איך מכינים סרטון חינוכי?

כדי ליצור סרטון חינוכי, התחל מהחלטה על נושא וכתיבת תסריט. לאחר מכן, בדקו היכן לצלם את הסרטון, ושימו יד על כמה אביזרים כדי שיהיה מעניין ומשכנע יותר. כשיש לך הכל ביחד, ערוך חזרות לבוש כדי לעבור על התסריט. ברגע שאתה מרוצה מריצה, צלם את הסרטון שלך, וודא שהוא נשאר בין 7 ל -15 דקות, מכיוון שזה טווח הקשב הממוצע. לבסוף, העלה את הסרטון למחשב שלך ואז פרסם אותו באופן מקוון. לטיפים כיצד לבחור את ציוד הצילום הטוב ביותר ותוכנת העריכה לסרטון החינוכי שלך, גלול מטה!

קבע איזה סוג של סרטון חינוכי ברצונך ליצור
קבע איזה סוג של סרטון חינוכי ברצונך ליצור: האם זה יהיה סרטון "כיצד לבצע", או שתספק מידע מעמיק על נושא מסוים?

יצירת סרטון חינוכי יכולה להיות כלי לימוד נהדר או פשוט דרך מהנה לחלוק את הידע שלך עם העולם. עם הנגישות הקלה והפופולריות המשתוללת של אתרים כמו YouTube (שמונה למעלה מ -1,8 מיליארד משתמשים), סרטונים חינוכיים הם דרך נהדרת ללמד אחרים על מה שאתה יודע. על פי מראה וצליל, סרטון חינוכי מושך במיוחד עבור לומדים שמיעתיים וחזותיים. בין אם ברצונך להגיע לקהל של מיליונים או לכיתה בבית ספר יסודי, סרטונים חינוכיים מעבירים מידע בצורה עוצמתית ותוססת.

חלק 1 מתוך 3: טיפול בפרטים הטכניים

 1. 1
  קבעו את הציוד לו תזדקקו לצורך הצילומים. האם אתה רוצה לצלם את הסרטון החינוכי שלך בטלפון חכם או במצלמה דיגיטלית, או שאתה מעדיף להשתמש במצלמת הייטק יותר ולכלול מיקרופון? התחשבות במה שאתה צריך כדי ליצור את הסרטון שלך לפני שתתחיל תבטיח שיצירת הסרטון תהיה חלקה ככל שניתן.
  • שימו לב לתאורה. תאורה נכונה חשובה, אז שקול לצלם במיקום עם תאורה טבעית טובה במהלך היום, או שקול להביא את האורות שלך למיקום הצילומים שלך, כך שהסרטון החינוכי שלך יהיה בעל תחושה בהירה.
  • אתר מיקרופון הגון. מיקרופון טוב יעזור להודעה שלך לעבור בצורה קולנית וברורה בסרטון החינוכי שלך. אפילו מיקרופון קטן יכול לשפר את איכות הסרטון שלך מאוד.
  • שקול את המטרות של הסרטון שלך. האם אתה מכין את הסרטון שיוצג בסדנה מקצועית או בכיתה? אם כן, כדאי להשקיע במצלמת וידיאו איכותית יותר להקלטה מקצועית יותר. עם זאת, אם אתה מכין את הסרטון הזה בכיף, ייתכן שיהיה לך יותר נוח לצלם על ציוד שכבר יש לך, כמו טאבלט או טלפון חכם.
 2. 2
  בחר מיקום צילומים. מיקום אופטימלי לצילומים יהיה מקום בו תרגישו בנוח ותוכלו להקים את הציוד הדרוש לצילום הסרטון החינוכי שלכם. בנוסף, תרצה מקום שבו הרעש שמסביב הוא מינימלי, מכיוון שזה יכול להפריע לסרטון שלך.
  • בקר במיקום לפני שתתחיל לצלם במידת האפשר. שימו לב לרמת הרעש בשעות שונות ביום, ובחרו את הרקע הרצוי לצילום הסרטון.
 3. 3
  הפוך לנוח עם כלי עריכת וידאו. לאחר שתצלם את הסרטון שלך, סביר להניח שתרצה לערוך כמה עריכות. כלי כמו Windows Movie Maker (למחשב אישי) או iMovie (ל- Mac) יכול לעזור מאוד לעריכת הסרטון החינוכי המוגמר שלך. תוכנה זו תאפשר לך לייבא ולערוך סרטונים, להוסיף ולערוך שמע ולשתף את הסרט שלך באופן מקוון.
  • שקול להשתמש בעזרים טכניים נוספים כדי להוסיף תכונות מעניינות. כלים כמו Go! Animate (שמאפשרת ליצור סרטים מצוירים), Google Story Builder (שמאפשר ליצור מיני סרטים וסיפורי וידאו) ו- Stupeflix (אשר ינפיש תמונות וסרטונים להצגת שקופיות) יכולים להפוך את הביתי שלכם סרטון חינוכי נראה מקצועי.
  מיקרופון טוב יעזור להודעה שלך לעבור בצורה קולנית וברורה בסרטון החינוכי שלך
  מיקרופון טוב יעזור להודעה שלך לעבור בצורה קולנית וברורה בסרטון החינוכי שלך.
 4. 4
  בקר באתר כמו youtube. מצא אתר שבו אתה רוצה להעלות את הסרטון החינוכי שלך כדי לראות את העולם. YouTube הוא אופציה נהדרת בכך שיש לו את הכלים הטובים ביותר לעבודה עם הסרטונים שלך ומאפשר לך להטמיע או לשתף סרטונים בקלות. אנשים רבים בוחרים להעלות את הסרטונים החינוכיים שלהם ליוטיוב.
  • צפו בסרטונים חינוכיים אחרים. לפני שתיצור סרטון משלך, כדאי לסקור כמה סרטונים אחרים כדי לברר מה לעשות ומה לא לעשות.
 5. 5
  דע מה כבר קיים וכיצד להפוך את הסרטון שלך לייחודי. חיפוש מהיר ב- YouTube או בגוגל בנושא שלך יכול לעזור לך לקבוע איזה סוג סרטונים כבר קיימים בנושא.
  • אל תרתיע מקיומו של סרטון דומה. אנשים רבים יצפו במספר סרטונים כדי ללמוד משהו חדש.
  • גלה כיצד להבהיר את הסרטון שלך מכל השאר. זהה כל מה שתרצה לדעת שאינו נכלל בשום סרטון אחר, וודא שאתה כלול אותו בעצמך.

חלק 2 מתוך 3: הכנה להכנת הסרטון החינוכי שלך

 1. 1
  זהה את נושא העניין שלך. בחר משהו שאתה יודע הכי טוב, או למד על משהו חדש וספר לעולם מה שלמדת.
  • קבע איזה סוג של סרטון חינוכי אתה רוצה ליצור:
   • האם זה יהיה סרטון "כיצד לבצע", או האם תספק מידע מעמיק על נושא מסוים?
   • האם יתקיימו פעילויות אינטראקטיביות, או שתדבר לאורך הסרטון?
  • ערוך מתאר כיצד ברצונך שהסרטון שלך ימשיך לפני שתתחיל לצלם.
 2. 2
  הכן סקריפט. הכנה מספקת לסרטון החינוכי שלך היא המפתח. לאנשים רבים (במיוחד אלה ביישני מצלמות) יותר נוח לדבר מול מצלמה ברגע שהם התאמנו על מה שהם רוצים להגיד.
  • וודא שהעובדות שלך נכונות. לפני שתבצע סרטון חינוכי, בדוק שוב כדי לוודא שהמידע שתמסור נכון. אתה לא יודע כמה אנשים יצפו בסרטון הזה!
 3. 3
  תרגל את התסריט שלך. המפתח ליצירת סרטון חינוכי שבו אתה נראה כמומחה הוא להיות אמון במסר שלך. הדרך הטובה ביותר להשיג ביטחון זה היא באמצעות חזרה.
  • תרגול מול מראה. ביצוע ריצה של התסריט שלך בלי שאף אחד ישפוט אותו יכול להיות דרך טובה לגהץ כיפות ולצבור ביטחון.
  • תתאמן עם חברה ותבקש ממנה לתת לך משוב. זה עשוי להיות מועיל שאדם אחר יקשיב לתסריט שלך לפני שתצלם אותו ותפרסם אותו.
  • במידת האפשר, התאמן בדיבור מהזיכרון ללא סיוע בהערות.
  זה יכול לעזור לך להבין את הדמוגרפיה של האנשים שאליהם אתה מגיע באמצעות הסרטון החינוכי שלך
  זה יכול לעזור לך להבין את הדמוגרפיה של האנשים שאליהם אתה מגיע באמצעות הסרטון החינוכי שלך.
 4. 4
  קבל כל אביזרים שתזדקק להם. חשבו על המסר אותו אתם מנסים להעביר, ואיתרו כל אביזרים שיבהירו את המסר הזה והסרטון שלכם יהיה מגרה יותר.
  • צפו בסרטונים חינוכיים אחרים כדי לראות אם וכיצד הם משתמשים באביזרים בצורה יעילה. אמנם חשוב לא להעתיק ישירות סרטון אחר, אך יתכן שתשאבו אותך ממה שרואים בסרטונים אחרים.
  • זכור שאביזר יכול להיות פשוט או מורכב כמו שאתה רוצה שיהיה. אין הנחיות ספציפיות ליצירת סרטון חינוכי משלך! האביזרים שאתה משתמש בסרטון שלך יהיו ייחודיים לנושא שאתה מציג.
 5. 5
  ערכו חזרת לבוש. זכור כי דיבור מול מצלמה יכול להרגיש שונה בהרבה מלדבר מול המראה שלך. ככל שתוכלו לקבל יותר תרגול, כך הסרטון שלכם יהיה טוב יותר.
  • צלם את חזרת השמלה שלך במידת האפשר. זה יאפשר לך לצפות בזה, לבדוק את הביצועים שלך ולזהות את כל הטעויות שעשית.
  • בקש מחבר מהימן לצפות בסרטון שלך ולספק ביקורת. צד שלישי ניטראלי עשוי לזהות טוב יותר שגיאות או הסחות דעת פוטנציאליות בסרטון שלך.

חלק 3 מתוך 3: הכנת הסרטון שלך

 1. 1
  גייס מישהו שייקלט אותך במידת האפשר. בעוד שאתה יכול ליצור סרטון חינוכי לבד, זה יכול לעזור למישהו שעובד במצלמה כדי שתוכל להתמקד בתוכן שאתה רוצה להעביר. בנוסף, הצלם שלך יכול לתת לך משוב מיידי ויכול לשים לב לדברים כמו תאורה וסאונד.
 2. 2
  להתלבש כדי להרשים. בזמן שאתה מכין סרטון חינוכי, תרצה שהקהל שלך ירגיש שאתה מומחה בנושא, גם אם אינך!
  • התלבש כראוי לנושא הווידאו שלך. אם אתה מדבר על הכנה לראיון, כדאי לך להתלבש כמו לראיון; עם זאת, אם אתה מסביר כיצד לתקן נזילת שמן על מכונית, סביר להניח שתרצה להיות בלבוש אחר.
 3. 3
  שמור על הסרטון שלך תמציתי. מחקרים הראו כי טווח הקשב הממוצע נמשך בין 7 - 15 דקות. זכור זאת בעת הכנת הסרטון שלך, ונסה להפוך את הסרטון לתמציתי ככל האפשר ובכל זאת להעביר את המסר שלך.
  לטיפים כיצד לבחור את ציוד הצילום הטוב ביותר ותוכנת העריכה לסרטון החינוכי שלך
  לטיפים כיצד לבחור את ציוד הצילום הטוב ביותר ותוכנת העריכה לסרטון החינוכי שלך, גלול מטה!
 4. 4
  העלה את הסרטון למחשב שלך. לאחר שצילמתם את הצילומים הדרושים, עליכם להעלות את הסרטון למחשב לעריכה.
  • הקפד לשמור את קטעי הגלם כמסמך נפרד כדי שתוכל לערוך אותם ולבצע שינויים בעתיד.
 5. 5
  פרסם את הסרטון שלך. פרסם את הסרטון שלך באתר כמו Youtube שם הוא יגיע לקהל רחב. זה אפילו יכול להיות ויראלי!
  • עיין בדף המדריך על עריכת סרטונים ל- YouTube כנקודת התחלה מצוינת.
  • שקול להשתמש בדף "YouTube ליוצרים" באתר YouTube. אתר זה יעזור לך לבנות את כישורי הפקת הווידאו שלך, להבין את הקהל שלך ולשפר את ערוץ YouTube שלך.
 6. 6
  בקש הערות והצעות מהצופים. הקהל שלך יהווה מקור מצוין למשוב לסרטון שלך. שים לב לכמות ה"לייקים "וה"לא אוהבים" שהסרטון שלך מקבל, וחפש כל הערה בונה שעשויה להתפרסם.
  • התעלם מפרשנות שלילית או גסה. אל תשים לב להתקפות אישיות או לביקורת שאינה בונה!
 7. 7
  סקור את הניתוחים שלך. YouTube, למשל, מאפשר לך לראות מי צופה בסרטון שלך, למשך כמה זמן הם צופים בסרטון שלך, את הגילאים והמיקומים של האנשים שצופים בסרטון שלך וסטטיסטיקה מועילה אחרת. זה יכול לעזור לך להבין את הדמוגרפיה של האנשים שאליהם אתה מגיע באמצעות הסרטון החינוכי שלך.

שאלות ותשובות

 • מה עלי לעשות אם אני בתקציב ורוצה להעלות את כל החומרים לכאן?
  כדאי לנסות לחסוך כסף עד שיהיה לכם את הכסף הדרוש לרכישת כל הציוד. אם לא, בדקו אם מישהו יעזור לכם לקנות את הפריטים.

תגובות (5)

 • lloydruby
  זה באמת ברור להבנה וקל לקריאה. המידע שהוא מכיל שימושי ופרקטי.
 • savionkemmer
  אני מחנך ומאמן כישורי חיים מזה 25 שנה. אני מוצא את העצות האלה מציאותיות, מדויקות ופרקטיות, שהייתי באמת זקוק להן. תודה.
 • deckowjohnpaul
  בלחיצה אחת הצלחתי למצוא תשובות מעשיות לשאלות החשובות ביותר בקריירה שלי, במיוחד לגבי הקמת בית ספר, שתמיד היה החלום שלי. תודה רבה למדריך!
 • minnie71
  אני עושה פרויקט ב- ELA וזה עזר מאוד.
 • jarod08
  זה היה מאוד מועיל ושימושי.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לפתח חומרי הדרכה?
 2. איך ללמוד חשבונאות לבד?
 3. איך להשיג יעדים עסקיים?
 4. איך להיות בעל עסק מצליח?
 5. איך להקים צדקה?
 6. איך מכינים תעודות זהות באופן מקוון?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail