כיצד להוכיח גניבת קניין רוחני?

ככל הנראה הפרת קניין רוחני עולה לך סכום כסף משמעותי
אם אתה משתמש בקניין הרוחני שלך בקשר עם עסק רווחי, ככל הנראה הפרת קניין רוחני עולה לך סכום כסף משמעותי.

קניין רוחני מתייחס ליצירות מסוימות של הנפש, כולל יצירות אמנותיות וספרותיות, שמות, סמלים, עיצובים והמצאות. זה יכול להתייחס גם לסודות מסחריים. אם אדם אחר גונב את הקניין הרוחני שלך, למשל על ידי צילום אחד מהתצלומים שלך והכנסתו לאתר שלהם ללא רשותך, אותו אדם אשם בגניבת הרכוש שלך.

חלק 1 מתוך 4: הבנת זכויות קניין רוחני

 1. 1
  זהה את סוג הקניין הרוחני שלך. ישנם כמה סוגים שונים של קניין רוחני. סוג הקניין הרוחני שנגנב יקבע אילו זכויות יש לך וכיצד תצטרך לבצע הוכחת גניבה. הסוגים הנפוצים ביותר של קניין רוחני הם:
  • חומר מוגן על ידי זכויות יוצרים. חומר מקורי הקבוע במדיום ביטוי מוחשי זכאי להגנת זכויות יוצרים. דוגמאות ליצירות הזכויות להגנת זכויות יוצרים כוללות שירים, תצלומים, ציורים, תוכנה ומוסיקה.
  • סימני מסחר. סימן מסחרי הוא מילה, סמל, ביטוי ו / או עיצוב המזהים ומבדילים את מקור הסחורה של צד אחד מזה של צד אחר. סימן שירות הוא סימן מסחרי שמזהה את מקור השירותים במקום את הסחורה.
  • סודות מסחריים. סוד מסחרי הוא כל מידע עסקי בעל ערך שאינו ידוע בדרך כלל, אשר נשמר בסודיות כדי לשמור על ערכו הכלכלי. דוגמה היא המתכון הסודי של קנטאקי פרייד צ'יקן.
 2. 2
  הבן את זכויות הקניין הרוחני שלך. יש לך זכויות קניין שונות בהתאם לקניין הרוחני שנגנב. תרצה לראות אם הגנב לכאורה הפר את אחת מהזכויות הללו. אם כן, אתה יכול להביא תביעה.
  • זכויות יוצרים: יש לך כמה זכויות שהן שלך בלבד. אלה כוללים את הזכות:
   • לשחזר את היצירה המוגנת בזכויות יוצרים
   • להציג את היצירה המוגנת בזכויות יוצרים בפומבי
   • להכין "עבודות נגזרות" על בסיס היצירה המוגנת בזכויות יוצרים
   • להפיץ עותקים של היצירה המוגנת בזכויות יוצרים לציבור באמצעות מכירה או רשות להצגה
  • סימן מסחרי: בעל סימן מסחרי יכול למנוע מאחרים להשתמש באותו סימן מסחרי או דומה, אלא אם כן הצד השני כבר משתמש באופן פעיל באופן חוקי בסימן המסחרי.
  • סודות מסחריים: בעל סוד מסחרי יכול למנוע מאחרים להעתיק, להשתמש או להרוויח מהסוד המסחרי ללא רשות. הבעלים יכול גם למנוע גילוי כאשר הצד השני חתם על הסכם אי גילוי. גורמים אחרים אינם יכולים לגנוב את הסוד המסחרי או להשתמש בו כאשר הם יודעים שהמידע היה מוגן. זה נקרא "ניכוי לא נכון" של הסוד המסחרי.
 3. 3
  חקר את החוקים המגנים עליך מפני גניבה. קניין רוחני מוגן על ידי החוק הפדרלי או המדינה, או שניהם. החוקים יסבירו מה עליכם להוכיח כדי לבסס הפרה, וכן איזה פיצוי זמין כנזקים. עליכם לקרוא את החוקים ולשמור עליהם בהישג יד במקרה שיש לכם שאלות.
  • חוק זכויות יוצרים.
  • חוקי סימני מסחר. ישנם גם חוקי סימנים מסחריים פדרליים וגם מדינתיים. הכללים והחוקים של סימני המסחר הפדרליים זמינים באתר USPTO. עבור חוקי המדינה שלך, עליך לחפש באינטרנט "סימן מסחרי" ואת המדינה שלך.
  • חוקים סודיים מסחריים. ישנם גם חוקים סודיים פדרליים ומדיניים. כמעט כל מדינה אימצה את " החוק הסודי המסחרי האחיד ". חפש את המדינה שלך ואת "UTSA" או "חוק סוד מסחרי אחיד". יתר על כן, הממשלה הפדרלית אימצה את חוק הריגול הכלכלי משנת 1996.
כדי להוכיח גניבה או הפרה
כדי להוכיח גניבה או הפרה, עורך הדין שלך ירצה לקבוע שאתה היוצר של הקניין הרוחני.

חלק 2 מתוך 4: תיעוד הגניבה

 1. 1
  זהה למי הייתה גישה לקניין הרוחני. על מנת להוכיח גניבה, יהיה עליכם לקבוע כי לנאשם הייתה גישה לעבודה. אם הקניין הרוחני נמצא ברשת, כמעט כל מי שיש לו חיבור לאינטרנט יכול לגשת אליו.
  • לעומת זאת, אם יש לך סוד מסחרי, אז תהיה לך גישה מוגבלת לסוד המסחרי לאנשים מסוימים בעסק שלך. בהתאם לכך, עליכם לבדוק מי בארגון טיפל בסוד המסחרי.
 2. 2
  תעד את ההפרה. תרצה לתעד בכל פעם שמישהו משתמש בסימן המסחרי שלך או ביצירה המוגנת בזכויות יוצרים. כמו כן, עליך לתעד כל שימוש בסוד המסחרי שלך.
  • צלם תמונות מסך אם ההפרה מתרחשת באופן מקוון. הקפד לקחת צילום אחד לכל יום בו הוא מופיע באופן מקוון.
  • אם מישהו הדפיס את העבודה שלך מהאינטרנט ומשתמש בה במצב לא מקוון (למכור, למשל), אז אתה צריך לקבל עותק של מה שהאדם מוכר או מפיץ. לדוגמא, אם אתה צלמת ומישהו אחר הוא מוכר שלך בתמונות המוגנות בזכויות יוצרים בכל שוק פשפשים, אז אתה יכול לקנות תמונה מן המפר ולשמור אותו כהוכחה.
  • תעד תמיד את התאריכים שבהם אתה מבחין בשימוש לא מורשה.
  • אם מישהו גנב סוד מסחרי ומשתמש בו, שמור דגימת מוצר וציין את הימים בהם הוא נמכר. זכור, עם זאת, כי אין זה חוקי "מהנדס לאחור" את הסוד. לדוגמא, אם אתה משתמש ברוטב מיוחד במסעדה שלך, מישהו יכול לקנות ממך צנצנת מהרוטב ובאמצעות ניסויים להבין את המתכון שלך. אם הם עושים זאת, הם יכולים להשתמש במתכון בעצמם.
 3. 3
  בדוק באתר מי. אם הנאשם מפר את עבודתך על ידי פרסום האתר באתר, תוכל לגלות מי הבעלים של האתר. מדריך זה יספר לכם מי רשם את הדומיין הזה ויספק לכם את הכתובת, מספר הטלפון, כתובת הדוא"ל וכתובת ה- IP שלהם.
 4. 4
  בדוק האם היה "שימוש הוגן". לא כל מקרה של העתקת עבודתך יתאים לגניבה או להפרה. לפני שתחליט להגיש תביעה, עליך לשקול אם חריג זה חל. "שימוש הוגן" הוא חריג בזכויות יוצרים המאפשר "שימוש מוגבל וסביר ביצירה המוגנת בזכויות יוצרים" כל עוד השימוש אינו פוגע בזכויות הבעלים. כדי להעריך "שימוש הוגן", תצטרך לקחת בחשבון ארבעה גורמים שונים:
  • מטרת ואופי השימוש. ניתוח זה בוחן האם השימוש נועד למטרה מסחרית (כגון מכירה) או לשימוש חינוכי ללא מטרות רווח (כגון צילום להפצה בכיתה). שימוש שאינו מסחרי אינו כשיר אוטומטית כ"שימוש הוגן "; זה רק גורם אחד. הוא גם שוקל אם היצירה היא פרודיה או סאטירה, המוגנת גם כשימוש הוגן.
  • אופי היצירה המוגנת בזכויות יוצרים. יש לך יותר מרחב להעתיק מיצירות עובדתיות (כמו עיתונות) מאשר ליצירת דמיון "יצירתית" או פיקטיבית.
  • כמות ומהות המנה בשימוש. לדוגמא, בית משפט לא יכול לשקול שימוש במשפט אחד מתוך פוסט בבלוג של 5000 מילים שהוא הפרה, ואילו שימוש בתצלום שלם יהיה. כמו כן, אם תעתיק את "לב" היצירה, עובדה זו עשויה לפעול כנגד ממצא של "שימוש הוגן".
  • השפעת השימוש על השוק הפוטנציאלי ליצירה המוגנת בזכויות יוצרים. אם השימוש ישולל מהכנסות בעל זכויות היוצרים, סביר יותר ש"שימוש הוגן "לא יחול.
 5. 5
  קבע כמה עולה לך ההפרה. מידת הפגיעה הכספית שלך תשפיע על מידת החריפה של הגניבה. אם אתה משתמש בקניין הרוחני שלך בקשר עם עסק רווחי, ככל הנראה הפרת קניין רוחני עולה לך סכום כסף משמעותי. לעומת זאת, לקניין רוחני לשימושים אישיים ככל הנראה אין אותה השפעה כספית.
  • אם אתה מנהל עסק, שים לב למכירות החודשיות שלך בתקופת הזמן שבה הבחנת בשימוש לא מורשה בקניין הרוחני שלך.
  • אתה יכול גם לתבוע בגין אובדן מכירות. גם אם העסק שלך לא ספג מכה גדולה, אתה עדיין יכול לתבוע את התיאוריה שמכירות הגנב היו שלך.
 6. 6
  שלח מכתב להפסקה. עליכם לנסות ליצור קשר עם כל גנב או מפר עבודתכם ולשלוח מכתב הפסקת-והסרה. אם הנאשם ימשיך להשתמש בקניין הרוחני שלך גם לאחר שנשלח לו את המכתב, יהיו לך עדויות נוספות לכך שההפרה ככל הנראה מכוונת.
  • ניתן לקבל מכתב לדוגמא לחדול ולהפסיק באתר התאחדות צלמי העיתונות הלאומית. אתה יכול לשנות את זה כך שיתאים למצבך.
 7. 7
  צרו קשר עם הרשויות. אתה יכול להתקשר למשטרה כדי לדווח על גניבת קניין רוחני. מה שמכונה "גניבה" פלילית (בניגוד להפרה) יהיה תלוי בקניין הרוחני שנגנב.
  • כאשר סוד מסחרי מנוצל לא נכון למטרות כלכליות או מסחריות, הרי שמדובר בפשע פדרלי.
  • לפעמים הפרת זכויות יוצרים עשויה לעלות לרמה של עבירה פלילית, במיוחד כאשר היקף ההפרה הוא כה קיצוני, עד כי מדובר בכדי שלילת זכויות בעל הזכויות.
מה שמכונה "גניבה" פלילית (בניגוד להפרה) יהיה תלוי בקניין הרוחני שנגנב
מה שמכונה "גניבה" פלילית (בניגוד להפרה) יהיה תלוי בקניין הרוחני שנגנב.

חלק 3 מתוך 4: הבאת תביעה

 1. 1
  שכר עורך דין. הדרך היחידה להגן על עצמך באמת היא להביא תביעה בגין גניבה או הפרה. מכיוון שהתדיינות מסוג זה כה מורכבת, תצטרך להזמין עורך דין מנוסה בקניין רוחני.
  • כדי למצוא עורך דין לקניין רוחני, עליך לבקר בלשכת עורכי הדין של המדינה שלך, שאמורה להפעיל תוכנית הפניות.
 2. 2
  דע מה יש לך להוכיח. תביעה מוצלחת בגין גניבה או הפרה תשתנה בהתאם לקניין הרוחני ולחוק שאתה תובע מכוחו. עם זאת, בדרך כלל תצטרך להוכיח את הדברים הבאים כדי לבסס גניבה או הפרה:
  • In a יוצרים חליפת הפרה, אתה חייב להוכיח כי נאשם גישת עבודתך וכי עבודתו של הנאשם היא "דומה במהותו" לשלך. הוכחת גישה היא בדרך כלל קלה אם העבודה מופצת או משווקת באופן המוני, למשל דרך האינטרנט.
   • קשה יותר להוכיח דמיון מהותי. הדמיון צריך להיות כזה שניתן להסביר אותו רק באמצעות העתקה, בניגוד ליצירה עצמאית, צירוף מקרים או קיומו של מקור משותף קודם.
  • In a סימן מסחרי חליפה, אתה חייב להוכיח כי שימוש בלתי מורשה בסימן המסחרי תגרום סביר בלבול, הטעיה, או טעות באשר למקור הטובין. יהיה עליך להראות כי בבעלותך סימן תקף, יש לך עדיפות על פני השימוש של הנתבע, וכי השימוש של הנתבע בסימן "עלול לגרום לבלבול" במוחו של הצרכן.
   • סבירות לבלבול היא חקירה ספציפית לעובדה. נבדק עד כמה הסימנים דומים, האם סחורות ושירותים של הצדדים קשורים זה לזה והאם קיימות עדויות לבלבול ממשי בין גורמים אחרים.
  • במקרה של סודות מסחריים, עליך להוכיח ניכוס בלתי חוקי. כדי לפשט מאוד, פירוש הדבר שעליכם להוכיח כי הנאשם רכש את הסוד המסחרי באמצעים פסולים או שהנאשם פרסם סוד מסחרי כאשר הוא מכיר את האדם שמסר לו את המידע השיג אותו באמצעים פסולים.
 3. 3
  רשום את הקניין הרוחני, במידת הצורך. יש לך זכויות יוצרים וסימני מסחר, בין אם רשמת אותם ובין אם לא. זכויות זכויות יוצרים צצות ברגע שמדביקים את העבודה במדיום מוחשי. כמו כן, תוכלו ליצור זכויות על סימני מסחר באמצעות שימוש במסחר. עם זאת, יהיו לך זכויות חזקות יותר אם תרשום את הקניין הרוחני שלך. כמו כן, רישום עשוי להיות תנאי הכרחי להבאת תביעה.
  • לדוגמה, כדי לתבוע בגין הפרת זכויות יוצרים, תחילה עליך לרשום את זכויות היוצרים.
  • עורך הדין שלך יכול לעזור לך לרשום את הקניין הרוחני שלך בסוכנות המתאימה. לקבלת מידע נוסף, אתה יכול לראות של המדריך כיצד להגיש סימנים מסחריים ו כיצד להגיש בקשת זכויות יוצרים.
 4. 4
  להגיש תלונה. עורך הדין שלך יזום תביעה על ידי הגשת תלונה בבית משפט פדרלי או במדינה. התלונה תציין את שם הנאשם, תטען עובדות סביב הגניבה או ההפרה ותבקש סעד.
  • תלונה לדוגמא בגין הפרת סימנים מסחריים ניתן למצוא באופן מקוון באתר וול סטריט ג'ורנל.
 5. 5
  בקש מסמכים. לאחר שתגיש תביעה תוכל לעסוק ב"גילוי ". גילוי הוא תהליך שבו אתה יכול לבקש מידע מהצד השני. כחלק מהגילוי, אתה יכול לבקש כל מסמך הקשור לסכסוך הנמצא בידי הנאשם או בשליטתו. זה נקרא "בקשה לייצור".
  • אתה יכול גם לבקש מהצד השני לענות על שאלות שאתה מציע בכתב או בעל פה. שאלות בכתב יוגשו כחקירות או כבקשות לקבלה. שאלות בעל פה ישאלו בתצהיר.
  • עליכם לקיים אסטרטגיה עם עורך הדין לגבי סוגי המסמכים שיעזרו לכם להוכיח גניבה או הפרה. לדוגמא, תוכלו לבקש את כל הטיוטות שהנאשם השתמש בהן ביצירת המוצר הסופי שלו. חומר זה עשוי להתייחס לקניין הרוחני שלך. אם כן, מסמך זה יכול לסייע בהוכחת גישה לעבודה שלך.
  • הנאשם יכול גם לבקש ממך גילוי. עליכם להיות בטוחים לציית לכל "עצירת התדיינות" ולשמור על כל המסמכים המבוקשים. אם תשמיד ראיות ברשלנות (או במכוון), בית המשפט יכול לסנקר אותך.
 6. 6
  בקש תצהיר של הנאשם. כדי לעזור לך להוכיח גניבה או הפרה, עליך לפנות את הנאשם. במהלך הפקדה, עורך הדין שלך ישאל את הנאשם שאלות בשבועה. כתב בית משפט יתעד את התשובות.
  • התצהיר הוא זמן טוב לאסוף ראיות לגניבה. עורך הדין שלך יכול לשאול שאלות מחודדות מאוד לגבי משך הזמן שהנאשם משתמש בחומר המפוקפק, היכן הוא הפיץ אותו, והאם אי פעם היה לנאשם גישה לעבודתך.
  • אתה יכול להתחיל לבנות תיק נגד הנאשם בתצהיר. כאשר הנאשם מעיד בבית המשפט, ייתכן שתוכל להגיש נגדו כתב אישום בתצהיר.
 7. 7
  הגן מפני בקשה לפסק דין מקוצר. בתביעה טיפוסית, הנאשם מביא לעתים קרובות בקשה לפסק דין מקוצר לאחר שהגילוי הסתיים. בבקשה לפסק דין מקוצר, הנאשם יטען כי אין מחלוקות אמיתיות של עובדה מהותית וכי דין זה מוצדק כחוק.
  • עורך הדין שלך ככל הנראה יגן מפני ההצעה בטענה כי קיימת מחלוקת אמיתית לגבי עובדה מהותית, למשל האם הייתה לנאשם גישה לקניין הרוחני שלך.
 8. 8
  השתתף במשא ומתן להסדר. הנאשם רשאי לפנות אליך בכל עת להסדר. הסבירות להסדר תגדל אם הנאשם יגיש בקשה לפסק דין מקוצר ויאבד. עליכם לשקול ברצינות את כל הצעות הפשרה, מכיוון שהסדר הפשרה יסייע בהפחתת עלויות ההתדיינות שלכם.
  • התובעים מרוצים לעיתים קרובות מתוצאות משא ומתן להסדר. הצד השני בדרך כלל גמיש יותר ממה שאתה יכול לדמיין.
  • לפני משא ומתן להסדר, עליך לשוחח עם עורך הדין שלך על כמה שווה התביעה שלך. היו מוכנים שהנאשם יציע להסדיר את התיק בסכום נמוך. אינך צריך לקבל את ההצעה הראשונית הזו, אך אתה יכול להתנגד לה.
  • לעורך הדין שלך חלה חובה אתית להודיע לך על כל הצעת פשרה. בקש ממנו או ממנה לשמור על עצמך אם כל הצעה להסדר תוארך. בסופו של דבר ההחלטה אם להתיישב היא שלך.
לעתים קרובות קשה לתפוס את אלו שגונבים קניין רוחני מכיוון שהאינטרנט מלא בקניין רוחני ומפר
לעתים קרובות קשה לתפוס את אלו שגונבים קניין רוחני מכיוון שהאינטרנט מלא בקניין רוחני ומפר.

חלק 4 מתוך 4: הולך למשפט

 1. 1
  בחר חבר מושבעים. תבחר חבר מושבעים בתהליך הנקרא "voir dire". במהלך תהליך זה, עורך הדין שלך ישאל שאלות מושבעים פוטנציאליים האם הם יכולים להיות הוגנים וחסרי פניות.
  • בהתאם לתשובות המושבעים, עורך הדין שלך יוכל לערער על מושבעים מסוימים כמוטים. אם השופט מסכים, המושבעים הפוטנציאליים לא ישבו.
  • לעורך הדין שלך יהיו מספר מוגבל של אתגרים "מותרים", בהם ניתן להשתמש מבלי שיצטרך לתת סיבה להדיר את המושבעים.
  • השופטים עשויים להיות מוטים נגדכם מסיבות שונות. אם אתה עובד בחברה גדולה, ייתכן שמושבעים מכירים את החברה ולא אוהבים אותה. אם הקניין הרוחני שלך כלל כתיבה או אמנות, השופטים עשויים להיות מוטים ברעיונותיך או בסוג התיאורים שלך.
 2. 2
  תן הצהרת פתיחה. כמי שמביא את התביעה, תלך ראשון. עורך הדין שלך יפתח את המשפט על ידי מסירת הצהרת פתיחה. מטרת הצהרת הפתיחה היא להציע הצצה לחומר הראיות שתציג כדי לתמוך במקרה שלך ולהציג מפת דרכים לאופן הצגת הראיות.
  • הצהרת הפתיחה לא צריכה להיות ארוכה: לא יותר מ -15 דקות בערך.
  • הצהרת הפתיחה היא זמן טוב להעביר את המושבעים ל"עובדות רעות ". עובדה רעה היא כל דבר שמחליש את עניינך ומחזק את דינו של הנאשם. לדוגמה, יתכן שלא היית חרוץ כמו שהיית צריך להגן על סוד מסחרי. אם שכרת עובדים אחרים מבלי לכלול בחוזה הסכם אי - גילוי, אז אתה יכול לצפות שמידע זה ייצא למשפט. כדי להוציא את העוקץ מגילוי זה, עורך הדין שלך עשוי להזכיר זאת בהצהרת הפתיחה.
 3. 3
  עדים וראיות בהווה. כתובע תתקשר לעדים הראשונים ותשאל אותם שאלות. תוכלו גם להשתמש בעדים כדי לקבל הוכחות של מסמכים או רשומות.
  • כדי להוכיח גניבה או הפרה, עורך הדין שלך ירצה לקבוע שאתה היוצר של הקניין הרוחני. אתה צריך להיות מוכן להיקרא כעד כדי להעיד על יצירת היצירה שלך.
  • עורך הדין שלך יקבע גם את האירועים שהובילו לגילויך שהנאשם מפר את עבודתך.
 4. 4
  חקירה נגדית של עדים. לעורך הדין שלך תהיה הזדמנות לחקור את עדי ההגנה, בדיוק כפי שההגנה הצליחה לחקור אותך. האסטרטגיה של עורך הדין שלך תהיה תלויה בעד.
  • לדוגמא, עורך הדין שלך ינסה לגרום לנאשם להודות שיש לו גישה לעבודה שלך. עורך הדין שלך עשוי גם לנסות לגרום לעדים אחרים להודות כי ראו את הנאשם עם הקניין הרוחני שלך.
 5. 5
  תן טיעון סיום. טיעון הסיום הוא הסיכוי של עורך הדין להסביר כיצד הראיות שהוצגו צריכות לפגוע בתוצאה לטובתך. עורך הדין שלך יקשר את הראיות לתקנים המשפטיים שיש להוכיח.
  • טיעון סגירה יעיל ישתמש בוויזואליות ובגרפיקה אחרת. עליך לצפות מעורך הדין שלך להציג את מסמכי המושבעים או התערוכות ששימשו במהלך המשפט.
 6. 6
  המתן לפסק הדין. במשפט מושבעים המושבעים יפרשו לדיונים לאחר שהשופט יקריא להם את הוראות המושבעים. בבית המשפט הפדרלי, פסקי הדין של חבר המושבעים עדיין צריכים להיות פה אחד (אלא אם כן אתה והנאשם הסכמת אחרת). הם לא חייבים להיות תמימי דעים בערכאות משפטיות רבות.
  • אם אינך מרוצה מפסק הדין, עליך לשוחח עם עורך דינך על אפשרות לערעור או לבקש משפט חדש. עליכם לאזן את העלות הצפויה של הערעור על הנזקים הכלכליים שנגרמו עקב הגניבה או ההפרה.
יש לך זכויות קניין שונות בהתאם לקניין הרוחני שנגנב
יש לך זכויות קניין שונות בהתאם לקניין הרוחני שנגנב.

טיפים

 • וודא שאתה יודע בדיוק איזה קניין רוחני נגנב, אתה לא יכול להיות מעורפל מדי.
 • זכויות היוצרים לא נמשכות ללא הגבלת זמן. אם ברצונך לתבוע בגין הפרת זכויות יוצרים, עליך לוודא שזכות היוצרים לא פגה. תקופת הגנת זכויות היוצרים ארוכה ביותר: בדרך כלל לאורך חיי היוצר בתוספת 70 שנה נוספות. זה יהפוך לבעיה רק אם קיבלת זכויות קניין רוחני כחלק מעיזבונו של מישהו.

אזהרות

 • גניבת קניין רוחני נפוצה באינטרנט. לעתים קרובות קשה לתפוס את אלו שגונבים קניין רוחני מכיוון שהאינטרנט מלא בקניין רוחני ומפר. קח זאת בחשבון אם אתה מגלה גניבת קניין רוחני באינטרנט.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail