כיצד לרשום סימן מסחר ללא עורך דין?

אינך זקוק לעורך דין שיירשם את הסימן המסחרי שלך במשרד הפטנטים והסימנים המסחריים של אירופה (USPTO)
אם אתה יכול לעמוד בדרישות הבסיס, אינך זקוק לעורך דין שיירשם את הסימן המסחרי שלך במשרד הפטנטים והסימנים המסחריים של אירופה (USPTO).

סימן מסחרי מזהה את הסחורה והשירותים שלך בפני הלקוחות שלך. זה יכול להיות לוגו או שם כל עוד הוא מובחן ומחבר את המוצר לעסק שלך. הדרישות היחידות הן שאתה משתמש בו במסחר ושזה לא כל כך דומה לסימן המסחרי של מישהו אחר, עד כי הלקוחות עלולים להתבלבל. אם אתה יכול לעמוד בדרישות הבסיס, אינך זקוק לעורך דין שיירשם את הסימן המסחרי שלך במשרד הפטנטים והסימנים המסחריים של אירופה (USPTO).

שיטה 1 מתוך 5: החלטה להגיש בקשה לסימן מסחרי

 1. 1
  קבע אם זה סימן מסחרי. הסימן המסחרי שלך הוא שמייחד את הסחורה והשירותים שלך מהמתחרים שלך. תחשוב על "פפסי", "גוגל" או על קשתות הזהב הייחודיות. סימן מסחרי טוב הוא חזק ומובהק ולא מתאר רק את המוצר שלך, אלא מעורר אותו. לדוגמה, אם אתה מכין ממתקים, לקרוא לפאדג 'שלך "מתוק ושוקולד", אינו סימן מסחרי. זה גנרי ותיאורי מדי ולא מפריד בין הפאדג 'שלך לשום דבר אחר. לעומת זאת, ל"פאדג 'העליון של סבתא מרי "יש סימן חזק ומובהק.
 2. 2
  חפש סימנים מסחריים כפולים. לא משנה כמה חכם הסימן המסחרי שלך, הוא יימנע מרישום אם הוא דומה מדי לסימן מסחרי אחר שרשום או ממתין לשימוש במוצרים דומים. ל- USPTO יש מאגר מקוון בשם " מערכת חיפוש אלקטרוני של סימנים מסחריים " או TESS.
  • אם אתה מוצא את "האלוהות השמימית של סבתא מרי", או אפילו את "הממתקים של הדודה מרי", סביר להניח שעורך הדין של USPTO יכחיש את רישומך כדומה למבלבל. ייתכן שתרצה לחשוב מחדש על הסימן המסחרי שלך או לשלב אותו בלוגו ייחודי ומובהק.
  • אם יש לך ספק לגבי תוקפו של הסימן המסחרי שלך, שקול להתייעץ עם עורך דין לקניין רוחני. היא יכולה לייעץ לך לגבי חוזק הסימון ולסייע בחיפוש אחר סימנים כפולים או דומים למבלבל. מרבית עורכי הדין בתחום ה- IP יתייעצו על בסיס שכר טרחה לפי שעה. צפו לשלם כ -110 אירו לשעה ומעלה.
 3. 3
  החליט כיצד להציג את הסימן המסחרי שלך. על מנת להיות סימן מסחרי שניתן לרשום, עליו להיות מודבק וקשור לסחורה שלך. המפתח הוא קביעת האופן שבו תכניס את הסימן המסחרי שלך ל"זרם המסחר ".
  • הדרך הקלה ביותר להשתמש בסימן המסחרי שלך במסחר היא לסמן את הסחורה שאתה מוכר. אין צורך במשהו מפואר, תוויות המיוצרות במדפסת שלך יספיקו עם תחילת העבודה. שימושים נוספים המתאימים לתוויות שלך הם כרטיסי ביקור, עלונים, שלטים, טלאים אחידים, והצגה באתר שלך.
  • שים לב שכרטיס ביקור או נייר מכתבים כשלעצמם אינם מקובלים כ"שימוש במסחר "אלא אם כן הם מציגים גם את המוצר או השירותים שעליהם חל הסימן.
יהיה עליך ליצור קובץ תמונה של הסימן המסחרי המסוגנן שלך בפורמט JPG כדי להגיש עם הבקשה שלך
יהיה עליך ליצור קובץ תמונה של הסימן המסחרי המסוגנן שלך בפורמט JPG כדי להגיש עם הבקשה שלך.

שיטה 2 מתוך 5: הכנה לרישום הסימן המסחרי שלך

 1. 1
  קבע את כתובת הדוא"ל שלך. על מנת לזרז את הרשמתך ולחסוך בתשלומים, תזדקק לכתובת דוא"ל לצורך התכתבות עם USPTO. דוא"ל זה יהיה חלק מהתיעוד הציבורי. צור כתובת דוא"ל מקצועית נפרדת כגון [yourbusinessname] סימן מסחרי @ [שירות כגון gmail].com. שמור כתובות דוא"ל אישיות שאינן מקצועיות, כמו funnybunny@yahoo.com עבור החברים והמשפחה.
 2. 2
  פרמט את הסימן המסחרי שלך. לפני שתגיש את בקשת ההרשמה המקוונת שלך ל- USPTO, עליך לעצב ולתאר את הסימן שלך. ישנן שלוש קטגוריות עיקריות של סימני מסחר: סימני תווים סטנדרטיים, סימנים מסוגננים וסימני עיצוב.
  • סימן תווים סטנדרטי, הנקרא גם סימן מילים, הוא מילה אחת או יותר המרכיבות את הסימן המסחרי שלך. לדוגמה, "הפאדג 'העליון של סבתא מרי", יהיה סימן תו סטנדרטי אם הוא אינו מצריך גופן מסוים או כשרון עיצובי אחר. עם סוג זה של סימן, אינך צריך ליצור קובץ תמונה, תקליד אותו לריק ביישום הרישום.
  • סימנים מסוגננים הם קבוצות של מילה אחת או יותר שנעשות בגופן מהודר או בייצוג גרפי אחר. אם אתה רוצה את "הפאדג 'העליון של סבתא מרי" בגופן דמיוני או בצבע, זה יהיה סימן מסוגנן. יהיה עליך ליצור קובץ תמונה של הסימן המסחרי המסוגנן שלך בפורמט JPG כדי להגיש עם הבקשה שלך.
  • סמלי לוגו הם דוגמאות לסימני עיצוב. על קובץ התמונה JPG שלך להציג את כל הלוגו עם הצבעים, הגופנים ורכיבי העיצוב האחרים בדיוק כיצד הם יופיעו על המוצרים שלך. אינך יכול להגיש רישומי עפרונות או אמנות רעיונית. זה חייב להיות גמור.
 3. 3
  צור את קובץ התמונה שלך. אתה יכול להשתמש בכל תוכנת עריכת תמונות כדי ליצור את קובץ התמונה שלך. זה חייב להיות בפורמט JPG. יישום הסימן המסחרי מחייב שהתמונה תהיה בין 250 ל- 944 פיקסלים מכל צד. קובץ התמונה לא יכול לעלות על 5 מגה. אם אתה משתמש בתצלום של הסימן המסחרי שלך בשימוש על מוצר בפועל, אתה יכול לסרוק את התמונה כדי ליצור את קובץ התמונה או שעסקים רבים בעיבוד תמונות ייצרו את הקובץ הדיגיטלי תמורת תשלום קטן.
 4. 4
  זהה את הסחורה והשירותים שלך. רישום סימני מסחר משתמש במערכת כיתתית. יהיה עליך להיות מסוגל להתאים את המוצרים שלך לאחד או יותר משיעורי USPTO הסטנדרטיים. באתר הסימנים המסחריים יש מאגר מידע בו תוכלו להזין מונחי חיפוש כדי לגלות את המעמד הנכון ו"זיהוי מקובל של סחורות ושירותים ". לדוגמא, חיפוש "FUDGE" מניב תוצאה שתגיש את הסימן המסחרי שלך בכיתה 030.
 5. 5
  קבע את בסיס הגשתך. כדי שסימן מסחרי יהיה תקף, יש להשתמש בו במסחר. עם זאת, USPTO גם מאפשר לך "לשריין" את הסימן המסחרי שלך בזמן שאתה מתחיל את העסק שלך. אם אתה כבר מוכר את הסחורה שלך ומשתמש בסימן המסחרי, תגיש כ"שימוש במסחר ". אם אתה עדיין לא מוכן, אתה יכול להגיש "ITU". רישום ITU ידרוש טפסים נוספים ועמלות כדי להמיר אותו לסימן מסחרי רגיל.
  • בתיאוריה, יתכן שיהיה לך יותר משלוש שנים בהן תגיש את הדגימה שלך לשימוש בפועל, אך דמי ההארכה מתחילים להסתכם לאחר ששת החודשים הראשונים מההודעה כי "הותרה" לבקשתך.
 6. 6
  צור את הדגימה שלך. כחלק מהבקשה שלך, עליך להראות כיצד תשתמש בסימן המסחרי. הדגימה היא קובץ JPG שיכול להיות תצלום של המוצר שלך המציג את הסימן המסחרי או קובץ דיגיטלי של תג, תווית, אריזה או שלט.
 7. 7
  חשב את העמלה ואמצעי התשלום שלך. העמלות להחלת רישום סימן הנמצא בשימוש במסחר נעות בין 170 אירו ל -240 אירו לכל כיתה, תלוי בשיטה בה אתה משתמש. הדרך הכי פחות יקרה להגיש היא להשתמש ביישום המקוון USPTO ובשיעורים הסטנדרטיים.
  • אם אתה מגיש רישום ל- ITU, יחויב בתשלום נוסף בסך 75 אירו כדי להמיר את מעמד ה- ITU לשימוש במסחר.
  • אם הסימן המסחרי והשימוש שלך אינם תואמים ליישום האלקטרוני המזורז, עליך לשקול בחום להתייעץ עם עורך דין IP לפני ההרשמה. דמי USPTO אינם ניתנים להחזר.
  • העמלות משולמות בדרך כלל באמצעות חיוב או כרטיס אשראי. יש לשלם את כל העמלות בדולרים אמריקאים.
תוכל להשתמש בסימן המסחרי בעסקים שונים מבלי לשנות את הרישום
אם תרשום אותו על שמך, תוכל להשתמש בסימן המסחרי בעסקים שונים מבלי לשנות את הרישום.

שיטה 3 מתוך 5: התחלת רישום הסימן המסחרי שלך

 1. 1
  קבעו זמן להגשת ההרשמה. מצא זמן ללא הפרעה להשלמת היישום. לאחר שתיכנס למערכת, יהיו לך 60 דקות למלא את הטפסים. יהיו הזדמנויות להאריך את הזמן הזה, אך אם הוא יפוג, תצטרך להתחיל מחדש.
 2. 2
  גשו למערכת היישומים האלקטרוניים של סימנים מסחריים (TEAS). זוהי מערכת בקשות הרשומות הציבוריות בה תמלא את הטפסים להגשת בקשה לרישום הסימן המסחרי שלך. לקבלת סימן מסחרי חדש, תבחר באפשרות "טופס בקשה ראשוני".
  • קרא את כל האזהרות והשאלות הנפוצות הנוגעות למידע אישי.
 3. 3
  בחר ביישום TEAS PLUS. זוהי האפליקציה המקוונת המהירה שתעבוד עבור מרבית ההרשמות. אם הוקמו מראש קבצי התמונה ושיעורי התיוק שלך, תוכל לחסוך עד 75 אירו לרישום.
  • אתה יכול להציג תצוגה מקדימה של יישום TEAS PLUS כדי לוודא שאתה מוכן להגשה. זהו מדגם להתייחסות בלבד, לא להדפסה או תיוק.

שיטה 4 מתוך 5: השלמת האפליקציה TEAS PLUS

 1. 1
  קבע את בעל הסימן המסחרי. אם אתה הבעלים היחיד של העסק, אתה יכול לרשום את עצמך כבעלים של הסימן המסחרי. אם העסק שלך הוא LLC או תאגיד, אתה יכול להציג את העסק כבעלים של הסימן המסחרי.
  • אם תרשום אותו על שמך, תוכל להשתמש בסימן המסחרי בעסקים שונים מבלי לשנות את הרישום. אם תרשום אותו לעסק, תוכל לכלול את הסימן המסחרי כנכס עסקי. אם יש לך שאלות לגבי מה לבחור, התייעץ עם עורך דין.
  • אם אתה מגיש בשם אחר מאשר הבעלים בפועל נכון למועד הגשתו, ייתכן שהבקשה תיחשב לבטלה, תפסיד את דמיך ותאריך העדיפות שלך ותצטרך להתחיל מחדש.
  • אם יש יותר מבעלים אחד, לחץ על כפתור "הוסף בעלים" בתחתית הדף.
 2. 2
  השלם את פרטי העסק ויצירת קשר. כל הקטעים המסומנים בכוכב נדרשים. אם תשאיר משהו ריק, היישום יניב הודעת שגיאה כשתנסה להגישו.
 3. 3
  ספק מידע אודות הסימן המסחרי. תוכלו לזהות את הסימן שלכם כסימן תווים (טקסט בלבד, ללא קובץ תמונה) או כטופס מיוחד (מעוצב או מעוצב עם קובץ תמונה.) אם אתם רושמים טופס מיוחד, כאן תצרפו את קובץ התמונה.
  • אם ההרשמה שלך היא לציון טופס מיוחד, יהיה עליך להוסיף תיאור קצר של הסימן. למשל, "המילים פאדג 'העליון של סבתא מרי במעגל סביב כיסא נדנדה."
  • השלם את הקטע "הצהרה נוספת". זו סדרה של שאלות לגבי הסימן שלך, כגון תרגום של מילים לועזיות או אם יש לך הסכמה של אנשים חיים המוצגים או נקראים בסימן המסחרי. לדוגמא, אם סבתא מרי היא אדם אמיתי, אתה נשבע שיש לך הסכמה להשתמש בשם.
 4. 4
  בחר בכיתת הסימנים המסחריים שלך. אתה משלם את דמי 170 € עבור כל סוג סימן מסחרי. אלא אם העסק שלך מפותח היטב, עליך לשקול להגביל את היישום שלך למחלקה היחידה שמזהה את המוצר שלך בצורה הטובה ביותר. לדוגמא, עבור "הפאדג 'העליון של סבתא מרי", הכיתה הטובה ביותר היא 030, המכסה "פאדג'" או "ממתק".
  • מכירות קמעונאיות של סוכריות הן בשירותי Class 035, ולכן רישום ל"פאדג '"(כסחורה) לא יכלול בהכרח את ההיבט של העסק (כשירותים).
  • ציין אם היישום שלך הוא סעיף 1 (א) כלומר אתה משתמש באופן פעיל בסימן במסחר או בסעיף 1 (ב) כלומר שאתה מתכוון להשתמש בסימן המסחרי בעתיד.
 5. 5
  צרף את הדגימה שלך. זה לא אותו קובץ תמונה כמו שצירפת כדי להראות את הסימן שלך. זהו קובץ צילום או עיצוב גרפי של התג, השלט או האריזה בפועל המציג את הסימן המסחרי שלך בשימוש במוצר שלך.
  • אם הוא הוגש על פי סעיף 1 (ב), הדגימה תוגש מאוחר יותר כתיקון לטענת השימוש (לפני האישור לפרסום) או כהצהרת שימוש לאחר הודעת הקצבה.
 6. 6
  זהה את פרטי ההתכתבויות. זהו איש הקשר, כתובת הדואר וכתובת הדוא"ל אשר יהוו את נקודת הקשר הרשמית של הסימן המסחרי במהלך הרישום ולאחריו.
  • כדי לזכות בתשלום המופחת, עליך לספק כתובת דוא"ל ולאשר תקשורת עם USPTO באמצעות כתובת דוא"ל זו.
 7. 7
  בדוק ואמת את הבקשה. לאחר שתדביק את החתימה האלקטרונית שלך, תהיה לך הזדמנות לבדוק את בקשתך. בדוק שוב כי כל החסר ממולא וקבצי התמונה מצורפים. אם אתה צריך לשנות משהו, השתמש בלחצנים "חזור ושנה" בתחתית הדף.
  • תזין את כתובת הדוא"ל שלך כדי לאשר את תוכן הבקשה ולאמת אותה להגשה.
  • השתמש בכפתור "שלם והגיש" בתחתית הדף להשלמת הבקשה שלך.
  • תקבל אישור וקבלת תשלום בדוא"ל תוך 24 שעות.
שקול להתייעץ עם עורך דין לקניין רוחני
אם יש לך ספק לגבי תוקפו של הסימן המסחרי שלך, שקול להתייעץ עם עורך דין לקניין רוחני.

שיטה 5 מתוך 5: עיבוד רישום הסימן המסחרי שלך

 1. 1
  עקוב אחר סטטוס הבקשה שלך. ייתכן שייקח עד שבוע עד שהבקשה שלך תופיע במערכת סטטוס וסימני מסחרי (TDSR). ברגע שהוא פעיל, תוכל לעקוב אחר סטטוס היישום שלך.
  • יידרשו כ- 90 יום עד שהבקשה שלך תוקצה לעורך דין מבקר.
  • אם לעורך הדין יש בעיה בבקשה שלך או שהוא זקוק למידע נוסף, תקבל מכתב בדוא"ל. המכתב יפרט את הנושא וייתן לך מועד אחרון לתשובה.
  • אם יש לך שאלות בנוגע למכתב, פנה לעורך הדין USPTO לבירור. עליך לעמוד במועד האחרון, אחרת בקשתך עלולה להידחות כנטושה.
 2. 2
  עיין בפרסום סימני המסחר. לאחר בקשתך תיבדק, תוקנה ותיחשב כשלמה, היא תעבור בדיקה מהותית. הסימן שלך יידחה או יאושר. אם זה היה מותר, הוא יפורסם במרשם הפדרלי. זו הודעה לציבור שאתה תובע את הסימן המסחרי. יש להגיש את ההתנגדות לרישום שלך בתוך 30 יום מרגע הפרסום או כל הארכה שמאפשרת ה- USPTO.
  • אם מישהו מגיש התנגדות לסימן המסחרי שלך, התייעץ עם עורך דין לגבי האפשרויות שלך. הליך האופוזיציה דומה למשפט ועשוי להימשך יותר משנה ויעלה לכם אלפי דולרים.
 3. 3
  קבל את ההרשמה שלך. בסוף תקופת האופוזיציה וביקורת פנימית סופית יוקצה לך מספר רישום ותקבל אישור הרשמה רשמי בדואר. רישום זה תקף למשך כל הזמן שאתה משתמש בסימן המסחרי במסחר. עם זאת, בתום חמש שנים, עליך להגיש הצהרה בסעיף 8 כי אתה עדיין משתמש בסימן המסחרי.
  • גם לאחר הוצאת הרישום שלך, עלולים אחרים לערער על כך שהוא פוגע בזכויותיהם הקיימות או שההנפקה לא הייתה תקפה מכל מספר סיבות ספציפיות. כאמור לעיל בהתנגדות, פיתרון של תלונות מסוג זה ידרוש כמעט בוודאות את שירותיו של עורך דין מוסמך.

שאלות ותשובות

 • לאחר כל תהליך הגשת הסימן המסחרי, כמה זמן לוקח הסימן המסחרי להיות מאושר?
  זה עלול לארוך שישה חודשים, או יותר משנה, תלוי עד כמה עמוס אותו סעיף לבוחנים והאם יש בעיות טכניות או התנגדויות מהותיות.
שאלות ללא מענה
 • האם אוכל לרשום את כל סימני המסחר שלי בבת אחת או שהם זקוקים לרישום נפרד?

תגובות (2)

 • dhunt
  די הרבה מידע המוצג בצורה ברורה ותמציתית עם גרפיקה משעשעת. מאוד שימושי עוזר לי להבין איך התהליך עובד.
 • mariellemayer
  יצירת קובץ JPG של התמונה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail