כיצד להגיש בקשה לסיוע משפטי?

לרוב נותני הסיוע המשפטי יש טופס מקוון שתוכל למלא כדי להגיש בקשה לסיוע משפטי
לרוב נותני הסיוע המשפטי יש טופס מקוון שתוכל למלא כדי להגיש בקשה לסיוע משפטי.

אם אתה מואשם בעבירה, יש לך זכות לעורך דין. אם אינך יכול להרשות לעצמך כזה, בית המשפט ימנה לך סניגור ציבורי ללא עלות. עם זאת, אין זכות כזו בבית משפט אזרחי. לשם נכנס סיוע משפטי. אם אתה נתקל בעניין משפטי וזקוק לסיוע של עורך דין, יתכן שסייע הסיוע המשפטי המקומי יוכל לעזור לך. תלוי בסוג התביעה שאתה מעורב בה, ייתכן שתוכל להיעזר בארגונים אחרים ללא מטרות רווח.

חלק 1 מתוך 3: איתור נותני סיוע משפטי

 1. 1
  קבל תשובות בחינם לשאלות משפטיות בסיסיות מטעם לשכת עורכי הדין האירופית (ABA). לפעמים אתה לא בהכרח צריך עורך דין שייצג אותך, אבל אתה זקוק לעזרה מסוימת בעניין משפטי שאתה מטפל בעצמך. תוכלו לשאול שאלות באתר ABA ועורך דין מורשה ייתן לכם תשובה.
  • לקבלת תשובות משפטיות בחינם, עבור אל https://abafreelegalanswers.org/ ובחר את המדינה שלך מהתפריט הנפתח.
  • עורך הדין העונה לשאלתך יכול גם להודיע לך אם ימליצו לך לקבל עורך דין שייצג אותך. הם אפילו יוכלו להפנות אותך לספק סיוע משפטי שבו תוכל לקבל קצת עזרה.

  אזהרה: עורך הדין העונה לשאלתך אינו עורך הדין שלך ואינו מייצג אותך. כל פרט אישי שמסרת בשאלתך לא יכול להיות מכוסה על ידי הרשאת עורך דין ולקוח, אז היזהר ממה שאתה חושף.

 2. 2
  התייעץ עם תאגיד השירותים המשפטיים (LSC). ה- LSC הוא ארגון ללא מטרות רווח שהוקם על ידי הקונגרס במטרה לספק סיוע משפטי בחינם ובעלות מוזלת לאנשים בעלי הכנסה נמוכה עם תיקים בבית משפט אזרחי. סוגי התיקים הספציפיים שהם משתנים משתנים בהתאם למיקום. נכון לשנת 2019, ישנם 134 משרדי LSC ברחבי הארץ.
 3. 3
  נסה לפתור אם אתה חושב להגיש בקשה לפשיטת רגל. עורכי דין לפשיטת רגל גובים לעיתים קרובות שכר טרחה של אלפי דולרים. עם זאת, אם אתה במצב פיננסי להגיש בקשה לפשיטת רגל, סביר להניח שאין לך סוג כזה של כסף. Upsolve עוזר לך למלא את טפסי בית המשפט לפשיטת רגל ולהגיש אותם לבד.
  • עבור אל https://upsolve.org/ ולחץ על הכפתור הכחול שאומר "האם פשיטת רגל מתאימה לי?" ישאלו אותך כמה שאלות קצרות שיכולות לעזור לך לקבוע אם עליך להגיש בקשה לפשיטת רגל והאם Upsolve יכולה לעזור לך.
  אם אתה נתקל בעניין משפטי וזקוק לעזרת עורך דין
  אם אתה נתקל בעניין משפטי וזקוק לעזרת עורך דין, יתכן שסייע הסיוע המשפטי המקומי יוכל לעזור לך.
 4. 4
  חפש עורכי דין מתנדבים דרך ABA. בנוסף לעורכי דין העובדים במשרה מלאה אצל נותני סיוע משפטי, ישנם גם עורכי דין שמתנדבים חלק מזמנם לייצג לקוחות בעלי הכנסה נמוכה. בחלק מהמדינות, עורכי הדין נדרשים להשלים מספר מינימלי של שעות התנדבות מדי שנה. באתר ABA יש מדריך שיכול לעזור לכם לחבר אתכם לתוכנית "פרו בונו" במדינתכם שמארגנת עורכי דין מתנדבים.
 5. 5
  נסה ארגונים ללא מטרות רווח המסייעים לקבוצות ספציפיות. ישנם ארגונים ללא מטרות רווח ברחבי הארץ המעניקים סיוע משפטי בחינם לחברי קבוצות בהן הם תומכים. חשוב על זהותך ועל הקבוצות שאתה חלק מהם. לעתים קרובות, סיוע זה אינו תלוי הכנסה, כך שאם יש לך יותר מדי הכנסה כדי לזכות בסיוע משפטי אחר, ייתכן שתוכל עדיין לקבל עזרה באמצעות אחד מהארגונים הללו.
  • אם אתה מעורב בהליכי הגירה ואתה זקוק לעורך דין, עבור אל https://justice.gov/eoir/list-pro-bono-legal-service-providers ולחץ על שם המדינה בה אתה גר כיום כדי למצוא עורכי דין להגירה. שייצג אתכם בחינם.
  • אם אתה ותיק מהשירותים החמושים, מצא עזרה משפטית בחינם בכתובת https://va.gov/ogc/legalservices.asp.
  • הרשת הלאומית לזכויות מוגבלות מעניקה גם סיוע משפטי בחינם לאנשים עם מוגבלות. עבור אל https://ndrn.org/about/ndrn-member-agencies/ ובחר את המדינה שלך מהתפריט הנפתח כדי למצוא משרד בקרבתך.
  • ישנם גם ארגונים המספקים סיוע משפטי חינם לנשים, LGBTQ + ולאנשים צבעוניים. בדרך כלל ארגונים אלה נוקטים מקרי אפליה.
 6. 6
  גלה אודות מרפאות אם אתה גר ליד בית ספר למשפטים. בבתי ספר למשפטים מרפאות משפטיות המאוישות על ידי עורכי דין מפקחים המעניקים לסטודנטים למשפטים את האפשרות לקבל ניסיון מעשי בתיקים משפטיים. מרפאות אלו מציעות בדרך כלל את שירותיהן ללא תשלום.
  • מרבית המרפאות לבתי משפט למשפטים נוקטות רק במקרים מסוימים של משפט, כגון דיני משפחה או דיני משכירים / דיירים.
  • אם אתה עצבני לגבי סטודנט למשפטים שמטפל בתיק שלך, אל תהיה. פרופסורים למשפטים ועורכי דין מפקחים נמצאים שם כדי לוודא שהמרפאה מספקת ייצוג יעיל.

חלק 2 מתוך 3: הגשת בקשה

 1. 1
  היכנס לאתר של הסיוע המשפטי שבחרת. לרוב נותני הסיוע המשפטי יש טופס מקוון שתוכל למלא כדי להגיש בקשה לסיוע משפטי. היישום הוא בדרך כלל רק הצעד הראשון מבין רבים לפני שתופנה לעורך דין שיוכל לסייע לך.
  • לספקי סיוע משפטי שונים יש כללים שונים לגבי מי זכאי לסיוע משפטי בחינם ולסוג התיקים שהם נוקטים.
  • מרבית נותני הסיוע המשפטי אינם מייצגים לקוחות המעוניינים לתבוע מישהו תמורת כסף. במצב זה, אתה יכול בדרך כלל לגרום לעו"ד רגיל לייצג אותך במצב של מגירה, כלומר הם מקבלים תשלום באחוזים מכל פרס או הסדר שתקבל.
 2. 2
  הגש בקשה טלפונית אם אין לך מחשב מאובטח. פנייה טלפונית היא אפשרות טובה יותר אם אתה משתמש במחשב שמשותף לאחרים ואתה חושש שמישהו יידע שאתה מבקש סיוע משפטי. לספקי סיוע משפטי בדרך כלל יש מספר חינם שניתן להשתמש בו כדי להגיש בקשה לסיוע משפטי. המפעיל ישאל אותך שאלות אודותיך ועניינך וימלא את הבקשה עבורך.
  • אתה יכול למצוא את המספר חינם של משרד הסיוע המשפטי באתר האינטרנט שלהם. יכול להיות שיש גם רשימת פעולות שתוכל להשתמש בה כדי לוודא שיש לך את כל המידע הדרוש לפני שאתה מתקשר כדי שתוכל לענות על שאלות המפעיל.
  מאמר זה דן כיצד להגיש בקשה לסיוע משפטי בארה"ב
  מאמר זה דן כיצד להגיש בקשה לסיוע משפטי בארה"ב. אם אתה גר במדינה אחרת, ככל הנראה התהליך יהיה שונה.
 3. 3
  בקר במשרד באופן אישי אם אתה זקוק לעזרה מיידית. בגלל הביקוש הרב לשירותי סיוע משפטי, אם תמלא בקשה באופן מקוון, עשויים לחלוף שבועות עד שהמשרד יצור איתך קשר. אם יש לכם עניין משפטי דוחק הדורש התייחסות מיידית יותר, גשו למשרד והגישו מועמדות לשם. ספר להם על מועדים שיש לך.
  • מומלץ להתקשר מראש לפני שניגשים למשרד הסיוע המשפטי. חלקם מקבלים תוספות, אך סביר להניח שתקצרו את זמן ההמתנה אם תזמנו פגישה.

  טיפ: אם הבעיה המשפטית שלך אינה חירום, בדרך כלל עדיף לפנות דרך הטלפון ולא ללכת למשרד באופן אישי. שמור ביקורים אישיים לבעלי צרכים דחופים.

חלק 3 מתוך 3: שיחה עם עורך דין לסיוע משפטי

 1. 1
  השלם הערכת צריכה. לספקי סיוע משפטי בדרך כלל יש יותר לקוחות פוטנציאליים מאשר לעורכי דין שיכולים לנקוט בתיקים אלה. מסיבה זו, סביר להניח שתצטרך לעבור הערכת צריכה לפני שתופנה המקרה שלך לעורך דין. במהלך ההערכה תישאל שאלות על המקרה שלך, כמו גם על הכספים שלך, ביתך ומצבך האישי.
  • מרבית משרדי הסיוע המשפטי לוקחים רק לקוחות בעלי הכנסה נמוכה. יכול להיות שיש להם סף ספציפי שאינו יכול לחרוג ממנו. הם בדרך כלל מחשיבים את כל הכנסות משק הבית שלך, כלומר כל מי שחי איתך.

  טיפ: אם אינך עומד בדרישות הייצוג של אותו ספק סיוע משפטי מסוים, או אם המקרה שלך הוא סוג שהם לא לוקחים, הם עשויים להפנות אותך לארגון אחר שעשוי לסייע לך.

 2. 2
  אסוף מסמכים ומידע על המקרה שלך. במהלך הערכת הצריכה שלך, כנראה שהמפעיל יידע אותך אילו מסמכים ספציפיים תזדקק למקרה שלך. אם לא, צרו יחד כל מה שקשור למצב המשפטי העומד בפניכם. עורך הדין יעזור לך לארגן אותם.
  • לדוגמה, אם אתה זקוק לסיוע משפטי מכיוון שאתה מפונה, תזדקק לעותק של חוזה השכירות שלך, כל ההודעות שקיבלת מבעל הבית שלך, קבלות בגין דמי שכירות והעתקים של כל תקשורת שקיימת עם בעל הדירה שלך.
 3. 3
  דון בעניינך עם עורך הדין. בתנאי שמספק הסיוע המשפטי מסכים לנקוט בתיק שלך, הם יקבעו פגישה עם עורך דין. הפגישה עשויה להיות אישית במשרד או בטלפון. אם הפגישה היא אישית, קח איתך את כל המסמכים שאספת.
  • עורך הדין ישאל אותך הרבה שאלות לגבי המקרה המשפטי שלך ומה עשית בקשר למצב. בשלב זה, כל מה שתגיד להם מוגן בזכות עורך דין ולקוח. היו פתוחים וכנים ככל שתוכלו.
  • אם יש עוד משהו שקשור למקרה המשפטי שלך או שעלול להיות מושפע מתוצאת המקרה, יידע את עורך הדין. לדוגמה, אם יש לך מצב רפואי או נכות שיושפעו לרעה אם היית מפונה, ספר על כך לעורך הדין שלך.
 4. 4
  שאל את עורך הדין שאלות כדי להבטיח שאתה מבין את עצתו. לאחר האזנה לתיאור מצבך, עורך הדין לסיוע משפטי יסביר כיצד הם מתכננים לטפל בתיק ומה יהיו צעדיך הבאים. אם הם משתמשים בביטויים או במונחים שאינך מבין, פשוט בקש מהם להסביר. עורך הדין שלך לא יכול לעזור לך ביעילות אם אינך מבין מה קורה.
  • דבר טוב נוסף הוא לחזור על מה שעורך הדין אומר במילים שלך. אם לא הבנתם משהו, זה נותן להם את האפשרות לתקן אתכם. חזרה על הדברים שאמרו גם מוכיחה שאתה מקשיב באופן פעיל.
לספקי סיוע משפטי שונים יש כללים שונים לגבי מי זכאי לסיוע משפטי בחינם ולסוג התיקים שהם נוקטים
לספקי סיוע משפטי שונים יש כללים שונים לגבי מי זכאי לסיוע משפטי בחינם ולסוג התיקים שהם נוקטים.

טיפים

 • אם יש לך רק שאלות משפטיות בסיסיות, תוכל להגיש אותן ל לשכת עורכי הדין האירופית (ABA) בכתובת https://abafreelegalanswers.org/ ולקבל תשובה מעו"ד מתנדב שמורשה לעסוק בעריכת דין במדינתך.

אזהרות

 • מאמר זה דן כיצד להגיש בקשה לסיוע משפטי בארה"ב. אם אתה גר במדינה אחרת, ככל הנראה התהליך יהיה שונה. עמותות מקומיות עשויות לעזור לך למצוא את הסיוע שאתה זקוק לו.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך להילחם בכרטיס שייט?
 2. כיצד לאכוף צו בית משפט?
 3. כיצד לדווח על שיווק טלפוני?
 4. איך משיגים רשומות צבאיות?
 5. כיצד להתכונן לביקורת?
 6. איך ליצור קשר עם עורך דין?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail