כיצד להגיש ביזיון בית משפט?

אם מישהו לא מציית לצו בית משפט, אתה יכול להגיש נגדו ביזוי בית משפט. מרבית בתי המשפט יספקו טפסים פשוטים למילוי ריק. יהיה עליך לספק עותק של צו בית המשפט המקורי שלך או את מספר המסמך המודפס על הצו. בדרך כלל תצטרך להכין 3 עותקים מהטופס שלך ולהגיש אותו לאותו בית משפט שהוציא את הצו. יהיה קל יותר אם תזמין עורך דין, אך תוכל גם לייצג את עצמך. בדרך כלל תצטרך לשלם אגרה קטנה בכדי להגיש את הטופס, אך אם אינך יכול להרשות זאת לעצמך, תוכל להגיש בקשה לוויתור במקום זאת. לקבלת טיפים נוספים ממחברנו המשפטי, כולל התנהלות בבית המשפט, קרא עוד.

אתה יכול להגיש נגדו ביזוי בית משפט
אם מישהו לא מציית לצו בית משפט, אתה יכול להגיש נגדו ביזוי בית משפט.

אם מישהו לא מציית לצו בית משפט, ניתן להחזיק אותו בבוז בית המשפט. יתכן שתצטרך להגיש בקשה לשופט להחזיק מישהו בבוז, בדרך כלל בגין הפרה של מזונות ילדים או צו משמורת. ברוב בתי המשפט יש טפסים שבהם אתה יכול להשתמש, כך שאתה יכול בדרך כלל לעשות זאת לבד ללא עורך דין. תרצה להתייעץ עם עורך דין אם אתה רוצה שבית המשפט המקומי יאכוף צו בית משפט שניתן על ידי בית משפט במדינה אחרת.

חלק 1 מתוך 3: ניסוח התנועה שלך

 1. 1
  מצא הצעה לבוז. הצעה לבוז היא מסמך די סטנדרטי. ברוב בתי המשפט יש טפסים למילוי ריק שאתה יכול להגיש מבלי לנסח טופס בית משפט ביד. חפש באתר בית המשפט או ביקר במשרד פקיד בית המשפט.
  • לחברות לסיוע משפטי לעיתים קרובות יש טפסי תנועה זמינים להורדה באתרי האינטרנט שלהם, יחד עם הוראות. וודא כי אתה משתמש בטופס המאושר לשימוש בבית המשפט אשר ידון בהצעתך.
  • ככלל, ברצונך להגיש את בקשתך לאותו בית משפט שהוציא את הצו המקורי. אם אתה גר רחוק מאותו בית משפט ורוצה להגיש בקשה לבית משפט קרוב יותר אליך, שוחח עם עורך דין מקומי על התהליך הזה.
 2. 2
  קבל עותק של צו בית המשפט המקורי. בקשת הבוז שלך מבוססת על הפרה של אדם אחר של צו בית משפט. עליך למסור את מספר העניינים של צו בית משפט זה או לצרף העתק ממנו לבקשתך.
  • גם אם בית המשפט לא דורש ממך לצרף עותק של ההצעה, קח את העתק הצו מהפקיד אם עדיין אין לך. יהיה עליך להציג אותה כשתעבור לבית המשפט על פי בקשתך, וייתכן שתצטרך לשלוח עותק ממנה לצד השני.
 3. 3
  התייעץ עם עורך דין אם אינך רוצה לייצג את עצמך. בהתאם למצב, ייתכן שלא תרגיש בנוח לפנות בפני השופט בכוחות עצמך. בדרך כלל אתה יכול לגרום לאדם האחר לשלם שכר טרחת עורך הדין שלך אם השופט פוסק לטובתך בהצעתך.
  • אם ברצונך שבית משפט יפסוק את בקשתך שלא נכנסה לצו המקורי, עליך בהחלט להתייעץ עם עורך דין.
  • עליך להזמין עורך דין אם יש לך צו מניעה נגד האדם האחר. ייתכן גם שתרצה לשכור עורך דין אם יש היסטוריה של התעללות, או שאתה חושש שהאדם האחר יאיים או ינסה להפחיד אותך.
 4. 4
  מלא את טופס ההצעה שלך. טופס הבקשה דורש מידע בסיסי אודותיך ואת הצד השני. עליכם לתאר את הצו וכיצד האדם האחר הפר את ההזמנה. יכול להיות שיש לך אפשרות לציין מה אתה רוצה שהשופט יעשה בעניין ההפרה.
  • במדינות מסוימות העונשים על הפרת צו רשומים במפורש בחוק המדינה. אחרים מספקים חופש גדול יותר לשופט לפסוק לפי תחושתם, בהתבסס על הנסיבות סביב ההפרה.
  • בתי משפט מסוימים עשויים לדרוש ממך לקבל את חתימתך על הטופס שאושר. בדוק בעמוד האחרון של הטופס כדי לראות אם הוא כולל חסימת נוטריון.
  אם מישהו לא מציית לצו בית משפט
  אם מישהו לא מציית לצו בית משפט, ניתן להחזיק אותו בבוז בית המשפט.
 5. 5
  צור עותקים מהטופס המלא שלך. רוב בתי המשפט דורשים ממך להגיש את המסמכים המקוריים שלך יחד עם 3 עותקים לפקיד. הפקיד יחתום את כולם שהוגשו ואז יחזיר לך את העותקים.
  • במשרד הפקיד בדרך כלל יהיה מכונת צילום שתוכל להשתמש בהם אם אתה זקוק לו, אך תחויב בתשלום עבור עותקים. שכר טרחה זה עשוי להיות גבוה בהרבה ממה שתשלם במקום אחר.
 6. 6
  מלא טופס הופעה אם אתה מייצג את עצמך. אם החלטת לא להעסיק עורך דין, בדרך כלל תצטרך להגיש טופס הופעה שמזהה אותך ומאפשר לך לייצג את עצמך בבית המשפט.
  • ייתכן שתוכל להוריד טופס הופעה מאתר בית המשפט. אתה אמור להיות מסוגל לאסוף אחד ממשרד הפקיד.
  • יתכן שתצטרך לחתום על טופס זה בנוכחות נוטריון.

חלק 2 מתוך 3: הגשת התנועה שלך

 1. 1
  לך למשרד הפקיד. כדי להגיש את בקשתך, יהיה עליך לקחת את המקור והעתקים שלך למשרד פקיד בית המשפט. משרד זה ימצא בבית המשפט בו תרצו שתביעתכם תישמע. ברוב המקרים, תחזור לאותו בית משפט שהוציא את הצו המקורי.
  • בתי משפט מסוימים עשויים לאפשר לך להגיש את בקשתך על ידי שליחתה לפקיד. עם זאת, בדרך כלל עדיף ללכת באופן אישי כדי למנוע עיכובים.
 2. 2
  שלם את כל העמלות החלות. בתי משפט מסוימים אינם גובים כל שכר טרחה בגין הגשת בקשה. אם יש דמי הגשה, בדרך כלל זה יהיה פחות מ 37 €. אתה יכול לבדוק באתר בית המשפט או להתקשר מראש למשרד הפקיד כדי לברר בוודאות.
  • אם יש תשלום, בררו אילו אמצעי תשלום מתקבלים. משרדי פקידות רבים אינם מקבלים כרטיסי אשראי או חיוב.
 3. 3
  הגש בקשה לפטור מאגרה אם אינך יכול להרשות לעצמך את העמלות. אם יש לך הכנסה נמוכה יותר, אתה עשוי להיות זכאי לפטור, כך שלא תצטרך לשלם אגרות משפט. כדי להגיש מועמדות תצטרך למלא תצהיר עם מידע על הכנסותיך והוצאות משק הבית.
  • אתה יכול לקבל תצהיר במשרד הפקיד ולמלא אותו שם. הפקיד אולי צריך להיות עד לחתימתך.
  • כאשר אתה מגיש את תצהירך, ייתכן שיהיה עליך להופיע בפני שופט. אם אתם מתכננים להגיש בקשה לפטור מאגרה, לבשו בגדים מתאימים שיופיעו בפני שופט.
 4. 4
  קבל תאריך שימוע. בחלק מבתי המשפט, הפקיד יגדיר אוטומטית את בקשתך לדיון בלוח השנה של בית המשפט. אחרים אינם קובעים דיון אלא אם כן אתה מבקש זאת באופן ספציפי. שאל את הפקיד מתי השופט ישמע את בקשתך.
  • אם התאריך שאמר הפקיד אינו נוח עבורך, נסה להזיז אותו בזמן שאתה שם במשרד הפקיד. יכול להיות שקשה יותר לשנות את זה אחר כך.
  • יש שופטים ששומעים תנועות רק ביום ספציפי בכל שבוע.
  • שאל את הפקיד לגבי ההליך המקומי לבקשות. בחלק מבתי המשפט השופט יצפה לעדות חיה ממך ומהאדם האחר. בערכאות אחרות, עליך לקבל אישור לדבר עם השופט על בקשתך.
  יהיה עליך להוכיח לשופט כי האדם האחר הפר את צו בית המשפט
  כשאתה פונה לבית משפט, יהיה עליך להוכיח לשופט כי האדם האחר הפר את צו בית המשפט.
 5. 5
  יש לאדם האחר שמש. לאחר הגשת בקשתך, עליך להודיע לאדם האחר על מנת שיוכל להתייצב בבית המשפט ולהגן על עצמו. בדרך כלל תעשה זאת על ידי כך שסגן שריף או מרשל יעבירו את ניירות המשפט לאדם האחר.
  • יהיה עליך לשלם אגרה קטנה כדי למסור את המסמכים. אם הוענק לך פטור מאגרה, הוא עשוי לכסות גם את דמי השירות שלך.
  • יתכן ולא תצטרך לקבל את האדם האחר אם יש לך איתו ויתור על הסכם שירות. אם אינך בטוח אם הם ויתרו על שירות, טועה בצד הזהירות ובכל מקרה תגיש אותם.

חלק 3 מתוך 3: השתתפות בשימוע שלך

 1. 1
  אסוף עותקים של המסמכים והראיות שלך. כשאתה פונה לבית משפט, יהיה עליך להוכיח לשופט כי האדם האחר הפר את צו בית המשפט. יהיה עליכם להביא את צו בית המשפט וכן כל הוכחה שיש לכם כי האדם הפר את הצו.
  • באופן כללי, יהיה עליכם להוכיח כי ההזמנה הונפקה, האדם האחר ידע על ההזמנה, והאדם האחר הפר את ההזמנה.
  • ניתן להוכיח את קיומו של הצו באמצעות העתק של הצו עצמו. אם האדם האחר חתם על הצו או התייצב בבית המשפט בעת מתן הצו, זה מוכיח שידעו על כך.
  • ההוכחה שהם הפרו את הצו תלויה במה שהצו נדרש. לדוגמא, אם אתה מגיש בקשה לבוז בגלל הפרת צו מזונות ילדים, אתה יכול להשתמש במזונות הילדים שלך ובהצהרות הבנק שלך.
 2. 2
  הגיע לבית המשפט לפחות 30 דקות מוקדם. ביום הדיון שלך אתה רוצה להגיע לשם עם הרבה זמן למצוא את האולם המתאים ולהתיישב לפני תחילת בית המשפט. יהיה עליכם לעבור אבטחה בכניסה לבית המשפט, וייתכן שתצטרכו לבקר במשרד הפקיד כדי לגלות באולם בית המשפט בו אתם אמורים להיות.
  • לבש בגדים נקיים ושמרניים מסודרים וייצוגיים. לרוב בתי המשפט ישנם כללי קוד לבוש וטיפים זמינים באתר האינטרנט שלהם אם אינך בטוח אם מה שתכננת מתאים.
  • תביא איתך רק מסמכים או פריטים אחרים שתזדקק להם בבית המשפט. אל תביא את הטלפון הנייד שלך או מכשירים אחרים העלולים להרעיש ולהפריע לבית המשפט.
 3. 3
  התיישב בגלריה. כאשר אתה מוצא את האולם הנכון, שב בכיסאות או בספסלים מאחורי הבר. השולחנות בקדמת אולם המשפט שמורים לעורכי הדין ולצדדים המדברים בפועל עם השופט.
  • אם יש ספסלים ארוכים, נסה לשבת ליד המעבר כדי שתוכל לקום ולעבור לחזית מבלי להפריע לאנשים רבים מדי.
 4. 4
  עמדו והתקרבו כאשר קוראים לשמכם. לאחר שהשופט ייקח את הספסל, הם יתחילו לפרט את התיקים שהם אמורים לדון באותו יום. כשאתה שומע את שמך, עמד ואמר "מוכן".
  • כשהשופט מכוון אותך לחזית, אסוף את חפציך ועבר לאחד השולחנות בקדמת אולם המשפט.
  • האדם שאתה מאשים בהפרת צו בית המשפט צריך להיות נוכח גם הוא. אם הם לא הופיעו, זה בדרך כלל אומר שאתה מנצח כברירת מחדל. השופט רשאי להוציא צו ספסל למעצרם.
 5. 5
  ספר לשופט את סיפורך. השופט עשוי לצפות שתציג בקצרה את בקשתך, או שהם ישאלו אותך שאלות על סמך הניירת שהגשת לפקיד. דברו בצורה ברורה וקולנית, כך שתוכלו להישמע בכל אולם המשפט.
  • פנה לשופט כ"כבודו. " דבר רק לאחר שהשופט נותן לך רשות לכך, והפסיק מיד לדבר אם השופט מפריע לך.
  • כשאתה מדבר, אתה צריך לדבר רק עם השופט, ולא עם האדם האחר. יתכן, עם זאת, תהיה לך אפשרות לקרוא לאדם האחר כעד ולשאול אותו שאלות ישירות.
  • אם ברשותך מסמכים שאתה רוצה למסור לשופט, החזיק אותם לפקיד. המפקח ייקח את המסמכים לשופט. אל תתקרב בעצמך לספסל.
  תרצה להתייעץ עם עורך דין אם אתה רוצה שבית המשפט המקומי יאכוף צו בית משפט שניתן על ידי בית משפט במדינה אחרת
  תרצה להתייעץ עם עורך דין אם אתה רוצה שבית המשפט המקומי יאכוף צו בית משפט שניתן על ידי בית משפט במדינה אחרת.
 6. 6
  הקשיבו לתגובה של האדם האחר. בהנחה שהאדם השני הופיע, הם יתבקשו לכל הגנה שיש לו נגד טענותיך. השופט רשאי לשאול אותם שאלות על סמך ההצעה שהגשת.
  • האדם האחר יכול גם להתקשר אליך כעד ולשאול אותך שאלות. עם זאת, מרבית השופטים יגבילו את התשאול הלוך ושוב בין הצדדים בכדי שהדברים יתנהלו.
  • אל תפריע לאדם האחר ואל תצעק עליו שאלות. הרימי את ידך אם הם אומרים משהו שאתה רוצה להגיב עליו, וחכה שהשופט יכיר בך ויעניק לך רשות לדבר.
 7. 7
  המתן לפסיקת השופט. לאחר שהשופט שמע משני הצדדים, הם יחליטו אם להאשים את האדם בבוז באופן רשמי. הם עשויים להוציא שיפוט וסנקציות מהספסל, או שהם יכולים לקחת את הניירות ולהוציא החלטה מאוחר יותר.
  • אם השופט נכנס להחלטה מאוחר יותר, תונחה מתי לחזור למשרד פקיד בית המשפט ולקבל העתק מהצו.

טיפים

 • לפני שתגיש בקשה לביזיון בית משפט, ייתכן שתרצה למצות אפשרויות אחרות, כגון שליחת מכתב דרישה לצד השני. ייתכן שהשופט לא יסתכל בטובך על הצעתך אם היו אפשרויות פשוטות יותר העומדות בפניך שלא השתמשת בהן.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail