איך לרשום חברה בע"מ פרטית?

לחברה פרטית אין מניות בבורסה
עם זאת, בניגוד לחברה ציבורית מוגבלת, לחברה פרטית אין מניות בבורסה.

בחברה פרטית מוגבלת (בע"מ) בעלי המניות מסכנים רק את הסכום שהם משקיעים בחברה. הנכסים האישיים שלהם מוגנים ולא ניתן לתבוע אותם באופן אישי אם החברה תהיה חדלת פירעון או נתקלת בבעיות אחרות. תהליך הקמת חברה מוגבלת פרטית משתנה בהתאם למיקום שלך. עם זאת, בבריטניה, עליך לרשום את החברה שלך ב- Companies House. לאחר הרישום, החברה שלך הופכת לאחראית להגשת דוחות שנתיים ולתשלום מיסי חברות.

שיטה 1 מתוך 3: הקמת החברה שלך

 1. 1
  החליטו אם מבנה החברה המוגבלת הפרטית מתאים לכם. אם אתה מארגן חברה מוגבלת פרטית, היא הופכת ליישות משפטית משלה. אחריותם של בעלי המניות מוגבלת לסכום שהם משקיעים בחברה, ונכסיהם האישיים מוגנים. עם זאת, בניגוד לחברה ציבורית, לחברה פרטית אין מניות רשומות בבורסה.
  • לרשות הממשלתית האחראית על הסדרת עסקים יש מידע על סוגים שונים של מבנים עסקיים, כך שתוכלו לעזור לקבוע איזה מהם יעבוד הכי טוב עבור החברה שלכם. תוכלו גם לשוחח עם מומחה עסקי, כמו רואה חשבון או עורך דין, בכדי לקבל ייעוץ האם המבנה המוגבל הפרטי מתאים לכם.
 2. 2
  בחר שם לחברה שלך. לסוכנות הממשלתית המסדירה עסקים בארצך יהיה מאגר שמות עסק, בדרך כלל זמין לחיפוש מקוון. בואו עם כמה אפשרויות לשם ואז הפעילו אותם דרך מסד הנתונים כדי לראות אם אחת מהן כבר נלקחה.
  • שם החברה שלך לא יכול להיות זהה לכל שם עסק אחר שכבר רשום לשימוש במדינתך. זה גם לא אמור להיות דומה לשם שכבר נעשה בו שימוש - זה עלול להוביל לבלבול. לדוגמה, אם במדינה שלך יש כבר חברת טיפוח לחיות מחמד בשם "חתולים נקיים", שם כמו "נקי קץ" כנראה לא יהיה שונה מספיק בכדי למנוע בלבול.
  • המדינה שלך עשויה גם לאפשר להשתמש בתווים וסמלים מאושרים מסוימים רק בשם החברה. רשימה זו מופיעה בדרך כלל עם מסד הנתונים של שם העסק.

  טיפ: בנוסף לבדיקת מאגר שמות העסקים של הממשלה שלך, עליך לבדוק גם סימני מסחר רשומים במדינתך. אם שם העסק שבחרת מפר את הסימן המסחרי של מישהו אחר, הם יכולים לתבוע אותך.

 3. 3
  שמור את שמך אם אינך מוכן להירשם. שמירת השם שבחרת מבטיחה שהוא עדיין יהיה זמין לשימוש לאחר שתסיים את תהליך ההרשמה. בדוק עם הסוכנות הממשלתית שלך כדי לגלות כמה זמן אתה יכול להזמין שם וכמה זה עולה.
  • בסוף שם העסק שלך, עליך לכלול קיצור המייצג את המצב החוקי של העסק שלך. עבור חברה בע"מ פרטית, בדרך כלל מדובר ב" בע"מ ". שמור את השם עם הוספת קיצור זה מכיוון שזה השם שאתה מתכוון להשתמש בו לאחר רישום החברה שלך כחברה פרטית מוגבלת.
  בחברה פרטית מוגבלת (בע"מ) בעלי המניות מסכנים רק את הסכום שהם משקיעים בחברה
  בחברה פרטית מוגבלת (בע"מ) בעלי המניות מסכנים רק את הסכום שהם משקיעים בחברה.
 4. 4
  זהה מנהלי חברות ומזכיר חברה. ברוב המדינות, חברה מוגבלת פרטית חייבת לכלול לפחות דירקטור אחד ומזכיר. יש מדינות שדורשות לפחות שני דירקטורים. במדינות מסוימות, כגון בריטניה, יכול הבמאי לשמש גם כמזכיר. התייעץ עם הסוכנות הממשלתית המסדירה עסקים במדינתך כדי לברר את הכישורים הספציפיים להיות דירקטור או מזכירה של חברה פרטית מוגבלת.
  • דירקטורים בבריטניה חייבים להיות לפחות בני 16. במדינות מסוימות, כמו אוסטרליה, דירקטורים חייבים להיות בני 18 לפחות.
  • במדינות מסוימות, כגון בריטניה, דירקטורים אינם חייבים לחיות בבריטניה. עם זאת, מדינות אחרות, כגון סינגפור, דורשות לפחות תושב אחד להיות תושב בדרך כלל במדינה.
 5. 5
  קבל הסכמה בכתב מבעלי התפקידים בחברה שלך. לפני שתוכל להגיש בקשה לרישום העסק שלך כחברה פרטית מוגבלת, ייתכן שיהיה עליך להראות כי נושאי המשרה בעסק שלך - המנהל שלך, המזכיר שלך וכל נושא משרה אחרת - נמצאים על הסיפון עם רישום ואימוץ של אותו מבנה עסקי. אם נדרשת הסכמה זו, יהיו טפסים זמינים בסוכנות הממשלתית המסדירה עסקים.
  • מדינות מסוימות עשויות לדרוש מחתימות בעלי תפקידים להיות עדים או מאומתים על ידי נוטריון או קצין אחר.
 6. 6
  קבל הרשאה להשתמש בכתובת הרשומה שלך. אם המיקום שבו אתה משתמש עבור כתובת המשרד הרשום שלך אינו שייך לחברה שלך, הבעלים בדרך כלל צריך לרשום את הסכמתו כדי שתוכל להשתמש בכתובת כמשרד הרשום שלך.
  • זהו טופס נוסף שתוכל לקבל מהסוכנות הממשלתית המסדירה עסקים בארצך. בעל הבית שלך יכול גם פשוט לכתוב מכתב המעניק לך הרשאה להשתמש בכתובת ככתובת המשרד הרשומה עבור החברה שלך.

  טיפ: ברוב המקרים, אתה לא באמת צריך להגיש טפסים אלה לסוכנות הממשלתית. הם נועדו לכסות אותך במקרה של סכסוך משפטי כלשהו. אתה חייב לשמור אותם עם כל הרשומות המשפטיות של החברה שלך.

 7. 7
  הגדר מבנה מניות עבור החברה שלך. ככלל, תחליט אם ברצונך סוג מניות אחד או מספר סוגים, מספר המניות שתנפיק והעלות עבור מניות אלה. אם מניות מוצעות לחברים מסוימים ללא שכר, יש לכלול גם מניות אלה שלא שולמו במבנה המניות שלך.
  • לדוגמא, אם היית רוצה בעלות שווה על החברה שלך ויש לך 3 בעלי תפקידים ובעל מניות אחד, בדרך כלל תהיה לך סוג מניות אחד וכל אחד מארבעת האנשים המעורבים יחזיק ב -25% ממניות אלה.
  • אתה עלול להנפיק מניות שלא שולמו אם, למשל, יש לך בעלי מניות שהם עובדי החברה. הם עשויים לשלם חלק כסף מראש עבור המניות, כאשר המניות שלא שולמו "יושגו" לאחר פרק זמן מסוים בעבודה עם החברה.

שיטה 2 מתוך 3: רישום החברה שלך

 1. 1
  ניסחו חוקה שתנהל את החברה שלכם. ברוב המדינות, חברה מוגבלת פרטית זקוקה רק למסמך אחד, המכונה בדרך כלל חוקה. מסמך זה מפרט את מבנה המניות, חובותיהם ואחריותם של נושאי משרה בחברה, ונהלי הפגישות והדוחות, וכן נהלי סגירת החברה.
  • במדינות מסוימות, כמו אוסטרליה, אתה יכול להשתמש בכללים סטטוטוריים במקום לנסח מסמך משלך. אם אתה משתמש בכללים סטטוטוריים אלה, זה יכול להפוך את הדברים לפשוטים יותר מכיוון שלא תצטרך לעדכן את החוקה שלך אם החוקים ישתנו.
  • לעתים קרובות אתה יכול לנסח מסמכים אלה בעצמך או להשתמש בטופס סטנדרטי ליצירתם. עם זאת, במדינות מסוימות, כגון הודו, מסמכים אלה חייבים להיות מנוסחים על ידי עורך דין ויבחנו על ידי מרשם החברות.
  חברה מוגבלת פרטית זקוקה רק למסמך אחד
  ברוב המדינות, חברה מוגבלת פרטית זקוקה רק למסמך אחד, המכונה בדרך כלל חוקה.
 2. 2
  מלא את טופס ההרשמה הרשמי עם מידע על החברה שלך. לסוכנות הממשלתית המסדירה חברות במדינתך יש למלא טופס רישום סטנדרטי על שם החברה, המפרט פרטים על החברה, העסק או המסחר בו היא מעורבת, והיכן היא ממוקמת. טופס זה זמין בכל משרד מקומי בסוכנות. ייתכן שתוכל להוריד אותו גם מאתר הסוכנות.
  • על טופס ההרשמה בדרך כלל להיות חתום על ידי כל הדירקטורים של החברה שלך.
  • בנוסף לטופס הבקשה היחיד, לסוכנות עשויים להיות טפסים נדרשים נוספים. בדרך כלל עליכם לספק עותק של המסמכים הארגוניים של החברה שלכם להגיש לסוכנות.
 3. 3
  הגש את בקשת ההרשמה שלך עם כל דמי הרישום וההגשה הנדרשים. בדרך כלל תוכל להגיש את בקשת ההרשמה שלך באופן מקוון, ורוב המדינות מעדיפות שתגיש בקשה לרישום בדרך זו מכיוון שהיא מהירה ונוחה יותר. אם תחליט ללכת בדרך הנייר, תוכל לשלוח את המסמכים שלך עם תשלום עבור העמלות למשרד הסוכנות המקומי.
  • דמי הגשה ורישום משתנים בין המדינות, אך בדרך כלל הם שווים בין 220 € ל -370 € ארה"ב. בסוכנות שאליה אתה מגיש את בקשתך יופיעו פרטים לגבי סכום העמלות המדויק שלך ואמצעי התשלום המקובלים.

  טיפ: במדינות מסוימות, כמו אוסטרליה, יש לך אפשרות להשתמש בספק שירות פרטי, כגון רואה חשבון או עורך דין, כדי לרשום את החברה שלך.

 4. 4
  המתן לקבלת תעודת ההתאגדות שלך. הסוכנות תבדוק את בקשתך ובהנחה שהכל התמלא כהלכה, עליך לקבל את אישור ההתאגדות שלך בדואר תוך 3 עד 5 שבועות.
  • אם היה משהו לא בסדר בבקשה שלך, או שמשהו חסר, תקבל הודעה מהסוכנות לספק את המסמך החסר או לתקן את השגיאה. אמנם זה עשוי לעכב את בקשתך, אך בדרך כלל לא תחויב בתשלום נוסף בכדי לבצע את השינוי.

שיטה 3 מתוך 3: שמירה על הרישום שלך

 1. 1
  רשום את החברה שלך לתשלום מס חברות. לאחר שקיבלת את תעודת ההתאגדות שלך, השתמש במידע המופיע בה כדי להירשם למס חברות. בדרך כלל תוכל לעשות זאת באתר עבור סוכנות ההכנסות או המס של המדינה שלך.
  • בדרך כלל, עליך להמתין עד לקבלת תעודת ההתאגדות שלך כדי להירשם למס מכיוון שתזדקק למספר תעודת הזהות שלך. מספר זה, יחד עם תאריך הקמת החברה באופן רשמי, כלולים בתעודת ההתאגדות שלך.

  טיפ: הירשם למס חברות בהקדם האפשרי לאחר שתקבל את תעודת ההתאגדות שלך. ברוב המדינות יש מועדים למועד האחרון שאתה יכול להירשם, וייתכן שתצטרך לשלם קנסות או קנסות אם אתה נרשם באיחור.

 2. 2
  הגש את החזרי המס של החברה שלך בתשלום. כאשר אתה נרשם למס חברות, תקבל תאריך או תאריכים שבהם המס שלך יחזיר או יגיע. בדרך כלל, דוחות מס חברות מוגשים מדי שנה. עם זאת, ייתכן שתצטרך להגיש הגשות רבעוניות או חצי שנתיות, תלוי בגודל החברה שלך ובכמות ההכנסות.
  • החזרי מס של החברה חייבים תמיד, גם אם לחברה שלך היה הפסד באותה תקופה, או שהיא מציגה רווח אך אינה חייבת מיסי חברה.
  שמור את השם עם הוספת קיצור זה מכיוון שזה השם שאתה מתכוון להשתמש בו לאחר רישום החברה שלך כחברה פרטית מוגבלת
  שמור את השם עם הוספת קיצור זה מכיוון שזה השם שאתה מתכוון להשתמש בו לאחר רישום החברה שלך כחברה פרטית מוגבלת.
 3. 3
  שמור רשומות חברה וחשבונאות מפורטות. ברגע שהחברה שלך רשום, אתה נדרש לשמור את כל הרשומות התמודדות עם מבנה של חברה ומעמד משפטי, כמו גם את כל המסמכים הנוגעים של חברה הכספים.
  • אתה יכול לשכור רואה חשבון שינהל את הרשומות שלך ולהבטיח כי המסים שלך משולמים כראוי, או שאתה יכול לעשות זאת בעצמך. ישנן תוכנות הנהלת חשבונות רבות שמקלות יחסית על ניהול הספרים של החברה כראוי, גם אם אין לך ניסיון מועט.
  • בסוכנות הממשלתית המסדירה חברות במדינתך יהיו רשימות ביקורת של מסמכים שעליך לשמור וכמה זמן עליך לשמור אותם.
  • בדרך כלל אינך צריך להפוך מסמכים אלה לממשלה בשום צורה שהיא, אך עליך להעמיד אותם לרשות הבדיקה אם תתבקש.
 4. 4
  הגש דוחות שנתיים עם העמלות המתאימות בכל שנה. בהצהרה השנתית מפרט בדרך כלל פרטים בסיסיים על החברה שלך, כולל שמות של בעלי תפקידים, הכתובת הרשמית, ואת מספר המניות בחברה.
  • כדי לשמור על ההרשמה, עליך גם לשלם אגרות שנתיות. אלה בדרך כלל קצת פחות מדמי הבקשה המקוריים ששילמת.
  • מדינות מסוימות, כמו אוסטרליה, דורשות ממך לספק הצהרה על כושר הפירעון של החברה. בעיקרו של דבר, אתה מצהיר מטעם החברה האם היא יכולה לשלם את חובותיה או לא.
 5. 5
  הודע לסוכנות הממשלתית המתאימה על שינויים במבנה המניות שלך או חבריך. בכל פעם שחבר מעביר את מניותיו למישהו אחר, מגדיל או מקטין את אחזקות המניות שלו, או משנה את אופן החזקתו במניותיו, עליך להודיע לסוכנות בארצך המסדירה חברות. לסוכנות יהיה בדרך כלל טופס ספציפי שתוכלו להשתמש בו למטרה זו.
  • עליך גם להודיע לסוכנות אם החברה מנפיקה מניות חדשות, או מבצעת שינויים במבנה המניות. לדוגמה, אם היה לך בעבר מעמד יחיד של מניות והוספת סוג שני של מניות, תצטרך למסור הודעה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail