כיצד לסמן ביטוי?

אם ברצונך לסמן ביטוי, בקר באתר האינטרנט של משרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני, או USPTO. מצא את מערכת היישומים האלקטרוניים של סימני מסחר, או TEAS, ובחר את הטופס המתאים לך. כלול תיאור של הסחורה או השירותים שהביטוי ישמש לתיאור, ותשלם את אגרת התיוק בעת שליחת הבקשה שלך. לאחר הגשת בקשתך, היא תועבר לעו"ד בוחן, ואז היא תפורסם כך שכל מי שעוסק במחלוקת על זכותך לביטוי יוכל להתייצב. אם לא יתעוררו בעיות, הסימן המסחרי שלך יוענק! המשך לקרוא לקבלת טיפים ממחבר הליטיגציה שלנו כיצד לוודא שאף אחד אחר כבר לא השתמש בביטוי שלך!

האם ניתן לסמן ביטוי שמכיל ביטוי נוסף המסומן בסימן מסחרי
האם ניתן לסמן ביטוי שמכיל ביטוי נוסף המסומן בסימן מסחרי?

סימני מסחר הם סמלים, מילים או צירופי מילים המשמשים לייצוג מוצר או שירות. רישום סימן מסחר מאפשר לאדם שרשם אותו לשלוט באופן השימוש ב"סימן ", להגן על המותג שלו ולאסור על אחרים להשתמש בסימן כדי למכור את המוצרים שלו. אם יש לך ביטוי או סיסמא ייחודיים לעסק, תרצה לסמן אותו כדי להגן על השימוש בו.

חלק 1 מתוך 2: חיפוש ביטוי

 1. 1
  צור את הביטוי שלך. אינך יכול לסמן ביטוי שאינו קיים. דע את המותג או הרעיון שאתה מנסה לקדם. שמור על סיסמתך קצרה, בלתי נשכחת ומתאימה לקהל שלך.
  • הסימנים המסחריים החשובים ביותר הם אלה בעלי ייחוד מובנה, כגון מילים שהורכבו לאחרונה או שימוש במילים שאינן קשורות בדרך כלל זו לזו, כגון "מחשב אפל".
  • אתה יכול להשתמש במילה או בביטוי נפוצים, אך שים לב שכדי להשיג סימן מסחרי, עליך להראות שלביטוי יש "משמעות משנית" שהופכת את השימוש שלך שונה מהמשמעות הרגילה של הביטוי. יהיה עליך גם להראות כיצד משמעות משנית זו קשורה למוצר או לשירות שלך.
  • אתה אמור גם להיות מסוגל לתאר את הייצוג, או איך הביטוי שלך ייראה. אם ברצונך להוסיף אלמנט עיצובי ספציפי לסיסמתך, זה יהפוך לחלק מהסימן המסחרי. סימן שילוב עשוי להיות מגביל יותר כאשר הצרכים שלך משתנים לאורך זמן.
 2. 2
  צור מונחי חיפוש. בעזרת הביטוי שלך, צור רשימה של מונחי חיפוש של סימנים מסחריים. בחר מונחי חיפוש שתואמים בדיוק לביטוי שלך, אך השתמש גם במילים הדומות למראה, לצליל או למשמעות. לדוגמא, אם הביטוי שלך הוא "העוף הכי טוב בחיים שלך", אתה יכול לבחור במונחי חיפוש המשתנים את איות המילה 'הטוב ביותר' או שמוסיפים מילים לתחילת או לסוף הביטוי, כמו 'אנו מגישים את הטוב ביותר' עוף של חייך. " תוכל גם לחפש דברים דומים לעוף, כגון "תרנגול" או "עוף" או "תרנגולות".
  • זכור כי מטרת החיפוש היא לקבוע אם כבר משתמשים בשימוש בביטוי שברצונך לסמן, או בכל דבר הדומה מאוד לביטוי זה, במיוחד בכל תחום קשור.
 3. 3
  הקלד את החיפוש שלך במנוע חיפוש. חזור על כך עבור כל אחד ממונחי החיפוש שלך ושים לב לתוצאות של כל אחד ממונחי החיפוש שלך. שים לב במיוחד לתוצאות הדומות מאוד או זהות לביטוי שלך. ייתכן שתרצה להדפיס את התוצאות שלך כדי לעקוב אחר סימנים דומים.
  • השתמש בכמה מנועי חיפוש שונים (Ask, Bing, Google, Yahoo) כדי לוודא שאתה מכסה את מה שיש שם בצורה המלאה ביותר. הם כנראה יתנו תוצאות דומות, אך עדיף שתקפידו לחפש.
  צור רשימה של מונחי חיפוש של סימנים מסחריים
  בעזרת הביטוי שלך, צור רשימה של מונחי חיפוש של סימנים מסחריים.
 4. 4
  עקוב אחר סוג המוצר או השירות שתוצאות החיפוש שלך מייצגות. שימו לב לכל סימן שדומה לאופן בו אתם מתכוונים להשתמש בביטוי שלכם ומייצג מוצר או שירות דומה לחברה שלכם. לדוגמא, אם הביטוי שלך הוא "העוף הכי טוב בחיים שלך", ואתה משתמש בביטוי בשילוב עם מסעדת עוף מטוגנת, שים לב לכל מסעדה או חברת שירותי אוכל המשתמשת בביטוי דומה.
  • תוכל גם לחפש שמות דומיין עם מילותיך ולחפש מאמרים בכתבי-עת מסחריים הקשורים לענף שלך.
 5. 5
  ערכו חיפוש במערכת חיפוש אלקטרונית של סימנים מסחריים ("טס"). חפש מונחים דומים בדיוק כמו שעשית במנועי חיפוש אחרים. רשמו את החיפושים שלכם ב- TESS כפי שעשיתם בשלב הקודם. TESS משתמש במאגר המקוון המקוון לחיפוש (USPTO) של משרד הפטנטים והסימנים המסחריים האמריקני כדי לראות אם מישהו רשם את הביטוי שלך או ניסה לעשות זאת. TESS זמין דרך אתר USPTO ([1]).
  • שים לב במיוחד לכל יישומים שנדחו וכוללים שינויים במותג המוצע שלך. הם עשויים להצביע על כך שאחרים כבר התקשו מסיבה כלשהי.
 6. 6
  שקול להזמין עורך דין לסימנים מסחריים. אם החיפוש שלך מוצא מישהו אחר המשתמש בביטוי הדומה לשלך, ואתה עדיין רוצה להשתמש בביטוי בעצמך, עורך דין לסימנים מסחריים יכול לעזור לך בהמשך התהליך. אם אינך מוצא שום חברה אחרת המשתמשת בשם שלך כסימן משלהם, ייתכן שתרצה עדיין להזמין עורך דין לסימנים מסחריים כדי להבטיח שהחיפוש שלך היה מדויק ומלא.
  • החלט אם לרשום את המותג שלך במדינה אחת או יותר בארה"ב או לא לרשום אותו כלל, תוך מתן הגנה מוגבלת בלבד על המותג שלך מפני הפרה מצד אחרים.

חלק 2 מתוך 2: הגשת בקשה לסימן מסחרי פדרלי

 1. 1
  דע את הבסיס שלך להגשה. USPTO ישאל לשם מה אתה מתכוון להשתמש בביטוי ומתי אתה מתכוון להתחיל להשתמש בו. בהתאם לתשובה, הבסיס שלך יהיה "שימוש במסחר" או "כוונה להשתמש".
  • בסיס "שימוש במסחר" כולל סיסמאות שכבר בשימוש על מוצרים או שירותים. יהיה עליך לספק את התאריך המשוער בו התחלת להשתמש בביטוי ודוגמא ברורה לשימוש שלך בביטוי על הסחורה או השירותים שאתה רושם.
  • בסיס "כוונה לשימוש" הוא לביטויים שאתה מתכוון להשתמש בהם בעתיד, אך טרם השתמשת בהם. בסיס זה דורש טופס ותשלום נוסף לפני ההרשמה.
 2. 2
  שקול היטב את הבעלות. אם תגישו שם של מישהו שאינו משתמש בפועל במותג או שאין לו "כוונה להשתמש", ייתכן שהבקשה שלכם תיחשב לבטלה ותצטרכו להתחיל מחדש.
  • אינך יכול להעביר בעלות על יישום "כוונת שימוש".
  אם יש לך ביטוי או סיסמא ייחודיים לעסק
  אם יש לך ביטוי או סיסמא ייחודיים לעסק, תרצה לסמן אותו כדי להגן על השימוש בו.
 3. 3
  תאר את הסחורה או השירותים עליהם יחול המותג. ל- USPTO יש מדריך לזיהוי מקובל של סחורות או שירותים שיסייע לך גם בזיהוי הסיווגים שבהם אתה רוצה רישום.
  • דמי הגשה או בקשה נפרדים נדרשים עבור כל סיווג. לדוגמה, ייצור מחשבים הוא מחלקה 9, ספרי מחשבים הם מחלקה 16, ושירותי מחשבים מתכנתים הם מחלקה 42.
  • יתכן שתורשה לשנות את תיאורי המוצרים והשירותים שלך מאוחר יותר, אך רק לצמצם ולחדד אותם.
  • על דגימת השימוש שלך להציג את המותג הנמצא בשימוש על מוצרים או שירותים בכל מחלקה שאתה מבקש להירשם אליה.
 4. 4
  מלא טופס בקשה מקוון. השתמש במערכת היישום האלקטרוני של ה- USPTO (TEAS). ישנן שלוש צורות שונות, TEAS Regular, TEAS Plus ו- TEAS RF (עמלה מופחתת).
  • מועמדי TEAS Plus מסכימים להגיש טפסים נוספים, שישאלו על זיהוי שנלקח ממדריך זיהוי הסימנים המסחרי USPTO, מידע נוסף הקשור לסימן וכתובת דואר אלקטרוני תקפה להתכתבויות.
  • מועמדי ה- RF של TEAS מסכימים להגיש טפסים נוספים ולספק דואר אלקטרוני תקף להתכתבויות. אם תגיש בקשה ל- TEAS RF אך לא תעמוד בדרישות, תצטרך להגיש דמי עיבוד נוספים בסך 37 €.
  • באתר USPTO (http://uspto.gov/trademarks-application-process/filing-online/initial-application-forms) יש קובצי PDF לדוגמה. עליך לבחון את אלה לפני הגשתך כדי לוודא שיש לך את כל המידע הנכון. אינך יכול להגיש קובצי PDF אלה, הם לעיון בלבד.
  • שלם את אגרת התיוק. דמי ההגשה יהיו 170 € (TEAS RF), 210 € (TEAS Plus), או 240 € (TEAS רגיל) בהתאם לצורה שתגישו. עמלה זו אינה ניתנת להחזר.
  • הקפד לאיית את כל חלקי הביטוי בדיוק כפי שאתה מתכוון להשתמש בביטוי. עורך הדין הבוחן שבודק את בקשתך כדי לקבוע אם הוא תקף יבחן את כל המותגים הדומים, אך יאפשר לך רק לרשום את זה שאתה מגיש.
  • צור עותק של כל החומרים שלך לפני שתגיש אותם ושמור אותו לצורך רישומך.
  • יהיה עליך להגיש טופס נפרד עבור כל ביטוי נפרד שברצונך לסמן.
 5. 5
  עבוד עם עורך הדין הבוחן שהוקצה ל- USPTO. לאחר שתעמוד בכל דרישות ההגשה, בקשתך תקבל מספר סידורי ותוקצה לעורך דין בוחן. עורך הדין יבדוק את הביטוי שלך כדי לוודא שהוא תואם את כל החוקים הרלוונטיים, ויחפש אחר סימנים סותרים.
  • בהנחה שהמותג שלך אינו "בלתי חוקי" לרישום, הסטנדרט לבחינת הייחודיות הוא האם המותג שלך יוצר "סיכוי לבלבול" עם כל מותג אחר שרשום כיום ב- USPTO, שיכול להיות סובייקטיבי ביותר.
  • אם חל שינוי בבקשתך, עורך הדין ישלח אישור בכתב, המכונה "תיקון בוחנים". אלא אם כן אינך מסכים עם השינוי, אינך צריך להגיב.
  • אם יש בעיות בבקשתך, הבוחן ישלח לך מכתב, או פעולה של עדיפות או פעולה של משרד. מכתב זה אמור להסביר את הנושא ומה אתה יכול לעשות כדי לפתור אותו. יתכן שתקבל עד 6 חודשים להגיב על עדיפות או פעולה משרדית.
  • לכל אחד מהמכתבים הללו, USPTO ממליץ להגיש תגובה באופן אלקטרוני דרך אתר האינטרנט שלהם: http://uspto.gov/trademarks/teas/response_forms.jsp.
  • במקרים מסוימים ניתן לשכנע את הבוחנים למשוך התנגדות אם אתה מצמצם את הסחורה או השירותים שלך כדי למנוע חפיפה אפשרית באזורים שכבר נכבשו על ידי אחרים. במקרים אחרים הם פשוט יסרבו לרישום בשל שיקול משפטי אחד או יותר.
 6. 6
  ראה את הסימן המסחרי שלך שפורסם. ברגע שלעורך הדין אין התנגדויות, או שתפתור את כל הנושאים, הביטוי שלך יפורסם ב"כתב העת הרשמי ", פרסום שבועי של ה- USPTO. בשלב זה, לכל מי שרוצה לערער על הביטוי שלך יש 30 יום לעשות זאת. אם הם לא עושים זאת, או שההתנגדות שלהם נכשלת, תוכלו לעבור לשלב הבא.
  • כל אתגר יישמע על ידי ועדת המשפט והערעורים בנושא סימני מסחר, חלק מ- USPTO. אופוזיציה דומה מאוד להתדיינות משפטית ועשויה לארוך שנים ולעלות אלפי דולרים. מועמדים רבים בוחרים לנטוש את הבקשה ולהתחיל מחדש עם משהו אחר. זו הסיבה שעליך לשים לב היטב למה כל בקשה דומה כבר נדחתה.
 7. 7
  טופס הצהרת קובץ שימוש. ברגע שהביטוי שלך יעבור אתגרים כלשהם, ה- USPTO ישלח לך הודעת קצבה. אם הגשת בקשה ל"כוונת השימוש ", וטרם תיקנת את בקשתך ל"שימוש בפועל", יהיה לך 6 חודשים להגיש הצהרה על טופס השימוש והעמלות, או לבקש הארכה של 6 חודשים (עד 36 חודשים), עם עמלות נוספות. משם, USPTO יבדוק את הטופס שלך ויפרסם מכתבים כמו במהלך הסקירה הראשונית.
  • לאחר אישור בקשתך, ה- USPTO ינפיק לך רישום. מזל טוב, יש לך סימן מסחרי רשום על הביטוי שלך!
  • עליך להתחיל להשתמש בסימן ה- Circle-R ® במותג שלך כאשר אתה משתמש במוצרים או בשירותים הרשומים ברישום שלך.
  עליך להראות שלביטוי יש "משמעות משנית" שהופכת את השימוש שלך שונה מהמשמעות הרגילה של הביטוי
  אתה יכול להשתמש במילה או בביטוי נפוצים, אך שים לב שכדי להשיג סימן מסחרי, עליך להראות שלביטוי יש "משמעות משנית" שהופכת את השימוש שלך שונה מהמשמעות הרגילה של הביטוי.
 8. 8
  שמור על הרישום שלך. עליך להגיש מסמכים נוספים כדי לשמור על עדכניות הרישום שלך. אם ההרשמה שלך תעבור בשלב כלשהו, תצטרך לחזור על תהליך הגשת הבקשה, לכן עקוב אחריו.
  • בדוק את מערכת סימני המסחר USPTO ואחזור מסמכים (TSDR) כדי לעקוב אחר מצב הרישום שלך. המערכת זמינה דרך אתר האינטרנט שלהם: http://tsdr.uspto.gov/
  • ה- USPTO אומר כי עליך להגיש כל הגשת הצורך בין השנה החמישית לשישית, לבין השנה התשיעית והעשירית לאחר ההרשמה.
 9. 9
  אכוף והגן על הרישום שלך. USPTO ינסה למנוע מאחרים לרשום מותג דומה לשלך כל עוד אתה שומר על הרישום שלך. עם זאת, חובתך לסייר בענף שלך ולוודא שאף אחד אחר לא מפר את זכויות הסימן המסחרי שלך או עושה שימוש לרעה במותג שלך.
  • אם תפסיק להשתמש במותג שלך במשך מספר שנים, ללא סיבה עסקית תקפה, אתה עלול לאבד את זכותך החוקית לאכוף אותו, גם אם הרישום לא פג.
  • כל אחד עדיין יכול לערער על הרישום שלך אם היו לו זכויות קדימות קודמות והשימוש שלך ייצור סיכוי לבלבול, או אם ההרשמה שלך הונפקה בניגוד לחוק.
  • רישומי 1967 בוושינגטון רדסקינס בוטלו בשנת 1999 לאחר ש- TTAB שמע תלונות על כך שהם "מזלזל", בניגוד לחוק הפדרלי, אם כי הם היו בשימוש מאז 1933. בסופו של דבר קבע בית המשפט העליון של ארה"ב כי החוק אינו חוקתי ההרשמות הוחזרו.

אזהרות

 • תהליך זה אינו חסוי. USPTO הוא ארגון ממשלתי, כך שכל מה שתגיש במהלך תהליך הגשת הבקשה הוא חלק מהתיעוד הציבורי. זה נכון גם אם תבטל את הבקשה, או שהבקשה שלך תידחה.
 • ברגע שהביטוי שלך מסומן בסימן מסחרי, אתה אחראי לוודא שאף אחד אחר לא משתמש בו.

שאלות ותשובות

 • האם ניתן לסמן ביטוי שמכיל ביטוי נוסף המסומן בסימן מסחרי?
  יתכן שניתן יהיה להשתמש בסימן המסחרי של מישהו אחר כחלק מהסימן המסחרי שלך. השאלה היא האם זה יצור סבירות לבלבול, דבר שאינו סביר בנסיבות רבות, כגון שימוש בתחומי טובין שונים.
 • האם אני צריך עורך דין לפני שאתחיל בבקשה זו?
  זה לא דרישה, אבל מומלץ. אם אתה טועה בבקשה, זה עלול לעלות לך בתשלום נוסף בהמשך ו / או לגרום לדחיית בקשתך. דמי הגשה אינם ניתנים להחזר, ולכן שכירת עו"ד לפני הגשת בקשה היא אסטרטגיה טובה, ולעתים קרובות פעמים יכולות להיות זולות יותר מאשר ניסיון לעשות זאת בעצמך.
 • יש לי קו קוסמטי ואני רוצה להוסיף קו לוויה עם ביטוי שיצרתי מתוך עבודת התזה שלי בקולג '. האם אוכל להשתמש בביטוי ללא סימן מסחרי על הלבוש והמוצרי קוסמטיקה שלי?
  אם כבר יש לך רישום בתחום אחד, זה בדרך כלל יכסה רק סחורות בתחום זה. חוקי סימני המסחר משתנים לפי המקום בו אתה נמצא או איפה שמוכרים את הסחורה שלך. באירופה, למשל, אין צורך ברישום סימני מסחר. אתה פשוט מחיל את המותג הייחודי שלך על המוצרים או השירותים שלך. באפשרותך להירשם באחת ממדינות ארה"ב או יותר או ב- USPTO הפדרלי.
 • האם יש טופס מסוים שיש להגיש בכדי להשתמש בסיסמה על הלבשה, מוצרי נייר וכו '?
  באירופה, קנדה, בריטניה וכמה מדינות אחרות, רישום של סימן מסחרי הוא אופציונלי לחלוטין ואין צורך להגיש שום נייר בכדי להשתמש במותג הייחודי שלך על מוצרים או שירותים כלשהם. ברוב המדינות האחרות, יש להגיש בקשה לרישום ולקבל אותה לפני השימוש או אכיפה של המותג שלך.

תגובות (2)

 • kevin14
  מה שמאוד נהנתי מזה היה הפורמט שלב אחר שלב. הקריאה הייתה קלה, ובעקבות השלבים הפכה את הפאזל לנסות להשיג משהו שמסומן מסחרי קל הרבה יותר. תודה רבה לך על עזרתך.
 • sshaw
  הרבה מידע טוב.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail