כיצד לתקצב במהלך מיתון?

לפרוע חובות ולחסוך קצת כסף
עם זאת, למרות הכשלים הקשורים למיתון, עדיין ניתן לקיים תקציב, לפרוע חובות ולחסוך קצת כסף.

במהלך מיתון, זה יכול להיות קשה מאוד לנהל את המשאבים שלך. אתה עלול לאבד את עבודתך או להתמודד עם מכשולים פיננסיים אחרים העלולים לגרום למגבלות תקציביות. עם זאת, למרות הכשלים הקשורים למיתון, עדיין ניתן לקיים תקציב, לפרוע חובות ולחסוך קצת כסף. על ידי ניהול חכם של כספך, קיצוץ הוצאות ומציאת מקורות הכנסה נוספים, אתה אמור להיות מסוגל לנווט במים המסובכים של מיתון ולשמור על כספיך.

שיטה 1 מתוך 3: ניהול הכסף שלך

 1. 1
  עקוב אחר ההכנסות וההוצאות שלך. חשוב לקבל הבנה מוצקה של כמה כסף יש לך וכמה אתה מוציא. זה יועיל כאשר תרכיב תקציב. זה גם יעזור לך להימנע מהפתעות מגעילות כמו משיכת יתר או גניבת זהות.
  • יהיה עליך לבדוק כמה אתה מרוויח בכל חודש ואז להפחית את כל ההוצאות שלך, כגון שכר דירה / משכנתא, חשבונות שירות, מצרכים וכו '. השתמש בזה כדי לחשב כמה כסף אתה מוציא בחודש ומה ההוצאות שלך.
  • נסה ליצור גיליון אלקטרוני ב- Microsoft Excel והזן את היסטוריית ההכנסות וההוצאות שלך. אתה יכול ליצור קטגוריות של ההוצאות השונות שלך, כך שתוכל למיין, לנתח ולתעדף את ההוצאות שלך. הקטגוריות עשויות לכלול: דיור, שירותים, הוצאות משק בית, מצרכים, שירותי בריאות, חיות מחמד, הוצאות אישיות, בידור וכו '.
  • בדוק את הצהרות הבנק וכרטיסי האשראי שלך מדי חודש כדי לוודא שיש לך מספיק כסף. הקפד לבחון את העסקאות הבודדות בדף כרטיס האשראי שלך ולקטלג את העסקאות בגיליון האלקטרוני.
  • ממיין עוד יותר את ההוצאות שלך על ידי ציין אילו קבועות לעומת משתנות ואילו הוצאות נחוצות ואילו דיסקרטיות.
 2. 2
  צרו תקציב ועמדו בו. נסה להגביל את הוצאות המחיה שלך לפחות מ- 65% מההכנסה שלך. זה כולל דיור, שירותים, עלויות הובלה ומצרכים. ההכנסות הנותרות צריכות ללכת לכדי החסכונות שלך, תשלום חובות והוצאות שיקול דעת.
  • עמידה בתקציב יכולה להיות צמודה כאשר הכנסותיך צפופות. תן עדיפות לצרכים שלך ומצא פיתרון המתאים ביותר עבורך.
 3. 3
  תשלם את החוב שלך. למרות שזה עשוי להיות קשה כאשר הכסף צפוף, תשלום החובות שלך יפנה בסופו של דבר קצת כסף נוסף. ריביות ודמי איחור יכולים להצטבר ולקחת חלק גדול יותר ויותר מהכנסותיך. אם הכסף צפוף, שלם סכומי מצטברים קטנים לחוב שלך. עם זאת, אם יש לך קצת יותר הכנסה, נסה לשלם נתחים גדולים יותר.
  • שמרו על אשראי טוב על ידי תשלום חשבונות בזמן.
  • נסה להפחית את הריבית שלך. חברות כרטיסי אשראי מסוימות עשויות לעבוד איתך בכדי להשיג ריבית נמוכה יותר.
  • שקול למכור נכסים מיותרים לתשלום חובות. כדאי גם לשקול מימון מחדש של ביתך, איחוד כרטיסי אשראי לתשלומים נמוכים יותר, בקשת סובלנות לזמן מה עד שהכלכלה תשתפר וכו '.
  אחת הדרכים הפשוטות לחסוך מעט כסף במהלך מיתון היא לשלוט בכמות שאתה מוציא על אוכל
  אחת הדרכים הפשוטות לחסוך מעט כסף במהלך מיתון היא לשלוט בכמות שאתה מוציא על אוכל.
 4. 4
  שמור קצת כסף. מכיוון שמיתון יכול לגרום לחוסר יציבות כלכלית משמעותית, חשוב לחסוך קצת כסף. אתה עלול לאבד את עבודתך, להתמודד עם קיצוץ בשכר או למצוא מקורות הכנסה חיצוניים מוגבלים בגלל המיתון. לכן, יש צורך במשאבים זמינים בכדי להעביר אתכם בתקופות קשות אלו. באופן אידיאלי, היית חוסך כסף לאורך כל הדרך. עם זאת, עדיף להתחיל מאוחר מאשר לעולם לא.
  • הקדימו את פירעון חובותיכם ואז התחילו לחסוך.
  • פתח חשבון חיסכון ונסה להכניס לתוכו 20% מההכנסה החודשית שלך.
 5. 5
  עיכוב ההוצאות הגדולות. מיתון לא יכול להיות הזמן הטוב ביותר להתחיל בפרויקט יקר חדש. שיפוצים בבית או חופשה גדולה עשויים לחכות עד שהכלכלה תתאושש מעט ויש לכם הכנסה יציבה יותר. זכרו שמיתון לא נמשך לנצח והתאוששות מעבר לפינה.

שיטה 2 מתוך 3: הגבלת הוצאות

 1. 1
  קיצוץ בעלויות האוכל שלך. אחת הדרכים הפשוטות לחסוך מעט כסף במהלך מיתון היא לשלוט בכמות שאתה מוציא על אוכל. התחל באכילה פחות בחוץ ובישול יותר מהאוכל שלך בבית. מסעדות, במיוחד, יכולות למצוץ הרבה מההכנסות שלך. אתה יכול גם לקנות מצרכים משתלמים יותר. נסה לקנות דברים בכמויות גדולות ולהגביל רכישות של פריטים יקרים יותר או לא נחוצים כמו אלכוהול וג'אנק פוד.
  • אם יש לכם מקום, נסו לגדל תוצרת משלכם בגינה.
  • שקול שיתוף פעולה למזון כדי לחסוך במצרכים.
  • כשאתם אוכלים בחוץ, חלקו מנות ראשונות, הזמינו מתאבנים, הולכים ל- happy hour וכו '.
 2. 2
  השתמש שוב בדברים הישנים שלך. במקום לזרוק את הדברים הישנים שלך, נסה להחליף אותם מחדש או למחזר אותם. זה יכול להיות פשוט כמו לנקות או לשים עליו טלאי. היו יצירתיים ובדקו האם אפשר להשתמש שוב במשהו. זה יכול לחסוך לך כסף קטן בטווח הארוך.
  • השתמש שוב במיכלי פלסטיק וזכוכית לאחסון או ככלי שתייה.
  • סדינים מייבשים, מלבד הסרת סטטים והפיכת בגדים לרכים, יכולים לשמש לניקוי ריח של כמעט כל דבר. הם יכולים אפילו לנקות מחבת.
  • אם יש לכם גינה, נסו ליצור קומפוסט והימנעו מקניית דשן.
 3. 3
  עשה זאת בעצמך. במהלך מיתון, לשלם לאחרים בכדי לספק לך שירותים יכול להיות יקר. ההוצאות על דברים כמו תחזוקת רכב, תספורות ופרויקטים ביתיים יכולות להסתכם. עם זאת, אם אתה מוכן לקחת קצת זמן, אתה יכול לעשות דברים בסיסיים רבים לבד. צפו בכמה מדריכי Youtube שיעזרו לכם להוביל את הפרויקט שתרצו לבצע. להבין עם מה אתה מרגיש בנוח ולתת לו זריקה.
  • אתה יכול ללמוד כיצד להחליף את השמן שלך ולעשות תחזוקה בסיסית אחרת במקום לשלם למכונאי כדי לעשות זאת.
  • בצע עבודות תחזוקה בחצר שלך במקום להזמין גינון.
  • אם אתה בסדר עם התוצאה, אתה יכול לשקול לחתוך את השיער שלך.
  להתמודד עם קיצוץ בשכר או למצוא מקורות הכנסה חיצוניים מוגבלים בגלל המיתון
  אתה עלול לאבד את עבודתך, להתמודד עם קיצוץ בשכר או למצוא מקורות הכנסה חיצוניים מוגבלים בגלל המיתון.
 4. 4
  השתמש בקופונים וקנה דברים במבצע. הימנע מקניית דבר במחיר הקמעונאי שלו. במקום זאת השתמש בקופון או המתן לפריט שימכר. בחנויות רבות יבוצעו מכירות עונתיות בהן תוכלו לקנות סחורות במחירים נמוכים משמעותית. לדוגמא, חנויות בגדים רבות יגיעו למכירות גדולות בסוף עונה כדי לפנות מקום למלאי חדש. לפקוח עין, ואם אתה צריך לקנות משהו, עשה זאת כשיש מכירה.
  • בחנויות רבות יש מכירות בחגים מסוימים, כמו יום הזיכרון או יום העבודה, או בעקבותיהם, כמו ביום שישי השחור.
 5. 5
  קנו יד שנייה. אם ההכנסה שלך צמודה אך אתה צריך לקנות משהו, רכש אותה מיד שנייה. השג את הבגדים שלך בחנות יד שניה או ברצון טוב. קנו ציוד אלקטרוני משופץ, כמו מחשבים וטלפונים, ממקומות כמו Newegg עבור חלק קטן מהמחיר. למרות שזה יכול להיות מאיים, רכישת מכונית משומשת יכולה לחסוך לך אלפי דולרים.
  • בקר באתרים כמו קרייגסליסט כדי למצוא אנשים המעוניינים למכור או למסור את הדברים המשומשים שלהם. הקפד לנקוט בצעדים להגנה מפני גניבות והונאות בעת השימוש באתרים אלה.
 6. 6
  הורד את חשבונות הכבלים והטלפון הסלולרי שלך. נסה לחסוך מעט מזומנים על ידי הגבלת הסכום שאתה מוציא עבור כבלים וטלפון סלולרי. בעזרת כבל, נסה לרכוש חבילה פחות יקרה או לחתוך את הכבל לגמרי ובחר בשירות זרימה זול יותר כמו נטפליקס או הולו. אם חשבון הסלולר שלך גדול מדי, בחר חבילת נתונים קטנה יותר.

שיטה 3 מתוך 3: הגדלת ההכנסה שלך

 1. 1
  בקש העלאה. הזמנים צרים, והמעסיק שלך אולי גם מרגיש את זה, אבל אין לך מה להפסיד אם אתה ניגש לבוס שלך ומבקש בכבוד להעלות שכר. אם אתה עובד כוכב שעובר באופן עקבי ויעיל מעבר לתיאור התפקיד שלך, העלה זאת. ערכו רשימה של ההישגים שלכם, דנו ביעדים ארוכי הטווח שלכם העשויים להועיל לחברה בעתיד, והבינו כי עדיין תוכלו לקבל "לא", במיוחד במהלך מיתון.
  • אם לא תקבל העלאה, אל תאפשר לעצמך להיות מריר או להתחיל לעבוד פחות - זה רק יביא את הבוס שלך לחשוב שהם קיבלו את ההחלטה הנכונה. היו אדיבים, שאלו אם יש משהו שתוכלו לעשות אחרת, והמשיכו לעבוד קשה.
 2. 2
  הפוך את כישוריך להכנסה נוספת. אם יש לך מיומנות המותאמת לעבודה עצמאית, נסה להרים כמה פרויקטים. אם אתה יודע לנגן על כלי, שקול להציע שיעורים לילדים מקומיים. פתח חנות מקוונת ומכור את פרויקטים של אמנות או סריגה או רקמה שלך, או חונך תלמידי חטיבת ביניים ותיכון לקבלת הכנסה נוספת. לפתח משחק וידאו ולמכור אותו ב- Steam.
  • אתה יכול גם למכור דברים משומשים באינטרנט, כגון ספרים, בגדים או מוצרי אלקטרוניקה. השוק המקוון הוא מקום מצוין להרוויח קצת כסף נוסף אם אתה מרגיש צביטה של מיתון.
  עבודה בכלכלה בהופעה יכולה גם לספק לך הכנסה נחוצה במידה ותאבד את העבודה העיקרית שלך במהלך המיתון
  עבודה בכלכלה בהופעה יכולה גם לספק לך הכנסה נחוצה במידה ותאבד את העבודה העיקרית שלך במהלך המיתון.
 3. 3
  הצטרף לכלכלת ההופעות. דרך נוספת להרוויח מעט כסף נוסף היא למצוא עבודה עצמאית בכלכלת ההופעות. לדוגמה, אתה יכול להתקשר להיות נהג עבור Uber או Lyft. אתה יכול גם להצטרף ל- Airbnb ולהשכיר מקום בבית או בדירה שלך. עבודה בכלכלת ההופעות יכולה לספק מקור הכנסה שני מעולה וזו עבודה נוספת שתוכלו לעבוד מחוץ לעיקרית.
  • עבודה בכלכלה בהופעה יכולה גם לספק לך הכנסה נחוצה במידה ותאבד את העבודה העיקרית שלך במהלך המיתון.
  • וודא כי עבודה שנייה או משרה צדדית אינה מנוגדת למדיניות המעסיק הנוכחית שלך.
 4. 4
  חפש עבודה אחרת. למרות שאתה עשוי לעמוד בפני הדחף לחפש עבודה חדשה במהלך מיתון, יתכן שעדיין קיימות הזדמנויות. אל תתנו לשפל הכלכלי למנוע ממכם מיקום טוב יותר. זה לא אומר שעליך להיזהר ברוח ולצאת מעבודתך הנוכחית, זה רק אומר שאם תופיע הזדמנות אתה צריך לקחת אותה.
  • עקוב אחר פרסומי דרושים מקומיים וארציים בתחום בו אתה מעוניין.
  • צור חשבון לינקדאין ושמור עליו מעודכן.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail