כיצד להגן על חסכון במיתון?

לכולם צריכה להיות קרן חיסכון לשעת חירום
לכולם צריכה להיות קרן חיסכון לשעת חירום, אבל זה חשוב במיוחד במהלך מיתון.

המיתון יכול להיות זמן מפחיד מאוד, במיוחד כאשר יש לך חיסכון וחושש שהם עלולים להתדלדל בחודשים הקשים. למרבה המזל, עם תכנון פיננסי מדוקדק, אתה לא צריך לדאוג יותר מדי לחיסכון שלך. השקיעו את כספכם בחוכמה והניחו אותם במגוון מניות וחשבונות חסכון בסיכון נמוך. עבוד על התאמת הרגלי ההכנסה וההוצאות שלך, כך שיהיה לך יותר כסף לחסוך למיתון אפשרי. אם ברצונך לקבל ייעוץ המיועד למצבך הכלכלי הספציפי, פנה להדרכה מתכנן פיננסי מקצועי.

שיטה 1 מתוך 3: לצבוט את ההכנסה וההוצאות שלך

 1. 1
  נקוט צעדים לחיסול חובות. חוב יכול להיות קשה מאוד להשתלם במהלך מיתון, ואתה לא רוצה בסופו של דבר לטבול בחסכונות שלך כדי לשלם חוב בתקופות כלכליות קשות. לכן, הסר כמה שיותר חובות. כסף שאתה מכניס לחובות הוא כסף שניתן להכניס לחשבון חיסכון מבוטח או לקופת חירום.
  • שלם ככל האפשר בכל חודש. זה יעזור לשלם חובות מהר יותר ולהפחית את כמות הריבית שתצבור. רשום את ההכנסה החודשית נטו שלך, כמו גם את כל ההוצאות הדרושות לך. גלה כמה שנשאר ושם את החלק הארי של החוב שלך. אתה לא צריך לשים את כל זה כלפי חובות, עם זאת, כי אתה רוצה כמה נשמר למקרי חירום.
  • שקול כיצד עליך לתעדף את החזר החוב. אולי תרצה לשלם תחילה ריבית גבוהה או חובות גדולים מאוד. עם זאת, אם יש לך חובות מרובים, אתה עלול להיות מתוסכל בניסיון לשלם אותם. אולי הגיוני יותר לשלם תחילה חובות קטנים יותר, מכיוון שתשלמו אותם מהר יותר. תחושת ההישג יכולה לשמש גורם מוטיבציה להמשיך ולשלם את חובותיך.
  • עקוב בזהירות אחר מועד התשלומים. הוסף הודעה לטלפון שלך שתזכיר לך תאריכי יעד.
 2. 2
  צמצמו את ההוצאות היכן שתוכלו. חיסכון בסכום כסף גבוה הוא אחת הדרכים הטובות ביותר להישאר מוגנים במהלך מיתון. תתפלאו מכמה שינויים קטנים יכולים להוסיף לחיסכון, אותם תוכלו להשקיע בשוק יציב או להכניס לחשבון חסכון מבוטח. אתה יכול גם להשתמש בכסף נוסף לתשלום חובות.
  • בדוק דרכים לצמצם את חשבונות השירות. נסה לכבות את האורות בשעות האור, לנתק את מוצרי האלקטרוניקה כשהם אינם בשימוש, לשטוף כלים ביד או להפעיל את מדיח הכלים רק כשהוא מלא לגמרי.
  • אם יש לך כבל, שקול לחתוך את חבילת הכבלים שלך. אתה יכול להסתמך על שירותים זולים יותר, כמו נטפליקס והולו, כדי לראות את רוב התוכניות שאתה נהנה מהן.
  • קיצוץ ברכישות בחירה. הגבל את הבזבוזים לאחת בחודש ועבוד על הגבלת התדירות שבה אתה סועד בחוץ.
 3. 3
  חסוך מעט מכל משכורת. סכום חיסכון גבוה חשוב במהלך מיתון. ככל שיש לך יותר חיסכון, כך יש לך יותר חיץ במקרה של קשיים כלכליים. עבוד על עריכת תקציב המאפשר לך לחסוך יותר ממה שאתה מוציא בכל חודש.
  • נסה לעקוב אחר התקציב שלך במשך חודש ולבדוק אזורים שבהם אתה מבלה בזבזנות. אתה יכול, למשל, לגלות שאתה מוציא הרבה כסף בהוצאת קפה. ייתכן שתרצה לבחור להכין קפה בבית במקום זאת ולחסוך קצת כסף בתהליך.
  • בדוק אם הבנק שלך מציע העברות אוטומטיות. אם אין לך כוח הרצון לחסוך, ייתכן שתוכל להעביר באופן אוטומטי חלק מתלוש המשכורת שלך מבדיקה לחיסכון בכל יום תשלום.
  ייתכן שתרצה לקחת חלק מכספי החסכונות שלך או לבדוק ולהכניס אותו לחשבון בשוק הכסף
  ייתכן שתרצה לקחת חלק מכספי החסכונות שלך או לבדוק ולהכניס אותו לחשבון בשוק הכסף.
 4. 4
  הגדל את קרן החירום שלך. לכולם צריכה להיות קרן חיסכון לשעת חירום, אבל זה חשוב במיוחד במהלך מיתון. אינך רוצה לטבול בחסכונות אחרים, או להוציא כסף משוק המניות בטרם עת, אם מתקיים מצב חירום במהלך מיתון.
  • כדי להתחיל, אתה צריך להפקיד לפחות 750 € עד 1490 € בקרן חירום. אם אין לך כרגע כסף מסוג זה, הכין תוכנית לחיסכון של סכום מסוים בכל חודש לטובת קרן התחלה.
  • באופן אידיאלי, קרן חירום אמורה להספיק להוצאות בשווי 3 עד 6 חודשים. הוסף מהן ההוצאות החודשיות שלך, הכפל את הסכום הזה ב -3 או 6 והפוך את הסכום שלך למטרה שלך.
  • זה עלול לקחת קצת זמן לגדל קרן חירום לרמה נאותה, אז היה סבלני. אתה יכול לבקש מהבנק שלך להעביר חלק מסוים מכל משכורתך לקופת חירום נפרדת. אם יש לך כסף שמגיע באופן קבוע מהשקעות כלשהן, בדוק אם אתה יכול לתעל את זה לקרן שלך.
 5. 5
  מצא מקור הכנסה אחר. מכיוון שרבות מהאפשרויות לחסוך למיתון דורשות כסף נוסף, לא רעיון רע שיהיה לכם מקור הכנסה שני. לא רק שזה יספק לכם כסף שתוכלו להשקיע בחיסכון, אלא גם יספק חיץ במקרה של אובדן עבודה במהלך התרסקות כלכלית.
  • חפש עבודה שנייה בלחץ נמוך, כמו עבודה בחנות ספרים במשרה חלקית. אתה יכול לעשות את העבודה הזו בסופי שבוע או לעבוד במשמרת לילה.
  • אתה יכול גם לבדוק ביצוע עבודות פרילנסר בצד. הצע את שירותיך המקצועיים ללקוחות בודדים. במקרה של קריסת שוק, יהיו לך מגוון לקוחות שעדיין עשויים להתקשר אליך לעבודה.
  • אתה יכול גם לבדוק עבודה נמוכה, כמו קניות מסתורין, בה חברות משלמות לך על מנת לנסות מלונות, מסעדות ושירותים אחרים.

שיטה 2 מתוך 3: פנייה לעזרה חיצונית

 1. 1
  שוחח עם יועץ פיננסי. אם אתה מעוניין לקבל ייעוץ ספציפי לגבי מצבך הכלכלי, שוחח עם יועץ פיננסי. אמנם זה עשוי לעלות לך כסף, אך הכסף עשוי להיות שווה את זה. אם יש לך נסיבות ספציפיות שמקשות על חיסכון והשקעה, יועץ פיננסי יכול באמת לעזור.
  • אם תשכור יועץ פיננסי לפגישה חד פעמית, ייתכן שתצטרך לשלם אגרה מכיסך. בדוק אם העמלה היא במסגרת התקציב שלך. אם אתה רוצה ייעוץ המותאם למצבך באופן ספציפי, זה עשוי להיות שווה את הכסף.
  • אם אתה רוצה יועץ פיננסי ארוך טווח, ישנם יועצים פיננסיים שאינם גובים תשלום חודשי. הם עשויים לקחת אחוז מסוים מהנכסים שלך.
 2. 2
  קבע פגישה עם הבנק שלך כדי לדבר על חיסכון לטווח ארוך. חלק מהבנקים מציעים ייעוץ פיננסי בחינם ללקוחות. אם אתה מעוניין בייעוץ לחיסכון לטווח ארוך, התקשר לבנק שלך וראה מה הם מציעים מבחינת התייעצות. אם תוכל להשיג כמה פגישות בחינם עם יועץ, תוכל לברר אודות תוכניות תגמולים ותמריצי חיסכון המוצעים על ידי הבנק שלך.
 3. 3
  בדוק אם המעסיק שלך מעניק ייעוץ פיננסי בחינם. מקום העבודה שלך עשוי להציע ייעוץ פיננסי בנושאים כמו תכנון פרישה, 401K שלך ועוד. שוחח עם מחלקת משאבי אנוש שלך ובדוק אם אתה זכאי לייעוץ פיננסי. ייתכן שתוכל ללמוד כיצד לשים חלק מסוים מכל משכורת לקראת חיסכון לעתיד.
במיוחד כאשר יש לך חיסכון וחושש שהם עלולים להתדלדל בחודשים הקשים
המיתון יכול להיות זמן מפחיד מאוד, במיוחד כאשר יש לך חיסכון וחושש שהם עלולים להתדלדל בחודשים הקשים.

שיטה 3 מתוך 3: שמים את הכסף שלכם במקומות הנכונים

 1. 1
  השקיעו בחברות אמינות. אם אתה רוצה לוודא שהכסף שלך בטוח במקרה של מיתון, השקיע בחוכמה. אתה רוצה להשקיע בחברות שקיימות זמן מה ובעלות מוניטין טוב. חברות כאלה נוטות פחות להכות מכה קשה אם הייתה מתרחשת מיתון.
  • בדוק חברות שקיימות זמן מה ויש להן מוניטין של מתן מוצר או שירות באיכות גבוהה. אלה צריכות להיות מוכרות עם חברות המותג בעלות מוניטין מוצק.
  • ערוך מחקר על חברות אלה בעת קבלת החלטות השקעה. לחברה חזקה צריך להיות מעט או ללא חובות ותזרימי מזומנים חזקים מאוד. חברות כאלה עשויות לעמוד טוב יותר עם מיתון, והכסף שלך יושקע כאן בצורה בטוחה יותר.
 2. 2
  בדוק השקעה במצרכים צרכניים. מצרכים מצרכים הם מוצרים ושירותים שלעולם לא יוצאים מהאופנה. אלה כוללים מזון, משקאות וציוד בסיסי לבית. סביר להניח שמוצרים אלה לא יקוצצו מהתקציב הממוצע של משק הבית, אפילו במהלך מיתון. השקיעו בחברות המייצרות מצרכים כאלה, מכיוון שכספכם עשוי להישאר בטוח יותר בשווקים כאלה בתקופות כלכליות קשות.
 3. 3
  נסה קרן שוק כסף אם אינך יכול להרשות לעצמו השקעה בסיכון גבוה. שוק המניות הוא תנודתי, ואם אינך רוצה לקחת את הסיכון, בדוק בקרן שוק הכסף. זהו חשבון מבוסס ריבית המספק בדרך כלל שיעורי ריבית גבוהים יותר מאשר חשבון חיסכון קונבנציונאלי.
  • לחשבונות שוק הכסף לא תמיד יש תשואה גבוהה, ובהחלט אין תשואה גבוהה כמו שוק המניות. עם זאת, הם בסיכון נמוך, ולכן הגיוני להוציא אחד מהם אם ברצונך להגן על כספך מפני מיתון הקרוב.
  • שוחח עם הבנק שלך ושאל אם הם מספקים חשבונות בשוק הכסף. ייתכן שתרצה לקחת חלק מכספי החסכונות שלך או לבדוק ולהכניס אותו לחשבון בשוק הכסף.
 4. 4
  הוצא קצבה. קצבה יכולה לספק לך תזרים מזומנים קבוע במקרה שתפטר במהלך מיתון. חברות ביטוח חיים והשקעות מוכרות קצבאות ליחידים. לאחר פרק זמן מוגדר, אתה מתחיל לקבל תשלומים קבועים מהקצבה שלך.
  • קצבאות עשויות לספק הכנסה כלשהי למשך שארית חייך. אמנם תצטרך לשלם חלק בהווה לחברת ביטוח או השקעה, אך היתרונות עשויים להיות שווים. במקרה של מיתון, עדיין תהיה לך הכנסה קבועה.
  • קצבאות לטווח קצר, כגון קצבאות לחמש שנים, עשויות להיות מסוגלות לקזז את השפעות האינפלציה.
 5. 5
  בדוק קרן נאמנות. קרן נאמנות פירוש איגום הכסף שלך עם משקיעים אחרים, לשים אותו לכיוון מגוון של מניות, אג"ח, קרנות אחרות. אתה יכול לקנות קרנות נאמנות דרך בנקים, חברות כרטיסי אשראי, חברות ביטוח חיים, סוחרי קרנות נאמנות או חברות השקעות.
  • שים לב לאופן שבו קרן נאמנות עשתה בעבר לפני שקנתה אותה. אתה רוצה לרכוש קרן עם היסטוריה ארוכה של תשואה ראויה על ההשקעה.
  • חסרון אחד מרכזי בקרנות נאמנות הוא שהן כרוכות בעמלות. זה כמובן מקטין מעט את התשואות. ראה כמה העמלות גבוהות לפני שתחליט על קרן נאמנות.
  או להוציא כסף משוק המניות בטרם עת
  אינך רוצה לטבול בחסכונות אחרים, או להוציא כסף משוק המניות בטרם עת, אם מתקיים מצב חירום במהלך מיתון.
 6. 6
  בחר בחשבון חיסכון מבוטח. חשבון חיסכון מסורתי הוא גם רעיון טוב. לא כל הכסף שלך צריך להיות קשור בשוק המניות, מכיוון שזה יכול לתרגם לאסון אם מיתון יכה. מומלץ להכניס קצת כסף לחשבון חיסכון מסורתי שמבוטח על ידי התאגיד הפדרלי לביטוח פיקדונות או המינהל הלאומי לאיחוד אשראי.
  • ודא שחשבונך מבוטח בסכום של לפחות 187000 אירו
  • אתה יכול למצוא סניפים מקומיים של הבנק שלך המציעים חשבונות חיסכון מבוטחים, אך אתה יכול גם למצוא בנקים מקוונים המציעים אותו הדבר.
  • לא תרוויחו כסף רב בחשבון חיסכון כפי שתעשה בשוק המניות, אך במקרה של קריסה, יש צורך בנתח טוב בחיסכון.
 7. 7
  שמור על תיק העבודות שלך מגוון. תיק מגוון חשוב גם כשמדובר בהגנה על עצמך ועל הכסף שלך. ככל שכספיכם יהיו פרוסים יותר, כך הסבירות שחלקים ממנו יישארו שלמים במקרה של מיתון.
  • אמנם השקעות הן רעיון טוב כשמדובר בהכנסה מסוימת במהלך מיתון, אך האזן בין השקעות לבין מאמצים פיננסיים מוצקים יותר.
  • בנוסף להצבת כסף במניות, הוצא קרנות אג"ח בבנק המקומי שלך והכנס כסף לחיסכון.
  טיפ מומחה

  אזהרת מומחה: אל תמכור את המניות שלך במיתון. גם אם התיק שלך מקבל מכה, עדיף פשוט לשבת על המניות שלך ולתת לשוק לחזור למצב נורמלי.

 8. 8
  קבל ביטוח. אם אתה רוצה הגנה למיתון, אתה צריך ביטוח איכותי. אם תאבד את עבודתך במהלך מיתון, תרצה לדעת שיש לך חיץ במקרה חירום. חלק מהכסף שלך צריך ללכת לכדי תשלום עבור פוליסת ביטוח יציבה. זו השקעה משתלמת במקרה של מיתון.
  • אם יש לך מכונית או בית, וודא ששניהם מבוטחים. ביטוח הרכב שלך אמור להציע כיסוי באחריות גבוהה לתאונות, ועליך לוודא שביטוח בעלי הבית מבוטח לערך החלופי. משמעות הדבר היא שהביטוח יכסה את מלוא עלות התיקונים במקרה של תאונה או אסון טבע.
  • ישנה חשיבות גם לתכנית בריאות גבוהה בהשתתפות עצמית. אם המעסיק שלך אינו מציע ביטוח, צא פוליסה במחיר סביר משוק ביטוח הבריאות. וודא שגם הוצאות גדולות, כמו ביקורים בחדר מיון, מכוסות.
  • אם יש מישהו שתלוי בהכנסה שלך, כמו ילדים או בן זוג, אתה זקוק לתוכנית ביטוח חיים. במקרה המצער משהו קורה לך, אתה רוצה שהמשפחה שלך מוגנת במהלך מיתון.

שאלות ותשובות

 • האם עם 1,10 מיליון יורו להשקעה, האם עדיף להשתמש ביועץ שמשתמש בקרנות נאמנות או במי שמשתמש במניות מנוהלות באופן פעיל?
  זה תלוי בתיאבון שלך לסיכון ולהחזר. מניות מנוהלות באופן פעיל מהוות פוטנציאל גדול הרבה יותר לרווחיות. קרנות נאמנות מסוכנות פחות במידה ניכרת אך ככל הנראה יניבו תשואות צנועות יותר.
 • אני בן יותר מ -60, באקלים הנוכחי של חוסר וודאות, מה הייעוץ שלך כיצד להשקיע ב 750 €, 000 מזומנים? לאחר שקראתי את הכתיבה הטובה שלך הגעתי למסקנה שהשקעה בעיקר במניות בנקים תהיה האלטרנטיבה הטובה ביותר?
  השקעה בבנקים גדולים היא בדרך כלל - אך לא תמיד - מהלך טוב. מהלך טוב יותר עשוי להיות השקעה בקרן נאמנות המוקדשת למגזר הפיננסי של המשק. אין שום ערובה שהשקעה כזו תצליח, אך השקעות במגזר הפיננסי בדרך כלל עושות טוב.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail