כיצד לנהל השקעות במיתון?

יועץ פיננסי מוסמך ומבוסס בתשלום יכול לעזור לך לבצע השקעות המתאימות למצבך
ברוב המקרים, יועץ פיננסי מוסמך ומבוסס בתשלום יכול לעזור לך לבצע השקעות המתאימות למצבך, במיוחד במהלך מיתון.

מיתון הוא תוצאה טבעית של כלכלה מחוממת יתר וחלק מהמעגל העסקי. אמנם השקעות עשויות לרדת בערכן, אך חשוב להבין כי שוק המניות יתאושש בזמן. על ידי לקיחת זמן לקבלת החלטות השקעה רציונליות לנוכח מיתון, יכול משקיע לצאת ממנו טוב יותר מבעבר. מאמר זה מפרט כמה דרכי פעולה שיכולות להועיל למשקיעים נבונים גם כאשר השווקים מתחילים לרעה.

חלק 1 מתוך 3: לראות את התמונה הגדולה

 1. 1
  אל תמכור מיד את הנכסים שלך. כשמחירי המניות מתחילים לרדת, זה יכול להיות מפחיד לראות את הכסף שלך מחליק ממך. זה אולי מפתה למכור את המניות הללו, אך מרבית היועצים הפיננסיים מסכימים כי מכירה בסימן המיתון הראשון היא רעיון רע. ראשית, שוקי המניות מתקדמים כמה חודשים לפני הכלכלה כולה, ולכן עד שתדעו שיש מיתון, הנכסים שלכם ככל הנראה כבר ירדו משמעותית בערכם. בנוסף, הניסיון למכור ולרכוש נכסים באופן שיטתי בדיוק בזמן הנכון, אם כי יתרון בתיאוריה, הוא הרבה מחוץ ליכולתם של רוב המשקיעים האישיים.
  • זה עשוי גם להיות מפתה לבסס את פעולותיכם מתיעוד של מיתון בעבר. לדוגמא, יתכן שתראו שחברות הטכנולוגיה התאוששו היטב לאחר המיתון האחרון וחשבו להשקיע בטכנולוגיה. עם זאת, זה לא חכם, מכיוון שאף שתי מיתונות אינן זהות.
 2. 2
  אל תקצר מכירת מניות לפני מיתון. מכירה קצרה כוללת למעשה הלוואת מניות של מניות, ואז מכירתן מתוך ציפייה שתקנה אותן בחזרה במחיר נמוך יותר (מכיוון שאתה מהמר על כך שהמניה תעבוד בצורה גרועה במקום שתעשה טוב). לאחר מכן תחזיר את המניות המושאלות למלווה לאחר שהרוויח ממניה בעלת ביצועים גרועים. עם זאת, זה מסוכן להפליא ויכול לחשוף אותך לסיכון בלתי מוגבל אם נעשה בצורה לא נכונה. גם אם מיתון הוא סיבה לחשוב שמניה תרד, אינך יכול לחזות את השוק.
 3. 3
  הערך את עמדתך ואת אחזקותיך. כמות החשיפה לסיכון של תיק ההשקעות שלך תקבע את מידת ההצלחה שלו במהלך מיתון. אם אתה הבעלים של הרבה חובות בסיכון גבוה או מניות של חברות חדשות או מתקשות, אתה עלול לחוות הפסדים משמעותיים במהלך מיתון. חלק מההפסדים הללו לעולם לא יתאוששו אם החברות המגובות בהשקעה נכשלות במהלך מיתון. לעומת זאת, משקיעים שמרנים עשויים לחוות הפסדים מזעריים יחסית במהלך מיתון. שקול את עמדתך לפני שתנקוט פעולה.
  מה שהופך אותם להשקעה טובה במהלך מיתון
  עם זאת, כאשר יש מיתון, מחירי הזהב נוטים לעלות, מה שהופך אותם להשקעה טובה במהלך מיתון.
 4. 4
  החליטו אילו השקעות לשמור. בדרך כלל, לחברות גדולות ומבוססות יהיה את הידע ואת עתודות ההון לעמוד במיתון. כל ההשקעות בחברות אלה מוטב להשאיר ללא מגע, מכיוון שככל הנראה הן יתאוששו. הדבר נכון לגבי כל איגרות חוב באיכות גבוהה, במיוחד איגרות חוב ממשלתיות. אלה ככל הנראה יעלו בערכם בגלל ירידת ריביות שנועדו להעלות את המשק מחוץ למיתון.
  • השקעות אחרות נגד מיתון כוללות מתכות יקרות והשקעות בחברות המייצרות מוצרים בסיסיים (כמו מזון).
 5. 5
  החליטו אילו השקעות למכור. אתה יכול לשקול מכירת השקעות במה שמכונה חברות מחזוריות או כל חברה שיש בהן סכומי חוב גדולים ביחס לנכסיהן. חברות מחזוריות הן חברות הנשענות על אמון צרכנים והוצאות שיקול דעת בכדי לשרוד, כמו מוצרי אלקטרוניקה ובגדי יוקרה. משמעות תנאי המיתון היא שחברות אלה נמצאות בסיכון למכירות נמוכות יותר ולרווחים נמוכים יותר, מה שעלול להוביל להפסדים ולפשיטת רגל. באופן דומה, חברות עם יחסי חוב גבוהים לנכסים, הידועים גם כחברות ממונפות מאוד, לא יוכלו לשלם את חובותיהן במהלך מיתון.

חלק 2 מתוך 3: ביצוע השקעות חכמות

 1. 1
  השקיעו במניות נגדיות מחזוריות לפני מיתון. אלה כוללים חברות המתמחות בתחום ההגנה, מצרכים צרכניים ותכשירים. העובדה שחברות אלה מספקות צרכים גורמת להן להיות פחות חשופות לירידות הכנסות במיתון. מניות נגד מחזוריות צריכות להיות חלק מתיק שמרני לפני מיתון. קנייתם בהתחלה או במהלך מיתון חושפת את המשקיע להפסדים ככל שהכלכלה מתאוששת.
  • יש לזכור שככל שהכלכלה תתאושש, זה עשוי להיות רעיון טוב להגביל את ההסתמכות על מניות אלה. חברות נגדיות מחזוריות אלה יסתדרו בצורה גרועה כאשר משקיעים וצרכנים פונים לחברות המחזוריות הצומחות במהירות. עם זאת, חברות אלה הן עדיין השקעות נאותות וככל הנראה הן עדיין יביאו ערך בטווח הארוך.
 2. 2
  קנה אג"ח ממשלתיות אמינות. השקעות אלו אינן רק אמינות ובטוחות להפליא, אלא ככל הנראה גם יעלו בערכן במהלך מיתון. הסוג הנפוץ ביותר של איגרות חוב באיכות גבוהה הוא איגרות החוב האירופיות של אירופה, שאין בה כמעט כל סיכון. אתה יכול גם לשקול איגרות חוב באיכות גבוהה או בדירוג פרימיום (AAA או AA). אגרות חוב זרות מסוימות עשויות גם להיות אמינות מספיק בכדי להתמודד עם מיתון. למידע נוסף על השקעה באג"ח, ראה כיצד להשקיע באג"ח.
 3. 3
  השקיעו במתכות יקרות. מתכות יקרות, במיוחד זהב, הן השקעה טובה במיתון. בתקופות של יציבות, המשקיעים נוטים יותר להסתכן בהשקעות ספקולטיביות ומחיר הזהב יירד. עם זאת, כאשר יש מיתון, מחירי הזהב נוטים לעלות, מה שהופך אותם להשקעה טובה במהלך מיתון.
  השקעות אחרות נגד מיתון כוללות מתכות יקרות והשקעות בחברות המייצרות מוצרים בסיסיים (כמו מזון)
  השקעות אחרות נגד מיתון כוללות מתכות יקרות והשקעות בחברות המייצרות מוצרים בסיסיים (כמו מזון).
 4. 4
  שקול לקנות קרנות נאמנות או השקעות. קרנות נאמנות והעברות בנקאיות מחזיקות בתיק מגוון של מניות שתוכננו במיוחד לצמיחה בתנאי שוק מגוונים. בגלל הערך המדוכא של המניות, מיתון הוא זמן טוב לרכוש קרן נאמנות שככל הנראה תצמח במהירות עם צאתה מהמיתון.
  • פיזור הוא אסטרטגיית ניהול הסיכונים שיש בה תיק אבטחה גדול. מרבית המשקיעים אינם יכולים לקבל את הפיזור הרחב בתיקים שהם יכולים לקבל מקרן נאמנות או תעודת סל.
 5. 5
  הכפל את התיק הנוכחי שלך. כל עוד אתה מועסק ומרוויח כסף כמו שהיית לפני המיתון, שקול לתרום עוד יותר כסף לתיק ההשקעות שלך. התאוששות תביא לשווי נכסי עולה במהירות ויכולה להרוויח לך הרבה כסף, לכן עדיף להשקיע כמה שיותר בשלב זה.
  • אם רכשתם את ההשקעות המקוריות שלכם לטווח ארוך, מחירי מניות נמוכים יותר הם הזדמנות לקנות במחירים נמוכים יותר מתוך ציפייה שמחיר המניות ישקף בסופו של דבר את המשך ביצועיה הטובים של החברה.
  • רק להכפיל את החברות שאתה רוצה להחזיק לטווח ארוך בשל ההנהלה הטובה שלהן. אתה לא בהכרח רוצה לעשות כפול למטה מהמניות בתיק שלך.
 6. 6
  אל תמנף את ההשקעות שלך. השקעה ממונפת, או רכישת נכסים בכסף שאול, היא אסטרטגיה מסוכנת להפליא בכל שוק. אולם במהלך מיתון, נוהג זה הופך להיות מסוכן עוד יותר, מכיוון שחברות שמשקיע בוחר להשקיע בהן עלולות לחוות באופן בלתי צפוי ירידה במחיר המניות או, גרוע מכך, להיכשל לחלוטין. בקיצור, מינוף יכול להגדיל את ההפסדים שלך עד כמה שהוא יכול להגדיל את הרווחים שלך ובסופו של דבר אתה עלול לאבד הכל על ידי ביצוע שיחה לא נכונה.
 7. 7
  מקסם את התרומות שלך ל- 401 (k) שלך. משמעות המיתון היא כי כל כסף שתרם לחשבון פרישה 401 (k) או אחר ירכוש יותר מניות במניות בהשקעות הקרן מאשר לפני כן. כתוצאה מכך, לתרומות אלה יש פוטנציאל לצמוח באופן דרמטי במהלך ההתאוששות.

חלק 3 מתוך 3: הכנה להחלמה

 1. 1
  הכניס מחדש סיכון. עם סיום המיתון תתחיל לראות מחירי המניות חוזרים לרמות לפני המיתון. זה הזמן להשקיע (או להשקיע מחדש) באותן חברות ממונפות מאוד או חברות מחזוריות ששרדו את המיתון. כמו כל ההשקעות, מניות אלה עדיין ישאו בסיכון וייתכן שלא יעלו בערכן רק בגלל שוק המניות בכללותו.
  השקעות אלו אינן רק אמינות ובטוחות להפליא
  השקעות אלו אינן רק אמינות ובטוחות להפליא, אלא ככל הנראה גם יעלו בערכן במהלך מיתון.
 2. 2
  הערך מחדש את עמדתך. שקול להעריך את ביצועי ההשקעות שלך דרך המיתון. אם חלקם לא התאוששו כמו אחרים, תן להם זמן רב יותר לחזור למחיר אם אתה באמת מאמין בחברה ומצפה שיעשו להם טוב בטווח הארוך. בנוסף, שקול את ההשפעה שיכולה להיות למיתון על שווקים זרים אם אתה מחזיק בהשקעות זרות. אחרי הכל, ראינו מיתון שהתפשט ברחבי העולם.
 3. 3
  למד מהניסיון שלך. אם נפגעת קשה במיוחד מהמיתון, בין אם בשוק המניות ובין אם בחייך המקצועיים, שקול לתכנן טוב יותר למיתון הבא. לדוגמה, בדרך כלל מומלץ להחזיק הוצאות בשווי של כחצי שנה (משכנתא, שירותים, עלויות מזון וכו ') בחשבון נפרד למקרה שתמצא את עצמך שוב בתקופות קשות.

טיפים

 • התייעץ עם יועץ פיננסי לפני ביצוע השקעות כלשהן. ברוב המקרים, יועץ פיננסי מוסמך ומבוסס בתשלום יכול לעזור לך לבצע השקעות המתאימות למצבך, במיוחד במהלך מיתון.

שאלות ותשובות

 • שמעתי על אנשים שמאבדים את חשבונות הפרישה שלהם בדיכאון כלכלי, כיצד ניתן למנוע זאת אם תהיה קריסה נוספת כמו בשנת 2008?
  הרכיבו תיק של כ 60% מניות באיכות גבוהה ו 40% אג"ח איכותיות. היסטורית תיק כזה עשה טוב וסביר להניח שהוא לא יפסיד כסף, מיתון או לא, בהתחשב בטווח זמן של לפחות עשר שנים. הדרך הקלה ביותר לעצב תיק כזה היא באמצעות קרנות נאמנות.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לעבוד על שכר ברוטו?
 2. איך להיות מיליונר?
 3. איך להתעשר במהירות?
 4. איך להתעשר מתישהו?
 5. איך למשוך עושר?
 6. איך להיות קפיטליסט?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail