איך לחפש מספרי פטנטים?

שתוכלו להשתמש בהם כדי למצוא מספרי פטנטים או כדי למצוא מידע על פטנט על בסיס מספר שכבר יש לכם
לרוב המדינות יש מאגרי פטנטים בשפה האנגלית שלהם, שתוכלו להשתמש בהם כדי למצוא מספרי פטנטים או כדי למצוא מידע על פטנט על בסיס מספר שכבר יש לכם.

לכל פטנט, בין אם מונפק על ידי משרד הפטנטים והסימנים המסחרי של אירופה או משרד הפטנטים של מדינה אחרת, יש מספר ייחודי המבדיל אותו מכל פטנט אחר. אתה יכול להשתמש במספר זה כדי למצוא את כל רשומת הפטנטים במאגר המידע. אם אין לך מספר פטנט ספציפי אך אתה יודע מידע אחר על ההמצאה או הטכנולוגיה, תוכל להשתמש במידע זה כדי לחפש בבסיס הנתונים של USPTO. לאחר שתדעו את מספר הפטנט, תוכלו לגלות מידע אחר, למשל מתי פג הפטנט או למי יש רישיון לייצר או להפיץ את ההמצאה.

שיטה 1 מתוך 3: שימוש בחיפוש מהיר של פטפט

 1. 1
  עבור אל הטקסט המלא-פטנט לנו מאגר התמונות (patft). ה- PatFT מחזיק בפטנטים בטקסט מלא שהונפקו משנת 1976 ועד היום.
  • פטנטים ישנים קיימים במאגר כתמונות PDF בלבד. עם זאת, אתה יכול לחפש פטנטים לפני 1976 רק אם יש לך את מספר הפטנט או שאתה מכיר את תוכנית הסיווג הרשמית.
 2. 2
  אסוף את המידע שיש לך על הפטנט שאתה רוצה לחקור. אתה יכול לחפש פטנטים אמריקאים שהונפקו משנת 1976 ועד היום עם כל מידע בכלל. סוג זה של חיפוש יכול לשמש גם כדי למצוא מספר פטנטים קשורים.
  • לדוגמה, תוכל להשתמש בפונקציית החיפוש של PatFT כדי למצוא את כל הפטנטים שהונפקו לביל גייטס או לסטיב ג'ובס.
  • ייתכן שתרצה גם לסיעור מוחות כדי לתאר את ההמצאה או הטכנולוגיה. אם אינך יודע שום דבר ספציפי, אך יש לך גישה להמצאה עצמה, מילים אלה יכולות לעזור לך למצוא את הפטנט של ההמצאה או המצאות קשורות.
 3. 3
  הזן את המונח שלך בריק "השאילתה". בדף החיפוש המהיר יש גם תפריט נפתח של מחברים בוליאניים כמו "ו-" או "או" שתוכלו לבחור אם אתם משתמשים ביותר ממונח חיפוש אחד.
  • עם חיפוש מהיר, אתה יכול להשתמש רק בשני מונחי חיפוש ובמחבר בוליאני אחד.
  השתמש בתפריט הנפתח כדי לגלות למסד הנתונים בו מונח זה נמצא על הפטנט
  לאחר הזנת מונח החיפוש שלך, השתמש בתפריט הנפתח כדי לגלות למסד הנתונים בו מונח זה נמצא על הפטנט.
 4. 4
  הגדר את שדות החיפוש שלך. לאחר הזנת מונח החיפוש שלך, השתמש בתפריט הנפתח כדי לגלות למסד הנתונים בו מונח זה נמצא על הפטנט. אם אינך מציין את השדה, ברירת המחדל של הטופס היא חיפוש בכל השדות.
  • לדוגמה, אם חיפשת את כל הפטנטים שהונפקו לביל גייטס כממציא, היית מזין "ביל גייטס" בריק עבור "מונח 1" ואז מציין את "שם הממציא" כשדה עבור מונח זה.
 5. 5
  הזן מונח נוסף. אם יש לך יותר ממונח אחד שברצונך לחפש במסד הנתונים, תוכל להזין מונח שני באותו אופן שבו הזנת את הראשון.
  • כמו כן, עליך להתאים את התפריט הנפתח הבוליאני לפי הצורך. הטופס כברירת מחדל הוא "AND" אך אתה יכול לבחור אופרטור אחר אם תרצה בכך. לדוגמא, אם ברצונך לחפש את כל הפטנטים עם "ביל גייטס" או "סטיב ג'ובס" בשדה "שם הממציא", היית משנה את המפעיל הבוליאני מ- "AND" ל- "OR".
 6. 6
  הגבל את שנות החיפוש שלך. החיפוש המוגדר כברירת מחדל הוא מסד הנתונים טקסט מלא כולו, אשר פטנטים מכסה הוציא מן 1976 ועד היום. עם זאת, אם ברצונך לחפש פטנטים שהונפקו רק בעשרים השנים האחרונות, למשל, תוכל להגביל את החיפוש בהתאם.
 7. 7
  לחץ על כפתור "חיפוש". מסד הנתונים יחזיר רשימה של כל הרשומות התואמות למונחי החיפוש שלך. אם אינך מרוצה מתוצאות החיפוש שלך, תוכל לחדד את החיפוש שלך, או לאפס את הטופס ולהתחיל מחדש.

שיטה 2 מתוך 3: שימוש בחיפוש מתקדם של patft

 1. 1
  עבור לדף החיפוש המתקדם של פטפט. תוכלו לנווט ישירות לדף החיפוש המתקדם, או לעבור מדף החיפוש המהיר על ידי לחיצה על כפתור "מתקדם" בראש המסך.
  אתה יכול לחפש פטנטים לפני 1976 רק אם יש לך את מספר הפטנט או שאתה מכיר את תוכנית הסיווג הרשמית
  עם זאת, אתה יכול לחפש פטנטים לפני 1976 רק אם יש לך את מספר הפטנט או שאתה מכיר את תוכנית הסיווג הרשמית.
 2. 2
  הקלד את החיפוש שלך בתיבה "שאילתה". דף החיפוש המתקדם מאפשר לך להשתמש בתחביר חיפוש בשורת הפקודה כדי לבצע חיפושים מורכבים יותר.
  • חיפושים מתקדמים אינם תלויי אותיות רישיות. לדוגמה, אם ברצונך לחפש פטנטים שהונפקו לסטיב ג'ובס, תוכל גם לחפש "משרות סטיב" ולקבל את אותן התוצאות כאילו השתמשת באותיות רישיות. אולם מפעילים בוליאניים צריכים להיות בכל הכובעים. אחרת מנוע החיפוש לא יזהה אותו כפקודה.
  • ודא שהחיפוש שלך לא כולל אף אחת ממילות העצירה של USPTO. אלה מילים כמו "המצאה" או "שונות" שלא יופיעו בתוצאות החיפוש שלך מכיוון שהן מופיעות לעתים קרובות מדי בפטנטים כדי להועיל.
  • אם ברצונך לחפש מילה מסוימת בשדה מסוים, השתמש בקודי השדה המופיעים בטבלה שמתחת לתיבת החיפוש.
  • בחיפושים יש מגבלת אורך מרבית של 256 תווים כאשר הם מורחבים לחלוטין. תוכל לגלות את אורך התווים המורחב במלואו על ידי לחיצה ימנית על קישור רשימת ההיטים שהתקבל לאחר שתסיים את החיפוש, ובחירת "מאפיינים". אם החיפוש שלך ארוך מ- 256 תווים, הוא לא יעבוד כמו שצריך - גם אם הוא נראה כמו שזה נראה.
 3. 3
  הזן את השנה או טווח השנים שברצונך לחפש. עמוד החיפוש המתקדם מספק תפריט נפתח בדיוק כמו זה שבדף החיפוש המהיר שבו אתה יכול להשתמש כדי להגביל את השנים שאתה מחפש.
  • אם אינך בוחר שנה או טווח שנים מסוים, הטופס כברירת מחדל הוא כל הרשומות שלאחר 1976, המהווה את מלוא מסד הנתונים של הטקסט המלא.
 4. 4
  לחץ על כפתור "חיפוש". מסד הנתונים יפיק רשימת רשומות התואמות את קריטריוני החיפוש שלך. אם אינך מרוצה מהתוצאות, תוכל לחדד את החיפוש שלך או לאפס את הטופס ולהתחיל מחדש.

שיטה 3 מתוך 3: חיפוש פטנטים בינלאומיים

 1. 1
  קבע איזו מדינה הוציאה את הפטנט שברצונך למצוא. לכל מדינה בסיס נתונים משלה, ויש לה שיטות שונות לעיצוב מספרי פטנטים.
  • לדוגמא, פטנט יפני מתחיל באותיות "JP". בפטנטים יפניים שהונפקו לפני מאי 1996, באות באות "JP" בשנתיים האחרונות של מספר השנה של קיסר יפן.
  • יש מדינות שמתחילות במספרי פטנטים בכל שנה, בעוד שאחרות ממשיכות במספור ברצף מהשנה הקודמת.
 2. 2
  השתמש במאגר פטנטים בינלאומי כמו למשל פטנט של ארגון הקניין הרוחני העולמי. מאגר הנתונים של WIPO כולל 2,7 מיליון בקשות פטנטים בינלאומיות שפורסמו ומספק חיפוש פשוט המאפשר להגביל את החיפוש לתחומים מסוימים.
  בין אם מונפק על ידי משרד הפטנטים והסימנים המסחרי של אירופה או משרד הפטנטים של מדינה אחרת
  לכל פטנט, בין אם מונפק על ידי משרד הפטנטים והסימנים המסחרי של אירופה או משרד הפטנטים של מדינה אחרת, יש מספר ייחודי המבדיל אותו מכל פטנט אחר.
 3. 3
  למדו את סיווג הפטנטים השיתופי או סיווג הפטנטים הבינלאומי. אם אין לך מספר פטנט, תוכל לחפש ברוב מסדי הנתונים הבינלאומיים באמצעות CPC או IPC.
  • אתה יכול לחפש באתר האינטרנט של Uspto כדי למצוא את המחיר לקליק הרלוונטי. לדוגמה, אם אתה רוצה לדעת את סיווגי העלות לקליק לאוזניות, תוכל לחפש "אוזניות תכנית לקליק."
  • תוכל גם לדפדף בין תוכניות העלות לקליק במאגר הפרסום WIPO IPC.
  • מערכת ה- IPC ישנה יותר, והמחיר לקליק מבוסס עליה. אתה יכול גם למצוא מילות סיווג מתאימות על ידי חיפוש במדד ה- Catchword של סיווג פטנטים בינלאומי.
 4. 4
  חפש במאגרי פטנטים ארציים או אזוריים. לרוב המדינות יש מאגרי פטנטים בשפה האנגלית שלהם, בהם תוכלו להשתמש כדי למצוא מספרי פטנטים או כדי למצוא מידע על פטנט על סמך מספר שכבר יש לכם.

טיפים


הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail