איך להפוך לתושב תאילנדי?

כיצד אוכל להפוך לתושב תאילנדי אם אני נשוי לאזרח תאילנדי וביקרתי בתאילנד מדי שנה במשך שנים רבות
כיצד אוכל להפוך לתושב תאילנדי אם אני נשוי לאזרח תאילנדי וביקרתי בתאילנד מדי שנה במשך שנים רבות?

תאילנד היא יעד רצוי עבור אנשים רבים, וחלק מהמבקרים מחליטים לעשות בה בית לצמיתות. כדי להפוך לתושב תאילנדי, יהיה עליך לעקוב אחר הנחיות הבקשה שצוינו על ידי משרד הפנים התאילנדי. הציגו דיוקן של עצמכם כחברה יצרנית ושומרת חוק בחברה. צרו קשר עם המשרד בכל שאלה שיש לכם ואז המתינו בסבלנות להחלטתם הסופית. לאחר שקיבלתם את תעודת התושבות שלכם, אתם זכאים להמשיך באזרחות טבעית לאחר תקופת המתנה.

שיטה 1 מתוך 3: עמידה בדרישות היישום הראשוניות

 1. 1
  היכנס מתחת למכסה. ועדת ההגירה המלכותית התאילנדית הודעות מכסות מדי שנה עבור אותם אנשים המבקשים לקבל תושבות קבעו בתאילנד. מצא את המכסה בפרסום של הממשלה. המכסה מחולקת לפי נפשות במדינה.
 2. 2
  הגש בקשה במהלך תקופת הבדיקה. תקופת הבקשה מכסה בדרך כלל את הסתיו של כל שנה, לעתים קרובות מאוקטובר עד דצמבר. לאחר פרסום המכסה תוכלו להגיש בקשה עד ליום העבודה האחרון של אותה שנה.
 3. 3
  החזק ויזה שאינה מהגרת לפני הגשת הבקשה. עליכם להחזיק באשרת תאילנד שאינה מהגרת עם שלוש הארכות שנתיות רצופות בכניסה כדי להיות זכאים לשהייה. הויזה חייבת להיות מאותו סוג על מנת להעפיל בסימן שלוש השנים. אם אתה מחזיק במספר אשרות שאינן עולות, לא תהיה זכאי.
 4. 4
  להציע תרומה מוחשית לחברה התאילנדית. נציבות ההגירה תעריך מגוון גורמים בעת שקילת בקשתך. עליך להציע משהו מועיל לתאילנד בדרך של הכנסה, ידע, מומחיות, אישיות או גורמים אחרים. הבנת השפה התאילנדית היא גורם נוסף שיכול לספור לטובתך.
  • אם אתה יכול להפגין כבוד לממשלה ולסמכות באמצעות תשלומי מס רגילים, זה גם יועיל לבקשתך.
  איך אני הופך לתושב
  איך אני הופך לתושב?
 5. 5
  שמור על הרישום הפלילי שלך ברור. כל בני 14 ומעלה יבדקו את הרישומים הפליליים שלהם לפני שנחשבים לתושבות. יהיה עליך לספק עותק של טביעות האצבעות שלך כדי לבדוק על ידי האגף לרישום פלילי. והדרכון שלך ייסרק כדי לוודא שאתה לא "אדם אסור" או מישהו תחת צו זר.
  • שים לב שבסביבת יישומים תחרותית כל פשע ברשומתך יביא לדחיית בקשתך.
 6. 6
  פגוש קטגוריית סטטוס יישום. אם אתה אזרח זר המחפש תושבות, עליך לעמוד באחת משלוש הכישורים האישיים: השקעה, עבודה / עסק או אנושיות. הנסיבות האישיות והמקצועיות שלך יקבעו לאיזו קטגוריה תיכנס.
  • משמעות קטגוריית ההשקעה היא שאתה מבקש להשקיע בפעילות עסקית תאילנדית. קטגוריית העבודה / העסק מכסה את אותם אנשים עם עבודה קבועה בתאילנד. קטגוריית האנושות כוללת אנשים הנשואים לאזרחי תאילנד או שהוריהם אזרחי תאילנד.
  • ניתן גם להגיש מועמדות על סמך נסיבות מיוחדות ויישומים אלה מוערכים על בסיס כל מקרה לגופו.
 7. 7
  התייעץ עם עורך דין. זה לא נדרש לעבור את תהליך ההגירה עם עורך דין, אבל זה יכול לעזור מאוד. אתר עורך דין על ידי שיחה עם שגרירותך או עם משרד הפנים התאילנדי. עורכי דין יכולים לעזור לך במיוחד אם אתה צריך לתרגם מספר מסמכים לתאילנדית.

שיטה 2 מתוך 3: הגשת בקשתך

 1. 1
  הגש את בקשתך למשרד הפנים. יהיה עליך ללכת למשרד בשעות העבודה הרגילות ולהביא איתך את כל מסמכי הבקשה שלך. יהיה עליך להציג בקשה שהושלמה, צילום של הסכם החכירה שלך וטופס TM30 מבעל הבית שלך, שתי תמונות פספורט והדרכון שלך בפועל. יתכן שתזדקק למספר עותקים של דפי הדרכון שלך.
  • דרישות הבקשה יכולות להשתנות, לכן הקפד לבדוק באתר ההגירה לפני שתעבור למשרד כדי להגיש הכל. למשרד המשרד המקומי יש גם עותקים ריקים של בקשות.
  • לאחר שהורדת הכל תקבל קבלה. הקפד להחזיק בזה כי זה יאפשר לך לאסוף את תעודת התושבות שלך לאחר תקופת העיבוד.
 2. 2
  השלם ראיון תושבות. סביר להניח שתתבקשו לשבת לראיון עם קציני ההגירה. קצינים אלה ינסו לאמוד את הבנתך את השפה התאילנדית. הם ישאלו שאלות לאימות המידע המסופק במסמכי הבקשה שלך.
  • ודא שאתה מתוזמן בזמן לראיון המתוזמן שלך או שהוא יכול להשפיע לרעה על היישום שלך. רוב הראיונות נקבעים כאשר אתה מסיר את חומרי הבקשה שלך.
  • אתה יכול גם לבקש מהקצינים לספק תמליל מודפס של תשובותיך בסוף הראיון.
 3. 3
  היכנס למבחן תושבות רב ברירה. תתבקש גם לבצע מבחן קצר המורכב משאלות שנכתבו בתאילנדית. שים לב שאתה יכול לבקש תרגום שאלה גם מקצין ההגירה התאילנדי.
 4. 4
  הקליט הקדמה. לאחר סיום שלב הבדיקה תתבקש להיכנס לאזור נפרד. לאחר מכן תעמוד מול מצלמה ותקליט הצהרת היכרות קצרה בתאילנדית.
  כדי להפוך לתושב תאילנדי
  כדי להפוך לתושב תאילנדי, יהיה עליך לעקוב אחר הנחיות הבקשה שצוינו על ידי משרד הפנים התאילנדי.
 5. 5
  קבל את כל המסמכים בשפת האם. חשוב שכל מסמכי השפה הזרה שלך מאושרים על ידי השגרירות הלאומית שלך. יהיה עליהם לתרגם גם לתאילנדית. הקפד להשאיר זמן רב להשלמת התהליכים הללו מכיוון שהם אורכים חודשים, תלוי בעומס השגרירות.
 6. 6
  ספק חומרים תומכים משלימים. כדי להגדיל את הסיכויים שהבקשה שלך תתקבל, אתה רשאי להגיש מסמכים נוספים התומכים בדמותך. תוכל להוסיף במכתבי עזר מאזרחי תאילנד. אתה יכול לכלול גם ניירות חברות לארגוני צדקה או עמותות. היו יצירתיים כאן ונסו להראות את הצד הטוב ביותר באישיותכם.
 7. 7
  שלם את אגרת הבקשה. יהיה עליך לשלם אגרה שאינה ניתנת להחזר עם בקשתך. סכום זה משתנה אי שם סביב 7600 באט (160 €). לאחר מכן, תצטרך לשלם תשלום נוסף לאחר מתן האישור שלך. תשלום זה הוא לעתים קרובות בסביבות 191400 באט (4100 €). העמלות להשתנות שנתיות, לכן הקפידו לבדוק לפני היישום.

שיטה 3 מתוך 3: נקיטת פעולה לאחר אישורך

 1. 1
  השג את תעודת התושבות שלך. לאחר שקיבלת מכתב המציין את אישור בקשתך, יהיה עליך לפנות למשרד ההגירה התאילנדי כדי לקבל את תעודת המגורים הרשמית שלך. יהיה לך חלון של 30 יום לטיול זה.
  • יהיה עליך להביא איתך גם מסמכים מסוימים: המקור והעתק הדרכון שלך; המקור והעותק של פנקס רישומי הבית שלך; 12 תמונות אחרונות; והתשלום הסופי במזומן.
 2. 2
  רשום את מקום השיא שלך. לאחר שקיבלתם תעודה, תקבלו ספר כחול חדש למגורים. לאחר מכן תצטרך ללכת לאמפור המקומית שלך ולתעד את מקום מגוריך הקבוע. דאג לעדכן את ממשלת תאילנד אם מידע זה ישתנה.
 3. 3
  הגש בקשה לספר חייזרים. יהיה עליך להמתין שבוע לאחר שתקבל את תעודת התושבות שלך ואז תוכל ללכת לבקש ספר חייזרים. ספר אדום זה ניתן להשיג בתחנת המשטרה המקומית שלך והוא למעשה תעודת הזהות התאילנדית הלאומית שלך. שים לב שתצטרך להירשם מחדש כל שנה.
 4. 4
  קבל אישור כניסה חוזרת, במידת הצורך. היתר התושבות שלך יכול לבטל על ידי ממשלת תאילנד, אך הוא לעולם לא יפוג רשמית. עם זאת, אם אתם מתכננים לעזוב את תאילנד ולחזור במועד מאוחר יותר, תצטרכו לקבל אישור כניסה חוזר ממשרד הפנים.
  ועדת ההגירה המלכותית בתאילנד מפרסמת מכסה מדי שנה עבור אנשים המבקשים לקבל תושבות קבע בתאילנד
  ועדת ההגירה המלכותית בתאילנד מפרסמת מכסה מדי שנה עבור אנשים המבקשים לקבל תושבות קבע בתאילנד.
 5. 5
  תיק לאזרחות טבעית. לאחר עשר שנים של תושבות רצופה ומתועדת, תוכל להגיש בקשה להתאזרח בתאילנד. תהליך הגשת בקשה זה נרחב, אך הוא מעניק לך חופש לאזרחות מלאה.

טיפים

 • אם אתם מתכננים לעבור תאילנד, זהו רעיון טוב כדי לבקר את השגרירות התאילנדית שלך מיקום הנוכחי לפני שאתם יוצאים.
 • שים לב שתעודת התושבות שלך מעניקה לך מספר הרשאות, כולל היכולת לקנות רכב ולקבל חשבון בנק תאילנדי.

אזהרות

 • שים לב שהגשת מסמכים או מידע כוזבים לממשלת תאילנד נחשבת לעבירה פלילית.

שאלות ותשובות

 • האם אוכל להתגורר באופן קבוע בתאילנד אם התחתנתי עם אזרח תאילנדי?
  לא, אתה יכול לקבל אשרת בן זוג, או כאמור לעיל, זה יקטין את התשלום עבור קבלת תושבות קבע.
 • אני מניו זילנד ונשואה לגברת תאילנדית מזה 12 שנים. אני רוצה לבלות את הפנסיה שלי עם אשתי בתאילנד. איך אני הופך לתושב?
  אם היא עדיין מחזיקה בדרכון תאילנדי, אתה יכול להגיש בקשה לויזת בן זוג אם אתה נשוי כחוק. לאחר 10 שנים, אתה יכול להגיש בקשה להיות אזרח מלא.
 • אני איש עסקים סיני מלזי. קניתי נכס והשקעתי בבורסת תאילנד. ברצוני להגיש בקשה למגורי קבע בתאילנד. האם אני זכאי?
  יתכן שאתה זכאי להגיש מועמדות בקטגוריית מגורים עסקיים. עדיף שתפנה למשרד הפנים התאילנדי כדי לראות באילו הנחיות יישום תצטרך לעקוב. שים לב שהמדיניות אכן משתנה לעתים קרובות, לכן הקפד לבדוק מיד לפני שתמשיך ליישום.
 • האם תושב קבע יכול לקנות אדמות בתאילנד?
  כן, מכיוון שאתה תושב קבע, אתה חבר במדינה. יש לך את החופש לעשות את זה.
 • האם אוכל לקנות נכס בתאילנד? אם כן, האם זה יעזור לי להפוך לתושב?
  כן אתה יכול. אני מציע שתסתכל באתר דפי נכסים בתאילנד כדי לקבל מושג לגבי מחירי שוק הנכסים. עם זאת, זה לא יזכה אותך באופן אוטומטי בתושבות.
 • אם לאם יש ילדים עם אזרח תאילנדי, האם האם גם כן אזרחית או שהיא הופכת לתושבת קבע?
  שניהם אפשריים. עליך להגיש בקשה ומסמכים בכל מקרה, וזה לוקח שנים לאחר הגשת הבקשה לקבלת אזרחות. לקח לי 5 שנים.
 • איך אוכל להחזיק עסק בתאילנד?
  זה תלוי איזה סוג עסק ברצונך להחזיק ואיך הארגון יהיה מובנה. במקרים רבים ממשלת תאילנד דורשת כי עסקים יהיו בבעלות רובם של אזרחי תאילנד. עם זאת, תוכל לעתור למשרד המסחר בבקשה לפטורים לתקנות מסוימות.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל להפוך לתושב תאילנדי אם אני נשוי לאזרח תאילנדי וביקרתי בתאילנד מדי שנה במשך שנים רבות?
 • האם אוכל להגיש בקשה לוויזה קבועה אם אני שוהה בתאילנד יותר מ- 7 שנים?
 • אם אני מקבל אזרחות תאילנדית, האם זה מזכה אותי לבחור בבחירות בתאילנד כזר?

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail