כיצד להגן על שם העסק שלך?

כדי להגן על שם העסק החדש שלך מפני גניבה על ידי יזמים אחרים
כדי להגן על שם העסק החדש שלך מפני גניבה על ידי יזמים אחרים, יש לנקוט בכמה צעדים ניהוליים לרמה מקומית, ממלכתית, לאומית ועולמית.

בין אם אתה מקים עסק מקומי קטן או מקים חברה לאומית, שמות העסק שלך הוא אחד הצעדים החשובים ביותר שתנקוט לפני המכירה הראשונה שלך. שם חזק ומוכר עוזר להחדיר את אמון הלקוחות ביכולות שלך ומבסס זיהוי מותג עבור השירותים או המוצרים שלך. כדי להגן על שם העסק החדש שלך מפני גניבה על ידי יזמים אחרים, יש לנקוט בכמה צעדים ניהוליים לרמה מקומית, ממלכתית, לאומית ועולמית.

שיטה 1 מתוך 2: מקומית / רחבה

 1. 1
  הגש "עושה עסקים בשם" (DBA). לשכת פקידת המחוז המקומית שלך אחראית בדרך כלל לטיפול ב- DBA, המכונה גם יישום "שם עסקי פיקטיבי" (FBN) בכמה מחוזות. DBA מאפשר לצרכנים לדעת מי באמת הבעלים של החברה מוסיף מידה של הגנה מפני גניבת שם העסק.
  • מחוזות מסוימים דורשים DBAs או כרזות מסוכנות ללוחמה בסמים כדי להיות שפורסמו ב המקומון מסווג פרסומות עבור סכום מיועד של זמן. שאל את נציג פקיד המחוז אם אתה חייב לשלם עבור סוג זה של הודעה.
 2. 2
  סמן את שם העסק שלך עם ממשלת המדינה שלך. סימן מסחרי המדינה הוא שימושי עבור עסקים מוכווני שירות כגון מסעדות ו מספרות כי תלוי ללקוחות מקומיים, שכן עסקים אלו אינם מתחרים עם עסקים אחרים ברחבי הארץ (או בעולם). סימני מסחר ממלכתיים מגנים מפני גניבת שמות בין עסקים אזוריים.
 3. 3
  הצטרף לתא המסחר של הקהילה שלך. השתתפות בחדר מסחר לא רק מציעה הזדמנויות רשת, אלא גם יוצרת זיהוי שם מותג מקומי. מודעות ציבורית מסייעת במניעת יזמים מקומיים עתידיים לגנוב את שם העסק שלך.
  • הודיעו על העסק החדש שלכם על ידי הגשת הודעה לניוזלטר הקאמרי שלכם.
התקשר לספק שירותי האינטרנט שלך לרכישת כתובת אינטרנט באינטרנט עבור העסק שלך
התקשר לספק שירותי האינטרנט שלך לרכישת כתובת אינטרנט באינטרנט עבור העסק שלך.

שיטה 2 מתוך 2: ארצית / גלובלית

 1. 1
  רשום את שם העסק שלך לכתובת אינטרנט באינטרנט. ידוע גם בשם דומיין אתר, כתובת אינטרנט באינטרנט מספקת הגנה מסוימת מפני יזמים עתידיים שרוצים להשתמש בשם שלך לאתר שלהם.
  • התקשר לספק שירותי האינטרנט שלך לרכישת כתובת אינטרנט באינטרנט עבור העסק שלך.
  • שקול לרכוש הרחבות כתובות אינטרנט נוספות בנוסף ל- ".com", כגון ".net", ".biz" ו- ".info." זה מגן מפני בלבול שם דומיין אם גורם אחר מנסה להשתמש בשם שלך באינטרנט.
 2. 2
  הגש סימן מסחרי פדרלי. אם לעסק שלך יש לקוחות באזורים אחרים בארץ ובעולם, סימן מסחרי פדרלי הוא קריטי בכדי להבטיח שעסק אחר לא יקבל את אותו השם פעולה זו עלולה לגרום לבלבול של לקוחות בעת ביצוע עסקים דרך האינטרנט.
  • בדוק את רשות רישום הסימנים המסחריים הארצית שלך כדי לחפש שמות דומים לשלך. אם גורם אחר לא השתמש בשם העסק שלך, תוכל להגיש בקשה.
  • חפש שם אחר אם שם העסק שלך כבר נלקח.
  • שקול להגיש את בקשת הסימן המסחרי בעצמך (אם שם העסק שלך זמין). השג ספרי עזרה עצמית כדי ללמוד כיצד להגיש את הניירת הנכונה.
  • העסיק עורך דין המתמחה ביישומי סימני מסחר אם בקשת סימן המסחר מסורבלת מדי עבורך.
 3. 3
  הוסף הודעות על סימנים מסחריים לתקשורת העסקית שלך. זה מאפשר לעסקים לדעת שיש לך תביעות משפטיות על שמך.
  • הקלד "TM" (סימן מסחרי) בסוג סקריפט-על בכל מקום ששם העסק שלך מופיע באתר שלך ותקשורת מודפסת לפני קבלת בקשתך.
  • החלף את ה- "TM" באותיות רישיות המוקפות במעגל לאחר אישור בקשת הסימן המסחרי שלך. סמל זה מציין שהשם רשום. במחשב מקינטוש, מקלידים את הסמל במקשי "Option" בתוספת "R", ואילו במחשב מבוסס Windows תוכלו להשתמש במקש "ALT" בתוספת הספרות 0174.
לא תמיד יש צורך בהעסקת עורך דין בעת נקיטת צעדים ראשונים להגנה על שם העסק שלך
לא תמיד יש צורך בהעסקת עורך דין בעת נקיטת צעדים ראשונים להגנה על שם העסק שלך.

טיפים

 • לא תמיד יש צורך בהעסקת עורך דין בעת נקיטת צעדים ראשונים להגנה על שם העסק שלך. יזמים המוכנים לחקור כיצד להגיש ניירת בקשות בנושא סימנים מסחריים לגורמים ממשלתיים ולבצע מעקב אחר פניות בקשות יכולים לעיתים לבצע את המשימה ללא עזרה משפטית.
 • החוק הפדראלי בארה"ב וכללי משרד הפטנטים והסימנים המסחריים (USPTO) אינם מאפשרים רישום של שם מסחרי כסימן מסחרי עד שיש הוכחה שהמבקש גם "השתמש בו כסימן מסחרי" על מוצרים מסוימים או בשיתוף עם שירותים, ולא שם מסחרי לזיהוי החברה עצמה. ראה 15 USC §1127 ו- TMEP 1202,01.

אזהרות

 • הגנה על שם העסק שלך מפני גניבה היא תהליך מתמשך. לאחר השלמת הצעדים הראשוניים שלך, שים לב לתאריכי התפוגה בכל ההרשמות. יש לחדש את רובם לאחר 10 שנים. אם הם לא חודשו, מישהו אחר יכול להשתמש בשם העסק שלך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail