איך לפנות לשופט בבית המשפט?

כדי לפנות לשופט בבית המשפט, עמד וצור עימם קשר עין כדי להראות שאתה שם לב ומכבד. כשאתה מדבר, התייחס אליהם תמיד כ"כבוד כבודך ". אם השופט שואל אותך שאלה ואינך מבין, בקש בנימוס בנימוס לפני שהוא עונה. אל תפריע לשופט, ותדבר רק כשתשאל. כשתסיים לדבר, תודה לשופט שהקשיב ותשב. לטיפים להכנה להופעה בבית המשפט, גלול מטה!

אל תפריע או "תדבר" על אף אחד בבית המשפט
אל תפריע או "תדבר" על אף אחד בבית המשפט, כולל השופט, פקידי בית משפט אחרים ועורכי דין אחרים.

אם אתה מייצג את עצמך בעניין משפטי, תצטרך לדעת כיצד לפנות לשופט כראוי. לשופט יש שליטה באולם בית המשפט, ובתיקים אזרחיים רבים יקבל החלטות רבות בעניינך. חשוב לדבר בנימוס ולשמור על מזג אחיד. ברוב המקרים, תשתמש בביטוי "כבוד כבודך" כשאתה מדבר עם שופט, אך עליך לדעת כיצד לתקשר את עצמך באמצעות שפת גוף ואיך אתה מתנהג. מצגות אלו חשובות לא פחות ממה שאתה אומר לשופט. עם מעט הכנה ותשומת לב לפרטים, תוכלו ללמוד לפנות נכון לשופט בבית המשפט.

שיטה 1 מתוך 3: דיבור עם השופט

 1. 1
  השתמש בשפה מנומסת, בטון רגוע ובשפת גוף שמורה. דבר בבירור ובקול רם מספיק כדי להישמע, אך אל תצעק. אל תניף ידיים או תעשה אחרת תנועות מיותרות כשאתה מדבר עם השופט. דבר תמיד בנימוס ובכבוד לשופט ולכל שאר פקידי בית המשפט.
  • אל תשתמש בביטויים שמבקרים את השופט או מישהו באולם בית המשפט. הימנע משימוש במילים שיכולות להתפרש כמאיימות כלפי מישהו בחדר. אל תשתמש בשפה מגונה או בסלנג.
  • כאשר אתה עונה על שאלות, הגב לשאלות "כן" או "לא" בכבוד מתאים. ברוב המקרים חשוב לומר "כן, כבודך" או "לא, כבודך." השימוש ב"כבודך "הוא הדרך הקלה ביותר להפגין כבוד ולהימנע מפגיעה בשופט שלך. אל פשוט הנהן בראשך כדי לענות על שאלה.
  • שמרו על קור רוח. אם אתה מתחיל לאבד את העשתונות או לכעוס, בקש מהשופט הפסקה קצרה. לקחת כמה דקות לאסוף את הרגשות שלך מחוץ לנוכחות בית המשפט עדיף לצעוק או לכעוס מול השופט.
  • זכור, שופט יכול להחזיק אותך בזלזול בבית המשפט, כלומר הם יכולים לתת לך קנס או אפילו להכניס אותך לכלא על כך שאתה מדבר בחוסר כבוד. עם זאת, גם אם לא, התנהגות חסרת כבוד עלולה לפגוע בעדותך ובמקרה שלך. במקרים קיצוניים, שופט עשוי אפילו לדחות את תביעתך.
 2. 2
  עמד בכל פעם שאתה פונה לבית המשפט. כשמגיע תורכם לדבר עם השופט, קום ממושבך. אחרי שתסיים לדבר, שב בחזרה.
  • פרוטוקול זה מראה שאתה מכבד וגם מאפשר לשופט לדעת מתי תסיים לדבר.
 3. 3
  ליצור קשר עין. שמור על קשר עין כל הזמן בזמן שהשופט מדבר איתך. זה מאפשר לשופט לדעת שאתה שם לב למה שהוא או היא אומרים.
  • התבונן ישירות בשופט גם כאשר אתה פונה אליו.
 4. 4
  השתמש בצורת הכתובת הנכונה. כשיש לך הזדמנות לדבר עם השופט, השתמש בצורת כתובת שמעבירה את הכבוד שלך לשופט. על השופטים להתייחס באמצעות כותרות ספציפיות המשדרות את חשיבות תפקידם.
  • אם לא קיבלת את ההזדמנות לדבר עם צוות האולם כדי לקבל את שמו המועדף של השופט, פנה לשופט כ"כבודו. "
  כיצד אוכל לבקש משופט את רכושי האישי אם הייתי צריך לייצג את עצמי בבית המשפט
  כיצד אוכל לבקש משופט את רכושי האישי אם הייתי צריך לייצג את עצמי בבית המשפט?
 5. 5
  אל תפריע. אל תפריע או "תדבר" על אף אחד בבית המשפט, כולל השופט, פקידי בית משפט אחרים ועורכי דין אחרים. אם אתה קוטע את השופט ללא הרף, הוא או היא יכולים לפטור אותך מאולם בית המשפט.
  • המתן עד שאתה מוזמן לדבר על ידי השופט או פקיד בית משפט. תמיד עמד כשאתה מדבר.
  • כשאתה פונה לבית המשפט, התחל באמירה "שיהיה בבקשה בית המשפט, שמי __" ואז ציין את העסק שלך.
 6. 6
  זכור שאתה פונה לכל בית המשפט. השופט הוא נציג בית המשפט. בתי משפט פועלים בסמכותם, לכן אל תנסח את שאלותיך או הצהרותיך כאילו אתה דורש או נותן פקודה.
  • לדוגמה, אל תגיד דברים כמו "תשומת הלב של בית המשפט מופנית אליהם" או "בית המשפט צריך לציין." זה נשמע כאילו אתה נותן הוראות לשופט ולבית המשפט, וזה לא המקום שלך.
  • במקום זאת השתמש בביטויים כמו "שיהיה בבקשה בית המשפט" או "תשומת הלב של בית המשפט מוזמנת." זה מראה שאתה מבקש להישמע, ולא לדרוש.
 7. 7
  בקש הבהרה. אם אינך מבין שאלה שהשופט או פקיד בית משפט אחר שאל אותך, הסביר בנימוס שלא הבנת. אל תענה על שאלה עד שתבין מה אתה נשאל.
  • דאג לשמור על בקשות הבהרה ממוקדות "אני". למשל, אל תגיד לשופט שהוא לא הסביר משהו מספיק טוב. במקום זאת, אמור משהו כמו "אני מצטער, אני לא מבין את השאלה הזו. האם אתה יכול להסביר [נקודת בלבול], בבקשה?" תמיד היו מכבדים ומנומסים כשאתם מבקשים הבהרה.
 8. 8
  תודה לשופט שהקשיב. כשתסיים לדבר, תודה קצרה לשופט על התחשבות בדברים שלך.

שיטה 2 מתוך 3: התנהלות מכובדת בבית המשפט

 1. 1
  הגיע מוקדם לדבר עם הפקיד או עם צוות בית המשפט. שאל את פקיד בית המשפט או את הפקיד באולם כיצד השופט מעדיף להתייחס אליו.
  • בדרך כלל, הפקיד יהיה זמין לפני שהשופט יגיע, וכנראה שהוא או היא יהיו באולם בית המשפט שאליו הועדת.
  • אם תחכה עד שהשופט יהיה באולם בית המשפט, סביר להניח שלא תהיה רשאי לגשת לצוות בית המשפט.
 2. 2
  המתן לדבר עם השופט עד שמדברים איתך. זו דרך נוספת לכבד את השופט.
  • אם אתה חייב לקרוא לתשומת לבו של השופט, המתן עד שתוכל לעשות זאת מבלי להפריע לאף אחד. ואז עמד ושאל בנימוס את השופט, "כבוד השופט, האם אפשר לשמוע אותי?" אם לא מכירים אותך, שב.
  • אינך רשאי לגשת לשופט מחוץ לאולם.
 3. 3
  התנהג בשקט ובכבוד באולם בית המשפט. אין לאכול, לשתות, לצחוק, לדבר, ללעוס מסטיק או טבק, לעשן, או להפריע בדרך אחרת. במקרים מסוימים, אינך יכול לקרוא חומרים (כגון רומן או ספר אלקטרוני) שאינם קשורים לעסקי המשפט. אם עליך לפנות לגורמים אחרים, כגון עורך הדין שלך, אל תשתמש בשם הפרטי שלהם. שמור על שפת הגוף שלך מנומסת ומכבדת בכל עת.
  • יש שופטים מחמירים יותר מאחרים לגבי התנהגות באולם. תמיד טועה בצד הכבוד, במיוחד אם אינך יודע מה מתיר השופט.
  • כשאתה בבית המשפט, אתה צריך להישאר שקט ושקט ככל שתוכל. אל תנהן או תנענע את ראשך כשאחרים מדברים או כשמדברים אליך. אל תניח את הרגליים על שולחנות או כיסאות. אל תשלב את זרועותיך מעל החזה ואל תניח את המרפקים על השולחן. זה מקובל לרשום הערות, אבל לא לשרבט או לצייר בפנקס הרשימות שלך. זה יכול להופיע כחוסר כבוד.
  • אין לתקשר עם הצופים באמצעות מחוות. אין לגלגל עיניים או להעיר הערות או תנועות כלפי הצדדים האחרים באולם, כולל חבר המושבעים או עורך הדין המתנגד. כל אלה יכולים להוות עילה לשופט להסיר אתכם מהאולם על ידי הפקיד.
  תוכלו ללמוד לפנות נכון לשופט בבית המשפט
  עם מעט הכנה ותשומת לב לפרטים, תוכלו ללמוד לפנות נכון לשופט בבית המשפט.
 4. 4
  כבה את הטלפון והניח אותו. בתי משפט רבים אוכפים איסור מוחלט על שימוש בטלפון הסלולרי. ידוע כי לשופטים יש נאשמים ועורכי דין שבודקים את הטלפונים שלהם במהלך הליך שהוסר מבית המשפט.
  • גם אם הטלפון הסלולרי שלך מותר, שמור אותו מושתק ונמצא מחוץ לטווח הראייה. אינך רוצה להיתקל כלא מכבד או מוסחת.
 5. 5
  בקש מחבריך לכבד. אם יש לכם חברים או קרובי משפחה בקהל, הזהרו אותם מלהזעיק, לדבר בינם לבין עצמם או לצלם, בתוך האולם או מחוצה לו. השופט יכול לגרום גם לפקיד להסיר אותם.
  • למשל, שופט אחד הוציא צופה ממשפט מייקל ג'קסון בגין צילומי מושבעים, למרות שהיה מחוץ לאולם בית המשפט.
  • השופטים יכולים גם להזהיר את הצופים, להחזיק אותם בבוז, או אפילו לעצור אותם במקרים נדירים.
  • אם יש לך חברים או בני משפחה המעוניינים לפנות לשופט, התייעץ עם עורך הדין שלך בדבר השמעתם כעדים.
 6. 6
  אל תפריע להליכים. אם אתה שומע משהו שאתה לא מסכים איתו, רשום אותו כדי שתוכל להתייחס אליו כשתורו לדבר. לעולם אל תדבר בשימוע עד שהוזמנת לעשות זאת.
  • אל תעיר לעצמך הערות, אפילו לא בנשימה. ייתכן שתפוטר מהאולם אם תעשה זאת.

שיטה 3 מתוך 3: להתכונן להופעה בבית המשפט שלך

 1. 1
  השאירו את ילדיכם בבית. לרוב אסור לילדים להיכנס לאולם בית המשפט אלא אם כן הם חלק מהדיון בתיק. גם אם מותר לך להכניס את ילדיך לאולם, הדיונים בבית המשפט יכולים להיות ארוכים ומשעממים ועלולים לגרום להתנהגות לא נכונה של ילדים צעירים. אם יש לך ילדים, מצא בייביסיטר לתאריך בית המשפט שלך.
  • בתי משפט מסוימים מציעים טיפול בחינם בילדים אם עליכם להשתתף בתאריך בבית המשפט ולא תוכלו למצוא טיפול בילדים. בדוק עם בית המשפט שלך אם זו אפשרות.
  • אם אינך יכול למצוא בייביסיטר, קח איתך מבוגר אחר ובקש ממנו להישאר מחוץ לאולם עם ילדך / ילדים במהלך השימוע שלך.
 2. 2
  תנו לעצמכם זמן נוסף להגיע לבית המשפט. מועדי בית המשפט אינם כמו פגישות שאתה עלול להחמיץ ולקבוע לתאריך מאוחר יותר. אם אתה מפסיד את תאריך בית המשפט לתיק פלילי, אתה עלול להיעצר. אם תחמיץ את תאריך בית המשפט לעניין אזרחי, אתה עלול לאבד את התיק כברירת מחדל. אתה עלול להישמר גם בזלזול בבית המשפט אם אתה מאחר לדיון או מתגעגע אליו.
  • אם יש לך סיבה תקפה ודחופה לכך שאינך יכול להשתתף בתאריך בית המשפט שלך, פנה לפקיד בית המשפט. ככל הנראה תצטרך להגיש עתירה או טפסים כדי לבקש שינוי תאריך.
  • זכרו שכנראה תצטרכו למצוא חניה אם נסעתם לבית המשפט. אם לוקחים תחבורה ציבורית, אוטובוסים ורכבות יכולים להיות באיחור. בתי משפט הם לרוב די גדולים וייתכן שייקח לך זמן למצוא את אולם המשפט הנכון. תן לעצמך הרבה זמן למצוא את הדרך שלך.
 3. 3
  תביא את הקבצים שלך. עליכם להביא עותק של כל המסמכים והקבצים הרלוונטיים לעניינכם. הביאו גם פנקס ועט בכדי שתוכלו לרשום אם תרצו.
  • ודא שיש לך את מסמך הודעת בית המשפט שלך. מסמך זה יכלול את פרטי שמו של פקיד השימוע שלך, תאריך ושעת השימוע שלך (ובדרך כלל) עם מי כדאי לך לבצע צ'ק-אין לפני השימוע.
  • הביאו מספר עותקים של כל המסמכים והראיות שתרצו להציג. בדרך כלל עליכם להביא לפחות 3 עותקים מכל מסמך: 1 בשבילכם, 1 לבית המשפט ו -1 לצד שכנגד.
 4. 4
  היו מוכנים לעבור אבטחה. מרבית בתי המשפט דורשים מכל מי שמבקר בבית המשפט לעבור גלאי מתכות ומחסום ביטחוני. כדי להתכונן לכך, וודא כי אין לך כלי נשק או פריטים בלתי חוקיים או אסורים אחרים בעת הגעתך לבית המשפט.
  • דוגמאות ברורות לדברים שלא צריכים להביא לבית המשפט כוללים כלי נשק, אלכוהול וסמים לא חוקיים. פריטים אחרים האוסרים בדרך כלל כוללים ריסוס פלפל, מקלעה, סכינים וסכיני גילוח. בתי משפט מסוימים עשויים גם לאסור על פריטים כגון סיגריות ומצתים.
  • בתי משפט מסוימים אינם מאפשרים מספריים, פסי ציפורניים, מיכלי זכוכית, שרשראות ארנקים, אולרים או פריטים חדים אחרים. אם לא תתאפשר לקחת אותו למטוס, מומלץ להשאיר את הפריט בבית.
  • אם אתה לא בטוח אם משהו שאתה נושא יכול להיות אסור, השאר אותו בבית או ברכב שלך.
  • במקרים רבים, מצלמות אישיות, מצלמות וידיאו ומכשירי הקלטה אחרים אינם מורשים. אם אינך בטוח אם מותר להביא את המכשיר האלקטרוני שלך, פנה לבית המשפט שלך.
  השתמש בצורת כתובת שמעבירה את הכבוד שלך לשופט
  כשיש לך הזדמנות לדבר עם השופט, השתמש בצורת כתובת שמעבירה את הכבוד שלך לשופט.
 5. 5
  התלבש כראוי להופעתך בבית המשפט. איך שאתה מתלבש משדר את הכבוד שלך לשופט ולבית המשפט. כבוד הוא היבט חשוב של פנייה נכונה לשופט ויצירת רושם טוב על בית המשפט. פנה לצוות בית המשפט לשאול לגבי דרישות קוד הלבוש של בית המשפט שלך. אלה עשויים להתפרסם באתר בית המשפט. בעוד שקודי הלבוש הרשמיים עשויים להשתנות, מומלץ להתלבש בצורה מסודרת ושמרנית.
  • וודא שכל בגדיך מסודרים, נקיים ולחוצים / מגוהצים. אל תלבש בגדים מוכתמים או קרועים עד תאריך בית המשפט שלך. וודאו שהתקלחתם ועשיתם את השיער מסודר.
  • הימנע מבגדים יקרים או צעקניים מדי. אל תלבש סנדלי כפכף (חוטיני), נעלי טניס או נעלי ספורט, או נעליים מפונפות. הימנע מלבוש שעליו מודפסות סיסמאות או הודעות מילוליות. הימנע מצבעים עזים או עזים ודפוסים כבדים. אין ללבוש מכנסי ג'ינס, מכנסיים קצרים, חולצות טריקו, חצאיות מיני, בגדים נמוכים או שקופים, עליוניות או שמלות ללא שרוולים, מכנסיים נמוכים או בגדים חושפניים או בלתי פורמליים אחרים.
  • הנורמות המגדריות נותרות חזקות ברוב אולמות המשפט. אם אתה גבר, לבש חליפה ועניבה אם יש לך אותם, או חולצת כפתור ללא קמטים ומכנסיים לחוצים. אם את אישה, לבשי שמלה או חצאית וחולצה במידת האפשר. נשים עשויות ללבוש מכנסיים או חליפות גם כן. נשים צריכות להימנע מאיפור כבד ומתכשיטים רועשים.
  • קח מעיל קל או סוודר. אולמות המשפט עלולים להתקרר, במיוחד אם עליכם להמתין לשימוע.
  • אלא אם כן יש לך סיבה דתית לעשות זאת, אל תחבוש כובעים או כיסויי ראש לבית המשפט. מותר ללבוש כיסויי ראש דתיים כמו טורבנות, חיג'אבים וכיפות.
 6. 6
  תאכל לפני שאתה הולך. אוכל ושתייה מותרים לעתים נדירות באולמות המשפט. אכלו משהו לפני שאתם הולכים לבית המשפט כדי שתוכלו להתרכז בעסקי המשפט.
  • אם אתה חייב לשתות משהו בבית המשפט, אתה יכול לבקש מהעוזר השיפוטי או מפקיד בית המשפט מים. אל תביא מים משלך לבית המשפט.

טיפים

 • אם עורך הדין שלך נכח בדיון, תן לעורך הדין שלך לדבר כל הדברים. בדרך כלל זה האינטרס שלך לא לדבר אלא אם כן עורך הדין שלך או השופט מורה לך לעשות זאת.
 • הפרוטוקולים המופיעים כאן חלים על דיונים בבתי משפט באירופה. במדינות אחרות, כמו קנדה ובריטניה, יש פרוטוקולים ודרכים שונות מאוד לפנות לפקידי בית המשפט.

אזהרות

 • מאמר זה צריך להיחשב מידע משפטי ולא ייעוץ משפטי.
 • אם שופט מוצא אותך בזלזול בבית המשפט, אתה יכול להיקנס לקנס או לכלא. ביקורת על שופט או על ההליך יכולה להיות עילה נאותה לממצא בוז.

שאלות ותשובות

 • אני רוצה לעבור עם ילדיי מחוץ למדינה לעבודה טובה, כיצד אוכל להסביר זאת לבית המשפט?
  אמור לבית המשפט שאתה חושב על עתיד ילדיך. הסבירו כיצד לתפקיד תהיה השפעה חיובית על יכולתכם לתת מענה לצרכי ילדיכם, להקים את כספי המכללות שלהם וכו '.
 • מהו דיון בבית המשפט?
  זהו יום הפקת העדים והאדם שמואשם מול השופט על החלטת התוצאה על סמך הפרטים שהוגשו לבית המשפט במהלך הדיון.
 • כיצד אוכל להגן על עצמי מפני האשמות שווא?
  אתה יכול לטעון את טענותיך רק עם ראיות אם ברצונך להפריך הצהרות כוזבות ולסמוך על פסק הדין של השופט. אל תנסה לתקוף מילולית את המאשימה כנקמה. זה רק יחמיר את המצב והשופט עלול לכעוס על התנהגותך.
 • כיצד אוכל לבקש להאריך שימוע כדי שאמצא עורך דין?
  הסבירו לשופט שאין לכם עורך דין ראוי ואתם זקוקים לזמן למצוא אותו.
 • העדים שלי מעולם לא נשמעו בעקבות גירושין למשך 3 שנים. פסיקה סופית התקבלה. האם אוכל לעשות משהו?
  כן, אתה עדיין יכול להגיש פעולה; עורכי דין מטפלים בזה כל הזמן. התקשר לעורך דין מקומי המתמחה בדיני גירושין.
 • מה עלי לעשות אם עלי ללבוש נעלי ספורט מסיבות בריאותיות?
  נסה לדבר קודם עם פקיד בית משפט. ניתן לכופף כללים במידה מסוימת כל עוד זה נמצא בתבונה.
 • מה עלי לעשות אם אני מתקשה ליצור קשר עין ורגיש יותר מדי בגלל אוטיזם?
  עורך הדין שלך אמור להיות מסוגל ליידע את השופט אם האוטיזם שלך מציב סוג כלשהו. זה לא יתקיים נגדך.
 • האם יש מילה מסוימת המשמשת את הקהל (ולא את חבר המושבעים) באולם?
  אנשים בקהל (הצד השני של הבר) והאזור בכלל מכונים 'הגלריה'.
 • האם עלי להשתחוות בפני השופט?
  עליך להשתחוות בפני השופט בעת כניסה / יציאה מחדר אם בית המשפט יושב.
 • אם אסור לי לומר את כל האמת, האם זה נחשב לשקר?
  אתה צריך לומר את כל האמת. אמת חלקית יכולה להיות ההבדל בין אשם לא אשם. וכן, אם אתה יודע יותר או מונע זאת או מספר סיפור אחר, זה עדות שקר אלא אם כן קיימות נסיבות מקלות. עליך לדבר עם עורך הדין שלך - זה לא המקום לקבל ייעוץ משפטי ספציפי למקרה שלך בפועל.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל לפנות לשופט דיון בסכסוכים בניו זילנד?
 • כיצד אוכל לבקש משופט את רכושי האישי אם הייתי צריך לייצג את עצמי בבית המשפט?
 • אם אני מתנהג כעורך דין שלי בתיק בבית משפט, האם מותר לי לדבר ולתת עדות כדי להגן על עצמי?
 • האם אוכל לבקש מבית המשפט לזמן רשומות טלפון או מיילים?

תגובות (18)

 • suzanne52
  זה עוזר במציאת עורך הדין המתאים.
 • katiegraham
  בשיעור האנגלית שלי אנו מבצעים דרמה של אולם משפט כהערכה, ולכן מצאתי שזה מאוד שימושי לכישורי הביצוע שלי.
 • eschmidt
  מידע רב ערך.
 • antonina67
  פריימר מעניין שיסייע בחקירה הראשונית שלי.
 • tgreen
  איך להחזיק את העשתונות שלי.
 • tromphumberto
  יש לי מקרה שבו מצאתי NGRI על ידי שופט במידלנד, טקסס וכעת אני מעוניין בבית חולים ממלכתי בגלל מחלת נפש, תוכנית זו עזרה לי להבין התנהגויות בחדר בית המשפט ודרכים לתקשר את מה שאני מנסה תגיד בזמן שאני בבית המשפט.
 • hlee
  השתתפתי בתיק פלילי בקניה, אך לאחר שקראתי מאמר זה הייתי כל כך חכם ונבון והצלחתי לזכות בתיק שלי. תודה רבה חבר'ה.
 • fhuels
  מידע נהדר על החוק בתוך אולם בית משפט. תודה רבה.
 • williamsonbenja
  אני בן 60 וחי באירופה עכשיו במשך 5 שנים. מעולם לא הייתי בחדר בית משפט בארה"ב. שאלתי הייתה "איך לפנות לשופט." אתה נותן מידע נהדר: איך להתנהג הכי טוב בחדר בית משפט, איך להתלבש, מתי לדבר או לא לדבר, איך להעלות שאלות.
 • treva15
  לא יכולתי להפסיק לקרוא. זה היה האתר הכי אינפורמטיבי וקל לקריאה שמצאתי. תודה רבה.
 • dayton85
  שימושי ביותר למתחילים. תודה רבה לך.
 • mclarke
  אני אוהב את המדריך שלב אחר שלב כיצד כל זה עובד.
 • harveyglenna
  הדרך לפנות לשופט הייתה החלק המועיל ביותר.
 • donnellyjermey
  זה ספציפי מכל הבחינות.
 • brycenlind
  העצה המועילה ביותר עבורי הייתה לא להפריע כשאני שומע משהו שאני לא מסכים איתו. חשבתי באופן שגוי שאוכל לקרוא "התנגדות". עם זאת, התנגדויות נוגעות לכללי ראיות שהודו, ולא לאמיתותן של הצהרות.
 • kevinjames
  לגבי מונחים טכניים למתורגמן של בית המשפט.
 • huntsean
  פנייה לשופט, התנהגות ראויה והופעה בבית משפט.
 • harry49
  זו הפעם הראשונה שלי בחדר המשפט ואני צריך לקבל פרטים על השופט ופקידים אחרים, כיצד להשתמש בנימוס במילה הנכונה ואיך לכבד את השופט והפקידים. לימוד הטיפים באמצעות המילה מועיל מאוד.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לכתוב מכתב אופי לשופט?
 2. כיצד להזמין מסמכים?
 3. כיצד להגיש תביעה כנגד אג"ח קבלן בנייה?
 4. כיצד לדחות מועד בבית משפט?
 5. כיצד להגיש תביעה אזרחית?
 6. כיצד לדחות תיק בית משפט אזרחי?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail