איך בוחרים משרד פרסום?

ככל הנראה תצטרך לעבוד עם סוכנות גדולה יותר שתוכל לטפל במגוון רחב יותר של שירותי פרסום
אם אתה מנהל תאגיד גדול, ככל הנראה תצטרך לעבוד עם סוכנות גדולה יותר שתוכל לטפל במגוון רחב יותר של שירותי פרסום.

לפני שתבחר במשרד מודעות, בדוק לעומק את צרכי הפרסום שלך ואת היכולות, המוניטין והעמלות של הסוכנויות שאתה מעוניין בהן. משרד המודעות שתבחר עשוי ליצור כל דבר, החל מפרסום מודפס וכלה בקמפיינים בדואר אלקטרוני, וישחק תפקיד מכריע בקביעת האופן שבו לקוחות פוטנציאליים רואים את החברה שלך.

צעדים

 1. 1
  החליטו אילו שירותים אתם זקוקים. לפני שתעסיק סוכנות פרסום, בדוק מדוע אתה מזמין אותם. האם אתה זקוק רק לכמה חומרים שיווקיים המיוצרים, כגון מכתב מכירה או גלויה? אם כן, ייתכן שתצטרך פשוט קופירייטר עצמאי או מעצב גרפי, ולא משרד פרסום בקנה מידה מלא. אם, עם זאת, אתה זקוק לקמפיין שיווקי נרחב עם כל דבר, החל ממודעות דפוס ועד כתמי רדיו, ככל הנראה תזדקק לעזרת סוכנות. סביר להניח שתרצה סוכנות אם אתה זקוק לעזרה להחליט איזה סוג קמפיין פרסום יפתח, או אם אתה צריך מישהו שיפרסם מודעות עבורך. הידיעה מה שאתה צריך גם עוזרת לך להחליט באיזה סוג סוכנות לבחור. סוכנויות מסוימות מתמחות בפורמטים מסוימים, כגון פרסומות ברדיו או בטלוויזיה, בעוד שאחרות מציעות מגוון רחב יותר של שירותים. כמו כן, סוכנויות מסוימות מתמקדות בעיקר ביצירת חומרי פרסום ספציפיים, בעוד שאחרות יעזרו לך להגדיר את יעדיך והצרכים שלך.
 2. 2
  קבעו את תקציב הפרסום שלכם. סוכנויות גדולות לרוב גובות יותר מסוכנויות קטנות יותר, במיוחד אם הן מציעות שירותים רבים יותר. ייתכן שתרצה להזמין סוכנות בולטת, אך שכר הטרחה שלהם עשוי לחרוג ממה שאתה יכול להרשות לעצמו. כתוצאה מכך, יתכן שתוכלו להרשות לעצמכם שירותים מוגבלים בלבד, אך תוכלו להרשות לעצמכם תוכנית מקיפה יותר בסוכנות קטנה יותר.
 3. 3
  החליטו אם אתם רוצים מישהו מקומי. בעזרת כלים כמו דואר אלקטרוני, ועידת וידאו והודעות מיידיות, קל יותר מתמיד לתקשר בזמן אמת עם אנשים ברחבי הארץ ואפילו ברחבי העולם. אינך מוגבל יותר לבחירת סוכנות בעירך. לפני שתבחר סוכנות, החלט אם ברצונך שמישהו יימצא בקהילה שאתה משרת, במיוחד אם אתה עסק קטן המשרת עיר או אזור ספציפיים. בזמן שאתה יכול לשכור סוכנות בכל מקום, האם אתה רוצה סוכנות שתוכל לבקר בה באופן אישי? או שמא קרבה פחות חשובה מאיכות העבודה או המוניטין של החברה, למשל?
  ולא משרד פרסום בקנה מידה מלא
  אם כן, ייתכן שתצטרך פשוט קופירייטר עצמאי או מעצב גרפי, ולא משרד פרסום בקנה מידה מלא.
 4. 4
  התאם את גודל החברה שלך לגודל של משרד הפרסום. אם אתה מנהל עסק קטן, כנראה שסוכנות קטנה תשרת אותך טוב יותר. סוכנויות גדולות יותר עשויות להציע שירותים רבים יותר, אך הן עשויות להקצות את הכישרון המוביל ללקוחות בעלי פרופיל גבוה יותר. עם זאת, עם סוכנויות קטנות יותר, יש סיכוי גבוה יותר שתקבל תשומת לב אישית ויש לך גישה לעובדים המוכשרים ביותר שלהם, שלעתים קרובות כוללים את הנשיא או המנכ"ל. כמו כן, אם אתה חברה קטנה, אתה כנראה לא צריך את כל השירותים שמציעה סוכנות גדולה יותר. אם אתה מנהל תאגיד גדול, ככל הנראה תצטרך לעבוד עם סוכנות גדולה יותר שתוכל לטפל במגוון רחב יותר של שירותי פרסום.
 5. 5
  בדוק מקרוב את הסוכנויות שאתה מעוניין בהן. שאל אם אתה יכול לבקר בסוכנות ולהתבונן בעובדים ביום עבודה טיפוסי. תוכלו לקבל מושג טוב יותר על האופן שבו הסוכנות עובדת, עד כמה עובדיה עובדים יחד ואם אתם מרגישים בנוח עם סגנון החברה ועובדיה. כמו כן, בקש דוגמאות לעבודה המיוצרת עבור לקוחות אחרים, ובקש 2 או 3 הפניות מלקוחות בהווה או לשעבר.

שאלות ותשובות

 • מתי עלי לבנות צוות שיווק פנימי ומתי כדאי לי להזמין סוכנות מודעות?
  זה תלוי במידת הצורך שלך ובתזרים המזומנים שלך, והם אינם בלעדיים זה לזה. לעסקים קטנים עם צרכים מוגבלים עדיף להזמין מעצב גרפי עצמאי, אך ככל הנראה תצטרך לספק את האסטרטגיה ולהעתיק אותה - אלא אם כן אתה יכול להרשות לעצמך לשכור סוכנות שיווק קטנה. עסקים גדולים במקצת עשויים להעסיק סוכנות קטנה, אך זקוקים לפחות לאיש שיווק אחד כדי לנהל אותם. לעסקים גדולים יותר יש צוותי שיווק ומוציאים מיקור חוץ משילוב כלשהו של פרסום, שיווק באמצעות תוכן, קידום אתרים ופיתוח אתרים מכיוון שהם יצטרכו צוות גדול מאוד שיעשה את הכל. סוכנויות יכולות להיות משתלמות יותר ואתם מרוויחים מהניסיון שלהם עם לקוחות אחרים.
שאלות ללא מענה
 • באיזה גודל עסק אתה זקוק לאיש שיווק פנימי?

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail