איך לצטט פטנטים?

מקם פסיק אחרי מספר הפטנט ואז מאיית את הסוכנות הממשלתית שהנפיקה את הפטנט ללא כל קיצורים
מקם פסיק אחרי מספר הפטנט ואז מאיית את הסוכנות הממשלתית שהנפיקה את הפטנט ללא כל קיצורים.

בין אם אתה כותב עבודת מחקר או דו"ח עסקי, ייתכן שתצטרך לצטט פטנט. המטרה של הציטוט שלך היא לאפשר לקוראים שלך לאתר את מסמכי הפטנטים אליהם הפנית. עם זאת, פורמט הציטוט שלך והמידע הכלול משתנים בהתאם אם אתה משתמש באיגוד השפה המודרנית (MLA), האיגוד הרפואי האירופי (AMA), האיגוד הפסיכולוגי האירופי (APA) או שיקגו סטייל.

שיטה 1 מתוך 4: mla

 1. 1
  השתמש בבעל הפטנט כמחבר. הבעלים או ממציא הפטנט יופיע בעמוד הראשון. השתמש בשם הממציא כ"מחבר "הפטנט, ולא כל המועמדים הרשומים (בדרך כלל ישות תאגידית או אוניברסיטה). ציין את שם המשפחה של בעל הפטנט קודם, אחר כך את שמו הפרטי ואת התואר האמצעי.
  • לדוגמא: "הרטמן, ריצ'רד ב."
  • אם הפטנט מונה יותר מממציא אחד, כתוב אותם בציטוט שלך באותו סדר בו הם מופיעים בעמוד הראשון של הפטנט. הפרד כל שם בפסיק, תוך שימוש במילה "ו-" לפני שם המשפחה. לדוגמא: "סאנשיין, סאלי מ 'וירח, ג'יי ס."
  • אם ישנם יותר משלושה ממציאים, השתמש בשם הפרטי בציטוט שלך ואחריו הקיצור "et al." לדוגמא: "סאנשיין, סאלי מ., ואח '."
 2. 2
  ציין את שם הפטנט אחרי בעל הפטנט. מצא את הכותרת המלאה של הפטנט בעמוד הראשון של הפטנט. השתמש באותה אותיות רישיות כפי שמופיע על הפטנט עצמו, שהוא בדרך כלל מקרה משפט. עקוב אחר הכותרת עם נקודה.
  • לדוגמא: "הרטמן, ריצ'רד ב. קונוס גלידה ממונע."
  • אין להשתמש באותיות נטיות או לצרף את הכותרת במרכאות.
 3. 3
  עקוב אחר הכותרת עם מספר הפטנט. מספר הפטנט מופיע בדרך כלל בעמוד הראשון של הפטנט, מתחת לכותרת. מדי פעם תוכלו לראות זאת גם בפינה הימנית העליונה של העמוד הראשון. הזן את מספר הפטנט בדיוק כפי שהוא מופיע, ללא פסיקים.
  • לדוגמא: "הרטמן, ריצ'רד ב. קונוס גלידה ממונע. ארה"ב 5971829"
 4. 4
  ספק את שם הסוכנות שהנפיקה את הפטנט. מקם פסיק אחרי מספר הפטנט ואז מאיית את הסוכנות הממשלתית שהנפיקה את הפטנט ללא כל קיצורים. מידע זה נמצא בדרך כלל בעמוד הראשון של הפטנט. יתכן שתצטרך להיכנס לאתר הסוכנות כדי לקבל את השם הרשמי המלא.
  • לדוגמא: "הרטמן, ריצ'רד ב. קונוס גלידה ממונע. ארה"ב 5971829, משרד הפטנטים והסימנים המסחרי באירופה"
 5. 5
  סגור את הציטוט שלך בתאריך הוצאת הפטנט. הצב פסיק על שם הסוכנות שהנפיקה את הפטנט, ואז הזן את התאריך המלא בו הוענק הפטנט עם היום הראשון, ואחריו החודש והשנה.
  • לדוגמא: "הרטמן, ריצ'רד ב. קונוס גלידה ממונע. ארה"ב 5971829, משרד הפטנטים והסימנים המסחרי באירופה, 26 באוקטובר 1999."
  • אל תקצר את חודשי השנה.
  • ניתן לכנות את המועד בו הוצא הפטנט "תאריך הפרסום". אל תשתמש בתאריך ההגשה, שהוא התאריך בו הגיש הממציא את בקשת הפטנט שלהם.
 6. 6
  הוסף את האתר וכתובת האתר אם מצאת את הפטנט באופן מקוון. בדרך כלל הציטוט שלך יסתיים בתאריך הוצאת הפטנט. עם זאת, אם ניגשת לפטנט באופן מקוון, אתה זקוק גם לכותרת האתר בו מצאת את הפטנט בכתב נטוי, ואחריו כתובת האתר של הפטנט.
  • לדוגמא: "הרטמן, ריצ'רד ב. קונוס גלידה ממונע. ארה"ב 5971829, משרד הפטנטים והסימנים האירופיים, 26 באוקטובר 1999. פטנטים של גוגל, patents.google.com/patent/US5971829A/en?oq=5971829."
  • אל תכלול את "http //" לפני כתובת האתר, או הפוך את כתובת האתר שלך לקישור ישיר, אלא אם כן המפקח או המדריך שלך מבקשים זאת במפורש.
 7. 7
  צור ציטוט בטקסט עם בעל הפטנט ומספר העמוד. ציטוט בטקסט בסוגריים לפטנט משתמש בשם המשפחה של בעל הפטנט יחד עם העמוד בו מופיע החומר שציינת, במידת הצורך.
  • אם אתה משתמש בשם הממציא במשפט, ספק את מספר העמוד בסוגריים בסוף המשפט. לדוגמא: "המצאת הרטמן ניסתה לפתור את נושא הסבלנות של קבלת ידיים דביקות מגלידה הנוטפת בצד החרוט (2)."
  • אם ישנם 2 ממציאים, כלול את שמות המשפחה של שניהם בסוגריים שלך, מופרדים על ידי המילה "ו-". אם ישנם 3 ממציאים או יותר, כלול את שם המשפחה של הממציא הראשון בסוג הסוגר שלך, ואחריו הקיצור "et al." לדוגמא: "(הרטמן ואח ', 2)."
"בלונסקי
לדוגמא: "בלונסקי, ג'י, בלונסקי, ג ', ממציאים; בלונסקי, ג'י, בלונסקי, ג', מועמדים.

שיטה 2 מתוך 4: שיקגו

 1. 1
  התחל בשמו של בעל הפטנט. בביבליוגרפיה שלך, כתוב את שם המשפחה של הממציא או בעל הפטנט. עקוב אחר שם המשפחה בפסיק ואז כתוב את השמות הפרטיים והאמצעיים המלאים של הממציא. השתמש בראשי תיבות באמצע אם זה כל מה שעומד לרשותך.
  • לדוגמא: "Porath, Deanna F."
  • רשום מספר בעלי פטנטים בסדר שהם מופיעים על הפטנט. להפריד שמות עם פסיקים, באמצעות "ו" לפני שם הבעלים האחרון. כתוב את השם הסופי פרטי, אמצעי ואז שם משפחה ללא פסיקים. לדוגמא: "סאנשיין, סאלי לי, מון, ג'יי סונג ומרי מיי מקמיניס."
  • אל תשתמש בשמות של מועמדים לפטנט (בדרך כלל ישות תאגידית או אוניברסיטה).
 2. 2
  כתוב את כותרת הפטנט. הציב פרק זמן אחרי שמו של בעל הפטנט או הממציא בביבליוגרפיה שלך, ואז ספק את הכותרת המלאה של הפטנט באמצעות משפט משפט. הצב פרק זמן לאחר סיום הכותרת.
  • לדוגמא: "Porath, Deanna F. Pedal פעל מכסחת."
 3. 3
  כלול את מספר הפטנט המלא. מספר הפטנט נמצא בעמוד הראשון של הפטנט, מתחת לכותרת או בפינה הימנית העליונה. כתוב את המספר כפי שהוא מופיע ללא פסיקים בין הספרות.
  • מספר הפטנט בדרך כלל יזהה את המדינה בה הונפק הפטנט.
  • לדוגמא: "Porath, Deanna F. Pedal was grass grassers. US Patent 4455816,"
 4. 4
  ציין את תאריך הגשת הפטנט. הצב פסיק אחרי מספר הפטנט ואז הוסף את תאריך הגשת הפטנט. עצב את התאריך שלך על ידי רישום החודש הראשון, ואז היום, ואחריו פסיק והשנה.
  • לדוגמא: "Porath, Deanna F. Pedal פעל מכסחת. פטנט ארה"ב 4455816, הוגש ב- 29 ביוני 1982,"
  • אל תשתמש בשום קיצור לשמות החודשים.
 5. 5
  הוסף את תאריך הוצאת הפטנט. הצב פסיק לאחר השנה בה הוגש הפטנט, ואז ציין את תאריך הוצאת הפטנט באותו פורמט תאריך בו השתמשת לתאריך ההגשה. מועד ההנפקה יכול להיקרא גם "תאריך הפרסום" על הפטנט.
  • לדוגמא: "Porath, Deanna F. Pedal הפעיל מכסחת. פטנט ארה"ב 4455816, שהוגש ב- 29 ביוני 1982, והונפק ב- 26 ביוני 1984."
 6. 6
  כלול כתובת אתר ישירה אם מצאת את הפטנט באופן מקוון. אם ניגשת לפטנט באופן מקוון, ציטוט הביבליוגרפיה שלך צריך לכלול כתובת אתר ישירה מלאה לאתר שבו מצאת את הפטנט. אינך צריך לכלול את כותרת האתר.
 7. 7
  השתמש בפסיקים בין אלמנטים בהערות שוליים. הפורמט להערות שוליים במאמר שלך שונה במקצת מהפורמט בו השתמשת לציון ביבליוגרפיה שלך בסוף המאמר. שמות הממציאים נכתבים עם השם הפרטי, ואז השם האמצעי או הראשוני, ואז שם המשפחה. נעשה שימוש בפסיקים בין כל האלמנטים, כאשר בסוף בלבד תקופה אחרונה.
מספר הפטנט מופיע בדרך כלל בעמוד הראשון של הפטנט
מספר הפטנט מופיע בדרך כלל בעמוד הראשון של הפטנט, מתחת לכותרת.

שיטה 3 מתוך 4: apa

 1. 1
  התחל בשמו של בעל הפטנט. השתמש בשם המשפחה של הממציא, ואחריו ראשי התיבות הראשונים והאמצעיים של הממציא. אם ישנם 2 ממציאים, הציבו אמפרסנד ("&") בין שמותיהם. עבור 3 עד 7 ממציאים, ציין שמות משפחה וראשי תיבות המופרדים בפסיקים, עם סימן-אות לפני שם הסופר הסופי.
  • לדוגמא: "Amiss, KT & Abbott, MH" אם יש רק ממציא אחד, היית פשוט כותב "Amiss, KT"
 2. 2
  הוסף את השנה בה הוצא הפטנט בסוגריים. תאריך הוצאת הפטנט צריך להופיע בעמוד הראשון של הפטנט. זה יכול להיקרא גם "תאריך הפרסום".
  • לדוגמא: "Amiss, KT & Abbott, MH (1995)."
  • אל תשתמש בתאריך ההגשה, שיהיה תאריך מוקדם יותר מיום ההנפקה או הפרסום.
 3. 3
  כלול את מספר הפטנט המלא באותיות נטיות. מספר הפטנט המלא כולל בדרך כלל גם את שם המדינה או הרשות האזורית שהנפיקו את הפטנט. השתמש בפסיקים למספרי פטנטים אמריקאים.
  • לדוגמא: "Amiss, KT & Abbott, MH (1995). פטנט מס '5443,036 בארה"ב."
  • מזהים אלפא-מספריים, כמו אלה המונפקים עבור פטנטים אירופיים, אינם משתמשים בפסיקים.
 4. 4
  כתוב את מיקום משרד הפטנטים. יתכן שתצטרך לבדוק באתר האינטרנט של סוכנות הפטנטים כדי למצוא את שם העיר בה נמצא המשרד הראשי. כלול את שם המדינה אם הוא לא כלול במספר הפטנט.
  • לדוגמא: "Amiss, KT & Abbott, MH (1995). פטנט מס '5443,036 בארה"ב. וושינגטון הבירה"
 5. 5
  סגור את הציטוט שלך בשם הסוכנות המנפיקה. עקוב אחר שם העיר באמצעות נקודתיים, ואז הוסף את השם הרשמי המלא של הסוכנות שהנפיקה את הפטנט. יתכן שתצטרך לבדוק באתר האינטרנט של סוכנות הפטנטים כדי לקבל את השם הרשמי, או שהוא עשוי להיות רשום על הפטנט.
  • לדוגמא: "Amiss, KT & Abbott, MH (1995). פטנט אמריקאי מס '5443,036. וושינגטון הבירה: משרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני."
 6. 6
  השתמש במספר הפטנט לציטוטים בטקסט. כשאתה מביא ציטוט סוגריים בטקסט העיתון שלך, כל מה שאתה צריך זה מספר הפטנט. אינך צריך לכלול מספרי עמודים או לצטט ישירות לתרשים או לדמות.
  • לדוגמא: "(פטנט אמריקאי 5443,036)."
ייתכן שתצטרך לצטט פטנט
בין אם אתה כותב עבודת מחקר או דו"ח עסקי, ייתכן שתצטרך לצטט פטנט.

שיטה 4 מתוך 4: אמה

 1. 1
  ציין את שמות הממציאים והמקבלים. השתמש בשמות המשפחה ובראשי התיבות הראשונות של הממציאים. זהה אותם כממציאים, לאחר מכן הציב נקודה-פסיק ורשום את שמות כל המועמדים (בדרך כלל אוניברסיטה או גוף עסקי).
  • לדוגמא: "בלונסקי, ג'י, בלונסקי, ג ', ממציאים; בלונסקי, ג'י, בלונסקי, ג', מועמדים."
 2. 2
  ספק את כותרת הפטנט. כותרת הפטנט צריכה להיות בראש העמוד הראשון של הפטנט. עקוב אחר השמות עם נקודה ואז כתוב את הכותרת המלאה במשפט, באותיות רישיות בלבד המילה הראשונה וכל שמות עצם.
  • לדוגמא: "בלונסקי, ג'י, בלונסקי, ג ', ממציאים; בלונסקי, ג'י, בלונסקי, ג', מתמחים. מכשירים להקלת לידת ילד בכוח צנטריפוגלי."
 3. 3
  כתוב את מספר הפטנט המלא. הצב תקופה לאחר סיום הכותרת, ואז כתוב את מספר הפטנט כולל זיהוי המדינה או הרשות האזורית שהנפיקו את הפטנט.
  • לדוגמא: "בלונסקי, ג'י, בלונסקי, ג ', ממציאים; בלונסקי, ג'י, בלונסקי, ג', מקבלים. מכשירים להקלת לידת ילד בכוח צנטריפוגלי. פטנט אמריקאי 3216,423."
 4. 4
  סגור את תאריך הוצאת הפטנט. החלק האחרון של מידע הציטוט הביבליוגראפי שלך הוא מקור הבעיה או תאריך פרסום של הפטנט. את התאריך תוכלו למצוא בעמוד הראשון או השני של הפטנט. כתוב תחילה את החודש, אחר כך את היום, ואחריו פסיק ואת השנה.
  • לדוגמא: "בלונסקי, ג'י, בלונסקי, ג ', ממציאים; בלונסקי, ג'י, בלונסקי, ג', מועמדים. מכשירים להקלת לידת ילד בכוח צנטריפוגלי. פטנט אמריקאי 3216,423. 9 בנובמבר 1965."
  • אל תשתמש בתאריך ההגשה הקודם, אלא רק בתאריך בו הוצא הפטנט על ידי סוכנות הפטנטים.
 5. 5
  השתמש במספרי התייחסות עילאיים לציון בטקסט. סגנון AMA אינו משתמש בהערות שוליים או ציטוטים בסוגריים בטקסט. במקום זאת, תציב בסוף המשפט מספר עליון המתאים למספר ההפניה בביבליוגרפיה שלך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail