כיצד להתגונן מפני טענות להפרת חוזה בנייה?

התובע יגן על כך שלא שילם לך בטענה שהבנייה שלך גרועה או שלא בוצעה עבודה
התובע יגן על כך שלא שילם לך בטענה שהבנייה שלך גרועה או שלא בוצעה עבודה.

חוזה בניה מכיל את ההסכם בין הקבלן ללקוח. כל אחד מהם עשוי להפר את החוזה. לדוגמא, הקבלן יכול פשוט להפסיק לעבוד. או שהלקוח יכול לפטר את הקבלן ללא סיבה טובה. אם אתה נתבע בגין הפרת החוזה, עליך להתחיל לתכנן את הגנתך באופן מיידי. לעתים קרובות תטען כי הצד השני הפר תחילה את החוזה ובכך תפטור ממך מאחריותך לבצע את חובותיך. אתה צריך להיפגש עם עורך דין כדי לדון בכל ההגנות האפשריות שלך.

חלק 1 מתוך 4: תכנון ההגנה שלך

 1. 1
  קרא את התלונה. תביעה מתחילה בהגשת "התלונה". מי שמביא את התביעה הוא "התובע" והוא מתאר את האירועים שהובילו לתביעה. התובע גם מבקש דרישה לכסף. בתור האדם הנתבע, אתה "הנאשם". תקבל עותק של התלונה.
  • התובע עשוי לתבוע מסיבות שונות. עם זאת, סביר להניח שהוא או היא יתבעו משום שלכאורה "הפרת" את החוזה. פירוש הדבר שלא עמדת בחובה כלשהי שהסכמת לה בחוזה הבנייה שלך.
  • קרא מקרוב את התלונה. עליו להסביר איזו התחייבות חוזית הפרת לכאורה. התחל לחשוב האם באמת לא הצלחת לבצע את חובותיך או שמא התובע אינו מרוצה מהעבודה שביצעת.
 2. 2
  שימו לב לתאריך התגובה. תקבל "זימון" יחד עם התלונה. מסמך זה צריך לזהות באופן ברור יותר את הצדדים. זה גם יגיד לך את המועד האחרון להגיב לתביעה.
  • עליך להגיב לפני המועד האחרון, אחרת התובע יוכל לקבל "פסק דין ברירת מחדל" נגדך. עם פסק דין ברירת מחדל, התובע בעצם זוכה בתביעה מבלי שיש לך סיכוי להתגונן. לאחר מכן התובע יכול לעטר את שכרך או להטיל שיעבודים על רכושך או על עסקך.
 3. 3
  נפגש עם עורך דין. לאחר שקראתם את התלונה ביסודיות, עליכם לתאם פגישה עם עורך דין. אתה יכול לקבל הפניות על ידי פנייה לאנשים שאתה מכיר שהיו מעורבים בתביעות חוזי בנייה. לחלופין, תוכל ליצור קשר עם לשכת עורכי הדין המקומית או הממלכתית ולבקש הפניה.
  • קח איתך את התלונה, הזימון וכל ראיה להתייעצות שלך. עורך הדין אינו יכול להציע עצות נאותות אלא אם כן הוא או היא מבינים את המקרה.
  • עליכם לחשוב לשכור את עורך הדין שייצג אתכם. למרות שהעלויות עשויות להיות דאגה, היית מרוויח מייצוג עורך דין. כדי לשמור על עלויות נמוכות, כדאי לשאול אם עורך הדין מציע שירותים משפטיים "לא מאוגדים". על פי הסדר זה, עורך הדין מבצע רק את העבודה בה אתה מבקש עזרה. לדוגמא, עורך דין יכול להסתכל על המסמכים שתגיש לבית המשפט ולומר לך אם משהו חסר.
  אתה יכול לקבל הפניות על ידי פנייה לאנשים שאתה מכיר שהיו מעורבים בתביעות חוזי בנייה
  אתה יכול לקבל הפניות על ידי פנייה לאנשים שאתה מכיר שהיו מעורבים בתביעות חוזי בנייה.
 4. 4
  דון אילו הגנות קיימות. עורך הדין שלך אמור להיות מסוגל להציע הגנות שונות שתוכל להעלות לאחר שהאזין לך מתאר את המחלוקת. ההגנות המדויקות שאתה מעלה ישתנו בהתאם לנסיבותיך. עם זאת, חלק מהשכיחים יותר הם:
  • התובע המתין זמן רב מדי לתביעה. כל מדינה קובעת מגבלות זמן להבאת תביעות. מגבלות זמן אלה נקראות "תקנות התיישנות". במדינות רבות, לתובע יש שש שנים מיום ההפרה להגיש תביעה. אם התובע המתין זמן רב מדי, תוכל לבקש מהשופט לדחות את התיק.
  • התובע פרץ ראשון. יתכן והפסקת להופיע במסגרת החוזה מכיוון שהתובע הפר הראשון. לדוגמא, ייתכן שהתובע סירב לשלם לך. על מנת להפסיק להופיע במסגרת החוזה, ההפרה חייבת להיות "מהותית". פירוש הדבר שעליו להיות כה מהותי עד כי לא היה סביר לצפות שתמשיך בחוזה.
  • התובע הציג מצג שווא. אם התובע מציג באופן שגוי היבט חשוב של ההסכם, אתה יכול להעלות זאת כהגנה כל עוד סמכת על המצג השגוי. לדוגמה, בעל הבית יכול היה לטעון שיש להשתמש בחומרים מסוימים לשיפור הבית. עם זאת, לאחר שהצעת את הצעת המחיר, בעל הבית משתנה לחומר יקר יותר.
 5. 5
  צלם את הבניין. התביעה עשויה להפעיל את מצב הבניין. לדוגמא, אולי היית מפסיק לעבוד כי התובע לא שילם לך. התובע יגן על כך שלא שילם לך בטענה שהבנייה שלך גרועה או שלא בוצעה עבודה. במצב זה תרצו תצלומים של הבניין.
  • צלם תמונות צבעוניות מזוויות רבות ושונות. אתה יכול גם לצלם סרטון.
  • אל תעבור על הנכס כדי לצלם. הבעלים יכול היה לנעול אותך ופיטר אותך. במצב זה, אינך יכול להיכנס לנכס ללא אישור. במקום זאת, נסו לצלם מהכביש.
 6. 6
  שמור על תקשורת. יכולות להיות עדויות חשובות בתקשורת שלך עם התובע. החזק את כל ההערות, המכתבים, הדוא"ל וההודעות הקוליות. רשמו גם את זיכרונותיכם מכל שיחה חשובה. תקשורת זו עשויה להכיל ראיות שימושיות:
  • לדוגמא, התובע אולי הודה בדוא"ל שהוא לא מתכוון להמשיך בחוזה. אתה יכול להתייחס לאמירה מסוג זה כהפרה.
  • עליך להציג לעורך הדין שלך את כל עותקי התקשורת. אין לך מושג איזה מידע הם עשויים להכיל מועיל.

חלק 2 מתוך 4: מענה לתלונה

 1. 1
  נסח את תשובתך. ניתן להגיב רשמית לתלונת התובע על ידי ניסוח והגשת "תשובה". במסמך זה אתה מודה או מכחיש כל טענה שהועלתה בתלונה. אתה יכול גם לטעון כי אין מספיק ידע בכדי להודות או להכחיש טענה.
  • על עורך הדין שלך לנסח עבורך מסמך זה. עורך הדין שלך יכול לטפל בעריכת כל המסמכים המשפטיים. עם זאת, עליך לבקש העתק ולקרוא את התשובה לפני שעורך הדין שלך מגיש אותה. אם אתה מודה בטעות בטענה בתשובתך, השופט יראה את הטענה מוכחת, ללא קשר לשאלה אם היא נכונה או לא. קרא בעיון את תשובתך והעלה בעיות עם עורך הדין שלך.
  • אם אתה מייצג את עצמך, תצטרך לנסח את תשובתך. עליכם להיכנס למשרד פקיד בית המשפט ולשאול אם יש לכם טופס מודפס "מלא את הריק" לשימוש. בערכאות רבות יש כיום את אלה.
 2. 2
  העלו תביעה שכנגד. בתשובתך תוכל להעלות כל טענה כלפי התובע. לדוגמא, ייתכן שהתובע היה מסרב לשלם לך עבור העבודה שסיימת. במצב זה יהיה עליכם לגייס תביעה נגדית עבור הכסף המגיע לכם.
  • עליכם להעלות את כל "תביעות הנגד החובות" שיש לכם נגד התובע הנובעות מחוזה הבנייה. אם לא, ייתכן שלא תוכל להביא טענות אלה מאוחר יותר בתביעה נפרדת.
  עליכם להעלות את כל "תביעות הנגד החובות" שיש לכם נגד התובע הנובעות מחוזה הבנייה
  עליכם להעלות את כל "תביעות הנגד החובות" שיש לכם נגד התובע הנובעות מחוזה הבנייה.
 3. 3
  הגש את תשובתך. הכינו מספר עותקים וקחו את העותקים, יחד עם המקור, לפקיד בית המשפט. בקש מהפקיד בכדי להגיש את המקור. הפקיד צריך גם להחתים את העותקים שלך עם תאריך ההגשה.
  • יתכן שתצטרך לשלם אגרת הגשה, שתשתנה לפי בית משפט.
 4. 4
  הגישו לתובע עותק מהתשובה. אם לתובע יש עורך דין, אז עורך הדין מקבל את עותק התשובה. לבית המשפט שלך יהיו כללים לגבי שיטות שירות מקובלות. באופן כללי, אתה יכול להשתמש בשיטות הבאות:
  • שכור שרת תהליכים פרטי. ניתן לשכור שרתי תהליכים בסכום של כ -34 € -75 לשירות, בכדי לבצע משלוח יד לתובע או לעורך הדין של התובע.
  • שלם לשריף המחוז על מנת לבצע שירות. בחלק מהמחוזות, השריף יבצע שירות תמורת תשלום נמוך. בדרך כלל, השריפים גובים בערך אותו סכום כמו שרתי התהליך הפרטיים.
  • בקש ממישהו בן 18 ומעלה לבצע שירות. האדם אינו יכול להיות צד לתביעה.
  • שלח עותק בדואר. לעתים קרובות, אתה יכול לשלוח תשובה לצד השני. שלח לו דואר מאושר, קבלת החזר מבוקשת.

חלק 3 מתוך 4: הכנה למשפט

 1. 1
  תוכנית לגילוי. לאחר שתגיש את תשובתך, התביעה תעבור לשלב איתור עובדות ארוך. שלב זה נקרא "גילוי", ומטרתו לאפשר לך ולתובע להסתיר מידע שימושי לשימוש במהלך המשפט. גילוי מאפשר לך להבין היטב מה הצד השני יטען ואילו ראיות יש לו כדי לתמוך בטיעונים שלהם. ישנן מספר טכניקות גילוי סטנדרטיות:
  • בקשות למסמכים. אתה יכול לקבל את העותק של מסמך מכל עד אם הוא מתייחס ולו במעט לתביעה.
  • חקירות. אתה יכול גם להגיש שאלות בכתב, שעל האדם לענות עליהן בשבועה. חקירות טובות לקבלת מידע בסיסי.
  • תצהירים. אתה יכול לשאול שאלות עדות פנים אל פנים בתצהיר. תשלומים מתקיימים בדרך כלל במשרד עורך דין כשעליו כתב בית משפט. תצהיר הוא כלי גילוי נהדר מכיוון שאתה יכול לשאול שאלות מעקב.
 2. 2
  בקש מהתובע לשבת לתצהיר. אתה יכול להשתמש בתצהיר כדי לחפור בגרסת התובע לאירועים. בתלונה יהיה חלק מהמידע הזה, אך יתכן שהוא היה כללי מאוד. בתצהיר אתה יכול להצמיד את סיפורו של התובע.
 3. 3
  שב לתצהיר משלך. יתכן שתצטרך לענות על שאלות בתצהיר. כדי להתכונן, אתה יכול לערוך משפט עם עורך הדין שלך, כדי שתוכל לנעול את עדותך. זכור את הטיפים הבאים למתן הפקדה יעילה:
  • קבל לילה טוב של שינה. אתה רוצה להיות מנוח היטב ולחשוב בבהירות במהלך התצהיר שלך.
  • הישאר מנומס. תצהירים יכולים להימשך, ורגשותיהם של אנשים מתערבלים. אתה תמיד צריך להישאר מנומס. אם אתה מוצא את עצמך כועס, בקש הפסקה.
  • תגיד את האמת. אתה עונה על שאלות בשבועה, ולכן חיוני שתמיד תהיה אמיתי בתשובותיך.
  • אל תחשוף מידע רב יותר ממה שאתה צריך. אתה בהחלט צריך לענות על כל שאלה באופן מלא וכנה. עם זאת, אינך צריך להיות מועיל במיוחד ולספק מידע שאינו מתבקש.
  תרצה להציג העתק של חוזה הבנייה ואולי כל דוא"ל או הודעה בכתב מהתובע
  תרצה להציג העתק של חוזה הבנייה ואולי כל דוא"ל או הודעה בכתב מהתובע.
 4. 4
  הגש בקשה לשיפוט סיכום. ייתכן שתוכל לזכות בתביעה מבלי ללכת למשפט על ידי הגשת בקשה לפסק דין מקוצר. בהצעה זו אתה טוען כי אין נושאים מהותיים שנמצאים במחלוקת. כמו כן, אתה טוען כי הראיות הן כה ברורות לטובתך כי אין שום דרך שהתובע יוכל לזכות במשפט.
  • עורך הדין שלך יצטרך לנסח תסקיר משפטי ולטעון את ההצעה הזו בפני השופט.
 5. 5
  שקול לפתור את הסכסוך מחוץ לבית המשפט. התביעות ארוכות ויקרות. עם זאת, תוכל לפתור את הסכסוך שלך מחוץ לבית המשפט באמצעות טכניקות שונות ליישוב סכסוכים חלופיים (ADR). עליכם לדון בהם עם עורך דין.
  • אתה יכול לנהל משא ומתן להסדר. מטרת המשא ומתן היא לוותר על משהו כדי לקבל משהו בתמורה. בדרך כלל, כנאשם, תוותר על קצת כסף; בתמורה, התובע דוחה את התביעה. אתה יכול לחסוך זמן וכסף על ידי התמקמות.
  • אתה יכול לתווך בסכסוך. גישור הוא כמו משא ומתן אלא אם כן אתה נפגש עם צד שלישי ניטרלי, המגשר. המגשר מנסה לגרום לכל אחד מהצדדים להקשיב למשנהו ולעבוד לקראת פתרונות הדדיים. גישור הוא אפשרות טובה אם אין לך עורך דין. כמו משא ומתן, זה וולונטרי ואתה יכול ללכת משם אם אתה לא מצליח להגיע להסכם.
  • בוררות. זה כמו משפט. עם זאת, אתה מגיש את המקרה שלך בפני אדם פרטי, הבורר ולא בפני שופט. היתרונות העיקריים של בוררות הם בכך שהוא פרטי ולרוב יש גילוי מוגבל.
 6. 6
  השג את ההוכחות שלך למשפט. על עורך הדין שלך למשוך הכל ככל שמתקרב המשפט. אם אתה מייצג את עצמך, תצטרך לסדר עדים וליצור מיצגים. השופט ככל הנראה ייתן לך מועד אחרון ליצירת רשימות עדים ותערוכות, שעליך למסור לתובע.
  • סדר את העדים שלך. אתה צריך כנראה לשלוח לכל עד "זימון זימון". זוהי פקודה משפטית להתייצב בבית המשפט ביום ובשעה מסוימת ולתת ראיות. אתה יכול לקבל זימון מפקיד בית המשפט. יהיה עליך גם לשרת את זה בעד.
  • צור תערוכות. עיין במסמכים שלך ובחר אילו מסמכים יעזרו לך. תרצה להציג העתק של חוזה הבנייה ואולי כל דוא"ל או הודעה בכתב מהתובע. אתה יכול להפוך מסמכים אלה לתערוכה על ידי הנחת "מדבקת תצוגה" עליהם. אתה יכול להשיג את המדבקות האלה מחנות ציוד משרדי או מפקיד בית המשפט.
  • צור עותקים של המוצגים שלך. אתה כנראה זקוק לשלושה או ארבעה עותקים: אחד לתובע, אחד לשופט ואחד כדי להראות את העד. שמור גם עותק לעצמך.
 7. 7
  צפה במשפט. אם אתה מייצג את עצמך, סביר להניח שתצפה במשפט אחד לפחות לפני שתנסה להתגונן בבית המשפט. בתי משפט בדרך כלל פתוחים לציבור ואתה יכול לשבת למשפט. שאל את פקיד בית המשפט אם יש מקרה של הפרת חוזה שתוכל לצפות בו.
  • שימו לב לאופן בו עורכי הדין פועלים. המטרה שלך היא להראות מקצועיים ככל האפשר. צפו איפה יושבים עורכי הדין והקשיבו איך הם מדברים עם השופט.
  • שימו לב גם כיצד הם שואלים שאלות לעדים. קח פנקס רשום את הסיכום שלך כיצד עורכי הדין שואלים שאלות.

חלק 4 מתוך 4: התגוננות במשפט

 1. 1
  חקירה נגדית של עדי התובע. התובע יציג ראיות תחילה, בדמות עדים ומוצגים תיעודיים. התובע רשאי גם להעיד. תהיה לכם הזדמנות לחקור כל אחד מהעדים.
  פירוש הדבר שלא עמדת בחובה כלשהי שהסכמת לה בחוזה הבנייה שלך
  פירוש הדבר שלא עמדת בחובה כלשהי שהסכמת לה בחוזה הבנייה שלך.
 2. 2
  הציגו ראיות משלכם. אתה יכול להציג ראיות שנייה. אם אתה (ולא עורך דין) שואל שאלות, עליך לזכור שלא לשאול שאלות "מובילות". בדרך כלל ניתן לענות על שאלה מובילה "כן" או "לא" מכיוון שהיא מכילה תשובה משלה. לדוגמא, "התובעת הזעיקה אותך ואמרה שהיא מבטלת את החוזה, נכון?" זו שאלה מובילה. במקום זאת, שאל סדרה של שאלות כלליות:
  • "עבור מי אתה עובד?"
  • "כמה זמן עבדת אצל ג'ונס קונסטרוקציה?"
  • "עבדת ב 22 באפריל 2014?"
  • "מישהו התקשר אליך באותו אחר הצהריים?"
  • "מה היא אמרה?"
 3. 3
  העיד בשמך. יתכן שתצטרך גם להעיד. אם יש לך עורך דין, הוא או היא יכולים לשאול אותך שאלות. אם אתה ללא עורך דין, השופט עשוי לתת לך למסור את עדותך בצורה של נאום. לאחר מכן עורך דינו של התובע זוכה לחקירה נגדית. זכור את הטיפים הבאים:
  • אל תפריע לעורך הדין. במקום זאת, הקשיבו בסבלנות. עורכי דין מסוימים עשויים לנסות לשקשק אותך על ידי ניתוק שאלות. אם לא סיימת תשובה, אמור "אני מצטער. לא סיימתי לענות." לא משנה מה שתעשה, אל תסתכסך עם עורך הדין.
  • אל תנחש ויזהר לספק הערכות. במקום זאת, אמור "אני לא יודע" אם אינך יודע את התשובה לשאלה.
  • בקש מעורך הדין להבהיר כל שאלה שאינך מבין. אתה רוצה שהעדות שלך תהיה מדויקת, אז אתה צריך להבין מה בדיוק שואלים אותך.
  • תמיד תגיד את האמת.
 4. 4
  קבל את פסק הדין. אם לא הייתה לך חבר מושבעים, השופט צריך למסור את פסק הדין מהספסל. אם יש לך חבר מושבעים, חבר המושבעים יפרוש לדיון. הדיונים יכולים להיות קצרים מאוד או לארוך מספר ימים.
  • ברוב בתי המשפט במדינה, חבר המושבעים כבר לא צריך להיות תמימי דעים. במקום זאת, התובע יכול לזכות אם תשעה או עשרה מתוך 12 מושבעים מסכימים כי הפרת את החוזה.
  • שיפוטי בתי משפט פדרליים חייבים עדיין להיות תמימי דעים.
 5. 5
  שקול ערעור. עליך לשוחח עם עורך הדין שלך אם לערער אם איבדת את התיק. בדרך כלל אתה יכול לערער אם השופט טעה בטעות חמורה או אם הראיות מנוגדות לחלוטין לפסק הדין.
  • אל תחכה יותר מדי זמן. בתי משפט נותנים לך פרק זמן מוגבל בלבד (לרוב 30 יום או פחות) להגשת הודעת הערעור שלך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail