איך לכתוב מכתב דרישה במקום להזמין עורך דין?

מכתב דרישה הוא מכתב רשמי שנכתב כדי לדרוש פעולה מסוימת על ידי צד אחר
מכתב דרישה הוא מכתב רשמי שנכתב כדי לדרוש פעולה מסוימת על ידי צד אחר.

מכתב דרישה הוא מכתב רשמי שנכתב כדי לדרוש פעולה מסוימת על ידי צד אחר. הם נכתבים בדרך כלל כדי לדרוש כסף מאדם או מעסק, או מבעל הבית שלך מבקש להחזיר את פיקדון הביטחון שלך. עם זאת, ניתן לכתוב אותם לכל מטרה בכלל. לפני שאתה פונה לבית משפט, מספר מדינות דורשות ממך לשלוח מכתב דרישה לצד שכנגד. בדרך כלל אין צורך בעורך דין בשלב זה ואתה יכול לכתוב מכתב דרישה לבד. כדי לכתוב אחד, אסוף מסמכים הדרושים, ערוך את מכתבך ושלח את המכתב לצד שכנגד.

חלק 1 מתוך 3: איסוף מידע

 1. 1
  זהה את הנמען שלך. קבעו את זהות הצד השני והצביעו על יחסיכם איתם. אתה רוצה לשלוח את מכתבך לאדם שיש לו סמכות לקבל החלטות. ברוב המקרים זה יהיה האדם שחייב לך כסף או עורך דינו. אל תשלח את מכתבך לעוזר או למזכירה.
  • בנוסף להפניית המכתב לאדם הנכון, שקול את הקשר שיש לך עם אותו אדם. האם זה חבר או קרוב משפחה? האם זה מישהו שאתה צריך לקיים איתו קשר מקצועי? האם אתה צריך להתמודד עם האדם הזה בעתיד? מענה לשאלות אלו יעזור לך לקבוע את הטון של מכתבך.
 2. 2
  צור ציר זמן של אירועים. מכתב הדרישה שלך יתחיל בהצהרת עובדות. שב ושחזר את הסיפור שהוביל לסכסוך שלך עם הצד השני. עשה זאת כדי שאמירת העובדות שלך תהיה נכונה, שלמה ומשכנעת. כדי לעזור, אספו מסמכים המסייעים לספר את הסיפור.
  • לדוגמא, אם אתה כותב מכתב למישהו שחייב לך כסף, מצא את הסכם הרכישה הראשוני, הקבלות, הדוחות החודשיים ומכתבים אחרים המציינים כי האדם חייב את הכסף. השתמש במסמכים אלה כדי לקבל מושג מתי וכיצד התגלע המחלוקת.
 3. 3
  אסוף ראיות. כמה מסמכים ייכללו במכתב הדרישה שלך. יש לאסוף מסמכים אלה לפני שתתחיל לכתוב. לדוגמא, אם אתה נמצא בסכסוך חוזי, מצא את החוזה והיה זמין בזמן שאתה כותב את מכתבך. אם המחלוקת שלך נוגעת ל שטר שטר חוב, מצא את השטר הזה לפני שאתה כותב.
 4. 4
  חשב את התרופה שלך. כאשר אתה דורש תשלום של סכום מסוים, עליך להיות מסוגל לגבות את בקשתך. אם הדרישה שלך היא לשירות, בניגוד לכסף, תוכל לבסס את טענתך. אל תהפוך את בקשתך לשרירותית. לפני שתתחיל לכתוב, חשב את סכום הבקשה שלך.
  • לדוגמה, אם אדם אחד חייב לך בשלושה שטרות שטרם נותרו, כל אחד מהם שווה 370 €, תבקש 1120 €. תוכל גם לבקש ריבית אם זה היה חלק מההסכם הראשוני שלך. אל תבקש 3730 € או מספר שרירותי אחר.
  • סביר להניח שכל בקשה שתגיש תיבדק על דיוקה. הצד שכנגד בדרך כלל לא ישלם לך עד שיעשו מחקר משלהם בנושא. זו הסיבה שחשוב לחשב במדויק את סכום בקשתך.
  בדרך כלל אין צורך בעורך דין בשלב זה ואתה יכול לכתוב מכתב דרישה לבד
  בדרך כלל אין צורך בעורך דין בשלב זה ואתה יכול לכתוב מכתב דרישה לבד.
 5. 5
  מצא תבניות. לפני שתתחיל לכתוב, נסה למצוא תבניות מכתבי דרישה באופן מקוון. הרבה אתרי שירותים משפטיים מציעים תבניות בחינם. כמו כן, בחלק מהאתרים בחסות המדינה יהיו דוגמאות זמינות עבורך.
  • השתמש במנוע החיפוש המועדף עליך כדי לנסות למצוא תבניות אלה. נסה להקליד "תבניות מכתבי דרישה" או משהו דומה.
 6. 6
  השתמש במערכות אוטומטיות ממומנות על ידי המדינה. יש מדינות, למשל קליפורניה, מציעות שירות בחינם שייצור עבורך מכתב. כל שעליך לעשות הוא לענות על מספר שאלות מכוונות. לאחר שתשלים את השאלון, תוכנת מחשב תיצור גרסת PDF של המכתב שלך.

חלק 2 מתוך 3: כתיבת מכתב הדרישה שלך

 1. 1
  מקם את התאריך בראש המכתב. אם אתה כותב מכתב משלך, התחל על ידי הצבת התאריך בפינה השמאלית העליונה. התאריך חשוב מכיוון שהוא ישמש כראיה למועד בו שלחת את מכתב הדרישה. אם תספק מועד אחרון במכתב שלך, הוא יימדד גם בתאריך שנכתב כאן.
 2. 2
  ציין את שיטת המסירה בה אתה משתמש. כמה שורות למטה, תן לצד השני לדעת איך אתה שולח את המכתב. זה יקבע את הציפייה שלך למכתב חוזר או תשלום. לדוגמא, אם אתה שולח את מכתבך בדואר עדיפות עם אישור מסירה, ניתן היה לצפות מהצד השני לשלוח מכתב חוזר באותה השיטה.
  • במידת האפשר, השתמש בשיטה המאפשרת לך לעקוב אחר המכתב שלך כדי להבטיח שהוא מגיע למקבל. בנוסף, בקש קבלת החזר במידת האפשר. עם מסירת המכתב תישלח אליך קבלה המראה שהוא נמסר. אם תפנה לבית משפט תוכל להשתמש בקבלה זו כדי להפריך כל טענה לפיה הצד שכנגד לא קיבל את ההודעה.
 3. 3
  צור חסימת כתובות. לאחר מכן, נסח בלוק כתובות הכולל את שם הנמען וכתובתו. אם המחלוקת שלך פונה לבית המשפט, מכתב זה עשוי לשמש כראיה. אם המכתב לא כולל את שם הנמען, לא ניתן יהיה לקבוע למי נועד המכתב.
 4. 4
  כלול שורת תיאור. שורת התיאור שלך תכנה את האות בקצרה. לדוגמה, אם אתה דורש כסף ממישהו אחר, התיאור עשוי לציין "RE: דרישה לתשלום".
 5. 5
  פנה אל הנמען כראוי. הצדעה שלך אמורה לאשר את זהות המקבל. בנוסף, עליך לפנות לצד השני כאל "מר", "גב '" או "גברת".
  מספר מדינות דורשות ממך לשלוח מכתב דרישה לצד שכנגד
  לפני שאתה פונה לבית משפט, מספר מדינות דורשות ממך לשלוח מכתב דרישה לצד שכנגד.
 6. 6
  נסח פסקת פתיחה. פסקת הפתיחה שלך תתחיל במשפט על כמה אתה חייב ולמה אתה מאמין שאתה חייב את זה. הפוך את זה למוקד מכתבך. הפסקה תפרט גם את המצב העובדתי שהוביל לסכסוך בו אתה נמצא כעת. תהיה מעמיק ככל האפשר, אך אל תכלול עובדות לא רלוונטיות. היה תמציתי אך שלם.
  • אם תגיע לבית המשפט, מכתבך יקרא על ידי השופט. עכשיו זה זמן מצוין לפרוש את עובדות המקרה כפי שאתה רואה אותן.
  • לדוגמא, פיסקת הפתיחה שלך עשויה לומר: "אנא שימו לב כי אתם חייבים לי סכום של 3730 אירו מכיוון שיש חיוב בגין רכישת אופניים. בתאריך [קניתם אופניים ממני תמורת 3730 אירו ו ביצעת חוזה שאומר שתשלם לי עד [תאריך]. "
 7. 7
  תאר את התרופה המתאימה. הפסקה השנייה תאמר לצד השני כיצד אתה מצפה שהתשלום יימסר (או כיצד יינתנו השירותים); תוכלו לספק מועד אחרון; תסביר למי ניתן לבצע את התשלום; ותגיד לצד השני לאן ניתן לשלוח את התשלום. יש לכתוב את הפסקה הזו בנימה איתנה אך מנומסת. אתה לא רוצה לתקוף את הצד השני באופן אישי, אבל אתה רוצה שיידעו שאתה רציני.
  • לדוגמא, אתה יכול לומר: "אני מצפה לתשלום בסך 3730 אירו שישולם לי, 888 8th Street, לוס אנג'לס קליפורניה, 90000 לא יאוחר מ- 12 בפברואר 2016. (ניתן להגיע אלי בכתובת: (טלפון: (555) 555-5555).) "
 8. 8
  כתוב פסקת סיום. פסקת הגוף האחרונה שלך תבטיח לצד השני להבין את המכתב שהוא מקבל. עליך לומר להם שהם לא יקבלו הודעה נוספת; כי תמשיך בכל סעד משפטי שתוכל; וכדאי שתיידע אותם את ההשלכות האפשריות של פנייה לבית המשפט.
  • לדוגמה, תוכל לכתוב: "זו תהיה ההזדמנות היחידה שלך להסדיר את העניין לפני שאגיש תביעה נגדך בבית המשפט לתביעות קטנות. אני מסכים לתשלום סכום חד פעמי, או לתכנית תשלום. אנא צרו איתי קשר לפני 12 בפברואר 2016 לצורך הסדרת עניין זה. אם לא אשמע ממך בתאריך 12 בפברואר 2016 או לפני כן, אגיש תביעה נגדך ללא הודעה נוספת. האינטרס שלך הוא להסדיר את העניין לפני הגשת תביעה. אם יושג פסק דין נגדך, זה ישפיע לרעה על יכולתך לקבל אשראי, תחויב בתשלום הוצאות משפט ותצטרך ריבית בשיעור של 10% בשנה. אם תחליט להתעלם מדרישת תשלום זו, אני אמשיך להמשיך בכל הסעדים המשפטיים שלה ללא הודעה נוספת אליך. מכתב זה משמש ראיה לכך שניסיתי לפתור את העניין באופן לא פורמלי. "
 9. 9
  חזור על ציפיותיך. במשפט סיום אחרון או שניים, עליך להסביר שוב את המצב. מסקנה זו אמורה ליידע את הצד השני כי אתה מצפה לתשלום וכי אם יתעלם מההודעה, תוגש תביעה. חשוב לא לדלג על מסקנה זו. אתה רוצה לתת לצד השני כמה שיותר הזדמנויות לקרוא ולהבין את ההשלכות של מעשיהם.
 10. 10
  סגור את המכתב. בסוף המכתב השתמש ב"כבוד "או" תודה ". השאר כמה רווחים אחרי זה לחתימה שלך. מתחת לשטח זה, כלול את שמך ופרטי הקשר שלך.

חלק 3 מתוך 3: שליחת מכתב הדרישה שלך

 1. 1
  צרף תערוכות. אם מכתבך התייחס לחוזים, הצהרות, קבלות או כל מסמך אחר, כלול מסמך זה עם מכתב הדרישה שלך כמוצג. אם אתה פונה לבית משפט, קבצים מצורפים אלה עשויים להיות שימושיים אם הצד השני טוען שהם לא התקשרו איתך בהסכם, או שלא נשלחו להם הצהרות או קבלות.
 2. 2
  הדפיסו את המכתב. לאחר השלמת המכתב וכל התערוכות הדפיסו את המכתב. השתמש בנייר לבן ובדיו שחור.
  כדי לכתוב אחד
  כדי לכתוב אחד, אסוף מסמכים הדרושים, ערוך את מכתבך ושלח את המכתב לצד שכנגד.
 3. 3
  חתמו על המכתב. בעזרת עט שחור או כחול חתמו על מכתב הביקוש במקום הניתן.
 4. 4
  תעשה עותקים. לאחר שהנחת את חתימתך על המכתב, הכין לעצמך כמה עותקים. בנוסף, שמור את כל קבלות הדואר והתכתבויות מצד הצד השני. כל זה עשוי להיות חשוב אם המקרה שלך יפנה לבית המשפט.
 5. 5
  מסרו את המכתב. בשיטה שציינת במכתב, שלח את הדרישה לצד השני.
 6. 6
  המתן לתגובה. אם הצד השני מגיב, ניהל עימם משא ומתן או קבל את התשלום אם תקבל אותו. אם זה קורה, המחלוקת שלך נפתרה ומכתב הדרישה עבד. אם אתה מקבל תשלום, שלח מכתב המודה להם על תגובתם ותשלומם. שיידעו שהסכסוך נפתר. אם אינך מקבל תשובה, נקוט בצעדים משפטיים שלדעתך מתאימים.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail