איך מנהלים חדר לטעימות יין?

ניהול חדר טעימות יין הוא דרך מצוינת ליצור עסק תוך שיתוף עם אהבתכם ליין עם העולם
ניהול חדר טעימות יין הוא דרך מצוינת ליצור עסק תוך שיתוף עם אהבתכם ליין עם העולם.

ניהול חדר טעימות יין הוא דרך מצוינת ליצור עסק תוך שיתוף עם אהבתכם ליין עם העולם. המפתח לסביבה טובה הוא הצוות שעליו להיות ידידותי ובקיא ביינות שאתה מוכר. יהיה עליכם להכשיר אותם תוך כדי בניית חדר עם אווירה מרגיעה וחוקים קלים להבנה. ברגע שתעשה זאת, הלקוחות יאהבו לבקר בחדר שלך שוב ושוב.

חלק 1 מתוך 3: הכשרת צוות ותכנון המדיניות שלך

 1. 1
  שכר צוות שנלהב מיין. הצוות צריך להתלהב מיין מכיוון שהם ימכרו אותו. תשוקה היא תכונה טובה שיש לחפש בה כשמעסיקים עובדים, אך המועמדים צריכים גם להיות ידידותיים. איש צוות אידיאלי מוכן ומסוגל להסביר את היין שאתה מוכר ללקוחות בכל רמות הניסיון והטעם.
  • לדוגמא, שאלו את המועמדים לראיון: "איזה ניסיון יש לכם בעסקי האירוח?"
  • שאל גם, "מה גורם לך לחשוב שאתה מתאים לעסק שלי?"
  • אתה יכול לשאול אותם על יין, כמו: "מהו סוג היין המועדף עליך? מדוע אתה אוהב אותו?" אתה אמור להיות מסוגל לנהל שיחה על יין ולהרגיש את התשוקה שלהם.
 2. 2
  חנך את הצוות על היינות שלך. הצוות שלך צריך להיות בקיא ביינות שלך, בנוסף לעולם היין בכלל. תן לצוות שלך לדגום את המוצר שלך כדי שיוכלו לתאר אותו במדויק. תנו להם לתאר את היין ולתת לכם זווית מכירה כדי שתוכלו לתקן את הטעויות שלהם.
  • בקש מהם לתאר את טעמי היין, וכן לדקלם מתי והיכן הוא הוכן.
  • הצוות גם צריך להיות מסוגל להמליץ על איזה אוכל משתלב היטב עם היין.
  • הצוות אחראי להמליץ על הזמנות טעימות ללקוחות. הזכרו להם שצריך לטעום יינות יבשים לפני שהם חזקים ומתוקים יותר.
  • אם יש לך חנות מתנות או מוכרת חברות במועדון יין, ודא שהעובדים שלך יכולים להסביר גם את ההטבות האלה ללקוחות.
 3. 3
  שמור על דמי טעימה נמוכים. אתם מוזמנים לחייב דבר עבור טעימות. חדרי טעימות רבים אחרים גובים תשלום קטן, כמו 2,20 € עבור כמה דוגמאות. אם תעשו זאת, החליטו על תשלום פשוט שלא יבלבל את הלקוחות. הלקוחות צריכים לדעת בדיוק כמה הם צריכים להוציא כדי לטעום את היינות שהם רוצים.
  • לדוגמה, אתה יכול לגבות תשלום אחד עבור טעימות בסיסיות ותשלום גבוה יותר כדי לכלול את היינות היקרים ביותר שלך. גישה דו-שכבתית זו אינה דורשת מאמץ רב כדי להבין.
 4. 4
  ויתרו על דמי הטעימות בגין רכישת יין. מטרת הטעימה היא לגרום ללקוחות לקנות יין שמלאיכם. זה עסק דמי עבור עסק לגבות את דמי הטעימות מעל מחיר הבקבוק. במקום זאת, הפחת את העמלה מהרכישה הכוללת. עליכם להחליט איזה מינימום לקוחות צריכים להוציא לפני שתוותרו על העמלה.
  • לדוגמה, אם אתה מוכר 75 € בקבוק יין לאחר דמי טעימה של 2,20 €, גבה מהלקוח 72 € עבור הבקבוק.
 5. 5
  הדפיסו רשימה של שיטות העבודה שלכם בחדר. הוסף רשימה של שאלות נפוצות שאורחים עשויים לשאול. לאחר מכן ניתן לכתוב את התשובות על לוח גיר שמונח מעל הבר שלך. ניתן להדפיס אותם גם על ניירות שהושארו על שולחנות. לקוחות לא יצטרכו לנפנף לאנשי הצוות העסוקים כדי לקבל את המידע הדרוש להם.
  • שאלה נפוצה שאתה יכול לענות עליה היא "איזה יינות יש רק כאן?"
  • ניתן להשתמש בתדפיסים להסברים מעמיקים יותר על אופן ייצור היינות שלך. מרבית הלקוחות לא יתעניינו, אך אלה שלא יצטרכו לשאול את הצוות שלך.
  זה תלוי בך כיצד לספק את חדר הטעימות שלך
  זה תלוי בך כיצד לספק את חדר הטעימות שלך, אך המטרה היא לגרום ללקוחות להרגיש בנוח.
 6. 6
  הכינו תפריט טעימות. הדפיסו רשימה של כל היינות שיש לכם לטעימה. תפריט מועיל כולל תיאור קצר של היין עם מידע כמו סוג היין, מיקום הייצור, הבציר ופרופיל הטעם. עדכן תפריט זה כשאתה משנה את המלאי שלך כך שהלקוחות שלך תמיד יישארו מעודכנים.
  • דוגמא לתיאור יין הוא, "פינו גריג'יו. מאוזן היטב עם טעמי הדרים בהירים וגימור נקי."
  • היין שאתה מחזיק תלוי בך, אך היצע מגוון של יינות יבשים ומתוקים מושך את כל הלקוחות.
  טיפ מומחה

  תכננו את תפריטי היין והאוכל שלכם יחד. סם בוג, סומלייה אומר: "אני מנסה לבחור יינות שיאפשרו לאוכל לזרוח מבלי להסיח את דעתם או להשתלט. זה יכול להיות אומר לבחור יין עם טעמים המשלימים את האוכל, או שאוכל לחפש טעם מנוגד, כמו יין מתוק עם מלוח, צלחת חמוצה. ואז, אני רואה את המשקל ואת המרקם של היין ואיך זה יעמוד המזון. חשוב גם לי באופן אישי כדי לנסות למצוא יין עם סיפור נהדר שאני יכול לחלוק לתמוך בחווה לתרבות השולחן.

 7. 7
  קבע אם החדר שלך מקבל טיפים או לא. חדרים מסוימים מקבלים טיפים, בעוד שאחרים אינם מקבלים זאת. לא משנה מה תבחרו, הדפיסו אותו בתפריט. קל יותר לחשב עלויות ללקוחות כאשר הם לא צריכים לדאוג לטיפים, אלא חשוב על העובדים שלך. טיפים לשירות טוב יכולים לעודד את העובדים שלך לעבוד קשה יותר.
  • אתה יכול גם להחליט אילו שיטות הטיה מקובלות. אתה יכול להגביל את ההטבה לצנצנת מזומנים על הבר, או לקבל טיפים מכרטיסי אשראי.
  • זכרו שהעובדים שלכם הם למעשה משפחה. אם תתייחס אליהם טוב, סביר יותר שהם יראו נלהבים כאשר הם מדברים עם לקוחות.

חלק 2 מתוך 3: הקמה ופרסום של חדרכם

 1. 1
  הקימו את החדר ליד הכרם לנוף. נוף לכרם מספק תחושה יפה של אווירה. לקוחות זוכים לבקר ולסייר במקור היין שלך, מה שמעודד אותם לקנות את המוצר שלך. עם זאת, כמה כרמים נמצאים במקומות כפריים שלא ימשכו הרבה לקוחות.
 2. 2
  בנה את החדר בעיר כדי להיות קרוב יותר ללקוחות. בניית חדר בעיר מאפשרת לך למקד לשוק שלך. אתה תלך ללקוחות, כך שהם לא יצטרכו לנסוע רחוק כדי להגיע לחדר שלך. הנוף ככל הנראה לא יהיה טוב כמו במקומות כפריים, ותצטרך לשלוח את היינות לחדר שלך.
  • לדוגמה, אתה יכול למקד לדמוגרפיה עשירה יותר אם אתה בונה את החדר שלך באזור הכנסה גבוהה.
 3. 3
  צייר וריהט את החדר שלך כך שתרגיש מזמין. זה תלוי בך כיצד לספק את חדר הטעימות שלך, אך המטרה היא לגרום ללקוחות להרגיש בנוח. לדוגמא, צבעו את הקירות בצבעים חמים כמו צהוב. יש לכם חלון גדול כדי שלקוחות יוכלו לראות את החוץ היפה. בנוסף, קבלו דלפק העשוי מעץ והתקינו מערכת סאונד ראויה להשמעת מוזיקה קלאסית מרגיעה.
  • חדר שצבוע כולו לבן ויש בו שולחנות מתקפלים זולים ירגיש סטרילי כמו בית חולים, כך שלקוחות עשויים להתרשם מהעסק שלכם.
 4. 4
  תן ללקוחות דרכים שונות ליהנות מהיין. חדרי טעימות יין הם על חוויית האורח, כך שתצטרכו לתת ללקוחות אפשרויות. אתה יכול לקבל את בר העץ הגדול שלך, אבל להוסיף כמה אזורי עמידה ושולחנות חיצוניים. שקול להוסיף אירועי זיווג אוכל, סיורים, מקומות ישיבה שמורים וחדרים פרטיים עבור הלקוחות הטובים ביותר שלך.
 5. 5
  קבל את רישיונות העסק שלך מהממשלה. בדוק עם השלטון המקומי שלך כדי להבין בדיוק מה אתה צריך לעשות לפני שתוכל לפתוח. בארה"ב תצטרך להגיש בקשה לרישיון משקאות חריף בנוסף לרישיון עסק. מלא את הניירת המתעדת את מיקום העסק שלך ואת הפעילות שלך, ואז המתן שהממשלה תגיב.
  • היו מודעים לכך שזה יכול להיות תהליך ארוך מאוד ויקר. זה יכול לקחת חודשים ולעלות לך עמלות של אלפי דולרים.
 6. 6
  רשת עם בעלי עסקים אחרים. בזמן שאתה מחכה לרישיונות שלך, צא לבקר בחדרי טעימות אחרים באזור. דבר עם בעלי היקבים, העובדים והמוכרים של כל היינות שתרצה לשאת. התיידד איתם והם יפנו לקוחות לחדר שלך.
  • התחל באמירה, "היי, אני אוהב את מקומך. אני בונה אחד בעצמי." זה מתחיל דיונים על ניהול עסק או נהנה מיין.
  אם אתה מוכר 75 € בקבוק יין לאחר דמי טעימה של 2,20 €
  לדוגמה, אם אתה מוכר 75 € בקבוק יין לאחר דמי טעימה של 2,20 €, גבה מהלקוח 72 € עבור הבקבוק.
 7. 7
  פתח אתר ודפי מדיה חברתית. הצעד הראשון הוא להשיג אתר משלך, מה שניתן לעשות על ידי רכישת שם דומיין מחברה מקוונת ושכירת מישהו שיקודד את האתר. עקוב אחר יצירת חשבונות בפייסבוק ובפלטפורמות מדיה חברתית אחרות. השתמש בכל הדפים שלך כדי ליידע את הלקוחות על העסק והעסק שלך.
  • לדוגמה, תוכל לפרסם את התפריט שלך, להזכיר אירועים מיוחדים ולפרסם יינות שאתה נושא.
  • כלול תיאור של העסק שלך, פרטי קשר, הוראות הגעה ומקום להירשם למידע נוסף.
 8. 8
  צור מייל או רשימת טלפונים של לקוחות. רשימות אלה עוזרות לך לשמור על קשר עם הלקוחות שלך בזמן שאתה מפרסם להם. ההרשמה לניוזלטר צריכה להיות מרצון. אתה יכול לקבל מקום ללקוחות להירשם באתר שלך, או שתוכל לשאול אותם מתי הם מבקרים בעסק שלך. ניתן להגדיר את רשימת התפוצה באמצעות שירות דוא"ל כמו Gmail או שירות בתשלום כמו MailChimp.
  • לאחר פתיחת העסק, כלול ספר מידע ליצירת קשר או כרטיסי שירות לקוחות שהאורחים שלך יכולים למלא כדי שתוכל לשמור על קשר איתם.
  • אם אתה אוסף פרטי קשר באופן ידני, שאל אותם: "האם תרצה להירשם לניוזלטר שלנו?" אז הם יכולים להתנדב עם כתובת הדוא"ל או מספר הטלפון שלהם.

חלק 3 מתוך 3: שירות לקוחות

 1. 1
  הנח דליים לירוק ולזרוק במקומות נגישים. לירוק ולהשליך יין זה לא כל כך גס כמו שזה נשמע. הרבה לקוחות לא ישתו את הדגימה המלאה של היין על מנת להימנע משתיית יותר מדי מהר מדי. השלכת יינות ישנים פירושה שהם יזמינו דוגמאות נוספות. שמירת דליי מתכת למטרה זו מסייעת לעסק שלכם בטווח הארוך.
  • אם אין לך דליים, במקום להשתמש בכוסות נוספות.
 2. 2
  אספקת חטיפים כמנקה לחיך. חיך צלול עוזר ללקוחות לטעום באופן מלא את טעמי היין. אתה לא צריך לספק ארוחה, אלא להביא כמה קרקרים או גבינה. תן ללקוחות שלך לקבל קצת אחרי שהם שותים דגימה. על ידי טעימה מלאה של הדוגמאות שלך, הלקוחות שלך יהיו בעלי סיכוי גבוה יותר למצוא יין שהם רוצים לרכוש.
  • פירות ואגוזים הם אפשרויות חטיף פשוטות. אתה יכול להציע צלחת שרקוטרי עם סלמי, בשר חזיר ואפשרויות אחרות, או צלחת גבינה.
  • מים יכולים גם לשמש כמרענן בין הדגימות ומסייעים בהפחתת שכרות.
 3. 3
  קבלו את כל מי שמגיע לחדרכם מייד. תן ללקוחות תשומת לב וקח את ההזמנות שלהם במהירות כדי להבטיח שירות טוב. שירות גרוע הורס את החוויה, אז הגדירו זאת לעדיפות. לקוחות יהיו מוכנים יותר לחזור לעסק שלך אם תעשה זאת.
  • לא משנה אם אתה עסוק בבידור סלבריטאי, מבקר או גורם בתעשייה. התייחס לכולם באותה צורה.
 4. 4
  דבר ללקוחות במילים פשוטות. תגיש טעמים ראשונים ומומחי יין כאחד. שמור על תיאורי היין שלך פשוטים וקצרים, כגון על ידי דיון בטעם היין ובהעדפות הטעם של הלקוח. שמור דיונים על פרטי ייצור מעמיקים עבור המומחים והתמקד בלתת ללקוח את מבוקשו.
  • לדוגמא, אמור "זהו מרלו מקליפורניה. יש לו טעם שזיף רך, מה שהופך אותו טוב למתחילים."
 5. 5
  הימנע ממכירה אגרסיבית של מוצרים. אמנם המכירות חשובות לעסק שלך, אולם חדר טעימות היין שלך לא אמור לכלול מגרש מכירות בלחץ גבוה. המלץ על מוצרים ללקוחות שלך, אך אל תהיה מתעמת. במקום זאת, התמקדו בלתת להם זמן טוב בסביבה מרגיעה. זה יגרום להם להיות מוכנים יותר להוציא כסף בחדר שלך.
  • טקטיקת מכירה חיובית תישמע כמו: "אתה תאהב את טעם האפרסק העשיר. היין הזה לא נמשך שעה כשיצאתי אליו למסיבת החג שלי."
  • טקטיקות שליליות נשמעות אגרסיביות יותר. לדוגמא, "קנה את זה עכשיו. אתה לא יכול לבוא לכאן ולא לקנות משהו. אתה טועה בכך שאתה לא קונה את היין הזה כרגע."
  אולם חדר טעימות היין שלך לא אמור לכלול מגרש מכירות בלחץ גבוה
  אמנם המכירות חשובות לעסק שלך, אולם חדר טעימות היין שלך לא אמור לכלול מגרש מכירות בלחץ גבוה.
 6. 6
  היו בדידים כשמזגים מוצרים מיוחדים. זה בסדר לשמור יינות מיוחדים או יקרים בשמורה ללקוחות המובילים שלך. עם זאת, אל תשאיר אותם לראות את כולם. הפנו את הגב לחדר כשמזגו את היין ואז הניחו את הבקבוק. השארת זה רק גורם לאחרים להרגיש מודרים.
 7. 7
  ספק כמה פעילויות לילדים לעשות. יש לקוחות שצריכים להביא איתם את ילדיהם, מה שעלול לגרום לרעש מעט נוסף. אירחו את הילדים בכמה פעילויות כמו חוברות צביעה או משחקים. אתה יכול גם לספק להם קרקרים או חטיפים אחרים. זה נותן להם מה לעשות ומשמח גם את הוריהם.
  • אם הילדים מאושרים, ההורים כנראה יישארו זמן רב יותר ויהיה להם סיכוי גבוה יותר להוציא כסף.
 8. 8
  הגבל את כמות האנשים בחדר. שליטה בהמונים עוזרת להעניק ללקוחות שלך חוויה טובה יותר בימים עמוסים. כדי למנוע את הצפיפות בחדר, הציב כמה שולחנות בחוץ. אתה יכול גם לבנות כמה חדרים נוספים כדי להפיץ את הקהל. אפשרות נוספת היא לסגור את החניון כשחדר הטעימות שלכם מלא.
  • יהיה עליכם לעקוב אחר כללי הקיבולת המרבית באזורכם. פנה לממשלתך בכדי לגלות כמה אנשים אתה רשאי להיות בחדר.
 9. 9
  הפסיקו לשרת אורחים שיכורים. אורחים שיכורים הם סיוט לצוות והורסים את החוויה לאורחים אחרים. לזהות מתי היה לאורח יותר מדי, למשל כשהם מועדים או מטשטשים מילים. לעולם אל תיתן להם יותר לשתות. אם הם יסתדרו, תצטרך לבקש מהם לעזוב או להתקשר בשקט למשטרה.
  • ודא שגם האדם לא נוהג ברכב. הציע לקרוא להם מונית. אם תיתן למישהו להשתכר ולנהוג, אתה עלול להסתבך עם החוק.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail