כיצד להעסיק עורך דין ליטיגציה עסקית?

ייתכן שתצטרך להתייעץ עם אחרים לפני שתעסיק עורך דין ליטיגציה עסקית
תלוי באופן הארגון של העסק שלך, ייתכן שתצטרך להתייעץ עם אחרים לפני שתעסיק עורך דין ליטיגציה עסקית.

יתכן שאתה נתקל בסוגיה שנויה במחלוקת עם הפרת חוזה, או שיש לך לקוח או לקוח שאיים לתבוע אותך. כבעל עסק קטן, ככל הנראה אינך זקוק לעורך דין ליטיגציה עסקית בכל עת - אך כאשר אתה זקוק לאחד כזה, הזמן הוא המהותי. כדי לשכור עורך דין ליטיגציה עסקית, ראיין כמה לקוחות שיש להם ניסיון בטיפול בתיק שאתה מתמודד איתו. השווה בין אפשרויות אלה כדי למצוא מישהו שיעבוד טוב איתך ועם החברה שלך כדי להגשים את יעדיך ולהעביר אותך מעל מכשול ההתדיינות המשפטית.

חלק 1 מתוך 3: בחינת האפשרויות שלך

 1. 1
  בקש המלצות. עמיתים מאותו ענף יכולים לספק מידע על כל עורכי דין בתחום ההתדיינות העסקית בה השתמשו. אם השתמשת בעבר בעורך דין עסקאות, הם עשויים גם להמליץ על מישהו חזק בצד ההתדיינות.
  • אם עורך הדין העסקי שלך עובד במשרד הכולל עורכי דין ליטיגציה, יכולות להיות יתרונות לשימוש בעו"ד מאותו משרד - במיוחד אם ההתדיינות בפניך כרוכה בחוזה שנוסח על ידי אותו עו"ד עסקה.
  • להמלצות של עמיתים שהצליחו לאחרונה בתביעה דומה יש ערך עצום, במיוחד אם גודל העסק וההיקף שלהם דומים לשלך.
  • יתכן שתבקש המלצות מאנשי מקצוע אחרים שאיתם אתה עובד באופן קבוע, כגון רואי חשבון. הם בדרך כלל עובדים עם עורכי דין באופן קבוע ויכולים להודיע לך למי יש מוניטין חזק וממי כדאי להתרחק.
  • זכור שאתה עדיין צריך להמליץ על המלצות וטרינריות - גם אם עורך הדין העסקי שלך ממליץ לך להשתמש במחלקת הליטיגציה של משרדם - כדי להבטיח שבחרת בעורך הדין הטוב ביותר האפשרי בתחום ההתדיינות העסקית עבור העסק שלך.
 2. 2
  העריך את צרכי העסק שלך. התדיינות עסקית היא תחום רחב, ולכן לפני שאתה מרחיב את החיפוש שלך אתה צריך לקבל מושג טוב כיצד התביעה משפיעה על העסק שלך על מה שאתה רוצה לצאת מהתדיינות המשפטית.
  • עורכי דין לליטיגציה עסקית שונים מתמחים בסוגים שונים של תביעות. עורך דין יכול להיות הטוב ביותר באזורכם בטיפול בתיקי הפרת חוזים, אך יודע מעט מאוד על חוק האפליה של עובדים.
  • לעורכי דין שונים יש גם סגנונות משפטיים שונים. אם אתה נתבע על ידי עובד לשעבר ומקווה להגיע להסדר קולגיאלי יחסית, אינך מעוניין להעסיק עו"ד אגרסיבי שייאבק בכדי לזכות בתביעה גם על חשבון היחסים שלך עם העובד לשעבר שלך.
  • המטרות שלך יהיו שונות גם אם אתה התובע מישהו אחר לעומת אם אתה הנתבע.
  • עורך הדין שתבחר גם צריך להיות מישהו עם ניסיון בעבודה עם עסקים בענף שלך, כדי שיוכל לייעץ לך כיצד התדיינות משפיעה על השורה התחתונה שלך, על המוניטין של העסק שלך ועל פוטנציאל הצמיחה שלך.
 3. 3
  חפש ספריות מקוונות. לרשות המדינה שלך או לשכת עורכי הדין המקומית בדרך כלל יש מדריך לחיפוש של עורכי דין מורשים באזור שלך, וזו יכולה להיות דרך טובה למצוא מתמודדים חזקים לטיפול בתיק שלך.
  • אמנם סוג זה של חיפוש מעניק רשת רחבה למדי, אך הוא יכול לעזור לך לזהות עורכי דין או חברות מסוימות שעליך לבדוק מקרוב.
  • התמקדו במי שמתרגל לעתים קרובות בתחום השיפוט בו תוגש התביעה. לדוגמא, אם יש לך עובד שהגיש אותך לבית המשפט הפדרלי בגין הפרה של חוק העובדים הפדרלי, אתה זקוק לעורך דין שיש לו ניסיון להתדיין בבית משפט פדרלי - ולא כזה שמתמחה בליטיגציה ממלכתית.
  • ייתכן שתרצה להגביל את החיפוש שלך, במידת האפשר, לעורכי דין שעובדים עם עסקים באותו ענף כמוך.
  • לענפים רבים כמו ענף הבנייה יש חוקים מסוימים, וחוקים כגון חוקי חוזים החלים על כל העסקים עשויים להתפרש באופן שונה בהתאם להגדרת התעשייה ולדרישות והאתגרים הספציפיים בתחום עבודתך.
  כדי לשכור עורך דין ליטיגציה עסקית
  כדי לשכור עורך דין ליטיגציה עסקית, ראיין כמה לקוחות שיש להם ניסיון בטיפול בתיק שאתה מתמודד איתו.
 4. 4
  בדקו את הרקע והניסיון של כל עורך דין. לאחר שאספת רשימת שמות של עורכי דין או משרדים שלדעתך יוכלו לטפל בהתדיינות שלך, בקר באתרי האינטרנט שלהם כדי לברר מידע נוסף על התמחויותיהם והישגיהם באולם.
  • האתר יכול לתת לך מושג טוב לגבי גודל המשרד או הפרקטיקה והיכן הוא ממוקם. התבוננות בגודל כמו בתמונות משרד המשרד עשויה לתת לך מושג כללי כמה אתה יכול לצפות לשלם עבור שירותי עורך דין.
  • אתרי עורכי דין ומשרד יכולים להיות מכרה זהב של מידע על רקע עו"ד, הצלחות ליטיגציה לאחרונה וניצחונות בבית המשפט.
  • עם זאת, זכור כי אתר עו"ד הוא פרסומת - בדרך כלל ייכלל רק מידע חיובי, ולקוחות הרשומים כ"נציגים "עשויים להיות למעשה המרשימים ביותר, אך לא בהכרח מייצגים את רשימת הלקוחות של עורך הדין בכללותו.
  • אל תשים יותר מדי מלאי בדירוג עורכי הדין או ברשימות "הטובות ביותר". לעתים קרובות מצביעים על כך עורכי דין אחרים, שרבים מהם מסכימים להצביע זה לזה או שמצביעים לעמיתים ושותפים ידידותיים.
  • במקום זאת, חפש ביקורות של לקוחות שנאספו על ידי ארגונים עצמאיים. אם הם זמינים, אלה יכולים לתת לך תמונה אמיתית איך זה לעבוד עם עורך הדין המסוים הזה.

חלק 2 מתוך 3: עריכת ראיונות

 1. 1
  קבעו כמה התייעצויות ראשוניות. גם אם עורך דין מומלץ מאוד על ידי מישהו שאתה סומך עליו, אתה עדיין רוצה לראיין לפחות שניים או שלושה אחרים כדי שתוכל לבחור בחירה מושכלת.
  • חלק מעורכי הדין בתחום ההתדיינות העסקית מספקים התייעצויות ראשוניות בחינם; עם זאת, אחרים יגבו עמלה אחידה קטנה יחסית של כמה מאות דולרים.
  • בדיקה ראשונית של אתר עורך הדין צריכה לגלות האם הם גובים עבור התייעצויות ראשוניות כדי שתוכלו לשלם שכר טרחה אלה בתקציב שלכם.
  • נסה לתזמן את ההתייעצויות הראשוניות שלך ברצף קרוב יחסית, אך ודא שאתה משאיר מספיק זמן בין כל אחד מהם כדי לעבור על הערותיך מהייעוץ ולהעריך את עורך הדין כדי שתוכל להפריד ביניהן.
  • עקוב אחר זמן התגובה של כל עורך דין בזמן שאתה קובע התייעצויות, כמו גם את התאריך המוקדם ביותר שבו הם זמינים לפגישה. זה יכול לתת לך מושג כללי עד כמה עורך הדין ההוא עסוק וכמה הם מגיבים אליך אם תעסיק אותם.
 2. 2
  ספק מידע מראש. עורכי הדין שתראיינו ככל הנראה יזדקקו למידע בסיסי אודות עסקכם והתדיינות העומדות בפניכם, כך שהם מוכנים להיפגש אתכם כדי לדון באפשרויות שלכם ומה הם יכולים לעשות בכדי לעזור.
  • בדרך כלל עליך לערוך תשקיף המספק לעורך הדין מידע כללי על העסק שלך ומיקומו בענף שלך. ייתכן שתרצה לכלול מסמכים ארגוניים כלשהם אם אתה תאגיד רשום או LLC.
  • במובנים מסוימים, אתה רוצה להתייחס להתייעצויות ראשוניות אלה כמו שאתה מתייחס לפגישה עם משקיע פוטנציאלי. על עורך הדין שיטפל בהתדיינות שלך להבין את המוניטין של העסק שלך ואת תוכניות הצמיחה שלו.
  • מידע רקע מלא אודות עסקך יכול לעזור לעורך הדין להעריך במדויק את השפעתן של תביעות כלשהן, ומידע מפורט אודות כספי העסק שלך מספק לעורך הדין את המידע הדרוש להערכת ההסדרים ואת עלויות ההתדיינות הממושכת.
 3. 3
  שאלו שאלות נרחבות. עבור כל ראיון, בואו חמושים ברשימת שאלות כדי שתוכלו להעריך נכון את כישוריו של כל עורך דין, יחסו, סגנון ההתדיינות, העדפות העבודה והתקשורת.
  • בפרט, ברצונך לשאול על הרגלי העבודה של עורך הדין, כולל כיצד הם מנהלים את עומס העבודה שלהם וסגנון התקשורת הבסיסי שלהם. גלה באיזו תדירות הם מתקשרים עם לקוחותיהם ובאיזו מהירות הם מגיבים לשאלות לקוחות.
  • אתה גם רוצה לגלות אילו סוגי לקוחות יש לעורך הדין בדרך כלל, והיכן המומחיות והניסיון המסוימים שלהם.
  • אם עורך הדין יעבוד בעיקר עם מישהו אחר בצוות ההנהגה שלך, עליך להביא אותם להתייעצות הראשונית, או לפחות לבקש מהם שאלות שתוכל לשאול.
  • המטרה הכללית שלך היא למצוא עורך דין שישתלב בצורה חלקה בארגון שלך ויתמודד עם ההתדיינות עם הפרעה מינימלית, ולכן יש להתאים את השאלות שאתה שואל להשגת מטרה זו.
  ככל הנראה אינך זקוק לעורך דין ליטיגציה עסקית בכל עת - אך כאשר אתה זקוק לאחד כזה
  כבעל עסק קטן, ככל הנראה אינך זקוק לעורך דין ליטיגציה עסקית בכל עת - אך כאשר אתה זקוק לאחד כזה, הזמן הוא המהותי.
 4. 4
  העריך את אווירת המשרד. ליטיגציה היא תחום משפטי מלחיץ ומהיר, ומשרדי ליטיגציה לעיתים קרובות מתוחים. עם זאת, לצוות במשרדים הטובים ביותר תהיה תחושה של עבודת צוות ואחווה, כמו גם מוסר עבודה חזק ותשומת לב לפרטים.
  • שים לב באופן האופן שבו עורך הדין שאתה מראיין מתקשר עם הכפופים עם עורכי דין אחרים במשרד. הימנע מהעסקת מישהו גס רוח או פיטורין לעובדים אחרים במשרד, ללא קשר לתחנתם.
  • אתה צריך גם לראות את הדרך שבה עורך הדין מתקשר איתך. אם עורך דין מפריע לך לעיתים קרובות, מתעלם או מבטל את שאלותיך, יתכן שהוא לא יכבד באופן מלא את דעתך או את עמדתך. # * זה יכול לגרום לעו"ד שלא ממלא אחר רצונך ביחס להיבטים מסוימים של התדיינות משפטית, או שחושב שהם יודעים טוב יותר ממך מה יהיה נכון לעסק שלך.
 5. 5
  שקול להחזיק שיחות חוזרות. לאחר הייעוץ הראשוני, כדאי לשקול לגרום לעורכי דין להגיע למשרד שלך כדי להיפגש עם בעלים או מנהלים אחרים ולענות על כל שאלה נוספת.
  • לראיון שני עשויה להיות חשיבות מיוחדת אם אתה צופה שעורך הדין יעבוד רבות עם חברים אחרים בצוות ההנהגה שלך.
  • במיוחד אם היו לך שאלות לגבי יחסו של היועץ המשפטי או יכולתו לעבוד טוב עם אחרים, ראיון שני במשרדיך או במקום נייטרלי יכול לפעמים לתת לך הבנה טובה יותר של אישיותו של עורך הדין.
  • זכור כי אנשים בדרך כלל פועלים אחרת כאשר הם נמצאים במגרש הביתי שלהם, במשרד משלהם שבו הם מרגישים בנוח ואחראי, מאשר אולי בסביבה אחרת.

חלק 3 מתוך 3: ביצוע הבחירה שלך

 1. 1
  השווה וניגוד לעורכי הדין שראיינת. הגדר טבלה או גיליון אלקטרוני והעריך את החיובי והשליליות של כל עורך דין באופן אובייקטיבי כדי למצוא את עורך הדין הטוב ביותר שיענה על צורכי ההתדיינות של החברה שלך.
  • באופן כללי, תרצה להשוות בין ידע יחסי, ניסיון, רקורד ועלות. יתכנו קריטריונים אחרים שתרצו להעריך בהתאם לצרכי העסק שלכם ולסוג ההתדיינות העומדת בפניכם.
  • זכור שלמרות שהקריטריונים שלך הם אובייקטיביים, ההערכה שלך לגבי כל עורך דין תהיה לעתים קרובות סובייקטיבית יותר. לקריטריונים שונים עשויים להיות גם משקלים או סדרי עדיפויות יחסיים שונים בהתבסס על הצרכים הסובייקטיביים של החברה שלך.
 2. 2
  התייעץ עם צוות המנהיגות שלך. תלוי באופן הארגון של העסק שלך, ייתכן שתצטרך להתייעץ עם אחרים לפני שתעסיק עורך דין ליטיגציה עסקית. גם אם לא נדרש, בדרך כלל אתה רוצה לדבר עם כל מי שיהיה מעורב בהרחבה בתביעה.
  • במיוחד אם יש עורך דין שאתה מעדיף, אך שאינו מתפקד טוב על הנייר נגד האחרים, זה משהו שאתה צריך לדון עם אחרים.
  • אם יש לך אי הסכמה משמעותית עם האופן שבו מדורגים עורכי הדין שראית על הדף על הנייר, ייתכן שיהיה עליך להתאים את הקריטריונים שלך כך שיתאימו יותר לצרכיך. השותפים שלך יכולים לעזור לך בכך.
  • ייתכן שתרצה לפנות לעורכי דין לאחר דיון עם צוות ההנהגה שלך אם הועלו שאלות או חששות נוספים.
  זכור שאתה עדיין צריך להמליץ על המלצות וטרינריות - גם אם עורך הדין העסקי שלך ממליץ לך להשתמש במחלקת הליטיגציה
  זכור שאתה עדיין צריך להמליץ על המלצות וטרינריות - גם אם עורך הדין העסקי שלך ממליץ לך להשתמש במחלקת הליטיגציה של משרדם - כדי להבטיח שבחרת בעורך הדין הטוב ביותר האפשרי בתחום ההתדיינות העסקית עבור העסק שלך.
 3. 3
  עקוב אחר כל עורכי הדין. לאחר שתקבל את החלטתך, הקדיש זמן להודיע לכל עורך דין שראיינת בהקדם האפשרי כדי שלא תשאיר אף אחד תלוי. שוחח עם עורך הדין שבחרת קודם כדי לשמר את האפשרויות שלך למקרה שהם כבר לא יוכלו לייצג אותך משום מה.
  • ליידע את עורכי הדין האחרים שהחלטת ללכת עם מישהו אחר זה אדיבות מקצועית חשובה וגם עשוי לאפשר להם לפנות משאבים שהקדישו לך לקראת השגתך כלקוח.
  • זכור כי רק בגלל שעורך דין לא התאים עבורך בנקודה מסוימת זו לא אומר שלא תרצה לקרוא אליהם איפשהו בהמשך הקו.
  • לדוגמה, יתכן והחלטת לא להעסיק עו"ד מכיוון שהיה לה פחות ניסיון בסכסוכי חוזה בנייה מאשר עו"ד אחר. עם זאת, יש לה את הניסיון הרב ביותר בתקנות בטיחות בנייה, ואתה רוצה לשמור על שמה בהישג יד במקרה שתתמודד עם בעיות בעתיד.
 4. 4
  בקש טיוטת הסכם שומר. עורך הדין שבחרת להעסיק צריך להיות מסוגל לספק לך טיוטת הסכם שומר שתוכל לבדוק ולבדוק עם חברים אחרים בצוות ההנהגה שלך במידת הצורך.
  • קרא את ההסכם בעיון וודא שכולם מבינים אותו. קבע פגישה עם עורך הדין החדש שלך במשרד שלך, כך שחברי צוות המנהיגות שלך יוכלו לשאול שאלות.
  • בקש מעו"ד להסביר לך ולצוות המנהיגות שלך את הסכם הניהול לפני שהוא נחתם, תוך שימת לב מיוחדת למה שמכוסה הסכם הנישואים, באיזו תדירות יישלחו אליך חשבונות וכיצד חשבונות יועברו.
  • בפגישה הראשונית שלך, עורך הדין שלך צריך גם להסביר את הצעדים הראשונים שינקטו בהתדיינות המשפטית. הזמן הוא מהותי, במיוחד אם כבר קיבלת זימון ותלונה.
  • אם אתה צופה לתבוע מישהו אחר, עורך הדין שלך אמור להיות מסוגל לספק לך ציר זמן גס להתקדמות השלבים הראשוניים של ההתדיינות המשפטית.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך להעסיק עורך דין תקשורת?
 2. כיצד למצוא עו"ד חברות?
 3. כיצד למצוא עורך דין ימי?
 4. איך לסיים חוזה אימון?
 5. כיצד לערוך חוזה למתקני ספורט?
 6. איך משיגים רישיון מושב אישי?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail