כיצד להעמיד לדין שימוש לא מורשה בתצלומים שלך?

כדי להעמיד לדין שימושים לא חוקיים בתצלומים שלך
כדי להעמיד לדין שימושים לא חוקיים בתצלומים שלך, תחילה עליך לאסוף עדויות על השימוש הבלתי חוקי.

תביעת זכויות יוצרים היא בדרך כלל "אזרחית" במהותה. המשמעות היא שאתה, כאזרח פרטי, מגיש תביעה בגין הפרת זכויות יוצרים. הממשלה הפדראלית מביאה לדין רק אם הפרות זכויות היוצרים מהותן פליליות. כדי להעמיד לדין שימושים לא חוקיים בתצלומים שלך, ראשית עליך לאסוף עדויות על השימוש הבלתי חוקי. אז אתה צריך להיפגש עם עורך דין ולדון אם הבאת תביעה כדאית כלכלית.

חלק 1 מתוך 6: איסוף ראיות לתביעתך

 1. 1
  זהה את ההפרה. זכויות יוצרים נותנות לך את הזכות הבלעדית לעשות דברים מסוימים עם הצילומים שלך. כשמישהו משתמש בתצלומים שלך מבלי לקבל אישור קודם, הוא הפר את זכויות היוצרים שלך. להלן דוגמאות נפוצות להפרות:
  • מישהו יוצר עותקים של התצלומים שלך ללא אישור.
  • מישהו מבצע עבודה על סמך הצילומים שלך ללא אישור.
  • מישהו מפיץ עותקים של הצילומים שלך בפומבי ללא רשותך.
  • מישהו מציג את היצירה המוגנת בזכויות יוצרים בפומבי ללא רשותך, אלא אם כן קנה עותק, ובמקרה זה יוכל להציג את העותק הזה.
 2. 2
  קבל ראיות להפרה. אם אתה רואה את התמונות שלך מוצגות באופן מקוון, קבל את כתובת האתר של האתר וכתוב את הימים שבהם התמונות מופיעות. אם מישהו מכין הדפסים פיזיים ומפיץ אותם, אז יש לשמור עותק של ההדפסה.
  • עיתון או מגזין עשויים להשתמש בתמונה ללא אישור. החזק עותק של המגזין או העיתון.
  • בצע "צילום מסך" או שמור עותק של דף אינטרנט מקוון המציג את ההפרה.
 3. 3
  דווח על הפרות פליליות ל- FBI. למרות שרוב האכיפה היא אזרחית, הפרת זכויות יוצרים יכולה לפעמים גם להיות פשע שבו ההפרה היא מכוונת (תחשוב בכוונה בוטה). הפרה פלילית מחייבת בדרך כלל הוכחה שהנאשם הרוויח או שלל ממך רווח של 750 € ומעלה (בכל תקופה של 180 יום), באמצעות הפרתם. אם אתה חושב שההפרה מתאימה כפשע, אתה יכול לדווח על כך ל- FBI. אתה יכול להגיש תלונה באחת משלוש דרכים:
  • פנה למשרד השדה הקרוב ביותר ל- FBI. חפש באינטרנט או בספר הטלפונים שלך.
  • הגש תלונה למרכז תלונות פשע באינטרנט בכתובת www.ic3.gov. הסוכנות תוריד פרטים על תלונתך ואז תעביר את המידע לסוכנות המתאימה.
  • דווח באופן מקוון לאתר הטיפים של ה- FBI.
כשמישהו משתמש בתצלומים שלך מבלי לקבל אישור קודם
כשמישהו משתמש בתצלומים שלך מבלי לקבל אישור קודם, הוא הפר את זכויות היוצרים שלך.

חלק 2 מתוך 6: שליחת הודעת הסרה

 1. 1
  דע מדוע עליך לשלוח הודעת הסרה. על פי חוק זכויות היוצרים, אתה יכול לתבוע כל מי שמפר זכויות יוצרים שלך וכן כל מי שתורם להפרה, כגון הבעלים של אתר אינטרנט או ספק שירותי האינטרנט של האתר (ISP). עם זאת, אם ברצונכם לתבוע בעל אתר או ספק שירותי אינטרנט, עליכם להודיע להם שיש באתר חומר המפר את זכויות היוצרים שלכם. אתה יכול לתת הודעה מתאימה על ידי שליחת הודעת "הסרה".
  • אתה עדיין יכול לתבוע את מי שהעתיק את העבודה שלך גם אם אתה לא תובע את האתר או את ספק שירותי האינטרנט שאליהם פורסם העותק. עם זאת, עדיין עליך לשלוח הודעת הסרה אם ברצונך לתבוע אותם או לא. על ידי שליחת ההודעה תוכלו להוריד את התמונה מהאינטרנט.
 2. 2
  בדוק האם השימוש היה "שימוש הוגן". באפשרותך לשלוח הודעת הסרה רק אם אתה מאמין בתום לב כי השימוש של האדם בתצלומים שלך אינו מורשה על פי רישיון או על פי חוק. עליך לנתח האם השימוש מותר בחוק, כגון "שימוש הוגן", לפני שתשלח הודעה על הסרה. בית משפט בוחן ארבעה גורמים בבואו להחליט האם שימוש הוא שימוש הוגן. אף גורם, כשלעצמו, אינו שולט. עם זאת, עליך לשקול את כל הארבע:
  • מטרת ואופי השימוש. שימוש המהפך או לצרכים חינוכיים עשוי להתייחס לשימוש הוגן. לדוגמא, אם מישהו השתמש בתצלום שלך כחלק ממסה המתארת מגמות חדשות בצילום, השימוש הוא למטרה טרנספורמטיבית. זה עשוי להתאים לשימוש הוגן.
  • בין אם התצלומים שלך פורסמו ובין שלא פורסמו. אם התמונות שלך כבר פורסמו, ככל הנראה לנאשם יש טענה חזקה יותר לשימוש הוגן מאשר אם התמונות לא פורסמו.
  • כמה מהתמונה שלך הועתקה. ככלל, ככל שהאדם העתיק פחות, כך טיעון השימוש ההוגן שלו חזק יותר. אם הם השתמשו רק בחלק מהתמונה - במקום בתצלום כולו - אז יש להם טענה חזקה יותר לשימוש הוגן.
  • איזו השפעה תהיה להעתקה על השוק שלך. אם ההעתקה תפחית את יכולתך להרוויח כסף עליהם, אז כנראה שהשימוש אינו שימוש הוגן. לדוגמא, מישהו שמוכר את התמונות שלך כשלהם מנסה להרוויח כסף על חשבונך. במצב זה, ככל הנראה אין למפר תביעה לשימוש הוגן.
 3. 3
  מצא את הסוכן של ספק השירות המקוון. עליך לשלוח את הודעתך לסוכן המתאים. לעיתים קרובות, האתר מציג את סוכנו בדף "צור קשר" או "תנאי שימוש".
  • אתה יכול גם למצוא את הסוכן על ידי ביקור בספריית סוכני DMCA של משרד זכויות היוצרים האמריקני. חפש לפי שם החברה שבבעלות האתר. הסוכן עשוי להיות רשום תחת כתובת האתר.
 4. 4
  נסח את הודעת ההסרה. עליך לספק לאתר או לספק שירותי האינטרנט מספיק מידע כדי שיוכלו לזהות איזה חומר מפר את זכויות היוצרים שלך. וודא שההודעה מכילה את הדברים הבאים:
  • זהה את התצלומים שלך שהפרו אותם.
  • נקוד איפה באתר מופיע התוכן המפר לכאורה. אם מדובר בקישור, ספק את הקישור.
  • ציין את שמך ופרטי הקשר שלך. האתר או ספק שירותי האינטרנט אולי יצטרכו ליצור איתך קשר בשאלות.
  • ציין כי המידע בהודעתך מדויק וכי "אתה מאמין בתום לב כי השימוש בחומר באופן שעליו התלוננו אינו מורשה על ידי בעל זכויות היוצרים, סוכנו או החוק."
  • ציין גם כי "בעונש שקר" אתה מורשה לפעול בשם בעל זכויות היוצרים.
  • כלול את החתימה שלך.
 5. 5
  שלחו את ההודעה בדואר. הקפד לשלוח לו דואר מאושר, בקשה להחזרת בקשה. הקבלה תשמש הוכחה לכך שהסוכן קיבל את ההודעה.
  • אם רשומה גם כתובת דוא"ל או מספר פקס, שלח את ההודעה גם לאלה.
 6. 6
  בדוק אם התמונות שלך הוסרו. בעל האתר או ספק האינטרנט צריך להסיר את התצלום מיד. בדוק כדי לוודא שהתצלומים שלך הוסרו ושהם לא צצים שוב.
  • אם התצלומים לא מוסרים, תוכל לתבוע את בעל האתר או את ספק שירותי האינטרנט בנוסף לאדם שפרסם עותקים של התצלומים שלך באופן מקוון.
  • עם זאת, בעל האתר או ספק האינטרנט רשאים לשחזר את החומרים באופן מקוון לאחר שקיבלה הודעה נגדית מתאימה מהמנוי שפרסם את ההפרה לכאורה, אלא אם כן תספק להם הודעה שאתה מבקש צו פדרלי נגד המנוי שלהם, תוך 14 יום. 17 USC §512 (g)
אתה יכול לשאול את הנאשם כמה כסף הרוויח במכירת או הצגת תמונותיך
לדוגמא, אתה יכול לשאול את הנאשם כמה כסף הרוויח במכירת או הצגת תמונותיך.

חלק 3 מתוך 6: החלטה אם להגיש תביעה

 1. 1
  תסתכל על סכום הכסף שאתה יכול לזכות בו. אלא אם כן רשמת את זכויות היוצרים שלך, אתה מוגבל לכמות ה"נזקים בפועל "שספגת. הנזק שלך בפועל יהיה סכום הכסף שאיבדת בגלל ההפרה או הסכום שהמפר עשה באמצעות התצלום שלך. יהיה עליכם לשקול את סכום הכסף שתוכלו לקבל בתביעה כנגד עלות הבאת התביעה.
  • כמה שיותר טוב, סכם כמה כסף אתה חושב שהפסדת. עליך להוכיח נזק בבית המשפט, אז בדוק אם אתה יכול להוכיח שאיבדת מכירות בגלל ההפרה. אחת הדרכים להוכיח אובדן הכנסה היא לממוצע כמה שהרווחתם מדי חודש לפני ההפרה ולהשוות סכום זה לכמות שהרווחתם מדי חודש לאחר ההפרה.
  • כמובן, אתה יכול לקבל "נזקים סטטוטוריים" במקום נזקים בפועל אם זכויות היוצרים שלך נרשמו לפני ההפרה או תוך חודש ממועד גילוי ההפרה. החוק מאפשר לך לקבל בין 560 € ל- 22400 € פיצויים סטטוטוריים בגין הפרת יצירה. אם ההפרה הייתה "מכוונת", אתה יכול להגיע עד 112000 €
 2. 2
  בדוק אם אתה יכול להרשות לעצמך עורך דין. עורכי דין גובים כמה מאות דולרים לשעה, לכל הפחות. במהלך תביעה, האגרות יכולות להסתדר במהירות. הפרת זכויות יוצרים תביעה עלולה לעלות 7460 € או יותר מתחילתו ועד סופו. עליכם לשאול את עצמכם אם אתם יכולים להרשות לעצמכם לשלם כסף מסוג זה.
  • אם רשמת את זכויות היוצרים שלך, ייתכן שתוכל לקבל שכר טרחת עורכי דין אם תזכה. עורך דין עשוי להיות מוכן יותר לייצג אותך אם שכר טרחת עורכי הדין נמצא במשחק.
 3. 3
  שאל את עצמך אם יש לך זמן להביא את התביעה בעצמך. יש אנשים שרוצים לפעול כעורך דין שלהם ולהגיש תביעה מטעמם, במיוחד אם הם לא יכולים להרשות לעצמם עורך דין. בהחלט יש לך זכות זו. עם זאת, אתה לא צריך לצפות משופט שיחתוך לך רפיון משום שאתה מייצג את עצמך. במקום זאת, תצטרך לעלות במהירות כיצד להביא תביעה. תביעה טיפוסית תדרוש את הדברים הבאים:
  • תצטרך ללכת לדיונים רבים ושונים בבית המשפט. לעתים קרובות, השופטים יקבעו "דיוני סטטוס" שבהם אתה מופיע לשיחה בת עשר דקות על מצב התיק. יהיה עליך לקחת חופש מהעבודה כדי להשתתף באלה.
  • יהיה עליך ללמוד את החוק, לא רק את חוק זכויות היוצרים, אלא גם את כללי סדר הדין האזרחי וכללי הראיות.
  • יהיה עליך לנסח טיעונים משפטיים מורכבים. הנאשם עשוי להגיש בקשות רבות ושונות במהלך התביעה. יהיה עליך להגיב לכל הצעה על ידי ניסוח משלך. אתה יכול למצוא תנועות לדוגמא באופן מקוון. שאל את עצמך האם תוכל ללמוד כיצד לערוך הצעה המכילה טענות משפטיות מסוג זה.
  • יהיה עליכם ללמוד כיצד לבצע מחקר משפטי. עורכי דין משלמים כמה מאות דולרים בחודש עבור מנועי חיפוש אלקטרוניים על מנת לבצע מחקר משפטי. עם זאת, יהיה עליכם לבצע מחקר באמצעות כרכי עור כרוכים המכילים חוות דעת מבית המשפט. יהיה עליכם ללמוד כיצד למצוא חוות דעת מועילות של בתי המשפט לתנועות שאתם מגישים וללמוד כיצד לצטט אותן כראוי.
 4. 4
  נפגש עם עורך דין. אסוף את כל הראיות שלך וקבע פגישת ייעוץ עם עורך דין כדי לדון אם אתה צריך להביא תביעה או לא. עורך הדין שלך יכול להסתכל על הראיות שלך ולספק חוות דעת מומחה.
  • כדי למצוא עורך דין בנושא זכויות יוצרים, פנה למדינה שלך או לשכת עורכי הדין המקומית ובקש הפניה. ברגע שיש לך שם של עורך דין, אתה יכול להתקשר להתייעצות.
עד יכול היה להעיד כי הנאשם פנה אליהם בהצעה למכור עותקים מתצלומיך
לדוגמא, עד יכול היה להעיד כי הנאשם פנה אליהם בהצעה למכור עותקים מתצלומיך.

חלק 4 מתוך 6: הגשת תביעה

 1. 1
  רשום את זכויות היוצרים שלך אם לא עשית זאת. בדרך כלל אינך יכול להגיש תביעה בבית משפט פדרלי בגין הפרות זכויות יוצרים אלא אם כן זכויות היוצרים שלך נרשמו. לפיכך, עליך להקדיש זמן לרישום זכויות היוצרים שלך על כל תמונה שהנאשם הפר.
  • ראה הגנה על הרעיונות והסיפורים הכתובים שלך למידע נוסף על אופן רישום זכויות היוצרים שלך.
 2. 2
  נסח תלונה. אתה מתחיל תביעה בהגשת תלונה. במסמך זה אתה מזהה את עצמך כמי שמביא את התביעה ("התובע") וכמי שהשתמש בתצלומים שלך כ"נתבע ". אתה גם מסביר את הנסיבות סביב התביעה ומגיש בקשה לפיצוי כספי ("נזקים") ואולי גם ל"צו מניעה ", שזו פקודה חוקית להפסיק להשתמש בתצלומים שלך.
  • ניתן להורות על הנאשם באופן מיידי נגד הנאשם, כך שהפרה נוספת של זכויות היוצרים תושעה זמנית במהלך התביעה האזרחית.
  • עורך הדין שלך אמור להיות מסוגל לנסח עבורך את התלונה (וכל המסמכים האחרים). הקפד להשיג עותק וקרא אותו לפני שעורך הדין שלך מגיש את התלונה.
  • אם אתה ממשיך ללא עורך דין, בדוק עם פקיד בית המשפט אם יש טופס תלונה ריק שתוכל להשתמש בו. צריך להיות. אחת מתפרסמת באתר בתי המשפט האמריקניים. יהיה עליך גם למלא גיליון כיסוי אזרחי, אותו תוכל גם להוריד.
 3. 3
  הגישו את התלונה. ניתן להגיש את התלונה לפקיד בית המשפט. בבית משפט פדרלי הם מעדיפים שתגיש את כל המסמכים באופן אלקטרוני. באופן כללי, לאנשים המייצגים את עצמם עדיין יש אפשרות להגיש באופן אישי. שוחח עם פקיד בית המשפט.
  • יהיה עליך לשלם דמי הגשה. עלות הגשת תביעה לבית המשפט הפדרלי עולה 300 €. אם אינך יכול להרשות לעצמך את התשלום, בקש טופס פטור מאגרה.
 4. 4
  הודיעו לנאשם. עליך למסור לנאשם עותק של תלונתך וזימון. אתה יכול לקבל זימון ריק מפקיד בית המשפט ולמלא אותו. ניתן גם להוריד זימון ריק. הציגו את הזימון שהושלם בפני פקיד בית המשפט לחתימתו.
  • אתה לא יכול לשרת לשים לב לעצמך. במקום זאת, אתה יכול לגרום למישהו בן 18 ומעלה שלא יהיה צד בתביעה להגיש שירות.
  • מי שיעשה שירות חייב למלא את טופס הוכחת השירות המצורף לזימון. עליו או היא לחתום עליו ואז להחזיר לך אותו. הקפד להגיש את המקור לבית המשפט ולשמור עותק לרישומיך.
 5. 5
  קרא את תגובת הנאשם. לאחר קבלת הזימון ותלונתך, לנאשם 21 יום להגיב לתביעה. בדרך כלל הנאשם יגיש "בקשה לסילוק" או "תשובה". אתה אמור לקבל עותק של התגובה, אלא אם כן יש לך עורך דין, ובמקרה זה עורך הדין שלך יקבל את התגובה.
  • בבקשה לדחייה, הנאשם ככל הנראה יטען שהגשת את התביעה מאוחר מדי או שלא פעלת בהליך תקין.
  • הנאשם עשוי להגיש תשובה במקום זאת. במסמך זה הנאשם יגיב לכל טענה המובאת בתלונתך על ידי הודאה, הכחשה או טענה למידע שאינו מספיק כדי להודות או להכחיש.

חלק 5 מתוך 6: הכנה למשפט

 1. 1
  השתמש בתגלית כדי לחשוף את מידת ההפרה. לאחר שהנאשם עונה לתלונתך, התביעה נכנסת לשלב בירור עובדות. זה נקרא "גילוי". ניתן להשתמש בטכניקות גילוי רבות ושונות כדי לחשוף מידע מועיל.
  • הגישו "חקירות" לנאשם. מדובר בשאלות כתובות שעליהן על הנאשם לענות בשבועה. לדוגמא, אתה יכול לשאול את הנאשם כמה כסף הרוויח במכירת או הצגת תמונותיך. אתה יכול גם לשאול באילו אתרים פורסמו התמונות.
  • הגש "בקשות לייצור". אתה יכול לקבל עותקים של כל מסמך רלוונטי. לדוגמא, אתה יכול לקבל עותקים מהרישומים הכספיים של הנאשם כדי לגלות כמה כסף הוא עשה באמצעות שימוש בלתי חוקי בתצלומים שלך.
 2. 2
  בקש מהנאשם לשבת לתצהיר. "בתצהיר" היא טכניקת גילוי נוספת שמועילה מאוד. בתצהיר אתה שואל עד שאלות שאלות פנים אל פנים. כתב בית משפט מתעד את השאלות והתשובות. אתה בהחלט צריך שהנאשם יושב בתצהיר.
  • בתצהיר, כדאי לנסות לגרום לנאשם להודות שהם ידעו שהם מעתיקים תמונה של מישהו המוגן בזכויות יוצרים. אם תוכלו לקבל הודאה על הפרה מכוונת, תוכלו לקבל פיצויים סטטוטוריים עוד יותר.
 3. 3
  הגן מפני הצעת פסק דין מסכמת. לעיתים קרובות, נאשם בפרשת זכויות יוצרים יביא בקשה לפסק דין מקוצר בסיום הגילוי. בהצעה זו, יטען הנאשם כי אין נושאים עובדתיים מהותיים לפתור חבר מושבעים והנאשם זכאי לפסק דין כחוק.
  • בדרך כלל, הנאשמים יעלו "שימוש הוגן" בתביעותיהם הקצרות. יהיה עליך לנסח הצעה באופוזיציה המסבירה מדוע הנאשם אינו זכאי לפסק דין מקוצר.
  • לאחר עריכת ההצעה, השופט יקבע דיון לוויכוח על הבקשה. אם הנאשם ינצח, לא תפנה למשפט (אם כי תוכל לערער על מתן פסק דין מקוצר). אם הנאשם יאבד את הבקשה, תמשיך למשפט.
 4. 4
  תקבע את הראיות שלך. על עורך הדין שלך למשוך הכל ככל שמתקרב מועד המשפט. עם זאת, אם אתה מייצג את עצמך, יהיה עליך לאסוף את הראיות שלך.
  • צור תערוכות. סביר להניח שתרצה להציג מסמכים במשפט. לדוגמה, ייתכן שתרצה להציג עותק של התצלום שלך. על מנת להכין תערוכה, עליכם להשיג "מדבקות תצוגה" מחנות ציוד משרדי. אתה יכול להדביק אותו בחלק האחורי של כל תמונה או בפינה של מסמך כתוב.
  • צור עותקים של תערוכות. השופט כנראה יגיד לך מתי עליך למסור עותק של כל המוצגים שאתה מתכוון להשתמש בהם במשפט. הכינו העתק עבור הנאשם והעתק להראותו של העד. שמור גם עותק לעצמך. התערוכה המקורית תועבר לראיות במהלך המשפט.
  • נסח את רשימת העדים שלך. יהיה עליכם למסור גם רשימת עדים שבכוונתכם לקרוא. התקשרו לאנשים רק אם יש להם ידע אישי במה שהוא מעיד עליהם. לדוגמא, עד יכול היה להעיד כי הנאשם פנה אליהם בהצעה למכור עותקים מתצלומיך.
מישהו מבצע עבודה על סמך הצילומים שלך ללא אישור
להלן דוגמאות נפוצות להפרות: מישהו מבצע עבודה על סמך הצילומים שלך ללא אישור.

חלק 6 מתוך 6: פנייה לבית המשפט

 1. 1
  הציגו את הראיות שלכם. כמי שמביא את התביעה, אתה הולך ראשון. תחילה תצהיר הצהרת פתיחה ואז תציג את כל העדים שיכולים לעזור לך. הנאשם מסוגל לחקור את כל העדים שלך. זכור את מה שאתה חייב להוכיח במשפט: שיש לך זכויות יוצרים תקפות ושהנאשם העתיק את עבודתך.
  • תוכלו ליצור זכויות יוצרים תקפות על ידי הצגת האישור שקיבלתם בעת שרשמתם את זכויות היוצרים.
  • אתה יכול להוכיח "העתקה" בדרך כלל על ידי מראה כי לנאשם הייתה גישה ליצירתך, למשל על ידי ראייה באינטרנט או על ידי קניית תמונה ממך. עליכם גם להראות שעבודתכם ועבודת הנאשם דומים מאוד. אם הנאשם פשוט העתיק את התצלומים שלך, אז ניתן להוכיח דמיון בקלות.
 2. 2
  העיד בשמך. כנראה שתצטרך להעיד. לדוגמא, יהיה עליך להעיד שצילמת את הצילומים ושרשמת אותם במשרד זכויות היוצרים. אתה יכול גם להעיד על הנזקים שלך בפועל. אם יש לך עורך דין, הוא או היא יכולים לשאול אותך שאלות. אם לא, ייתכן שהשופט יאפשר לך למסור את עדותך בצורה של נאום.
  • עורך דינו של הנאשם יוכל לחקור אותך בחקירה נגדית. זו עשויה להיות חוויה מפחידה. עם זאת, עליכם לנסות להרגיע את עצמכם ככל האפשר.
  • זכור לשבת זקוף. אל תרשלו או תיראו פחד. כאשר עורך הדין שואל אותך שאלה, הסתכל בעורך הדין. כשאתה עונה, צור קשר עין עם המושבעים.
  • אל תנחש. אם אינך יודע את התשובה, אמור זאת.
  • שאל ששאלות יתבהרו אם אינך מבין אותן. קח כמה שניות לפני שאתה עונה כדי לראות אם אתה מבין את השאלה.
 3. 3
  הקשיבו לנאשם שהציגו ראיות. הנאשם זוכה להציג ראיות שנייה. הנאשם ככל הנראה יעיד מטעמו.
 4. 4
  המתן לפסק הדין. לאחר שכל צד יעלה טיעוני סיום, חבר המושבעים יפרוש לדיונים. על מנת לזכות במשפט בבית משפט פדרלי, על חבר המושבעים להיות תמימי דעים אלא אם כן תסכים אחרת מבעוד מועד.
 5. 5
  אסוף את השיפוט שלך. לאחר שתנצח, אתה עומד בפני המשימה לאסוף את שיקול דעתך בכסף. עם מזל, הנאשם פשוט יכתוב לך צ'ק. עם זאת, ייתכן שלנאשם לא יהיה את כל הכסף בבת אחת. במקרה זה, יתכן שתצטרך להסתפק בסכום קטן יותר.
  • כאשר הנאשם מסרב לחלוטין לשלם, יתכן שתצטרך לקשט את שכרו או להטיל שיעבודים על רכוש הנאשם.
  • ראה גביית פסק דין שהורה בית משפט למידע על אופן גביית פסק הדין.

טיפים

 • תחשוב על הסדר התיק מחוץ לבית המשפט. נאשם עשוי להציע פשרה בכל עת. ניהול משא ומתן להסדר יכול לחסוך לך זמן וכסף. שוחח עם עורך הדין שלך אם קבלת פשרה היא עסקה טובה עבורך.
 • אל תשהה את בקשת התביעה המשפטית. יש לך רק שלוש שנים מיום ההפרה להגיש את התביעה שלך.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail