כיצד להגיש הודעת פינוי?

מאמר זה מכסה כיצד להגיש הודעת פינוי בארה"ב
מאמר זה מכסה כיצד להגיש הודעת פינוי בארה"ב. אם אתה שוכר נכס במדינה אחרת, התהליך עשוי להיות שונה.

הצורך לפנות דייר הוא אחד החלקים הקשים ביותר להיות בעל בית. עם זאת, לפעמים זה הכרחי. למרות שהחוקים הספציפיים משתנים מאוד בין המדינות, באופן כללי, עליך לתת תחילה הודעה לדייר שלך ואת האפשרות לפתור את הבעיה שהובילה אותך לרצות לפנות אותם. אם הם לא מצליחים לפתור את הבעיה, יתכן שתצטרך לתת לשופט לפסוק את המצב. בדרך כלל, עליך להגיש הודעת פינוי זו לבית המשפט כדי ליידע אותם כי לדייר הייתה הזדמנות זו לפתור את העניין וסירב. לאחר מכן, תוכלו להגיש זימון ותלונה לפינוי הדייר.

חלק 1 מתוך 3: מתן הודעה רשמית לדייר שלך

 1. 1
  שלח מכתב בכתב לדייר שלך. במכתבך, פרט את העילה המשפטית שלך לפינוי. ציין סיבות ספציפיות שהשוכר מפר את חוזה השכירות שלו. על המכתב לתאר גם את כל הניסיונות הקודמים שעשית לתקשר עם הדייר ולפתור את העניין.
  • תן לדייר מועד אחרון להגיב למכתב שלך. במדינות מסוימות, אתה צריך לתת זמן ספציפי. אם למדינה שלך אין דרישה מסוימת, שבוע בדרך כלל מספיק.
  • הגדר דרישה קונקרטית כיצד אתה רוצה שהמצב ייפתר. לדוגמא, אם הדייר שלך עומד על שכר דירה, אתה יכול לרשום את הסכום הספציפי שהוא חייב לך, כולל דמי איחור.
 2. 2
  נסה לנהל משא ומתן לפשרה עם הדייר שלך. בעוד שרוב המדינות אינן דורשות ממך לערוך פשרה עם הדייר שלך, זה בדרך כלל זול וקל יותר מאשר להגיש פינוי. אם אתם מסוגלים לעבוד עם הדייר שלכם משהו ששניכם תוכלו לחיות איתו, זה יקל על החיים.
  • לדוגמה, אם הדייר שלך עומד מאחור על שכר הדירה שלהם, סביר להניח שהם לא יוכלו לשלם את הכל בבת אחת. עם זאת, הם עשויים להיות מסוגלים לשלם לך תשלום מכל תלוש משכורת עד לתשלום היתרה במלואה.
  • אם אתה מדבר עם הדייר שלך, אתה יכול לגלות מדוע הם נקלעו למצב. לדוגמא, יתכן כי לאחרונה הם מתו במשפחה, איבדו את מקום עבודתם או חלו.

  טיפ: אם אתה יודע עם מה הדייר מתמודד, יכול להיות שקל יותר לעבוד איתם על פשרה שמרחיקה את שניכם מבית המשפט.

 3. 3
  בחר את טופס הודעת הפינוי הנכון. לבית המשפט המקומי שלך יהיו טופסי הודעת פינוי המפורטים בסיבה הספציפית שאתה מבקש לפנות את הדייר שלך. השתמש במצב המתאים ביותר למצבך.
  • בדרך כלל, אתה יכול להוריד טפסים אלה מאתר בית המשפט. אם לבית המשפט המקומי שלך אין אתר, עצור ליד לשכת פקידת המחוז ושאל.
  • ההודעה מספקת פרטים על העילות המשפטיות לפינוי ומספרת לשוכר מה עליהם לעשות בכדי למנוע את פינויו.
 4. 4
  הגיש את ההודעה לדייר שלך. עבור אל נכס השכירות בעצמך יחד עם עד שיגיש את ההודעה באופן אישי. אם הדייר לא נמצא, אתה יכול להשאיר את ההודעה אצל מישהו בן 14 לפחות. כאשר תעשה זאת, עליך גם לשלוח עותק מההודעה לכתובת הדייר.
  • אתה יכול גם להשיג שרת שריף, שוטר או תהליך פרטי שיגיש את ההודעה על הדייר.
  • אם אף אחד לא בבית, אתה יכול לפרסם את ההודעה במקום בולט. בדרך כלל הודעות פינוי מודבקות באמצע דלת הכניסה. כאשר תעשה זאת, עליך גם לשלוח עותק מההודעה לכתובת הדייר.
  • מדינות מסוימות עשויות לדרוש ממך לשלוח את ההודעה באמצעות דואר מאושר עם קבלת החזר מבוקשת, כך שתדע מתי הדייר קיבל את ההודעה.
לבית המשפט המקומי שלך יהיו טופסי הודעת פינוי המפורטים בסיבה הספציפית שאתה מבקש לפנות את הדייר שלך
לבית המשפט המקומי שלך יהיו טופסי הודעת פינוי המפורטים בסיבה הספציפית שאתה מבקש לפנות את הדייר שלך.

חלק 2 מתוך 3: הגשת הודעתך לבית המשפט

 1. 1
  הגישו הוכחת שירות לבית המשפט. לאחר שהשוכר קיבל את ההודעה, עליכם ליידע את בית המשפט כי קיבלו הודעה על הפרת השכירות שלהם ועל כוונתכם לפנותם. הוכחת השירות משתנה בין המדינות, אך בדרך כלל תזדקק לפחות לאחת מהאפשרויות הבאות:
  • הצהרה שנחתמה על ידי הדייר ועדך כי הדייר קיבל את ההודעה במועד שצוין
  • אישור מסירה בדואר רשום
  • אישור דיוור מסניף הדואר
  • טופס הוכחת שירות שמילא שריף, שוטר או שרת תהליכים פרטי
 2. 2
  השלם את הזימון והתלונה שלך. בתנאי שהדייר שלך לא שילם את שכר הדירה שלהם בחזרה או תיקן בעיות אחרות שהובילו להודעת הפינוי, התכונן לפנות לבית המשפט. הזימון אומר לדייר שלך שהם צריכים להיות בבית המשפט כדי לענות על הפינוי. תלונתך מציינת את העילות המשפטיות לפינוי ואת הצעדים שנקטת לפתרון הבעיה לפני הגשת הפינוי.
  • לרוב בתי המשפט יש טפסים שבהם אתה יכול להשתמש כדי לנסח את הזימון והתלונה שלך. ייתכן שתרצה גם להביא עורך דין מקומי לניסוח עבורך מסמכים אלה.
  • לאחר השלמת המסמכים שלך, קח אותם למשרד הפקיד של בית המשפט המקומי שלך יחד עם 2 צילומים. יהיה עליך לשלם דמי הגשה כדי להתחיל את תיק הפינוי, בדרך כלל כמה מאות דולרים. זה סטנדרטי לגרום לדייר לשלם את הוצאות המשפט במקרה שתזכה בתיק.
  • הפקיד יגיש חותמת על המסמכים שלך בתאריך ויחזיר לך את הצילומים. סט עותקים אחד מיועד לתיעוד שלך והשני מיועד לדייר שלך.
 3. 3
  לשרת את הדייר שלך עם הזימון והתלונה. תהליך השירות המשפטי מוודא כי לדייר שלך התראה מספקת בתביעה ויש לו זמן להגיב. לדייר שלך הזכות להגן על עצמם במקרה הפינוי.
  • סוגי השירות המקובלים משתנים בין המדינות. באופן כללי, אתה יכול להשיג שריף או שוטר שיגיש את המסמכים. אתה יכול גם לשכור חברה פרטית המשרתת תהליכים. שרתי תהליכים פרטיים יקרים יותר ומתמחים במעקב אחר אנשים שקשה למצוא אותם או שאולי מנסים להתחמק משירות.
  • ברוב המדינות, אתה יכול לגרום לכל אחד מעל גיל 18 שאינו מעורב במקרה למסור את הזימון והתלונה לדייר. הם פשוט צריכים למלא טופס הוכחת שירות.

   טיפ: יתכן שתוכלו לשלוח את הזימון והתלונה באמצעות דואר מאושר עם בקשת החזר המבוקשת. עם זאת, רוב המדינות דורשות שירות אישי לצורך זימון ותלונה.]]

 4. 4
  המתן לתגובת הדייר לתלונה. לאחר שהדייר מקבל את הזימון והתלונה שלהם יש לו פרק זמן קצר - בדרך כלל כשבועיים - להגיש תשובה בכתב בתגובה לתלונה. אם הם לא מגישים תגובה, יתכן שתוכלו לפסוק ברירת מחדל נגדם.
  • בתלונת הדייר, הם יכולים להגיש את ההגנות שלהם לפינוי או לטעון נגדכם טענות נגד. לדוגמא, הדייר יכול לטעון כי הם למעשה הלנת שכר דירה מכיוון שלא ביצעת תיקונים נחוצים ביחידתם.

  טיפ: אם הדייר שכר עורך דין, ייתכן שתרצה להעסיק גם אחד כזה, אפילו אם תכננתם בעבר לייצג את עצמכם.

 5. 5
  בקש מועד בית משפט במידת הצורך. מרבית בתי המשפט קובעים תאריך לדיון בבית המשפט כאשר אתה מגיש את זימונך ותלונתך. עם זאת, אחרים מספקים לדייר זמן לתקן את המצב לפני שמתירים לקבוע מועד בית משפט.
  • בדרך כלל, לדייר אין יותר מ- 30 יום לאחר הגשת התלונה לתיקון הבעיות שהובילו לפינוי. אם 30 הימים האלה עוברים והדייר לא עשה כלום, תוכל להתקשר למשרד הפקיד ולבקש תאריך שימוע.
  • אם תצטרך לבקש תאריך שימוע, תצטרך גם לשרת את הדייר שלך בהודעה על תאריך זה, גם אם הם לא הגיבו לתביעת הפינוי שלך בשום צורה שהיא.
בתנאי שהדייר שלך לא שילם את שכר הדירה שלהם בחזרה או תיקן בעיות אחרות שהובילו להודעת הפינוי
בתנאי שהדייר שלך לא שילם את שכר הדירה שלהם בחזרה או תיקן בעיות אחרות שהובילו להודעת הפינוי, התכונן לפנות לבית המשפט.

חלק 3 מתוך 3: השתתפות בדיון בבית המשפט

 1. 1
  אספו תיעוד הקשור לפינוי. לקראת הדיון בבית המשפט, ארגן את כל המסמכים שברשותך שקשורים לפינוי, כמו גם את השכירות בכלל. קיבץ מסמכים אלה בקטגוריות מכיוון שהם מתייחסים לעילות המשפטיות שלך לפינוי. המסמכים שתרצה להביא כוללים:
  • העתק של חוזה השכירות
  • העתקים של כל תקשורת בינך לבין הדייר
  • תמונות של נכס השכירות או השטח (אם העילה המשפטית שלך קשורה להפרת שכירות)
  • עדות לתשלומי שכירות
  • כל ההודעות ששלחתם לדייר בנוגע לפינוי
  • כל המסמכים שהגשת לבית המשפט קשורים לפינוי

  טיפ: הכינו לפחות שני עותקים מכל המסמכים שאתם מתכננים להציג בבית המשפט, כך שהשופט והדייר יוכלו להסתכל בהם כל אחד.

 2. 2
  גש לבית המשפט בתאריך בית המשפט שלך. התכנן להגיע לבית המשפט לפחות 15 דקות לפני שתוכנן הדיון שלך, כך שיהיה לך זמן לעבור את האבטחה ולמצוא את האולם המתאים. התלבש באופן מקצועי, בהתאם למעמדך כבעל בית.
  • שב בגלריה של בית המשפט וחכה שתיקרא לעניינך. כשאתם שומעים את שמכם, עמדו וציינו שאתם מוכנים להמשיך. קצין בית משפט יכוון אתכם לשולחנות בקדמת האולם.
 3. 3
  הציגו את טענתכם מדוע יש לפנות את הדייר שלכם. מאז שהבאת את התיק, השופט בדרך כלל ישמע ממך תחילה. דבר בקול רם ובבהירות והסבר את העילה המשפטית למקרה הפינוי שלך.
  • גם אם יש בינך לבין הדייר איבה אישית, שמור זאת מהצהרותיך. דנו רק בעובדות הרלוונטיות למקרה הפינוי.
  • ייתכן שהדייר אפילו לא יופיע. אם לא, תוכל לבקש מהשופט להכריע בפסק דין סופי לטובתך. אם הדייר לא שם, סביר להניח שלא תצטרך להציג את המקרה שלך.
 4. 4
  תקשיב כשהשופט מדבר עם הדייר שלך. אם הדייר שלך אכן התייצב, ככל הנראה יש לשופט כמה שאלות עבורם. אם הם מגיעים עם עורך דין, השופט רשאי שלא לשאול את הדייר דבר. במקום זאת, עורך הדין יציג עבורם את עניינו של הדייר.
  • יתכן שתאפשר לחקור גם את הדייר. אחרת, אל תדבר כלל עם הדייר. הפנה את כל הצהרותיך לשופט.
  • כאשר הדייר מדבר, הימנע מלצעק או להפריע, גם אם אתה מאמין שהדייר אינו דובר אמת. תהיה לך הזדמנות לומר משהו כשיסיימו.
 5. 5
  גלה את החלטת השופט. לאחר שהדייר שלך הציג את הגנתם, סביר להניח שהשופט ישאל אותך אם יש לך משהו שתרצה להוסיף. לאחר מכן הם יידעו אותך אם תוכל להמשיך בפינוי.
  • אם הדייר שלך יפונה, השופט יוציא צו שייתן להם פרק זמן מוגדר לעזוב. זמן זה משתנה בהתאם לחוקים במדינתך. עם זאת, זה בדרך כלל לפחות שבוע ועשוי לארוך 30 יום.
 6. 6
  צרו קשר עם מחלקת השריף אם הדייר לא יעבור דירה. אין לך זכות להוציא את הדייר בכוח מהנכס עד למועד האחרון בהוראת השופט. עם זאת, אם הדייר עדיין לא עבר דירה לאחר תאריך זה, אתה יכול להתקשר למחלקת השריף כדי להסיר אותם מהנכס.
  • אם הם לא יעברו מהנכס להשכרה עד המועד האחרון בצו הפינוי, הם נחשבים כגורמים על הרכוש שלך.
  • יתכן שתצטרך לחזור לבית המשפט כדי לקבל כתב לפני שתוכל להשתמש במחלקת השריף לאכיפת הצו. כתב הוא מסמך שהונפק על ידי שופט המעניק לך את הסמכות החוקית לאכוף צו בית משפט.
עליך להגיש הודעת פינוי זו לבית המשפט כדי ליידע אותם כי לדייר הייתה הזדמנות זו לפתור את העניין וסירב
בדרך כלל, עליך להגיש הודעת פינוי זו לבית המשפט כדי ליידע אותם כי לדייר הייתה הזדמנות זו לפתור את העניין וסירב.

טיפים

 • הכיר את חוק המשכיר / הדייר במדינתך, כמו גם כל פקודות מקומיות. אלה משתנים מאוד בכל רחבי הארץ. רבי עמותות עסקים קטנים ו עמותות משכירות מציעות סדנות זה ילמד אותך את היסודות.

אזהרות

 • מאמר זה מכסה כיצד להגיש הודעת פינוי בארה"ב. אם אתה שוכר נכס במדינה אחרת, התהליך עשוי להיות שונה. התייעץ עם עורך דין מקומי המתמחה בדיני בעלים / דיירים.
 • לא משנה כמה אתה כועס או מתוסכל, אל תשתמש ב"פינוי עזרה עצמית "ונסה לזרוק את הדייר בעצמך, להחליף מנעולים או לעשות כל דבר ברכוש האישי שלהם. אתה עלול להתמודד עם אישומים פליליים.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail