איך לשרוד דיכאון?

דיכאון כלכלי יכול לגרום לדיכאון רגשי
דיכאון כלכלי יכול לגרום לדיכאון רגשי, ואנשים רבים יחפשו תמיכה או הדרכה רוחנית כלשהי בתקופות קשות.

דיכאון הוא ירידה ארוכת טווח בפעילות הכלכלית והוא קיצוני יותר ממיתון. הכלכלה תראה ירידה במחירים, אשראי צפוף, השקעה נמוכה, פשיטות רגל עולות ואבטלה גבוהה. אולי לא תאבד את עבודתך, אך ככל הנראה תצטרך לבצע הידוק חגורות כדי לוודא שאתה מוכן לתקופות הכלכליות הקשות. על ידי ניהול הכספים שלך טוב ופיתוח מיומנויות נוספות, אתה יכול להסתדר במהלך דיכאון ולהגדיר את עצמך להצלחה כאשר הדברים מסתובבים.

חלק 1 מתוך 2: שמירה על הכנסותיך

 1. 1
  שמור על העבודה שלך. זה נשמע פשוט, אבל בדיכאון קשה להשיג עבודות, ואתה לא רוצה לתת למעסיק שלך סיבה להרפות ממך. עבוד שעות נוספות או התנדב לפרויקטים נוספים כדי להוכיח את הערך שלך למעסיק שלך. גם אם מקום העבודה שלך הוא סביבה קשוחה או שאתה מקבל שכר נמוך, עדיף שיהיה לך עבודה מאשר לחפש עבודה בתקופות כלכליות צרות.
  • זה יכול להיות חשוב במיוחד אם אתה שוקל פרישה. בדיכאון ההשקעות שלך כנראה יחטפו מכה. הכסף שחסכת לא יכול להיות הרבה כמו שציפית, אז כדאי לך לחשוב על דחיית הפנסיה עד שהזמנים יהיו טובים יותר.
 2. 2
  עבוד במספר עבודות. מצא דרכים להרוויח הכנסה נוספת מעבודה חלקית. מטבע הדברים, עבודה במשרה חלקית לא משתלמת כמעט באותה מידה, ולעתים נדירות יש הטבות אחרות. עם זאת בחשבון, ככל שתעבוד יותר מקומות, כך תוכל להמשיך להכנס.
  • התפקיד השני שלך לא צריך להיות משהו רציני. מצא עבודה שאתה נהנה לעשות, או תחביב שאנשים עשויים להיות מעוניינים לשלם עליו כסף, כמו לכתוב. לא רק שתוכלו להרוויח קצת כסף נוסף, אלא שתוכלו ליהנות גם מהעבודה הנוספת.
  • גם אם אתה שומר על עבודתך במשרה מלאה, העבודה הנוספת עשויה להוות תוספת נחמדה להכנסה שלך לפי שיקול דעתך, אולי משמעותה פינוק אישי כמו אכילת ארוחה. ההוצאות השיקוליות ביותר הן חלק קטן מההכנסה הרגילה שלך, כך שמעט כסף נוסף יכול לעבור דרך ארוכה.
  דיכאון הוא ירידה ארוכת טווח בפעילות הכלכלית והוא קיצוני יותר ממיתון
  דיכאון הוא ירידה ארוכת טווח בפעילות הכלכלית והוא קיצוני יותר ממיתון.
 3. 3
  הגש דמי אבטלה. אם אכן תאבד את עבודתך, דאג להגיש בקשה לדמי אבטלה בהקדם האפשרי. יהיה עליך להסביר מדוע פוטרת, ולהדגים שזה לא נועד לשום דבר שעשית. בזמן שאתה מקבל אבטלה, תצטרך גם להוכיח שאתה מחפש עבודה במשרה מלאה.
  • לכל מדינה יש כללים אחרים לזכאות בבקשת הטבות. לדוגמא, בקליפורניה עליכם להיות מובטלים לגמרי או חלקית, ולהיות זמינים להתחיל לעבוד באופן מיידי. בכל שבוע שאתה תובע הטבות עליך לאשר שאתה מחפש עבודה באופן פעיל.
  • בעת הגשת בקשה לאבטלה, זה יהיה צריך להיות במצב בו עבדת. שיכול להיות חשוב אם אתה גר במצב אחר.
 4. 4
  קבל תואר מתקדם. אם הכלכלה עוברת תפנית ואתה מאבד את עבודתך, שקול לחזור לקולג '. תואר מתקדם בתחום שיש לך כבר ניסיון בו יכול להיות דרך טובה להפוך את עצמך לאטרקטיבי יותר למעסיקים פוטנציאליים. זה תמיד מועיל בשוק עבודה הדוק. אתה יכול גם לשקול להרוויח תואר מתקדם או לעבור הכשרה טכנית בתחום אחר, ולהשתמש בהקצבה לתואר שני.
  • ללמוד שיעורים במכללה קהילתית יכול להיות אופציה נהדרת, גם אם כבר יש לך תואר ראשון. אתה יכול למצוא מספר קורסים במיומנויות טכניות או מעשיות, המאפשרים לך להרחיב את מערך המיומנויות שלך ולעבוד פוטנציאלי במגוון עבודות.
  • כל השכלה נוספת או כישורי עבודה מורחבים יכולים להפוך אחד ליותר מועסק ובעל ערך רב יותר עבור המעסיק.
 5. 5
  חפש משרות שישגשגו בדיכאון. בעוד שדיכאון יגרום לחברות רבות לפטר עובדים, ולמנוע הזדמנויות לעבודה, תחומים מסוימים כנראה יישארו חזקים, או אפילו יהיו נחוצים יותר. אם יש לך, או אתה יכול לפתח, כישורים בתחומים אלה, יתכן שיהיה לך מזל טוב יותר לקבל תעסוקה, בין אם כעבודה חלקית נוספת, או כדי להחליף עבודה שאיבדת.
  • חשבונאות. כאשר הכסף מתהדק, עסקים רבים ירצו להקפיד יותר על אופן ההוצאה שלהם. אנשים שיכולים לעזור באיזון הספרים יהיו בעלי ערך רב יותר מכיוון שעסקים מנסים לשמור חשבון מדוקדק על כספם.
  • תיקונים. מכיוון שלאנשים יהיה פחות כסף להוציא על רכישת דברים חדשים, הם נוטים יותר לחפש דרכים לתקן דברים שיש להם במקום להחליף אותם. היכולת לבצע תיקונים בבית או ברכב שלך יכולה לעזור לך לחסוך כסף, ולהפוך אותך לבעלי ערך עבור חברות שרוצות לתקן את הציוד שלהן.
  • אכיפת חוק. הפשיעה נוטה לעלות בתקופות כלכליות קשות, כלומר המשטרה והמשרדים יצטרכו למצוא עובדים נוספים שיעזרו להתמודד עם העבודה המוגברת.
  • אנשי דת. דיכאון כלכלי יכול לגרום לדיכאון רגשי, ואנשים רבים יחפשו תמיכה או הדרכה רוחנית כלשהי בתקופות קשות. זה תחום נהדר אם אתה נהנה לעבוד עם אנשים בנסיבות מנסות ולעזור להם בזמנים המנסים. עם זאת, עקוב בדרך זו רק אם אתה באמת מאמין בתרגול הרוחני ורצון לעזור לאחרים למצוא או להעמיק את אמונתם.
  • ממשלה. גם אם הכלכלה תאט, הממשלה עדיין תמשיך. העבודה לממשלות, במיוחד ברמה הפדרלית, נותרת בטוחה למדי, אפילו בדיכאון. תחומים כמו ביטחון פנים, חשבונאות, טכנולוגיית מידע וגביית מיסים נחוצים בכדי להניע את הממשלה.
ייפגעו הכי הרבה בדיכאון
האנשים שעומדים במקום, מאובנים מפחד, ייפגעו הכי הרבה בדיכאון.

חלק 2 מתוך 2: ניהול משק הבית שלך

 1. 1
  שלוט בהוצאות שלך. בתקופות קשות כלכליות, חשוב יותר לחסוך את הכסף שלך מאשר לעשות את זה. מצא דרכים להפחית הוצאות נוספות ולקצץ פריטי יוקרה שאינך זקוק להם. זה יכול להיות הוצאות על חבילות כבלים נוספות, חופשות, בגדים מהודרים, כל דבר אחר שאתה לא באמת צריך כדי לשרוד.
  • רכישות מזון הן מקום טוב להפחית בו. זה לא אומר בהכרח לאכול פחות, אלא למצוא דרכים להימנע מקניית מזון. פחות טיולים למסעדות הם מקום טוב להתחיל בו. השתמש בקופונים ובחוזרים כדי למצוא מבצעים, ושקול לגזור תוספות כמו גלידה או צ'יפס. אתה יכול אפילו לשקול לגדל גינה משלך עבור כמה ירקות טריים שאינך צריך לקנות.
 2. 2
  הימנע מחובות. בדיכאון, תרצה לוודא שיש לך פחות חובות לכיסוי. אם אתה אמור לאבד את העבודה שלך, תשלומים אלה יאכלו את החיסכון שלך די מהר. קיצץ את השימוש שלך בכרטיסי אשראי, שלם חובות על פריטים גדולים יותר כמו מכוניות, ומצא דרכים אחרות להפחתת הוצאותיך.
 3. 3
  השקיעו בתעשיות נגדיות מחזוריות. יש כמה ענפים שלמעשה מצליחים יותר טוב בהאטות הכלכליות. חפש מוצרים "חוטאים" כמו טבק, אלכוהול והימורים, כמו גם חברות בידור כמו מפיקי סרטים. בתקופות כלכליות בעייתיות אנשים פונים לדברים כאלה כדרך להימלט מהמציאות הלא נעימה.
  כל דבר אחר שאתה לא באמת צריך כדי לשרוד
  זה יכול להיות הוצאות על חבילות כבלים נוספות, חופשות, בגדים מהודרים, כל דבר אחר שאתה לא באמת צריך כדי לשרוד.
 4. 4
  מצא מערכת תמיכה. זמנים כלכליים הדוקים יכולים להיות קשים על יחידים ומשפחות כאשר אנשים נאבקים להספיק. לאבד את העבודה שלך יכול להיות מביך, וזה יכול להיות קשה להודות בפני הקרובים לך שאתה הולך להיות מובטל. וודאו שיש לכם רשת של אנשים, חברים ובני משפחה, שאתם סומכים על עצמכם ומרגישים בנוח לדבר עם מי שיכול לספק תמיכה רגשית וכלכלית.
  • ודא כי ילדים במיוחד מבינים כיצד חייהם ישתנו בגלל זמנים כלכליים חדשים אלה. כמובן, תוכלו גם לחפש דברים זולים ומהנים לעשות יחד כמו פיקניקים, שלא יעלו לכם כסף כל עוד תכינו אוכל משלכם.

טיפים

 • תישאר חיובי. לנוכח חדשות כלכליות קשות זה יכול להיות קשה להרגיש חיובי מדי לגבי עתידך. אם שום דבר אחר, הקפד להמשיך לנסות לעשות משהו. האנשים שעומדים במקום, מאובנים מפחד, ייפגעו הכי הרבה בדיכאון.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail