כיצד ניתן להשיג ביטוח רכב בעת נסיעה לחו"ל?

ורכישת ביטוח רכב שכור באמצעות מבטח הנסיעות שלכם
הנפוצים ביותר הם רכישת ביטוח דרך חברת השכרת הרכב, שימוש בביטוח שמספקת חברת כרטיסי האשראי שלכם, ורכישת ביטוח רכב שכור באמצעות מבטח הנסיעות שלכם.

פוליסות ביטוח רכב מקומיות של רוב האנשים אינן מכסות נהיגה ברכב שכור באופן בינלאומי, אך ישנן אפשרויות רבות לרכישת ביטוח שיכסה אותו. הנפוצים ביותר הם רכישת ביטוח באמצעות חברת השכרת הרכב, שימוש בביטוח שמספקת חברת כרטיסי האשראי שלכם, ורכישת ביטוח רכב שכור באמצעות מבטח הנסיעות שלכם. לכל האפשרויות הללו יתרונות וחסרונות, אך תוכל למצוא אפשרות שמתאימה לך לאחר מעט מחקר והשוואה.

שיטה 1 מתוך 3: קניית ביטוח מחברת הרכב השכור

 1. 1
  וודא שאתה מורשה. לא כל המדינות מקבלות רישיונות נהיגה בארה"ב. אם אתה לא מזמין מבעוד מועד, אתה לא רוצה לגלות שאתה לא כשיר לשכור רכב לגמרי, כי אין לך אישור נהיגה בינלאומי.
  • אישורי נהיגה בינלאומיים (IDP) אינם קשים מדי להשגה. יהיה עליכם למלא בקשה דרך איגוד הרכב האירופי או מועדון הרכב הלאומי, להיות בעלי רישיון ארה"ב תקף, שתי תמונות דרכון ו- 15 אירו. ניתן למצוא את בקשת AAA בכתובת http://aaa.com/vacation/idpf.html.
  • עליך לפנות לשגרירות או לקונסוליה של ארה"ב בכתובת http://usembassy.gov/ במדינה בה תבקר אם תצטרך צה"ל.
 2. 2
  להבין מה אתה קונה. כיסוי האחריות לנזקים לכל דבר שמחוץ לרכב (נזק שנגרם לך או לרכב) כלול בדרך כלל במחיר ההשכרה. כשאתה רוכש שווה ערך של "ביטוח התנגשות" מחברת הרכב השכור, זה למעשה פטור מנזקי התנגשות, או CDW.
  • CDW אינו למעשה ביטוח. במקום זאת, חברת השכרת הרכב מוותרת על זכותה לגבות מכם את מלוא הנזק במקרה של התנגשות. יתכן שעדיין תהיה השתתפות עצמית גדולה (750 אירו ומעלה) שאינה מכוסה על ידי הוויתור. ה- CDW הבסיסי יעלה לכם כ -30% תוספת. <Re> https://ricksteves.com/travel-tips/transportation/car-rental-cdw </ref>
  • על מנת שלא תהיה השתתפות עצמית או השתתפות עצמית קטנה מאוד, יהיה עליכם לרכוש ויתור נוסף, הנקרא סופר CDW או CDW ללא השתתפות עצמית. הוויתור הנוסף יכול לעלות עוד 7,50 € -22 € ליום.
  • על מנת לקבל הגנה מקיפה מפני גניבות והתרחשויות אחרות, יהיה עליכם לרכוש כיסוי נוסף במיוחד לאובדן וגניבה.
 3. 3
  ספר לחברת ההשכרה לאן אתה נוהג ברכב. דאג שתודיע לחברת ההשכרה באילו מדינות תבקר. במדינות שונות יש רמות סיכון שונות, ומה שעשוי להיות אירוע מכוסה במדינה אחת לא יכול להיות אירוע מכוסה במדינה אחרת.
  • איטליה ואירלנד הן שתי מדינות עם כללים מוזרים ביחס למבטחים. אם אתה נוסע לאף אחת מהמדינות, ודא שחברת הרכב המושכר שלך יודעת מבעוד מועד.
  פוליסות ביטוח רכב מקומיות של רוב האנשים אינן מכסות נהיגה ברכב שכור באופן בינלאומי
  פוליסות ביטוח רכב מקומיות של רוב האנשים אינן מכסות נהיגה ברכב שכור באופן בינלאומי, אך ישנן אפשרויות רבות לרכישת ביטוח שיכסה אותו.
 4. 4
  וודאו שחברת ההשכרה יודעת מי ינהג ברכב. הביטוח שרכשת עשוי לחול רק על האנשים שחברת הרכב יודעת שיסיעו. אם הם יכולים להוכיח שמישהו אחר נהג ברכב כשארעה התרחשות מכוסה, הם עלולים להטיל אחריות על מכלול הנזק.
  • יתכן שתצטרך לשלם 6 € -11 € תוספת עבור כל נהג מכוסה.
 5. 5
  רכשו את הביטוח בעת ביצוע ההזמנה. סביר להניח שתחסוך כסף על ידי רכישת הביטוח בעת ביצוע ההזמנה ולא כשאתה ליד הדלפק.
  • לא רק שהמחיר גבוה יותר בסופר, קל יותר עבור הסוכנים לדבר איתך על כיסוי שאינך זקוק לו. אתה כנראה עייף, יכול להיות שיש מחסום בשפה, מנהגי המיקוח עשויים להיות בלחץ גבוה יותר והמינוח עשוי להיות שונה.

שיטה 2 מתוך 3: שימוש בביטוח של חברת כרטיסי האשראי שלך

 1. 1
  שוחח עם חברת כרטיסי האשראי שלך. כרטיסי אשראי רבים יספקו ביטוח התנגשות וגניבה במדינות זרות - ללא השתתפות עצמית ללא תשלום. כל עוד אתה משתמש בכרטיס הזה כדי לשכור את הרכב, אתה תהיה מכוסה. פשוט התקשר לחברת הכרטיסים שלך כדי לקבל תיאור מפורט של הכיסוי שהם מספקים.
  • ודא שאתה מגלה היכן הכיסוי חל (איטליה ואירלנד בדרך כלל אינם מכוסים), אילו חלקים ברכב מכוסים, מגבלות הכיסוי וכמה זמן הכיסוי נמשך.
 2. 2
  אל תשכור רכב ששווה יותר ממגבלות הכיסוי שלך. אם אתה שוכר רכב ששווה יותר ממגבלות הכיסוי שלך, אתה עשוי להתעורר בגסות בדלפק ההשכרה. הסיבה לכך היא שחברת ההשכרה תדרוש ממך לרכוש אחד מ- CDW שלהם בכדי להשלים את ההפסד.
  • נוסף על הכל, קניית CDW מחברת השכרה עלולה לבטל את הכיסוי מחברת הכרטיסים שלך לחלוטין. פירוש הדבר שתצטרך לרכוש כיסוי רב יותר (CDW ו- super-CDW והפסד / גניבה) כדי לקבל את אותה ההגנה שהייתה לך באמצעות כרטיס האשראי שלך.
  • פשוט בקשו מחברת ההשכרה את הערך המבוטח של כל מכונית שאתם שוקלים לפני שאתם שומרים אותה.
  קבלת כיסוי שכירות דרך מבטח הנסיעות שלך יכולה להיות אופציה נהדרת בין קבלת ביטוח דרך חברת ההשכרה שלך לבין קבלת
  קבלת כיסוי שכירות דרך מבטח הנסיעות שלך יכולה להיות אופציה נהדרת בין קבלת ביטוח דרך חברת ההשכרה שלך לבין קבלת ביטוח באמצעות הכרטיס שלך.
 3. 3
  בקש מכתב כיסוי מחברת כרטיסי האשראי שלך. מכתב כיסוי הוא הצהרה המסבירה את הגבולות והניואנסים של הכיסוי שאתה מקבל מחברת הכרטיסים שלך. למרות שאתה צריך להיות מכוסה עם המכתב או בלעדיו, מכתב הכיסוי יוכיח זאת לחברת ההשכרה שלך.
  • חברת הכרטיסים שלך תכסה בדרך כלל את כל הנהגים הרשומים בהסכם השכירות, אך עליהם להיות רשומים. כל עליית מחיר מחברת ההשכרה לנהגים נוספים שווה ככל הנראה את החיסכון מאי קניית הביטוח. וודא כי מכתב הכיסוי מציין זאת באופן ספציפי, שכן חברת השכרה יכולה להשתמש במחדל שלה כעילה כדי לגרום לך לרכוש כיסוי מהם.
 4. 4
  הביאו יותר מכרטיס אשראי אחד. אם אתה משתמש בביטוח שמספקת חברת כרטיסי האשראי שלך, חברת ההשכרה עשויה מאוד להחזיק בכרטיס שלך את שווי ההשתתפות העצמית, את שווי הכרטיס, או עד למסגרת האשראי שלך אם זה נמוך יותר. כלומר, ייתכן שתמקסם את הכרטיס בו תשתמשו להשכרה, ומכאן כרטיס הגיבוי לרכישות אחרות.
  • חברות השכרה מסוימות יסרבו להשכיר לכם רכב אם מסגרת האשראי שלכם נמוכה מערך הרכב. אם אתה נקלע למצב זה, בדוק מכוניות זולות יותר או חברות השכרה שונות לפני שתשתמש בכיסוי של חברת הרכב השכור.
 5. 5
  בקש החזר כספי מחברת הכרטיסים. אם אכן נקלעתם לתאונה, חברת ההשכרה תחייב את כרטיסכם בסכום המלא של הנזק - אשר ככל הנראה נאמד באופן שוויוני. לאחר מכן יהיה עליך לקבל החזר מחברת הכרטיסים.
  • וודאו שקיבלתם עותק של דו"ח המשטרה מהמשטרה המקומית ומדיווח חברת ההשכרה על התאונה. תזדקק להם על מנת לתעד את תביעתך.

שיטה 3 מתוך 3: רכישת ביטוח שכירות ממבטח הנסיעות שלך

 1. 1
  הוסף כיסוי שכירות לתוכנית ביטוח נסיעות. קבלת כיסוי שכירות דרך מבטח הנסיעות שלך יכולה להיות אופציה נהדרת בין קבלת ביטוח דרך חברת ההשכרה שלך לבין קבלת ביטוח באמצעות הכרטיס שלך. אבל ביטוח השכירות הוא תוספת, כך שתצטרך לרכוש אותו יחד עם תוכנית ביטוח נסיעות.
  • יכולות להיות מספר סיבות לאי רצון להשתמש בחברת הכרטיסים שלך. אולי מסגרת האשראי שלך לא גבוהה מספיק, אין לך כרטיס אשראי אחר, או שאתה פשוט לא רוצה להתמודד עם הטרחה של לקבל החזר כספי. רכישת ביטוח שכירות דרך מבטח הנסיעות שלך יכולה להיות זולה יותר מללכת עם חברת ההשכרה, וקלה יותר משימוש בחברת כרטיסים.
  • רק זכרו להביא עותק של המדיניות שלכם לסוכנות השכרת הרכב.
  כשאתה רוכש שווה ערך של "ביטוח התנגשות" מחברת הרכב השכור
  כשאתה רוכש שווה ערך של "ביטוח התנגשות" מחברת הרכב השכור, זה למעשה פטור מנזקי התנגשות, או CDW. CDW אינו למעשה ביטוח.
 2. 2
  אסוף את המידע הדרוש. כפי שניתן היה לצפות, יהיה עליכם לאסוף מידע אודות הטיול שלכם, חבריכם לרכב ההשכרה. אתה תצטרך:
  • תאריכי הנסיעה (כולל נסיעות בחו"ל). לכן אם אתה נוסע לאירופה ומסייר במספר מדינות, המבטח יצטרך לדעת מתי תעבור בין כל מדינה.
  • היעדים, כולל יעדים נוספים בחו"ל. לדוגמא, אם היית יוצא לטיול דרך מרכז אירופה, באילו מדינות תכננת לבקר.
  • כל השמות ותאריכי הלידה עבור כל אחד בקבוצת הנסיעות שלך.
  • עלות הנסיעה הכוללת.
  • סוג המכונית בה אתה נוהג, כמה זמן אתה נוהג בה, מי ינהג בה ומידע רישיון לכל הנהגים.
 3. 3
  השוו מחירים בין מבטחים. מרבית תוכניות ביטוח הנסיעות יציעו כיסוי להחזר נסיעות מבוטלות או מופסקות, כרטיסי טיסה חזרה, הוצאות רפואיות ומזוודות אבודות. מגבלות הכיסוי ישתנו בהתאם למבטח ולמה אתה מוכן לשלם.
  • ישנם מספר מבטחי נסיעות טובים, כולל Travel Guard, Allianz Global Assistance ו- Travelex. רבים קשורים לחברות ביטוח כללי גדולות. הקפד להשוות בין מספר מותגים.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail