איך להחליף כסף ישן?

כדי להחליף את הכסף הישן שלך, נסה לקחת אותו לבנק שלך. הם אמורים להיות מסוגלים להחליף מזומנים שנפגעו או הושמדו כל עוד זה בתקופת התפוגה. כדי לחסוך לך זמן, חפש באינטרנט כדי לראות אם המזומנים שלך עברו את תאריך התפוגה לתמורה. אתה יכול גם להתקשר לבנק מבעוד מועד כדי לראות אם הם יחליפו את המזומנים שלך. אם המטבע עבר את המועד האחרון, יתכן שלא תוכל להחליף אותו בשום מקום. עם זאת, חפש ב- eBay כדי לראות אם אנשים קונים אותו. לפעמים אספנים יקנו מטבע ישן. לקבלת טיפים נוספים מאת מחברנו הפיננסי, כולל כיצד לבדוק את שווי המטבע הישן מאוד, המשך לקרוא!

לימוד כיצד להחליף כסף ישן יעזור לך להחליף את המטבע השחוק שלך או במזומן שניתן להשתמש בו
לימוד כיצד להחליף כסף ישן יעזור לך להחליף את המטבע השחוק שלך או במזומן שניתן להשתמש בו.

החלפת מטבע ישן עשויה להיות נחוצה מכמה סיבות. אם המטבע שלך ישן ופגום, ייתכן שתרצה להחליף מטבע זה במטבע חדש ושמיש יותר. אתה יכול גם להיות בעל שטרות ומטבעות שמקורם במטבעות שהופסקו כעת (כמו לירה האיטלקית, למשל). לימוד כיצד להחליף כסף ישן יעזור לך להחליף את המטבע השחוק שלך או במזומן שניתן להשתמש בו.

שיטה 1 מתוך 4: החלפת מטבע מושחת

 1. 1
  להבין את המושג מטבע מושחת. אם אתה הבעלים של מטבע אמריקאי שנפגע קשות, ישנן שתי דרכים בסיסיות להחליף את המטבע. השיטה הנכונה תלויה בשאלה אם המטבע נחשב "מושחת" או לא.
  • מטבע מום מוגדר ככל מטבע שניזוק עד כדי קושי לקבוע את ערך המטבע, או אם לפחות מחצית מהמטבע אינו קיים.
  • לדוגמא, אם יש לך שטר שנפגע עד כדי כך שנשאר רק 25% מהשטר, הוא ייחשב למום.
  • מאפייני אבטחה חסרים או פגומים מהווים גם כן שטר מום.
  • השחתה נגרמת בדרך כלל על ידי שריפה, מים, כימיקלים, קבורה או נזק לבעלי חיים / חרקים.
 2. 2
  היכונו לפדיון שטרות מושחתים. אם החשבון שלך מושחת, הדרך היחידה לממש את המטבע היא הגשת תביעת החזר למשרד לתקני מטבע במסגרת לשכת החריטה וההדפסה. הלשכה תשתמש במומחים מאומנים כדי לקבוע אם המטבע תקף לפני ביצוע מימוש כלשהו.
  • עליך לשלוח בדואר או למסור באופן אישי את המטבע המושחת ללשכת התחריט וההדפסה. כשאתה מגיש את המטבע, עליך לכלול אות פשוטה המציינת את הערך המשוער של המטבע, את פרטי יצירת הקשר שלך ואיך המטבע נפגע.
  • עם הגשתך, עליך לכלול גם את חשבון הבנק ומספר הניתוב שלך אם ברצונך לקבל החזר באמצעות הפקדה ישירה. אם תבחר לקבל החזר באמצעות המחאה, ציין את כתובת הדואר שלך ואת פרטי מקבל התשלום.
 3. 3
  שלח או שלח את המטבע המושחת. לאחר שהכנתם את מכתבכם, עליכם לשלוח את המטבע בדואר. דיוור מטבע מושחת כרוך בדואג לנקוט בהליכים להפחתת הסיכוי לנזק נוסף.
  • אם המטבע עשוי להתפרק, ארז אותו בעדינות מכותנה והניח את החבילה בכלי מאובטח.
  • אם המטבע היה שטוח כשהוא מושחת, אל תנסה לגלגל או לשנות את המטבע בדרך כלשהי כדי לשמור עליו.
  • אם המטבע היה בסבב, אל תנסה לפרוש אותו, ופשוט לשלוח אותו או לשלוח אותו כמו שהוא.
  • שלחו את החבילה שלכם אל: הלשכה לחריטה והדפסה, MCD / OFM, חדר 344A, ת.ד 37048, וושינגטון הבירה 20013.
  • אם אתה באזור וושינגטון די.סי., תוכל להעביר את הגשתך ל: הלשכה לחריטה והדפסה, MCD / OFM, רחוב 344A, רחובות 14 ו- C SW, וושינגטון הבירה 20228
  • התביעות נמשכות בדרך כלל בין 6 ל -36 חודשים לעיבוד מלא של התביעות.
היכן אוכל להחליף כסף זר ישן
היכן אוכל להחליף כסף זר ישן?

שיטה 2 מתוך 4: החלפת מטבע פגום

 1. 1
  להבין את ההבדל בין מטבע פגום למום. כל שטר שהוא בבירור יותר ממחצית השטר המקורי ואינו דורש הכשרה מיוחדת לקביעת ערכו נחשב לפגום.
  • שטרות פגומים כוללים בדרך כלל שטרות מלוכלכים, שחוקים, קרועים מעט או משוננים.
  • ניתן להמיר חשבונות אלה פשוט בבנק המקומי שלך.
 2. 2
  ודא שהמטבע שאתה מחליף תקף. באירופה זו בדרך כלל לא בעיה. עם זאת, במקומות אחרים חשוב לוודא שהמטבע עדיין מתקבל כמכרז חוקי או ניתן להחלפה.
  • בדרך כלל ניתן לקבוע זאת על ידי חיפוש מקוון אחר שם המטבע, או על ידי התקשרות לבנק ושאלה.
 3. 3
  בדוק ערכים אם מדובר במטבע ישן מאוד. זה עשוי להיות שווה יותר מערך נקוב. ישנם כמה הערות ששוות יותר לאספנים מאשר הערך הנקוב. לדוגמא, כסף מגובה שטרות של דולר אחד מארה"ב בדרך כלל נמכר במחיר של יותר מ- 0,70 € במצב הגון. אם זה המקרה, עליך תמיד לאשר את ערכו.
  • אם לדעתך המטבע שלך ישן ועשוי להיות בעל ערך, בדוק אתרים שמפרסמים ערכים על ידי חיפוש "ערכי מטבע אספנות". זה יספק רשימת מדריכי מחירים.
  • Papermoneyguide.com או coinquest.com יכולים להיות משאבי התחלה טובים.
  • חשוב לקחת בחשבון לפני פשוט להחליף את המטבע בבנק. אם יש לך מטבע מתחילת המאה העשרים, למשל, הוא עשוי להיות שווה יותר מהערך הנקוב ולכן כדאי לאשר את שוויו לפני ההחלפה.
  • ככלל, ככל שמטבע ישן יותר, כך הוא יכול להיות בעל ערך רב יותר.
 4. 4
  התקשר סביב כדי למצוא בנק מקומי שיכול להחליף מטבע. בנקים מסוימים רק יחליפו ללבוש, קרוע או מטבע במצב גרוע עבור לקוחותיהם. בנקים אחרים מוכנים לעשות זאת עבור כל אחד. זה כנראה רעיון טוב להתקשר לסניף כדי לבדוק אם אתה פונה לבנק שאין לך חשבון.
 5. 5
  המרת מטבע שחוק בבנק מקומי. מטבע שעדיין תקף, אך פשוט שחוק, קרוע או במצב גרוע אחרת ניתן להחליף בבנק. הפקד את הכסף לכל חשבון, ויחסי הבנק עם הבנק המרכזי ושירות ההטבעה בארצם יבטיחו שהוא מוחלף למטבע חדש. אתה יכול גם פשוט לבקש להחליף אותו מבלי להפקיד אותו.
כיצד אוכל להחליף מטבע אמריקאי ישן במאוריציוס
כיצד אוכל להחליף מטבע אמריקאי ישן במאוריציוס?

שיטה 3 מתוך 4: החלפת מטבע שהועבר בהדרגה

 1. 1
  גלה אם המטבע עדיין ניתן להחלפה. לפעמים ממשלה חדשה או בנק מרכזי משתלטים ומסלקים מטבע ישן. פעמים אחרות, מיזוג עם מטבע אחר מחליף אחר. הדוגמה הנפוצה ביותר לזו האחרונה היא היורו המחליף פרנקים, לירה, מארק גרמני ומטבעות אירופיים אחרים.
  • מרבית המדינות שהגיעו ליורו קבעו תאריך סופי להחלפת מטבע ישן. עבור המדינות הראשונות שביצעו את השינוי, כמו צרפת וגרמניה, המועד האחרון היה בשנת 2012. המשמעות היא שאחרי נקודה זו, פרנקים ישנים הם פשוט נייר ללא ערך להחלפה.
 2. 2
  אתר בנק כדי לבצע את ההחלפה. אם אתה נמצא במדינת המטבע של המטבע, לא צריך להיות קשה להחליף את המטבע הישן במטבע חדש. בצע את אותם השלבים בשיטה 1 בשלב זה. עם זאת, אם אינך נמצא במדינת המטבע של המטבע, תצטרך להתקשר לבנקים כדי לבדוק אם הם יכולים לבצע את ההחלפה.
 3. 3
  בדוק בבנקים השונים את שער החליפין והעמלות הנמוכים ביותר. אם אתה מחליף מטבע זה מחוץ לארץ הבית, מצא את שער החליפין הטוב ביותר ובדוק את העמלות. מכיוון שמעט מוסדות פיננסיים יעמדו על השטרות החדשים, לעתים קרובות בנק ידרוש ממך להחליף את הכסף לדולרים או למטבע משותף. כל מוסד ישתמש בשער חליפין שונה מעט אז התקשרו למצוא את המוסד הטוב ביותר.
 4. 4
  החלף את הכסף. תהליך החליפין בפועל הוא מאוד פשוט. הבנק פשוט יקבל את השטרות הישנים שלך וימפיק חדשים. אם אתה מחליף מטבע זר לדולרים, הבנק צריך לספק גם קבלה הכוללת את שער החליפין ששימש וכל העמלות.
כדי להחליף את הכסף הישן שלך
כדי להחליף את הכסף הישן שלך, נסה לקחת אותו לבנק שלך.

שיטה 4 מתוך 4: שימוש בגישות אחרות לשינוי מטבע

 1. 1
  מצא סוחר צד שלישי או שירות המרת מטבע. מחליפי כספים של צד שלישי יכולים לעיתים קרובות לטפל בהערות שחלק מהבנקים לא יקבלו להמרה. בנקים לפעמים לא יקבלו כסף ממדינה שלא מבקרים בה לעתים קרובות. פעמים אחרות, הם לא יעסקו בשינוי מטבע שפג תוקפו למטבע חדש.
 2. 2
  קנה את המחיר הטוב ביותר ואת העמלות הנמוכות ביותר בשירות צד שלישי. כל סוחר והמרת מטבע ירוויחו כסף על הפריסה. זה ההבדל בין מה שהם משלמים עבור מטבע לבין מה שהם מוכרים אותו. מכיוון שההבדלים דרמטיים לפעמים, חפש את התעריף הטוב ביותר ואת העמלות הנמוכות ביותר על ידי התקשרות ורישום התעריפים של עוסקים שונים. אל תשכח לשאול לגבי עמלות נוספות.
  • סוחר אמור להיות מסוגל לצטט לך שער חליפין המבוסס על מחיר הספוט של אותו מטבע. זכור ששווקי המטבעות זזים כך שהשיעור היום אינו בהכרח השיעור מחר.
 3. 3
  החלף מטבע אירופי ישן באמצעות שירות צד שלישי. אם אינך יכול להגיע לבנק במדינה המנפיקה, תוכל ליצור קשר עם חברת צד ג 'המטפלת במימוש מטבע. אמנם אם אתה מחזיק בפרנקים ישנים אין לך מזל, ליטא ליטא למשל עדיין ניתנת להמרה ליורו. חברות כמו Travelex מתמחות בשינוי מטבעות.
  • קיימות מספר חברות מסוג זה המספקות פדיון עבור מטבע שלא עבר. חברות אלה עובדות על ידי קניית כסף ישן מלקוחות בשיעור נמוך והחלפתם בכמויות גדולות עם בנקים לאומיים. ועדת המטבע היא חברה כזו.
  • שימוש בשירות מסוג זה יספק תעריף נמוך יותר עבור החליפין שלך, אך עשוי להיות האופציה היחידה שלך לאחר חלוף המועד להחלפת הממשלה.
 4. 4
  התמודד עם מטבע שפג תוקפו. אם המטבע עבר את המועד האחרון שלו, ייתכן שלא תהיה אפשרות להמרה. לפעמים לאספנים יכול להיות עניין אם זה נדיר, אחרת ייתכן שיהיה לך מעט נייר מעוטר יפה. בדוק ב- eBay אם יש לו ערך למישהו.

טיפים

 • אם הכסף שלך ישן מאוד, כדאי לך לוודא שאין לו ערך רב יותר כפריט אספן לפני שתנסה להחליף אותו.

אזהרות

 • לפני שתנסה להחליף כסף ישן באמצעות חברה פרטית, בדוק את החברה ביסודיות. זה יכול לעזור לך להימנע מהונאה פוטנציאלית.

שאלות ותשובות

 • יש לי שטר של 7,50 אירו ו -15 אירו משנת 1934. כמה הם שווים?
  כל עוד אין להם סמל כוכב בסוף המספר הסידורי ואינם במצב מושלם, הם יהיו שווים את הערך הנקוב שלהם רק 10 או 20 דולר.
 • כיצד אוכל להמיר דולר ארה"ב מושחת בפיליפינים?
  ניתן לשלוח אותו בדואר הלשכה לחריטה והדפסה באירופה. כלול את שמך, כתובת ומספר הטלפון שלך - הם ישלחו לך צ'ק בדולר ארה"ב ותצטרך להפקיד את הצ'ק בבנק המקומי שלך בפיליפינים.
 • יש לי הרבה מטבעות זרים מכמה מדינות שונות. האם אוכל להשיג כסף עבורם?
  זה תלוי מה המטבעות ואם הם משהו שאתה הולך למכור או להחליף. אתה יכול להשיג כסף עבורם אבל זה תלוי כמה כסף אתה רוצה עבורם ואיך אתה רוצה לבצע את העסקה שלך.
 • בכמה יוחלף שטר של 2 ראנד?
  שערי החליפין של המטבע משתנים ללא הרף. ראה תעריפים עכשוויים בכל אתר חליפין, כגון XE.com, oanda.com, או travelex.com.
 • היכן אוכל להחליף כסף זר ישן?
  התחל בבנק המקומי שלך. אבל אם הוא מספיק ישן בעל ערך אספן, פנה לסוחר מטבעות. חפש את העדה בחיפוש באינטרנט וערוך מחקר.
 • היכן אוכל להמיר דולרים קנדיים בפיליפינים?
  בדרך כלל ניתן להמיר כסף בשדה התעופה או בבנקים מסוימים.
 • האם אוכל לשנות את 5000 הריאלים האיראניים הישנים לפזו פיליפיני?
  למרבה הצער אתה לא יכול, אלא אם כן אתה מדבר עם אספן עתיק, אבל הם יעלו הרבה יותר ממה שהם שווים.
שאלות ללא מענה
 • כמה אקבל להחליף שטר R5 דרום אפריקאי ישן?
 • איך אוכל לדעת אם הכסף הישן שלי שווה משהו?
 • היכן וכיצד אוכל להחליף שטרות ישנים של 100 דולר תמורת שטרות חדשים שנמצאים במחזור?
 • היכן אוכל להחליף מטבע אירופי שהודפס לפני 1980?
 • כיצד אוכל להחליף מטבע אמריקאי ישן במאוריציוס?

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail