איך לעמוד על זכויותיך?

פנה לסוכנות המעסיקה את האדם שהפר את זכויותיך
אם הממשלה פגעה בזכויותיך, פנה לסוכנות המעסיקה את האדם שהפר את זכויותיך.

לא כולם יודעים את מלוא היקף הזכויות הרבות שיש להם כאזרח אירופה. החוקה ותיקוניה הבאים מציעים הגנה רבה לאזרחים מפני התערבות בלתי צודקת של הממשלה ואכיפת החוק. על ידי ידיעתך אילו זכויות יש לך כאזרח אמריקאי, תדע מתי לעמוד למענם אם יופרו.

שיטה 1 מתוך 3: מימוש זכויותיך החוקתיות האישיות

 1. 1
  הבן מהיכן זכויותיך. חוקת אירופה היא החוק העליון של אירופה של אירופה, ומסמך זה, יחד עם תיקוניו, מבטא את חוקי היסוד של המדינה ואת הזכויות הניתנות לכל אזרח. למרות שהתפתחו חוקים פדרליים, מדינתיים ומקומיים מאז אישור החוקה, כל חוק שעבר חייב להתאים לזכויות ולחובות המפורטות במסמך מכונן זה.
  • במילים אחרות, הזכויות המוענקות לכל אזרח מהחוקה הן מובטחות והן בלתי ניתנות לפגיעה.
  • עשרת התיקונים הראשונים לחוקה, המכונים יחד מגילת הזכויות, מתארים את הזכויות החשובות ביותר שיש לכל אירופאי.
 2. 2
  הפעילו את חופש הדת שלכם. התיקון הראשון לחוקה אוסר על הממשלה לחייב דת לאומית או להעביר כל חוק המגביל כל אירופאי לעסוק בדתו שבחרה. לכן, נהגו בכל דת שתבחרו בכל דרך שתבחרו, כל עוד אינכם פוגעים בזכויותיהם של אחרים.
 3. 3
  הפעילו את חופש הדיבור שלכם. התיקון הראשון מגן גם על זכותך להביע את עצמך כיצד תבחר. מותר לך לומר כל מה שתרצה, להביע את עצמך בכל דרך שתרצה ולהשמיע כל דעה - שנויה במחלוקת או לא פופולרית - ללא התערבות מצד הממשלה, עם חריגים מוגבלים לדיבור מגונה או שעלול לגרום נזק פיזי (כלומר, אתה לא יכול לצעוק "אש!" בבית קולנוע צפוף כשאין אש).
 4. 4
  הפעילו את היכולת שלכם להרכיב ולעתור את הממשלה. התיקון הראשון גם מעניק לאזרחים את היכולת להצטרף לארגונים מכוונים לעבר שינוי פוליטי, בשלווה למחות בפומבי, ולתקשר תלונותיהם בפני פדרלית, מדינה, וממשלות מקומיות. למרות שהממשלה לא חייבת להגיב לכל אחת מהתקשורות הללו, יש לך את הזכות להשמיע את הקול שלך בעצמך או כחלק מקבוצה.
 5. 5
  לממש את זכותך לשאת נשק. התיקון השני לחוקה מגן על זכויות האזרחים להחזיק כלי נשק ולהשתמש בהם במדינה זו. זו אינה זכות בלתי מוגבלת, עם זאת. אמנם אתה רשאי להחזיק וכלי נשק ברחבי הארץ באופן חוקי, אך עליך לציית לחוק הנשק הפדרלי בנוסף לחוק הרלוונטי במדינתך.
 6. 6
  לממש את זכותך לפרטיות. אמנם החוקה אינה קובעת במפורש זכות לפרטיות, אך בתי המשפט פירשו שילוב של תיקוניה כדי להבטיח לאזרחים זכות לפרטיות בחיי היומיום שלהם. חוק הפרטיות אמנם מורכב ומתפתח, אך הוא מבוסס בעיקר על המקום בו אדם יצפה ליהנות מפרטיות.
  • לדוגמא, יש לך את הזכות הגדולה ביותר לפרטיות בבית שלך, כי שם אדם סביר היה מצפה שתהיה לו הכי הרבה פרטיות.
  • התיקונים המשמשים כדי להסיק זכות לפרטיות הם התיקונים הראשונים, השלישי, הרביעי והחמישי, שכן ההגנות שמציעים תיקונים אלה מתמקדות בהגנה על אדם ועל רכושו מפני התערבות בלתי צודקת של הממשלה.
 7. 7
  לממש את זכויותיך להליך נאות. התיקון השישי לחוקה מחייב לומר למי שמואשם בפשע בדיוק מהו אותו פשע. תיקון זה גם מבטיח לאדם שהואשם בפשע זכות למשפט ציבורי מהיר על ידי חבר מושבעים חסר פניות. התיקון השישי מבטיח גם את זכותך להיות נוכח בעורך דין במהלך הליכים פליליים, ומחייב את הממשלה לשלם עבור עורך דין שיגן עליך אם אינך יכול להרשות לעצמך.
 8. 8
  לממש את זכותך למשפט מושבעים בתיק אזרחי. התיקון השביעי לחוקה מעניק לכל אזרח את הזכות לדין ציבורי על ידי חבר מושבעים ללא משוא פנים בתיקים אזרחיים (כלומר, תביעות שאינן מבוססות על פשע, כמו סכסוך בין שכנים על הצבת גדר).
 9. 9
  לממש את זכותך כנגד תחום בולט. התיקון החמישי לחוקה מגביל גם את כוחה של הממשלה לתחום בולט - הממשלה שלוקחת את הרכוש הפרטי שלך (למשל אדמתך) לשימוש ממשלתי. למרות שהממשלה עשויה לקחת את הנכס שלך בתנאים מסוימים, עליה תמיד לשלם לך מחיר הוגן על כך.
 10. 10
  לממש את זכותך להגנה שווה על פי החוק. התיקונים החמישית והארבעה-עשר לחוקה מגנים על כל אזרח מלהתייחס באופן שונה על ידי ממשלות פדרליות או מדינות בשל היבטים של אישיותם שלא ניתנים לשינוי, כמו גזע, מין או לאום. הממשלה לא יכולה להפלות או להתייחס אליך אחרת על סמך אחד הגורמים הללו.
 11. 11
  לממש את זכות ההצבעה שלך. התיקונים התשע עשרה, עשרים ורבע ועשרים ושישה לחוקה מבטיחים לכל אזרח בגיל 18 ומעלה את זכות ההצבעה בבחירות הציבוריות. נאסר על הממשלה לחייב כל אזרח לשלם כל אגרה או מס על מנת להצביע.
תדע מתי לעמוד למענם אם יופרו
על ידי ידיעתך אילו זכויות יש לך כאזרח אמריקני, תדע מתי לעמוד למענם אם יופרו.

שיטה 2 מתוך 3: מימוש זכויותיך כנגד אכיפת החוק

 1. 1
  לממש את זכותך כנגד חיפושים והתקפים בלתי סבירים. התיקון הרביעי לחוקה מגן עליך מפני שוטר או סוכן ממשלתי אחר המחפש בביתך, ברכבך או ברכוש אישי אחר - או מפני נטילת רכושך ללא סיבה טובה.
  • המשטרה אינה יכולה לערוך חיפוש בביתך ללא צו חיפוש אם אין ברשותך הסכמתך. בקש לראות את צו החיפוש לפני שתפתח את הדלת לביתך.
  • אם שוטר עוצר אותך ברחוב, אינך צריך לענות על אף שאלה ואתה יכול לשאול אם אתה חופשי ללכת. אם לשוטר יש סיבה לחשוד בביצוע פשע, הוא או היא עשויים ללטף את החלק החיצוני של בגדיך בלבד. אמור לקצין שאתה לא מסכים לחיפוש אם הוא או היא מנסים לחפש אותך בצורה פולשנית יותר מאשר טפיחה פשוטה.
  • אם אתה נעצר ברכב שלך, קצין יכול לדרוש ממך להציג את רישיון הנהיגה שלך, רישום וביטוח. הם יכולים גם לבקש שתצא מהמכונית, אך אינך צריך לענות על שאלות כלשהן והם אינם יכולים לחפש במכוניתך ללא הסכמתך.
  • שים לב, עם זאת, שאם שוטר עוצר אותך במכוניתך, כל דבר שנראה לעין ברכבך (כלומר, לא מוחזק בחלק סגור של המכונית כמו תא המטען או תא הכפפות) יכול לשמש נגדך כראיה ב בית משפט.
 2. 2
  וודא שכל צו החיפוש שמוצג לך תקף. כדי להיות צו חוקי, על המסמך להכיל את המידע הבא: שם השופט שהנפיק אותו, שם וכתובת המקום שנעשה בו חיפוש, תאריך החיפוש, תיאור מטרת החיפוש, וכן שם הרשות לאכיפת החוק שעושה את החיפוש.
 3. 3
  לממש את זכותך לשתוק. התיקון החמישי לחוקה מעניק לך הזדמנות לא לומר דבר אם אתה מואשם בפשע. סביר להניח שראיתם שוטרים בטלוויזיה אומרים זאת לאנשים שהם עוצרים - אזהרה רשמית זו מכונה אזהרת מירנדה - ושוטר חייב לומר לכם זאת לאחר מעצר.
  • אינך צריך לענות על כל שאלה שנשאלת לך על ידי שוטר, ואינך יכול להיענש על סירובך לענות על שאלת קצין. במדינות מסוימות, עם זאת, עליך לספק את שמך.
  • באופן דומה, יש לך את הזכות לדבר עם עורך דין לפני שתענה על כל שאלה של רשויות החוק. על הקצינים לא לשאול אותך שאלות נוספות לאחר שאתה אומר להם שאתה רוצה לדבר עם עורך דין, אך אם הם ממשיכים לחקור אותך, אתה יכול וצריך לשתוק.
  • כל מה שאתה אומר יכול לשמש נגדך בבית המשפט.
  • התיקון החמישי גם מגן עליכם מפני שנאלצים להעיד נגד עצמכם בבית המשפט.
 4. 4
  קבל עורך דין אם אתה נעצר. אם אתה נעצר, אל תענה על שאלות עד להתייעצות עם עורך דין. (זכרו שאם אינכם יכולים להרשות לעצמכם כזה, על הממשלה לספק לכם אחד כזה.) בקשו לפנות מיד לעורך הדין שלכם, ויש לתת לכם אפשרות לבצע את שיחת הטלפון בתוך זמן סביר ממעצרכם ועיבודכם.
  • אינך צריך לענות על שאלות של אף קצין.
  • המשטרה אינה רשאית להאזין לשיחת הטלפון שלך עם עורך הדין שלך.
  • יש להביא אותך בפני שופט בהקדם האפשרי בגין עבירותך (שם נאמר לך האישום / ים נגדך ותוכל להגיש טענה ראשונית לאשמה או לא אשם). כנראה שעדיף פשוט להביע "לא אשם" בשלב זה ואז לדבר על כך עם עורך הדין שלך. תמיד תוכלו לשנות את טענתכם בהמשך.
 5. 5
  תעד כל טיפול מפוקפק. אם - בנקודה כלשהי - קצין או פקיד ממשלתי אחר מתעלל בך בכל דרך שהיא, דאג לאסוף כמה שיותר מידע ולתעד את האירוע בהקדם האפשרי כדי לשמור על ראיות רלוונטיות. נסה לעשות כמה שיותר מהפעולות הבאות:
  • הסר את מספר התג, השם וכל מידע מזהה אחר שאתה יכול לחשוב עליו (תיאור פיזי, גיל, מספר לוחית רישוי, מיקום האירוע וכו '). יש לך את הזכות לבקש מספר תג וקצין של קצין.
  • אסוף ותעד את פרטי הקשר של כל העדים למקום.
  • אם אתה פצוע, צלם את הפציעות שלך, פנה לרופא בהקדם ובקש העתקים מדוח הרופא.
התיקון השני לחוקה מגן על זכויות האזרחים להחזיק כלי נשק ולהשתמש בהם במדינה זו
התיקון השני לחוקה מגן על זכויות האזרחים להחזיק כלי נשק ולהשתמש בהם במדינה זו.

שיטה 3 מתוך 3: נקיטת פעולה אם אתה מרגיש שהפרו את זכויותיך

 1. 1
  דע את הזכות המופרת. לפני שתוכל לנקוט בפעולות כלשהן כדי להגן על זכויותיך, או להגיב להפרת זכויותיך, עליך להיות מודע לאילו מהזכויות שלך מופרות. חשוב על המצב בזהירות, שכן המקרה שלך יהיה חזק בהרבה אם אתה יכול להצביע על זכות ספציפית שיש לך כאזרח שהופרה בבירור על ידי אחר.
  • לדוגמא, אם אתה סבור ששוטר הפר את זכויותיך על ידי חיפוש במכוניתך במהלך עצירת תנועה ללא סיבה או הסכמה, הדבר מהווה הפרה של זכויות התיקון הרביעי שלך.
 2. 2
  תעד את העובדות. לאחר שזיהיתם את הזכות הספציפית הנדונה, וודאו שתעדו באופן מלא את הנסיבות סביב ההפרה. לאחר שאספתם את הראיות, כתבו הצהרה מלאה על האירוע.
  • בזמן שאתה כותב הצהרה זו, חשוב על התשובות לשאלות הבסיסיות של מי, מה, מתי, איפה ולמה.
 3. 3
  חשוב מי יכול לעזור. אם זכויותיך הופרו על ידי חבר בארגון, אתה יכול לנסות ליצור קשר עם אותו ארגון כדי לבדוק אם יש לו תהליך שבאמצעותו תוכל לדווח על הפרת זכויותיך. אם הממשלה פגעה בזכויותיך, פנה לסוכנות המעסיקה את האדם שהפר את זכויותיך. אם אזרח פרטי הופר בזכויותיך, סביר להניח שתפנה לבית המשפט המחוזי שלך לקבלת סעד.
 4. 4
  צרו קשר עם עורך דין. בהתאם לאופי ההפרה, ייתכן שהסוכנות, הארגון או האדם האחראי לא יאלצו לענות ולתקן את הפרתם, לא בכוחות עצמם או בצו של הממונה עליהם. במקרה זה, יהיה עליכם לנקוט במערכת המשפט כדי להגן על זכויותיכם, ושיחה עם עורך דין היא הדרך הטובה ביותר להתחיל. אדם זה יוכל לייעץ לך במגוון רחב של נושאים, כמו כיצד לטעון את המקרה שלך, היכן לטעון זאת, כמה זמן עשויה להימשך התביעה וסיכויי ההצלחה שלך.
  • אם הופרו זכויות התיקון הרביעי שלך, כל ראיות נגדך שהושגו באמצעות חיפוש או תפיסה בלתי חוקיים לא יתקבלו בבית המשפט.
לפני שתוכל לנקוט בפעולות כלשהן כדי להגן על זכויותיך
לפני שתוכל לנקוט בפעולות כלשהן כדי להגן על זכויותיך, או להגיב להפרת זכויותיך, עליך להיות מודע לאילו מהזכויות שלך מופרות.

טיפים

 • השפה החוקתית אמנם פורמלית ביותר, אך נסה לקרוא את החוקה, מגילת הזכויות ותיקונים אחרים כדי להבין היטב אילו זכויות יש לך כאזרח.

אזהרות

 • אל תתנגד פיזית או תאיים על שוטרים בשום שלב. אם אתה מרגיש שזכויותיך מופרות, רשום כל מידע מזהה ואז התקשר לעורך דין בהקדם האפשרי.
 • מאמר זה, אף שהוא אינפורמטיבי, אינו צריך להיחשב כתחליף לייעוץ משפטי. אמנם ההגנות הניתנות לאזרחי ארה"ב על ידי החוקה ותיקוניה הבאים רחבות, אך ישנם חריגים לכללים אלה בנסיבות מסוימות. אם אתה חושב שמשהו שאתה עושה לא מרגיש בסדר או עלול להכניס אותך לצרות משפטיות, פנה לעורך דין לפני שתעסוק בפעילות זו.

תגובות (1)

 • ahilpert
  לעמוד על עצמי כשזכויותיי מופרות, תודה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail