איך מעשר על תקציב?

וישנן דרכים למעשר בתקציב שאינן כואבות כפי שאפשר לחשוב
וישנן דרכים למעשר בתקציב שאינן כואבות כפי שאפשר לחשוב.

המילה מעשר עשויה להוציא ממך גניחה... וגם הארנק שלך אם אתה חי בתקציב הדוק למדי. בעוד שכולם יכלו לשבת ולחשוב על דרכים להוציא את כספם ולא על מעשר, מעשר חשוב. זהו האמצעי באמצעותו ממומנות כנסיות ומשרדים. מעבר לכך, מעשר הוא דרך לחיות בציות לאלוהים. עם זאת, אינך צריך מעשר. אלוהים בהחלט יכול לעשות את עבודתו ללא כסף של אדם. זו בחירה אישית, שכנוע בין אדם לאלוהים. אם אתה רוצה למעשר, הדילמה נכנסת כשאתה נמצא במצב של צורך להחליט על מעשר או לשלם את חובותיך, אשר שניהם אנו אמורים לאלוהים לעשות. כיבוד אלוהים באמצעות מעשר בתקציב אפשרי... וברוך מאוד. וישנן דרכים למעשר בתקציב שאינן כואבות כפי שאפשר לחשוב.

צעדים

 1. 1
  תן את מה שאתה יכול. זה האדם עם הכי פחות, שהקרבה לתת יותר גדולה, ומעשר זה הכי חשוב לאלוהים. סימן 12: 41-44 מספר כיצד אנשים שהיו להם כסף מעשר את הסכום שהם אמורים למעשר, שבסופו של דבר היה הרבה כסף. כשהגיע הזמן שאלמנה מסכנה למעשר, היא הכניסה 2 אגורות קטנות. ישוע הכריז על הצעתה בעלת ערך גבוה יותר משום שהיא נתנה את כל מה שהיה לה.
 2. 2
  הפריש תחילה את מעשרך. מעשר לא נועד לבוא ממה שנשאר. הוראות אלוהים הן לתת את הבכורה של עמלנו. מה עדיף להגיש צלחת אוכל מהביל וחם, ישר על הגריל או להגיש צלחת מאותו אוכל, קרה, נקטפת וחצויה? בני עמו הם רוצים לתת לו. היותך בתקציב הדוק, אתה נמצא במצב המושלם לראות את ברכות ה 'מציות. מלאכי 3:10 אומר כי מעשר לאלוהים תחילה יביא לברכה גדולה. נקודה שעליו לרצות שעמו יבין, אלוהים חוזר עליה שוב במשלי 3: 9-10.
 3. 3
  מצא שמחה ביכולת לברך אחרים בשם האל. על פי הקורינתים השנייה 8: 11-12, אלוהים דואג יותר לצייתנות וליחס מאשר לכמות הכסף שמכניסים לצלחת. אל תרגיש רע עם מה שאתה יכול או לא יכול לתת. ואל תתנו לאחרים לגרום גם לכם להרגיש רע. לאלוהים אכפת מהציות והמוטיבציה שלך, ולא מחשבון הבנק שלך.
 4. 4
  אל תחכה למעשר. אם תדחה את המעשר, תוציא את הכסף בדרכים אחרות. אם תחכה לתת עד שתוכל להרשות לעצמך, אתה עלול להיתקע בשגרה של אי מעשר. שמור על זה בראש סדר העדיפויות - לא מתוך חובה, אלא מתוך רצון לעשות את מה שאלוהים רוצה ממך.
  אמרו לי שאני לא צריך מעשר מכיוון שאין לי הכנסה מעבודה
  אמרו לי שאני לא צריך מעשר מכיוון שאין לי הכנסה מעבודה.
 5. 5
  חשוב על דרכים אחרות למעשר. בשנת בתקופת המקרא המוקדמת, אנשים נתנו הנפקות של תוצרת בעלי חיים שלהם. הם נתנו את מה שהיה להם לתת. במקום להתמקד בכספים שלך כרגע, מה שיכול להותיר אותך מובס, תן את מה שיש לך לתת. מעשר הזמן שלך. מעשר את הכישרונות והיכולות שלך. התנדב לטפל במשהו שהכנסיה או הקהילה צריכים לעשות. תכין משהו. תקן משהו. תעזור למישהו. תורמים דברים. לראות צורך ולטפל בזה.
 6. 6
  תן לזה קצת כואב. מנחה אמורה להיות קורבן. מנחת האל הייתה קרבן ענק - הוא נתן את בנו היחיד. מעשר אינו תובעני מאיתנו. עם זאת, חשבו לאחור לאותן משפחות מקראיות מוקדמות שנתנו את פירותיהן הראשונים. הפירות הראשונים היו הטובים והיקרים ביותר מהכינוס, סחורה שלבטח היו מעדיפים לשמור לעצמם, אך הם נתנו זאת לאלוהים במקום.
 7. 7
  צמצמו מותרות ותנו את הכסף הזה למעשר. בזמן שאתה בתקציב הדוק, חפש דרכים לתת במקום סיבות לא לתת. האם אתה יכול למכור כל דבר שאינך צריך יותר? הערך את שירות הטלוויזיה או הטלפון שלך כדי לראות אם אתה משלם עבור שירותים שאינך משתמש בהם. האם יש פריטים מיותרים שתוכל לקצץ ברשימת המכולת שלך, או לבחור במקום פריטים גנריים או מכירתיים? האם אתה יכול לאסוף עבודה צדדית באיזשהו מקום? גרום למשפחה להשתתף במאמץ על ידי איסוף קופסאות שימורים בכדי להגיש כסף למעשר.

שאלות ותשובות

 • האם עלי לשלם את מעשריי ישירות מהמשכורת שלי, או לאחר הסרת תחבורה וכדומה?
  יש לשלם מעשר ישירות ממשכורת, לא לאחר הסרת הוצאות.
 • אני מוכן להיות צייתני במעשר שלי, המחאה שלי היא 330 € המעשר שלי לחודש יהיה 220 €, והשאיר לי 110 € והמשכנתא טרם שולמה. מה אני עושה?
  אתה לא צריך למעשר כל כך הרבה. 10% זה מספיק. כולם שונים במה שהם יכולים להרשות לעצמם, אלוהים יודע את זה והוא לא היה רוצה שתתן יותר ממה שאתה מסוגל.
 • יש לי עבודה, אבל נראה שיש לי יותר חשבונות מכסף! אני משתדל לעשות סדר בחשבונות שלי כדי שאוכל לתת לאלוהים את המגיע לו, איזו עצה?
  בתנ"ך ישנם כמה פסוקים התומכים במעשר; עם זאת, לא כולם אומרים שעליך לתת 10% מההכנסה שלך. הם אומרים לתת בעליצות את מה שאתה חושב שהכי טוב, כי אלוהים אוהב נותן עליז. אך זכור כי מעשר אינו תמיד כסף. חשבו כיצד תוכלו לשרת את אלוהים ואת האנשים בכנסייה שלכם בצורה הטובה ביותר, ולתת לאלוהים כך. אולי להתנדב לנקות לאחר השירות, לבשל או לאסוף פריטים הדרושים לכנסייה.
 • האם אני מעשר לפני או אחרי מיסים?
  אתה צריך מעשר לפני מיסים.
 • האם אני מעשר כל תקופת תשלום, או פעם בחודש?
  כל פעם שאתה מקבל תשלום הוא כאשר אתה מעשר 10%.
 • אני פנסיונר ולא עובד ולכן אין לי הכנסה. אני מקבל קצבאות פרישה ונכות. אמרו לי שאני לא צריך מעשר מכיוון שאין לי הכנסה מעבודה. האם זה נכון?
  אתה יכול למעשר דברים אחרים מלבד כסף. לדוגמא, תוכלו להקדיש כל יום עשר להתנדבות לכנסייה.
 • האם עלי למעשר על מענקי סיוע כספי לסטודנטים?
  לא, לא כדאי לך.
 • האם עלי למעשר גם אם בן זוגי אינו מאפשר לי?
  המעשר שלך קשור ליחסים שלך עם אלוהים ולא לבן הזוג שלך. אם אלוהים נתן לך כספים, אז יש לו את האמירה הגדולה יותר בעניין. אז אם אלוהים מבקש ממך להיות שומר נאמן ומשמח, האמנתי שזה מה שאתה צריך להיות.
 • אני בנישואים שניים ויש לנו הכנסות נפרדות. בעלי לא מעשר ואני. האם עלי למעשר את העשירית שלו ואת שלי מתוך הכנסותיי?
  המעשר שלו תלוי בו, אתה לא צריך למעשר את 10% שלו בנוסף לשלך.
 • האם הכנסות מפנסיה כפופות למעשר?
  כן זה כן. כל הכסף שניתן לך מאת אלוהים כפוף למעשר.

תגובות (6)

 • ekutch
  למדתי עוד על מעשר וזה פקח את עיניי.
 • marcelle42
  אני חוזר למשפחת הכנסייה שלי וזה מאוד עזר לי.
 • fayzella
  זה פתח את עיניי לדרכים עכשוויות להטמיע מעשר בחיי.
 • neillee
  מעולם לא הייתי בטוח ב 100% לגבי משמעות המעשר עבורי, אך כעת יש לי הבנה טובה יותר מה מצופה ממני. אני לא אישה עשירה, אבל אני נהנית לברך אחרים במזון, בגדים או בזמני בשם ישוע.
 • jdooley
  מאמר זה מסביר זאת היטב.
 • stevensdave
  ניתנים תשובות נאמנות ופשוטות.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail