כיצד להשתמש ביועץ רובו?

אם יועץ רובו אכן לוקח קיצוץ בעמלות
אם יועץ רובו אכן לוקח קיצוץ בעמלות, בדקו כמה הכסף שלכם יועבר לחברה שמוכרת את היועץ הרובו.

אם עולם ההשקעות חדש עבורך, או אם מתכנן פיננסי נמצא מחוץ לתקציב שלך, אין צורך להיכנס לפאניקה. יועץ רובו יכול להיות חלופה קלה לשימוש וזולה למתכננים פיננסיים מסורתיים. יועץ רובו הוא מערכת ייעוץ פיננסי ממוחשבת שמנהלת את ההשקעות שלך עבורך. ישנם סוגים שונים של יועצים לבחירה בהתאם לגורמים כמו הצרכים האישיים שלך, הגיל וההכנסה שלך. לאחר שתבחר יועץ, תזין את המידע שלך למערכת ותראה את הכספים שלך גדלים עם הזמן.

חלק 1 מתוך 3: בחירת יועץ רובו

 1. 1
  לכו ליועץ רובו למשקיעים צעירים. אם אתה בצד הצעיר ורק התחלת בתהליך השקעת הכסף שלך, עבור אל יועץ רובו המיועד למשקיעים צעירים יותר. חפש תיקים הגיוניים אם אתה רק מתחיל ויש לך הרבה זמן לתת לכסף שלך לגדול.
  • מכיוון שאולי לא חסך לך הרבה כסף בגיל צעיר, חפש יועץ רובו עם עמלת מינימום נמוכה או ללא עמלת מינימום. יועצים כמו שיפור ו- Wealthfront גובים עמלות נמוכות ואילו ל- TradeKing יועצים אין תשלום מינימלי עבור השנה הראשונה.
  • חפש יועצים המדגישים את השקעת כספך במניות. אם אתה עדיין בשנות העשרים לחייך, יש לממון שלך הרבה זמן לצמוח לאורך זמן. לכן, יועץ רובו צריך להשקיע את כספך במניות כפי שהם יעריכו בערכם.
 2. 2
  בחר את היועץ הנכון לבניית עושר בשלב מאוחר יותר בחיים. אם אתה בגיל העמידה ומעלה, זה משפיע על סוג היועץ הרובו שעובד בשבילך. אם יש לך חשבונות מס רבים, IRA ו- 401,000, חפש יועץ רובו שיתאים לצרכים שלך.
  • חפש יועצי רובו שעובדים עם חברות תיווך, כמו TigFit, Fidelity ו- Schwab. יועצים כאלה מנתחים את ההשקעות הקיימות שלך ומציעים הצעות על בסיס העברת כסף.
  • כדאי גם לחפש יועצים בתשלום נמוך כדי להימנע משיכת כסף מההשקעות הקיימות.
 3. 3
  וודאו ששירותי יועץ הרובו תואמים את הצרכים שלכם. יועצי רובו לא מתאימים לכולם. וודא שיועץ רובו יענה בפועל על צרכיך. יועצי רובו נוטים להיות האופציה הטובה ביותר אם אתם מחפשים ייעוץ בנושא השקעה וניהול השקעות. דברים כמו תכנון עזבון או ניהול אופציות לחברה עשויים לדרוש ייעוץ אישי.
  זה משפיע על סוג היועץ הרובו שעובד בשבילך
  אם אתה בגיל העמידה ומעלה, זה משפיע על סוג היועץ הרובו שעובד בשבילך.
 4. 4
  בדוק את העמלות. חברות יועצות רובו צריכות להציע פירוט של השירותים הספציפיים שכל תשלום מספק. אתה לא צריך להשקיע בחברת ייעוץ רובו שאינה מקדימה את הסיבות לשכר הטרחה שלהם. באופן אידיאלי, יועץ רובו אמור לספק מגוון רחב של שירותים עבור כספכם. חפש שירותים כמו ייעוץ השקעות, ייעוץ לתכנון פיננסי וקציר הפסדי מס כדי לוודא שאתה מקבל את שווי הכסף שלך.
  • כמו כן, שים לב האם יועץ גובה עמלה בגין קנייה ומכירה של כספיך. אם יועץ רובו אכן לוקח קיצוץ בעמלות, בדקו כמה הכסף שלכם יועבר לחברה שמוכרת את היועץ הרובו.
 5. 5
  וודא שהמידע שלך מאובטח. יועצי הרובו רגישים להפרות נתונים, ולכן עליהם להציע סוג כלשהו של אמצעי הגנה עבור כספכם. וודא כי יועץ הרובו שבו אתה משתמש מספק תוכנית שקופה להגנה על נתונים אישיים. שאל על הגנת נתונים וכל ביטוח שהחברה מעניקה במקרה של הפרת נתונים.
  • חלק מיועצי הרובו עשויים למסור את המידע שלך לצדדים שלישיים. הקפד לבדוק אם המידע שלך ישותף עם צד שלישי. בדרך כלל מומלץ להימנע מיועצים המשתפים מידע על לקוחות.
 6. 6
  בחר יועץ המציע תמיכה מאנשי מקצוע. יועצי רובו יכולים להיות חלופות מועילות ומשתלמות עבור אלה שאינם יכולים להרשות לעצמם מתכנן פיננסי רגיל. עם זאת, אם אתה לא משקיע חדש, הייעוץ שאתה מקבל מיועץ הרובו שלך עשוי להיות קשה להבנה. מיטב יועצי הרובו יספקו מידה מסוימת של תמיכה מקצועית מבני אדם. בחר יועץ רובו שיש לו מספר שאליו אתה יכול להתקשר כדי לדון בכל שאלה שיש לך עם מתכנן פיננסי בפועל.

חלק 2 מתוך 3: הגדרת יועץ הרובו שלך

 1. 1
  מלאו שאלון קצר. כדי להתחיל להשתמש ביועץ הרובו שלך, תתבקש למלא שאלון קצר באינטרנט. היועץ אמור לעזור לך לעבור בשאלון ולהסביר לך כל שאלה. אתה צריך לקבל פרטים על הרקע הפיננסי שלך, כגון פרטי הבנק שלך, סך הנכסים וכל ההלוואות שיש לך לפני שתסקר. ככל שתמסור מידע מדויק יותר, כך יועץ הרובו יכול להשקיע את כספך טוב יותר.
  • יתכן שאתה לא מבין את כל השאלות, במיוחד אם אתה חדש בהשקעות. אם יועץ הרובו שלך מספק תמיכה מקצועית, התקשר למספר שסופק כדי לשאול שאלות כדי לוודא שאתה ממלא את השאלון בצורה מדויקת.
 2. 2
  הכנס את ההפקדה המינימלית שלך. אם נדרש פיקדון מינימלי, עליך להכניס סכום זה לאחר מילוי הסקר. בדרך זו, יועץ הרובו יכול לעבור ממתן עצות לניהול הכספים שלך בפועל. אם יועץ הרובו שלך אינו דורש פיקדון מינימלי, אתה יכול לבחור כמה כסף נוח לך להשקיע בינתיים.
  חפש יועץ רובו שיתאים לצרכים שלך
  אם יש לך חשבונות מס רבים, IRA ו- 401,000, חפש יועץ רובו שיתאים לצרכים שלך.
 3. 3
  השתמש במערכת אוטומטית לגישה מעשית. אם אתה רוצה שהיועץ שלך יבצע עבורך את כל ניהול הכסף שלך, אתה יכול לבחור מערכת אוטומטית. יועץ הרובו שלך יקבל החלטות השקעה על סמך חישובי מחשב והערכות גורמים כמו סיכון לעומת תגמול.
  • אם אתה לא חדש בהשקעות, מומלץ לחפש כמה שיותר עצות לפני שאתה משקיע את הכסף שלך במקום להסתמך לחלוטין על מחשב. מערכות אוטומטיות פועלות בצורה הטובה ביותר עבור משקיעים מנוסים יותר.
 4. 4
  השתמש במכונה אוטומטית למחצה כדי לפקוח עין על הכסף שלך. אתה יכול גם לבחור מערכת אוטומטית למחצה, בה אתה בוחר באילו ייעוץ והשקעות ברצונך לבצע ואילו ברצונך להעביר. יועצים אוטומטיים למחצה מספקים לעיתים קרובות ייעוץ של מתכננים פיננסיים מקצועיים בנוסף לסיוע שנוצר במחשבים.
  • לא כל יועצי הרובו מציעים שירותים שאינם אוטומטיים. אם אתה מעדיף ייעוץ אישי בנוסף להצעות שנוצרו על ידי מחשבים, זה יכול להיות מהלך טוב לעבור ליועץ רובו אחר.
 5. 5
  עיין במדיניות הנוגעת לעמלות. לאחר שהשקעת את כספך, תן לעיון במדיניות שכר הטרחה של יועץ הרובו. אמנם עליך לעשות זאת לפני בחירת יועץ, אך מומלץ לבדוק את המדיניות לאחר השקעת כספיך. בדרך זו, תוכלו לתכנן עמלות בהתאם ולהיות מודעים לכמה מההשקעות שלכם מגיעות אליכם וכמה משמשות לתשלום דמי יועץ רובו.

חלק 3 מתוך 3: שימוש נבון ביועץ הרובו שלך

 1. 1
  אל תסמוך על יועצי רובו במשבר. ליועצי הרובו יש חסרונות. מכיוון שהייעוץ הוא אוטומטי ונוצר מחשב, לעתים קרובות יועצים אינם מתחשבים בלא צפוי. במהלך משבר שעלול להטות את כספיך, חפש עזרה מקצועית בכדי להבין כיצד לטפל בכספיך במקום לפנות לייעוץ אוטומטי.
  • לדוגמא, אם פתאום אתה נכנס לכסף עקב מותו הבלתי צפוי של קרוב משפחה, יתכן ויועץ רובו לא יהיה מצויד לטפל בהכנסה הנובעת מכך. עדיף לדבר עם מתכנן פיננסי כדי להבין מה לעשות עם ירושה פתאומית.
 2. 2
  פנה לייעוץ מקצועי אם אתה נתקל במידע מבלבל. אולי לא תמיד אתה מבין מה קורה עם הכסף שלך, במיוחד אם מעולם לא השקעת בעבר. אם אינך בטוח אם לבצע השקעה או רכישה שהציע יועץ הרובו שלך, או אם אתה מבולבל מההשקעה האוטומטית שהוא מבצע, שוחח עם איש מקצוע. אם יועץ הרובו שלך מציע סיוע מקצועי, פנה לייעוץ שם. אם לא, קיים פגישה עם יועץ פיננסי כדי לנקות בלבול כלשהו.
  הייעוץ שאתה מקבל מיועץ הרובו שלך עשוי להיות קשה להבנה
  עם זאת, אם אתה לא משקיע חדש, הייעוץ שאתה מקבל מיועץ הרובו שלך עשוי להיות קשה להבנה.
 3. 3
  שים לב להודעות שאתה מקבל מהיועץ שלך. גם אם אתה משתמש במערכת אוטומטית לחלוטין, אל תהיה פסיבי בעת שימוש ביועץ רובו. יועצי רובו ירכשו וימכרו עבורכם כספים באופן קבוע ויאזנו מחדש את תיק ההשקעות שלכם על בסיס האחזקות העולות ויורדות בערכן. היכנסו באופן קבוע ליועציכם וקראו את כל העדכונים שאתם מקבלים כדי לוודא שהיועץ אכן מרוויח לכם כסף.
  • זכרו, אם תהליך כלשהו של מערכת הייעוץ של רובו מבלבל אתכם, תוכלו לפנות לסיוע מקצועי.
 4. 4
  בצע התאמות ידניות לפי הצורך. יתכן שתצטרך לבצע התאמות ידנית אם אינך מרגיש בנוח עם השקעות שיועץ הרובו שלך מבצע. אם אתה מוצא את עצמך מפסיד כסף, בדוק את הרכישות והעסקאות שביצע יועץ הרובו שלך. אם מניות או קרנות מסוימות מאבדות באופן עקבי כסף, ייתכן שתרצה לשלוף את הכסף שלך מהזירות האלה.
  • תמיד מומלץ להתייעץ עם מתכנן פיננסי. רק בגלל שמניה או קרן מאבדים כסף באופן זמני, אין פירוש הדבר שמדובר בהשקעה גרועה לטווח הארוך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail