורים מרצון על ידי הגשת מסמך משפטי לבית המשפט
  במצבים אלה, אתה יכול לבקש פיטורים מרצון על ידי הגשת מסמך משפטי לבית המשפט.
 5. 5
  החלט אם לדחות "בדעה קדומה. " אם אתה דוחה תיק "ללא דעות קדומות", תוכל להגישו שוב במועד מאוחר יותר. עם זאת, כאשר תיק נדחה "עם דעות קדומות", אינך יכול לטפל בו מאוחר יותר. עליך לבקש פיטורין מרצון "עם דעות קדומות" רק בנסיבות הבאות:
  • פיתחת את המחלוקת. לדוגמא, מישהו אולי היה חייב לך כסף. אם הוא או היא שילמו לך במלואם, תוכל לדחות את התביעה "בדעה קדומה".
  • הגעת להסדר. במסגרת הסכם פשרה, תסכים לשחרר את הנתבע מאחריות נוספת. בהתאם לכך, אתה עשוי להסכים לדחות את התיק "בדעות קדומות".
  • תבעת את האדם הלא נכון. אולי אתה מבין שקראת את האדם הלא נכון כנאשם. עליכם להיות בטוחים ב 100% שהאדם אינו הנאשם הנכון לפני שתבקשו לפטר "בדעה קדומה".
 6. 6
  שים לב להתיישנות שלך. "חוק התיישנות" אומר לך כמה זמן יש לך להביא לתביעה. ככלל, השעון מתחיל לרוץ מיום הפציעה. לדוגמא, "הפרת חוזה" היא עילת תביעה שבקליפורניה יש התיישנות של ארבע שנים (אם החוזה נכתב).
  • תקופת ההתיישנות תשתנה בהתאם לסיבת התביעה ולמצבך.
  • אם תפטור, זכור שעליך לטפל לפני שתקופת ההתיישנות תסתיים. אם התקופה כבר פגה, לא תוכל להשלים מחדש. עליכם תמיד לשים לב לתקופת ההתיישנות.
 7. 7
  התייעץ עם עורך דין אם יש לך שאלות. תחום זה של משפט הוא מסובך. לכל כלל של הליך אזרחי יש קמטים שאולי לא ידעתם עליהם. לדוגמא, הכלל הפדראלי קובע שאם אתה מבקש פיטורין מרצון בגין אותה תביעה פעמיים, הרי שהפיטורין השני הוא "עם דעות קדומות" ואינך יכול לטפל מחדש. אתה צריך תמיד לדבר עם עורך דין אם יש לך שאלות.
  • תוכל לקבל הפניה לעורך דין על ידי פנייה לאגודת עורכי הדין המקומית או הממלכתית.
  • התקשר לעורך הדין וקבע פגישה. שאלו מראש כמה הוא או היא גובים.

חלק 2 מתוך 3: הגשת הודעה על פיטורים

 1. 1
  מצא טופס הודעה על פיטורים. באפשרותך להגיש "הודעת פיטורים" אם הנאשם לא ענה או אם הנאשם מסכים לדחות את התביעה. ייתכן שבית המשפט שלך הדפיס טפסים "מלא את הריק" בעזרתם אתה מבקש פיטורים מרצון. אתה יכול לעצור ולשאול את פקיד בית המשפט או לבדוק באתר בית המשפט.
  • אינך יכול להגיש "הודעת פיטורים" אם הנאשם כבר ענה לתלונתך ומסרב להסכים לפיטורים. במצב זה עליכם להגיש לבית המשפט "בקשה לפיטורים".
 2. 2
  פרמט את המסמך שלך. אם אין טופס, תצטרך לנסח משלך. פתח מסמך עיבוד תמליל ריק והגדר את הגופן לגודל וסגנון קריא. טיימס ניו רומן או Arial 14 נקודות עובדים עבור רוב האנשים.
  • קרא את הכללים המקומיים של בית המשפט שלך לקבלת דרישות עיצוב נוספות. היית צריך לבחור את הכללים האלה לפני שתגיש את התלונה שלך. בדרך כלל ניתן להשיג אותם מפקיד השופט. לעתים קרובות הם מתפרסמים באתר בית המשפט.
 3. 3
  הכנס את פרטי הכיתוב. בראש העמוד, עליך להכניס את הכיתוב. הכיתוב מכיל את שם בית המשפט, שמותיך והנאשם ומספר התיק. בדוק את התלונה שלך, שאמורה לכלול מידע זה.
 4. 4
  כותרת המסמך. עליכם לתאר את הכותרת "הודעה על פיטורין מרצון בהתאם [הכניסו את הכלל הרלוונטי של סדר הדין האזרחי]." הפוך את הכותרת לכל הכותרות, באותיות מודגשות, ומרכז אותה בין השוליים לשמאל לימין.
  • לדוגמא, אם אתה מבקש פיטורין בבית משפט פדרלי לפני שהנאשם ענה, אז בכותרת שלך תופיע "הודעה על פיטורין מרצון בהתאם ל FRCP 41 (א) (1) (A) (i)." "FRCP" הוא קיצור הכללים הפדרליים של סדר הדין האזרחי.
  • לעומת זאת, אם אתה מבקש פיטורין בבית משפט פדרלי לאחר שהנאשם ענה - אך הנאשם הסכים לפיטורין - אז בכותרתך יופיע "הודעה על פיטורין מרצון על פי FRCP 41 (א) (1) (A) (ii) "מכיוון שזהו חלק מהכלל הקובע לצדדים להסכים לפיטורים.
  הכלל הפדראלי קובע שאם אתה מבקש פיטורין מרצון בגין אותה תביעה פעמיים
  לדוגמא, הכלל הפדראלי קובע שאם אתה מבקש פיטורין מרצון בגין אותה תביעה פעמיים, הרי שהפיטורין השני הוא "עם דעות קדומות" ואינך יכול לטפל מחדש.
 5. 5
  הוסף את גוף ההודעה. גוף ההודעה שלך יכול להיות פשוט. עליך לציין איזה כלל של הליך אזרחי מקנה לך את הזכות לבקש פיטורים מרצון וכן לציין אם הפיטורים הם "עם דעה קדומה" או "ללא דעה קדומה". אינך צריך לפרט יותר מדוע אתה מבקש לדחות את התיק.
  • לדוגמא, בשפה לדוגמה ניתן היה לקרוא: "על פי FRCP 41 (א) (1) (A) (i) לתקנון הפדרלי של סדר הדין האזרחי, התובעת מישל ג'ונס מודיעה בזאת כי הפעולה עם הכיתוב הנ"ל נדחית מרצון, מבלי לפגוע בתאגיד Acme הנתבע. "
 6. 6
  חתום ותאריך את ההודעה. אם הנאשמים צריכים להסכים לפיטורין, כלול גם שורות חתימה עבורם ובקש מהם לחתום ולתארך את ההודעה.
 7. 7
  הגישו עותק לנאשם. עליך לשלוח בדואר או ביד מסירת העתק מהודעת הפיטורים לנאשם. מי שמשרת את הנאשם עשוי שיהיה עליו למלא טופס "הוכחת שירות", שעשוי להיות מצורף להודעה. אם לא, תוכל לקבל הוכחת טופס שירות מפקיד בית המשפט.
  • אתה לא יכול לעשות שירות. מי שיעשה שירות צריך לחתום על הוכחת השירות ולהחזיר לך אותו. שמור עותק לרישומיך והגש את המקור לבית המשפט.
 8. 8
  הגש את הודעתך. עליכם לקחת את ההודעה המלאה על פיטורין מרצון לפקיד בית המשפט ולהגיש אותה. על הפקיד להחתים את עותקיך עם תאריך ההגשה.

חלק 3 מתוך 3: הגשת בקשה לפיטורים

 1. 1
  מצא טופס. אם הנאשם ענה ולא יסכים לדחות את התביעה, אתה צריך שופט שייתן בקשה לדחיית התביעה. יהיה עליך להגיש בקשה. יכול להיות שבית המשפט שלך יש למלא את הטפסים הריקים שבהם אתה יכול להשתמש. בדוק עם פקיד בית המשפט או עיין באתר בית המשפט.
  • אינך יכול להשתמש בטופס "הודעה על פיטורים". במקום זאת, אתה מגיש בקשה לשופט לפסוק.
 2. 2
  עצב את התנועה שלך. לבית המשפט שלך לא יכול להיות טופס שתוכל להשתמש בו. במצב זה תצטרך לנסח בעצמך. פתח מסמך עיבוד תמליל ריק. הגדר את הגופן לגודל וסגנון נוחים.
  • גופן טיימס ניו רומן או Arial בעל 14 נקודות הוא סטנדרטי.
 3. 3
  הכנס את הכיתוב. תסתכל על התלונה שלך. בראש המידע צריך להיות המידע הבא: שם בית המשפט, שמות הצדדים (אתה וכל מי שתבע כ"נאשם ") ומספר התיק. עליכם להכניס מידע זה לבקשתכם לפיטורים מרצון.
  עליך לציין איזה כלל של הליך אזרחי מקנה לך את הזכות לבקש פיטורים מרצון וכן לציין אם הפיטורים הם "עם דעה
  עליך לציין איזה כלל של הליך אזרחי מקנה לך את הזכות לבקש פיטורים מרצון וכן לציין אם הפיטורים הם "עם דעה קדומה" או "ללא דעה קדומה".
 4. 4
  הוסף כותרת. אתה יכול לתאר את התנועה שלך "הצעה לסילוק מרצון ללא דעות קדומות" או "הצעה לסילוק מרצון עם דעה קדומה." אתה יכול להוסיף את הכותרת ממש מתחת לכיתוב.
 5. 5
  הכנס הקדמה. עליכם להציג את עצמכם ולזהות את כלל ההליך האזרחי המאפשר לכם לבקש צו שופט לפיטורים מרצון. אם הנאשם הגיש תביעה שכנגד, אז הסביר בקצרה מדוע השופט צריך לדחות את התביעה שכנגד או מדוע התביעה שכנגד יכולה לעמוד בפני עצמה.
  • בשפה לדוגמא ניתן היה לקרוא: "התובעת, מישל ג'ונס, עוברת על פי הכלל הפדרלי של סדר הדין האזרחי 41 (א) (2) לקבלת רשות לדחות את תלונתה ולסיים פעולה זו מהסיבות שהתביעות נשואות. התובעת נעה גם מכוח לפסוק 12 (ב) (6), לדחות את התביעה שכנגד שהגיש הנתבע בטענה שלא מדובר בתביעה שכנגד ראויה. "
 6. 6
  ספק עובדות רקע. השופט מחפש מידע מרכזי על מנת להחליט אם להגיש את בקשתך. דאג לכלול את המידע הבא במשפטים שלמים תחת הכותרת "רקע עובדתי":
  • התאריך שהגשת את התביעה.
  • התאריך בו השיב הנתבע לתביעה ומתי שקיבלת את התשובה.
  • בין אם התקיים שימוע.
 7. 7
  הסבירו מדוע אתם רוצים פיטורים. תחת הכותרת "נימוקי התובע לחיפוש פיטורין מרצון ", עליך להסביר מדוע ברצונך לדחות את התיק. פרט מספיק כדי שהשופט יבין את נימוקיך.
  • לדוגמה, אולי תרצה להביא תביעה לבית משפט אחר הנוח יותר. יתכן שתבעו בבית משפט אזרחי רגיל אך תרצה להשלים מחדש בבית המשפט לתביעות קטנות. במצב זה, היית רוצה פיטורין מרצון "ללא דעות קדומות", כך שתוכל לסגור מחדש בבית המשפט לתביעות קטנות.
 8. 8
  טוענים כי הנאשם לא יפגע. אין לך זכות אוטומטית לדחות את התיק "ללא משוא פנים". במקום זאת, עליכם לשכנע את השופט כי דחיית התיק לא תפגע בנאשם. בית משפט בדרך כלל יבחן ארבעה גורמים, אז תן סיבה מדוע כל הארבעה פועלים לטובתך:
  • כמה התקדם התיק, כולל כמה זמן וכסף שהשקיע הנאשם בהכנות למשפט. אם אתה מבקש פיטורים זמן קצר לאחר שהנאשם ענה, סביר יותר שתקבל פיטורין "ללא משוא פנים". לדוגמא: "התובע הגיש בזמן בקשה זו לסילוק מרצון, מכיוון שהתביעה תלויה ועומדת זה ארבעה שבועות בלבד."
  • באיזו חריצות ניגשת לתביעה שלך. התביעה אולי הייתה תלויה ועומדת כבר שנה, וזה לא בהכרח רע אם עבדת בחריצות לקראת משפט. אם כן, הסביר מה עשית.
  • כמה יקר יהיה להמשיך בתביעה אם היא תיערך מחדש. אם הגשת את בקשת הפיטורים שלך מוקדם, הנאשם לא היה צריך לבזבז הרבה כסף על הגנת התביעה.
  • עד כמה ההסבר שלך מספק לבקש פיטורים.
 9. 9
  טוענים שהתביעה שכנגד אינה מונעת פיטורים. אם הנאשם לא הגיש תביעה נגדית, אינך זקוק לסעיף זה. עם זאת, אם יש תביעה נגדית, עליכם לטעון על אחת מהפעולות הבאות:
  • התביעה שכנגד אינה תקפה מלכתחילה ויש לדחותה או להכותה. לדוגמא, ייתכן שהנאשם לא היה טוען תביעה משפטית תקפה במדינתך.
  • התביעה שכנגד תקפה ויכולה לעמוד בפני עצמה. המשמעות היא שתביעה שכנגד של הנאשם אינה נובעת מאותה עסקה או התרחשות כמו התביעה שלך. לדוגמא, יתכן שתבע את הנאשם בגין רשלנות בגין התנגשות במוסך שלך. עם זאת, יתכן שהוא ייתן עבור חוב שאתה חייב לו. מכיוון שהחוב אינו נובע מאותה התרחשות (ההתרסקות) שבה התביעה שלך, אתה יכול לטעון שאתה זכאי לפיטורים מרצון.
 10. 10
  הוסף מסקנה. המסקנה שלך יכולה להיות קצרה. אתה יכול פשוט לחזור על בקשתך: "התובע מבקש לדחות את התביעה מבלי לפגוע."
  • מתחת למסקנה, הכנס את המילים "הוגש בכבוד" ואז מתחת לחסימת חתימה. חתום על התנועה שלך.
  ייתכן שבית המשפט שלך הדפיס טפסים "מלא את הריק" בעזרתם אתה מבקש פיטורים מרצון
  ייתכן שבית המשפט שלך הדפיס טפסים "מלא את הריק" בעזרתם אתה מבקש פיטורים מרצון.
 11. 11
  צור תעודת שירות. אתה צריך לומר לשופט שהודעת לנאשם על בקשתך. על דף נייר נפרד, הקלד "תעודת שירות".
  • בגוף האישור ניתן היה לקרוא: "אני מאשר בזאת כי עותק אמיתי ונכון של ההצעה האמורה לעיל לפיטור מרצון הועבר על ידי דואר אירופה, דמי משלוח שנשלחו, זה [הזן תאריך דיוור] ל [הכניס את שם עורך דינו של הנאשם]." ואז הוסף שורת חתימה וחתום.
 12. 12
  הודיעו לנאשם. אתה מספק הודעה על ידי שליחת עותק של הצעתך. עליך להגיש הודעה בשיטת המסירה המצוינת בתעודת השירות שלך. אם לנאשם יש עורך דין, אז לשרת את עורך הדין במקום את הנאשם.
  • בדרך כלל אינך יכול לשרת הודעה. במקום זאת, אתה זקוק למישהו בן 18 ומעלה, שאינו קשור לתביעה, שיגיש את ההודעה.
  • בערכאות מסוימות על השרת שלך למלא טופס "הוכחת שירות". אתה יכול לקבל את זה מפקיד בית המשפט ולתת את זה לשרת שלך. הוא או היא משלימים אותה, חותמים עליה ומחזירים לך אותה. לאחר מכן אתה מצרף את הטופס המלא לתנועה שלך.
 13. 13
  הגש את בקשתך לבית המשפט. הכן מספר עותקים של הצעתך וקח אותם לפקיד בית המשפט. בקש להגיש. בהתאם לבית המשפט שלך, ייתכן שתצטרך להגיש עותקים יחד עם המקור. זכור לשמור תמיד עותק לתיעוד שלך.
  • יתכן שתצטרך לשלם אגרת הגשה, שתשתנה לפי בית משפט. בקש מפקיד בית המשפט את הסכום ואמצעי התשלום המקובלים.
 14. 14
  היכונו לשימוע. השופט עשוי לקיים דיון בשאלה האם לדחות את התיק, אם כי בערכאות מסוימות השופט יכריע בנושא בקריאת הבקשה שלך. תוכלו להתכונן לשימוע בדרכים הבאות:
  • קרא את תגובת הנאשם. הנאשם עשוי להגיש בקשה המתנגדת לפיטורים. עליכם לקרוא אותו בעיון כדי שתבינו את הטיעונים שהועלו.
  • כתוב רשימת נקודות. אולי לא תקבל הרבה זמן לדבר עם השופט. מסיבה זו, עליך לתכנן להשיג שלוש או ארבע נקודות חזקות ביותר שלך.
  • תרגלו את הטיעון שלכם. בשימוע תלך ראשונה. אתה יכול להתאמן על ויכוח עם חברים. נסו לדמות שמיעה אמיתית. קראו לשופט "כבוד כבודכם" ותרגלו לענות על שאלות.

טיפים

 • אם אתה מסדיר תביעה ייצוגית בבית המשפט הפדרלי, אתה זקוק לאישור השופט, גם אם כל הצדדים מסכימים. אינך יכול להגיש הודעה על פיטורים.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לתבוע מחוז בית ספר?
 2. איך פונים לעו"ד נשית?
 3. כיצד להוכיח טענת מצוקה רגשית?
 4. איך ליישב פסק דין?
 5. כיצד לענות על זימון לבית משפט אזרחי?
 6. כיצד לענות לבקשת קבלה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail